misakurt

misakurt

Míša Kulička

okres Brno
lesbičanka

8 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 2.4.2013  20:22

  1. série super, tam je to až na poslední díl, dva, které už byly zbytečné krásných 85%, ale 2. série je ztráta času. Snaha šokovat z děje vyrobila naprostou slátaninu. Tam bych to viděla s přivřeným okem na 30%.

  • 18.11.2012  12:38
  Perníkový táta (TV seriál) (2008)
  *****

  Seriál, který vás prostě MUSÍ bavit. Po čtyřech sériích musím říct, že každý díl drží laťku minimálně stejně vysoko jako ten předchozí (s výjimkou dílu s mouchou, ten byl sračkoidní). Každá série se rozhíždí pozvolna, přesto není nouze o nervydrásající zvraty, poslední tři díly jsou pak většinou pořádná akčňárna a nedovolíte si je zhlédnout jinak než najeden zátah. Vzdávám tímto hold scénáristovi a smekám před hereckými výkony.

  • 18.11.2012  12:28

  Na americkou komedii, musím uznat, docela milé překvapení. Film si hezky plyne, nemuíste se nad ničím zamýšlet, nevyvolává žádné mezní emoce. Příjemná oddechovka u které se zasmějete a po pár týdnech zapomenete, že jste film vůbec viděli...

  • 16.9.2012  13:42
  Marley a já (2008)
  *

  Ten film je totálně o ničem.Dlouhý, nudný a o ničem..Pointa je buď totálně chabá nebo žádná. Nebo jsem ji nepochopila. Navíc hlavní dějová linie je jen velmi těžko rozeznatelná a až v samotném závěru pochopíte že to teda nakonec bylo o tom psovi. Částečně. Celou tu dlouhou dobu jsem čekala nějakou zápletku. Ta pořád nepřicházela, nebo jich bylo tolik, že jsem si nedokázala vybrat? A když už si říkáte že to musí každou chvílí skončit, tak ten čokl umře. Přinutit někoho takovýmto způsobem k slzám je dle mého nehumánní.

  • 16.9.2012  13:26

  Asi dotoho musím dozrát... nebo se do toho prodívat..

  • 16.9.2012  13:21
  Brácha (1987)
  ****

  Tenhle film se mi vryl jako dítěti do paměti a zůstal tam doteď. Ne, že bych měla noční můry, ale bylo to něco natolik nového a zvláštního, že nešlo zapomenout.Je super, že dokázali tento film natočit už před dvaceti a více lety. Kde jsou podobné filmy dnes?

  • 16.9.2012  13:17
  Bastardi 2 (2011)
  odpad!

  Já se divím, že do toho ti herci lezou...třeba Martin Dejdar, má to zapotřebí? srát se s Ozzákem a Bastardama? Jinak film totální odpad od začátku do konce. Jestli se hodně nudíte a potřebujete si protáhnout krční páteř, doporučuju. Ale pozor u tohoto snímku je dost možné, že si třeba ukroutíte hlavu.

  • 16.9.2012  13:03
  Bastardi (2010)
  *

  Jedna hvězdička za to, že se tvůrci dokázali trefit výběrem hudby do tématu...Nebo že by jim to poradil Rytmus? Každopádně v ničem dalším se netrefili. Tady ty filmy, které se tváří, že vznikly podle skutečné události...voda na mlýn všem rasistům a Broukům Pytlíkům...

  • 6.10.2010  10:45
  Pravda o Jane (TV film) (2000)
  *

  Výukové video pro americké týnejdžry...nuda...

  • 6.9.2010  17:25
  Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)
  ***

  O dost vkusnější sourozenec obludně zoufalé talentmánie. Až na paní Bílou, která ucvrkává úplně ze všeho, se na to chvilkama dá dívat. Moderátorská dvojice je podle mě eso v rukávu tohoto pořadu a jedním z mnoha důvodů, proč zřejmě bude mít nad konkurenční soutěží navrch.

  • 2.9.2010  22:11
  Crossroads (2002)
  odpad!

  Možná kdyby ta Britney ukázala aspoň kozy, dosáhlo by to kvality jedné hvězdy..takhle bohužel, musím být přísná...

  • 31.8.2010  00:13
  Talentmania (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Málokterý pořad/seriál si troufnu hodnotit už po shlédnutí prvního dílu, myslím, že tady se však už ničeho lepšího nedočkáme (ba naopak, možná bude ještě hůř..). Tím nechci žádným způsobem znehodnocovat výkony soutěžících (těm se nám zatím moc nedostalo), ale celá ta hra na světovost a ukrutnou show je přinejmenším směšná. Na můj vkus příliš mnoho : ohňostroje, Leoše Mareše, Trošky, slov jako : unikátní, super, fantastický, Leoše Mareše, Leoše Mareše...

  • 27.5.2010  22:52
  Hledá se táta a máma (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Kdysi jsem si myslela, že akční filmy typu James Bond jsou nedívatelné blbosti. Později jsem se nad vyobrazovanou "realitu" nadnesla a přišla jsem jim na chuť. Že je zvrácené srovnávat napínavé americké akčňáky a pseudorealityšou, na kterou Prima vábí (asi z jejich pohledu) opomíjenou vrstvu diváckého publika? To rozhodně. Do jaké míry se ale dá povznést nad vystupování vzorku lidí reprezentujících naši společnost? Společnost, které jsme sami součástí. Chvílemi je mi i smutno, když sleduju, kam až jsou lidi schopni zajít. Musím však podotknout, že ony chvíle smutku jsou skutečně velmi pomíjivé. Ve skutečnosti se od začátku každého z dílů až do samého konce musím smát (nejvtipnější mi přijdou ty komentáře na pozadí - to se vždycky můžu potrhat) a když se zrovna nesměju, tak nevěřícně otvírám pusu...K hodnocení bych dodala - přestože jsem si doposud nenechala ujít jediný díl, zamyslím-li se nad přínosností a smyslem tohoto pořadu (možná studijní materiál pro budoucí sociology a psychology?), nemohu hodnotit jinak, než jak hodnotím...

  • 27.5.2010  22:19
  Prostřeno! (TV pořad) (2010)
  ***

  Doufám, že mi odpustíte mou troufalost -hodnotím komentuji po shlédnutí "pouze" jednoho dílu. Čestně však prohlašuji, že jsem ho skutečně shlédla celý (!)....a žádný jiný už nikdy vidět nechci.// Jenže jsem další viděla a ono je to někdy víc než zajímavé...

  • 15.2.2010  21:12
  Faktor strachu (TV pořad) (2001)
  **

  Nojo, Američani udělají pro peníze kdeco, Japonci podobné šílenosti dělají i zadarmo...zajímalo by mě jak by v podobné soutěži dopadli Češi

  • 15.2.2010  21:02
  G. I. Jane (1997)
  **

  Jediné, co mě na tomto filmu zaujalo je námět, co se zpracování týká, musím hodnotit velmi slabě. Hlavní představitelka mě, ať už měla břišáky vyrýsované sebevíc, nepřesvědčila, přeameričtělé dalogy mě místy iritovaly. Trochu jsem se pousmála nad naprosto zbytečnou scénou, která následuje po obvinění z homosexuality, kde skrytě ženská vojanda vyznává lásku jedinci opačnému pohlaví. možná nás mohli nechat na pochybách..film by získal trochu jiný rozměr, vyšší kvalitu by si však nevysloužil.

  • 2.1.2010  19:33

  Že by mě tento ukrutně drahý snímek nějak okouzlil, se říct nedá...Přeesto to na velkoformátové LCD obrazovce byla poměrně příjemná podívaná, kromě námětu žádná velká sláva.

  • 21.12.2009  23:08

  Hororům zrovna neholduji, abych se přiznala, nemám tedy s čím objektivně srovnávat, subjektivně se však odvažuji říct, že Paranormal activity se na mém soukromém žebříčku řadí mezi ty lepší snímky tohoto žánru. Herecké výkony byly snadno uvřitelné. Místy jsem sice moc autorům "nežrala"hezoučkaté ksichtíky aktérů a rádoby roztřesenou kameru, ale musím uznat, že většinu filmu na mě jejich laciné triky docela zabíraly. Škoda jenom toho závěru, ten byl na můj vkus už příliš. Z průměrného snímku, který by jistě stál za shlédnutí, se tak před koncem stala opět americká "kovbojka". Jestli stojí za shlédnutí posuďte sami.

  • 7.12.2009  13:49
  Game Page (TV pořad) (1998)
  **

  Pořad o počítačových a konzolových hrách- super, ale myslím, že zpracování by mohlo být mnohem lepší.

  • 7.12.2009  00:43

  Blonďatá "pipinka" (vyloženě lesba od pohledu), co prochází svým comming outem. Jeden herec krásnější než druhý, jedno klišé střídá druhé...prostě Amerika!

  • 6.12.2009  01:25
  Na špičce jazyka (TV film) (2002)
  ****

  Film, ve kterém jeden zvrat střídá druhý. Poněkud nadneseně je zde vykreslen osud jedné ostýchavé dívky, která se snaží poznat sama sebe. Její první láska - idol z divadelní estrády- jí zlomí srdce, dostane se tak na samé dno a odtud jí pomůže druhá láska jejího života, u které najde nejenom domov, ale i oporu a jistotu. Jenže jak to tak bývá první láska bývá silná a jen tak se na ni nezapomíná. I když je zde znatelná snaha o autentické vykreslení prostředí a doby, já jsem to tvůrcům tohoto snimku moc nevěřila, a domnívám se, že to byl i účel samotných filmařů. Docela úsměvně působí dobové "kluby, kde se schází jen ženy" nebo fakt, že puritánská anglie je zde vykreslena jako místo otevřené všem lesbám a podivným existencím. Není těžké se s některou z postav ztotožnit, o to víc vás děj vtáhne. Stručně řečeno je to taková pěkná lesbí pohádka, kde dobro vítězí nad zlem a všechno zlé je po zásluze potrestáno:-)

  • 4.12.2009  22:32

  Až do dvou třetin filmu opravdu silný filmový zážitek, poslední třetina ztrácí na obrátkách, působí malinko nadbytečně, film byse bez ní však neobešel. Skvělá Kate a sympatický zajíček;-)

  • 3.12.2009  22:46

  Film samotný bych tak vysoko nehodnotila, herecké výkony (hlavně opět Kristen Stewart) se však ocenit musí. Snímek na mě působil jako pohlazení na místě, kde mě ještě nikdo nehladil, nevím však jestli mi tato "ochutnávka" stačila k tomu, abych se dostatečně nabažila...

  • 3.12.2009  22:28
  Gran Torino (2008)
  *****

  Kdyby filmové publikum nad filmy víc přemýšlelo, z tohoto snímku by si mnozí mohli hodně odnést...škoda že dneska je sledování filmů pro mnohé "jenom" in...

  • 3.12.2009  22:07
  Mluv (2004)
  ****

  Po scénaristické stránce u tohoto kousku rozhodně nečekejte nic převratného. To ovšem neznamená, že si tento film nezapamatujete.. vyjímečným jej dělají herecké výkony a neopakovatelné genius loci, které v americkém filmu jenom tak nenajdete. Kristen Stewart převedla bravurní výkon a již podruhé mě přesvědčila, že jinde než před kamerou by jí bylo škoda..

  • 3.12.2009  19:47

  Nemůžu si pomoct, ale tento film se mi hrozně nelíbil. To, že jsem se dodívala až do konce zachránila sympatická Jennifer Westfeldt. Ostatní herci (až na Scotta Cohena) mi doslova lezli krkem a nebylo to ani tím jak byli nehezcí, ale jejich vzevření pro mě bylo ohromně iritující.

  • 21.11.2009  21:26

  Musím přiznat, že po dlouhé době jsem konečně mohla shlédnout film, který ve mně vyvolal něco víc. Skvělé herecké výkony podtržené vynikající hudbou. Neopakovatelnou atmosféru dokresluje místy severská chladnost. Tomu říkám kvalitní filmový zážitek...

  • 20.9.2009  23:53
  Číslo 9 (2009)
  ***

  Říkala jsem si, že tento snímek prostě nemohu postavit na stejnou "lajnu" jako ostatní tříhvězdičkové filmy , nakonec si nejsem jistá, zda by si lepší hodnocení zasloužil..Kdyby byly půlky, možná. Ono ne všechno, v čem má prsty Burton a ne všechno, co je animované se musí nutně blížit dokonalosti. Důkazem toho je i devítka. Temný příběh, který se nám pozvolna odkrývá sice dodává napětí a udržuje divákovo oko v pozoru, ale bohužel pasáže, kde jedna destruktivní akce střídá druhou jak na běžíím pásu ono oko spíše ubíjí. Na pohled je to dílko líbivé, na poslech také, ale kdybyste náhodou chtěli nad obsahem tohoto filmu zapřemýšlet, nedočkáte se nijak zvlášť velkého filosofování. Chvílemi mi to přišlo jako hezky zabalená náboženská propaganda a i když to nejspíš nebyl až takový záměr, celý děj se vlastně točí kolem duše a víry.. .Možná je to jen jistý americký způsob smýšlení a možná nám měla devítka povědět mnohem víc, podle mě by však to, co jsem shlédla mohl klidně být pouhý nástin budoucího skvělého díla...

  • 10.9.2009  12:38

  Asi do půlky filmu mi dělalo porblém odlišit od sebe všechny ty okaté hnědovalsé krasotinky, pak už sem si zvykla a přestala jsem to řešit.. (Martina Navrátilová - being myself; K.D Lang..ta scéna mě pobavila)

  • 9.9.2009  01:25
  Máte doma uklizeno? (TV pořad) (2003)
  ***

  kdo nikdy neuklízel dá odpad, kdo ocení pár rad dá i víc...

<< předchozí 1 2 3 4