Kotletka

Česko

<< předchozí 1 2
    • 18.1.2020  07:46
    Na nože (2019)

Možná nejsilnějších pět hvězd, které jsem kdy jakému filmu dala. A rozhodně nejlepší autohonička, co jsem zatím viděla...

• 16.8.2019  01:20

Tohle fakt ne! Až se bojím sama sebe, jestli jsem ty dvě hvězdičky nedala jen proto, že je to Tarantino. Až moc nápadně mi to připomíná padesátileté herečky, které hrají v romantických komediích o dvacet let mladší ženy "za zásluhy". Hlavní "pointa" je brzy naprosto jasná SPOILER snad každému, kdo viděl Hanebné Pancharty KONEC SPOILERU a některé pasáže jsou brutální nuda. Jiné věci mě zas bavily... No, vidět se to musí, ale skvělý to podle mě není.

• 4.7.2019  21:26

Konečně zase marvelovka, která si mi moc líbila ve všech aspektech. Příběh, humor, romantika i akční část - naprostá pecka. (Většina akčních scén v posledních letech mě už vyloženě sere, protože se mi to jeví nepřehledné, nesmyslné, jen na efekt... Tady ne.) Také zde je zatím nejlepší 4DX na kterém jsem zatím byla (5 filmů v minulosti). Nemůžu posoudit, jestli to nebylo i kinem, ale vody cákalo opravdu hodně (oproti tak dvěma kapkám v ostatních filmech). Prostě paráda:-)

• 8.6.2019  11:38

Viděla jsem už před dvěma týdny a věděla jsem, že ho určitě chci okomentovat na ČSFD, ale nevím, co psát. Ne, že by bylo málo myšlenek a pocitů, které ve mně vyvolal - naopak. Takže tři věci: 1) Film se u mě zařadil mezi vůbec to nejlepší o lásce k Věčnému svitu neposkvrněné mysli a Na dotek. 2) Naprosto mne omráčila krása hlavní představitelky. 3) Ten twist:-)

• 12.5.2019  00:32

Ham ham, zasměj se, zavzpomínej, polkni, zahoď párátko, zapomeň.

• 26.4.2019  02:54

Na tohle prostě musím vytvořit hanopis. Proti tomuto filmu, je Infinity war excelentní počin... Nedává to smysl. Kvůli délce pak asi dvacátá super dojemná a super přemýšlecí scéna vyvolává touhu dělat to, co dělali Pif s Whitem na Volmiru. A hodnocení tady? Jako s Avatarem:-/ Konečně však umře největší záporák MCU (a nemyslím tím Thanose), proto tak vysoké hodnocení. A ještě jeden dodatek - je to úplně totálně nejvíc stejné jako poslední řada Game of Thrones: napjaté očekávání, hype, nejdřív se všichni sejdou a nostalgicky hláškujou, jede se tam nějaký ten humor a nějaká ta romantika, pak je (bude) "super epická bitva", už od začátku je však jasné, že se to vyřeší deus ex maxina principem (je jich moc, musí se rozsypat na prášek), woman power potřebuje nerfnout a někdo důležitý umře, abychom mohli vytlačit slzu... + Bran/whoever má pořád možnost proletět se do minulosti a nějak to celé zabít

• 9.3.2019  12:30
    Matrix (1999)

• 15.2.2019  22:06

Histrorický? Ale no tak! Jsou Hanebný pancharti historický film?

• 18.1.2019  02:36
    Skleněný (2019)

xxmartinxx: "Při sledování mě mrzelo, že divácká kultura v Česku neumožňuje se nahlas v kině smát nesmyslům a pokřikovat na postavy, jak debilně se chovají, protože jsem nikdy neměl takovou potřebu to dělat." Dobře, možná jsem trochu porušila diváckou kulturu v Česku... Film je debilita:-/ Ale dá se to brát hodně dlouho jako parodie a pokusit se tomu smát. A jsou tam nadupané zábavné pasáže. Ale je to teda debilita.

• 20.12.2018  00:47

"That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero.” Spoléhám na Vás lidi... Tedy jen pro případ, že bych umřela v boji se zlem.

• 10.12.2018  11:26

Tohle je možná první film, ze kterého mi bylo hnusně, odporně, (brečela jsem, zakrývala si oči...) a přesto se mi líbil - nějak totiž cítím, že to nebylo samoúčelné. Jako mnohokrát předtím mě film zastihl v rozpoložení, kdy jsem si říkala "tohle je točené pro mě". Každý si nejspíš při filmu představí, jak by se daly interpretovat věci, které si hledá na internetu, píše, fotí... A někteří si to bohužel nemusí ani představovat. A ne, není to feministický film jen kvůli trapnoproslovu na konci.

• 26.10.2018  10:20

Už dlouho jsem věděla, že na tenhle film chci, jakmile bude v kinech a jsem nadšená. Jediná věc mě trochu mrzí - že jsem se nedozvěděla, jak by to vypadalo, kdyby to byl opravdový manželský thriller, který se bere vážně... Navíc je tam jeden naprosto úžasný herec, ten co hraje Stephaniina syna.

• 16.5.2018  01:48
    Deadpool 2 (2018)

Téměř dokonalé..

• 26.4.2018  01:06

Komentuji po dlouhé době film, který vlastně moc komentář nepotřebuje. Je přesně takový, jak si dokáže každý průměrně předvídavý člověk představit. Vlastně celý děj jako bych věděla předem. I vyznění snímku, kdo, s kým a jak bude hláškovat, kdo zemře... To všechno je zkrátka předvídatelné a v jistém smyslu tak i zbytečné, zároveň ale vím, že jsem ho musela vidět a vlastně jsem se v kině mnohdy od srdce zasmála. Takže verdikt je jasný - jít na to a vědět, že to rozhodně není film za 92%. Přesto se objevilo něco pro mne nečekaného, něco co mne na chvíli "rozsekalo": (SPOILER, ALESPOŇ PRO MĚ BY BYL, OPRAVDU NEČTĚTE NEŽ UVIDÍTE) To, že po prvních titulcích nenásledovala klasická scéna (a ještě tři další jako v GotG) - naprosto krásné vyjádření té bezmoci, temnoty. Opravdu jsem si přála, aby ani po dlouhých titulcích nebylo nic, to by mě naprosto dostalo

• 5.10.2017  23:23
    Wind River (2017)

Jděte na to a plačte... P.S. Je tam jeden z nejlepších filmovejch poldů vůbec.

• 27.7.2017  23:38

Objektivně vzato tento film není v první třetině toho nejlepšího, co jsem kdy viděla.. Ale je to skvělá, vtipná, ulítlá komedie, ve které se děj nevydává vždy naprosto očekávaným směrem. Bylo mi debilně a věděla jsem, že potřebuji vidět něco jako je tohle, 100% suksés! "This cooler is cool.."

• 18.5.2017  00:03

"kch..krrch..žere", "CO?", "něco mě žere", "CO?", "nevím, ale žere mi to nožičky", "neslyším skrz tu bouři, mám TI hladit kozičky?", "přileť pro nás NA planetu, kde umřelo během pár hodin 5 kosmonautů" ... atakdále atakdále P.S. Chceš-li doporučení, zda film vidět, či ne, rozlušti hustokrutou šifru v mém komentáři.

• 24.4.2017  12:55
    Mimi šéf (2017)

Mrzí mě, že filmu snižují hodnocení lidé, kteří nepochopili něco, co po skončení filmu vedle nás "vysvětlovalo" mamince asi tak pětileté dítě.. "Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit." - tohle všechno je tam perfektně vysvětleno a dává to smysl (pro pomalejší, jde o rozhovor jisté slečny a muže). Za mě byl film parádní, po dlouhé době jsem byla na něčem, co mě nezklamalo ani trochu a předčilo očekávání. Vtipných hlášek je tam opravdu hodně (rozhodně po shlédnutí traileru není vytěžen celý film), ale většina z nich vůbec není pro děti a není to ani na hurónský smích přes celé kino (spíš ironické pousmání, protože jde vesměs o diskriminaci na základě věku, debilní motivační hlášky vymletých manažerů a změnu chodu rodiny pro narození malého dítěte). Film má nádhernou vizuální stránku, je zde množství vypiplaných detailů. Nejvíc jsem si užila zde zmiňované změny světa v pravěké období, kosmickou loď či komixový ninja vesmír.

• 5.4.2017  14:44
    La La Land (2016)

Pěkné...:-/ SPOILER: Konec, mě hrozně ale HROZNĚ nakrknul! Jako vážně? Nebyli ochotni na tom pracovat a slaďovat svůj vztah se sny (a odloučení přežilo už hodně párů, takže prosím), prostě se na to vykašlali a na konci se z toho dělá osudem zničená láska a patetická sračka? "Brek brek oni byli tak dokonalý pár - jen kdyby tam nebyly ty překážky. Smuť smuť vždyť pravá láska je ta z filmů, kdy se dva potkají a je to osud a vše je perfektní, takhle je jasné, že spolu být nemohli. Frk frk pracování na vztahu je pro tak velkou lásku nedůstojné." Vím proč tam ten konec je, vypadá to dobře - vypadá to líp než kdyby se koukla na logo, nadšeně tam vběhla, vrhla se mu kolem krku a představila mu manžu a on jí pak zahrál veselý jazzík se sestřihem toho, jak se spolu měli fajnově a s nějakými vtipnými momenty, které jsme třeba ještě neviděli. Ale nemá to žádnou logiku a nechalo to ve mně velmi nepříjemnou pachuť:-(

• 5.2.2017  23:59

Nevěřila jsem, že Nolan umí točit i špatné filmy... SPOILERY: Může mi někdo vysvětlit jakto, že scénáristu na místě nesrazil do pekel blesk, když vymyslel, že to, co napáchal Two-face jako hodí na Batmana, protože to jinak nejde? Zaprvé by se teda taková banalita jako 5 mrtvejch (v době, kdy to vybuchuje na policejních stanicích a každý den je někde 5 bomb) dala zamést pod koberec úplně lehko. Ale dobře! Nepohyboval se však v inkriminovanou dobu nějakej příhodnej zločinec, na kterýho kdyby shodili neprávem stovku mrtvejch, tak si toho nikdo ani nevšimne? Celá tahle blbost byla postavená na tom, že všichni v Gothamu, krom Jokera teda, mají oproti normálním lidem IQ snížené na polovinu. Takže když je Joker v cele a provokuje, policista se s ním jde bít. Když pak ten policista říká, že je to jeho chyba a ať Jokera zastřelí, tak ostatní policisté (místo aby stříleli, což by normální policisté udělali) ho nechají zatelefonovat (přece nebude dělat nějakou levárnu, nejspíš se chce jen objednat pizzu). A jen tak mimochodem, ten cvok s půlkou obličeje, že byl nezkorumpovatelný a úplně čistý? Ne, byl evidentně časovaná bomba a byla by jen otázka času, kdy by pracovat pro mafii.

• 12.1.2017  00:35
    Humr (2015)

Majn gad! Co naplat, člověk by rád dal za PERFEKTNÍ nápad alespoň jednu hvězdu, (přestože je zpracování tak na mínus sto že).. jenže pak přijde další hodina a půl tohle blábolu. Pocity při filmu jsem měla asi jako z filmů: Funny Games USA, Máj.. Zkrátka je mi z toho fyzicky zle, že jsem prostě po asi dvou a půl hodinách nebo kolika říkala.. uf, vydržela jsem dlouho, musím to dokoukat. A přijde další hodina! (Aha tak ne.. Tohle že má jen 119 minut? Nevěřím..) Komentáře - Lima, MrHlad, petra8619, juvelinokivi Prostě, jestli se rádi považujete za intelektuála, protože koukáte na filmy, ve kterých je art vyjádřen tak, že když postava čeká na něco v sedě pět minut, tak vy tu scénu pozorujete deset minut, tak je to přesně film pro vás. Taková škoda potenciálu, začátek je naprosto brilantní..

• 10.1.2017  13:05

Hodně se nasmát blbůstkám ve filmu s jednoduchým a ohraným schématem? Tak rozhodně šup na tohle do kina. A je to rozhodně film i na dlouhý zimní večer doma. Nejvtipnější jsou ty scény, které nejspíš tvůrci zamýšleli jako průměrně vtipné. Takové ty bomba scény, jsou občas spíš trapné, ale nejspíš tam musejí být kvůli puberťákům a podobnému osazenstvu. Podobný styl humoru a dynamika jako u filmů "Kámoš k pohledání" a "Pařba ve Vegas". Čtvrtá hvězda je za vedlejší role - Kaley Cuoco, Elon Musk, Gene Simmons..

• 4.1.2017  18:08
    Zpívej (2016)

Hóódně špatný.. Animáky mám vážně ráda, ale tohle se nedalo. Většina postav buď vyloženě zlá nebo alespoň strašně hloupá. Hudební čísla některá docela povedená, ale takovýto opravdu kulervoucí je možná jedno ke konci. Příběh nelogický, až debilní. Hlavní zápletka se dala vyřešit za dvě minuty /SPOILER - "Omlouvám se, stala se tisková chyba, hlavní cena je 1000 dolarů. Talentová soutěž přesto bude, kdo má zájem zůstat, může. Navíc nebudu trvat na tak velkém časovém zápřahu, když jde jen o tisícovku." - vyřešeno KONEC SPOILERU/, navíc se tam fakt divně pracuje s morálkou. Nevím, jestli má být v pohádkách opravdu taková adorace kradení a zmrdismu všeho druhu:-/ Jedna hvězda za prasnici a Gagaprase a pár povedených vtípků.

• 3.1.2017  23:32

Asi chcete vědět, jestli na Assassin’s Creed jít nebo ne (pustit nebo ne). Těžká otázka! Nedává to žádný smysl a přesto je to hanebně předvídatelné (paradoxní že).. Je při tom diváku taky trochu trapně za ty herce, co musejí říkat. No rozseknu to, jestli si hodně vážíte svýho času, nekoukat. Jestli Vám jde jen o bitky, kopy, kopí a sekaný prsteníčky, tak tam něco vykoukáte.. Co bych udělala jinak, být některá z filmových postav (SPOILERY): 1) Jako sexy asasínka bych skopla ze střechy ultimátního záporáka, když se tam zrovna rozplácl a tak tak se vyškraboval za mnou 2) Jako jeden z asasínů v jídelně bych si normálně sedla k nováčkovi a vysvětlila mu, co po něm chtějí a proč. Rozhodně bych se nechovala tak, aby si myslel, že je mezi nějakýma pošahanýma vymaštěnýma troskama (což přesně udělali) a klidně jim Jablko vydal. 3) Jako tatínek bych nejdřív zabil synka, nemělo žádný smysl zabíjet maminku, když nebyl mrtvej mlaďoch. P.S. Když už na to koukáte, dejte si k tomu extrémně opulentní jídlo, abyste to rozdýchali (lososový burger?)

• 29.12.2016  00:38
    Pasažéři (2016)

Film nenudí a pěkně vypadá. Jít na to do kina je dobrý nápad, když očekáváte typický mix trochu komedie, trochu efektů, trochu dramatu, trochu romantiky, hodně logických kiksů.. Doma se k filmu hodí určitě nějaké jednoduché jídlo dávající pocit, že by jste to mohli jíst na vesmírné lodi.. Co tak couscous s konzervovaným tuňákem? Co bych udělala ve filmu jinak, kdybych byla některá z postav (spoilery): Jako Aurora - zabila bych ho/ udělala si z něj sluhu za lepší jídlo/ ihned bez srdceryvných diskusí otevřela ty chladící dveře (a nenechala to tak dalších x minut vybuchovat) a po pár sekundách zase zavřela, to celé tak dlouho, dokud bych ho za a) neoflambovala za b) neochladila reaktor/ udělala si s ním na konci dítě a ve věku patnácti let ho dala do autodocu hybernovat.. Jako Jim - zkusila bych najít někoho, kdo vypadá, že bude vděčný když ho probudím (nějaká ošklivá, kterou nikdo nechce a která by moc ráda mé mladé masíčko)/ naprosto automaticky vzala sedativa, pokud bych se vydala za panem černochem/ probudila bych před akcí záchrana pár opravářů čistě pro případ, že oba umřeme a až přijdou k sobě, nebude ještě pozdě na jinou intervenci

• 12.12.2016  19:45
    Příchozí (2016)

Ten pocit, kdy koukáte na film, u kterého se do půlky lehce nudíte, pak přesně v polovině znáte velké závěrečné šokující rozuzlení (ale nemáte z toho radost, protože teeager před vámi to věděl o deset minut dříve (jak se dozvíte z hovoru po skončení filmu), //SPOILER// asi si lépe prohlížel ty kroužky //KONEC SPOILERU//), pak zas nuda ovšem teď už pořádná a posledních deset minut můžete strávit tím, že přemítáte, jak se ve filmu o komunikaci, slovech a jejich významu může objevit myšlenka (od hlavního odborníka na jazyk), že vědecké označení toho že dva soupeří a oba dva něco získají je hra s nenulovým součtem. Tak to prosím vážně ne! Hra s nenulovým součtem je předpoklad toho, aby dva soupeřili a oba nakonec něco získali, ale ne pojmenování toho stavu na konci. I když dva soupeří a jeden na konci získá víc než druhý ztratí, stále je to hra s nenulovým součtem. Stejně tak, když se dítě zeptá, jak se to řekne, když dva soupeří, a jeden získá to, co druhý ztratí, tak jak se říká tomu stavu, kterého dosáhl, tak je to VÍTĚZSTVÍ a ne hra s nulovým součtem (přestože hrají hru s nulovým součtem). Maj gaš:-/ P.S. Film není úplná hloupost, jen částečná nuda. Když si k němu dáte zajímavé jídlo (šneky?), dá se:-)

• 17.11.2016  03:56

Jako velkého fanouška knih, mě tenhle film oslovil mnohem víc než celá zfilmovaná sága HP. Ale je to spíš spíš něco na způsob Transformerů pro fantasy nerdy - nejde tu moc o příběh jako o to, jak to vypadá - a vypadá to skvěle:-) A po přečtení zdejších komentářů.. Baziliškův zub opravdu není viteál (?!?), jak tu někdo psal. A pro Reesama ("Mrzelo mě, že "záporák" vlastně nebyl nikdo, kdyby měl třeba větší vliv na budoucnost, mohlo to být zajímavější.") mám pidispoilerek z dějepisu - myslím, že se budeš ještě hodně divit..

• 6.10.2016  11:24

Zmizelá, Zmizelá... Nevím, nepřijde mi to podobné. Vůbec se mi nelíbila policistka a vzhledem k jejímu chování byl celý příběh hodně málo uvěřitelný. Ale je tam hezký, leč uvěřitelný twist. Koukněte na to sami (až vám nebude hej) během pošmurného večera a dejte si k tomu hovězí ragú:-)

• 21.4.2016  01:29
    Teorie tygra (2016)

Neskutečně dobře natočeno! Řekla bych přesně tak, jak to režisér zamýšlel. Taky je to úžasně a svěžím způsobem vtipné.. No jo, ale co z toho, když tam není jediná postava, se kterou bych mohla sympatizovat? Naprosto otřesné nemorální chování je filmem prezentováno jako pohoda, touha po svobodě.. Tohle není touha po svobodě. Svoboda je umět přijmout, že můžu být sám i když už to nebudu chtít. Dát svobodu i tomu, kdo je ke mě připoután. To je mi touha po svobodě - nechávat si v záloze ženu, kterou jen tak mimochodem přesvědčím, že jí potkala jedna z nejhorších nočních můr "šťastně" (nebo domněle šťastně) zadané osoby. Já si opravdu moc horších věcí představit nedokážu. Moje dojmy snad přesněji než já vypsal jiný diskutující - xxmartinxx. Nejsilnější momenty v kině pro mě byly *SPOILER* příjezd policajtů a zjištění, že se je hlavní mužské postavě úplně jedno, do jakého maléru přivede přítele, který pro něj tak neuvěřitelně riskoval, zhroucení na náměstí, vnuččino vysvětlení osmdesátiletý babce, že její manžel nebyl šťasten, takže celý její dosavadní život (který už asi nenapraví a nemá možnost dát mu nový smysl) byl propadák a lež.. P. S. Postava Vilhelmové byla tak neskutečně schematická a plochá, že jsem jí závěrečný obrat plně uvěřila. Kdyby to dál pokračovalo, myslím, že by byla papažtější papeže a porovnávala se s ostatními, jestli jsou všichni ostatní stejně v pohodě jako ona..

• 15.4.2016  01:40

Nesnáším ten pocit, když je vám v kině trapně za ty herce..:-/

<< předchozí 1 2