Georgiana

Česko

<< předchozí 1 2
    • 15.9.2014  12:05
    Sowon (2013)

Když jsem se ráno probudila, měla jsem hlavu velkou jako Kokomong. Doporučuji místo kapesníčků spíš celou rulu papíru. Zrealizování takového námětu je s velkým rizikem, aby vše nevyznělo tak nějak emocionálně levně. V tomto případě je to zrežírováno tak bravurně, že mě snímek naprosto vydřel z kůže přesně tak, jak má. Co k tomu ještě říct? K soudnictví se nemá cenu vyjadřovat. Stačí se podívat do našich vod. Možná stojí za úvahu role záporáka. Jestli neměl dostat víc prostoru při výsleších a obhajobě. Těžko říct.., třeba by mi lezl moc na nervy. Ale zvládnout mě rozplakat, když si taťulda rve na hlavu balónek Kokomonga a vzápětí rozesmát, je sakra těžké. Za pět.

• 11.9.2014  18:05
    Joseon chongjabi (TV seriál) (2014)

Tentokrát nebudu hodná. Nebylo to dobré. Většinou příšerná nuda. Chyběla mi tam nějaká gradace. Něco, co mě zvedne ze židle. Byla to stále stejná omáčka, místy teda dost přihlouplá, a to ani Joon-Gi nezmění. Mnohokrát jsem si říkala, že si mohli ušetřit práci, nějaké scény tam šoupnout znova a nic by se nestalo. Sang-Mi je opravdu nádherná ženská, ale byla špatná. Střídala asi dvě grimasy, a tím pádem u mě nastoupila alergická reakce. Vybavím si snad jediný vrytý okamžik, a to příjezd Yoon-Kanga jako moderního týpka z Japonska. Nic moc. Za dvě.

• 5.9.2014  19:54

Hamo! Hamo! Mně se to líbilo moc. Mělo to tu šťávu, kterou často postrádám. Jang Hyuk jako Gun byl báječnej. Stvořil nezapomenutelnou postavu se vším tím smíchem, psycho strašidelnými stavy a dokonalým hašteřením s Takem, Drakem či Ssambop lady. Za břicho jsem se popadala... Jin-Hyuk byl tentokrát prototypem anděla na zemi, ale kupodivu mi nelezl na nervy. U něho to prostě nejde :D. Vtipný dojemný šnečí příběh. Do něj. :)

• 18.7.2014  18:11
    Neoheedeuleun powidwaetda (TV seriál) (2014)

Seung-Gi má za sebou opravdu skvělé projekty. Toto bylo rovněž super! Nebudu hledat mouchy a ani nechci. Neměla jsem pocit vaty a každý díl děj posouval pěkně kupředu. Hrdinové byli tak charismatičtí, že jsem nevěděla, kdo je víc hot, jestli Seung-Gi nebo Seung-won :P. Jae-Hyeon příjemně zazářil už v You Who Came From the Stars a má dobře našlápnuto. I přes vážnou zápletku jsem se slušně pobavila. Na polibek pánů policajtů opravdu nezapomenu, stejně jako na Seung-wonův vpád se slamákem na hlavě... a závěr... Lepší snad vymyslet nemohli :D.

• 9.6.2014  09:19
    Lomaenseuga pilyohae sijeun 3 (TV seriál) (2014)

Mně to přišlo bohužel dost stupidní. Začátek byl lepší, ale poslední díly jsem nechtěla vůbec dorazit. V podstatě mě každá scéna už vytáčela a ani Brambora to nezachraňoval. Jedinej, kdo mě nerozčiloval byl asi Lee Woo-Young. Snažili se zobrazit asi dnešní strašně komplikovaný vztahy, ale v žádném případě mi to nepřišlo uvěřitelný, naopak, zase milion divných problémů, na které se nedalo koukat.

• 29.4.2014  02:29
    Byeoleseo on geudae (TV seriál) (2013)

Tohle dorama mi přišlo opravdu jak z jiné planety. Nějak jsem nevěděla, jak to vstřebávat a co si o tom myslet. Přišlo mi, že tomu něco chybí a pořád to tam není.. Pak jsem nějakou záhadou samu sebe přistihla s pocitem, že se mi to vlastně strašně líbí. To, co jsem na začátku nějak nemohla uchopit, jsem pak brala jako samozřejmost. Korejci mě mile překvapují, že tam konečně necpou vše, a asi proto je to takový nezvyk. Kim Soo-Hyun byl dokonalej mimozemskej tvor. Na Jeon Ji-Hyeon jsem se zas strašně těšila, na jejích filmech jsem začínala. Tady předvedla nejednu uhozenou scénku, a tím je přidala do mých best of. A ostatní? Záporák byl prostě stvořený pro záporáky :D. Zástupce a policajt měli rovněž skvělé charisma. Odvařená jsem byla hodně z Park Hae-Jina. A závěrem... Některé věci by se daly ještě doladit. Rovněž jsem čekala, že se v rámci retrospektiv něco poodkrývá, ale bylo to spíše opravdu doplňování již známého. Možná, že zde jsou pravě nějaké rezervy, ale seriál si pozornost rozhodně zaslouží.

• 21.1.2014  01:30
    Rodeu neombeowon (TV seriál) (2010)

Nejsem nějakej masochista, ale válečná tématika byla pro mě vždycky nějakým způsobem přitažlivá,.. ale nikdy, nikdy jsem nebyla tak psychicky vysátá a vydeptaná jako po tomhle. První tři díly pro mě ještě nebyly trhákem. S podivem nad tím mávám rukou. Rovněž nad poslední epizodou. To, co bylo mezi tím, byla dokonalá ukázka toho, proč jsem si korejskou tvorbu zamilovala. Není to pouze suchá podívaná plná explodujících granátů, ale konkrétní příběh hrůzného údobí, v kterém jsem prožívala každou misi. Dokonalý obraz neskutečného přátelství a zoufalství.

• 7.1.2014  20:45

Nebylo to špatné. Konec byl s podivem docela "elegantní", ale už jen ten námět není nic, čemu bych mohla dát větší hodnocení. Nicméně závody s autobusákem byly věru krásné momenty. Těm už jenom konkuruje závěrečný výkřik Lee Joon-Giho.

• 6.1.2014  21:35

Oouu.. Jednu chvíli se projíždíte na kole a v té druhé vás mlátí obušky. V jednu chvíli zpíváte hymnu a vzápětí máte rozstřílené nohy. Skličující obraz května 1980. V té velké euforii jsem si přála, jsem doufala, že ne-e, to snad ne. Následně schoulený chlapec za autobusem vystihl můj pocit. Návštěvnost v kinech dokazuje, jaký trn jihokorejské historie to je. Bohužel, zbytečně tlačili na pilu á la Američani. Umí to lépe... Ale Lee Joon-Gi mi zas trhal srdce.

• 17.12.2013  21:19

Hádám, že první tři díly pro mě byly víc než útrpný. Kýčovitý amerikánsktví mi lezlo neskutečně na nervy. (Bože, proč je tahle představa jejich modla?) Nuda, kýč, nuda,.. Myslela jsem si, že to fakt nechám plavat. Ale návrat do Koreje byl záchranný zlom a začalo se tam rýsovat cosi, co mě tak neodpuzovalo. Lee Min Ho, Lee Min Ho... tentokrát mu nedám takovou nálož. Role mu sedla značně víc než ve Faith, kde byl jak leklá ryba. Nicméně jeho rival v podání Kim Woo-Bina byl jiná liga. Jeho charisma Lee Min Hoa stejně lehce rozdrtilo. A Park Shin-Hye? Vždycky když natahovala a tupě zírala, což bylo cca polovinu epizody, jsem obracela oči v sloup. Navíc s písničkou Love Is The Moument to mělo fakt grády :D! Byla jsem překvapená po poslechu OST, jaký je dobrý. Jedna písnička vedle druhý. Ale čeho je moc, toho je moc. :D Na druhou stranu mně "tohle nic" v další polovině epizod neskutečně uteklo.. Když už, tak jsem viděla dost tváří, na které se budu těšit napříště. Čekala jsem průměr, který láká na zbožňované tváře, ale je z toho těžký podprůměr.

• 21.11.2013  13:02
    Gamshijadeul (2013)

Akčních filmů je přehršel a těch, které bych si pustila znova, je také dostatek. Stručně, film nepřináší nic nového a překvapujícího. V první půlce jsem se navíc hodně nudila. Neměla jsem to mrazení po zádech, které u takových filmů očekávám. WSJ je bez debat numero uno. Dala bych mu více prostoru a to nejenom proto, že se na něj hezky kouká. :P Oceňuji to, že se film obešel bez romantické linky.

• 7.11.2013  12:41

Jasně, bylo to naivní a hezoučký, ale je to přece pohádka! Nebudu přemýšlet nad tím, jak je to všechno možné či nemožné. Příběh jedné bouřlivé noci si ráda znovu vychutnám :).

• 14.10.2013  22:29
    Hoisawon (2012)

Ne moc originální námět včetně závěrečného finále, přesto příjemná podívaná, která výrazně nenudí. So Ji-Sub to táhne a krátká stopáž tomu nahrává.

• 5.10.2013  19:02
    Joogoonui taeyang (TV seriál) (2013)

Ano, podlehla jsem této mánii a nemám výčitky. Bylo to chytré, vtipné, napínavé.. a hlavně.. neuvěřitelně osvěžující! Mezi tou změtí korejských seriálů to září asi tak, jak naše Tae Kong-Sil. Kong Hyo-Jin a So Ji-Sub excelovali a místo vaty okolo hlavního páru, byly v každé epizodě plnohodnotné příběhy.. Nikdo mě nemohl odtrhnout! Smála jsem se, měla jsem husinu, vyvalené oči,... Božský scénář se ruku v ruce sešel s úžasnou partou herců a já se těším, až si těch x příběhů dám znova, kde středobodem zůstává jenom ten jeden. ^^//

• 29.9.2013  21:15
    Toowikseu (TV seriál) (2013)

Jak já se na tento seriál těšila! Promo plakáty byly prostě neodolatelný! Pravidelný přísun hrdiny na útěku jsem si nemohla odpustit.. Jak já mu fandila! Ale to kouzlo seriálu, který mě očarovalo na začátku, se ke konci nějak vytratilo. Nahodilosti byly zprvu lehce skousnutelný, navíc akční seriál je potřebuje, ale potom vznikaly dost zbytečně uměle vykonstruovaný zápletky.. Vím, nějak se musel kruh uzavírat, ale myslím, že to šlo o dost líp. Stejně jako některé rozhovory, kdy nám neustále něco omílají dokola, jako kdyby byl divák idiot. Ale jo, líbilo se mi to. Přerod hlavního hrdiny, který po tý spravedlnosti přeci jenom touží, mi sedl. Retrospektivní scény s mladýma mně vždy přišly po chuti a s maličkou jakbysmet. A LJG á la Tae San? Ten hoch mě kruci vždycky rozpláče.. Zbožňuju, jak umí zahrát! Za ten úžasnej rozjezd, kdy jsem byla fakt jak na trní, navíc dobrý OST,.. ty čtyři dám úplně bez cavyků. A když si vzpomenu na jeho okulibej účes, kterej na začátku měl, tak mám chuť si to pustit znova. :P

• 5.9.2013  20:10
    Wangui namja (2005)

Lituju jenom jedný věci..., že jsem se na to nepodívala dřív. Kdo by pomyslel, že film o klaunech a králi mně dokáže podlomit kolena. Musela bych hodně zavzpomínat, abych si vybavila film, který má tak promyšlené charaktery jako tento. Srdcervoucí vizuálně krásná podívaná, kvůli které nevím, o čem přemýšlet dřív. (Spoilery) Jestli o králi, jehož porucha osobnosti ho dovede k absolutnímu šílenství? O Gong-Gilovi, klaunovi, který se stane členem dvora? O Jang-Sangovi, jehož pouto k Gong-Gilovi mě svírá u srdce?... Závěr hereckého koncertu s posledním pousmáním krále a dialogem hlavní dvojice mi nedovolil mrknout až do posledního nádherného akrobatického čísla. Jisté jsou dvě věci, že film si pustím znova a Lee Joon-Gi byl opravdu nejkrásnější chlap i holka. :D

• 5.9.2013  14:11
    Man-choo (2010)

Vypadá to, že budu radši setrvávat v Hyun-Binovském absťáku a počkám na nějakou novinku, protože toto bylo fakt hrozný.. Námět byl fajn, ale zpracování se rovnalo čumění do zdi, asi tolik mně ten film dal. Navíc ta angličtina - a to jí tam bylo pramálo - Hyun-Binovi lámala jazyk a působilo to strašně teatrálně. Nejlepší byly minuty na začátku a na úplném konci s hlavní hrdinkou, to je vše. Toto už nikdy.

• 4.9.2013  12:08
    Ssanghwajeom (2008)

Tenhle film staví opravdu na skvělé výpravě. Pro oko to je lahůdka. Nicméně na vyšší hodnocení to nemá. To, že má příběh jednoduchou zápletku mi vůbec nevadilo. Naopak, jak víme, Korejci dokážou děj pěkně přeplácat, takže toto bylo příjemné odlehčení. Ale časově je to maso. Víc jak dvě hodiny si film fakt nezaslouží. Jak tu bylo zmíněno.. První milostné scény s paralelním dějem fungovaly, pak už to bylo na škodu a působilo to moc účelně. Král byl naprosto excelentní. Měl neskutečné charisma. Vypůjčím si zdejší přirovnání - nevděčný spratek :D a psí pohledy na postavu In-Sunga sice sedí, a i když na královo charisma neměl, tak jeho sklíčenost mi vzhledem k okolnostem nevadila. Jeho herectví je takové divadelní a afektované, ale k němu to prostě tak nějak patří..

• 1.9.2013  10:36

Tak toto je takový underground mezi filmy. Někdo řekne, že je to umění a někdo řekne, že je to divný. V průběhu filmu jsem měla oba pocity. Někdy mně to přišlo dost přes čáru, ale některé situace mě strhly. Ten příběh mě tak prapodivně unášel, ani nevím jak. A přesto postavám nic nevyčítám. Charakterizovala bych to takto: Někdo by v posledním týdnu života procestoval celej svět a někdo by to zabalil hned v pondělí. Každej jsme nějakej.. Z filmu jde ale tak prapodivná atmosféra, že nevím, co by mě vedlo k tomu, abych se na to znovu podívala. Proto to není klasický korejský drama. A ač někdo může mít jiný názor, ten samotný konec bylo to nejpozitivnější, co se tam odehrálo.

• 28.8.2013  14:28

Byly tam okamžiky, které na mě zapůsobily, ale film jako celek byl nesmírně "ucajdaný". Vůbec s filmy, které vypovídají jakože nezkresleně, jakože naturalisticky, mám docela kříž. Tím víc řeším, jestli něco nebylo přehnané nebo naopak, jestli tam něco nechybělo. Již v polovině jsem měla pocit, že mi film víc nenabídne, ale díky hlavním tahounům jsem do finále přeci jenom dorazila a pohledy hlavních hrdinů mi ty natahované záběry částečně vynahradily. Ale repete si už nedám.

• 22.8.2013  19:10

Taky bych to neoznačila nějakou monstrózní ždímačkou. Na druhou stranu už jsem možná imunní a tudíž jsem neměla pocit, že by mě to nějak extra vydíralo. Ani zápletka založená na náhodě mi nevadila.. Myslím, že tento žánr si sem tam nějakou nahodilost vyžaduje. Jiná věc je ta, že už jsem měla pocit, jako bych to už několikrát viděla. Ale fungovalo to, zpracování bylo fajn a herci skvělí. :)

• 20.8.2013  17:30
    Banchangggyo (2012)

:) Jsem ráda, že jsem si to pustila a nedala na blbej pocit v souvislosti s pofidérním názvem "Love 911". Bylo to fakt super. Ve chvíli, kdy jsem byla vystreslá, tak to tím šupem přehodili do fóru. Docela jsem se pobavila. To se bude ještě hodit.. Hlavního hrdinu jsem znala, hrdinka byla příjemným překvapením. Velitel má u mě boda.

• 16.8.2013  11:54
    Cheongdamdong aeliseu (TV seriál) (2012)

Pravděpodobně to není čistých pět, ale oceňuji to, že s koncem se z toho stal vlastně začátek. Respektive je to něco, nad čím budu asi dlouho uvažovat. Popravdě zpočátku to vypadalo na tří hvězdičkovou záležitost. Takové klišé v prostředí bohatí versus chudí, viz popisek k doramě. Ale druhý díl mě přesvědčil o tom, že zas tak průměrné to nebude. Totiž nemohla jsem si vzpomenout, kdy jsem po sobě následujících scénách vyloženě chrochtala smíchy a vzápětí brečela jak kotě. Rozjíždělo se to dost slušně.. Moje filmová láska nezklamala a hlavní hrdina se mi pod kůži dostal taky, byl jak kreslený, taková vyzubená komixová postavička :)). A právě on zpočátku držel tu komediální linku. Bože, ty jeho "léčící rituály"! Ještě teď slzím. Scénky, které mám stále před očima :D. No a tím v podstatě končila sranda.. Jak už tu bylo naznačeno, pak přišla ta druhá část - dramatická. Musím říct, že jsem takový koncept nikde neviděla. I když by se zdálo, toto prostě není obvyklá pohádka, protože mě ničilo neskutečné množství faktorů. Ubíjelo mě to, protože to bylo docela trefné, tak jak je to v životě (Myslím tím narážky, ne příběh jako takový). Zde není bezchybný princ a princezna, dá se říct, že tu nejsou ani kladní ani záporní, i když se to zpočátku tak tváří - prostě jsou to lidé(!) s kladnýma i zápornýma vlastnostma. Neustále jsem s tím bojovala, protože se to těžko přijímá. Jak máte v tomto konceptu fandit někomu, kdo není ta čistá duše? Když se ledy prolomily, tak to byl neskutečně hořkej pocit a vůbec jsem nečekala, že hrdina zareaguje tak, jak zareagoval. A scéna, kdy se Se-Gyung neudržela a přiznala mě oddělala... A na konci? Chtěla jsem poplácat všechny postavy po rameni. Hold nejsme dokonalí.

• 9.8.2013  15:41
    Shineui (TV seriál) (2012)

Tak to bylo to nejhorší, co jsem v poslední době viděla. Kdo si dá ruku na srdce, musí přece uznat, že Min Ho-Lee má své herecké limity, které jen horko těžko překročí. Ačkoliv je Personal Taste (2010) můj nejoblíbenější seriál (a MHL tam žeru!), tak si myslím, že aby byl MHL dobrý, musí mu být role napsaná na tělo, protože on se evidentně přizpůsobit nedokáže a jeho kukuč mě fakt neobměkčí. Což je první výtka (a taky výkřik do tmy). Za další, ten příběh sám o sobě byl tak neskutečně nudný, že jsem se k sledování vyloženě nutila. Hrozně mě štvalo, že to nemělo žádné mantinely.. to bylo samé přeběhlictví - vojáci sem, vojáci tam. Navíc ve mně konflikty, v režii sta vojáků, vyvolávaly dojem dvou handrkujících sousedů. Ještě k tomu jsem byla otrávená pár epizodama, kde režie a kamera byla nějaká divná.. Připomnělo mi to situaci z Worlds Within (2008), kdy nechali režírovat toho asistenta a on koukal jak puk. Co se týče herců, tak se mi nejvíc líbil doktor Jang a král, fajn byla i doktorka a taky vojáci Woodalchi, škoda že je zazdilo kapitánské poleno. Hlavní záporák byl zvolený dobře, ale myslím, že mu to muž s píšťalou a žena s ohnivou rukou kazili - pro mě neměli žádné charizma. Na to, jak se mi to nelíbilo, to s třema hvězdama vyšlo docela dobře, zamýšlela jsem i horší hodnocení. Nicméně už si to určitě nikdy nepustím.

• 7.8.2013  15:40
    Sangeo (TV seriál) (2013)

Trefa do černého! Ale kdo by si novinku s Ye-Jin nepustil, že?! V podstatě jako obvykle jsem si nepustila ani upoutávku, nic a stiskla "přehrát" s přáním, aby to nebyla uřvaná blbost. Kdybych shrnula svoje výrazy za celé vysílání, tak by to byl povětšinou úžas ve tváři. Takto by měl vypadat seriál, který mě osloví. Napínavý promyšlený příběh, který se staví jako skládačka, sem tam vtípek a tématem pomsta, což já zbožňuju 8). Ale žádný masakr, nic takového, prostě tajuplný dotčený hlavní hrdina :)! Příběh začíná v minulosti a tato skladba mě u jiných věcí nutila přát si, ať už to neprotahují a nastoupí hlavní borci, ale tento příběh je od začátku tak skvělý, že se mi při přesunu do současnosti po mladých představitelích dokonce zastesklo ;). Byli na jedničku! No a každý další díl jsem neskutečně žrala! Hlavní hrdina byl božskej, Korejcům notoricky známý, pro mě novou tváří, ale vyhrál to na plné čáře. Též se mi líbil obraz a vůbec, režisér to ukočíroval báječně, zase něco, na čem je vidět pořádný kus práce. Také každá postava se mi zamlouvala - každý herec měl svůj charakter(!) a nebyla to změť herců v obraze. Vyzdvihnu Kyu-Cheola, který se pravidelně objevuje jako vedlejšák, ale nikdy si ho hned neasociuju, protože každou roli hraje absolutně jinak (Jeho škola by prospěla třeba takovému Min Ho-leovi. Sory fanoušci :D.) a hlavně celým tělem - je to pašák. Samozřejmě, nebyli by to oni, aby tam nenacpali něco navíc, ale mísa nepřetekla, naštěstí to bylo tak po okraj. Teď už mi tu hraje "jen" soundtrack, ale až budu chtít hořce polykat, tak se k příběhu Orfea určitě vrátím.

• 12.7.2013  22:17
    Gugaui seo (TV seriál) (2013)

Nemám v lásce pokračování - v čemkoliv, znáte to.., skončit se má v tom nejlepším! Božíčku, ale u této série se to tak nabízí, že? 8) Začnu od konce, který se u korejských seriálů tolik řeší. Volejte sláva! Pro mě jeden z mála konců z kterého jsem byla opravdu, ale opravdu nadšená. Dal se už předem tušit, ale přesto mi vyrazil dech!! Je to seriál, který byl velice očekávaný a nemůžu jinak - po právu opěvovaný. Jak už někteří zmínili, byla tam určitá místa, která trošičku nudila nebo tam dokonce vůbec nemusela být, situace, u kterých si občas klepnete do čela, ale v porovnání s ostatníma seriálama to je prostě pecka a tu neskutečnou práci vidíte v "každém záběru", v úžasném soundtracku a v podmanivých hercích. Zmíním Choi Jin-Hyuka v roli Wol-Ryunga - ta role mu byla šita snad na míru (!?) nebo úžasného Bong-Choola s jeho červenýma tvářema (Poznamenané nejspíš nemalým douškem nějakého moku. :D) a protáhlým hláskem, který mi ještě teď zní v uších :D a dále tichý master Sung Joon, jemuž stačí oči, aby řekl, co si myslí - podobně jako v sérii White Christmas (2011). K hlavní dvojici se snad nemá cenu vyjadřovat...

• 3.7.2013  18:28
    Keudeuli saneun sesang (TV seriál) (2008)

Začátek seriálu teda nenadchnul. Ačkoliv se zdálo, že se pořád něco děje (Což zapříčinilo poměrně velké množství postav, jelikož nám prezentují prostředí před i za kamerou.), ve skutečnosti děj stál na místě a já si z prvních epizod odnášela jen to, že mně neustálé handrkování postav lezlo na nervy, jelikož si nikdo neměl, co vyčítat, když jeden stál za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.. Lámala jsem si hlavu nad tím, jestli z toho dokážou ještě něco vykouzlit.. A paráda! Musím říct, že bych se vůbec neurazila, kdybych si to pustila znova a to bych zprvu fakt(!) neřekla. Polovina seriálu už byla víc než dobrá, postavy mě chytly, zvlášť pomocní režiséři a vůbec ta práce na place.

• 22.6.2013  20:39
    Geu gyeowool, barami boonda (TV seriál) (2013)

Tento příběh se snad ani reálně uchopit nedá, i když se tak tváří. Obsah (poslání) je zde vskutku na výši a v podstatě je jedno, že jsme v Koreji, ten či onen pracuje v té a té firmě atp. Tak, jak nám to autoři naservírovali v Padam Padam, tak i zde postavy řeší existenciální otázky. /Musí lidé mít důvod, proč žít? Jak bez něho můžou žít, bez nějakého smyslu?/ Právě s tímto přístupem jsem se stala asi imunní a dokázala vstřebat opravdu ošklivé nelogičnosti, jinak si to nedokážu vysvětlit (viz konec). Na každý díl jsem se opravdu těšila, zápletka falešného bratra mě neustále držela v napětí, hudbu a kameru si užívala, herce zbožňovala (A to jak In-Sung přehrával jsem žrala!). Co stojí vždy za zmínku, je samozřejmě konec, kterých se už předem bojím.. Seriál naštěstí nemá závěr, u kterého bych pociťovala nějakou "zradu". Ale žel, je to konec v náznacích a každý si ho může vyložit jinak. Mohlo by to někoho otrávit. /Některé pikantérie (spoilery): Jak uvažoval prezident Kim? Ví, že So-Ra má ony peníze, ale chce se prostě Oh Soa zbavit, tak proč už tak dávno neučiní? Proč ho musí zabít Moo-Cheol? Pak se v posledním díle dozvíme, že peníze najednou (!) potřebuje a tak si všichni dají pokr a voala – penízky jsou v pár minutách vyřešeny. Též scéna s kamerovým systémem byla úsměvná, to jsme měli najednou scénář. Celou dobu řešíme, jak Young to takhle nenechá a jednou se karta obrátí a Wang si to odskáče. Dokázala by Young takto odpustit?/

• 12.4.2013  12:22

Jelikož je to tak rozporuplné, tak nevím, kde začít a jak to stručně sepsat. Tenhle seriál mě od prvních vteřin tolik uhranul.., první díly byly tak jiné, než co jsem doposud viděla, že jsem plesala štěstím bez sebe. Číst někde, že budete svědky anděla, zázraků může znít dost kýčovitě, ale opak byl pravdou. Uvedlo mě to místy až do zajímavého napětí, podobnému tomu, když sledujete třeba krimi. Tím víc mě to přitahovalo.. Režie je proto naprosto úžasná.. Ale začala bych tím, co mě zklamalo, abych mohla skončit něčím příjemnějším (nevyhnu se SPOILERŮM). Finiš je celý nějaký rozpačitý.. Korejci dokážou zabít i doramu, která si to štráduje pro pět hvězd. Ale k věci.. Všechny zázraky a moje nepřekonatelná zvědavost, jak to dopadne a kdy bude ta "odměna" toho života na houby, vešla v niveč, protože to prostě nedopadlo. Všechno, co si hrálo na to, že člověk má mít naději, vlastně absolutně popřelo jakékoliv pozitivní myšlení o něčem, co řídí naše kroky. Ten příběh mohl úžasně klapnout a já si mohla plesat dál, ale skončilo to totálním nezadostiučením a ani věta, že jsem šťastný a vtipná scéna na sněhu mi náladu nespravila.. Byla jsem fakt otrávená. Proč? Co to má být? Kde je pointa? A teď to pozitivní.. Woo Sung Jung v této roli ukázal a potvrdil, že je prostě jedním z nejlepších korejských herců. Tu roli musel krutě trénovat, protože každá jeho mimika byla tak autentická, že jsem si říkala, jestli je to vůbec on, můj hero, který se tu objevil jako... no, to musíte prostě vidět, jelikož to překotné chování a smích nelze definovat. Prostě skvělý klaďas, který vyjde po 16 letech z basy. Anděl v podání Kim Buma je kapitola sama pro sebe. Herecky se vytáhl a ta role mu neskutečně sedla, jelikož si pak taky takové anděla butete toužebně přát. Záporáci byli dokonale přesvědčiví a celá zápletka, týkající se případu, se mi moc líbila. Náhody, které svedly Kang Chila a hlavní hrdinku dohromady byly do příběhu super zasazené a také jejich vztah byl vtipně okořeněný /Skvělá je scéna s kupováním čepice nebo zírání KCH, když viděl Ji Na-shi ve svatebním. :D/ A hodili tam spoustu dalších perel, které vám vytvoří sentimentální úsměv na tváři. Už jen ten zápisník černých a bílých hvězd za dobré a zlé skutky byl skvělý nebo ta historka, proč je přesvědčený o tom, že je anděl /No, řekla mu to přece maminka! :D/.. a další nezapomenutelné kousky o kterých se dá pořádně rozepsat. Za všechno třeba to, že jsem zde viděla jednu z nejlepších rvaček (v popukání hodném slova smyslu :D) a měla neidentifikovatelný pocit, když jsem poprvé viděla Goo Soova křídla. Nejvíc jsem si však oblíbila vztah otce a syna. Bylo to něco nového, ne to, co vidíme v každém jiném seriálu.. Jejich osud mě dokonce zajímal více, než vývoj hlavního páru... Suma sumárum dávám čtyři hvězdy, které jsou celé takové podivné.. Jelikož mou poslední myšlenkou byl pocit, že jsem strávila u něčeho tolik času, co dopadlo tak rezignovaně. Být Gook Soem, taky bych radši zůstala mutantem a ze všeho byla naštvaná.

• 10.3.2013  23:38

Možná budete patřit do stejné skupiny jako já a po shlédnutí několika dílů říkat, jaká je to neskutečná schizárna a jestli to bude takto pokračovat dál, tak zešílíte. Ta stará křivda, za kterou bych se v pozici diváka už dávno pomstila, mě neskutečně dráždila stejně jako chování postav... a co potom ty přímočaré situace nebo SPOILER: další totální ztráta paměti u téže osoby, to už - pozor - můžete pěnit. Přesto všechno nastala chvíle, kdy jsem zhltla několik dílů za sebou a sedly, jak se říká, jako hrnec na p-del. Najednou jsem si zalíbila všechny postavy. Snad jsem konečně pochopila ty vztahy mezi nimi.., snad jsem pochopila Ma-Roo-shio, jehož pasivita (ano, pro mě pasivita, já bych Jae-Hee ze začátku prostě přetrhla) mě totálně ubíjela - ty ztracený léta, medicína,.. Ale i tak jsem to s ním prožívala.. Jae-Hee - s ní jsem neměla takový problém, vždyť ona si šla za svým, skvěle se nesnášela a ještě teď ji nesnáším. Eun-Gi - moje nejoblíbenější - musela jsem si k ní najít cestu, ale rozuměla jsem jí nejvíce... Ale i z tohoto očarování jsem se probudila a závěrečné díly mě utvrdily v tom, že 3 hvězdy jsou akorát a ani dokonalé herecké umění to prostě nezvrátí. I když jsem přežila to jednání postav, tak všeho jiného bylo prostě moc. Ta zápletka se dala pojmout jednodušeji. Hudba, hudba je ale nádherná, nemám slov.

<< předchozí 1 2