Sherlock Holmes (2009)

Super obsadenie, super námet, úžasná atmosféra doby minulej, pekné kostými, sympatická povaha hlavnej postavy a nezadržateľný dobrodružný pocit vydržal až do konca. :) /teda aspoň u mňa/

Alenka v říši divů (2010)

Krásny film. S mojimi oblúbenými hercami. vniesol do mňa taký zvláštny pocit, akejsi ľahkosti a tajomsnosti. naplnil ma akousi Burtonovskou energiou, ktorá mi vyčarila úsmev na perách. :)

Výměna (2008)

Bravúrne. Tlieskam všetkým, čo sa podielali na spracovaní tejto témy a tohto filmu :). Bolo to takmer dokonalé..prekvapivé momenty, film podľa skutočnej udalosti, herecké výkony a napätie až do konca. a ten koniec...hoci pre hlavnú hrdinku plný nádeje...podľa mňa smutný.

Mumie se vrací (2001)

Pre mňa je tento film úplna lahôdka pre oči. ale milujem tie vtipné hlášky, ktoré sa hovoria v tých najnapínavejších chvíľach. Tento film som si obľúbila možno aj kvôli obsadeniu a celkovo rada sa púšťam do takýchto príjemných dobrodružných filmíkov.

To, co dýchám (2007)

Strašne krásny film, smutný ale s dušou. určite si ho rada pozriem viackrát a možno aj kvôli Brendanovi Fraserovi :)

Tady to musí být (2011)

Človek môže sám seba hľadať aj celý život. Ale keď sa nájde, zistí to...a konečne vie, že takto to má byť...prichádza šťastie.

Kauza Cervanová (2013)

V tomto dokumente je mnoho nevysloveného, podobne ako v samotnom prípade. Ja ako človek, ktorý nikdy o kauze Cervanová nepočul, nikdy o nej nič nečítal...môžem povedať, že som sa vôbec nedozvedela, kto sú obžalovaní a odsúdení- či sa spolu poznali, a odkiaľ sa tam vzali. Okrem toho myslela som si, že je každému jasné že pri vyšetrovaní sú prvoradé hmatateľné dôkazy ako odtlačky, pitva..a pod. výpovede sú druhoradé. Prečo teda pri pitve preukázali, že Cervanova nebola znasilnena a obžalovaný sa priznal, že ju znasilnil? Tento dokument bol hlavne o zhnitých súdoch v našom najdemokratickejšom štáte na svete.

Pod povrchem (2012) (seriál)

Videla som len jeden diel- preto moje hodnotenie nespočíva v hodnotení scenára, ale hodnotím réžiu, dramaturgiu, výkon hercov, a všetko čo sa týka vizuálnej stránky. Celé to má atmosféru a prirodzené výstupy hercov. Myslím si, že je to jeden z lepších seriálov, čo na Slovensku v poslednej dobe vznikol.

Písně z druhého patra (2000)

Skvelé absurdity. Človek len hľadí na jeden obraz, každý z nich je ako fotografia a čaká, na ktorom mieste zaregistruje pohyb. A keď ten pohyb príde, stane sa niečo, čo nikto neočakáva. Ale najzaujímavejšie obrazy, boli s väčším množstvom ľudí, krajšie to pôsobilo a budilo silnejší dojem. Konečná scéna, bola krásne mrazivá a tiež vydarená bola tá, kde ľudia chodili po uliciach a navzájom sa bičovali.

Závrať (1958)

Zaujímavý príbeh, nádherná hudba, ktorá ma chtiac- nechtiac vtiahla do dôb dávno minulých a priniesla do mojej duši toľko romantiky až som sa celá chvela. Pekný film.