*CARNIFEX*

okres Prievidza
úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 20.10.2018  17:45

Jedničku som nevidel (dobehneme, keď si budeme od nudy v nose špárať), dvojka bola pre mňa nevýrazná skúsenosť, toto doposiaľ posledné pokračovanie, všemožne sa snažiace pôsobiť v look-u 80´tkových hororov, je už takmer dokonalým prepadákom. Kopírovať v dnešnej dobe "Halloween", pričom len tak si ledabolo pochodovať od chatrče k chatrči, šermovať nožom, ako 4%-tný s cikulou v "Modrej Ústřici", to už nie je žiadna švanda, to je doslova na lakeť na nos. Takto sentiment ukrytý v minulosti nemá vyzerať, takto vyzerá polo-tragédia.

• 20.10.2018  09:27
    Wakefield (2016)

Síce je prepracovanie k myšlienkovej podstate originálne, nič to nemení na fakte, že je zvolená forma maximálne pritiahnutá za vlasy. Film však na podiv baví, divák očakáva neočakávateľné, pričom tak nejak premýšľa, ako táto fraška skončí. No a že to teda bol "koniec" ..

• 20.10.2018  09:22
    Luciferina (2018)

Ďalšia argentínska tele-novela so Satanom, ktorý si pre tento krát, posvietil na konkubíny v kostole. Kde by iní pridali, druhí by ubrali, lebo za tú vražedne nudnú, prvú polovicu, ala momentálne Kočnerove myšlienky, by si “Luciferina” nič iné ani nezaslúžil. Tento “ujko” z Buénos Ajres, už má na svedomí jednu rozprávku pre dospelých. Vtedy to bol priemer, teraz je to podpriemer. Hlavu ale stínať nebudem, potenciál tam určite je, a tak možno raz predsa len, motyka nejako vystrelí. Záverečná vymätačko-opcovačka originálna, no to je sakra málo.

• 20.10.2018  00:08
    Malicious (2018)

Adam, je vysokoškolský profesor. Lisa, jeho tehotná manželka. Po nasťahovaní do nového príbytku, spočiatku všetko nasvedčuje tomu, že ich čaká šťastné obdobie, plné lásky i porozumenia. Lenže hneď v prvý večer, sa Lisa stáva svedkom veľmi podivnej skúsenosti, na základe ktorej prichádza o svoje vytúžené dieťa. Bohužiaľ, tento nepríjemný okamih, je len predzvesťou niečoho, čo bude mať na oboch partnerov, omnoho horší dopad. Pokiaľ chcú zachrániť svoje duše, budú potrebovať pomoc niekoho, kto nemá strach, postaviť sa temným silám .. Spočiatku pomalšia, následne miestami nie príliš výrazná ducharinka pre nenáročných, ktorá napriek všemožnej snahe, akosi nedokáže plnohodnotne zaujať. Je to taký milý film, s množstvom obohraného klišé, natočený - "aby sa nepovedalo". Hudba dobrá, pár záberov vydarených, no zásah emócie žiadny. Fanúšikov si ale "Malicious" nájde. Napríklad už za rok, na JOJ PLUS.

• 19.10.2018  22:43
    The Super (2017)

V jednom zo starších, obytných domov v New Yorku, neustále dochádza k záhadným vraždám podnájomníkov z tamojších apartmánov. Najväčšie podozrenie, padá na údržbára ruskej národnosti, ktorý pôsobí nesmierne podivným dojmom. Všetci sa mu všemožným spôsobom snažia vyhýbať. A zdá sa, že absolútne oprávnene .. Trailer solídne navnadil, herecké obsadenie celkom nalákalo, akurát samotný film, akosi sklamal. Čakal som viac, pričom najmä záver, je ako vystrihnutý z knihy: "kroky idiotov".

• 18.10.2018  21:18
    Searching (2018)

Film som mal v merku už niekoľko dní, no vzhľadom na formu spracovania, som sa akosi nevedel odhodlať. No a i keď je príbeh vďaka samotnému rozuzleniu dosť pritiahnutý za vlasy, bola to STRAŠNÁ CHYBA!!! Výborný nápad, ktorý hneď od úvodu, nečakane pohltí .. smelo do toho.

• 18.10.2018  15:53
    Therapy (2016)

Francúzsky "F.F.", vďaka výberu prostredia, disponujúci veľmi solídnou, hutnou atmosférou, ktorý miestami, viac než slušne zamrazí. "Therapy", je obohatený, aj o klasické, údajne klišé prvky, ako lakačky (je ich len pár), pričom na mňa takto spracovaný horor, pôsobí ako balzam na ubolenú dušu. Ja stále hovorím, že je omnoho lepšie, sa v rámci žánru pohrávať so "svetlom a tmou", ako sa všemožne snažiť zaujať niečím, načo tvorcovia nemajú finančný základ. Ono by sa tomu dalo vytknúť kadečo (logika a pod.), no pre mňa je to i tak, za málo peňazí, veľa muziky. A práve preto, tá (neopodstatnená) "4". Veľká spokojnosť ..

• 18.10.2018  14:05
    Lake on Fire (2016)

Dal som "Lake on Fire" šancu, lebo "Jake Myers", sa údajne producentsky podieľal na "Mission: Impossible - Fallout", pričom Ja KOKOT, som bol v domnení, že by sa to na tomto počine, mohlo nejak pozitívne odraziť. Ďalším "WRONG FALLOUT", bolo opätovne "IMDb", kde tento paskvil, dosahuje pri počte 1222 vzhliadnutí, priemerné hodnotenie 6,6 (!). Už v minulosti som sa presvedčil, že keď je poster, kvalitatívne na úrovni detských magazínov, mám sa filmu vyhnúť na 100 honov. Nuž, zlyhal som, pochybil som, doplatil som, moja chyba ..

• 18.10.2018  13:47

Ani ako "jednohubka" v rámci žánru, sa táto síce snaživá, no zato nesmierne amatérska zombie "zábava" pre nenáročných, nedá akceptovať.

• 18.10.2018  09:24

"Sranda neskutočná" o "retardovy", ktorý sa preháňa ulicami, hľadá obete, aby ukájal potreby svojej zvrátenej matky, ktorá všetko sleduje "online". Keď si pustím niečo, čo by malo byť zvrátené, tak aj čakám, že to aj zvrátené bude. Pod slovíčkom zvrátené, si predstavujem niečo, ako bol nedávno mnou zhliadnutý "Atrocious", ktorý je síce z úplne iného súdka, postavený na odlišných základoch či princípoch, no tak či onak, "Who's Watching Oliver" je snímkom, zvráteným len na polovicu. Všetko totiž stojí a padá na myšlienke, a to ma úprimne povedané - dosť sklamalo. Záverečné rozuzlenie už nestojí ani za zmienku, takže táto "sranda neskutočná", ide úplne mimo mňa. V skratke, povšimnutia hodná, no zato absolútne nevýrazná kokotina na 2 hviezdy, pričom jedna už tak či onak, viac menej svieti zo zotrvačnosti.

• 17.10.2018  14:35
    Look Away (2018)

Jednorázovo sledovateľný schyzo thriller o dievčine, ktorej prejebalo zo šikany, či nezáujmu spoločnosti, o jej holú existenciu. "Look Away" je pomalou záležitosťou, ktorá v rámci žánru neponúka nič svetoborné, no stále je to dostatočná "zábava", počas ktorej sa divák nijak extra nenudí. Ja osobne som nič neočakával, a asi aj z tohto dôvodu, nie som nijak mimoriadne sklamaný.

• 16.10.2018  18:05

Snímok, ku ktorému nie sú zapotreby žiadne titulky, ktorý zaujme diváka najmä krásou divokej prírody, no a v neposlednom rade - “revenge” príbehom. “Muž z ľadu” nie je vyslovene akčnou “zábavou”, no vďaka jednoduchému námetu, zasadenému do “doby kamennej”, určite viac než slušne zaujme. Ľahký nad priemer.

• 16.10.2018  10:59

Vďaka príbehu i rozuzleniu pomerne nápaditá, kvalitatívne na slušnej úrovni prevedená ducharina, preto je fakt škoda, že je prvá polovica tak nevýrazná. Priemer ale "I Still See You" napĺňa.

• 13.10.2018  00:46
    Apostle (2018)

Thomas Richardson, prichádza na opustený ostrov, aby zachránil svoju sestru, ktorú uniesla nebezpečná, náboženská sekta. Čím dlhší čas trávy v tamojšej komunite, tým viac si uvedomuje, s akými šialenými ľuďmi má dočinenia. Záchrana súrodenca, je však prvoradým cieľom, ktorého sa za žiadnych okolností, nemieni vzdať .. “Netflix”, svojimi projektmi váľa “o sto tristo”, a Ja som nadšený, že sa im všetko takto krásne darí. “Apostle”, je opäť jeden z nesmierne vydarených počinov bez mimoriadnej “reklamy”, no zato vďaka svojej kvalite, absolútne zaslúžene zdieľa (a bude zdieľať) ovácie. Napriek tomu, že dej plynie pomalšie, je skutočne náročné naraziť na akékoľvek negatíva. Ja zbožňujem, tieto dobové snímky, zaobalené do rúška tajomstva, obohatené o podivnosti, ktoré sa pomerne slušne pohrávajú s mysľou diváka, pričom keď k tomu prirátam tú “chorobnú šialenosť v zmýšľaní”, nedá sa inak, ako byť z celkového hľadiska, skrátka spokojný. Toto je rozhodne lepší priemer, aj keď nie každý, tento snímok vďaka dlhej stopáži, zrejme docení.

• 12.10.2018  10:13
    Nejlepší (2017)

"Najlepšieho" mám v merku už niekoľko mesiacov, no nebolo toho "pána", čo by titulky spackal. Konečne sa však "niekto" zobudil (touto cestou mu chcem srdečne poďakovať), a Ja som tak konečne mohol vzhliadnuť, jeden z najlepších filmov poľskej tvorby za posledné roky. Neskutočne silný príbeh podľa skutočnosti o tom, ako sa z absolútnej feťáckej trosky, stal svetový fenomén. Takáto kvalita však nie je žiadnou náhodou. Łukasz Palkowski už má na svedomí výborný, životopisný snímok "Bogowie", a tak človek viac menej čakal, že toto bude viac než slušná "zábava". Fakt výborný, inšpiratívny film.

• 11.10.2018  21:45

Nie som sklamaný! No ako srdciar “Star Wars” série, skrátka musím uznať, že toto je najslabšia z mnoho početných epizód. A i keď sa človek nenudil, “Solo” nie je žiadna pecka.

• 11.10.2018  16:34
    Atroz (2015)

Tak toto je veľmi silná káva, a Ja som opäť po dlhej dobe narazil na horor v pravom slova zmysle, ktorý si môžem "pridať" do kategórie: "ROZHODNE NIE PRE KAŽDÉHO".

• 11.10.2018  09:31
    22 July (2018)

Po "Utoya 22", spatril svetlo sveta snímok, v spolupráci z americkou produkciou, a i keď som mal veľké obavy, ako to celé vypáli, musím priznať, že aj tento spôsob spracovania, mi viac menej sadol. Rozdiel medzi oboma spočíva akurát v "pohľade" na vyobrazenie daného "problému". Tvorcovia "Utoya 22", odmietli akýkoľvek záber na negatívnu postavu, nakoľko boli v domnení, že by priame násilie, prezentované vo filme, mohlo byť nežiaducou "reklamou" pre pravicových extrémistov, ktorý by v duchu tohto "pána", mohli pokračovať v šírení jeho zvrátených myšlienok. No i napriek tomu, že Ja s týmto názorom absolútne SÚHLASÍM, ani tento snímok, ma nenechal chladným. Sklamaný budú však tí, čo očakávajú "gore" či mimoriadne násilie, lebo ani v tomto prípade, sa nejedná o vyobrazenie niečoho, čo nedáva žiadny zmysel. Snímok má totiž čisto psychologický podtón. Za prvé, všemožnými silami sa snaží nahliadnuť do chorej hlavy niekoho, koho meno by sa už v živote nemalo vysloviť, za druhé, priblížiť dojmy, no najmä pocity tých, ktorí útok prežili, ich rodinných príbuzných, respektíve pozostalých. No a Ja som si nie istý, že toto pri stopáži 143 minút, bude niekoho naozaj "baviť", lebo dnešný človek, hľadá v prvom rade "násilie", ktorého sa tu príliš nedočká. Za mňa bol po emocionálnej stránke, prvotný film skrátka lepší po všetkých stránkach. Tento ma po emotívnej stránke, natoľko nezasiahol, i keď svoje silné stránky rozhodne má, a to najmä v podobe pohľadu, na priebeh súdneho procesu.

• 11.10.2018  07:51
    Knuckleball (2018)

Po "Better Watch Out" a "The Babysitter", tento rok, už tretia varianta, príbuzná "Home Alone", a i keď je bez najmenších problémov sledovateľná, miestami dokonca prekvapivo "thrillerovo" zábavná, zároveň asi kvalitatívne najslabšia.

• 10.10.2018  21:40

Neviem, neviem, či som chcel, aby bol nový Predátor, poňatý zrovna takýmto, odľahčeným, neosobným spôsobom. Veškerá “vážnosť” sa vytratila, divák sa viac zasmeje, než bude ohúrený príbehom, až prepadá dojmom, že si z neho niekto celkom slušne vystrelil. Celá táto maškaráda, mi vďaka nádychu, prišla akási “priblblá”, a i keď musím úprimne priznať, že som sa miestami viac než solídne bavil, toto nie je Predátor, akého som chcel po rokoch vidieť. Každopádne, silné 3 sú fér a plne zaslúžené.

• 10.10.2018  13:55
    Fractured (2018)

Prvou polovicou, “home invasion” na úrovni slabšieho priemeru. No následný “twist” preukázal, že divák bude z pohľadu žánru, predsa len svedkom niečoho, čo ho nemusí tak sklamať, ako sa v úvode domnieval. Dalo sa ..

• 9.10.2018  21:42
    Errementari (2017)

“S čerty nejsou žerty” po španielsky, alebo ako sa dá dokonale vyjebať s peklom i samotným Luciferom. Rozhodol som sa, že na tento snímok nebudem prihliadať ako na horor, lebo tým v žiadnom prípade nie je, ale ako na mierne strašidelnú fantasy rozprávku, s čertovským motívom, ktorá by celkom slušne, vyľakala najmenšie ratolesti. Potešili pekné masky, občasný komediálny nádych, pričom keby sa objavilo nejaké to gore, voľba pri hodnotení by bola pomerne jasná. Takto medzi tri-4 a veľká spokojnosť.

• 9.10.2018  14:36
    Pobav mě (2017)

Rovnako ako horor, aj komédia má svoje jasné špecifiká. Kým prvo menovaný žáner má za úlohu znechutiť, respektíve vyvolať zimomriavky na chrbte, komédia by mala hlavne pobaviť. No, a v tom je ten problém. Táto príliš nevie ..

• 9.10.2018  14:21

Od "Lars-a von Trier-a" sa do kín chystá novinka: "The House That Jack Built", ktorý ma tematicky nesmierne láka. Lenže tento režisér, je tak nesmierne špecifický, že nie každý film z jeho tvorby, každému sadne tak, akoby mal. Keď si spomeniem na "Antichrist-a", či "Melanchóliu", ešte teraz ma mrazí na chrbte, ešte teraz cítim tú ťažobu na žalúdku. Lenže potom je tu akási "story" o nejakej "kurve", ktorá nedokázala zaujať ani titulom, nie to ešte príbehom. A tak som sa rozhodol, že vzhliadnem niečo zo staršej tvorby, aby som sa tak nejak dostal do obrazu, s kým mám vlastne dočinenia. Lenže "Forbrydelsens Element", ma dostal do polohy, v ktorej som sa ani omylom nechcel ocitnúť. Od úvodu nesmierne špecificky spracovaný snímok, rozhodne nesadne každému. Kvalita spracovania nijak mimoriadna, rozhovory síce hĺbkové, no na druhej strane zdĺhavé, mdlé, monotónne, akoby bez emócií. Celé mi to prišlo, ako snímok určený pre užšiu fanúšikovskú "skupinu", ktorá baží po podivnostiach, po "neobyčajnom" nádychu. Pre takýto film, divák musí mať, respektíve si musí nájsť pochopenie hneď od úvodu. Čo som Ja rozhodne nemal, a tak som to po pár minútach vzdal. Toto nemalo žiadny zmysel, svoj voľný čas si treba vážiť ..

• 8.10.2018  17:51

Kým sa "Operation Finale" zaoberá únosom Adolfa Eichmanna, tento film sa snaží prezentovať jeho názory, myšlienky, pohľad na "problematiku konečného riešenie židovskej otázky". V prípade tohto, by to však chcelo poriadny "remake", ktorý by diváka po emocionálnej stránke, zasiahol omnoho hlbšie, lebo toto je "história", na ktorú sa v žiadnom prípade, NESMIE ZABUDNÚŤ. Alebo, že by sa radšej malo?

• 8.10.2018  16:29
    UFO (2018)

O zarputilom, mladom “Fox-ovi EM”, ktorý neverí oficiálnej správe, že sa nad letiskom v Cincinnati, objavil dron, ktorý si mnohí svedkovia vysvetlili, ako U.F.O. Následne nato, sa na jednej z pofiderných stránok, dostáva k akému si signálu, ktorý vďaka geniálnym, matematickým schopnostiam, rozlúšti ako súradnice, pre opätovné pristátie mimozemšťanov. V prvom rade, tento snímok pôsobí ako extrémna reklama na “matematiku”. Žiadnych vizuálnych efektov ala pristávanie lode v “Star Wars”, sa divák nedočká. “u.f.o” je o úvahách, ukrytých v príbehu, plnom “pravdepodobnosti”, ktorá je “neurčitá”. Čiže nedáva odpoveď na jasnú otázku: “sme vo vesmíre sami?”, níbrž sa k problematike stavia tak, aby sa človek sám rozhodol, či je toto všetko možné. A viete čo? Podľa mňa JE, lebo to by bolo kurva plytvanie priestorom, keby sme tu naozaj SAMI. Keby ten úplný záver, príchodom “žandárov” a následným pokecom medzi “4 očami” tak “nezvrzali”, dal by som o jednu viac ..

• 8.10.2018  15:11

“Pravda” je reaktívna. Rovnako ako vo filme “Zero Dark Thirty”, aj v prípade “Operation Finale”, je divák svedkom niečoho, čo mu je podsunuté, ako “pravda” jednej strany. Veľmi pochybujem, že sú informácie v tejto “story”, podané na základe relevantných faktov, no tento snímok od “Netflixu”, určite patrí medzi tie lepšie “pokusy”, ako diváka informovať o skutkovej podstate. Mňa film zaujal, bavil, hneď od začiatku, až do úplného konca. Mám rád tieto pomalé, špionážne snímky, ktoré sa všemožne snažia opierať o “históriu”. A i keď na mňa pár pasáži z pohľadu komunikácie s Eichmannom, pôsobili akosi “z cesty”, samotný príbeh, zanecháva celkom uveriteľné dojmy, čo je v tomto prípade, absolútny základ.

• 8.10.2018  11:51

Absolútne priemerná, súdna kriminálka, bez akejkoľvek snahy o zásah do emócii. A to je v prípade "story" takéhoto rázu, proste trestuhodné. Žiadny mimoriadny "twist", ani šokujúce prekvapenie v závere, iba mdlo podaný príbeh, ktorý sa plynulo odvíja od prvej minúty, po poslednú.

• 8.10.2018  09:14
    Dobré mravy (2017)

Nebyť tých, zbytočne nudných "opletačiek", ktoré zabrali takmer hodinu (!), mohol byť tento malý, "vlkolačí nezmysel" z Brazílie, aspoň celkom zábavnou jedno hubkou. Lenže tvorcovia sa rozhodli, že "viac" zabŕdnu do vzťahových záležitostí, pričom hororová stránka bude len okrajovým prvkom, a tak sa z "As Boas Maneiras", stáva film, ktorý nemá žiadne silné stránky, vďaka ktorými by nadchol.

• 6.10.2018  12:05

Postupne gradujúca, vzťahová "drama", zaobalená do neobyčajne originálneho "konfliktu", ktorá nečakane solídne, zaujme najmä svojim námetom. Nič iné, divák očakávať nemusí, lebo nič iné - ani nedostane. Ako niečo, s čím sa človek len tak ľahko nestretne, "Await Further Instructions" poteší. No filmom, ktorý by mal "navždy" utkvieť v pamäti, sa zrejme (nikdy) nestane. Záver je už celkom slušná, béčková, sci-fi absurditka, a tak to priemerné hodnotenie - asik plne zaslúžené.

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99