flanker.27

Skype: flanker.praha

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 18.5.2020  12:38
    Skleněný pokoj (2019)

Stal jsem se svědkem dilatace času, aniž by se svět okolo přiblížil rychlosti světla či trávil čas v silném gravitačním poli. Ta hodina a něco přes půl subjektivně trvaly asi tak desetinásobek času. Takže na jednu stranu tvůrci dosáhli fyzikálně pozoruhodného jevu, zato ovšem na poli uměleckém jde o ubohost, ze kteréžto úrovně tento mezinárodní kýč nevylízaly ani Hanna Alström a Carice van Houten.

• 17.5.2020  12:09
    Orka zabiják (1977)

Ten film je jednoduše debilní, víc se nedá říct.

• 9.5.2020  22:38
    Vražda před večeří (TV film) (1972)

Ucházející televizní detektivní inscenace s připomínkou poválečného lynčování a smrti režiséra Svitáka. Na dobu vzniku až nečekaně apolitické (emigrant do Švýcarska kladnou postavou).

• 9.5.2020  22:36
    Prsten a řetěz (TV film) (1996)

Nejsem odborník na mužskou krásu, ale co se týče princezny, tak se asi pohádka odehrává v postapokalyptickém světě, kde v důsledku ozáření ženy těžce zmutovaly. Protože jestli tahle osoba měla být nejkrásnější ženou, tak jsou muži v tom světě velmi nešťastní. Až se nechce věřit, že něco tak retardovaného natočil František Filip. Ovšem, musím říct, že jeho porevoluční tvorba, až na dvě či tři výjimky, na předchozí broušené diamanty jednoduše nemá.

• 3.5.2020  21:58
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Viděl jsem jen druhý díl, možná že první byl lepší, ale tento, stručně řečeno, stál za starou bačkoru. V kontrastu s tím, o čem dílo vypráví, je to takové odzívané. Slabé dialogy, nijak zásadní převyprávění historických událostí s kulhající chronologií a spoustou časových skoků, herecky nanejvýš průměr. Scénáristy kalibru Daňka, Hubače či Zelenky budeme asi vyhlížet dalších sto let. A co mě deptá u současné české tvorby až příliš často, doslova otřesná zvuková stránka. Slova jakoby hercům neseděla do huby a hlavně hudba je často tak hlasitá, že není pořádně rozumět dialogům.

• 28.4.2020  22:14

Nezbývá než pochválit. Věcné, s dobrým komentářem prostým současných politických pohledů a velmi slušnou technickou stránkou. Jak už tu padlo, je to evidentně inspirované ruskou Velkou vlasteneckou válkou, což je dle mého k dobru věci. Všiml jsem si v titulcích, že tvůrcem animací je Čeněk Štrichel, který vytvořil několik velmi pěkných youtube filmů ze simulátoru Il-2.

• 23.4.2020  18:05

V konkurenci nových epizod relativně slušné, i když mistr Lister kosmický vágus a nemytý šmudla je s třemi bradami už trochu ošuntělý. Několik momentů, kdy to vypadalo takřka jako za starých časů, se našlo, celkově jsem ale od momentu, kdy se konečně dozvíme o kočičím osudu, čekal víc.

• 20.4.2020  21:45
    Titanic (TV film) (2012)

Pokud jde o dokumenty o Titaniku, tak tento je dosud nejlepší a nejlépe poskládaný, který jsem viděl.

• 18.4.2020  22:12

Jsem si vědom, že jsem v silné menšině. Ale čím méně lidí, tím snadnější jednota a v jednotě je síla, jak víme. Takže: pro mě je příliš laciné dotlačit film do kýženého vyznění, když z něj useknu všechno, co tomu předcházelo (tak třeba jistých šest let, pro začátek) a umístím ho celý do lesa, kde nehrozí jiná konfrontace než ta, která se mi bezprostředně hodí do uměleckého záměru. A i když to v době vzniku možná žádalo jistou odvahu, dnes je situace opačná, tak opačná, až se mi skoro nechce věřit. Nicméně můj odpor jen posiluje.

• 13.4.2020  12:39

Kdybych byl malá copatá holčička, co si hraje na malou mořskou vílu, asi bych dala o mocinky větší hodnocení. Bylo to hezoučké a takové jako nešťastně romantické. Jen jsem nějak nepochopila, proč asi ve dvou třetinách filmu najednou říkali něco o vaginální suchosti. Myslím, že to je, když je mořská víla moc dlouho na suchu, ale zeptám se na to maminky, abych to pak mohla holkám v družině vysvětlit.

• 12.4.2020  11:43
    Náhrdelník (TV seriál) (1992)

Děláno vysloveně pro Němce po všech stránkách, obsahem i kvalitou. Až je mi z toho zle. Jak si jinak vysoce cením tvorby Františka Filipa, tohle byl řádný omyl. Tedy doufám, že omyl, jinak bych to skoro považoval za zradu, ve které jako by se snažil pošlapat F. L. Věka a Sňatky z rozumu.

• 10.4.2020  00:23
    Před mrazem (2018)

No, to jsem si zase jednou vybral milý a příjemný film na předvelikonoční večer... Pekelně syrový a bezútěšný příběh chudého sedláka Jense, který z bídy majetkové utekl k bídě morální. Ke cti mu nutno přiznat, že na začátku jednal v zájmu rodiny, a nemohl předpokládat, že jedna malá špatnost bude mít tragické následky. Byla to hloupá náhoda, jenže ta byla příčinou dalších ještě tragičtějších následků, které už náhodou nebyly, a než bys řekl pojistka, už se s té cesty nedá sejít. Jens je na ní nucen neustále posouvat své morální hranice. V jednom okamžiku už jsou ty následky horší než ty, které ho původně přiměly vybrat si tuhle cestu, ale v té chvíli už je dávno za bodem možného obratu.

• 29.3.2020  01:17
    Pod vodou (2020)

Oceňuju, že tvůrci nehodlali vyplnit většinu děje ohranou historkou o tom, že ve ztenčující se skupince je někdo pořádný hajzl, který pak zemře bídáckou smrtí. Všichni jsou tu kladní, tak aspoň že tak. To ostatní však už moc dobré není. Hlavně to, že toho není moc vidět. Ne kvůli tmě, ale kvůli střihu se většina akce odehraje mimo záběr a z toho, co vidět je, není často jasné, kdo kde stojí, na koho útočí potvůrky a tak podobně. Nějakých těch drobných zelených úliteb o tom, že někde nemáme být, není naštěstí mnoho. Ale ta největší otázka zůstává: Proč musel hlavní roli hrát tak ošklivý chlap?

• 28.3.2020  00:50

Pro snouflejks co si libují v tom být ofended upozorňuji, že komentář asi obsahuje spoilery. Nebo možná ne. Možná jsem si je jen vymyslel v hlavě a ve skutečnosti jsem napsal něco úplně jiného. Paranoia, jeden nikdy neví. Takže nečtěte. ale co kdyby tu bylo možné nalézt návod na záchranu vašeho života? Nebo alespoň na Záhorskou růži? No, dost už těch nesmyslů. Prakticky všechno co si myslím o filmu už sepsal honajz, mě to jen naštvalo o hodný kus víc. Celou dobu jsem si říkal "jestli to skončí takhle, tak se naštvu," a ono to přesně tak skončilo. Nemůžu se konečně zbavit dojmu, že novodobá ideologie (natož Netflix) nemůže ukázat otce, nota bene ještě bílého, jako zachránce a ochránce rodiny, a tento požadavek diktoval onen "překvapivý" zvrat ve zvratu. Zasloužené dva body.

• 20.3.2020  12:52
    České tajemno (TV seriál) (2020)

Čtení z klasiky: "Trémon seděl ve své chladné univerzitní pracovně a pracně se prokousával knihou ... Užasl nad tím, že součet její výšky a délky dělený polovinou šířky se rovná přesně číslu 1,67563, což je téměř na chlup 1 237,98712567násobek rozdílu vzdálenosti Zeměplochy od Slunce a váhy malého pomeranče." Abych parafrázoval jinou klasickou, tentokrát filmovou větu: "Záhadu pořídíme lehce. Ale, jak se jí zbavíme?" A proč bychom se jí zbavovali, když knihy o nevysvětlených záhadách (nejlépe takových, které vzniknou, znásobíme či sečteme-li to a ono či uvedeme do souvislostí věci, které nesouvisí) se tak dobře prodávají a dokonce vám ještě za ně veřejná televize zaplatí.

• 17.3.2020  11:29
    Oskar (1967)

Přestože ne od Šejkspíra, je to komedie plná omylů, falešných identit a vyměněných kufříků, ve které nejde o nic jiného než pobavit. Není od věci se jednou za čas podívat.

• 16.3.2020  15:50
    Modrý koberec (TV film) (1972)

Carevič, sluníčko naše, sokolík jasný, se naučí pracovat a taky že slušné děvče nemá hned každému důvěřovat. Solidní pohádka na gruzínské motivy, asi proto se jeho dívka vyvolená jmenuje Sulika.

• 5.3.2020  18:56
    Cesta (1971)

Viděl jsem film ve věku, kdy mi "poselství" o konfrontaci přírody a civilizace moc neříkalo, tehdy jsem to bral jako působivý dobrodružný film o cestě za záchranou života. Ona se ta hodnocení o chaosu civilizace a harmonii přírody docela dobře pronášejí zpohodlnělým intelektuálům z vyhřátých či klimatizovaných pokojů, kde si vždycky můžete uvařit čaj a nevynaložit přitom příliš námahy, takže máte čas na filosofování o tom, jak by nám bez té elektřiny a ústředního topení bylo líp :). Každopádně film se mi líbil tehdy hodně.

• 29.2.2020  12:09
    Klec (1975)

Drama s prvky psychothrilleru, tak by se asi dal charakterizovat tento francouzský film, který by určitě dobře psychologicky rozebral Dr. Plzák. Za sebe ovšem mohu říct, že jak se mi líbil Ventura, filmu jsem občas nerozuměl. Já chápu, že příběh postavený na dvou postavách, z nichž jedna má jasné sklony k šílenství, nemohu čekat, že pokaždé pochopím, proč tato postava dělá to a to, jenže jsem si nebyl místy jistý, jestli sám básník ví, co chce vlastně říci. Pokud film říká "zachovej si rozum a chladnou hlavu navzdory šílené situaci", pak ano, Julien je po většinu času racionální, snaží se svou situaci zvládat a vychází z toho s relativně čistým štítem. Jenže pak najednou na konci tu racionalitu poněkud ztratí, jen aby byl film doveden do té správné katarze, kterou tvůrci chtějí. Ještě bych pochopil, že by plyn vypnul, odstranil zábrany a vyvětral, ale že by se tam jen tak vracel, aby psychopatickou bestii začal přesvědčovat, že "život je přece krásnej", tomu nevěřím.

• 24.2.2020  21:39
    Vzestup a pád Concordu (TV seriál) (2017)

Nikoli dokument, ale bití se v britská prsa. Kdyby šlo jen o technickou prezentaci, dejme tomu, ale francouzský pohled prakticky chybí, konkurenci je třeba patřičně znemožnit a tak dále.

• 22.2.2020  21:58
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

A víte, že mně se to líbí? Viděl jsem cca dva díly, ale zaujalo. Musím před soutěžícími smeknout, kromě toho, že se opravdu dokážou poprat s obtížnými úkoly, jsou povětšinou velmi sympatičtí i během práce a dokáží se vzájemně podržet. Pro jednou něco, co se dá na ČT pochválit.

• 18.2.2020  22:32
    Světové války (TV seriál) (2014)

Tezovité, značně zkreslené, zkratkovité a nepřesné.

• 13.2.2020  00:47
    1917 (2019)

Technická stránka dechberoucí, logicky děravé a ve vztahu k historickým reáliím ne příliš věrohodné. Přesto hodnotím vysoko, zážitek je to silný, i když opět, spoléhající především na technické provedení. Nejlepší je první třetina a závěr, prostředek ve městě a s ženou a dítětem sice sám o sobě špatný není, nehodí se ale ke zbytku a upřímně řečeno se nehodí do roku 1917, je to trochu umělá snaha tvůrců dostat do filmu další emočně vypjatou scénu a zužitkovat to mléko. George MacKay si rozhodně zaslouží pochavu za nepochybně i fyzicky náročné natáčení.

• 2.2.2020  15:41

Anžto dle verbalovy typologie se asi nejvíc blížím skupině číslo 1, pak tedy v odpověď na jeho každodenní dávku masturbace ega (o genitáliích těžko hovořit, neb majonézu v jeho případě dávno nahradila písmenka) krzevá psaní komentářů na csfd poslušně hlásím, že pár míst pro hnidopišské vojenskohistorické poznámky se vskutku najít dá. Od detailů typu že Enterprise v době napadení Pearl Harboru měla kromě katapultů na horní letové palubě ještě spodní katapult vyvedený přímo z hangáru (a tudíž její příď vypadala poněkud jinak než v úvodních záběrech) nebo že loď potápějící se v bitvě v Korálovém moři vypadá jako Yorktown, nikoli jako Lexington, přes takové ty poznámky jako že SBD Dautless je podle filmařů výkonnostně něco mezi ef patnáckou a X-plánem Luka Skywalkera (tudíž Amícové nepotřebují ani stíhače) až po to, že jakékoli plánování a strategická rozhodnutí se tu namísto týdnů poctivé práce odbudou nějakým tím motivačním pohovorem. Nejvíc mě asi štvalo, že největšího blbce dělají z Naguma, jenže ten se tradičně musel řídit plány vypracovanými někým jiným a zaštítěnými Jamamotem. Upřímně myslím, že Jamamoto je hodně přeceňovaný admirál na úkor jiných velitelů a právě Nagumo to dodatečně schytává za něj. Typickou japonskou chybou bylo tříštění sil, dělení svazů operujících stovky mil od sebe tak, že se nemohly vzájemně podpořit, když bylo třeba a podobně, a to nebyla Nagumova vina. Abych se vrátil k filmu, fascinovalo mě, jak některé detaily nám tvůrci servírují pod nos (třeba zrovna ten pokus B-26 vrazit do Akagi, což Nagumo rozhodně nekomentoval poznámkou, že Američani nejsou stateční, právě naopak, prohlásil pilota za "Velmi statečného muže"), či roli ponorky Nautilus a torpédoborce Araši, zato jiné poměrně zásadní ignorují, třeba ztrátu části bomb v McCluskyho eskadře vinou vadných pojistek či vůbec roli eskadry Leslieho z Yorktownu (ve starém filmu z roku 76 to neopomněli). O japonských dvou protiútocích na Yorktown se jen mluví, role ponorky I-168 či osud Kuritovy skupiny tu taky není. Když už chtěli zobrazit válku od začátku až k bitvě, tak je hezké, že se tak bijí v prsa nad bezvýznamným útokem na Gilbertovy ostrovy v únoru 1942, zato většina podstatných událostí, tedy onen "katarakt katastrof", slovy Churchilla, jako pád Singapuru, Holandské východní Indie, Filipín a četných amerických základen, je zcela pominut. Co se týče filmařského řemesla jako takového, je to film co vypadá jak z roku 1952 s triky z roku 1953, tedy přesněji zadní projekce z té doby vypadá skoro lépe než tahle arkádová omalovánka s proslovy jak z příruček "Jak být správným menedžrem" a "Jak motivovat svůj tým". Všichni jsou tu pohodoví hoši drsani, když se objeví náznak pochyb, stačí poplácat po rameni a ukázat fotku rodiny a rázem je slunce jasnější, nebe modřejší a vlajka s hvězdami a pruhy se více třepetá. Jako celek to není ani dost dokumentární, aby to mohlo sloužit alespoň orientačně coby historická příručka, ani až tak moc blbé, aby se z toho dala dělat sranda (výjimkou je třeba scéna návratu hrdiny, která se nebezpečně podobá poslednímu přistání Toppera Harleyho a při níž jsem slzel smíchy a pomáhal hercům s dialogy, když jsem je doplňoval o hlášky "tohle už mi nikdy nedělej, jsi můj přítel" a podobně). No co víc k tomu. Prostě Emmerich, jen ty exploze ve Dni nezávislosti byly realističtější.

• 8.1.2020  21:17
    Jedna ruka netleská (2003)

Český film ve své plné ubohosti, od 90. let až po dnešek. Nesmál jsem se před sedmnácti lety v kině a dneska už to nedoženu.

• 5.1.2020  23:52
    Pád anděla (2019)

Jedna hvězda za záběr Morgana Freemana s Vladimírem Vladimirovičem Putinem. Jinak klasické schéma. Bezpečnostní složky naprosto neschopné, ovšem záporáci mají stoprocentní přesnost zásahu, pokud střílí na "řadové cíle", a nulovou přesnost zásahu, pokud střílí na hlavního geroje, což zachrání Ameriku. Tedy přesněji 0,1 %, protože občas musí téci po zpoceném čele nějaký ten hrdinský pramínek krve, že. Tomu se přizpůsobuje zápletka, zvraty a vůbec "logika", která takřka absentuje, jak už to tak bývá. Mravní ponaučení: systém je skvělý, jen občas lidé zklamou. P.S. Poslední věta v obsahu: "Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi" mi silně připomíná Eso Rimmera: "Nic extra. Zachránil jsem pár vesmírů, svrhnul pár diktátorů, odmítnul hromady nevěst a nechal si seřídit světla."

• 2.1.2020  21:08
    Konec přehlídky (TV seriál) (2012)

Absolutně nudný příběh lidí, kteří mě naprosto nezajímají. Tak bych shrnul svůj dojem z cca jednoho a půl dílu, které jsem kdysi vytrpěl.

• 24.12.2019  20:31

Nič moč.

• 20.12.2019  11:10

Od skupiny Adorea Olomouc už jsem viděl pár kousků a je znát, že tihle mládenci opravdu vědí, co dělají. Zvláštní místo mezi jejich videy stále zaujímá souboj s dlouhými meči, ale i tento film má co do sebe. Kéž by většina filmového šermu byla alespoň z poloviny tak dobrá jako jejich práce.

• 15.12.2019  19:25
    Verdikt (1974)

Je to silné drama, ale ze strany soudce jsem přece jen čekal větší odpor nátlaku, který na něj byl vyvíjen. Troufám si říct, že při svých zkušenostech by dokázal uvážit pravděpodobnost nalezení své ženy, pokud by se obrátil na policii. Zoufalá matka zase nebyla tak silný protihráč, i když si to o sobě myslela.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77