15 Cameras (2023) odpad!

Čiže 50 minút človek čaká nato, kým si nejaký dement odfotí čuráka, aby ho následne poslal nejakej "lopate"??

Hladová hra (2009)

Čakal som to ďaleko horšie, nebral som v úvahu pozitívne ani negatívne ohlasy, pričom skonštatovať môžem akurát toľko, že všetci majú vo svojich vyjadreniach čiastočnú pravdu a tak to skúsim dať do nejakého neutrálu. Má to miestami celkom dobrú atmosféru, no a tu bohužiaľ pozitíva viac menej končia. Toto by mal byť snímok v rámci žánru, obohatený prevažne o gore, ktoré sa tu prakticky nevyskytuje, mordovačky ako také sú bez štipky originality, pričom námet je už ako spomenuli mnohý, 100 krát znásilnený bez štipky potenciálu nejakým spôsobom prekvapiť. Čo sa týka záveru, ten je pomerne hlúpo odseknutý a celková pointa, tak tú by ste tu hľadali úplne márne. Napriek kritike, ale tento pokus vyslovene tragický nie je, no toto je skôr pre hororového nadšenca, ktorý pohltí všetko čo ho postretne, ako pre toho, čo očakáva nejaký filmový zážitok. Podpriemer.

Hrabě (2023)

Politicko romantická satira, ktorá by hororom chcela byť, no bohužiaľ tento žáner dokáže naplniť len okrajovo. Je to fakt škoda, pretože úvod bol viac ako slušný, no potom dostal priestor (iba) príbeh, ktorý bez krvi a gore už nemal také grády akoby sa žiadalo.

Společenství (2000)

Čierna komédia o chamtivosti, ktorá sa spočiatku trochu pomalšie rozbieha, no zhruba od polovice (a možno aj skôr), je už tempo viac ako slušné. O štipku lepší priemer, no ako dejovo "seriózny", tento snímok vnímať neradno.

Bisangseongeon (2021)

(Ne)nervy drásajúci, po dejovej stránke pomerne priehľadný mix katastroficko-politického thrilleru bez prekvapenia, ktorého sledovanie nijak neurazí, no nato aby to človeka viac zasiahol, by sa muselo to lietadlo aspoň tri krát zjebať.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Scorsese ide do absolútnej, vzťahovej hĺbky. Dejovo ide o jeden z najpomalších filmov, s akými som sa stretol, pričom pri sledovaní tohto počinu extrémne závisí od aktuálnej “nálady” či vyslovenej ochote tolerovať nulovú akciu, ktorú plnohodnotne nahrádzajú rozsiahle dialógy. Divák by mal vedieť, že musí čakať takmer dve a pól hodiny, kým sa konečne ako-tak začne niečo diať a ani to ako-tak, nebude žiadna extra zábava. Mňa osobne snímok proste bavil, no rozhodne nesadne každému. Na toto treba veľa trpezlivosti a hlavne dobré náladové rozpoloženie, či poznanie Scorseseho tvorby, lebo inak je to pre väčšinu absolútna strata času. Tri a pól hodiny je proste vražda a tak dám každému radu zdarma. Koho snímok nenadchne do hodiny, vypnite to a ušetríte si ďalšie dve a pól.

Small World (2021)

Patryk Vega vie točiť filmy pútavým spôsobom, o tom žiadna debata, no permanentne sa nedokáže vyhnúť nezmyselným scénam, počas ktorých buď zbytočne tlačí na pílu, alebo sú tak extrémne primitívne, že človek nemusí byť ani mimoriadne bystrý, aby mu veľmi rýchlo došlo, že toto bude opätovne jeden z tých jeho filmov, v ktorom sa budú postavy správať tak drbnuto, že sa v konečnom dôsledku samotný snímok napriek všemožnej snahe ani nemôže považovať za seriózny. Ja som naozaj chcel veriť, že to bude tentokrát iné, no po 45 minútach som to už viac nedokázal pozerať, keďže toto je tak extrémne primitívny scenár, až ma to uráža ..

Něžný bar (2021)

Absolútne nenáročný film, ktorý Vám nijakým spôsobom nepokazí deň. Dokonca by sa dalo povedať, že ani nie je nijak mimoriadnou drámou a len si tak nejak plynie bez toho, aby ste boli smutný či sklamaný, čo sa v ňom odohráva. Nič obyčajnejšie som tohto roku nevidel, až má chuť dať tú štvrtú.

Berlín 1945 (2020) (TV film)

Prakticky "prvá časť" zo série dokumentov o dobových náladách, zaznamenaných v denníkoch "nie len" obyčajných ľudí. Pokračovanie "Berlin 1933" sa teda nesie v totožnom duchu, akurát zachytáva inú atmosféru, a teda počiatky či vzostup Hitlerovej moci. Tento naopak, jeho koniec a následné "trhanie" Berlína ako takého veľmocami, ktoré ho dobili.

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Od absolútneho počiatku, totálna podivnosť, od ktorej človek nie len že nevie čo môže očakávať, ale hlavne ani nevie, čo si myslieť. Dej je pomalý, bez akejkoľvek akcie, no zato s riadnou dávkou veľmi zvláštnej konverzácie "o ničom", ktorá "nikam nevedie", len akýsi čistý nádych podivnej atmosféry, ktorá sa vznáša vo vzduchu. No a Ja musím uznať, že najmä spočiatku je práve vďaka tomuto tajomnu z nepoznaného, divák solídne namotaný, nakoľko v hlave sa mu rodí pomerne dosť otázok, na ktoré nepozná odpovede. Lenže odstupom času, menej trpezlivý divák, môže práve pre tieto dojmy, prepadnúť pocitu akého si nezáujmu kam sa to celé bude uberať, až si vlastne uvedomí, že samotný seriál pozerá len preto, že keď už pri ňom zabil toľko času, už by sa ho asi dopozerať patrilo. No a tu na rázcestí sa niekde ocitla práve moja osoba, ktorá ani po dosledovaní takejto podivnosti, stále nevie čo si má myslieť a ako to celé ohodnotiť a či toto vôbec niekomu odporučiť. Ja osobne mám rád takéto projekty, no divák by mal vedieť, že bude musieť byť veľmi trpezlivý, pričom odpovedí sa dočká možno až v poslednej 20 minútovke, vďaka čomu môže miestami samotný seriál pôsobiť hádam aj nudne, ba dokonca otravne. Medzi 3-štyri.