• Pohádka

S nasazením života (1993)

Eastwood je tu o řád sympatičtější než v Drsnym Harrym.

Jezero smrti (2008)

Takovej protipól k videu Přemluv bábu. Seřež fracka.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

První díl se nejvíc nese v duchu původního seriálu, ale tak nějak to není ono. první půlka druhého dílu klesá ještě níž, co se týče fandovskýho pomrkávání, je to od Galaxy Questu bohužel hodně daleko. Ale od rimmerovsky stylový likvidace CSI vložky z Kremlu to jde zas nehoru a závěr posledního dílu byl docela příjemnej. Celý dohromady to dává docela smysl a nakonec ten celej nápad nevypadá špatně, ale i v tý vážnosti to chtělo víc humoru.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Pamatujte, že v Brooklynu, tam se vás na nic neptaj. Na poučky ze školy a teorii zapomeňte, tohle je svět s vlastní morálkou a hodnotama. Můžete to ignorovat a doklepat to nějak do penze, nebo se snažit a skončit s koulí v hlavě. A nebo toho možná zkusíte využít pro sebe. Pro mě lepší než přeceněnej Training Day, z prostředí světa plnýho gangsta niggů s bouchačkama, vytahanejma trikama a zlatejma řetězama jak kmenový náčelníci jde husí kůže, násilí se ve filmu nekoncentruje do pár akčních scén, ale je v podstatě všudypřítomný a herci jsou perfektní (snad poprvý mi byl sympatickej Richard Gere). škoda konce, kterej byl trochu moc překombinovanej, ale jinak hodně nepřikrášlená sonda do světa, ve kterym nikdy nechci žít.

Training Day (2001)

Když už chci bejt jinej, drsnej a vůbec všechno, tak důsledně a nekazim si to hollywoodskym finále. Brooklyn's Finest se mi líbilo víc.

Brutální Nikita (1990) odpad!

Ten film zabiju, ne na rozkaz, ale z vlastní vůle. Brutální Flanker.27.

Prodané životy (1957)

Film se vzdáleně podobá Mzdě strachu (i když vypadá poněkud starší). Jako klukovi se mi to hodně líbilo, těžké náklaďáky, tvrdí chlapi, záporák a hrdina, prostě správné dobrodružství. Jen mě míchá, že se už asi 15 let žádná televize neobtěžovala s reprízou.

Tři mušketýři 2 (1974)

Ještě ujetější než první díl, občas skoro jako by štáb byl při vymýšlení dalších dobrodružství pod parou. Dodneška padám smíchy pod stůl při scéně, kdy d'Artatgnan prchá před gardisty a schová se v té kádi s vodou. Pak velitel gardistů vztekle vykopne uzávěr... :))