*CARNIFEX*

úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94
    • 17.6.2018  09:34
    Magnolia (1999)

Udržať pozornosť pri troj hodinovom filme, ktorý je navyše od úvodu tak “zmätený” ako tento, je naozaj pomerne náročnou “úlohou”. Mňa film úvodom i záverom naozaj bavil (!), no to jadro i samotná pointa ma akosi minuli. “Magnolia” je veľmi nápaditý snímok, ktorý si vyžaduje absolútnu pozornosť od samotného začiatku až do úplného konca. Pokiaľ Vám myšlienky čo i len na malú chvíľu “ujdú”, je dosť možné že stratíte “niť”. Sledovať iba v prípade “čistej mysle”, inak ...

• 14.6.2018  22:15
    Metanol (TV film) (2018)

Názor: “keby ľudia nechlastali, tak by sa im nič nestalo”, zrejme (na 100%!!) neobstojí. No tak či onak, toto je takmer dokonale spracovaná, ľudská hlúpota.

• 13.6.2018  09:03

Chceli by sme takýchto relácii viac :) Potom si totiž človek veľmi rýchlo uvedomí, aký je vo všetkej počestnosti - "inteligentný". Bučkovci ako rodina, rozhodne nie sú "odpad". Je to proste klasická família, žijúca v tejto krajine, ktorá sa neštíti za pár €, prezentovať svoju vrodenú "jednoduchosť". Každopádne, názor užívateľa: "MichelSmith-a" : Nesporne zábava pre inteligentných, tých čo pochopili, že zložité filmy pre zložitých ľudí, sú už "out", pričom v dnešnej dobe, kedy vám z toho už jebe, a nespáchali ste samovraždu len preto, že čakáte pre pocit životnej útechy na smrť suseda, ktorého pes vám každé ráno osere trávník, je lepšie byt jednoduchý! :) - rozhodne stojí za zamyslenie.

• 11.6.2018  21:52
    Raid (2018)

Niektoré Indické filmy “podľa skutočnosti”, sa občas vstrebávajú naozaj ťažko. No a “Raid”, je presne ten prípad, kedy divák ani z ďaleka nedokáže odhadnúť, koľko bolo vďaka fantázii, pridané na realite. Každopádne, tematicky podceňovaný snímok o odvážnom daňovom úradníkovi nijak nenudí. A zato obrovský palec nahor ..

• 11.6.2018  20:46

Hrať počítačovú hru je jedna vec, “pozerať sa na ňu”, zas úplne iná. Spielberg je vizionár, toto mu nikto nikdy nevezme. Nemá zmysel menovať tu filmy, ktorými uchvátil “svet”. No toto bola od prvej minúty, vďaka spôsobu spracovania, jedna neskutočne bolestivá skúsenosť ..

• 10.6.2018  06:57
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Po prvej časti som mal dojem, že sledujem jednu z najlepších českých kriminálok. Bohužiaľ, potom sa človek pristihne premýšľať, ako sa mohol tak solídny námet, začať uberať tak neuveriteľne naivným, scestným smerom, plným “nonsensov”. Bebjak to prekombinoval, ako Yeminen, Peltonen v prvom útoku “troch švédskych koruniek”. Tretia “rana” z milosti

• 7.6.2018  21:15
    Den 12. mann (2017)

“Najneuveriteľnejšie na tomto príbehu je to, že sa naozaj stal”. Táto veta z úvodu, Vám bude rezonovať v hlave po celú dobu sledovania tohto snímku. Miestami pomalšie, miestami rýchlejšie, no zato dostatočne zaujímavé nato, aby sa divák nenudil. Najväčším plusom jednoznačne “Nórsko” ako také, a jeho “bezcitná”, krutá príroda. Na “nefanúšika” vojnových filmov, viac než spokojný ..

• 6.6.2018  18:17

Veľmi zaujímavo spracovaný námet, ktorý je takmer dokonalou sondou do mysle ľudí, ktorí prežili to, čo chvála Bohu iní “nemuseli”. Od úvodu vďaka prezentovaniu “vlastného pohľadu, pravdy”, na základe vlastných, patrične odlišných skúseností, nenecháva konflikt na seba dlho čakať. Film však určite nie je určený pre hocijakého diváka, ktorý obľubuje bežne spracované drámy. Tu totiž ani z ďaleka nejde o výmenu názorov, ale o odlišný spôsob vyrovnávania sa z minulosťou, čo nie každého musí zaujať. Za mňa však veľmi solídne, miestami ťaživé, hádam aj nepríjemne, kedy dialóg v kombinácii s hereckým umením dokážu viac, ako nabité samopaly či odistené granáty.

• 6.6.2018  15:01
    Kříž cti (2012)

Čakal som “survival” z prostredia drsnej nórskej prírody, dostal som drámu, ktorú dejovo “ovládli dialógy”. Divák sa vyslovene nenudí. Je zaujímavé sledovať, ako sa samotné vzťahy medzi vojakmi postupne vyvíjajú, no časom, akoby samotný príbeh začal stagnovať, keďže okrem hádok, ktoré časom ustanú, akoby nedokázal takmer nič iné ponúknuť. Záver celkom solídne vyvedie z “rovnováhy”, dokonca sa mu podarí vyvolať ľútosť, čo nie je vzhľadom k “tematike” celkom bežné. Samozrejme, zato môže hlavne samotný námet v podobe “True Story”, a i keď je “Into The White” dobrým filmom, štvrtú skrátka dať nedokážem.

• 6.6.2018  13:09
    Dukla 61 (TV film) (2018)

"Baník je najhlúpejší človek na svete. Pán Boh mu schoval robotu pod zem, no on ju aj tak našiel". Neskutočne realisticky poňatý snímok, ktorý najmä v prvej polovici dokonale vystihuje "tamtú" dobu, v "tamtom" zamestnaní, s "tamtými" robotníkmi, ľuďmi.

• 5.6.2018  07:24
    Noční hra (2018)

Neskutočne milo prekvapený, ako ma táto pomerne “lacná” stávka všetkých kariet na “suchý” humor zaujala. Ja som sa bavil, pričom by ma ani vo sne nenapadlo, aký príjemný večer mi “Game Night” nakoniec pripraví.

• 5.6.2018  07:22

Vydržal som presne 10 minút, pričom boj s “Argentom” definitívne vzdávam. Niečo tak nevkusné, prehnane snaživo originálne pôsobiace, som skutočne dávno nevidel. Nechápem, nerozumiem tým, “akože” nápaditým záberom “zo žalúdka” a pod., úplne, ale že ÚPLNE bez opodstatnenia, ktoré omnoho viac ako vábivo, pôsobili doslova lacno trápne. Rušivému elementu, dokonale sekundoval anglický dabing, ktorý bol v 90 rokoch doslova obdobnou tragédiou, ako ten jedno hlasný, poľský, s ktorým prišiel divák do kontaktu v prípade sledovania ešte starších, nemeckých porno filmov. Nikdy viac ..

• 5.6.2018  07:05

Dejovo pomalé, no čo je horšie, z pohľadu konania postáv, miestami celkom nelogické. Chcem vidieť hlavného vyšetrovateľa, ktorý predstúpi pred novinárov, obviní konkrétneho človeka, aby následne priznal, že dôkaz ktorým polícia disponuje, nie je dostačujúci. Nedomyslených niekoľko pasáži, zráža túto pomerne zaujímavú, komornú krimi drámu, slušne k zemi, pričom keby niet záverečného rozuzlenia, neviem či by som sa “dokopal” k tým trom jagavým. Cez dve hodiny trvajúci “vraj thriller”, by mohol, respektíve mal, disponovať viacerými úsekmi, ktoré by diváka držali ako na “tŕňoch”. Lenže ani v tomto prípade to povestné kúzlo “La ragazza ..” nemá, a tak vyššie pre tento krát nepôjdem. Film ale odporúčam, lebo obdobných kriminálok je momentálne skutočne pramálo ..

• 3.6.2018  15:02

Absolútne tuctová záležitosť bez akéhokoľvek prekvapenia, kedy je od úvodu až do úplného záveru jasné, ako to celé dopadne. Napriek tomu, že snímok disponuje pár solídnymi gore scénami či vydarenou atmosférou, určite sa nejedná o mimoriadny thriller, ktorý by mal diváka posadiť do fotelky. Som rád, že som ho videl, no film o sériovom vrahovi si predstavujem trošku inak ..

• 30.5.2018  20:41

Romanca “mimo realitu”, ktorej samotná story pripomína skôr fantasy príbeh, než dianie v reálnom svete. Spočiatku celkom vtipný počin sa však odstupom času stal nátlakovou, emocionálnou bublinou, ktorá extrémne tlačila na pílu. Sľuboval som si viac, dostal som len lepší priemer, ktorý neohúril natoľko, aby som skákal od radosti.

• 30.5.2018  20:38
    V.I.P. (2017)

Nechápem, ako mohli do tak dôležitej role, akou je postava agenta CIA, obsadiť “Stormareho”, ktorý v okamihu keď sa objaví na scéne, pôsobí vďaka afektovanému prejavu správania, doslova márno trápne. Taktiež ma neskutočne irituje, prečo má kórejsky snímok, s tak originálnym námetom, tak neskutočne skurvene primitívny americký nádych, respektíve, z akého dôvodu tvorcovia dopustili, že sa bude samotný dej uberať tak úbohým, tupým, ponižujúcim spôsobom, ktorý doslova a do písmena, človeka uberá o poslednú štipku dôstojnosti. Ten “zvrat”, tesne pred záverečnou pasážou, ma tak znechutil, že som po niekoľko dňovej absencii sladkého, otvoril a zožral celú Milku. Kurva, viete si vy vôbec predstaviť, aké je to náročné, odvykať si od sladkého?! Jediný dôvod prečo dám dve ⭐️ je ten, že samotný snímok má napriek dvoj hodinovej stopáži, pomerne veľmi rýchly spád, pričom jeho sledovanie, nijak mimoriadne nenudí. Inak jedno obrovské sklamanie ..

• 30.5.2018  10:02

"Soderbergh" po kadečom, na čo vo filmovej brandži siahol, pre tento krát zabrdol do hororu, a mňa tak napadá, či sa bude teraz každý sráč, obtierať o tento špecifický žáner, len preto, aby sa akýmsi spôsobom "duševne" vyventiloval, respektíve "skúsil" si niečo nové, lebo momentálne je to skrátka "moderné". To, že mi nesadla forma spracovania, by som ešte ako tak "prehltol". Mnohí nevedia ako zaujať, a tak chcú pôsobiť aspoň z tohto pohľadu akosi "inak", v domnení, že aspoň v tomto smere budú "originálny". Nie, netvrdím, že je "Unsane" akosi bez duše, respektíve, že nedisponuje akousi osobitou atmosférou. "Soderbergh" nie je nijak amatér, ktorý sa teraz rozhodol živiť "filmárčinou", no toto je opätovne jeden zo snímkov, zaradených do žánru, kam absolútne nepatrí. Za mňa nulová záležitosť, umelo nadhodnotená, ktorá neponúka nič, načo by človek spomínal.

• 28.5.2018  18:00

Vyhrať "boj" s vlastnou hlavou je absolútny základ pri dosahovaní akéhokoľvek cieľu .. tobôž životného. Škoda, že všetko nasvedčovalo tomu, kam tento príbeh spel ..

• 28.5.2018  16:15

"misterz" trafil svojim názorom: "Jeden z mála príkladov kedy forma a zručné zrežírovanie ďaleko prevýšili obsah a príbeh samotný" klinček po hlavičke. Za mňa je to teda málo, pričom v prípade takýchto filmov, ktoré sa snažia človeku podsunúť pointu, ktoré by mali mať akúsi "hĺbku", musím byť emocionálne zasiahnutý. Bohužiaľ, to sa nestalo ..

• 28.5.2018  13:15
    Mutant (1984)

Absolútne "klasický", ničím výrazný, 80´tkový horor, ktorý je v prvej polovici vláčny, bez akejkoľvek snahy aspoň "nejako" zaujať. V tej druhej zas veškerú snahu "zabíjajú" pomerne nevýrazné efekty, no hlavne masky, prevedené na tej najnižšej úrovni, ktoré už v dnešnej dobe pôsobia viac menej komicky. Bez krvi, bez gore, no čo je horšie, ešte aj bez mutanta, no zato s fakt trápne vyzerajúcimi "zombie", a tak jediný interes, ktorý dokázal tento horor vyvolať, bol záujem o rozuzlenie. Bohužiaľ však, ani samotný záver nebol nijak prevratný, a tak "dvojočka" s prižmúrením oka jak vyšitá. Človek musí mať pre takéto staré braky doslova pochopenie, aby ho uspokojili, inak čisté utrpenie. No a to JA nemám ..

• 28.5.2018  09:33

"Hruška" viditeľne nepadla ďaleko od stromu. Lynch-ova dcérka Jennifer je vďaka svojmu špecifickému pohľadu pomerne zaujímavá osôbka. Už "Chained" bol pre mňa veľmi vydarenou, emotívnou, psychologickou "jedno-hubkou" Tento snímok je akoby obdobný, no zároveň z úplne iného súdka. Príbeh vyrozprávaný z retrospektívy z pohľadu viacerých osôb sa v závere stáva doslova "neovládateľným", pričom už samotný vývoj deja, je mierne povedané, nasiaknutý podivnosťou, kedy človek neustále premýšľa, čo je toto kurva za zmyslené "postavy". Samotné rozuzlenie (pre niekoho možno očakávané), je už úplný "NONSENS", s ktorým sa divák príliš často nestretne, takže za mňa veľká spokojnosť ...

• 27.5.2018  14:43
    In Darkness (2018)

Nie “v Temnote” by sa mal volať tento snímok, ale “v Prázdnote”. V tomto prípade sa “chvála” hľadá, ako ihla v kope sena. Za mňa pomerne dosť nefunkčné, zdĺhavé, unudené, v “atmosfére” len v ojedinelých prípadoch, ktorých bolo tak či onak poskromne. Každopádne, “expert” sa vyjadril jasne, takže to môj názor môže byť absolútne scestný. Nenechajte sa zmiasť ☝️😉

• 27.5.2018  13:09
    Hamjeong (2015)

"Dong-seok Ma" je jeden z TOP Juho Kórejských hercov, vďaka ktorému má takmer každý snímok v ktorom účinkuje, osobitú charizmu. V "Deep Trap" opätovne potvrdzuje svoje kvality, preto ma dosť mrzí, že vidím v podaní Južnej Kórei, takú tuctovú "príbehovú" priemernosť. Dobré, teda na "trojku".

• 27.5.2018  10:35

V mnohých prípadoch môže názor užívateľa, prejavený v komentári, navnadiť omnoho viac, ako samotný obsah k filmu, či percentuálne ohodnotenie. O to viac je zarážajúce, aké dojmy človek nadobudne, aký odlišný názor môže mať. keď daný snímok dopozerá. Napadá ma mnoho prívlastkov, ktoré by triezvejšie popísali kvalitu “Murder, Take One”, no rozhodne by to neboli slová: “Nonstop gradujúci thriller s údernou atmosférou”, aké použil užívateľ “Adrian”. Už len prvé dve slová v jeho komentári, sú úplne OD VECI (o žiadnu brutálnu vraždu sa nejedná), no ale poďme K VECI. Som skôr názoru, že ide o "skromnú" kriminálku, ktorej ˇčastú monotónnosť, zarytú v deji počas zobrazovania vyšetrovania samotného prípadu, občasne narušia emotívne prejavy správania hlavných postáv, pričom jediným prvkom, ktorým z pohľadu nadštandardu tento film disponuje, je rozuzlenie s pár nečakanými zvratmi. Je fakt strašná škoda, že tento skvelý nápad v podobe námetu, nedisponuje dynamickejšími pasážami, ktoré by častejšie prebrali diváka z polospánku. Čakal som omnoho viac ..

• 26.5.2018  14:43

´Lu Xiaoxing´ je bývala policajtka, ktorá prišla počas vážnej dopravnej nehody o zrak. Omnoho horšie ale dopadol jej brat, ktorý stratil to najcennejšie, život. V neľahkom období plnom útrap či trpkých spomienok, postretne mladú ženu ďalšia náročná skúsenosť. ´Lu´ sa totiž chtiac nechtiac, počas jazdy taxíkom, stáva svedkom udalosti, počas ktorej je vážne zranená, neznáma žena. Vodič, sa ale odmieta priznať, zavádza, z miesta nehody uniká. ´Lu´, ako správna, bývalá policajtka, dané skutočnosti oznámi na neďalekej policajnej stanici, pričom sa sama chce podieľať na vyšetrovaní prípadu. Situáciu však komplikuje niekoľko skutočností. Prepojenosť, s neustále pribúdajúcimi prípadmi nezvestností mladých žien, ale i fakt, že ´Lu´ samotná, sa stáva stredobodom pozornosti muža, ktorý nie je len tak nejakým, obyčajným taxikárom .. Remake známejšieho “Beullaindeu” na čínsky spôsob nedopadol najhoršie, no celkovo mi to prišlo na jedno kopyto, akurát v inom odtieni “šedej”. Divák sa nudiť nebude, no napriek tomu, že sa takmer neustále niečo deje, o mimoriadne atmosférický, záživný počin, ktorý by trhal zo stoličky, sa určite nejedná. Navyše, záver z odrody “sci-fi” tomu tiež príliš nepomohol, aj keď samozrejme chápem, že z pohľadu námetu, pohybovať sa v medziach reálnosti, určite nie je ľahkou záležitosťou. Zlé to nebolo, keby však “The Witness” nevidím, nič sa nestane. O prepracovaný námet, plný zvratov, sa bohužiaľ taktiež nejedná, identitu záporáka človek pozná takmer od začiatku, takže tých 85% vnímam skôr ako dobrý žart. P.s.: Ťažko preťažko sa hľadá tento snímok na “nete”. Nakoniec som ho ale našiel, “online free s eng sub”. Tie sú však tak malé, že ten čo ich tam vkladal, by si zaslúžil opakom dlane cez pisk. Skoro som totiž rovnako ako hlavná hrdinka - oslepol!

• 26.5.2018  10:48

Bohužiaľ, príliš som sa nenasmial, dokonca mi to miestami prišlo celkom trápne. Kórejci majú takmer "dokonalý" zmysel pre romancu a s tým spojené emócie. No humor, to je už úplne iná "pesnička". Je mi ľúto, toto je čistý priemer, a aj to zrejme slabší ..

• 26.5.2018  09:42

Priemerná 90´-tková "zábava", ktorá poteší najmä vďaka pár solídnym gore scénam. Inak skutočne niet čo mimoriadne chváliť, no na druhej strane, ani haniť.

• 26.5.2018  08:29
    Feral (2018)

Úplný úvod ako z "áčkového" hororu (3 minúty!), za "jadrom" akoby stál "Mohamed Khashoggi" (Herkules 3D), pričom ani živší záver nepresvedčil o tom, že by sa nejednalo o absolútne podpriemernú záležitosť. Snímok v sebe síce skrýval určitý potenciál (masky), no ako celok, pôsobí neskutočne žalostne. Toto nestojí za pozornosť ..

• 25.5.2018  22:57
    A Viszkis (2017)

Snímok podľa skutočnosti o Maďarskom kriminálnikovy, ktorý mal na svedomí 30 lúpežných prepadnutí, ktorý bol širokou verejnosťou považovaný za populárnu celebritu. Čo sa týka filmu ako takého, je pomerne znesiteľne, realisticky spravovaný, baví, nenudí, a tak nemám dôvod mu mimoriadne škodiť. Lepší priemer ..

• 25.5.2018  17:03
    Čistič (2015)

Bebjaka mám rád, je to jeden z mojich favoritov na Slovenskú tvorbu. No toto vo mne vyvolalo len minimálny záujem, pričom samotný snímok bol dopozeraný viac menej zo zvedavosti. Škoda ..

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94