*CARNIFEX*

úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 12.12.2017  20:50
    Sněhulák (2017)

Keby bol Nesbø “hore kopytami”, obracal by sa v hrobe. Neskutočne nevýrazný ne-horor, ktorý ani z pohľadu thriller žánru, nie je nijak prevratnou záležitosťou. Takmer dve hodiny nudy bez akejkoľvek snahy o budovanie atmosféry, bolo pomerne bolestivou skúsenosťou. Kto je všímavý, identitu vraha taktiež pomerne rýchlo odhalí, a tak sa jedinou originálnou premisou, stalo stavanie snehulika z dvoch gulí, čo dnes dokáže už takmer každý “k ... “, vrátane mňa. Veľká slabota, nebavilo, a chvála bohu za radu “známeho na telefón”, ktorý ma od tohto mdlého, nijak výrazného počinu, slušnou formou odhovoril. Niekedy som mal doslova pocit, že sledujem nejaký nepodarok z produkcie RTVS ..

• 9.12.2017  00:24

Nie všetko mi prišlo úplne “košér”, no toto je skutočne prazvláštny, podivný “prípad”, pričom sa človek počas sledovania obdobných dokumentov, len zriedka kedy pristihne pri myšlienke, že je všetko presne tak, ako má byť.

• 8.12.2017  19:28

Pre milovníkov domácich maznáčikov, absolútne nevhodná short horror story o serial cat killer. Chápem užívateľa "whack". No za mňa z pohľadu horor žánru, palček hore ...

• 8.12.2017  17:56
    Thresher (2014)

Veľmi solídna, temná, vizuálne podmanivá, atmosferická jednohubka. Palec hore dvojici darebákov ...

• 8.12.2017  17:49
    Zombiehagen (2014)

Priemerná Kodanská zombi zábava, ktorá pookraje najmä záverečným rozuzlením. Plusom využitie štadiónu "FC C.", mínusom "všetko" ostatné ... Škoda, že v roku 2014, nebol členok kádra Vavro zo Žiliny. Mohol si zahrať zombi-ka ;)

• 8.12.2017  17:47
    Sekvence (2013)

Fakt nesmierne originálny nápad, zaobalený do solídnej atmosféry.. A ten záver? To je jahôdka na tortičke ..

• 7.12.2017  15:14
    Slumber (2017)

Využiť vo filme solídnu hudbu, aby sa postarala o hororové "čaro", rozhodne nie je na škodu. Problém však nastáva v okamihu, keď je samotný doplnok snáď jediným prvkom, ktorý dokáže zaujať. Budovanie atmosféry sa teda v tomto prípade uprieť nedá a "Slumber" tak rozhodne nie je zlým, "malým" duchárskym pokusom, ktorý by vyslovene nudil. Akurát, že z hľadiska žánru neponúka nič navyše, a to je už dnes sakra málo ..

• 7.12.2017  07:00
    Truth or Dare (TV film) (2017)

Uznávam, že sa najmä v druhej polovici objavili pasáže, kedy aj mne pomerne solídne skrúcalo hubu. Dokonca ani nemôžem tvrdiť, že by ma tento malý TV horor, vyslovene nebavil. No bohužiaľ, najmä počas duchárskych pasáži, nesmierne cítiť, že sa predsa len nejedná o mimoriadne zručné spracovanie, a tak tento snímok, možno odporučiť skôr tým menej náročným.

• 6.12.2017  19:51
    Dunkerk (2017)

Depresívna “jazda”, ktorej základy sú položené na budovaní mimoriadne melancholickej atmosféry, bez bližšie konkretizovaného “príbehu”, zameraného na vykresľovanie osudov akýchkoľvek postáv. Je mi jasné, že mnohí “popcorn” diváci budú sklamaní, no ja som KONEČNE vzhliadol snímok s vojnovou tematikou, bez množstva odporného amerického klišé. Žiadne odtrhávanie končatín, žiadne prestrelené hlavy, žiadne prepájanie Boha s americkým národom, žiadna americká vlajka (kurva žiadna!!) vejúca vetrom, žiadny potlesk na záver, žiadni mimoriadni hrdinovia. Kto očakáva niečo obdobné, nech si pustí “Hacksaw Ridge”. Tam sa dočká “omše”, aj všetkých týchto sračiek. Toto je film pre tú skupinu ľudí, ktorí vnímajú “rozumom”, nie očami. Bez “urážky”.

• 1.12.2017  20:27

Keď sa v akomkoľvek filme spred 50-tich rokov objavila vražda, v momente bol zaradený do horor žánru. Čisté krimi, na taliansky spôsob, ktoré si svojim spôsobom spracovania nie je nič "dlžné". Farebné, strojené, na dnešnú dobu pre mňa absolútne bez popudu emócií. Na jedno vzhliadnutie dobré. A dobré je na "trojku".

• 1.12.2017  15:44

Typicky originálna, “doprepletaná” Kórea. Únos spolu s vyšetrovaním vraždy, to tu ešte hádam nebolo. Škoda, že tí "naničhodníci", čo udelili “Kidnap” čo i len jednu hviezdu navyše ako dve, nemajú ani poňatia o tom, že existujú snímky obdobné, tematicky podobné, no zato spracovaním a najmä kvalitou na míle vzdialené. Ako takmer vždy, veľmi spokojný.

• 1.12.2017  13:18

Kiež by sa sfilmovania tohto skutočného príbehu, chytil samotný "Fincher". Témeticky podobné, momentálne populárnemu seriálu, Mindhunter. Škoda, že sa nešlo do väčšej hĺbky! Taktiež v samotnom závere mohli dostať väčší priestor postavy, stvárňujúce porotcov. Bolo by zaujímavé, sledovať ich formu dohadovania sa o príčetnosti vraha. Každopádne solídny, no presto všetko priemerný film.

• 1.12.2017  10:04

Milo prekvapený, ako ma samotný snímok bavil. Zrejme vďaka výprave, sympatickej Emmy, a občasnému vtipu. Asi som sa dobre vyspal :)

• 30.11.2017  21:35

O búrke bez búrky? Katastrof minimum, pričom by sa samotné zábery zmestili do 15 sekundovej upútavky. Po prvých 20 minútach som normálne rozmýšľal, že by to mohlo vypáliť niekde na úroveň medzi 3-4 hviezdy. No čo sa z toho vykľulo potom, to je už “iný” príbeh, plný vtipu, sĺz, sentimentu, tupoty, neuveriteľných zvratov, nezmyslov, no a v konečnom dôsledku, ako to už v USA býva zvykom, zrady, hrdinstva, či nebojácnosti. Taktiež sa nezabudlo sa na samotného Boha, no a v neposlednom rade - na potlesk na záver!! Jedna za vesmír a snahu o vtip.

• 27.11.2017  22:27

Rád by som vyššie, no mňa takýto druh kriminálok príliš nebaví. Keď nejde o sériového vraha, nejde o nič :D Nie je tu zverejnený obsah, a ja som tak nejak dúfal, že to bude o nejakých vraždách. Počas sledovania filmu som si myslel, že ho napíšem JA. Ale zas by ho nezverejnili, tak si budeme musieť počkať, kým si to pozrie "Marceloo".

• 26.11.2017  23:20

Druhá skúsenosť s Jeanom Gabinom v podobe Maigreta, a opätovne viac než solídny zážitok. Ten človek mal vzhladom k veku neskutočnú charizmu, vďaka čomu robí z dobrého filmu, ešte lepší. Teším sa na “ďalší prípad” komisára ...

• 25.11.2017  07:45

Jean Gabin, má v hlavnej úlohe komisára Maigret neskutočnú charizmu. Novodobý Maigret s "Mr. Beanom" nie je zlou replikou, no táto prvotina vo mne zanechala lepší dojem. Nebaví ma klasika v podobe dobových hororov, no keď ide o kriminálky typu, "Na kolejích čeká vrah", či "Po stopách krve", takmer nikdy sa nedostaví výrazne sklamanie. Ba práve naopak ..

• 23.11.2017  17:47
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Neskutočne zvláštnu atmosféru má tento čudný seriál, zaoberajúci sa charakterom osobností tých najväčších zločincov, podieľajúcich sa na tých najohavnejších trestných činoch - vraždách. Pre človeka, lákajúceho téma sériových vrahov, absolútna povinnosť. Nebudete však svedkom žiadnych ohavností. Iba podivných rozhovorov, ktoré Vás miestami vďaka hereckým výkonom doslova posadia do fotelky.

• 23.11.2017  17:41

Charles Hayward je neskúsený, súkromný detektív, ktorého jedného dňa vyhľadá stará láska z dávnych čias. Sophia pritom nežiada o nič jednoduché. Vyšetriť vraždu nesmierne bohatého, starého otca skôr, ako to urobí samotná Scotland Yard, ktorá by popri vyšetrovaní ohavného činu, odhalila veškeré rodinné tajomstvá. Jeho príchod do samotného sídla, však v mnohých členoch famílie, vyvolá množstvo nečakaných reakcií. Charles, tak musí rozmotať klbko plné intríg, klamstiev a pretvárky .. Herecké obsadenie solídne, výprava, kulisy taktiež na dobrej úrovni, príbeh v podobe predlohy ktorá má kvalitu, tak prečo to nevyšlo tak, akoby si viacerí želali? Nuž, lebo tomu chýba chémia v podobe vyvolania väčšieho záujmu u diváka. Snímok si len tak plynie, ako klasický, ničím zaujímavý TV-spot. Stopáž je vzhľadom k neustálemu "nič dianiu", doslova vražedná. Chýba tomu atmosféra, všetko je postavené na rozhovoroch, čo mnohých zrejme pri zmysloch neudrží. Tretia za rozuzlenie ..

• 23.11.2017  16:40
    Hangman (2017)

Kombinácia “Sabriny, mladej čarodejnice” a Al Pacina v thrillery o dolapení sériového vraha? Toto je snáď zlý sen. Ako môže niekto obsadiť do jednej z hlavných postáv osobu, ktorá pôsobí jak dobrovoľný darca orgánov. A popravde, možno by toto spolčenie ani nedopadlo tak tragicky, keby za tak stupídnym scenárom, nestál tak neskutočný babrák ako je Johny Martin, ktorý doposiaľ nič normálne nenatočil a zrejme ani nikdy v živote nenatočí. Cítim sa trápne aj za neho, no ešte viac krútim hlavou nad takou persónou, akou je bez pochýb samotný Al Pacino. Nuž, poslednú dobu hrá v samých sračkách, a tak hádam ani nikto nemohol očakávať, že “Hangman”, bude dierou do filmového sveta. To, že je to takmer úplne bez akejkoľvek snahy nejako zaujať, by som ešte ako tak prežral, no že to bude obnášať tak drbnutý dej, v ktorom sa postavy správajú jak absolútni kokoti, to už bolo na mňa priveľa.

• 23.11.2017  08:09
    Suite 313 (2017)

Člen špeciálnych jednotiek, agent Connor, je vyslaný do priestorov budovy spoločnosti Lumen, odkiaľ bol prijatý telefonát na tiesňovú linku. Zúfalá žena sa ocitla v smrteľnom nebezpečí potom, ako sa ju údajne snažia zabiť tri neznáme osoby. Telefonát bol prijatý opätovne po 24 hodinách, nakoľko predchádzajúci záchranca v podobe miestneho policajta, je údajne mŕtvy. Agenta Connora čaká neľahká úloha, pričom si čoskoro uvedomí, že v ohrození života bude v prvom rade on samotný. Hodina bohato stačila. Kým sa jednalo o pasáže, v ktorých sa hlavná postava pohybuje po chodbách hotela, pričom vďaka lampášu, vidí len malý priestor pred sebou, dalo by sa ešte skonštatovať, že aspoň z pohľadu budovania atmosféry, mal “Suite 313” ako takú kvalitu. Divák však musí byť naozaj fanúšikom takýchto nízko rozpočtových brakov, čo ja rozhodne nie som. Všetci niečo od každého očakávajú, prečo by som mal byť ja ten skromný? Pohľad prvej osoby potešil. Niečo obdobné už fanúšika hororu postretlo pri Hotely Inferno, čiže pokiaľ niekoho dušu pookrial tamten pokus, zrejme bude spokojný aj v tomto prípade. Za mňa rozhodne nie, druhá len a len z rešpektu k “priateľovi”, ktorý rapídne miluje horory viac, ako ktokoľvek iný, koho poznám. "Hotel Inferno" rapídne lepší snímok ..

• 19.11.2017  19:40

Voľba z nudy. Pre fanúšika “Marveloviek” zrejme plnohodnotná zábava. Pre mňa nijak výnimočný snímok, ktorý akurát vyplnil môj volný čas. Bavilo, pár krát som sa zasmial, a to je asi tak všetko.

• 18.11.2017  21:32
    matka! (2017)

"Darren Aronofsky" je vďaka predošlým snímkom, pomerne vysoko rešpektovaný "filmár", ktorý sa vyznačuje svojou podivnosťou. Ani v "matke!" nie je nič dlžný svojej povesti, pričom musím skutočne uznať, že toto je opäť jeden zo snímkov, kedy Vám v hlave rezonuje najmä jediná myšlienka: "What the Fuck?!", pričom kto neobľubuje obdobne spracované filmy, bude mať zrejme veľké problémy, aby to vôbec vstrebal. Ja osobne mám "halušky" veľmi rád, no toto bolo nudné, bez emócií, z cesty, až sa sám sebe čudujem, začo som vôbec udelil tú jednu jedinú.

• 18.11.2017  00:37

Sám zo seba milo prekvapený, ako ma dokázal takýto príbeh zaujať. Kľúčom k “úspechu” bolo zrejme neskutočne sympatické herecké obsadenie ... výborný, pohodový film!

• 17.11.2017  21:56
    Nemilovaní (2017)

Podaktorí ľudia by skrátka nikdy nemali mať deti ...

• 17.11.2017  18:45

Obe herečky sú mi nesmierne sympatické. Bol som na pár vystúpeniach v divadle. No toto je solídny prepadák na hrane trápnosti.

• 17.11.2017  09:11

Nápaditá, Kórejská rozmotávačka zločinu, so vzácnou, záverečnou pointou. Mŕtvi opätovne prichádzajú medzi živých, aby sa pomstili tým, ktorí stoja za ich stratou života, nakoľko ich spoločnosť nedostatočne potrestala. Samozrejme, ako to už býva u tejto krajiny zvykom, príbeh originálny, zaujímavý, do rozuzlenia dostatočne pútavý. Ja osobne som sa nenudil. Kedy divák narazí na niečo obdobné? V tomto smere sú "šikmáči" proste neokopírovateľní. Akurát ma mrzí, že to nemá potrebné grády, pričom sa z temného snímku, ktorým "RV: Resurrected Victims" jednoznačne byť mohol a mal, stala pohodovka pre nenáročných.

• 16.11.2017  15:23

To už aby si dnes človek neurobil ani praženicu z dubákov ...

• 16.11.2017  12:30
    Lou (2017)

Poučné, milé, vtipné, proste dokonalo Pixar-ovské :)

• 16.11.2017  12:14

Kto by to bol povedal, že môže byť medzi "odpadom" a jednou hviezdou, tak tenká hranica ...

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83