*CARNIFEX*

úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 14.8.2018  11:54
    Upgrade (2018)

Nápaditý snímok ktorému trvá 40 minút, kým sa konečne rozbehne. Myšlienka v podobe vyvolania závislosti "ľudstva" nad "budúcnosťou", nad ktorou zdanlivo máme, respektíve zároveň môžeme stratiť kontrolu, skutočne stojí za pozornosť. Škoda však, že vďaka tomuto nápadu, akoby miestami utrpel samotný príbeh, ktorý je občas akýsi nevýrazný. "Revenge" ako taký beriem s plnou vážnosťou, no v tomto prípade akoby to bolo druhoradé, pričom celkovo mi prišiel "Upgrade" poňatý viac menej na akčnú strunu, než tú hororovú. Dve parádne gore scény snímok osviežia, no vzhľadom k podstate samotnej story a jej možnostiam, som čakal viac. Medzi 3-4.

• 14.8.2018  09:50
    Patient Zero (2018)

V mnohých prípadoch sa zombie snímkov (vedome či nevedome) zastávam, no toto čo predviedol Stefan Ruzowitzky a Mike Le, nie je na facku, ale na zlomený nos a následnú hospitalizáciu. ANO, presne toto divák chce. Z 86 minút, sledovať 66 "urozprávanú" sračku, kedy sa kompetentní dohadujú s "nakazeným" čo a ako ďalej s týmto zdevastovaným svetom. Inak v živote som nevidel (a to som toho videl naozaj dosť), aby zombie niekomu vedome zlomil väz. Ako Ja chápem, že je náročné zaujať niečim novým, byť aspoň štipkou originálny, no zlaté pravidlo: "menej je niekedy viac" v tomto prípade vypálilo akosi "naopak". Kde sa malo pridať, tam je "hluchota", kde sa malo ubrať, tam sa človeku rozum pozastavuje - "Patient Zero" je kokotina na mraky, ktorá nebavila ani mňa, a to už je čo povedať.

• 12.8.2018  09:56

David Suchet v absolútne “dezolátnom” stave (úmyselne!), geniálne zvládol svoju poslednú úlohu v hlavnej roli Poirota. O takmer dokonalom krimi príbehu “Agáthy”, nemá zmysel ani polemizovať ...

• 11.8.2018  10:51
    Tully (2018)

Som z tohto snímku akýsi zmätený. Ono ani tak nejde o to, že “Tully” nie je žiadna “čistokrvná” komédia, no skôr “jasná” psycho dráma, ktorej príbeh sa zameral na obdobie materstva, ale o ten nádych, ktorý je na moje pomery príliš “čudný”. Naozaj ťažko sa popisujú pocity, ktoré vo mne tento film vyvolal, no rozhodne to nebol “smiech”. Námet ako taký veľmi zaujímavý, Charlize Theron ako obvykle - výborná (!), no mňa osobne tá “podivnosť” nedostala tak, akoby mala.

• 10.8.2018  15:26

Väčšie sračky si našli svojich prívržencov, inak to nebude ani v prípade tejto, síce pomerne pekne natočenej, no zato akosi nevýraznej "vymätačky", ktorá sa občas "pripomenula" nejakým tým "momentom", ktorý by dal divákovi najavo: "Hej truľo! Sleduješ horor". Za mňa strata času ..

• 9.8.2018  15:49
    Vesnický sen (TV film) (1984)

"Ked sa dvaja lúba, a šecca im brána". Snímok pod "rúškom" Radošinského naivného divadla, plný "múdra", ktorý dáva jeden veľký ZMYSEL. Takéto filmy už dnes točia iba "bratia od vedľa", smer západ ..

• 5.8.2018  10:01

80% snímku (nie len vďaka originálnemu príbehu) výborných. Preto ma fakt mrzí ten záverečný “satira” nádych, kedy človeka napadne jediná myšlienka. “To je žart? Alebo to Jung Huh myslí vážne?” Každopádne, Ja mám na Kóreu slabosť, a tak zavládla prevažne spokojnosť.

• 4.8.2018  22:34

Ale áno áno! Príroda pekná. Sniežik tu je, domček na samote u lesa, aj nejaká tá jedlička ako v Mrázikovi. Akurát “Ivan a horor” kde nič tu nič. Keď si spomeniem na pár rokov starú “Witch”, ktora ma nijak mimoriadne neoslnila, no dokázala vyvolať aspoň nejaké emócie, čo potom táto minimalistická, extrémne pomalá nuda, ktorá zaujala akurát detailnými zábermi na špinu za nechtami. Toto je fakt dosť slabý, nevýrazný počin, ktorý môže oslniť “iba” na festivale, po siedmych poldeci, či niekoľkých práskoch z pika. Nebudem sa tu kurva utešovať tým, že som videl kozu na pastvine, respektíve velebiť onania pasáže. Toto mám 24 hodín na Penthouse HD a v lepšom! Pred pár týždňami mal tento film takmer 70%, čo chvíľa padne pod 50, keď sa k tomu ľudia “prehrabú”. Každopádne, chybou tohto snímku nie je to, že nemá grády (to som ani nečakal), no čo je horšie, nedisponuje ani nijak desivou atmosférou, iba si plynie na vlne “nevýrazna”. “Zabalené” v 64 minúte ..

• 4.8.2018  15:40

Ked sa človek 150 minút nestihne nudiť, pričom od úvodu do samotného konca čumí na obrazovku, ktorá mu ponúka "obrázok za obrázkom" so skvostným pohľadom na "fantáziu" v pohybu, zrejme by mal byť spokojný. No a presne z týchto dôvodov som ..

• 4.8.2018  11:04
    Příběh (2018)

Vážna téma, podaná príliš nevýrazným spôsobom. Keď príbeh takéhoto druhu nedokáže vyraziť dych, zrejme ťažko naplní očakávania.

• 2.8.2018  13:25

Thriller áno, horor ani omylom, pričom až na "nápad" v podobe vyvolania konfliktu (ako, prečo, začo) medzi záporákom a dvojicou dementov, ktorí neodhadli svojho "zákazníka", nie je "Bad Samaritan" nijak excelentnou záležitosťou, ktorá by prekypovala originalitou, respektíve mala prekročiť tieň lepšieho priemeru. Nebanujem, celkom to ušlo, no udeliť 4-5 hviezd je čistá utopia ..

• 2.8.2018  08:57
    Jackpot (2011)

Milo prekvapený, ako mi tento "idiotizmus" podaný na Nórsky spôsob sadol. Od smiechu som sa síce nešúľal, no tá za vlasy pritiahnutá absurdita, hlboko zarytá v príbehu, je skutočne veľmi solídna. Medzi 3-štyri ..

• 1.8.2018  14:35

Sledovateľná žánrovka v rámci normy, spracovaná na totožnom princípe ako v prípade “prvotiny”. Posun vpred žiadny, priemernosť (chvála Bohu! - bohužiaľ?) zachovaná ..

• 1.8.2018  10:43

Vďaka gore, veľmi solídny “exploiďák”, ktorého sledovanie som v minulosti vďaka podceneniu nejeden krát oddialil. Z pohľadu vtipu pomerne trápna záležitosť, no prezentácia násilia ako takého, je fakt na slušnej úrovni. Pointa v podobe nikdy nekončiacej vojny “Severa proti Juhu” je fakt úsmevná :) Silné “tri” ..

• 31.7.2018  12:47
    Extinction (2018)

Jediné, čo je na tomto snímku "sci-fi", je poster. Akčná zábava na priemernej úrovni taktiež nenadchla, a tak ma mrzí, že som sa nechal takto lacno opantať. Ako TV produkt "Extinction" ujde, ako snímok na lepšej úrovni nie je žiadnou dierou do "sveta".

• 30.7.2018  19:46

Ja mám skrátka pre tento “príbeh” slabosť, a tak napriek tomu, že je to skôr na tri, mne tú štvrtú nedá neprihodiť ..

• 29.7.2018  14:51
    Dead Night (2017)

Polovičné “shockumentary”, ktoré úvodom celkom slušne navnadilo, aby následne človek precitol do reality. Pár pasáži vďaka gore a maskám veľmi solídne zvládnutých, no tá “omáčka” okolo toho, tá bola bohužiaľ absolútne “bez chuti”.

• 29.7.2018  13:26
    Del Playa (2017)

Tak si najprv niečo vyjasnime. Tento snímok nie je o šikanovanom panáčikovi, ktorý sa rozhodol pomstiť svojim trízniteľom, ale o frustrovanom onanovi, ktorý nevníma realitu. Nie je chybou spoločnosti, že nie každý môže byť pekný, že si Quasimodo nezatrtká s Monicou Bellucci. Uvedomovať si, respektíve vnímať realitu je základ (!!!), takže keď naj jebačka zo všetkých roztlieskavačiek urobí “blow job” top quarterbackovi, miesto víťazovi Hviezdoslavovho Kubína, asi je to jasný signál, že kokôtik s lupami vo vlasoch, jebakmi na čele, nebude jej dobrovoľnou voľbou. Človek by sa mal vedieť v živote zaradiť, snívať síce zakázané nie je, no nech sa nikto nečuduje, že mu niekto zlomí chrupavku v nose, keď si vyšliapne na jebačku Ryana Goslinga. Šikana je bezdôvodné neprávo páchané na ľuďoch, ktorí sa nevedia brániť, nie niečo, čo si človek zapríčiní sám, lebo nedisponuje sebareflexiou. Čo sa týka filmu, je to priemerný slasher, s množstvom klišé, vyvražďovačkami bez nápadu, obohatený o nelogické kroky, pasáže, ktoré s plnou verbou napádajú mozog diváka. Jediný problémom pri týchto filmoch je fakt, že sa berú príliš vážne, pričom inteligencia je to posledné, čím dokážu ohúriť. Byť to poňaté “na srandu”, bola byt to lepšia zábava. Videl som aj horšie pokusy, no štedrý tak či onak nebudem ..

• 29.7.2018  09:48
    B.T.K. (2008)

Slasher podľa skutočnosti o sériovom vrahovi Dennisovi Raderovi, “strážcovi zákona”, ktorý 30 rokov (ne)systematicky vraždil vo svojom okolý, aby sa dočkal verejného “uznania”. Samotný snímok o násilí “bez násilia”, omnoho viac o myšlienkových pochodoch, prejavoch na verejnosti, či pred samotnou rodinou, mierne postráda kvalitu spracovania, no aj napriek tomu, je tento “tv-počin” dostatočne kvalitný nato, aby splnil to, čo si predsavzal. Chcelo by to poriadny “remake”, krvavý ako prasa, plný gore, možno čiastočne opierajúci sa o totožné zámery ako “B.T.K.” - a až potom by to bola pecka, lebo tento muž skutočne mučil svoje obete, nie len škrtil či picol pištoľkou do kešene. On bol zvrhlý, násilný, extrémne zvrátený, pričom s obeťami sa rozhodne nijak nemaznal. V tomto prípade sa však na škodu, divák dočká viac menej rýchleho “konca”. Tak či onak, toto je solídne silné “trojhviezdie”, ja nie som nijak mimoriadne sklamaný, práve naopak.

• 28.7.2018  15:51
    Deadpool 2 (2018)

Ani z ďaleka nie taká pecka ako “jednotka”, no stále slušná zábava na vyššej úrovni po všetkých stránkach. Deadpool je skrátka top Marvelovka.

• 28.7.2018  11:20
    Our House (2018)

Jedna z tých, absolútne nevýrazných “ducharín”, ktorá nedokáže ponúknuť nič, čo by fanúšika horor žánru potešilo natoľko, aby si povedal: “tak toto stálo zato”. Ja skutočne nevidím dôvod, hnať raiting filmu nahor len preto, že je pekne natočený, respektíve že v ňom účinkuje znesiteľná, herecká osádka. Snímok by mohol, respektíve mal splniť nejaké očakávania, aby nebol pre diváka vyslovenou stratou času. Samozrejme, ja chápem, že nie každý môže naplniť všetky túžby, no “IFC Midnight” je spoločnosť vo filmovej brandži, ktorá skutočne len zriedka kedy ponúkne niečo, čo následne nebude vnímané ako “pasová výroba”. No a presne taký je “Our House”. Teda produkt z mnoha “tisíc” bez emócie, charizmy, či duše. P.S.: Malá rada na záver. Skočiť 70 minút nebude na škodu, lebo tých zvyšných 20, aspoň mierne zhojí rany, ktoré tento snímok vďaka nude napáchal. “A nemáte začo ... “

• 26.7.2018  08:17
    Jangsanbeom (2017)

Síce nijak prevratná ducharina, ktorej by sa po emocionálnej stránke výnimočne darilo zasiahnuť diváka, no je to solídne "skrútené", človeka nebolia oči z toho čo vidí, pričom snaha o budovanie hutnej atmosféry sa rozhodne nedá uprieť. V príbehu som sa v úvodnej tretine celkom strácal, a vlastne ani celkový priebeh mi nie je úplne jasný, no tento rok som videl horšie sračky, na ktorých sa plytvalo *** , a tak trošku prihodím. Mňa film vďaka nápadu zaujal, a koniec koncov aj bavil ..

• 25.7.2018  09:15

Manželský pár, nečakane rozdelí tragická smrť milovaného syna. Po 10 rokoch sa ich osudy opätovne skrížia, keď sa v rodinnom sídle, v ktorom si v minulosti šťastne nažívali, začne zjavovať duch ich milovaného potomka. Hej hej, je to na štyri. Ale “facky”. Snímok má 90 minút, pričom presne tých 90 sa takmer absolútne nič nedeje (až na jednu lakačku). Duchariny sú môj najobľúbenejší, hororový subžáner, a preto dávam jednoznačnú “stopku” takýmto márnym, trápnym pokusom, ktoré sú sterilné, ako susedove mačky. V neposlednom rade však treba zdôrazniť, že toto nie je žiadny horor, ale nevýrazná, spomalená dráma, ktorá v podstate ani z pohľadu tohto žánru, nie je nijak prevratná. Otras ..

• 24.7.2018  10:06

V prvom rade ďakujem “Evilenkovi” za tento väzenský “smash down” o feťáckom boxerovi z Anglicka, ktorý skončil (zrejme) v najhoršom “nápravnom” zariadení na svete, nazývanom aj: “Hotel All Inclusive”. Pred pár mesiacmi som vzhliadol výborný dokument (voľne dostupný na kanály “youTube”, ktorý vrelo odporúčam!), no tento hraný snímok mu smelo dokáže konkurovať, dokonca môžem povedať, že vzhľadom na dramatizáciu priebehu udalostí, je samozrejme ďaleko lepšou “zábavou”. Kým prvá polovica filmu vyobrazuje “život” za mrežami v jasne stanovených “pravidlách”, tá druhá sa takmer kompletne nesie v duchu (nadnesene povedané) Van Dammovského princípu starých filmov z 90´rokov. Priznám sa, že mňa tá prvá bavila viac, no tak či onak, toto si zaslúži veľkú pozornosť diváka. Výborný, kurva drsný film ..

• 23.7.2018  22:54

Dokonalé “fight-y” v absolútne priemernom filme.

• 23.7.2018  21:50
    Blackmail (2018)

Tradične výborná hudba v komediálne poňatom príbehu o predavačovi toaletného papiera, ktorého podvádza žena. Ten volí netradičnú formu odplaty, ktorá sa mu celkom solídne vymkne spod kontroly. Samotná story extrémne za hranicou “normálnosti”, avšak nápaditá, nenudí, miestami celkom solídne zabaví, pričom zvraty vo vývoji deja sú doslova dokonale sarkastické, čo ja osobne vyslovene milujem. Kritizovať stopáž pri Indických filmoch nemienim, to je ako pravidelne žrávať v MC Donalde a potom sa sťažovať, že človek vyzerá ako sviňa pred porážkou. Snímok zrejme skôr na “tri”, no Ja za ten nápad tú 4 veľmi rád prihodím ..

• 23.7.2018  15:34
    Naciye (2015)

Sledovateľná, Turecká jednohubka, ktorá zaujme úvodom a záverečnou 20 minútovkou. Inak sa nejedná o nijak prevratný počin, ktorý by dokázal ponúknuť niečo, čo by sa divákovi "navždy" vrylo do pamäte. Mimoriadne gore neočakávať, ťaživú atmosféru taktiež.

• 22.7.2018  15:55
    Deeper (2014)

Len zriedka kedy sa stotožňujem s percentuálnym priemerom všetkých užívateľov, no tých 50, je doslova tak, akurát. Vložka v podobe zámienky konfliktu, je totiž jediným prvkom, vďaka ktorému sa “Deeper” aspoň čiastočne odlišuje od ostatných, pásovo vyrobených “exploiďákov“, ktoré nemajú ako inak zaujať. Čo sa týka násilia, všetko vybavujú päste lacnej kópie prsatej “Tomb Raider”, či pištoľ, pričom nebyť poslednej scény, ani by nebolo načo zaspomínať. Navnadený komentármi “milovaných” prepadám žiaľu zo sklamania, lebo od hororu očakávam viac, ako len stupídne správanie postáv, ktoré omnoho viac korešpondovalo s komédiou, než hororom, pričom jedna scéna ala “gay rape”, ani zďaleka nedokáže ovplyvniť moju myseľ, či konečný úsudok. Slabší priemer ..

• 22.7.2018  13:48

Tak toto bolelo. Takýto neskutočný potenciál z úvodu, “zavraždiť” tak extrémne nudným jadrom, a ešte viac nevýrazným záverom, to chce fakt dávku “talentu”. Pritom námet v pohode znesiteľný, hlavná hrdinka silno silne “jedlá”, soundtrack peckový, atmosféra sa zas “nesie” v skutku nesmierne podivnom duchu, čo rozhodne nie je bežnou záležitosťou, preto fakt nechápem, ako môže jeden film s toľkými kladmi, nakoniec vzbudiť dojem iba absolútne priemerného počinu ..

• 22.7.2018  09:22
    Nesvatý (2010)

Solídna, “nečakanou” voľbou záporáka, pomerne originálna “slasher” zábava zo zhúleného Holandska, ktorú vzhľadom na komediálny nádych, netreba brať nijak vážne. Keby bolo viac gore scén, bolo by moje hodnotenie štedrejšie. Tak či onak, za mňa 👍 hore ..

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96