*CARNIFEX*

okres Prievidza
úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 24.4.2018  09:13

Samotný priebeh story nijak výnimočný. No tá pointa a podstata ukrytá v tomto príbehu, tá je až ukážkovo zarážajúca. Vymývanie mozgov, nie len v armáde, ale i formou médií, je v dnešnej dobe silnejšou zbraňou, než jadrová hlavica. Neskutočne lži sa šíria takmer všetkými spravodajstvami, až ma prekvapuje tá tupota a primitivizmus ľudí, čo dokážu toto nie len vnímať, ale tomu ešte aj veriť. Ja som naozaj zvedavý, kedy sa všetci “zobudia” ..

• 24.4.2018  08:57

Nesmierne originálna “Love Story”, berúca si na paškál, hľadania celoživotného, ideálneho partnera. Ja len osobne dúfam, že niečo obdobné v budúcnosti nehrozí, lebo tento príbeh je v danej podobe vyobrazenia, doslova “hororom” na počkanie.

• 23.4.2018  18:13

Veľmi milo prekvapený. Absolútne som neočakával, že sa bude jednať o tak slušnú sci-fi záležitosť, ktorá najmä vďaka príbehu, a tým kde sa odohráva, pripomína úspešný “The Thing”. Samozrejme, jeho kvalitu v žiadnom prípade nedosahuje, no rozhodne sa nejedná o žiadny tragický pokus, ktorý by vyslovene nudil.

• 23.4.2018  09:36
    Phantasm (1979)

Naj-zábavnejšie na tomto horore, sú tie 5 hviezdičkové hodnotenia, inak absolútne priemerná, vraj "kultová" záležitosť, ktorú si "Carnifex" s kľudom gentlemana mohol odpustiť. Každopádne, stále lepšie sledovať takúto nijak mimoriadne zaujímavú "nudu", ako čo i len vnímať tele-ráno na "TV Narkóza" či pre-afektovaného Puskailera na Joj. "Tretia rana" z milosti jak hrom ..

• 22.4.2018  13:30
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Vzhľadom k nastolenej téme, nesmierne kontroverzný film. Množstvo hlbokých myšlienok i úvah dvoch rozdielnych názorov, ktoré nútia zamyslieť sa, čo je správne a čo nie. A presne pre tieto dôvody, splnil "Doktor Smrť" svoju úlohu ..

• 21.4.2018  23:30

Vďaka rozuzleniu, jednoznačne najabsurdnejšia epizóda zo všetkých častí, všetkých sérii. Tak za vlasy pritiahnutý záver, to snáď ani nie je možné. Každopádne, najmä vďaka nemu, má samotná epizóda svoje osobité čaro.

• 21.4.2018  14:10

Obrovský potenciál, nedotiahnutý do vytúženého rozuzlenia. "Keby" bol záver v podobe satisfakcie, ktorá by sa otočila voči matke, dal by som hádam aj 5. Takto mi neostáva nič iné, ako len "lamentovať" nad rozliatym mliekom. Fakt ŠKODA ..

• 21.4.2018  12:59
    Mr. Dentonn (2014)

Za mňa nie, a to najmä z jedného jediného dôvodu. Za 7 minút som sa okrem snaživej atmosféry, nedočkal takmer ničoho, čoho by som sa z pohľadu horor žánru mal, pričom tento kraťas, rozhodne nie je jeden z “naj” vo svojej kategórii. Ako fantasy rozprávka pre najmenších priemer, ako horor, slabý podpriemer. Zaléží však natom, čo v ňom vidíte. Očakávania boli zrejme priveľké ..

• 21.4.2018  11:49

O zombie bez zombie, ale to v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Čaro príbehu je ukryté v príbehu a jeho rozuzlení. Lepší priemer, no očakávať mimoriadne spracované gore - neradno. P.s: inak nalákal ma poster :)

• 20.4.2018  22:28

Na 80’ roky vydarený slasher, ktorý toho z pohľadu gore ponúka viac, než som očakával. Jedna vražda strieda druhú, pričom nemožno povedať, že by boli všetky mordovačky na jedno kopyto. Tak isto prevedenie samotného násilia, je na danú dobu viac než slušné. Škoda akurát idiotského správania postáv, ktoré dokonale pohltilo už tak priemerný, tuctový príbeh bez nápadu či pointy. V dnešnej dobe, pri terajších nárokoch, už “Prowler” skrátka príliš veľké nároky nedokáže naplniť. Ale inak dobré, dobré ..

• 20.4.2018  15:53
    Spawn (1997)

"Spawn-a" som voľakedy videl, nepamätal som si ho, dnes som si doprial "repette", dnes už viem prečo mi v pamäti neutkvela žiadna spomienka. Kľudne môžem definitívne zabudnúť. Takéto amatérske, "comicsové" klišé príbehy, nie sú nič pre mňa. Človek musí byť naozaj fanúšik obdobných filmov, aby si ich užil, inak ..

• 20.4.2018  13:11
    Trauma (1993)

Argento ma nikdy príliš nebavil, no popravde, "Trauma" je vďaka príbehu pomerne nápaditý hororo-trhill. V momente unudeného večera (alebo v práci), keď niet načo siahnuť (bez fľaše či "polovičky"), nie je zlou variantov ..

• 19.4.2018  22:46

Snímok miestami postráda veškerú logiku či reálnosť, no i napriek tomu, že z hororového hľadiska nespĺňa takmer žiadne kritéria, nepozerá sa na tento “upírsky slasher” bez gore či krvi, vyslovene zle. Je to taký malý “video” film na úrovni starých VHS-iek, ktorému sa treba od úvodu prispôsobiť, aby človek neočakával niečo, čo mu skrátka nemôže dať. No a verte či nie, príliš toho naozaj nie je. Pred stlačením “play”, prepnúť do režimu “skromnosť”, inak potešili nepriame odkazy k Stokerovej Dracule. Etovsio ..

• 19.4.2018  18:22

Veľmi solídny námet, obohatený o pomerne solídne vykonštruovanú, pochmúrnu atmosféru z bojiska. Nechápem akurát ten nešťastný "translate" titulu, ktorý je pre samotný snímok, celkom slušným "fopá".

• 19.4.2018  16:39

Titulok filmu pomerne dosť zavádza, čo rapídne ovplyvnilo očakávania diváka. Nejedná sa o žiadny horor, ktorého príbeh by bol postavený na princípe lovu vlkolaka, no ide o historickú kriminálku, ktorá si berie na paškál udalosti z 19. storočia, kedy v jednej časti Španielska, dochádzalo k množstvu brutálnych vrážd. Nakoľko mali obete známky po atakoch vlkov, tak ako to bolo v danej dobe zvykom, začali sa šíriť zvesti o vlkolakovi, ktorý napáda ľudí. Divák sa síce nedočká žiadneho mimoriadneho gore či násilia ako takého, no tento snímok určite nie je sklamaním, po ktorom by mal človek dojem, že vyslovene zabil svoj čas. Tak nízke hodnotenie si nezaslúži ..

• 19.4.2018  15:04
    Grotesque (2009)

Postupne gradujúca šialenosť, či perverzná zvrátenosť, ktorá nemá obdoby. Už dávno som nevidel niečo tak úchylné a brutálne zároveň. Z pohľadu “exploitation”, spĺňa “Grotesque” najvyššie nároky, čo len umocňuje moje presvedčenie, že takýto film, rozhodne nie je pre každého. “Bežný” fanúšik hororu, určite nenájde pochopenie, no pre toho, čo sa naň pozerá z “umeleckého” hľadiska, to bude ako Rembrandt medzi Trabantmi. Celkom slušný “hardcore” s podivne odľahčenou vložkou v jeho jadre, a záverom na smiech, ktorý príjemne pobaví i šokuje zároveň.

• 19.4.2018  13:47

Na "Lilo & Stitch" som natrafil úplnou náhodou, no musím úprimne povedať, že napriek tomu, že sa nejedná o dokonalú formu ukážkového spracovania, na akú je dnes už divák zvyknutý, pričom si malebnosť a precíznosť animácie doslova vyžaduje, samotný príbeh si ma aj tak, vďaka akejsi "milote" hlavnej postavy, a celkovému veľmi príjemnému nádychu, dokonale získal. Krásna rozprávka ..

• 19.4.2018  10:30

S tak výborného námetu, nakoniec zišla neuveriteľne priemerná ducharina, s nesmierne nevýrazným záverom. Keď tu dám dve “jagavé”, zas budem za “zlého”, no ako čo iné si “Winchester” zaslúži, keď za 99 minút, nedokáže nastoliť ani ako takú pochmúrnu atmosféru. Nebyť klasicky využívaných prvkov, ako šmáranie človekom o stenu či nábytok, nebolo by čo k vzhliadnutiu. Originalita žiadna, silných momentov minimum, lakačky bez nápadu. Za mňa sklamanie jak hrom, a to sa k nepresvedčivým hereckým výkonom radšej nebudem ani vyjadrovať. By ma zaujímalo, koho potomok je ten hrdzavý Emil z Lönneberge, ktorý by sa viac hodil do reklamy na šampón na lupiny, než do hororu. Tu prvú scénu v úvode, keď zdvíha prst smerom k schodisku, “ide si po nás!”, by po emocionálnej stránke, lepšie zahral aj “I.T.”

• 19.4.2018  07:47

Od začiatku do konca, neskutočná “pecka”. Za pozornosť stoja tak dva zábery, inak “Deep Blue See II” budí dojem nesmierne lacného pokusu, ktorý ani nemal akýkoľvek dôvod spatriť svetlo sveta. Fakt dosť solídna atrapa, bez charizmy, chémie, dejovej linky, príbehu, atmosféry, a koniec koncov, čo je doslova najhoršie - ŽRALOKOV. Druhá ⭐️ s odretými ušami, inak sa skôr “pýta” jednotka jak vyšitá ..

• 15.4.2018  21:17

Nesmierne originálna, atmosférická “monster” lahôdka. Ako skutočne klobúk dolu ..

• 15.4.2018  19:54

Odľahčená, čierna komédia, postavená na pomerne originálnom, maximálne prihlúplom príbehu, ktorý mne osobne hneď od úvodu nesmierne sadol. Mám rád britský akcent a ešte viac ten ich “suchý” humor, takže za mňa palec hore. No, a i keď je toho z hororovej stránky, v ponuke akosi pomenej, Ja som sa bavil a vrelo odporúčam. Krvavé jatka však neočakávať ..

• 15.4.2018  10:03
    Wildling (2018)

Zmiešané pocity. Na jednej strane vizuálne dokonale prevedené, pričom ani samotný nápad rozhodne nie je na zahodenie, na strane druhej, z hororového hľadiska toho samotný “Wildling” príliš neponúka. Každopádne, nijak mimoriadne som sa nenudil, i keď tých “živších” scén, teda mohlo byť rapídne viac. Vďaka záverečnej “dvacke”, aspoň priemer ..

• 14.4.2018  11:28
    Amish Grace (TV film) (2010)

Vémi bolestivá skúsenosť. S hnevom a nenávisťou sa každý vysporiadava po svojom, bez ohľadu nato čomu verí. Všetko však chce svoj čas, ktorý je v mnohých prípadoch dokonalým liekom na boľavú dušu.

• 14.4.2018  11:10

Kvalita tohto filmu pripomína balenie lacných salóniek. Pekne zabalené, no absolútne bez príchute. Bez vtipu, chémie a hlavne “duše” v podobe príbehu, to skrátka nejde ..

• 14.4.2018  11:02

Položiť základy komédie na vulgarizmoch, to je typické pre krajinu z poza mláky, ktorá v mnohých prípadoch nevie ako zaujať diváka. Ale Česi?? Králi kráľov nenúteného vtipu, pre ktorých je humor a herectvo doslova vrodenou “vadou”?? Celé mi to prišlo ako zlý žart, s pár trefnými okamihmi, ktoré občas vyčarili úsmev na tvári, no tá tupota, neoriginalita, je na české pomery doslova zarážajúca.Toto nefunguje, ani ako politická satira ..

• 13.4.2018  13:23
    Agora (2009)

V závere nesmierne emotívny, v jeho jadre zas na základoch filozofie postavený snímok o ne-tolerancii prejavu odlišného názoru v témach viery a vedy v období, kedy akýkoľvek iný pohľad na svet, znamenal kacírstvo či rúhanie. Výborný film ..

• 12.4.2018  14:43

Prihlúple, no veľmi milé. Na starobu aj Ja s kamošama niečo "vydrbeme". Aspoň galantérku ..

• 12.4.2018  11:55

Pokračovanie kultovej jednotky, na mierne slabšej úrovni. Stále je to však sledovateľný mix žánrov komédie a hororu so strešteným nápadom.

• 12.4.2018  10:25
    Desolation (2017)

Thriller s prvkami hororu, bez prvkov hororu, s takmer nulovou účinnosťou. Fakt neviem, čo na tomto pochváliť. Možno snahu o budovanie atmosféry? Možno akurát TO, ale ani TO, nestojí ZATO. Inak fakt je na zamyslenie, čo sa o každej jednej novinke z USA, v pravou "hornom rohu" dočítam. Vraj "V kinech od: 26.01.2018 - Parade Deck Films". Kurva kto na toto chodí?? Sa fakt nečudujem že sú vyžratí jak klony veľrýb s ošípaným. Veď chodiť na každú takúto sračku, zakaždým hltať to svinstvo čo v kinách ponúkajú (áno, áno, aj Ja si to občas dám - sa neposerte), to aby sa človek každý mesiac hlásil do "Premeny".

• 11.4.2018  14:11
    Us and Them (2017)

S hororom tento snímok nemá nič spoločné. Opäť jediná stránka na celom "svete", ktorá ho zaradila do tohto žánru, je ČSFD. Ale už som si zvykol, že mnohí v montérkách za monitormi, s červeným tričkom s bielym logom na hrudi, len zriedka kedy trafia do čierneho (čo sa tohto žánru týka). Polka z Vás, by nerozoznala horor, ani keby v ňom hrala, pričom by bola prvá obeť s odrezanými vajciami. Pre vás je všetko horor. Aj plagát na ktorom je dom v ohni. Ako krimi to však stojí taktiež za starú Belú, takže tu skutočne niet čo mimoriadne chváliť, lebo tento "testament" robotníckej triedy, venovaný Britskej zvrchovanosti, je len akýmsi mdlým pokusom o vyvolanie záujmu, bez štipky originality či emócií. Trapárna ..

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91