Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 77 153 229 305
    • 19.6.2018  11:11

Zatial druhy najlepsi film rezisera Toma Di Cilla /Zivot v Oblouzneni/. Suchar John Turturro objavuje novu chut do zivota aj vdaka mlademu cloveku menom Sam DobraSkala. 89 %

• 19.6.2018  11:04

Sympaticka, vyborne odsypajuca komedia o holke, ktora nie je extra pritazliva a rozhodla sa ... ale sak si to pozrite. Jeden z najlepsich filmov Georgea Stevensa /Gigant 1956, Woman of the Year / : 95 %

• 19.6.2018  10:59

Tomas Hoffman natocil len jeden film a ako vidim, velmi dobry. Kludna pohodova komedia, ucitelka, cesky vidiek, hospody, vidiecke prace ..... Vetcheho nemusim od Prodavace Humoru 1984, ale tu bol aspon znesitelny, Petra Hrebickova a Tereza Kostkova boli vyborne, veril som im to hranie. Dalsia pohodova feel -good komedia . 77 %

• 19.6.2018  10:52

Po filme nedodrzeny Slib je toto druhy najlepsi film reziasera Chlumskeho - ak nepocitam srackoidne Stuj, nebo se netrefim. mam rad filmy o vodakoch, splavovani riek, to je moja slka kavy. Do toho este slusne dialogy, voda, kopa vody ........oddych a pohoda a a klud, tak to mam rad : 68 %

• 19.6.2018  10:47

Fred Astaire natocil najlepsie muzikaly hlavne v 40. rokoch. V 50-tych rokoch potom prijimal aj civilnejsie roly - a mimochodom, dozil sa 88 rokov, coz je nadherny vek. Ako mam rad 30. roky, nejestvoval CGI bordel vo filme, zelene platno bolo sci-fi a PC nejestvovali - ani triky. Ale nemozem sa ubranit dojmu, ze film jede na primitivnej, zjednodusujucej sablone : dialogy -tanecky -hudba , dialogy -tanecky hudba ..... bez deja, s vatovo planym plkanim, a s kopou nudy . 58 %

• 19.6.2018  10:01
    Annie Oakley (1935)

George Stevens /Hollywood Party 1934, Quality Street/ a western ? Hm, to som doteraz nepochopil, lebo najlepsie westerny tocil podla mna John Ford, tak trochu i Howard Hawks. A neskor isty Klint Vychodnyles. Kazdopadne dost netypicke pre Stevensa, ale zozral som to. Zozral som to hlavne kvoli genialnej Barbare Stanwyck /Mrtvi muzi nenosi skotskou sukni, Sorry Wrong Number, Pojistka Smrti/, ktora bola tak univerzalna herecka, ze jej westernova rola nerobila najmensi problem. Stanwyck s koltami prekliato nizko, ako cowgirl nikdy neminie ciel, a este aj vie hrat! Maketa westernoveho mestecka sa na 30. roky poarila, kulisy nic moc, ale vyvazene namakanymi dialogmi a prestrelkami : 74 %

• 19.6.2018  09:53

Podla mna komedia silne ovplyvnena svojou dobou . 30. rokmi a nejde tam o nic ine, len za Katarina Hepburnova sa snazi dostat sa vyssie na spolocenskom rebricku. Dost nudne, tempo a dialogy v strede filmu su vysôlovene plane, kulisy nic moc .......trpi to este aj na rezisersku rutinu, scenaristicku bezradnost a podla mna je to aj jaxi --- prvoplanove ? Nejak Tak : 60 %

• 19.6.2018  09:25

Posledny film reziserkeho velikana Elia Kazana /Na vychod nod Raje, Viva Zapata, v Pristavu/ je len priemer. Tematicky ide o bohateho magnata, ale dej sa tu jaxi vyparil. Tempo je pomale, a veruze aj nudne, hlavne stredna cast filmu sa priserne vlecie. Dovod, preco som to pozeral, je, ze je to preplnene proflaklymi drzkami. Idem teda konkretne, Jack Nicholson /Prelet nad Kukaccim Hnizdem, Bezstarostna Jizda, Telesne Vztahy/, Robert Mitchum /El Dorado, Lovcova Noc, Nepritel pod Hladinou/, Tony Curtis /Rozbite Zrcadlo, Spartacus/, Jeanne Moreau /Brutalni Nikita, Falstaff, Zlutý Rolls Royce/. No a nesmiem zabudnut na mojho oblubenca Donalda Pleasence /Jestli se rozzlobime, budeme zli, Race for the Yankee Zephyr, bondovka You Olnly Live Twice/. No a este De Niro k tomu. 64 %

• 17.6.2018  21:22

Dalsi film, ktory odhaluje sposoby medialnej manipulacie - konkretne ide o mladu zenu, ktorej slava ... sak si to pozrite. Kazdopadne perfektny film, mainstreamom nepravom zabudnuty klenot. A to Andy Griffitha - som mal dlho zafixovaneho len ako Matlocka : 95 %

• 16.6.2018  13:21

Scenaristicky je to bieda : holka sa vasnivo zamiluje, vytriezvie a nasledne konci so zlomnenym zaludkom, teda pardom, hovori sa so zlomenym srdcom. Nuda, takychto scenarov napisal realny zivot uz X. Na mna to teda dojem neurobilo, skor som rozmysla, ze si pojdem kupit nuditko. Cosi malo do seba symbioza zivota americkych rodim s US vidiekom. A atmosfera Kansasu 20. rokov minuleho storocia. 60 %

• 16.6.2018  13:12
    Baby Doll (1956)

Uz som to raz spominal a zas tu je ten uzivatel , patologicky uchylak , ktory miluje a -a podla mna aj prevadzkuje - kadejake sexualne deviacie. A navyse je fundom dalsieho sexualneho devianta menom Dyvyne. A co ma xmrti rozculuje a privodi mi to az amok, su jeho komentare, tohoto Radka Katrlika. Tvari sa ze je neviemnaky erudovany filmuznaly a komentuje fakt dobre filmy, ako je Kazanov Baby Doll. pricom ide o sexualne dezorientovaneho uchyla. No a púar slov aj k filmu : Elia Kazan /Viva Zapata, Tramvaj do stanice touha, Na Vychod od Raje/ sa o5 predviedol, ked natocil film , ktory je od scenaristu Texasa Williamsa. Ide o juzansku dramu dvoch chlapov, a jednej zeny, kde je pritomna spolocenska satir, eroticke dusno - chapem, ze bol rok 1956 a ta erotika bola uz latentna, kedze este vtedy jestvoval Haysuv kodex, odborne Produkcni Kodex, taxa nesmela ta erotika prilis prejavit. A zase, mainstreamom neskutocne opominane a zabudnute dielo, ktore si to navyse vobec nezasluzi . 77 %

• 16.6.2018  12:52
    Čertoviny (2017)

Troska a pohadky, teda rozpravky, to je bieda. Fakt ma to nebavilo, nuda, sedivy podpriemer, nudne dialogy, plane dialogy zas nuda ....... nedalo sa dopozerat : 0 %

• 16.6.2018  12:49

Tak definitivne bieda, reziser Hrebejk uz nevie kudy kam, je to len splet volnych scenok, ktore ani na seba nenadvazuju, spajaju ich len postavy : 20 %

• 16.6.2018  12:45

V podstate sa rokecal z man moj oblubeny uzivatel Pierre, ktoreho Ramzeszial este nemam v oblubenych - pretoze sa do 100 -ky proste nevosiel. Reziserska rutina je vyrazenejsia oproti Zahradnictví -Rodinny pritel, pribudlo nudy. Jaxom ale spominal, litanie tu pisat nejdem a vsetko podstatne -aj za mna - vynadril v komentari uzivatel Pierre, jeho komentar vrele odporucam. 30 %

• 16.6.2018  12:43

Taxa Hrebejk znovu vratil do priemeru a reziserskej rutiny - a to po planobach ako su Libanky 2013 a Zakazane Uvolneni som myslel ze jes nim amen a ze by najlepsie urobil, keby sa na filmy vysral. Teda pardon, mne to zase uletelo, chcel som napisat ze ukoncil karieru. kazdopadne pelisky uz Hrebej neprekona, to som si isty, a uz asi nebude ani Pupendo novodobe. Ma to predchadzat komedii Pelisky, ale nejak slabo nadvazuje, rezisersky len rutina, bez zapamataniahodneho momentu, nuda a k tomu vatovo plane plky. 50 %

• 16.6.2018  12:30
    Moře trávy (1947)

Pre mna jeden z najlepsich filmov Elia Kazana /Na vychod od Raje, Viva Zapata, Tramvaj do stanice touha/. Tak trochu i western, a dost aj spolocenska konzervacka, kde vladnu Spencer Tracy a Katarina Hepburnova. A ovela mam radsej tieto starinky, ktore preveril cas nez sa kukat na vsetky tie novodobe mainstreamove planoby - Tchor. 100 %

• 16.6.2018  12:23

Kirkpatricka poznam hlavne ako scenaristu - Slepici Ulet, Za plotem, kde myslim ze film Za plotem 2006 aj reziroval, teda natocil. Toto je ale slabota takmer zo vsetkych uhlov pohladu : rezia, scenar, herecke vykony, kulisy a co ma dorazilo, su mimoriadne plane dialogy, to fakt uz sa lepsie pocuva mleti dzendr hoven nez toto. Murphy /Beverly Hills Cop 1 -3, Zamilovany Profesor/ tu bol zbytocny, nic sa nedeje ..... a v kinach to komplet zhorelo. Uz po Zamilovanom profesorovi sa zacal Murphy vytracat, a definitivne vytratenie z filmu potvrdil Policajtom ze San Francisca. Tu uz je to vyslovena bieda, mizeria : 5 %

• 16.6.2018  12:18
    Bumerang (1947)

Plana kriminalka, fakt len rezisersky liznute po povrchnu, aj detektivkou je to len taky lacny ppovrchny vyplach ..... Kazan sa tymto rezisersky nijak nepredviedol ......keby nenatocil kulty ako Na vychod od raje 1955, Viva Zapata 1952, Tramvaj do stanice touha 1951 - tak by neprerazil v zivote. 40 %

• 16.6.2018  12:04

Ja jakozto cechslovak mam ovela radsej cesky dabing nez ten slovensky. Pribeh, ktory natocil reziser Elia Kazan /Gentlemanská dohoda, Tramvaj do stanice touha, Viva Zapata/ sa odohrava v USA okolo roku 1900. A ide o kvalitny film, rodina zije v spinavych predmestiach New Yorku, kde otec je alkoholik, a vsetko - najma starost o domacnost je na matke. K tomu este dcera ma svoje plany ....realita vsednych dni ich ale zamlzi. Nakoniec ale happyend sa predsa len konal, a to za vybornych dialogov sice len v priemernych kulisach, ale s laskou natocenych. Reziserovi tu pomahal pri toceni aj sexualne dezorientovany Nicholas Ray. Elia Kazan ako reziser sa totiz vyznal do remesla, a to ja jakozto laik -nedouk, ktory namiesto filmovej teorie sa venuje filmarskej praxi, vidi na prvy pohlad : 75 %

• 16.6.2018  11:45

Hlupy distributor zas kazi nazvy filmov : Bad Ass nazval mstitel bezpravi, Gone with the Wind je "Jih proti Severu" no a tu zas nejaky premudrely mozog a muslitel prelozil Love me or Leave me ako Laska bez predsudkov. Tak s tymto, mily distributore, tahni laskavo do hajzlu, ale na dno zumpy. Kazdopadne kvalitny film, Charles Vidor /Rhapsody 1954, The Lady in Question, Gilda/ natocil vybornu dramu : zenska sa zamilovala,po vytriezveni ju cakal psychicky teror. V roli zenskej sa predstavila genialna a skvela Doris Den /That Touch of Mink, Man who knew too much, Mladik s trumpetou/ a v roli psychicky tyrajuceho manzela sa predstavil zase James Cagney /Mrtvi Muzi Nenosi skotskou sukni 1982, Pan Roberts a Bily Zar 1949/. Vidora si pamatam hlavne ako rezisera perfektnej Gildy s Ritkou Hayworth, tuna sa ukazal vsak ako schopny reziser - film ma nadhernu kameru, kazda scena bola tocena s laskou. Dialogy - uz dlho som nepocul tak perfektne rozhovory medzi muzom a zenou, k tomu slusne kulisy. ked sa to vsetko snubi s namakanou skusenou rukou rezisera, hned je na svete uspesna konzervacka s hereckymi koncertami. 89 %

• 16.6.2018  11:11

Jo, reziser Charles Vidor sice natocil Gildu, kde Rita Hayworth bola genialna aj so svojimi taneckami a pesnickami. Tu sa spolu s tvorcami Gildy -konkretne s Glenom Fordom, reziserom Vidom sa zase Rita pokusila natocil Gildu 2. Dopadlo to tak, ze zle. Gilda mala perfektne dialogy, tu vladnu vatovo plane plky, lktore po polhodine prestali byt pocuvatelne. Kulisy plane, Rita si myslim ze zacala chlastat jaxa rozisla s manzelom Orsonom Wellesom. Takze ne pokus o Gildu 2 ostava len planym pokusom : 45 %

• 16.6.2018  11:04

Fryderyk Sopen /februar/marec 1810 - oktober 1849/ bol polsky hudoibny skladatel, a tento film od rezisera Charlesa Vidora /Double Door 1934, The lady in Question, Gilda/ je o nom. Informacie o Chopinovi su vycerpavajuce, zobrazene kadejake tie pobyty po Francuzsku, Malorke, cestoval po Europe - a rozhodne sa nezastavil, bol v permanentnom pohybe. Pri tak castom jeho cestovani po Europe 19. storocia si zacinam mysliet, ze ponozky menil rovnako casto ako mesta. Super, tak to mam rad, svet v neustalom pohybe. Nechyba velka laska k zene : Dzordz Sandova , a nesmu chybat nadherne pesnicky bez slov a klavirne vystupenia - v tom bol Chopin masakrozne dobry . 92 %

• 16.6.2018  10:23
    Desperáti (1943)

Toten uzivatel mi kvalitne lezie na nervy. Nielenze je to sexualny deviant, ktory trpi patologickymi uchylarnami, este je aj fundom dalsieho sexualneho devianta menom Dyvyne. A co je total na picu, je ten fuckt, ze tvari sa ako neviemaky expert a vidim jeho komentare u fakt dobrych menov. Konkretne idem : Radko Katrlik. Charles Vidor /Double Door 1934, The Lady in Question, Gilda/ sa tentokrat sekol, natocil totiz western. A stale tvrdim, ze westerny nevelmi vedel, a tento je toho krasnym dokazom. Jak napisal distributor, udalosti sa dali do pohybu ako ....ten a ten udelal/urobil to a to ..... Tfuj! Hnoj. Zaznamenane a zapisane Udalosti a svet je v permanentnom pohybe uz od Starovekeho Egypta a od cias Sumerov a Akkadu. Takze toto sa Vidorovi nepodarilo, respektivne slape len tak na pol plynu. Nudna zmes ludi, este horsia kombinacia udalosti, aj ta lupez bola rezisersky odbita, plano natocena. Potom nasledovali vatovo plane plky a nic ... zaver uplne spackany. Pravom zabudnuty film, o 2 tyzdne - axa dozijem, ani nebudem vediet, o com to vlastne bolo : 45 %

• 16.6.2018  10:06

Ani ne tak komedia, skor drama, a to rezisersky namakana. Zenska je obvinena z vrazdy, ale cosoi kdesi sa stane, priame dokazy chybaju a taxa zamestnala v jednoim obchode. Zhodou okolnosti sa situacia okolo dotycnej zenske komplikuje - a o tom je film. Rolu tej zenskej perfektne stvarnila Rita Hayworth /Gilda 1946, Dama ze Sanghaje/ a v dalsej roli som videl legendarneho Glena Forda /Gilda/. Charles Vidor /Double Door 1934, Desperáti 1943, Gilda/ ako reziser mi imponoval, kazda scena natocena s laskou, a tak namakane rozhovory som uz dlho u filmu nepocul. Zabudnuty skvost, ktoremu sa u nas samozrejme mainstreamove telky zdaleka vyhybaju, coz je obrovska skoda . 77 %

• 9.6.2018  20:47

No Konecne Dagles Sirk /Tarnished Angels, Psane ve vetru/ bez Roka Hadsna. Pribeh o laske nemeckeho vojaka k zene, o rozbomardovanej krajine plnej ruin. Jo, jo viem kto bol Eryk Marija Remark - a ze najprv dal sladky zaciatok, pohodu, klud a harmoniu, aby potom bol drsny a rad lame iluzie o stasti a klude. Napokon, na tomto sa nesie aj spominany d film. A dovodom vysokeho hodnotenia je ze je to rezisersky na urovni a dialogovo tiez : 77 %

• 9.6.2018  20:43

Nerad to priznavam, ale po filmoch ako Rozbite zrcadlo, All That heaven Allows je toto asi treti najlepsi Rok Hadsn : 74 %

• 9.6.2018  20:36

Skor nieco ako mydlova opera pre stare poloblaznive baby - fakt plane dialogy, dobre kulisy a hlavne mne odporny Rok Hadsn : 50 %

• 9.6.2018  20:27

Reziser Umberto Lenzi /Zeny od hluboke reky, Giustiziere sfida la citta, Manhunt in the City/ natocil vysoko kvalitne poliziotteschi , akurat skoda ze pre rezisera to uz bolo posledne polizziotteschi. Pre Maria Merolu /Napoli La Camorra sfida ... la citta Risponde, Trojuhelnik mafie/ este nie, ten v poliziotteschi pokracoval dalej. Hlavne merola bol pre mna znamy spevak - tie neapolske pesnicky, to bola proste nadhera. A s Lenzim nemal Merola az take dobre filmy - najlepsie filym vytvoril so spoluprace s Bresciou. Kazdopadne ako kvalitne poliziotteschi - nesmie chybat akcia, nahanacky, vybuchy , rvacky a veruze aj prestrelky. Riesi sa tu mafia v mestach ako New York a Palermo. Okrem Merolu som videl aj Giovanni Cianfrigliu /Policajt Drabem, Policajt v Africe, Suda a Licha/ - zvysok hercov uz potom mi vela nehovoril. Akccia v Italii sa mi viac pacila nez ta v USA. Lenzi sa teda zas rezisersky predviedol, fakt je to natocene vyborne, s rozvahou, kazda scena ma svoje miesto a suvislosti pekne na seba nadvazuju. Najlepsi Lenziho film je ale stale La Giustiziere sfida la Citta - rok natocenia mi vypadol, stava sa : 77 %

• 9.6.2018  20:09

Jo, jo, Rok Hadsn ral milovnika a ze je zamilovany do zien, aj v tejto mydlovej opere. A ono je to aj dobre. Praveze ne kvoli Hadsnovi, ale kvoli namakanej rezii , vybornym kulisam a slusnym dialogom. Asi najlepsi film Roka Hadsna - potom uz si myslim ujasnil orientaciu a zil si svoju zbuznelu homoromantiku : 77 %

• 9.6.2018  18:28

Cely film je postaveny na serii nahod, ktore spolu zdanlivo nesuvisia .. ale len zdanlivo. Roka Hadsna naznasam a prism mam zurivy odpor k jeho odpornym, prersladenym komediam. Fuj, mnohe z nich su tak sladke -az su odporne. Toto je len taka odlahcena spolocenska konzervacka - riesia sa tam hlavne kadejake ludske emocie, dejova linia ani poriadne nejestvuje : 55 %

<< předchozí 1 2 3 4 77 153 229 305