Aywes

okres Znojmo

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 5.10.2019  19:26
    The Boys (TV seriál) (2019)

Černohumorná jízda, která vyhrocuje druhou stranu superhrdinů. Ani jedna postava není zbytečná. Nejde ani tak o nějakou intelektuální jízdu, která má přehodit vyšší poselství, ale o syrové zobrazení a dospělý přístup. To mi ke štěstí v dnešní době fakt stačí. Je ale zarážející, že Eric Kripke psal i kdysi scénář pro příšernej horor Boogeyman (2005). Nějak se nám holomek vypracoval, co? Pokud si pokládáte otázku, jestli chcete The Boys vidět a snažíte se přijít na to, jestli jste cílovka, tak The Boys vidět chcete, věřte mi. Místní hodnocení není vytažený z prdele. Tentokrát s ním souhlasím.

• 23.9.2019  11:58
    Neutečeš (2014)

Zajímavý soundtrack a pár dobrých scén nedokáže vytáhnout film z průměru.

• 22.9.2019  22:31

Komu se líbil random díl z Marvelovek, tak asi ví, co čekat. To taky dostane. Zábavná popcornovka jako řemen a zároveň elegantní labutí píseň vztahující se k Avengers. Jako já se bavil. Určitě zábavnější, než Homecoming. Spider man má celkem dobře našlápnuto na zábavnou sérii. Jestli je ale pravda, že Sony koupilo práva a rozhodne se pro další reboot, tak to teda potěš koště...

• 31.8.2019  23:31

Příjemně inteligentní, ale zároveň nenáročný akčňák. Mohl by konkurovat Bournovi. Mrkněte na to.

• 18.8.2019  20:04
    Hellboy (2019)

To se jako shodnu s verbalem, jo?

• 17.8.2019  22:41
    Jednorozený (1990)

Já nemůžu hodnotit jinak. Nemohl jsem odtrhnout oči z toho, co jsem viděl. Hodně syrový zobrazení stvoření světa.

• 17.8.2019  19:11

"Poznáváte ten řetěz?" "Ano, ale nevím odkud. Mohla by to vědět má žena..." "A zavoláte ji?" "Je mrtvá..." Jestli vám tahle část rozhovoru přijde ok, tak si film užijete. Jinak ruce pryč. Poznámka: řádky jsou rozsekaný, protože csfd stále nemá funkci odstavců. Celkem peklo.

• 12.8.2019  20:21

Já se bavil. Prostě další Marvelovka se sympatickou herečkou v hlavní roli a tutovkou Samuel L. Jackson. Na nenáročný večer jako dělaný.

• 9.8.2019  21:43
    Creed II (2018)

Pořád ten koncept funguje.

• 3.8.2019  17:02

Fantastické zakončení, ale pořád si chci postěžovat na emoční plochost. Zakončuje to obrovskou ságu MCU a právě proto bych čekal víc emocí. Na mě to totiž nepůsobilo jako doják. Ostatní to ale vidí nějak jinak. Já jen nad tím kroutím hlavou a zůstávám outsiderem. Jistá propojenost samozřejmě funguje, ale o nějakém budování promyšlených vztahů a motivací se moc mluvit nedá. Tím nechci sdělit, že Endgame je pitomost. Jedná se totiž o nejspíš nejlepší Marvelovku, jakou jsme kdy měli možnost vidět. S tím se pojí všechny plusy a mínusy. Jak diváci jistě vědí, tak se jedná o nadupanej blockbuster, který i přes svou délku nemá moc hluchých míst. Celé se to sleduje až s překvapivou lehkostí. Nečekejte rozhodně nějaký přelomový poselství. Děj je fajn a i přes hlavní námět se do toho autoři nezamotali. Což si zasluhuje zvýšený hodnocení. Moc autorů totiž s podobným tématem nedokáže správně pracovat. O to zajímavější je, že se do toho nezamotali i přes rozsáhlost vytvořeného universa. Scénář je totiž chytrý a promyšlený. Netlačí ale s tou chytrostí moc na pilu. Pořád se totiž jedná hlavně o typickou Marvelovku v nejlepší formě. Co můžete čekat? Nekompromisní blockbuster se vším všudy. Akce, CGI, nějaký ten "džojk" na odlehčení atmosféry ( i když o její hutnosti bychom mohli celkem polemizovat) a sympatický postavy. Nesmím ani zapomenout na epický závěrečný souboj. Rád bych měl některý části kamerově na jeden záběr, ale kdo v tohle doufá od typicky konzumní sérky, tak je nejspíš trochu naivní. Berme v potaz, že konzumní filmek není negativní pojem, ale pozitivní. Prostě si vyčleňte večer, dejte si pivko a užijte si tu tříhodinovou zábavnou jízdu s vašimi hrdiny. Tudíž za mě naplnil závěr série očekávání. Epický blockbuster, který kulhá na emoční plochost. Chtěl bych víc? Rozhodně ano.

• 2.8.2019  17:38

Asi snižuju nároky, ale já se fakt bavil. Nic náročnýho, ale nečekaně zábavné.

• 22.7.2019  20:05

Jediné co k dokonalosti schází je pohledná, naivní a uječená blondýnka. Tohle pravidlo platí pro porno a špatné horory. Zkuste hádat, jestli tohle film splňuje.Only on Filmbox!

• 21.7.2019  12:14
    Vyvolený (2000)

Nejsem teda tak odvařenej. Je to skvěle obsazený thriller s dobře napsaným scénářem. Hudba podtrhuje lehce superhrdinskou atmosféru, ale záměrně se Unbreakable drží při zemi. Dotváří se sice tak pocit realističnosti, ale to jde udělat pouze na úkor nějakých zajímavějších scén. Konverzace ale fungují. Pokud hledáte přízemní "superhrdinský" film, tak je na přesně na vás Unbreakable mířený.

• 18.7.2019  17:29
    Attenberg (2010)

Asi mě poselství filmu minulo. To by mě ještě tolik nesralo. O dost horší je, že jsem se zoufale nudil. Absolutně nic se nedělo a celý film byl pro mě jedno velké WTF.

• 8.7.2019  22:37
    La La Land (2016)

Co je to sakra za svět? To se shodnu s verbalem? Jako nejspíš jo. Atraktivní ústřední dvojice je to jediné, čím může film lákat, když vynecháte randál nominací na Oscara. Já v tom ale žádné kouzlo nevidím. Nejspíš musíte být fanda muzikálu a romantiky. Já oba žánry nemám rád. I tak se ale stále jedná o film, který dostal kotel nominací a na scénář kývla Emma Stone i Gosling. Jedná se tak kvůli tomu o povinnost? Pokud chcete machrovat před ostatními, jak to byl nudný film, tak z morální stránky ano. Druhý důvod by byl, kdyby jste měli rádi muzikál nebo romantiku. Ten poslední důvod je být žena nebo homosexuál. Pokud na všechny tyto požadavky odpovídáte ne, tak můžete s naprosto klidným svědomím přeskočit. Já se nudil.

• 5.7.2019  16:05
    55 schodů (2017)

Taky nějak nechápu, že Helena nebyla nominována na na žádnou cenu. Hraje přesně tak, jak ji máme všichni rádi. S noblesou depresivní, ale zároveň neuvěřitelně živý charakter. Přijde vám ta kombinace zvláštní? Tak na 55 schodů mrkněte. Blížící se konec sice nemá tak skvělé scény, jako předešlá část, ale pořád se jedná o hodně nadprůměrný příběh, který by jste měli vidět a znát.

• 4.7.2019  18:30
    Ďábelská posedlost (2015)

Kdybych se mohl vrátit v čase a dát sám sobě nějakou radu, tak by rozhodně zněla: Nikdy se nedívej na The Atticus Institute.

• 1.7.2019  22:32
    Ghoul (2015)

Zní to jako fajn zábavička. Nám známé prostředí, Čikatilo a nějaký to nadpřirozeno. V celku budující atmosféru ale strhává nezvládnutý zakončení. Čekal jsem nějakou kulišárnu, která pozvedne žánr dál. Převážně ve scénáři. Nedočkal jsem se. Neoriginální podívaná s hrozně napsanými dialogy, která dokáže nalákat snad jen skličující atmosférou zasazení.

• 23.6.2019  15:00

Sledovatelných bylo posledních 20 minut. Do té doby nuda. Můžou vynechat jak fanoušci konspirací, tak found footage.

• 5.6.2019  17:45
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Ultimátní drama o ruské aroganci, lidskosti, tehdejším režimu a hlavně o reálné katastrofě, která by kvůli následkům zasloužila o dost větší pozornost. Povinnost.

• 2.6.2019  14:45
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

Ultimátní vytvoření nového mainstreamu z nemainstreamu. Neobyčejné postavy a scénář utržený ze řetězu. Velmi zábavný kousek, pokud hledáte trochu jiný seriál.

• 2.6.2019  14:43

Těžko stravitelná kombinace hororu, komedie a dramatu. S blížícím se koncem si začne divák vytvářet různé interpretace. To sice neschová nezvládnutou dynamiku v přepínání žánrů, ale jako taková jedinečná práce funguje film vlastně celkem dobře. Nečekejte zombie horor nebo klasickou taliánštinu z 80.let. Spíše trochu netradiční zážitek. Pokud ale hledáte nějakou fajn béčkovku (jako jsem chybně hledal já), tak ruce pryč.

• 26.5.2019  14:54
    Spaced (TV seriál) (1999)

Pokud máte rádi Simon Pegga, tak není co řešit. Osobně mi ale přijde tento styl humoru až příliš jemný. Neurazí, nenadchne. Sympatická postavy mě drželi až do konce. Slabé vtípky nezachrání ani rafinované popkulturní odkazy. Není to můj šálek čaje...s mlékem.

• 25.5.2019  12:16
    Vlákna (TV film) (1984)

Nejspíš nejdepresivnější film, který jsem kdy viděl. Syrové, drsné a reálné. Prvky dokumentárního formátu celý koncept vyzdvihují a vytváří ještě uvěřitelnější zasazení. Threads ale rozhodně není klasický postapo. Nečekejte akci nebo drsnýho hrdinu. Očekávejte reálnou rekonstrukci následků jaderné války a připravte se, že budete sledovat necelé dvě hodiny beznaděje. Přesto jako odstrašující příklad, kam nás může takový jednání zavést funguje Thread naprosto fantasticky a to nejspíš zamýšleno bylo. Pokud se o témat zajímáte, tak si najděte volnou chvíli a mrkněte na to. Neříkám, že budete spokojeni. Spíše budete šokování.

• 18.5.2019  23:18
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Skvělá kamera a choreografie nedokáží přebít (doslova) slabý scénář a nezajímavé postavy. Po čtyřech epizodách nezaujalo. Bitky ale nečekaně dobrý.

• 18.5.2019  23:01

Nečekaně zábavný. Slabší základ se postupně vypracovává do slušnýho thrilleru, který hlavně baví. Nepokládá nějaký filozofický otázky. Je to "jen" docela zábavný horor, který si pravděpodobně nebudete dlouho pamatovat. V dnešní době ale díky alespoň za ten průměr.

• 18.5.2019  13:37
    Room (2015)

První polovina je skvělý psychologický thriller. Tísnivá atmosféra čtyř stěn doplněna o chlapcův nevinný pohled na "svět" je krásně kombinovaná se zvukovým podkresem. V druhé polovině se ale žánr přehoupne do striktního dramatu. Pořád je zábava to sledovat převážně díky titulnímu obsazení a chytrému scénáři. Pro mě překvapení. Převážně změna žánru proběhla plynule a dokázala skvěle a opodstatněně navázat. To ale nevylučuje to, že druhá polovina je trochu slabší. I tak jsem se bavil. Právem oceněný film.

• 9.5.2019  21:01
    Spotlight (2015)

Spotlight obsahuje sice zajímavý příběh, který je podstatné světu prezentovat, ale mě jakožto nevěřícímu toho moc neřekne. Ano, ohrožení je znatelné a obrovská krize přímo ze scénáře čpí (ve správném slova smyslu). Nic proti tomu. Jen si musím nahrazovat hlavní aktéry jinou institucí, aby celý film měl nějaký dopad. To samozřejmě není špatně. Jedná se o subjektivní pohled na problém. Shoreova hudba funguje jako ten správní popud na vytvoření lehce tísnivé atmosféry. To ovšem nedokáže zachránit jinak příliš obyčejný spád. Jako dobrý. Herci v pohodě, hudba super a celkově se jedná o dobře odvedenou práci. Že bych ale z toho byl odvařenej to se fakt říct nedá...

• 7.5.2019  17:31

"Svět je plnej osamělejch lidí, kteří se bojí udělat první krok."

• 5.5.2019  17:23

Nanicovatá snaha o intelektuální horor, který selhával převážně na nudných scénách a špatně napsaném scénáři. Neexistuje snad ani jediná část filmu, kdy bych se nenudil. Výsledná pointa se sice malinko zaleskne, ale to nic nezmění na celkové pospolitosti The Suffering. Název je ale celkem příhodný. Docela jsem trpěl.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26