Princezna a bojovník (2000)

Ja-malé dieťa, film-veľká zmrzlina. Keď som chcel veľké sústo, dostal som malý kúsok v podobe nemých výrazov hercov a statických priam zdĺhavých scén, po ktorých som ešte väčšmi slintal, po väčšom kuse. Keď som si už však myslel, že zmrzlina, ktorej som sa síce ani len nedotkol ale naplnila ma pocitom šťastia, je preč, dostal som plnú porciu v podobe grandiózneho finále, ktoré stále nekončilo a nekončilo a pri ktorom som s každým záberom nachádzal novú a novú jemnú slzu v oku a blažený úsmev na tvári. Jemný, opatrný, dokonalý. 5*

Pan Nikdo (2009)

Zistil som (už dávnejšie), že je zbytočné zamýšľať sa nad tým, či bolo moje rozhodnutie správne alebo kde som mohol byť keby som sa rozhodol inak. Keby premýšľam presne takto, tak by som sa úplne stratil v nespočetných možnostiach, akými cestami životom by som sa mohol uberať. Začal by som žiť v snoch, predstavách a ocitol by som sa v nekončenom kruhu, presne ako vo filme Mr. Nobody. Veď stačí povedať áno/nie a život sa mi môže otočiť o 180 stupňov. V každom prípade viem isto, že nech sa rozhodnem akokoľvek, život mi skôr či neskôr prinesie rovnako veľa šťastia. Takže si stojím za každým rozhodnutím a vďaka tomu nemusím nidky premýšľať, čo bolo správne a čo nie.

Desperado (1995)

Ach tá pomsta. Od začiatku som mal, že Antonio nie je jediný, kto sa mstí. Mal som pocit, že pomsta je páchaná aj ma mne. Tak strašne som sa už dávno nenudil. Jediné, čo ma potešilo a čo bolo aspoň nejaké pozitívum na tomto filme bolo, že "milovaného" Antonka trafil chlapík od nožov. A aby sme zostali pri motíve pomsty, tak dávam 2*

13: hra smrti (2006)

Morálne princípy, na ktorých je založený dnešný svet, sú tak ľahko spochybniteľné. Stačí si len spomenúť na vraždy, znásilnenia páchané človekom. Každý z nás by bol toho schopný. Stačí len dať nejakú pre neho najcennejšiu protihodnotu a hneď zabudne na všetko, čo ho robí človekom. Aj keď si náhodou zachová svoju prapodstatu ľudskosti, tak nespochybniteľný, vždyplatiaci zákon džungle ukáže svoju silu: „Zabi, alebo budeš zabitý.“ Jednoduché a pravdivé. Nie nadarmo je v jednoduchosti krása :-)

REC (2007)

Fenomenálne! Pred zhliadnutím som si myslel, že to bude tuctová blbosť typu "niečo šuchne a ja tam idem", ktorú predháňa jej povesť ale vážne som sa mýlil. Začalo nevinne, stupňovalo a stupňovalo a stupňovalo až do famózneho, priam masakrálneho finále. Cítil som strach, zatajoval som dych a dokonca som si musel dať aj pauzu. Španielom to v tých hororoch ale ide :-)

Vzhůru do oblak (2009)

Och krásne! Najmä dnes mi rozprávočka ako táto sadla ako pre mňa vyšitá. Tvrdo si íst za svojím a keď to dosiahnem uvedomím si, že som naháňal ilúziu, ktorá sa rozplynula. Vlastne nie rozplynula ale premenila na niečo, čo pravou podstatou môjho bytia. Friends (4*)ever

Orphan (2009)

Tešil som sa, že si po dlhom čase pozriem kvalitný horor/thriller. A môžem povedať, že sa moje očakávania vyplnili. Dlho som sa udržiaval v napätí a čakal som kedy príde tá zlomová chvíľa, po ktorej zatajím dych na minimum. A dočkal som sa. Prišla chvíľa, s ňou grandiózne finále plne využívajúce takmer bezvíznamné udalosti z predcházajúcich minút, ktoré som myslel, že slúžia len na vystupňovanie deja. A veľmi sa mi páčili záverečné titulky.

Hvězdný prach (2007)

Rozprávka ako má byť. Normálne ma mrzí, že som to tak dlho odkladal :-)

Ospalá díra (1999)

Na Burtonovi mám rád jeho citovosť. Na rozdiel od iných režisérov sa pri režírovaní riadi srdcom a nesnaží sa o dokonalosť. Dokonalosť mu nahrádza atmosféra, rozmanitosť. V každom strome, halúzke, v každom tieni cítite kúsok jeho duše, kút jeho fantázie, jeho vnútorného sveta. A ak Burtonovi dodá pozadieElfman, film Vás dokáže strhúť až tak, že pri malom záchveve kamery zadržíte dych.

Pokojný bojovník (2006)

Paradox - život je záhada tak sa ho ani nesnaž pochopiť. Humor - maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe, je to sila nadovšetky. Zmena- nikdy nič nezostane rovnaké. Pre mňa to nie sú len slová, ktoré zazneli vo filme. Spolu s inými, ktoré som teraz počul mi dávajú nový pohľad na svet. Uvedomil som si, že doteraz som žil v predsudkoch, klamstve, že som nevidel a nevážil si to bohatstvo čo mám a hlavne, že som som žil v strachu. Čo ak sa niečo stane? Veď minule som to nedokázal, tak prečo by som mal teraz? Presne toto sú reťaze, ktorými strach zväzoval môj život. Reťaze, ktoré sa začínajú trhať. Preto už môžem povedať: " ZAČÍNAM ŽIŤ!"

Ovládací panel
2 body