Polární expres (2004)

Ať je to dětský nebo ne, když si tohle člověk pustí na vánoce, tak se mu to prostě musí zalíbit. Všichni, kdo tomu dávali nizky hodnocení díky kterému to má 64% to viděli v jinou dobu než na vánoce. Pokud to na vánoce viděli, tak jim mohla vadit dětskost a nejsou náhodou skoro všechny animáky dětské ?. Dal bych tomu normálně 4*, ale musím tomu prostě přihodit. Docela křivda tak pěknému animáku.)

Casino Royale (2006)

Daniel Craig poprvé v roli Bonda a nebylo to vůbec špatné. Dal této postavě nový nádech a já se prostě bavil. Počáteční adrenalinová scéna byla skvělá, ale měl spostu nereálných prvků, takových jakých by nezvládl ani nejlepší parkurista světa. No je to film tak co si namlouvat. Co si ještě vzpomínám, tak je tu velmi dlouhá scéna v casinu, zde panovalo takové pěkné napětí. Mohlo to být rozhodně lepší, ale bondové nikdy nebyly moje silná stránka.

Vánoční koleda (2009)

Vánočně laděný animák z dabingem Jima Carryho. Jimův hlas jak už uživatel "Shit" napsal nebyl vůbec k ničemu a postava ani nevyžadovala tohoto skvělého komika. Animace byly dělané speciálně pro 3D a být v kině, tak dám 4*. Doma jsem to shlídl klasicky v 2D a i tak to vypadalo dobře a nápady byly také dobré. Příběh je zdá se mi takový ohraný, takové to ponaučení vtlačené do novodobého animáku. Všichni jsou strašně hodní a jeden ne, tak za ním musí přijít armáda duchů a vymlátit to z něj :D asi tak.

Poslední zůstává (1996)

Předělávka Kurosawovi "Tělesné stráže", která je zde s pistolemi a natočena jako wester. Nejvíc je film charakteristický drsným a nezaměnitelným Brucem Willisem, který film dost drží. Přestřelky jak už zde někdo psal byly Woo-ovského rázu, ale bylu jich to bohužel málo. Ale ani v oreginále s katanou nebylo tolik akce. Tělesná stráž je pro mě o kapku lepší, tohle bylo ale také skvělé. Film je jinak natočen asi při západu slunce, jelikož se zde neustále opakuje oranžová.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Jon Favreau už upadal v Iron Manovi 2 a tady upadl totálně. Sice je to zajímavý nápad. film o kovbojích, indiánech a mimozemšťanech. Ale scénář je špatný, jednoduchý a hlavně strašně předvídatelný...

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Marlon Brando a jeho snad kromě kmotra nejlepší role. Nevím jak jinak naznačit, že kdykoliv když byla jakákoliv scéna s ním, tak to byl zážitek. Vivient Leigh byla taky dobrá a docela hypnotizovala diváka k šílenství i trochu nudila. Scénář je tak silný, že stačila skoro jedna místnost. Díky konci jsem rozhodl o 5*

Pohwa sogeuro (2010)

Režisér, který zřežiroval dokonale "A Moment to Remember" se zde pokusil natočit válečný film. To mu taky vyšlo na výbornou, ale bohužel zde už nebylo tolik emocí i když zde určité byly. No akce byla super, humor a všechno co čekat od válečného filmu. Sice je to můj první korejský válečný film, ale i tak se mi zdá že tu něco chybělo. Vidím tu samé přirovnání k "Pouta války" tak asi brzy mrknu ať nemám mezeru :)

Bourneovo ultimátum (2007)

Lépe to dopadnout ani nemohlo, zde už jsem si zvykl an šílenou kameru Paula Greengrasse a jen jsem si užíval. Jeden z nejlepších akčních filmů posledních let.

Bournův mýtus (2004)

Bohužel mě ta super-rychlost záběrů při autohoničkách a akci naprosto vadila. I tak to bylo výborné, ale první díl jsem si užíval daleko víc.

Agent bez minulosti (2002)

Nechápu proč se mi to v bedně poprvé nelíbylo. Byl to naprosto špičkovej špionážní film a pro mě nejlepší díl Bourna. Navíc výborná hudba,akční sekvence a prostředí....