unagi

unagi

okres Martin
Death is the road to awe

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.9.2015  22:57
    I Fink U Freeky (hudební videoklip) (2012)

umelecké dielo !

Hrana (2014)

Silné!!!

• 25.1.2013  00:59
    Transformers (2007)

Celý scénar bol čisto americký BRAK. Ani jedna veta nestála na zamyslenie.Herecké výkony by som ešte zniesol, ale ten vsadený retardovaný humor a čitatelný dej by lepšie napísal 8 ročný chlapec v kóme. Počítačové spracovanie robotov bolo na vysokej úrovni...ale to film nerobí filmom.

• 9.11.2012  00:40

Príbeh po ktorom stečie slza po líci. Priateľstvo medzi zvieraťom a človekom sa často môže stať niečim silnejším než si vieme predstaviť. Duševne sa to priateľstvo prepletie a je nerozmotateľné aj po smrti.

• 9.11.2012  00:30

Dokumenty o našej Slovenskej prírode zbožňujem. Vždy mi to pripevní oči k monitoru a ja len nasávam krásne zábery do mozgu. Vzruší príjemná hudba a sympatický komentár , ktorý tu bol prestrihaní s hlasmi ľudí čo majú veľa spoločného s NAPANT-om. Čo mi prestrihávalo a rušilo to vnímanie záberov. Dobre natočené, možno veľa timelapse záberov. No ešte tomu dačo chýba...nejak to upratať a zjednotiť myšlienku, ale to len kvôli vysokej latke K2 studio.

• 9.11.2012  00:19
    Vo štvorici po Slovensku (TV pořad) (2012)

Jednoznačne sa musím tešiť z tohoto TV programu. Dôvod? Dnešná civilizácia má trend sedieť pred telkou a kukať na blbosti. Veď čo nám iné môžu ponúknuť na Slovenských TV staniciach? A táto blbosť aspoň ukazuje krásne zákutia Slovenska o ktorých bohužial ani nevieme. Konečne sa dozvedáme o našom území aj z gauča našej obývačky a pri zapnutej debilite ako to už máme radi. Naši herci nestoja za veľa, ale zase mi ani nevadia a dakedy sa aj zasmejem...dakedy!

• 20.3.2012  08:32
    Iluzionista (2010)

Nádherná animácia, na ktorú som sa nevedel vinadívať. Rozprávočka je zaujatá na detaily, ktoré sa ťažko všímajú a pochopia, už len preto že sa tam málo rozpráva. Skoro nevšimnutý detail mi zmenil totálne celé hodnotenie. Je to text na liste, ktorý zanechá iluzionista svojej kamarátke. "iluzionisti neexistujú" Krásna myšlienka s touto hlavnou myšlienkou zanechanou na liste dievčiny, ktorá nepochopila dnešný život.

• 20.3.2012  08:14
    Nesmrtelní (TV seriál) (2010)

Aj napriek dobrému nápadu na scenár, rekonštrukcia starej literatúry, musím povedať, že zase zlyhal náš herecký výkon. Nemáme tu poriadních hercov a ak sa aj náhodou nejaký pritrafí tak dokáže niečo ukázať len za pomoci dobrého režiséra., Všetko zo všetkým súvisí a v Nesmrtelních niečo "nesúvisí". Videl som len jednú časť s tých 70-tich a myslím, že hodnotenie sa nezmení....ale môžem sa nechať prekvapiť a milerád hodnotenie zmením!

• 16.6.2011  23:59

Dajme dokopy dvoch debilne tváriacich sa američanov a amerika sa smeje. Primitívna komédia bez hlbšieho nápadu. Neznášam tieto kokotiny do počtu !!!!

• 16.6.2011  23:56
    Frasier - analýza smíchu (TV film) (2004)

Bezchrbticové ukončenie geniálneho seriálu! Analýza smiechu ma dosť sklamala, pretože všetky retrospektíva v seriáloch nemusím, pospájané "najlepšie" (aj keď si myslím, že vynikajúca scénka má mať dej na ktorý nadväzuje, úvod, jadro a vyvrcholenie, všetko do seba zapadá) časti. Napriek tomu bol tam frasierov ksicht a jeho sebecké správanie :)

• 16.6.2011  23:46
    Tudy nahoru (2008)

Morbídno-vtipne prezentovaný snímok, ktorý má šmrnc. Presne tak !!! Príčina na smiech by mala byť z každého hľadiska a dokonca aj s mŕtvoly.

• 16.6.2011  23:43

Vynikajúci príbeh s drakmi. Pomsta, ktorá si zaslúži potrestať zlo sa zmenila v pravý opak. Troška prehnaná akcia čo ma veľmi mrzelo spolu so záverom, ktorý dodal nádej a ospravedlnenie. Takto to v bežnom živote nefunguje a nemyslím, že príbeh mal mať rozprávkový podklad. Keby si zachoval realitu so smútkom, určite by to dopadalo na naše vcítenie sa do hlavnej hrdinky a hodnotenie by sa dalo inak vyjadriť.

• 9.6.2011  22:20
    Robot Emil (TV seriál) (1960)

nebolo by jednoduchšie ísť kúpiť mydlo?? namiesto takejto voloviny.... ????

• 8.6.2011  22:06

Taký normálny, nič vzácny či výnimočný krátkometrák so štipkou vtiného deja.

• 8.6.2011  22:04
    Gopher Broke (2004)

Aj keď typické, ale aj tak v niečom odlišné a vynikaúce...pekne prepracované len škoda toho záveru , že neskončil tam de mal.

• 3.6.2011  23:16
    Duše (2009)

Kde sa podeli všetky podpísané deti??? Trochu desivé !!!

• 3.6.2011  16:29
    The Backwater Gospel (studentský film) (2011)

V prvých sekundách som sa zaľúbil do grafického stvárnenia a v posledných do celého krátkometrážneho hororu. Fakt moc dobré vyvrcholenie deja a cirkevného úmyslu. Geniálne stvárnený smrtiak, ktorý len čaká na svoju prácu v najväčšom kľude :) !! Jeden s najlepších krátkometrážnych filmíkov, ktorý sa zaťal do mojej mysle ! http://www.kratke-filmy.cz/the-backwater-gospel-eng

• 2.6.2011  14:43
    Raven, The (2010)

Preameričanský dej. Hlavny hrdina je neporazitelný a všetko robí 100% a bezchybne....:(

• 1.6.2011  12:17

Po preklikaní som sa tešil na pozretie celého filmu. CHYBA!!! Režisér - KOKOT, herci- KOKOTI, dej-KOKOCKÝ! Nepochopím takýto žáner, ideme prezentovať mentálne postihnutých ľudí s diagnózou čo opichám ja nech opichá aj mňa?? Nechutné a vulgárne a to ja znesiem dosť. Nešlo ani tak o nechuť filmu, ale skôr som bol vytočený a chcel som sa dostať dnu do filmu a vystrielať všetko čo sa pohne! odpad! jak prasa...palffy kukni si to !!

• 24.5.2011  10:52

,,Ten kto priveľa majetku vlastní, tomu stále hrozí, že pohroma môže prísť. Rybník, ktorý sa po okraj naplní, aby hrádzu nepretrhol, treba vypustiť!" 8.storočie Sakja Pandita. Ešte nepoškvrnený život v Bhutane je v rovnováhe s prírodou. Nádherné scenérie Himalájí, ktoré obklopujú Zem hrmiaceho draka. Škoda, že už aj tu prichádza vlna dnešnej civilizácie a aj posledný kus prírody pomaličky zaniká.

• 23.5.2011  19:45

Prenádherné pohľady a tiene farieb. Dokonalá hra prírody ponúka niečo neuveriteľné. Škoda zdĺhavých scénok a niektorých záberov s toho istého bodu. Myslím, že to bol Lomnický štít, alebo s toho smeru na Tatry. Stratilo to tú rôznorodosť. Neviem si nič lepšie predstaviť na dobrú noc, čo sa týka záberov a hudby.

• 5.5.2011  11:42

Už z dokumentu viem, že na takýto šport, alebo žiť tento životný štýl by som neskúsil. Áno z brehu pozerať ako vypadávajú do rozbúrenej rieky, ako im vypľuje raft s nejakého kotla a polovica posádky sa nesnažia vyplávať, ale snažia sa všetkými silami vystrčiť nos a nadýchnuť sa, kým ich bude rieka Čuja premieľať vo svojich útrobách. Slovenské majsterky si viedli skvelo. Krásne splynutie s riekou, vychutnávali si to. Už len s dokumentu vidno, že sa jedná o náročný a adrenalínový šport nie pre hocikoho. Perfektné ! ! !

• 4.5.2011  10:28
    Hľadači utajených svetov (TV film) (2010)

,, Slovensko je...mimoriadna krajina!" Mimoriadna nie len na povrchu, ale aj v hĺbke pod povrchom. Objavovanie jaskýň pre jaskyniarov musí byť životný klenot a hocikto by sa nemohol špárať v úzkych chodbičkách...to by som ja nemohol a dokonca v určitých záberoch mi prišlo ťažšie na žalúdok. Obdivujem Vás, ale viac jaskynnú krásu!

• 4.5.2011  01:00
    Sloní muž (1980)

Naozaj film, ktorý má srdce! Srdce, ktoré bije aj pri pohľade na slonieho muža. Aj napriek ľuďom, ktorý ho mali za cirkusovú hračku a šikanou mu ego úplne dobili na samotné dno, neprestávala jeho snaha o vytvorenie s "nečloveka" na pravého človeka. Napodobňoval ľudské črty, aby sa podobal aspoň dušou, keď už nie výzorom človeku...aj napriek tomu, že je to nemožné a stojí to za cenu života to chcel skúsiť... Čo viac dodať, časy keď Lynch možno ešte vedel točiť filmy na porozumenie, film pri ktorom sa človek nemusí sfetovať, aby pochopil aspoň úvodné titulky. Vysoký film s hlbokou myšlienkou.

• 28.4.2011  12:24
    Labyrint (1986)

Labyrint by som zaradil do zvláštnej kategórie. Príšerky, ktoré sú jasné hračky a pri každom zazretí som myslel na to ako je pod hŕstkou látky niečia ruka alebo postava ktorá sa snaží imitovať pohyb čuda. Hračky, ktoré majú aj jazyky s chlpatej deky. Dej dopĺňajú nudné pesničky s divnými NEhumornými kráciamy. Na druhej strane musím povedať, že sa jedná s môjho pozorovania o dosť zaujímavý priebeh deja. Vtelil som sa do rokoch 1993, kedy by sa to mne osobne veľmi páčilo. Určite to viac dá dnešnému dieťaťu do života ako väčšina dnešných rozprávok. Preto sa váhy v bodovaní vyrovnali...

• 28.4.2011  09:51
    Súhra (2002)

Krásna súhra. Človek by si povedal, že dajte už oddýchnuť tým psom a prestante ich nútiť vláčiť celého človeka so saňami. Pravda je iná a je niekde úplne inde. Psy sa nevedia dočkať záprahov, len aby vyštartovali a boli v cieli ako prvé. Možno je to dlhoročnou aj stáročnou výchovou psa, aby sa zamiloval do ťahania. Až napokon to má v krvy. Bol to človek, ktorý vtláčal do hlavy psom, aby sa navlekli do popruhov a tlačili lenivého človeka? V podstate to je už história, nezmeníme na tom nič, len to že v súčasnosti tie psy to chcú. Krásne povedané, preteky za zimu majú 6 krát, ale so psami sú celý rok, žiadna dovolenka...treba sa starať o psy, hrať sa s nimi, ukázať im lásku! Proste nádherná SÚHRA !!!

• 28.4.2011  09:36

Tu krásne vidieť začiatky barabášoviek. Začiatky čo pre iných z nás sú možno aj vrcholné štádium tvorby. Opäť zaujímavá reč nad ktorou rozmýšľame a nevieme si odpovedať samy. Kto je šťastnejší? Kto má väčšiu radosť zo života? "Civilizovaný" človek by sa už v živote nezačlenil do tibetského života, nepochopil by to. Tibeťan by nepochopil náš unáhlený, nezmyselný, zákerný skôr nepochopený životný štýl a myslím, že takýto čistý človek by umieral medzi nami. Mohol by mať akékoľvek majetky, alebo financie. Hodnotový rebríček sa ťahá do neba a prírody. U nás sú to len akési blúdne cestičky medzi mrakodrapmi a nedošli do konca, do vyvrcholenia konca šťastia. Sme nepochopený a totálne odlišný. Toto všetko som pochopil a uvedomil si vďaka dokumentom, ktoré ponúka Pavol Barabáš. Dúfam, že som to pochopil správne!

• 27.4.2011  11:03
    Duke Nukem (2010)

Čo ja viem?! Aj 3 je moc!

• 27.4.2011  10:59

...nádherná scénka, kedy sa Night Fury a "Škyťák" scelia v jedno, kedy nieje potrebný plán na dokonalé ovládanie draka, kde všetko čo je potrebné k porozumeniu dvoch tvorov je priateľstvo a vzniká spojitosť. Zimomriavky sa vlnia v prudkom vetre, keď sa vyhýbajú nebezpečným skalám vytŕčajúcim z pod morskej hladiny a do toho víťazoslávne hrá hudba, ktorá nemá chyby. Aby to nebolo úplne umelé a americké, po šťastnom preletení nebezpečných skál sa nevyhnú posledným zubom trčiacich s morských vĺn čo dodáva úseku pocit dokonalosti a reality. Keby Night Fury svojim uchom nedá facku svojmu dračiemu jazdcovi, povedal by som, že sa jedná o jednu s najdokonalejších úsekov filmovej kinematografií....

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9