bouchy02

• 19.11.2018  19:19

Valja Stýblová mě sere!

• 31.8.2018  10:08
    Výfuk (TV film) (1981)

Tak meruňky jako protihodnotu za dob počínající demoralizace a nedostatkovosti úplně všeho může nabízet opravdu jen Augusta. Ale Menšík tu svou víceroli hraje dobře a i pointa je dobrá. S tímhle schématem 'něco za něco' se dá vyhrát, proběhlo to například i v M*A*S*H (a vlastně to trochu kombinuje i Příběhy Alfreda Hitchcocka - díl Perfektní plán :) )

• 31.8.2018  08:46

Plné politiky od první scény. Autoři vsadili na Velena atd. coby na přísné, ale uznalé a dobrácké představitele režimu. Zesměšňování roku 1968, snah o reformaci, církve a v podstatě i těch obyčejných vinařů. Opět zazní hesla o zpátečnících, o tom kdo má správný názor a kdo ne. I když se vše snažili zamaskovat, jak v dialozích, tak i vcelku ojedinělými záběry ze Západu. Jediná hvězdička za skvělé obsazení, dobré zpracování, poetiku - která ovšem slouží režimu. Pozměňování historie, apologetika komunismu a propaganda musí být vždy odmítnutá, ač je třeba zabalená do sebelepšího obalu. Menšík, Kryzánek, Kostelka, Šimánek, Svoboda... nemile překvapili účastí na takovém filmu. A až vulgární Janžurová taky. Ale tak to asi dřív bylo - odehrát nesmysly a mít slušné peníze. Ano, s výrazně změněným scénářem a zkrácenou stopáží by z toho byla svěží letní minikomedie o vesnickém člověku. Navíc Svobodův soundtrack mi dost připomněl jiné filmy, např. Tři oříšky pro Popelku.

• 30.8.2018  14:14

3-4*

• 26.6.2018  19:06

Tak tohle asi ani nemuselo vzniknout a vidět jsem to taky nemusel.

• 22.8.2017  13:19

Na jeho místě, čekal bych více náklonnosti k těm, kdo ho vzali do skupiny a tím mu vůbec umožnili vlastně všechno - možnost tvořit, neohlížet se na peníze, mít na čem hrát (a moci si vybrat), moci experimentovat s technologiemi, moci cokoli vydat pod vlastním labelem, mít kontakty snad na všechny muzikanty na světě včetně Elvise, cestovat. To by se mu v Liverpoolu, ani s nějakou lokální skupinou, vpravdě nemohlo splnit. Chápu, že nebylo snadné prosadit si svoji tvorbu na LP The Beatles. Takže ono se snadno žije "nemateriálně", když nástroje čekají ve studiu, stačí zapnout a kuřiva je taky dostatek. Dost mi to připomnělo jeden dokument o Elvisu Presleym, kde se rozebíral jeden jistě důležitý, ale nikoli nejvýznačnjší rok jeho kariéry.

• 22.5.2017  04:53

Pro mne vynikající film s motocykly a automobily o začátcích motorismu. A Češi byli u toho!! Škoda několika hluchých míst. Kde tehdy vzali tolik veteránů? Zakomponování dobových dokumentů je bezchybné (i včetně skutečných postav vynálezců) a kdo četl knihu, na "ramec" (i když o několik let posunutý) si vzpomene také. Adolf Branald prostě věděl! Hudebně velmi nápadité.

• 7.4.2017  07:50

Z nostalgie a hlavně za nalezenou scénu s barvením karafiátů :)

• 28.2.2017  15:26
    Kosmo (TV seriál) (2016)

4 za parádní tvary Plodkový a kozy Josefíkový (který vidět nebyly)....

• 28.12.2015  05:39

Skvělá zábava!

• 28.11.2015  15:30

Naprosto hrozná kvalita postsynchronu, herci jinak otvírají pusu, ruchy jakbysmet.

• 5.9.2015  15:32
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Jak Donutil v novinách tvrdil, že nebude hrát podle Clunese, tak přesně to dělá on, ale i všichni ostatní. I v detailech naprosto shodné (nevím, jestli to byla podmínka licence, nebo jen neschopnost českých scénáristů). Zatímco např. v Anglii běžná věc, že se vypijou litry čaje, u nás je málo běžné, že bych naklusal do ordinace a hned požadoval kafe i s mlékem). Opravdu i detaily jsou převzaté a často málo přepracované do uvěřitelné podoby, zasaditelné do Valašska. A ta mluva - pražština a občas osoba mluvící naprosto přetaženým dialektem. A taky bodmin nerovná se pražák, ani omylem. To už radši nechat bodmina.

• 1.8.2015  16:30
    Brass Eye (TV seriál) (1997)

K Monty Python's Flying Circus to má opravdu hodně daleko, jsem zklamán. Absurdita se dostaví, ale pobavení ne. Svého diváka si to asi najde, ale ona monotematičnost (absence skečů) z toho dělá málem publicistický pořad stylem Nedej se. Na to, kolik dalo práce to sehnat, to nemá tu kvalitu.

• 11.8.2014  10:53
    Kontakt (1997)

Tak schválně, kdo všechno viděl kopii s úvodem od Vesmírných lidí? Všichni si raději zkontrolujte, že jste nebyli očipováni.

• 11.7.2011  15:42
    Let It Be (1970)

Něco zcela výjimečného, můžeme tu pozorovat různé nálady, hádky, ale i tah na bránu při vytváření nových hitů. Někomu motá hlavu, že Let It Be je jako album poslední a film je vydán po rozpadu The Beatles, ale není to tak. Poslední album je Abbey Road, po létě 1969 už se ani nescházeli. Touha po koncertování se vyjevila při něčem, co nazýváme "Apple Rooftop Concert" a když se tohle řekně, každý ví, o co jde. Možná je celý film "divadlo", možná "dokument", ale je to fuk.

• 11.7.2011  15:37

Psychedelie a zvláštní humor, který se nesmí konzumovat každý den. Hodně zajímavých, ale náročných písniček, ovšem samotná Yellow Submarine, to se jim tedy povedlo!

• 11.7.2011  15:35
    Magical Mystery Tour (TV film) (1967)

Možná dost nepochopený film, jde od ničeho k ničemu, ale taková byla doba i nálada. Poté, co zesnul Epstein, asi hoši nevěděli kudykam. Tak natočili tohle, leč snad i dobře, že tenhle film vzniknul, i když nedosahuje kvalit A Hard Day's Night nebo Help!.

• 11.7.2011  15:33
    Pomoc! (1965)

Ujetá, barevná a lahodná legrace, která je mi blízká i pro podobnost s Monty Pythony - prostě britský humor. Někdy se sice děj vleče a lepí, ale začátek je hodně svižný.

• 11.7.2011  15:29
    Perný den (1964)

Nejryzejší film s The Beatles o "takovém normálním dni jedné skupiny". Neustále nacházím nové a nové detaily a souvislosti. Jestli Monty Pythoni přišli roku 1969, A Hard Day's Night tu bylo se vší podobností v roce '64. Prostě skvělá a srdeční záležitost. Šest hvězdiček.

• 6.3.2010  18:56
    Bez soucitu (2010)

"Royal with cheese"! Na co dlouhé nudné akční filmy!?

• 25.1.2010  06:37
    Sedm (1995)

Vynikající film, že přesahuje všechna moje měřítka. Vynikající začátek a ostrý konec. Dobrá psychologie, nikoli jako obvykle stupidně zpracovaná. Však taky film starý patnáct let.

• 6.1.2010  07:50
    Avatar (2009)

Moc dobrý film. Úspěšný. Jenže na rozdíl od Titaniku, na tohle se dá dívat!

• 28.12.2009  18:57

To je taková nostalgie, že se člověku až chtělo brečet z těch vzpomínek!

• 26.12.2009  19:24
    Happy Feet (2006)

Tohle že má Oskara!!??

• 3.10.2009  19:33

Poučný film!

• 22.9.2009  13:14
    Pan Bean jde do města (video kompilace) (1990)

• 22.9.2009  13:12

• 22.9.2009  13:11