V Bruggách (2008)

Po prvním shlédnutí to byl opravdu silný zážitek a dávám silné 4*. To díky slabé první polovině, která byla nudná. V první půli bylo jen seznámení s Bruggy a černý humor. V druhé napínavá akce a špičkový zabiják Ralph Fiennes. Celé to mělo krásnou vánoční atmosféru Belgie a ke konci se k napětí přidala pěkná dramatická hudba.

Pan Rosnička (2005)

Snad nejlepší komedie s Nicolasem Cagem, který hraje smolaře. Tohle se mi líbylo daleko víc, než nějací Piráti z Karibiku. Film ze života s naprosto skvělými nápady a hudbou. Lidi, co žiji šťastně, tak se nemohou do filmu vcítit. Díky tomu dávají lidé menší hodnocení. šťastlivci

Senna (2010)

Nejlepší dokument o Formuli 1 a zároveň jeden z nejlepších životopisných snímků. Tento snímek popisuje život a největší úspěchy jezde F1 Ayrtona Senny z Brazílie. Tak krásně emoční snímek i když je seskládaný z dokumentárních záběrů, tak působí opravdu důvěrihodně a vtáhl mě do sebe.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Dokonalá režie Miloše Formana, který nás obeznámil život kontroverzního Larry Flynta. Larry Flynt vytvořil Hustler, zbohatl na něm a chtěl do něj dát co ho napadlo. Díky tomu byl Flynt na soudu jako doma a snažil se protlačit svá rozhodnutí. Další film na téma: Jak to chodí v Hollywoodu.

Warrior (2011)

Něco, co se těžce snaží šlapat na paty Rockymu. Rocky pro mě bude nepřekonatný a bylo to o jedinci. Tohle je o dvou bratřích. Jeden je nesympatický učitel, kterej umí jen "Vale tudo" a naprosto výbornej Tom Hardy, kterej tu boxuje. Síla v bojích tu byla velká asi jako např. V "Souboji cti" nebo "Kickboxera" s Van Dammem. Tady je ale ještě dramatická složka, která mě bavila a dotkla se mě. Podtrženo a sečteno: Fighty byly výborné, jako drama nadprůměrné, příběh učitele průměrný, příběh Tommyho excelentní. 9/10

Život Briana (1979)

Tak nakonec 4*. Hl. díky konečné optimistické písni. Jinak se mi to celé zdá jako mírně nadprůměrná komedie plná zdařilých nápadů "Monty Pythonů". Nesmál jsem se, ale všechny ty vtípky mě svým způsobem pobavily. Nejradši mám i tak přece asi "Smysl života".

Amadeus (1984)

Úchvatné.....Jeden z nejlepších hudebních filmů všech dob. Film je nabitý snad nejlepší klasickou hudbou, co znám. Herecký výkon F. Murray a režie Formana je naprosto zničující. Nádherný film. Pro mě rozhodně nejlepší film Miloše Formana a tímhle a jinými díli se právoplatně řadí mezi režisérskou elitu. Mozart a jeho "requiem" je masterpiece. Po Králově řeči, to byl po pár měsících největší filmový zážitek !!!!!!!!

Nezvratný osud 5 (2011)

Tenhle díl je asi nejvíc podobný čtverce. Krvavá spoušť plná fakt šílených náhod (nehod) s opravdu strašnými neherci. I tak musím velmi pochválit úvodní rozhodně hodně drahou scénu, hudbu a hrobníka v podání Tony Todda.

Elitní zabijáci (2011)

Takový zvláštní nevyvážený akčňák. Rozhodně je dobře obsazený, ale nemá extra hlubší postavy a ani jsem si tu nikoho extra neoblíbil. Nevýrazné, ale i tak jsou některé +. Např. De Niro boduje s bouchačkou a zabíjením, přímé zabíjení 3 členů SAS.

Čistá duše (2001)

Působivé, obzvlášť výkon Russella Crowe, který stvárnil velkého člověka. Sice jsem ho do téhle doby neznal, ale jak se dovídám, tak udělal lidstvu velký přínos a za to byl oceněn Nobelovou cenou. Také je to celé o síli vůle, kterou měl John a popral se zákeřnou schizofrenií. No byl to pěkný zážitek, ale taková psycha zas až tak nemusím.