Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (2 478)

Armáda mrtvých (2021)

Jdu proti proudu. Zacka mám rád a i když to může přijít někomu hloupé či prázdné, tak přinesl snad jeden z nejlepších akčních filmů 2021. Asi nejlepších, co na filmu je, tak jsou postavy. Jejich různorodost a pokus o týmovost, která prostě není možná. Po "Rychle a zběsile 9" a "Bodyguardovi a zabijákově ženě" mi tohle přijde úplně jiný levl a já musím jít víš. Vše je to tupá zábava bez hloubky, ale proto tu kolikrát jsme. 70%

plakát

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Hrozný propad na kvalitě oproti 1.dílu. U mě to je z 85% na 40%. Jednou jsem se pousmál, ale to bylo asi tak vše, co si budu pamatovat. Ani zajímavá kombinace dvou největších černošských herců Samuela L. Jacksona a Mograna Freemana nepomohlo naprosto ničemu. Dalo se to zkouknout, ale při srovnání s neuvěřitelnou akcí jako u Rychle a zběsile, tak aspoň tam jsem se dokázal nějak tou hloupostí bavit. Tady už to bylo docela na krev. Zklamání. 45%

plakát

The Girl Next Door (2007)

Velmi zdrcující a neuvěřitelná událost, která má skutečné základy. Velmi pomalý rozjezd, kdy postupně dostaneme úzkostlivou hrůzu v podobě utrpení. Velmi silný snímek, který díky děsivé "Blanche Baker" (matka-pěstounka) byl až nepříjemně dokoukatelný. Jsem zvědavý na lépe hodnocený snímek "Americký zločin", který má lepší hodnocení. Když jsme u hodnocení absolutně jsem nevěděl jak po skončení tohoto snímku hodnotit. 80%

Očista navždy (2021)

První polovina celkem nadprůměrná, ale druhá už ničím nepřekvapivá a ničím nezajímavá. Průměr. 60%

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Až násilné oživování série, která šla postupně na dno, ale své diváky si vždy našla. Asi nebudu jediný, který uznává pouze první dva díly a tím to pro mě hasne. Dokázalo to sice udržet pozornost a mělo to Samuela L. Jacksona a Chrise Rocka. No na průměr to tu, ale nebude. 40%

Black Widow (2021)

Nečekal jsem nášup jako "Infinity war", ale Marvel nějaké kvality už nastavil ať už ve filmech i v seriálech za doby korony, které jsou slabší, ale né slabé jako tohle. Snad přes rok chystání a možných dodělávek a ono to dopadne takhle...Kvalitativně se to svým zasazením "Superhrdinů" nutí srovnat s filmy s Kapitánem Amerikou, ale vůbec se nechytá. Scarlett Johanson mi přijde už taková unavená a její sestra mí své kouzlo, ale jako důstojný sekundant mi to nepříjde. Taskmaster v podobě záporáka též zklamal. Nejlepší momenty ve filmu pro mě byli snad jen záběry na Scarlett, která jen tak někam kouká na moře. 40%

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Kvalitou navazující ovšem nijak překvapivý či zapamatovatelný jako první díl. John Krasinski to herecky v prvním díle neuvěřitelně táhl nahoru a jeho role byla jedna z nejlepších chlapských rolí široko daleko dosahující kvalit největších akčních hrdinů s otcem rodiny dohromady vůbec. Tady prostě chybí a jde to cítit. Cillian Murphy se tu snaží, ale podle mě se tu až tak nehodí a nemá zde svůj prostor, kde by se předvedl. 60%

Spojenec (2006)

Velmi promyšlený film o jedné loupeži. Nebyl by to Spike Lee, který by film řádně neprolil mezirasovými problémy a odkazy na spoustu jiných skvělých snímků. Jedny z nich byli rozhodně 3 skvělé snímky s Al Pacinem, kde v postupném pořadí byly zmíněny: "Serpico, Psí odpoledne a Kmotr" Herecké obsazení ve Spojenci bylo excelentní a nevím, jestli šlo vybrat lépe. Danzel Washington a Clive Owen to neuvěřitelně táhli, ale jedině občas upadající tempo snímku je menší škraloup tohoto nadprůměrného heist filmu. 80%

plakát

Nu zi tai quan qun ying hui (1975)

John Woo je bůh čínských filmů, asi nenajdeme režiséra, který by skvěle zvládal tak dobře akční střílečky jak filmy s bojovou tématikou. Hrozna řežba. 80%

Železná dlaň (1972)

Jeden z nejlepších kung-fu snímků všech dob. Zároveň nejoblibenější kung-fu film Tarantina. Hrozna řeba a velmi zdařila řemeslná práce. 95%