*CARNIFEX*

okres Prievidza
úprimný klasik ;)

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104
    • 17.5.2020  21:00
    Alien: Isolation (TV seriál) (2019)

Rozdiel medzi hraním “Alien Isolation”, a sledovaním “game story”, je asi tak extrémne markantný, ako byť na swingers párty kameramanom. Kto je fanúšikom Votrelca, má konzolu, respektíve PC, nemal by váhať ani na sekundu. Zasiahne Vás absolútne odlišná forma “strachu”, nakoľko nesledujete film, ktorý sa nejakým spôsobom vyvíja, no ste priamym aktérom deja, a tak boj o prežitie, dostáva úplne iný rozmer.

• 17.5.2020  08:52
    Endeavour - Pilotní díl (TV film) (2012)

Dostatočne vábivý "pilot" nato, aby ste sa odhodlali k sledovaniu "série". Tempo je komorné, pomalé, pričom samotná sila snímku spočíva v elegantnej prezentácii detektívnej práce, ktorá je doslova závislá na "vysokej" inteligencii. Scenár takýchto kriminálok nie je nejakým zdrapom papiera, pričom presne takto si predstavujem tvorbu, ktorá je vyskladaná ako zložité puzzle, pre diváka z pohľadu rozlúštenia príbehu, neriešiteľnou hádankou. Kto má rád Poirota, toto je jasná trefa do čierneho.

• 14.5.2020  17:35

Média a ich moc. Ľudia, ako konzumné ovce.

• 14.5.2020  14:19

Ale áno, to gore je miestami veľmi slušné, pričom niekoho kto ma slabšiu povahu, by mohlo aj mierne napnúť. Nič to však nemení na tom, že sa jedna o extrémne lacný brak, či už z pohľadu dejovej linky, hereckého obsadenia, respektíve celkového nádychu samotného snímku. Musíte byť vyslovene milovníkom takýchto amatérskych počinov, aby vás “Little Necro Red” nadchol natoľko, aby ste s hodnotením zašli na NAD priemernú úroveň. Ja nie som (!), no tú štvrtú aj tak pridelím, lebo napriek tomu, že sa jedná o amatérčinu ako Brno, svoju úlohu z pohľadu subžánru splnil viac než slušne. Každopádne, súhlasím aj s názorom užívateľa: "iXtr3m3". A to do poslednej bodky.

• 14.5.2020  10:16
    Za stínem noci (TV seriál) (2020)

Prvá epizóda slušne navnadila, no potom akoby tempo vďaka neustálym odbočkám strácalo na výbušnosti inak zaujímavého námetu. Seriál dostane pokračovanie, avšak či nájsť odvahu na sledovanie druhej série, to už nechám na iných. Ja osobne asi spravím krok opačným smerom.

• 13.5.2020  21:44

Brazílska anekdota na ženskú nahotu, podaná z 3/4 extrémne nezáživným spôsobom, ktorá v porovnaní s inými, tématicky obdobnými snímkami, nemá ako mimoriadne zaujať. Posledná 20 minútovka je takou menšou sondou do cigánskeho sveta intimity, kedy: “každý s každým, za každých okolností, je jedno ako, kedy a kde”, čo je bohužiaľ trestuhodne málo, nakoľko takýto snímok, by mal v prvom rade, minimálne myšlienkovo pobúriť, a to sa bohužiaľ, absolútne nestalo.

• 13.5.2020  21:31

Príšerná kamera, dialógy pre idiotov, hodné úrovne hereckého obsadenia tohto lacného braku. Lenže ono to miestami čosi do seba má, aj keď o nič svetoborné, sa rozhodne nejedná. Také občasné, mierne pútavé momenty, by som to nazval, čo je však na dnešnú dobu náročnú, veľmi málo. Každopádne, nebyť to v českom dabingu so slovenskými titulkami, určite sa neodhodlám. A neodporúčam ani Vám ..

• 13.5.2020  16:12
    Broken (2006)

Po sľubnom úvode sa dostavil solídny prepad, pričom ani informácia: “podľa skutočnosti” z úvodu, nie je žiadnou zárukou toho, že bude divák svedkom niečoho, čo by ho malo emocionálne zasiahnuť. Nemá príliš veľký význam ani zmysel tento počin sledovať, pričom ku kvalite spracovania či hereckému obsadeniu sa nemá ani zmysel vyjadrovať.

• 13.5.2020  11:35
    Malasaña 32 (2020)

Niet žiadnych pochýb o tom, že toto je o triedu lepšia, španielska varianta na Wanov Insidious. Kým americká verzia postavila základy na imidži a hudobnom doprovode, Albert Pinto poctivo buduje to, čo je pre duchárske príbehy alfou a omegou. Som veľmi milo prekvapený a spokojný zároveň, pričom som po dlhej dobe vzhliadol niečo, čo naozaj stojí za pozornosť.

• 11.5.2020  22:06
    Awoken (2019)

Nedá sa uprieť snaha tvorcom, ktorí sa od úvodu všemocnými silami snažia vystavať “Awoken” na základoch hutnej atmosféry. Bohužiaľ, vnímam to tak, že bez doprovodných aspektov, na ktorých je tento subžáner doslova závislý, to plnohodnotne skrátka nemôže fungovať. Zrejme som mal príliš veľké očakávania. Zrejme budem opäť vnímaný ako “neopodstatnený kritik”, no nemám pocit, že som tak celkom dostal to, čo mi užívatelia nasľubovali.

• 11.5.2020  18:38

Podgajevskij síce nie je Dostojevskij, no táto jeho Jaga úplne márna teda rozhodne nebola. Na jeden krát dobre.

• 10.5.2020  16:56
    Amnestie (2019)

Snímok o tom, ako Havel, idealistický myšlienkar mimo realitu, svojim rozhodnutím prispel k ľudskej devastácii. V prípade amnestií sa prvý krát preukázala jeho absolútna nekompetentnosť, rozhodovať vo vážnych situáciách, pričom bola zároveň prvým varovným signálom pre slovenský národ, že tento jedinec bude rozhodne viac Čechom, ako Čechoslovákom. Tesne pred rozdelením republík, to už bol ostrieľaný politik, ktorý umne “sotil” slovenský štát do hladomoru, pričom to málo čo zanechal na prežitie, rozkradol Mečiar so svojimi hrdlorezmi, respektíve Dzurinda s novým, moderným neduhom, nazývaným aj: privatizácia. Toto sa však na hodinách dejepisu nedozviete, lebo “kultúra” oboch národov v zastúpení hercov či umelcov, štrngajúca kľúčmi na námestí, stála pri tvorbe histórie, ktorou po desaťročia vymývajú mozgy dospievajúcej mládeži. “Amnestia” je absolútne priemerným, filmovým zážitkom, ktorý nedá odpovede na nič konkrétne, akurát poukáže na fakt vnímania slobody ľudmi, ktorí nikdy nemali opustiť vysoké múry “L” väznice.

• 10.5.2020  13:18
    4x4 (2019)

Údajne uveriteľný príbeh. Tak to asi bude záležať od uhľa pohľadu vnímania samotným divákom, lebo diplomovka na 60 strán by mi bola málo, aby som odôvodnil svoje tvrdenia, prečo je tento snímok z pohľadu reálnosti - neakceptovateľný. "Telefónna búdka" je oproti tomuto smiešnemu pokusu o thriller - "Einsteinovou teóriou relativity".

• 8.5.2020  15:40
    Togo (2019)

Rozprávka podľa skutočnosti, ktorú treba miestami vnímať s absolútnym nadhľadom. Dramatizácia určitých okamihov ďaleko prekračuje moje vnímanie tolerancie, no tak či onak, aj ja prispejem “štvrtou do batohu”, lebo ako celok, tento snímok pôsobí veľmi pekným, dobrým dojmom, ktorému sa dá odpustiť kadečo - bez toho, aby človek poukazoval na jeho nedostatky.

• 8.5.2020  11:10
    Koronavirus – máme jasno (TV seriál) (2020)

Tento dokument spatril svetlo sveta okolo 29.4.2020. Dnes máme 8.5.2020, čo je interval odstupu 14-tich dní, pričom nie len za toto krátke obdobie, zaplavili rôzne informačné fóra, či YouTube kanály, videá politikov, ktorí otvorené hovoria o tom, že prezentované štatistiky úmrtí v Taliansku či Španielsku sú “úmyselne” skreslované, za účelom šírenia paniky a strachu, ktorý je ideálnym nástrojom na ovládanie masy ľudí, a tak ľahko dosiahnutého cieľu obmedzenia práv a slobôd. Popredný virológovia, sa zas predbiehajú v informáciách o tom, že vírus Sars-Covid 2, ani omylom nie je prírodného charakteru, pričom disponuje zložkami, ktoré môžu mat jedine umelo vytvorený, laboratórny charakter. Ešte väčším extrémom boli vyjadrení popredných politikov USA aj Číny, ktorí sa verejne obviňujú zo zrodu biologickej zbrane. Taktiež sa na podaktorých fórach dočítate o tom, že Bill Gates sa niekoľko mesiacov pred vypuknutím pandémie podieľal na simulácii nácviku pri nákaze väčšieho počtu ľudí, nakoľko jedna z jeho “firiem”, sa priamo podieľa na vývoji vakcín rôznych vírusov. Na TA3 vyšla v počiatočnej fáze správa, kde sa informuje o tom, že za minulý rok, bol zo všetkých možných priemyslov, najviac stratový, a to vo výške 33%, práve ten farmaceutický. Verejno právne televízie šíria “overené” hororové scenáre od počtov úmrtí v miliónoch až po hladomor, ktorý nás následne postihne. Taktiež ma zarazilo, že krajina, ktorá by mala byť pôvodom vzniku Korona vírusu, odmietla začať OFICIÁLNE vyšetrovanie - “ako, kedy, kde” - vznikol Covid 19, pokiaľ sa nezastaví samotná pandémia, no 3 mesiace od nákazy, Netflix vydá vyskladaný dokument z kadejakých krátkych videí, či z informácií, ktoré ani z ďaleka nemôžu byť overené, a brané za smerodajné, keď sa vyšetrovanie EŠTE ANI NEZAČALO. Fakt zvláštne. Ťažko sa vyznať v tom, čo je pravda a čo nie, lebo my aj tak “hovno vieme”, no podliehať panike či byť hysterický, mi príde rovnako úbohé a prejavom slabosti, ako všetkých ubezpečovať, že nám nič v budúcnosti nehrozí. Za posledných 20 rokov, sú ľudia v pravidelných intervaloch s odstupom 6 až 8 rokov, strašený, že všetci zomrieme pre taký alebo onaký dôvod. Finančná kríza, vírusy, teroristi, sú projekty strachu, pre POLITIKOV. Ľudia by sa mali zamyslieť, kto im prostredníctvom médií tieto informácie podsúva. Že sú to “ľudia”, ktorí sú len bábkami rôznych finančných skupín, pre dosiahnutie ich vlastných cieľov. Hádam si len odstupom času niekto nemyslí, že revolúcia v 89´, či pochody za slušne Slovensko, boli len iniciatívou “obyčajných” ľudí, ktorí dosiahli “úspech” na základe vlastnej činnosti. To už by musel byť fakt korunovaný idiot na pohľadanie. Ja tento dokument hodnotiť nebudem, len by som chcel odkázať ľuďom, aby používali zdravý rozum, vypli tie skurvené správy na hociktorých kanáloch, nepočúvali tie nezmysli, lebo im to urobí dieru do hlavy. Ako malý príklad uvediem článok “sport.sk”, kde bol pred pár dňami zverejnený rozhovor s manželkou futbalistu DYBALU, ktorá verejne vyhlásila, že nie je pravda, že mal Paulo TRETÍ test pozitívny, pričom včera zas na inom fóre “milujeme futbal” zverejnili informáciu, že PIATY test Dybalu, bol konečne negatívny. Aby sme sa rozumeli. Nikoho nechcem nabádať k tomu, aby si myslel, že toto všetko je kamufláž, respektíve, že oficiálne tvrdenia vlád nie sú pravdivé. Ja len že - celé mi to nejak smrdí, ako tá ryba od hlavy, pričom Ja rozhodne nie som “ovca”, ktorá začne “štekať” len preto, lebo mi niekto povedal, že toto je tá správna cesta. Choďte do prírody s rodinou, večer si spravte dobrú večeru, pustite si film pre pamätníkov, alebo hocijaký podľa Vašeho gusta, milujte sa, volajte známym, je to stále lepšie, ako počúvať tých, čo Vám od 19:00 do 20:20 pravidelne klamú len preto, lebo je to “ICH PRÁCA”.

• 6.5.2020  17:23

Pomerne polopatisticky vysvetlené, prečo sa stalo čo sa stalo. Popravde, nechytá sa to na iné dokumenty, ktoré disponovali väčším množstvom “atraktívnych” video záberov, no vďaka výpovediam priamych aktérov katastrofy, sa stále jedná o nadpriemerne spracovaný dokument.

• 6.5.2020  15:08
    Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film) (2010)

Amatérska hříčka pro fanoušky “AVP”, ktorá mohla dopadnút ďaleko horšie. Je to snaživé, o tom potom. Akurát to samozrejme, veľmi ťažko spĺňa čo i len priemerné očakávania. Na jeden krát neurazí, aj keď je to po väčšinu času digitálny paskvil.

• 6.5.2020  14:43

Asi by bolo naivné domnievať sa, že to čo sa deje v USA, ale aj u nás doma, sa v ZSSR nedeje. Najviac zarážajúce však je, že už sa nedá veriť nikomu. A vlastne ani tomuto dokumentu. Je smutné, že žijeme v takejto dobe, plnej dezinformácií.

• 6.5.2020  13:44

Že by bol ten “Pán Božko” pre všetkých dôchodcov, ktorý vypredával športové haly taký skurvenec? Pravdepodobne na milión % isto iste. To, či je tento dokument tendenčný a jednostranný, nech si všetci posúdia sami, za mňa je výsledok viac menej “jasný”, čiže: “Skutok sa stal”. Všetko ostatné je takpovediac druhoradé, lebo strata života nemá z pohľadu kriminálnych činov rovnocenného oponanta, a presne preto tá piata hviezda. Inak nerozumiem tomu, prečo taká “nízka” hodnota, lebo nech vystupujúce osoby, ako napr. Tóth, už v dnešnej dobe nemajú garanciu vierohodnosti, ostatní spovedaní ho viac menej majú, pričom všetko je elegantne, dobovo ale aj aktuálne podané tak jasným spôsobom, aby to pochopil aj ten najväčší idiot. Jediné, čo ma absolútne zarazilo a iritovalo zároveň, bol niekoľko sekundový morálny monológ toho mastno vlasého, amero-fila, úžerníka, podvodníka z východu, čo má hlavu jak prasa, ktorý bol tvárou tejto krajiny. Toto ste si kurva mohli odpustiť, lebo to je akoby Rosenberg na hodinách náboženstva prednášal o zákaze predmanželského sexu.

• 6.5.2020  12:59

Presne tak! A otvorom pre Fiatku dokážu súčasne prejsť bok po boku štyri Liazky. A všetci sme tu jebnuté ovce, len toľko ešte treba dodať.

• 6.5.2020  12:40

Podarilo sa mi naraziť len na jednu epizódu, kde Nadia Fezzani spovedá brutálneho sériového vraha, Richarda Cottinghama, ktorý posmrtne zohavoval svoje obete, aby bolo čo najnáročnejšie ich identifikovať. Mimochodom, nikdy sa nepriznal, pričom usvedčený bol "iba" z piatich vrážd, aj keď podľa jeho vlastných slov, ich bolo viac ako 85, no menej ako 100. Ročne sa v USA objaví cez 300 vrážd, ktoré majú na svedomí sériový vrahovia. Tých údajne behá po slobode okolo 50. Predmetom tohto dokumentu sú ešte ďalší dvaja sériový vrahovia, pričom prípad toho posledného, je už len taká zarážajúca perlička.

• 6.5.2020  10:50

Slušne podaný rodičovský pud. Ale to je tak všetko, lebo od úvodu je snáď každému jasné, kam to celé smeruje.

• 6.5.2020  08:57
    Sputnik (2020)

Každé 2-3 mesiace mám slabšiu chvíľku, a pozriem si Votrelca od jednotky po trojku (to znamená aj dvojku - pre nechápavých). Je to proste môj “miľuvaný film”, pričom Alien je najkrajšie monštrum, aké bolo kedy vymyslené, akurát stretnúť by sme ho nechceli. Včera bol taký deň - minochodom. No a keď som zabil 6 hodín života sledovaním tejto kultovej záležitosti, napadlo ma pozrieť sa do rubriky “podobné”. Veľa krát sa mi v minulosti stalo, že mi nejaký “vysoko postavený”, konkrétny idiot z delegácie ČSFD zamietol “tag” či pridanie snímku do spomínanej kategórie (akoby to bolo len za zásluhy či výsada kráľov nad 876 tisíc bodov), tak som zo zvedavosti nahliadol aj tunáko, a vyskočil mi akýsi ruský “Sputnik”. Zvedavosť mi nedala, začal som lašovať po interňieťe, lebo momentálne “jediným” hororom, voľne dostupným pre všetkých ľudí na tomto svete, je Igorova tlačovka, ktorú už sledujú aj na CNN či BBC - “LIVE”, lebo takého mentálne slabého jedinca už dávno v žiadnej krajine nemali, pričom by to bola celkom slušná prča, pokial by neriadil tu našu. ALEBO, počas skurvených správ na Jojke, Markíze či TéAtrojke, lebo Koronakokotina, sa za posledné desaťročia stala najväčšími psychologickým strašiakom pre slabomyseľných, pričom keby v tejto dobe niekto vraždil podľa všetkých hriechov biblie, musel by ich počet navýšiť minimálne o dalších “Se7en”, aby sa aspoň na titulku rybárskych novín dostal. Taaak, trošku som si uľavil - iný už nebudem, kto ma nemá rád, nech ma vyjebe z obľúbených ako “ricci.s” :D A film? Pre interesujúcich niekoľko podstatných informácií. Nie, Ridli Skot to netočil, Bred Pyt tu nikoho nezachráni, Dženifer Anyston Vám cecky neukáže, ani na žiadne bombové efekty od Copperfielda tu nenatrafíte. Zázraky teda čakať rozhodne netreba, toho sa hádam dočkáme keď kompetentným rozum v laviciach NR do polohy “ON” docvakne, no každopádne, zlý tento sajnsfikšn od Putina rozhodne nie je. Treba jedine predsudky z pionierskeho tábora za hlavu zahodiť, červené šatky s cvičkami nahodiť, a budete spoko. Normálne rozmýšľam, že dám štyri, len mám obavy, že ma budú ľudia posudzovať - “Ale čo Ti jebe?!” Tento posledný sa mi fakt podaril :D

• 6.5.2020  08:09

Dnes už zrejme “bezpredmetný” dokument, nakoľko tento pán, je už dávno za katrom. Každopádne mne prišlo niekoľko informácií z vyšetrovania zaujímavých, tak prečo tento počin hodnotiť negatívne, keď pravdepodobne mohol byť jedným z dôvodov, prečo dolapili Dennisa Radera. Ako sa totiž sám vyjadril v mnohých rozhovorov - provokovalo ho všetko v médiách či v Tv, s ním súvisiace.

• 6.5.2020  08:00

Keby Henry Lee Lucas nevraždil PRED vzhliadnutím tohto filmu, definitívne by vraždil POTOM.

• 5.5.2020  20:15

Zlý, indický sen od “Netflixu”. Ako fór na účet televízneho diváka to nie je zlé! Ako film o vraždách z lásky, pôsobí “Pani sériová vražedkyne”, ako panna na porno kastingu u WoodMana.

• 5.5.2020  16:16
    Hon na vraha (TV film) (2005)

Od televízneho spracovania sa zrejme príliš očakávať nedá, a tak aj môj pohľad na “Hunt for the BTK” bol vyslovene skeptický. Nakoniec to však bola celkom stráviteľná jednohubka. Chcelo by to “remake”. Rovnako ako v prípade tv počinu “Gacy”, či “Zlo s ľudskou tvárou”.

• 5.5.2020  09:29

70 minútová, "jednoducho podaná" šialenosť, obohatená o gore a vedrá krvi, čo viac si možno priať. Herci sú síce jak z nejakého prominentného tábora pre deti bohatých rodičov, kamera zas "laxcsná", jak nikým nechcené handry v XXL size od Calvin Klein v 70% zľavách na "AboutYou", takže fanúšik hororu, by mal do tejto "pičoviny" skočiť s minimálnym očakávaním, a bude tak spokojný a nadšený, ako väčšina uprchlíkov z Afganistanu, po invázii mierových jednotiek NATO. Je to tak medzi 3-štyri, ale keďže premiér povedal, že rómska osada v Bystranoch by mala byť v čase karantény vzorom pre celé Slovensko, Ja môžem tiež občas, vyjadriť primitívny názor, a presne preto tá štvrtá.

• 5.5.2020  08:30
    Monster Man (2003)

Miestami vtipné, miestami trápne. Takmer 50 minút sa nič nedeje, až sa z toho vykľuje celkom pohodový "Texas" pre nenáročných, podaný v duchu celého snímku. Dalo sa, no byť to 20 minútový kraťas, má to 80% a všetci nad tým "onanujú". Škoda ..

• 4.5.2020  16:59

Grécka podivnosť o hlave rodiny, ktorej priority sú ďaleko odlišné od tých, na ktoré ste zvyknutý. Zrejme si spočiatku budete trošku zvykať, ale keď si zvyknete, budete milo-nemilo prekvapený.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104