Keytee

okres Banská Bystrica
študentka

<< předchozí 1 2
    • 24.5.2014  15:45

Režisér Paulo Sorrentino ponúka vo svojej Nádhere veľa vizuálnych zážitkov, obrozov, ktoré zostávajú v mysli aj po skončení filmu. Ako hovorí hl. hrdina filmu, dostal dar vnímavosti a všetko vníma a všíma si život do úplnych maličkostí. Obraz so zvukom sú v súlade, presné načasovanie oboch zložiek je dokonalé. je to grandiózne dielo.

• 24.5.2014  13:32
    Čokoláda (2000)

Veľmi dobrý výber hudby Rachel Portman udával celému filmu svojskú atmoféru snovosti...až cítite chuť čokolády na jazyku, vábi vás, hladí a úplne vás vtiahne do čarovnej atmosféry francúzskeho mestečka. Odporúčam aj knižnú verziu autorky Joanne Harris- hlavne kvôli výstižným opisom chutí, farebných vôní a úžasnému štýlu písania, ktoré vás tak isto vtiahne...

• 10.12.2012  22:33

Teraz si už ani nevieme predstaviť aké to vtedy bolo...tento film však otvára okná do atmosféry tých čias tak dokonale, že sa neubránite slzám. Každopádne, aspoň ja som sa neubránila. Film o bolesti, smútku, závisti, láske, priateľstve a neľudskosti.

• 17.4.2012  23:03

Milujem tento film. Jednoducho pre svoju atmosféru a pretože viem, že komédie sa točia ťažko a táto komédia má toľko vydarených scén, ktoré stoja za to, že to proste musím vyzdvihnúť. Najlepšia scéna: Spievanie Rebecci Rayenovej s ruskými politikmi ruské pesničky pod stolom v ruke s pohárikmi vodky :) No, predstavte si dôležitú diplomatickú konferenciu, decentných ľudí sediacich za stolmi, a jeden stôl v strede s osadenstvom pod stolom, ktorý sa celý nadvihoval. :D Nezabudnuteľné. Aspoň pre mňa. :)

• 28.3.2012  22:40

Vizuálna aj hudobná stránky veľmi pekná. Pekný zážitok, nezabudnuteľná atmosféra ma naplnila až po okraj. miestami aj moje pľúca a ani som nedýchala. Krásny film na letné romantické večery, alebo daždivé popoludnia.

• 19.1.2012  22:31
    The Matrix (1999)

Prečo ma bavi pozerať Matrix? Lebo je všade okolo nas :D

• 28.11.2011  00:15

Naozaj sa mi už dávno nestalo, že by sa mi nechcelo odísť z kina...tak som sa do toho filmu vžila ...a zrazu...titulky..cooooo? Nie ja nechcem titulky...mala som nutkanie skočiť do plátna a zostat tam navzdy. Bohužial sa to nedá...nevadí..pojdem do Paríža a zažijem to na vlastnej koži, ved fantázií sa medze nekladú.

• 7.8.2011  23:02
    Single Man (2009)

Dokonalá harmónia všetkých chutí.

• 10.2.2011  22:13
    Gran Torino (2008)

"To se mi snad zdá. Já mám s tou bandou pošuků víc společného než s vlastní podelanou rodinou." tak táto veta vystihuje všetko. Tento film je geniálnym vyjadrením toho ako sa majú k sebe chovať príbuzní...a že niekedy je viac sused než vlastný syn.

• 27.1.2011  14:46
    Ratatouille (2007)

Peckové. nádherná rozprávka. Moja najobľúbenejšia z animákov. Slasť pre oči a chuťové bunky, ktoré si robia zálusk :) Snová atmosféra Paríža...I love it. :)

• 27.1.2011  14:34

Super obsadenie, super námet, úžasná atmosféra doby minulej, pekné kostými, sympatická povaha hlavnej postavy a nezadržateľný dobrodružný pocit vydržal až do konca. :) /teda aspoň u mňa/

• 27.1.2011  14:27

Krásny film. S mojimi oblúbenými hercami. vniesol do mňa taký zvláštny pocit, akejsi ľahkosti a tajomsnosti. naplnil ma akousi Burtonovskou energiou, ktorá mi vyčarila úsmev na perách. :)

• 27.1.2011  14:19
    Výměna (2008)

Bravúrne. Tlieskam všetkým, čo sa podielali na spracovaní tejto témy a tohto filmu :). Bolo to takmer dokonalé..prekvapivé momenty, film podľa skutočnej udalosti, herecké výkony a napätie až do konca. a ten koniec...hoci pre hlavnú hrdinku plný nádeje...podľa mňa smutný.

• 16.9.2010  19:42

Pre mňa je tento film úplna lahôdka pre oči. ale milujem tie vtipné hlášky, ktoré sa hovoria v tých najnapínavejších chvíľach. Tento film som si obľúbila možno aj kvôli obsadeniu a celkovo rada sa púšťam do takýchto príjemných dobrodružných filmíkov.

• 16.9.2010  19:38

Strašne krásny film, smutný ale s dušou. určite si ho rada pozriem viackrát a možno aj kvôli Brendanovi Fraserovi :)

• 30.5.2014  17:31

Človek môže sám seba hľadať aj celý život. Ale keď sa nájde, zistí to...a konečne vie, že takto to má byť...prichádza šťastie.

• 30.5.2013  22:53

V tomto dokumente je mnoho nevysloveného, podobne ako v samotnom prípade. Ja ako človek, ktorý nikdy o kauze Cervanová nepočul, nikdy o nej nič nečítal...môžem povedať, že som sa vôbec nedozvedela, kto sú obžalovaní a odsúdení- či sa spolu poznali, a odkiaľ sa tam vzali. Okrem toho myslela som si, že je každému jasné že pri vyšetrovaní sú prvoradé hmatateľné dôkazy ako odtlačky, pitva..a pod. výpovede sú druhoradé. Prečo teda pri pitve preukázali, že Cervanova nebola znasilnena a obžalovaný sa priznal, že ju znasilnil? Tento dokument bol hlavne o zhnitých súdoch v našom najdemokratickejšom štáte na svete.

• 13.12.2012  23:46
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

Videla som len jeden diel- preto moje hodnotenie nespočíva v hodnotení scenára, ale hodnotím réžiu, dramaturgiu, výkon hercov, a všetko čo sa týka vizuálnej stránky. Celé to má atmosféru a prirodzené výstupy hercov. Myslím si, že je to jeden z lepších seriálov, čo na Slovensku v poslednej dobe vznikol.

• 11.9.2012  23:08

Skvelé absurdity. Človek len hľadí na jeden obraz, každý z nich je ako fotografia a čaká, na ktorom mieste zaregistruje pohyb. A keď ten pohyb príde, stane sa niečo, čo nikto neočakáva. Ale najzaujímavejšie obrazy, boli s väčším množstvom ľudí, krajšie to pôsobilo a budilo silnejší dojem. Konečná scéna, bola krásne mrazivá a tiež vydarená bola tá, kde ľudia chodili po uliciach a navzájom sa bičovali.

• 6.9.2012  21:05
    Vertigo (1958)

Zaujímavý príbeh, nádherná hudba, ktorá ma chtiac- nechtiac vtiahla do dôb dávno minulých a priniesla do mojej duši toľko romantiky až som sa celá chvela. Pekný film.

• 27.3.2012  20:23

Tak tu sa nám ukazuje celá pravda-na margo amerických upírskych ság- Byť upírom nie je tak super- je to prekliatie, boj o holý život zabíjaním- o to horšie že tu predstavuje upíra malé dievčatko. Téma upírstva tu dostáva úplne iný kontext a o to je to realistickejšie. Krvavé scény až mrazia. hlavne tá kde malé dievčatko vyletí na obrovského muža ako opica, ktorej sa muž nedokáže striasť, drží sa ho ako kliešť...zimomravé- aj prostredie v celom filme.

• 22.11.2011  21:41

To je riande super :) Takže Harry hrá Daniela :) Pekna myslienka.

• 19.10.2011  22:47

Miestami trošku timbutronovska atmosfera a harrypotterovska. A tu sa mi dokonale potvrdilo, že čiernobiele filmy sú omnoho krajsie ako farebne..teda veci v nich vyzeraju krajsie. Na Slovenske pomery je to genialny film.

• 26.8.2011  00:01

Mám rada Juliu Roberts pretože vie zahrať každú emóciu na tom správnom mieste. Najlepšia bola hudba ale tento film mi dal veľa. začiatok bol nudny a otravny ale asi to tak malo byť aby druha polka bola viditelne lepsia. Rím, India, Bali...to už bolo o niečom inom. a myslím, že sa tam prezentovali myšlienky, ktoré mnohým ľuďom dodajú pozitívnu energiu. :)

• 7.6.2011  21:21
    Angel-A (2005)

Škoda, že je to čiernobiele..mohlo to byť radšej vo farbách Amélie z Montmartru :) keď to nesie take farebne posolstvo.

• 16.5.2011  16:31
    Průvodce (2008)

Veľmi emotívne...ale oceňujem hlavne to s akou hĺbkou dokážu japonci stvárniť človeka a jeho pocity a emócie. Naozaj všetko preciťujú a dokážu do filmov vniesť harmóniu.

• 2.2.2011  16:10
    Max Payne (2008)

Milujem atmosféru tohto filmu- temná, tmavá, miestami trošku fantasy, chladná a ľadová. Fantastická hudba k tomu všetkému ma vždy vtiahne do deja a zakaždým sľubuje neopakovateľný zážitok.

• 1.2.2011  14:19

Tim Roth bol úžasný ...ale samozrejme najviac ma uchvátila hudba a klavírna virtuozita...samozrejme v pamäti mi nevždy ostanú niektoré scény ako napríklad klavírny súboj a cigareta na klavíry....pekný film, plný hlbokých myšlienok, aj keď kniha bola samozrejme lepšia :)

• 27.1.2011  14:49

Skvelá hudba aj atmosféra...myslím, že sa tam presne vystihlo to čo upírov robí upírmi. v tej hudbe, správaní, mrazivých reakciách...v tmavých uličkách....to je ono. A nie romantické precukrikované sladiny ako Twilight blee.....toto si zaslúži poklonu.

• 27.1.2011  14:43
    Úkryt (2002)

Dobréé....až na tie krvavé scény..dobre :) Napínavé a prekvapivé. Na večeri keď ste sama doma vo veľkom meste aby vás vyhodilo zo sedačky keď niekto zazvoní pri dverách !

<< předchozí 1 2