The Grand Tour - Dovádění v písku (2024) (epizoda)

POSLEDNÍ SLOVO: Úplně zbytečná recyklace 20 let starých nápadů už fakt není zábavná. Na druhou stranu to exceluje v kulisách ze Sahary, kdy mě fakt bavilo poznávat tuhle část věta. 3/5, 65 %

Fresh (2022)

SUPERTIP: Skvěle zrežírované. Takže z každého dialogu jsem cítil napětí, atmosféru a strašně mě zajímalo, co se bude dít dál. Bohužel závěrečné finále je přehlídka totálního kliše. Záporák má 3 životy a hlavní postavy dělají zcela absurdní rozhodnutí, jen aby došlo k opětovnému konfliktu. Většinu stopáže jsem se fakt suprově bavil, doporučuju 4/5, 80 %

Chudáčci (2023)

POSLEDNÍ SLOVO: Parádní po audiovizuální stránce. Líbila se mi i většina nastíněných motivů. Jen někdo zapomněl mezi začátkem a koncem filmu prostříhat zbytečných 8 hodin materiálu.  60 %, 3/5

Velryba (2022)

POSLEDNÍ SLOVO: Řemeslně skvěle ukočírovaná těžká témata smrti, odcházení a sebedestrukce. Nějak jsem dokázal pochopit všechny zúčastněné postavy, což se mi málokdy stane. CCA v polovině tomu na chvíli spadne řetěz, ale finále je opět grandiózní. Silný zážitek, 80 %, 4/5

On se bojí (2023)

POLSEDNÍ SLOVO: Crazy roadtrip. Některý pasáže jsou fenomenální halucinogenní tripy, kdy jsem hltal každej snímek, některý jsou zase dost nudný a zdlouhavý. 65%, 4/5

Napoleon (2023)

POSLEDNÍ SLOVO: Totálně divně sestřihaný film, ve kterém se nic neděje. A když už jo, tak je to zmíněno meziřečí, či to divák musí odhalit z kontextu toho, co se (ne)děje na plátně. Nuda, nuda, nudaaa 20 %, 1/5

Saw X (2023)

POSLEDNÍ SLOVO: Aboslutně fenomenální epizoda absolutně fenomenální série saw. Má to přesně to, proč to milujeme. Existencionalistický filisofický moudra, explicitní řežbu a na závěr nechybí zásadní odhalení, kdy se dovíme, že všechno je ve skutečnosti součástí dopodrobna propracovaného plánu. 90 %, 5/5

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

POSLEDNÍ SLOVO: Mohla to bejt fajn hraná parodie na akční filmy ve stylu Johnyho Englishe. Bohužel se to snaží mít přesah a uměle je tam našroubováno několik nesouvisejících scén, které jsou pak "zásadním odhalením" pospojovány a... no a je to slátanina. 50 %, 3/5

Sněžné bratrstvo (2023)

POLEDNÍ SLOVO: Velice autenticky se podařilo přenést z tv obrazovky na gauč atmosféru naprosto nehostinného místa, kde posádka letadla havarovala a následně žila. Body nahoru také za velice důsledné držení se skutečného příběhu. Trošku jsem se ztrácel v jednotlivých postavách, ale vlastně to ničemu nevadilo. 90 %

Bledé modré oko (2022)

POSLEDNI SLOVO: Nuda od začátku do konce.. 2/5, 40 %