Hrana (2014)

Silné!!!

Iluzionista (2010)

Nádherná animácia, na ktorú som sa nevedel vinadívať. Rozprávočka je zaujatá na detaily, ktoré sa ťažko všímajú a pochopia, už len preto že sa tam málo rozpráva. Skoro nevšimnutý detail mi zmenil totálne celé hodnotenie. Je to text na liste, ktorý zanechá iluzionista svojej kamarátke. "iluzionisti neexistujú" Krásna myšlienka s touto hlavnou myšlienkou zanechanou na liste dievčiny, ktorá nepochopila dnešný život.

Gopher Broke (2004)

Aj keď typické, ale aj tak v niečom odlišné a vynikaúce...pekne prepracované len škoda toho záveru , že neskončil tam de mal.

The Backwater Gospel (2011) (studentský film)

V prvých sekundách som sa zaľúbil do grafického stvárnenia a v posledných do celého krátkometrážneho hororu. Fakt moc dobré vyvrcholenie deja a cirkevného úmyslu. Geniálne stvárnený smrtiak, ktorý len čaká na svoju prácu v najväčšom kľude :) !! Jeden s najlepších krátkometrážnych filmíkov, ktorý sa zaťal do mojej mysle ! http://www.kratke-filmy.cz/the-backwater-gospel-eng

Bhután - Hledání štěstí (2008)

,,Ten kto priveľa majetku vlastní, tomu stále hrozí, že pohroma môže prísť. Rybník, ktorý sa po okraj naplní, aby hrádzu nepretrhol, treba vypustiť!" 8.storočie Sakja Pandita. Ešte nepoškvrnený život v Bhutane je v rovnováhe s prírodou. Nádherné scenérie Himalájí, ktoré obklopujú Zem hrmiaceho draka. Škoda, že už aj tu prichádza vlna dnešnej civilizácie a aj posledný kus prírody pomaličky zaniká.

Expedícia Sibír (2001)

Už z dokumentu viem, že na takýto šport, alebo žiť tento životný štýl by som neskúsil. Áno z brehu pozerať ako vypadávajú do rozbúrenej rieky, ako im vypľuje raft s nejakého kotla a polovica posádky sa nesnažia vyplávať, ale snažia sa všetkými silami vystrčiť nos a nadýchnuť sa, kým ich bude rieka Čuja premieľať vo svojich útrobách. Slovenské majsterky si viedli skvelo. Krásne splynutie s riekou, vychutnávali si to. Už len s dokumentu vidno, že sa jedná o náročný a adrenalínový šport nie pre hocikoho. Perfektné ! ! !

Jak vycvičit draka (2010)

...nádherná scénka, kedy sa Night Fury a "Škyťák" scelia v jedno, kedy nieje potrebný plán na dokonalé ovládanie draka, kde všetko čo je potrebné k porozumeniu dvoch tvorov je priateľstvo a vzniká spojitosť. Zimomriavky sa vlnia v prudkom vetre, keď sa vyhýbajú nebezpečným skalám vytŕčajúcim z pod morskej hladiny a do toho víťazoslávne hrá hudba, ktorá nemá chyby. Aby to nebolo úplne umelé a americké, po šťastnom preletení nebezpečných skál sa nevyhnú posledným zubom trčiacich s morských vĺn čo dodáva úseku pocit dokonalosti a reality. Keby Night Fury svojim uchom nedá facku svojmu dračiemu jazdcovi, povedal by som, že sa jedná o jednu s najdokonalejších úsekov filmovej kinematografií....

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Krásne zábery a nádherné myšlienky či fakty, ktoré nás majú upozorniť a napraviť! Bohužial pre tento hnusný plevel menom človek, nieje nič vzácne. Až na prachy a jeho vlastný biznis. Každý hrabe pre seba a je mu jedno čo si za to odtrpí príroda, ktorá nám ponúka všetko zadarmo. Je mu jedno, že jeho vnúčatá pokapú teplom, len aby on si mohol máčať svoju zasratú riť v bazéne niekde na ostrovoch a užívať si slniečka, užívať si prírody, našej zeme, časti kde to ešte zatial nepôsobí zničeno. Takéto svine ovládajú náš DOMOV a ničia nám to najvzácnejšie, čo tu zachvílku nebudeme mať, len budeme rozprávať o tom...aké to tu bolo krásne. Ja len dúfam, že ďalšia katastrofa nezastihne len svine Japonsko, ale ponorí pod more celú severnú ameriku či Izrael a vyplieni to tu na minimum....nech sa začne od znova a nech si začneme vážiť omnoho vzáčnejšie veci ako doteraz ! ! ! Prírodu a jej vzácne dary!

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Vynikajúci film. Perfektné prostredie zapadá do hororového deja, ktorý sa zdá byť bežný na tie roky. Zrazu Vám to začína dochádzať, že niečo nieje v poriadku a z obyčajného filmu tu máme úchvatné dielo, ktoré prekvapí. Takáto myšlienka by sa dala v súčastnosti kludne realizovať ako pekne zamotaný príbeh, ktorého záver nám vybije dych.