Temný les (2020) (seriál)

Veľmi vydarená "True Crime" krimi o vraždách v Dolnom Sasku v lesoch zvaných Göhrde. K prípadu sa vyjadrovať nebudem, no samotný seriál disponuje solídnou, pochmúrnou atmosférou, pričom z neho cítiť takú tú nemeckú precíznosť a prácu s detailom v podobe kulís či celkového zachytenia doby. Ono nie, že by tu bolo všetko po kostolnom poriadku, vytknúť by sa mu dalo kadečo, no Ja mám proste na projekty o sériových vrahoch slabosť. Na záver len dodám, seriál má 6 epizód po 45 minút, nie 3 po 90. Ja len, aby to diváka nemiatlo a nehľadal tak niečo, čo nájsť ani nemôže.

Monsterproces (2022) (TV film)

Z "Monsterprocesu" sa zachovalo 21 minút, no divák si vypočuje asi tak 30 sekúnd zvukového záznamu. Sila dokumentu spočíva v autenticite, objektivite a teda možnosti urobiť si celkový pohľad po vypočutí názorov z OBOCH strán, čo tu absolútne abstinuje. V podstate divák len počúva názory na troch kňazov, ktorí si bez akýchkoľvek pochýb prešli peklom. Za pošľapávanie ľudskej dôstojnosti ľudí, ktorí mali čisté srdce i myseľ, som chcel udelil štvrtú, no jednoducho sa mi (asi vzhľadom na skutočnosti terajšej doby) nedá. Poviem to priamo a na rovinu, netvárme sa tu, že cirkev ako taká, pre iné zmýšľanie - neprenasledovala. Cirkev ako takú, by sa dalo smelo prirovnávať ku komunizmu, pričom vieru, zas k čistým myšlienkam socializmu. Nie všetko bolo zlé, nie všetko možno len kritizovať! Každý "systém" má svoju čiernu históriu či ovce. Pozrite sa na svet okolo seba TERAZ! Čo priniesol kapitalizmus (skutočné hodnoty v kokote, hlavne, že si každý môže kúpiť pätoro tenisiek cez internet) či demokracia (žiadne pravidlá, tí hore si môžu robiť čo chcú, pričom obyčajných ľudí majú totálne na kokote) ako taká? Skrátka, Polícia má úplatkárskych policajtov, Hasičský zbor pyromanov, medzi Lekármi sa objavujú "anjeli smrti", no a medzi kňazmi? Tam máme zas zástup pedofilov. Po celom svete chodí extrémne veľa zvrhlíkov v rúchu barančom. A Cirkev? Vzhľadom na medzinárodné dohody o kriminalizácii kňazov, si svoje "ovečky chráni a následne upratuje". Pred pár dňami sa takýto prípad stal na Slovensku, pričom "celebrity" sa búrili. Choďte ujebať toho dementa z východu, čo pred desaťročím chodil po Slovensku na bicykli a sľuboval o 300% väčšie platy. Ten podpisoval dohodu s Vatikánom, ktorá hovorila o neplatení daní, ale aj o páchaní zločinov! Čo tu teraz revete?! Spravodlivosť voči týmto ľuďom, už nikdy nebude dosiahnutá. Ďalšia vec, bohatstvo cirkvi, sa odhaduje do takých výšok, že by nikto na svete nikdy nemusel hladovať (!!), a preto len zopakujem - netvárme sa, nevytvárajme tu umelú bublinu, že je cirkev SVATÁ. Nezastávam sa komunistov, boli to svine, ktoré boli pre udržanie moci ochotné urobiť čokoľvek! Lenže to isté robia aj tí, čo sú tu teraz. Troch kňazov mi je veľmi ľúto, lebo ako to už býva zvykom, každý systém má vo svojich štruktúrach ľudí s čistým srdcom, ktorí sa stanú (z jasného úmyslu) obetnými baránkami.

Vrah mé dcery (2022)

Nepríjemná, no v samom závere pomerne dojemná záležitosť bolestivého "príbehu", ktorý napísal sám život. Smutné, že sa človek musí dobojovať spravodlivosti takýmto spôsobom, a sám ..

Zavraždení Johna Fitzgeralda Kennedyho (1999) (TV film)

Počas sledovania tohto dokumentu mi neustále chodilo po rozume, prečo je tunajšie hodnotenie tak nízke. Informácie, ktoré v ňom zaznievajú, pôsobia nesmierne racionálne, takmer všetko dáva relatívny zmysel, až má človek dojem, že z doposiaľ vzhliadnutých dokumentoch o danej problematike, je zrovna tento jeden z najlepších. No a potom, v závere dokumentu, príde na fázu balistickej expertízy o streľbe na mieste činu, ktorú vykonávajú rôzny experti, po ktorej človek pozerá s otvorenou hubou nato, čo musí počúvať. Nech je ako je, Ja tento dokument podhodnocovať nebudem, i keď je viac menej jasné kam smeruje. V podstate, manipulatívne zbavuje zodpovednosti za vykonanie atentátu Rusov, CIA, ale aj Kubu, Mafiu, či iných "adeptov" na tento "úspech", pričom za vinníka udáva toho, ktorého meno bude navždy spiate s týmto ohavným činom. Je to totiž stále lepšie, ako celosvetová vojna.

Apokalypsa: Válka světů - Propast (2019) (epizoda)

Omnoho viac ako o atentáte na Kennedyho je táto epizóda o následkoch a udalostiach po ňom. Bol som zvedavý akú budú mať tvorcovia odvahu, či spomenú niektorú z údajných konšpiračných teórií. Náznaky sa objavili, no ako som už uviedol, samotný atentát je v tomto prípade druhoradý ..

Detaily atentátu na Kennedyho (2010)

Pohľad ochrankárov na atentát Kennedyho. Pozitívum je, že priznávajú fakt o tom, ako Kennedymu chýbala tretina hlavy, pričom svet obleteli fotografie z pitvy, kde je “všetko tak, ako má byť”. Opätovne opakujú, že bol strelcom iba Oswald, i keď sa už dnes vie, že teória s jedným strelcom nesedí, pričom z pušky, ktorú zaistili ako dôkaz, sa počas rekonštrukcie útoku, ani najlepším strelcom nepodarilo dva krát trafiť do terča, nie to ešte tri krát. Na záver len dodám, že mi ich je úprimne ľúto, lebo ako jeden z nich uviedol, nemali žiadnu šancu ..

Nuremberg : Des images pour l'histoire (2021) (TV film)

Prichytený pri čine, alebo ako sa "predmet doličný" v podobe video záberov, postaral o usvedčenie najväčších pohlavárov fašistického Nemecka z genocídy. (všetky) Samotné video zábery "neuvidíte", nakoľko nie sú predmetom dokumentu. V tomto prípade totiž ide o to, ako sa k ním spojenecké sily dostali, sformovali ich a následne dopravili k Norimberskému procesu. Samotné reakcie už netreba nijak komentovať. Výrazy tváre hovoria za seba ..

September Clues (2007)

Je to už naozaj dlho, čo som videl nejaký (údajne) konšpiračný dokument o útoku na New York, no a pravdu povediac, normálne neviem, ako mám zrovna tento "objektívne" ohodnotiť. Ono ani tak nejde o to, že dostupná kvalita nie je nijak prevratná, no ten obsah, za pomoci ktorého sa diváka snažia presvedčiť, že útok z 11.9 je podvrh, skutočne vyznieva pomerne podivne. V prvom rade treba povedať, že Ja nie som odborník na rôzne formy vytvárania video záberov či zvukových stôp, no jedným dychom musím napísať, že "September Clues" je miestami skutočne jeden z najpochybnejších výtvorov, ktorý sa venuje spochybneniu onoho teroristického útoku. Do dnešného dňa som videl cez 20 rôznych dokumentov s totožným zámerom, no tento mi príde ako najväčší, myšlienkový extrém, až mám dojem, že práve takáto "pochybná" tvorba, môže znegovať tie výtvory, ktoré za pomoci "faktov" či "objektívnych" argumentov dokazujú to, čo si viac ako 80% ľudí tak či onak myslí.

Otec náš (2022)

Ja chápem, že sa chceli všetci “vyrozprávať”, že ich bolí duša a chcú “spravodlivosť”, ku ktorej sa už tak či onak nedokážu prepracovať. Darmo, semeno bolo zasiate, čo už teraz po 30 rokoch 🤦‍♂️ Diváka však iné môže mrzieť. Tak vážne téma, a oni to podajú na “ID”, bez duše, emócie, akejkoľvek autenticity, pričom za pozornosť stojí akurát tak posledných 15-20 minút. Veľká slabota ..

Gladbeck: Únos rukojmích (2022)

Absolútny kokotizmus. To, že sú média (nie len) v tomto prípade vykreslené ako absolútny hnoj, nie je žiadne prekvapenie. V živote som nevidel tak extrémny primitivizmus zo strany ľudí. To je priam neuveriteľné. Keby vidím takto scenáristicky sformovaný film, momente mu bez milosti za 5 sekúnd šľahnem "odpad" a napíšem, že tvorcom kompletne zajebalo. Lenže toto je realita, a Ja neviem či mám plakať, smiať sa, alebo byť frustrovaný. Toto je proste neuveriteľné, toto snáď ani nemôže byť pravda ..