*CARNIFEX*

okres Prievidza
úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
    • 20.2.2018  17:41

Prvá polovica čistá strata času. Romantické oťukávačky hrdličiek, či drcanie sokov počas honby na prc adeptku, ma v prípade horor žánru absolútne nezaujímajú. Už som mal normálne dojem, že sledujem iný film. V tej druhej, mierne zlepšenie síce nastalo, no “Marrowbone”, je viac menej mysteriózny thriller, ktorého základ tvorí pomerne komplikovaný príbeh postavený na princípe: “stranger in the house”. Žiadna “entita” tu útočiť nebude, a tento, pre niekoho, koho meno sa nevyslovuje, opäť šokujúco očakávaný horor roku, neponúkol takmer nič, na čo by som si zajtra spomenul. Tie dve, za dobové umiestnenie a pomerne zaujímavé rozuzlenie, si to ale zaslúži. Inak, už ma to s tým ojebávaním, v podobe zaradenia kadejakého filmu do horor žánru, začína srať.

• 20.2.2018  15:20
    The Summoning (2017)

Eric Roberts.

• 19.2.2018  17:43

Dejovo a hádam aj po atmosfefickej stránke, obdobne spracované ako jednotka. Pokračovanie je však “bohatšie” o viaceré slušné, nápadité efekty s červami. Za mňa spokojnosť, nebanujem, neľutujem, strata času to nebola, no sledovať to večer, by bolo zrejme lepším zážitkom. Inak na jedno “brďo” ako prvotina, akurát záver trošku dodrbaný, jak keby ho na "dva 8 šestke" vymakali.

• 19.2.2018  16:28

Čakal som to omnoho horšie! Prvá polovica, odohrávajúca sa v "paneláku", bola až na občasné pasáže, sotva na priemernej úrovni. Ale tá druhá, v "parku" medi jedličkami, tá bola rapídne lepšie zvládnutá, po všetkých stránkach. No inak sa jedná, o klasickú Tchajwanskú "kuchyňu", ktorá svojej povesti, nezostala nič dlžná. Videné milión krát po sté, to isté ..

• 19.2.2018  15:30
    Les Affamés (2017)

Inteligentná, pomerne v rámci žánru, realisticky poňatá, Kanadská zombie fight, podľa môjho gusta. Aj keď gore nie je veľa, a maskéri, akosi nedostali príliš veľkú šancu sa prejaviť, tu sa skutočne niet na čo mimoriadne sťažovať. Samotný snímok však očarí prevažne tých, ktorých láka niečo atypické, nie tak celkom spracované podľa šablóny Hollywoodskych filmov. Je totiž celkom pravdepodobné, že v niektorej z hlavných postáv, spoznáte vašu (ne)-obľúbenú predavačku z Jednoty, poštárku, si suseda, toho prechlastaného deda. Toto je totiž jeden neobyčajne obyčajný film, ktorý sa nijak “netvári”, ale “Je”. Za mňa silný, lepší priemer, pričom byť to krvavejšie, lebo atmosféra vďaka výberu prostredia vôbec nie je zlá, idem s hodnotením rapídne vyššie!

• 19.2.2018  15:12

Krish a Laxmi sú milujúci pár, ktorých ideologický vzťah, plný lásky, nehy i vášne, mierne naruší príchod novej famílie do vedľajšieho domu. Následný hrdinský čin Krish-a, ktorý počas večierku na uvítanie susedov, zachráni dospievajúcu Jenny od naproti, ešte viac prehĺbi samotné vzťahy. To, čo však spočiatku všetkým príde ako nešťastná náhoda so šťastným koncom, sa odstupom času mení na nočnú moru pre obe rodiny. Jenny, sa totiž zo dňa na deň, akoby stávala úplne inou osobou, ktorej dokáže pomôcť jediná vec: exorcizmus. India je veľmocou v prípade romantických, dramatických blockbusterov, ktoré nadchnú prevažne hudbou, tancom, či neuveriteľne neuveriteľnými, ideologickými príbehmi z ríše snov. No horor? Tých je rozhodne pomenej, pričom za zmienku stojí najmä vtipná zombie komédia "Go Goa Gone", ktorá ma pred pár rokmi, nesmierne nadchla. No a čo táto "double" exorcizmus "pohádka pro dospělé"? 132 minút je pre túto krajinu tradičná stopáž. Kto nie je zvyknutý, bude spočiatku hundrať, pričom smelo môže napísať, že pokiaľ nemáte pre filmy z tejto krajiny "slabosť", bude hádam aj lepšie, keď sa "The House Next Door" vyhnete. Ten kto ale zatne zuby, sa zhruba po 30 minútach dočká pomerne snaživej "vymetačky na dva ťahy", s pár solídnymi atmosferickými pasážami. Tento rok, sa však omnoho viac teším na iný Indický horor, a to takzvaný "Pari", v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Anushka Sharma, neskutočná jebačka!

• 19.2.2018  11:13

Z kina v Shochiku, 30.01.2016, muselo odísť množstvo sklamaných ľudí. Celkom by ma zaujímalo, koľkí našli to odhodlanie, a dopozerali tento snímok až do úplného konca. Totiž, problémom takmer všetkých hororov z Japonska je najmä to, že hádam všetko čo natočia, sa chce všemožne podobať úspešnej, atmosferickej pecke, "The Grudge". No a potom dosiahnite aspoň priemerného hodnotenia, keď zo 107 minút, sa takmer 100 nič nedeje. Musím však uznať, že tá forma spracovania, ala "shockumentary", je celkom zaujímavá. Výstrižky z novín, či všeobecné debaty, však dnes už nikoho nevystrašia (až na jedného), pričom byť to kraťas na úrovni takých 25 minút, možno by to aj bol znesiteľný pokus. Takto veľmi chabé a vďaka efektom, miestami celkom vtipné podívaníčko, ktoré možno odporučiť prevažne tým skromnejším.

• 19.2.2018  10:42
    Haunted Campus (2016)

O chlapčiskovi, čo má šiesty zmysel ako pračka Whirlpool, vidí mŕtvych, akurát že divák ich akosi nevidí, a ak ich aj uvidí, tak vyzerajú ako Miro Noga v seriáli Duchovia z 97´.

• 19.2.2018  10:26

Zahrávať s mŕtvymi sa rovnako neoplatí, ako sledovať tento film ...

• 17.2.2018  21:53

S Vietnamskými ducharinami je to ako s trdelníkmi na jarmoku. Takmer všetky sú na jedno kopyto. Za 105 minút je toho divákovi z hororovej stránky ponúknuté akosi pramálo, no zato milovníci aziatiek si prídu na svoje. Pekná holčina, akurát jej v závere mohol niekto hlavu odseknúť, keď už som si pustil horor, lebo toto je skôr na romantickú nôtu, než k vyvolaniu strachu.

• 17.2.2018  20:51
    Hjemsøkt (2017)

Po otcovej smrti, sa Catherina vracia do rodinného sídla, v ktorom strávila celé svoje detstvo. Daná oblasť, neustále pokrytá snehom, ponúka takmer dokonalý pohľad na tamojšiu prírodu, a tak riešenie v podobe predaja samotného domu, sa sprvoti môže zdať ako jednoduchá záležitosť. Lenže od jej príchodu do malého mestečka, sa medzi tamojším osadenstvom, začína šíriť množstvo podivných povier z dávnej minulosti, ktoré súvisia s Catherininou rodinou. Dokáže si s odstupom času spomenúť, čoho bola v období dospievania svedkom? Alebo je všetko hlboko pochované v jej mysli? Mám rad tieto tajomné, severské “guľovačky”. No bohužiaľ, klamal by som keby nepoviem, že som očakával omnoho lepšiu prácu s atmosférou. Neviem, či som bol zle naladený, no dej ma absolútne nevtiahol, to málo z ponuky lakačiek na mňa vôbec nefungovalo, pričom atmosféra takmer úplne minula moje zmysly. Na ducharinu zaradenú do horor žánru veľmi chabé. Ako mysteriózny thriller s prekvapivým záverom, absolútne priemerné, až hádam nezaujímavé.

• 16.2.2018  11:57

Ľudia s mimoriadnymi danosťami, majú v mnohých prípadoch predpoklad introvertného či extrovertného správania. Je skutočne náročné s nimi zdieľať názor či myšlienky. Tento snímok je presne o tom, ako sa naučiť stáť po ich boku, no zároveň byť ich tieňom. Za pohľad na podivnú osobnosť, je tento snímok určite zaujímavý, no ako dráma, pôsobí nesmierne “lenivo”, pričom len zriedka kedy dokáže vyvolať emócie akéhokoľvek druhu. Miestami dosť veľká nuda, striedala zaujímavé pasáže, vďaka čomu “Phantom Thread”, zanecháva dojem pekných šiat, ktoré nie každému budú sedieť.

• 15.2.2018  17:45

Milujem filmy o “inteligencii”, ktorá smeruje určitým, konkrétnym smerom, pričom nie je zneužívaná pre akýsi rádoby plán nulového príbehu, ktorý nemá žiadnu hĺbku. Rasistický podtón v tomto prípade vnímam ako vedľajšie husle, ktoré občas zahrajú na určitú notu, i keď samotná odpoveď na túto otázku, je viac než opodstatnená. Sám za seba - obrovská spokojnosť!

• 9.2.2018  17:58

Thor je jeden z mála super hrdinov, ktorých dokážem akceptovať. Páčila sa mi prvá, druhá časť, predpoklad že sa mi tretia nebude pozdávať, bol absolútne minimálny. Strašne som rád, že sa rozhodli zahrať aj na humornú strunu, ktorá samotný snímok príjemne osviežila.

• 9.2.2018  16:13
    Still/Born (2017)

Nevýrazné, miestami nesmierne lacne pôsobiace “nič”, ktorého kvalita ledva dosahuje úroveň video filmov. Nebyť hudby a pár momentov, čistý “odpad”. A Moss? Lacná kópia Nicka z Backstreet Boys? Povedzte mi. Čo to za herca, ktorý v 34 rokoch, hral už v 89 filmoch. Kurva, Arnold a Sylvester sú starí jak Matuzalem, a majú za sebou v priemere 200 filmov. A to sú nejakí herci, ktorí hrali v nejakých filmoch. Nie tento hybrid, ktorý ešte aj v “Tucker a Dale vs Zlo”, bol iba akýmsi klišé pandrlákom. Ešte aj tu hrá vedľajšie husle. Normálny trapák, ktorý by si vo westerne nezahral ani vetrom po ulici preháňajúci sa ker. Keď niekomu stačí kornútok bez zmrzliny, nech sa kŕmi sračkami, no mňa to bez čokoládovej nebaví. “Stil/Born” možno miestami disponuje nejakou tou atmosférou, no ja jednoducho nedokážem akceptovať takéto lacné, čitateľné pokusy, ktoré sa tvária nesmierne vážne, pričom neprinášajú nič inovatívne, a sú len akousi slabou náplasťou, ktorá sa Vám ihneď odlepí. Je mi jasné, že sa nájdu aj takí, ktorých tento snímok “poteší” a nebudú tak skeptickí ako Ja, no Ja ho odporúčam - NIKOMU, respektíve len tomu, čo nemá inej roboty.

• 9.2.2018  14:38
    Sultan (2016)

Od úvodu opäť s otvorenou papulou čumím, čo to zase tí “naši” Indovia spískali za “blockbuster”. Opäť nezostali dlžní nič svoje povesti. Hudba, tance, príbeh z iného sveta, absolútne ale absolútne mimo realitu, no človek to aj tak žerie aj s navijákom. Ja skutočne nechápem, ako je to možné, že v ich podaní to skrátka dokážem tolerovať. Odkladal som tento film mesiace (!!), idiot, pričom tých 170 minút, som zhltol jak malinu. No a i keď sa možno nejedná o takú pecku ako bol “Dangal”, ja tú plnú paľbu proste musím dať.

• 9.2.2018  10:46
    Cold Skin (2017)

Postupne gradujúci, malý ostrovný "Descent" pre nenáročných, v ktorom sa striedajú nevýrazné pasáže s menej "hluchými" a zriedka akčnými. Romantický podtón v podobe myšlienky: "láska má veľa podôb", len zriedka kedy dostáva takýto priechod. Žiadne mimoriadne gore či atmosféra, no zato výber prostredia, klapol na výbornú. Dalo sa ..

• 8.2.2018  16:46
    My Friend Dahmer (2017)

Veľká bieda, katastrofa. Čo je zaujímavé na detstve či dospievaní jedného z najväčších sériových vrahov, keď mnohých, respektíve takmer všetkých, zaujíma najmä to, čo prišlo POTOM. Možno keby šlo o precíznejšie spracovanie z obdobia dospievania, ktoré by zasiahlo po emocionálnej stránke, a človek by tak skutočne nazrel do formujúcej sa temnej duše Dahmera, možno by k ako takému vyvolaniu pocitu úzkosti došlo. Lenže toto je strašne mdlé, bez akejkoľvek snahy šokovať, a tak diváka citovo zasiahnuť. Dahmer bol údajne už ako malý chlapec zneužitý, pričom na základe tejto skúsenosti, sa zrejme pretransformoval na bytosť bez emócií. Nechápem, načo sa niekto do niečoho serie, keď to odjebe takýmto mizerným, trápnym spôsobom. Celý film, je len akousi sondou do mysle človeka, ktorý sa premáha, aby vykonal, respektíve nevykonal "prvú" vraždu. No a verte či nie. Ani k tej nedôjde. Životopisná dráma možno, no krimi, horor, thriller? To je kurva fór? No a neviem, z akého dôvodu, by mal byť tento film "pre niekoho" doslova jeden z najočakávanejších filmov posledných rokov, keď ho točil takýto looser, no chváliť tu nejakú kokotinu, len preto, že si berie na paškál tak negatívne preslávenú osobnosť kriminalistiky, rozhodne nemienim.

• 8.2.2018  16:04
    Zrnko pravdy (2015)

Moje očakávania rapídne predčili skutočnú realitu. Ako kriminálka, ktorej príbeh je poprepletaný s dávnou históriou židovského osadenstva miestnej komunity, spoločne s náboženským podtónom, "Ziarno prawdy" rozhodne obstojí. No pokiaľ budem na film prihliadať ako na thriller, ktorý by mal disponovať určitými modernými prvkami, ktoré by mali diváka doslova prizvárať k stoličke, prepadol na plnej čiare. Veľa sa rozpráva, veľa hluchých miest, málo sa koná,málo sa toho deje, a už vôbec samotný snímok nedisponuje tak temnou stránkou, ako by mal. Poliaci pre tento krát odviedli polovičnú robotu, pričom s o rok starším "Jestem mordeca", ťahá tento počin za rapídne kratší koniec.

• 8.2.2018  13:06
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

"Vždy som všetkým hovoril, aby investovali iba polovicu, lebo sa niečo môže stať. No ľudia sú veľmi chamtivý" No a toto povie práve ten, čo zruinoval život sebe i mnoho iným, práve pre svoju túžbu "všetko vlastniť". Výborný film, pre laika spôsobom spracovania rozhodne prijateľnejšie stráviteľný, ako taký "The Big Short". Kým ten išiel viac do hĺbky problematiky, v tomto prípade divák sleduje viac menej rozpad rodiny Bernieho Madoffa.

• 8.2.2018  09:20
    Hollarovi (2016)

Veľmi milo prekvapený, aký "ľudský" film sa z Hollarových vykľul. Je pravda, že je to miestami úplne nezmyselné a za hranicou únosnosti, no ale viete čo? Mne to bolo ako málo kedy, úplne jedno ..

• 7.2.2018  21:37
    Wonder (2017)

Jeden z tých mála filmov, pri ktorých máte hneď od úvodu pocit, že päť hviezd bude akosi málo ..

• 6.2.2018  13:39
    Trumbo (2015)

O slobode prejavu názoru na politickej scéne a arogancii moci, ktorá dokáže ovplyvniť nejeden ľudsky život, bez ohľadu nato, v akej spoločnosti sa pohybujete. Dnes už je to samý hlupák v obleku bez hodnôt, morálky či inteligencie ala Matovič, ktorý robí zo seriózneho problému šaškáreň. Bohužiaľ, systém mu to dovoľuje, no omnoho väčší idiot je ten, čo začiarkol jeho meno na kandidátke (hanbím sa za každého Slováka čo ho volil). Pred “pár” desiatkami rokov, by skončil ako posledná čarodejnica. Trumbo, chvála Bohu hrobárovi z lopaty ušiel, čo sa nedá povedať o JFK, ktorý bol za svoje presvedčenie picnutý vzduchovkou do gebule. Nikto by za svoj názor nemal byť prenasledovaný, bez ohľadu nato, v čo verí. Otázka však znie, akú volí formu prejavu svojich myšlienok. To je už iná “kapitola” .. Toto sa skrátka z politickej scény vytratilo. Niekedy je to strašná hanba, pozerať na tých jedincov, ako ojebávajú v priamom prenose.

• 6.2.2018  13:35
    The Ritual (2017)

Štvorica najlepších priateľov, prichádza na odľahlé miesto v divokej prírode, aby si uctila pamiatku zosnulého kamaráta. Keď sa cestou späť jeden z nich zraní, skratka cez hustý les, sa javí ako ideálne riešenie. Lenže príchodom noci, začínajú mať podaktorí pocit, akoby ich niekto, respektíve niečo, sledovalo. A majú pravdu ... Lampáš. Les. Podivné zvuky. Hlavo halušky. Solídna hudba. Jednoduchý príbeh. Toto všetko zabalené do slušnej atmosféry. Divák sa síce od strachu “neposerie”, no rozhodne bude pociťovať príjemné šteklenie na hororovej duši, či nostalgicky zaspomína na kadejaké počiny z minulosti, ktoré dokázali solídne nahnať strach, takže ja hodnotím veľmi pozitívne. Navyše, Bruckner už má za sebou “dva” pomerne úspešné pokusy, takže žiadne prekvapenie, skôr očakávaná jazda na úrovni lepšieho priemeru.

• 5.2.2018  15:41

Tak sme prešli z ulice do pivnice, aby sme v nezmyselnom pokračovaní, zakotvili vo vesmíre. Potenciál veľký, pár nápadov celkom slušných, nehovorím že nie, no už dvojka bola oproti počiatočnej story dejovo úplne “odveci”, čo potom táto časo slučka, ktorá by taktiež zaujala skôr ako samostatná epizódka. Slabší priemer ..

• 5.2.2018  13:46
    Oáza (2002)

Snímok, ktorý určite (!) nie je vhodný pre každé oko diváka. Vzhľadom na nastolenú tému, len ťažko sledovateľný, pričom človek v sebe musí nosiť riadnu dávku tolerancie a pochopenia, aby ho dostatočne vstrebal. Ja sa priznám, že pre mňa to bolo náročné, pričom nejeden krát som zápasil s myšlienkou vypnúť ho. No a po hodine aj dačo som skrátka prehral. Skúseností s duševne i fyzicky postihnutými ľudmi mám viac než dosť v práci, nemusím ešte navyše nasávať atmosféru príbehu, ktorý nedokážem akceptovať. Nie, nie, ďakujem, no pred herečkou, ktorá stvárnila hlavnú postavu, obrovský klobúk dolu!!!

• 5.2.2018  10:46
    Shimyaui FM (2010)

Na mňa až príliš prekombinované, príbehovo a vývojom deja ťažko stráviteľné. Kórejcom v podaktorych prípadoch, ujde myšlienka nad rámec tolerancie, čoho je “Midnhight FM” svetlým príkladom. Samotný snímok nenudí, to by som klamal. Stále sa niečo deje, pričom posledná tretina je jedna nepretržitá “jazda”. Bohužiaľ, prehltnúť všetku tú fantazmagóriu, je v určitých okamihoch skrátka “nemožné”. Tretia na hrane ..

• 5.2.2018  07:55

Niekedy sa podarí aj mobilom natočiť dobrý film! No toto nie je ten prípad. K príbehu sa ani nevyjadrujem. Herzog ma príliš neohúril dokumentárnymi filmami s mojou obľúbenou témetikou (zločin a vrah), z Cage-a je už dnes kurva céčkový herec, a ja tak rozmýšľam, prečo som to vlastne pozeral? Dať takémuto filmu 5 hviezd, to chce dávku nadhľadu alebo sedatív.

• 4.2.2018  22:31
    Velká hra (2017)

Keby som si mal vybrať medzi "Olympijským farárom, alebo Sedmou", vyberiem si "Žolíka". Karty nehrám, nie je to nič pre mňa, a tak nemôžem inak, ako dať kamarátovi z mokrej štvrte, "misterz-ovi" za pravdu. Skutočne je to tak! Málo záživné .. Ale tak, moja chyba. Nemal som sa púšťať do niečoho, do čoho mi "nič".

• 2.2.2018  17:46
    Ida (2013)

Dve absolútne odlišné osobnosti s odlišným vnímaním života, skrížia svoje cesty, aby poznali nie len jeden druhého, no najmä samých seba. Kým je jeden oddaný Bohu, druhý je doslova kráčajúca arogancia. “Ida” skrátka musela stretnúť svoju tetu, aby vedela kým vlastne je. Poliaci to opäť príbehovo pomerne solídne rozbalili. Dlho som tento film odkladal, no na takýto snímok musí mať človek náladu. Melancholicky poňaté, čierno-biele dielo, ktoré zaujme najmä dejovou linkou, ktorá už dnes pripomína skôr 60-tkovú tvorbu. Veľmi pomalé, miestami depresívne, na hrane 3-4 ⭐️

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88