Vlk (2023) (seriál)

Prvá polovica ďaleko lepšia. Záver to opätovne zdvihol. Celkový dojem je ale rozpačitý. Je mi jasné, že nie každý počin musí byť na jedno kopyto, no ten miestami úmyselný, komediálny nádych mne osobne príliš nesadol. Medzi 3-štyri. Možno viac ku štyrom to ťahá.

Bowling Saturn (2022)

“Ukáže se však, že v míste straší”. Toto musela písať nejaká fetka dokrútená od progresívcov, ktorej akurát tak straší v gebuli. Námet je čisto vyskladaný na princípe, v ktorom žandár pátra po sériovom vrahovi, pričom nemá ani potuchy, že je ňou osoba, ktorú dôverne pozná. Na zahraničných weboch, má snímok ďaleko lepšie hodnotenie, akurát tu schytáva jednu facku za druhou. Ono, čiastočne sa tomu dá chápať. Karty sú rozdané od úvodu, diváka nemá čo prekvapiť, pričom ani herecké obsadenie nie ne nijak mimoriadne šarmantné. Lenže mne osobne miestami samotný film vôbec neprišiel tak špatný(najmä prvá polovica), pričom posledné čo sa v tomto snímku deje, je akési strašenie kurva. Vám jebe na hlavy v tom Cinamaxe nadobro. Nabudúce keď budete preberať nejaký obsah z IMDb, tak sa najprv treba naučiť čítať.

K jezeru - Série 2 (2022) (série)

Nesie sa to v totožnom duchu ako prvá séria, čiže žiadne vizuálne orgie, iba čisto psychologicko sociálna sonda do hláv či duší ľudí, ktorí žijú vo svete, ktorý už dávno nie je tým čím bol. Opätovne pribúdajú fleschbacky postáv, aby ich divák lepšie spoznal, opäť sú scenáristicky nastolené otázky pod tónom morálky, tolerancie či humanity. Komu sa pozdávala séria jedna, tomu by sa mala aj dva. Rovnako ako mne.

Velká voda (2022) (seriál)

Ak by Vám to náhodou pripomínalo krízové riešenia našich štátnych pohlavárov počas "Kovidu Najtýn", ktorí viac riešili politiku ako pomoc ľudom, tak sa nebudete nijak mýliť. Aj tu sa kokoti na pohľadanie, čo mali vlastné záujmy, pričom tento seriál je rozhodne viac sociálnou drámou o vzťahoch medzi blízkymi či na pracovisku, než katastrofickým počinom, ktorý by sa vyžíval vo vizuále. Nebolo to zlé, no popravde čakal som viac akcie, pričom ani samotný záver nebol nijak mimoriadne strhujúci.

Mluv se mnou (2023)

Za mňa solídna vec. A zároveň chcem poďakovať za drbnutú mládež dnešnej doby, lebo bez ich primitívneho zmýšľania by bolo asi tak o 60% menej hororov, keďže aj toto jej jeden z mnoha, ktorý je námetovo vyskladaný práve na inteligencii násťročnej generácie tejto doby. Škoda, že nemal záver väčšiu gradáciu, no za mňa aj tak dobre ..

Milé dítě (2023) (seriál)

Pomalé, vyskladané na podivnej atmosfére, zaobalené do pomerne zaujímavého, hádam aj mysteriózneho námetu. Vydarená vecička totok ..

Los habitantes (2023)

Nie len lacnota zo spracovania z toho dýcha, ale ešte aj príbehová. Prakticky ide o snímok buše či charizmy. Strata času, pričom ako horor je to vyslovene trápne ..

Birth/Rebirth (2023)

Dráma s podtónom moderne poňatého námetu o Frankensteinovi, avšak natoľko nevýrazne podaného, že už večer nebudem mať ani len tušenie, o čom tento "Birth/Rebirth" vlastne bol. Ja som presvedčený, že toto niekomu sadne, no o horor sa nejedná ani omylom.

My Super Psycho Sweet 16: Part 3 (2012) (TV film)

Opäť krátke flash/back-y, vidiny a následne spracovaná realita násilia v priemernosti. Bohužiaľ, niekoľko rokov nezvestná, hororová znalkyňa a odborníčka “Dellamorte”, mala a má pravdu, akurát Ja to vidím o level nižšie. Koniec koncov, mám nato (ako každý iný) právo. Nemá to grády, požadovanú kvalitu prevedenia, nápad, šok, ani to gore, ktoré by malo byť najsilnejšou stránkou. Toto je trilógia, ktorá nestojí zato ju vidieť. Asi ako “Babovřesky” od Trošku.

Moje super psycho úžasné šestnáctiny 2 (2010) (TV film)

Prakticky na rovnakej úrovni s totožnými kladmi aj zápormi, a teda bez duše a chémie, no zato v udržanom štandarde hlúpoty či nijak mimoriadneho gore, ktoré by pre daný žáner malo byť prioritou. Príbeh pokračuje, nijak extra sa nevyvíja, všetky karty sú od začiatku odkryté, a tak uvidíme čo sa bude diať v “part 3”, keďže záver akoby uzavrel kruh samotnej story ..