Vraždy bez předpisu (2022)

O štipku lepšie spracovanie ako pásové dokumenty od "ID". Až na takmer úplný záver, minimálna autenticita, pričom samotný dokument je vyskladaný čisto na rozhovoroch svedkov či vyšetrovateľov, bez znázornenia podrobnej detektívnej práce či miest činov.

Temná škola (2022) (seriál)

Jedna vec sa Thajsku uprieť nedá. Vedia zbúchať nejeden duchársky námet na milión spôsobov. Škoda len, že málokedy tak, akoby to malo vyzerať. Neviem, čo tu kto pozeral, no Ja som videl zo 75% absolútne nezáživné poviedky, pričom z 8 tak maximálne dve spĺňali aspoň ako také kritériá. Všetky sú totiž na jedno kopyto. Majú prevažne 45 minút, pričom napriek originalite príbehov, 37 minút je podaných tak vlažne, že jediný zmysel vidieť tento seriál, je pozerať sa naň ako na dobré, 8 minútové kraťasy.

Temná škola - Procházka školou (2022) (epizoda)

Nuda na začiatku, uprostred trochu hororovej "zábavy", nuda na záver. Námet ako všetky solídny, prvky žánru priemerné.

Temná škola - Kletba (2022) (epizoda)

Asi jedna z lepších epizód no všetky tieto poviedky sú ako cez kopirák. Pomerne originálny námet nie je nijak mimoriadne, priebežne obohatený o hororové prvky, ktoré by volali tie správne emócie. Všetky karty sa vsádzajú na záver.

Temná škola - Oběd (2022) (epizoda)

Snaží sa to byť (v prvej polovici) poučné, o tom potom. Námet ako taký, opäť preukazuje známky originality, no z hororového hľadiska ide - zas a znova - o nevýrazný priemer na hrane, keďže ide o poviedku, ktorá z 80% nič mimoriadne neponúka.

Temná škola - Kniha mrtvol (2022) (epizoda)

Zas musí človek čakať do posledných minút, aby sa čoho si dočkal a i keď je námet pomerne zaujímavý, stále to nie je nič svetoborné.

Temná škola - Krása (2022) (epizoda)

Nič som si od tohto príbehu nesľuboval no musím priznať že je najsilnejšou stránkou. Škoda len, že sme opätovne museli čakať na posledných 10 min. aby sme sa konečne dočkali niečoho hororového. Tretia na hrane ..

Temná škola - Kouzlo pomsty (2022) (epizoda)

Nie je to naozaj zlé, pričom najmä príbehovo sa opätovne jedná o pomerne originálny kúsok. Vďaka poslednej 15 minútovke ľahký nadpriemer.

Temná škola - 7:00 (2022) (epizoda)

Tak na úvod veľmi slabý počin so všetkými zápormi klasických thajských ducharýn. Dlho sa odhodlávajú kým k niečomu dôjde a keď aj príde konečne na pasáž z ktorej by mal mať divák radosť, tak je kvalitatívne na úrovni efektov za 6 centov, pričom v tomto prípade ani snaha o budovanie atmosféry nie je nijak výnimočne úspešná.