*CARNIFEX*

okres Prievidza
úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101
    • 8.12.2018  18:46

Typicky po indicky “nacukrované, presladené”, až sa mi miestami horšie pregĺgalo. Lenže záverečné minúty v sebe nesú mnoho pravdy, a tak tú naivitu v kombinácii s preháňaním, akosi ľahšie akceptujem. Mierny nadpriemer ..

• 8.12.2018  11:58
    The Cabin (2018)

Cabin in the “sračky” ..

• 7.12.2018  16:52

Kto vie, čo sa odohrávalo v hlave Eli Rotha, že sa rozhodol podieľať na niečom takomto. Ako rozprávka pre najmenších to ešte ako tak ujde, no hororovejšie pôsobí aj Harry Potter. A i keď nemôžem tvrdiť, že by som sa vyslovene nudil, po filmoch ako: “Green Inferno, Cabin Fever, Aftershock, Hostel”, vyznieva tento počin ako nemiestny žart. Každopádne, môže si zato sám, že ho v rámci žánru, už skoro nik neberie vážne. Korunky sa ale sypú, reklamu po celom svete, mal samotný snímok viac než slušnú, tak snáď tiež od diváka, pocíti ten pľuvanec do ksichtu.

• 7.12.2018  15:25

Historické, nezáživné nič, bez akejkoľvek nádeje, vyvolať u diváka čo i len minimálny hororový dojem. 75% filmu je absolútne nudnou záležitosťou, a tak nevidím dôvod na potlesk, tobôž jasot. Strata času ..

• 7.12.2018  14:21
    Tumbbad (2018)

Indická “fairy tale” na hororo nôtu pre nenáročných, zaobalená do dokonalého vizuálu. Ja mám pre snímky tohto národa slabosť, pričom kto ich sleduje v rovnako “pravidelnom” intervale ako ja, určite mi dá za pravdu, že 100 minútová stopáž je absolútnou vzácnosťou. Ďalšia dôležitá info pre diváka, “Tumbbad” síce disponuje temnou stránkou, no či sa naozaj jedná o horor v pravom slova zmysle, je u každého na osobitnom zvážení (za mňa určite nie). Každopádne, legenda i samotný vývoj deja sú viac menej originálne, netradičné, a tak som rád, že som po dlhej dobe videl niečo “iné”, s čím sa človek nestretáva s takou pravidelnosťou. Dalo sa ..

• 7.12.2018  13:25

Sľúbil som že vzhliadnem, tak som vzhliadol. Film dobrý, o tom potom, no tématicky ma úplne minul, pričom ani sám som nevedel, komu mám vlastne fandiť. Či tomu, čo kradol, alebo tomu, čo naháňal toho čo kradne. Záverečné myšlienka je ale viac než slušná, a tak čas strávený pri samotnom filme nijak mimoriadne neľutujem. Nakoniec, prírodu máme krásnu, herecké obsadenie je viac než slušne.

• 7.12.2018  09:33
    Balada o sedmi oběšených (TV film) (1968)

Vďaka záverečnej pasáži, vyvolávajúcej solídnu “depku”, slušný nadpriemer o niečom, čo už dnes v časoch demokracie, v dome “humánnosti”, nedostáva žiadny priestor. Pričom taký malý trest smrti, by občas vôbec nebol na škodu (na výstrahu).

• 7.12.2018  08:41

V detstve som mal kamaráta, ktorého prezývali "hvezdár". Neustále totiž pozeral na oblohu. Rovnako ako v tomto prípade, kedy mlynár načúval "prírode", aj on by bol zrejme pred dvoma stovákmi rokov popravený pre kacírstvo. Avšak kým bol mlynár človek s tvrdým, no zato dobrým srdcom, "hvezdár" bol dilina, ktorý ešte v 28 rokoch hral s 13 ročnými deckami céčka na školáku. Od "hvezdára" sa nedalo čakať nič, lebo bol, je, a bude po celý svoj život "v lese". Lenže "Ďáblová past" má vzhľadom na postavenie vo filmárskej tvorbe vydobytú pomerne silnú "pozíciu", a tak ma celkom mrzí, že pocity nadšenia, nahradili takmer nulové emócie (moja chyba). Skrátka, vzhľadom na tamtú dobu, som dúfal, že bode samotná cirkev vykreslená ako väčšia "kurva", kedže z rozprávania rodičov, starých rodičov, som počúval omnoho väčšie zverstvá. Škoda ..

• 7.12.2018  07:10

Prvé dve poviedky doslova excelentné. Následne sa samotná originalita pohráva iba s myšlienkou a nápadom, pričom boj pušiek a šípov nahradilo mletie “papuľou”. Fakt strašná škoda, že iba úvod spĺňa tie najvyššie kritéria. Za mňa tretia “rana” z milosti, inak čistý dvoj priestrel do stredu čela.

• 6.12.2018  07:43

Nie všetko bolo zlé. “Tiene” tam určite sú ..

• 5.12.2018  18:44
    Lukas (2018)

JCVD v skutočnom filme, ktorý vďaka príbehu prekvapuje hlavou aj pätou. Bohužiaľ, tá neštandardne nadštandardná “debilita” je natoľko zarážajúca, že celý film ide akosi do hajzlu. Fakt škoda, lebo toto miestami vôbec nemuselo tak bolieť.

• 4.12.2018  20:08
    Hichki (2018)

Indická verzia “Panu učiteli s láskou”, obohatená o vlastné prvky no najmä myšlienku. Tomuto snímku by sa dalo vytknúť kadečo, no mne sa ani omylom nechce. Bol som milo prekvapený, no najmä dojatý. A to je základ ..

• 2.12.2018  21:48
    Venom (2018)

Solídne temná Marvelovka, avšak do horor žánru mi príliš nezapadá. Každopádne, toto vzhľadom na nápad či celkové prevedenie rozhodne stojí za pozornosť. Bavil som sa ..

• 2.12.2018  18:51
    Sairat (2016)

Dokonalá idilka dvoch “zamilovancov”, sa zhruba po hodinke aj dačo mení na kruté vnímanie reality. To, čo sa však udeje v úplnom závere, je doslova dych vyrážajúci zvrat, ktorý diváka dostáva do úplne odlišnej sféry vnímania samotnej story ..

• 2.12.2018  18:44
    Halloween (2018)

Že je prvých 20 minút doslova trestuhodne úbohých, je stále menej bolestivým zistením, ako to, na aký “Twist” divák natrafí v samotnom priebehu. Že pocta snímku zo 78’ - ALE NO ISTEŽEEEE. Nebyť gore a pár pomerne nápaditých mordovačiek, jebnem sem taký “odpad”, že by podaktorí zas mali koho minimálne týždeň “rozoberať”. A to sa tu radšej nebudem rozpisovať o konaní postáv, ktoré pôsobia jebnutejšie, ako výberová trieda drbškolákov. Jediným dôvodom, prečo som sa dokopal k tomuto hodnoteniu je fakt: “Rád som ŤA opäť po rokoch videl Michael”.

• 29.11.2018  17:19
    Moucha (1958)

Neskutočne nadčasová záležitosť. Originál prekvapil omnoho viac, ako som očakával ..

• 27.11.2018  20:14

Skutočne veľmi pekný film zaoberajúci sa vážnou témou v období dospievania, riešiac otázku budúcnosti, avšak podaný pomerne citlivým spôsobom, aby sa v prvom rade nepriečil tej vekovej kategórii, pre ktorú je určený. Narazil som naň úplnou náhodou, a som zato rád.

• 27.11.2018  20:13

Nie príliš výrazná záležitosť, no stále kvalitatívne na slušnej úrovni, aby naplnila minimálne priemerné očakávania.

• 27.11.2018  10:22
    Havran (1963)

Komediálna stránka už v dnešnej dobe nijak nezaberá. Ako horor tento film vôbec nefunguje, pričom kvalitatívne mierne nahor, ho ťahá akurát samotný, na danú dobu celkom nápaditý príbeh. Trošku sklamanie ..

• 27.11.2018  09:15

Nadčasový príbeh predčil samotný hororo-gotický nádych, ktorý v porovnaní so snímkami ako: "Zánik domu Usherů" či "Strašidelný palác" nedisponuje tak silnými prvkami. A i keď Vincenta Price-a nahradil Ray Milland, rozhodne sa nejedná o zlý počin, ktorý by nemal čo ponúknuť.

• 25.11.2018  22:11

Sychravé počasie dokáže vyvolať dokonalú atmosféru, pričom návrat do dávnej filmovej tvorby, má pre mňa najmä v tomto období čarovné kúzlo. Pociťujem to tak každý rok na jeseň, nie je tomu inak ani pre tento krát. “Haunted Palace” spĺňa všetky prísne kritéria z pohľadu spracovania, ktoré miestami vyznie lepšie, ako v prípade mnohých filmov v súčasnosti. Nádherná kamera, kulisy, “Alpha Omega” - dokonalý gotický nádych, a Vincent Price ako záruka kvality. Pre mňa o chlp lepšie ako “Zánik domu Usherů”, o chlp slabšie ako “Jama a kyvadlo”. Štvrtá z rešpektu ..

• 25.11.2018  10:39

Keď sa z obsahu dozviem, že má ísť o strhujúci, dravý, akčný film na bourneovskom princípe, pričom si v hlave predstavím “tretie” pokračovanie tejto kultovej série, potom samotné prirovnanie nemožno vnímať nijak inak, ako úplné “fopá”. Film dobrý, no dobré je na “trojku”.

• 25.11.2018  08:33

Zbožňujem tieto staré gotické “vykopávky”, ktoré sa odohrávajú v rôznych kaštieľoch, hradoch či zámkoch. Nádherné kulisy, kostýmy, dialógy, na aké v dnešnej dobe vo filmovej brandži už nenarazíte. Napriek tomu, že ma “Zánik domu Usheru” vďaka zvedavosti z rozuzlenia, či neuveriteľne dokonalému kastingu bavil, kvalitatívne sa na “Jama a kyvadlo”, nechytá.

• 22.11.2018  17:59

Od úvodu na vlne podivna nesúca sa story, ktorá udržala moju pozornosť vďaka námetu a zvedavosti z rozuzlenia. Pre mňa pomerne nápaditá záležitosť, na jedno vzhliadnutie, ktorej vzhliadnutie nijak neurazí.

• 22.11.2018  15:27
    Udta Punjab (2016)

Ulicami mesta Punjab sa šíria drogy, ktoré ovplyvňujú životy ľudí na všetkých úrovniach. Uznávaný raper, vzor dospievajúcej mládeže, končí po policajnej razii vo väzení, mladé dievča z chudobnej rodiny, sa nečakane dostáva do konfliktu s drogovým kartelom, a policajt, ktorého mladší brat prepadá závislosti. Osudy tejto trojice sa nečakane pretnú, aby sa postavili problému, ktorý odmietajú riešiť aj samotní politici. Tematicky som šliapol úplne vedľa, a tak sa zrejme ani sám nemôžem čudovať, že na mňa “Udta Punjab” vďaka svojmu námetu, či tradične premrštenej stopáži, miestami pôsobil tak neskutočne nezaujímavo. Čo sa týka tanečných vložiek (asi 2), je ich minimum, pričom sú najhoršie aké som doposiaľ v indických filmov videl. Prekrásne choreografie, zladené do posledného detailu vo väčších skupinách, nahradilo poskakovanie jedného, sfetovaného muža. Vzhľadom na moju bezcitnosť a nesúcit k drogovo závislým, nenachádzam žiadne pochopenie ani v prípade osudov hlavných hrdinov. Tretia za rozuzlenie ..

• 21.11.2018  13:26

Nie špatná záležitosť, no remake z 2004, absolútne jasným víťazom ..

• 21.11.2018  11:16

Na originál si popravde už príliš nespomínam, no tento remake určite nie je žiadnou hanbou, ktorá by v rámci žánru nemala čo ponúknuť. Dalo sa ..

• 21.11.2018  08:53
    Nelítostná (2017)

Príbehovo zaujímavý, s mnoha akčnými, za vlasy pritiahnutými scénami, no stále v rámci žánru dostatočne zábavný počin so štipkou romantiky. Na jeden krát, "čert to vem" ..

• 21.11.2018  08:35

Masky, a možno gore, a to je všetko ..

• 20.11.2018  16:00

Priznám sa, bili sa vo mne pocity nadšenia so skepticizmom. Nech sa však nato pozerám akokoľvek, "Apocalypse" je opätovne ukážkou originality, ktorá tvorcov zdobí od prvotnej série. Nie, nebolo to vôbec zlé, veď to snáď pri tak vysoko nastolenej latke ani nejde, no taktiež som sa rovnako ako užívateľ "stitch7" pristihol pri tom, že mi je vlastne úplne jedno, či "koniec" sveta príde, alebo nie. A to je strašná škoda ..

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101