Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 80 159 238 317
    • 20.10.2018  22:07

Nerad pisem dlhe litanie - jednak je to platforma ludi ako Eodeon, Madsbender atd - no ale tentokrat sa obavam, ze sa tomu nevyhnem. Tak jo, idem na to, abych to mal za sebou. Taky LiVentura , tak ten na dlhe komentare otvorene serie, pise stylom "jednoduche - moc prizemne" - a to mu asi staci. No mne ne. Reziser Petr Zelenka /Knoflikari, samotari/ neuvadza kazdy rok film do kin - toci len raz za cas a o to su myslim jeho filmy kvalitnejsie. Vidno tu dlhorocnu pripravu a kysi cit pre udrzanie balansu a aj schopnost napravit chyby z predchadzajucich filmov. Pre Samotarov bol typicky rozpad na fragmenty a strata celistvosti filmu - o tom boli ale aj Knflikari. Prva cast je pribeh udajne 90 rocneho papagaja, coz je bluff, lebo zvierata tohto druhu sa nedoziju takeho vetu. Usmevne potom posobia papagajove vety, ktore si udajne pamata ako ze "Fuhrer je super" a "Cesi jsou prasata". No ale ja nechcem urazat svojich CZ oblubencov, len konstatujem, co bolo vo filme. Chapem ale niektorych dvojhviezdickarov, urcite sa im nepacilo, jaxa im niekto snazi vnutit nazor z pozicie autority. Mnohi si asi aj myslia, ze film by mal byt mily, nekonfliktny, beznazorovy- tu prave suhlasim s istym danskym zmetkom menom Lars Von Trier, ktory tvrdi, ze film by mal byt ako kamen v topanke -musi tlacit a ominat a byt proste drsny a neprijemny. lebo taky je zivot. Zivot je totiz kamos, ale aj hajzel a smejd. Konkretne zase k filmu - ocenujem, ze paralely k Mnoichovskej zrade z 9/1938 sa nasilne nevkladaju tam, kam nepatria. Su presne tam, kde maju byt a kde maju svoje miesto. Dej filmu sa aj zastavi, aby si herci odriekali to svoje k Mnichovskej Zrade. Druha polka filmu uz je lepsia- je to akysi film vo filme ohladom 9/1938 a Mnichovskej zrady - divak vidi, ze to, co reziser natocil bolo spojene s komplikaciami, dalej tu natrafi an take veci ako ze u jedneho herca sao bjavuje alergia - na co konkretne, to si musi zodpovedat uz kazdy sam, najlepsie dokladnym napozeranim filmu. Komplikacie vedu rezisera a hercov k tomu, aby si n´ konecne nieco o Mnichovskej Zrade nastudovali, - taxa dostali ku knihe Jana Tesare - ta kniha je skutocna a nie je to mystifikacia. Vysoko ocenujem Zelenkovu snahu ukazat, ze nic nie je cierne alebo biele, film prinasa urcite fakta, u ktorych divak behom filmu zisti, ze vsetko je inak. Silnou strankou je, ze pred jednoznacnymi sudmi sa treba vystrihat - to, co divak vidi ako realitu sa systematicky konstruuje zo lzi a mystifikaci, niekedy umyselne, niekedy samovolne. Tema Mnichovskej Zrady je velka tema - u velkych tem su najlepsie tieto fabulacie a mystifikacie ukazane na teme napriklad Brexit - mainstream fabuluje jednym smerom, alternativne spravodajstvo zase svojim smerom. 77 %

• 20.10.2018  18:27

Harlkey Cockeliis je neznamy reziser, tuna v SK a CZ koncinach ho vlastne nikto nepozna, aj ja som nan natrafil nahodou.Mno ale film slaby, teda slabo natoceny, tematicky to nevyzera zle, len dialogy take kadejake, len nie dobre ... jo a prilis americke na mna . 7 %

• 20.10.2018  18:23

Jak hovori distributor - autodokument na rozhrani eseje a experimentu. Jan Nemec ako reziser si ma neziskal filmom Demanty Noci, to mozu tak brutalne nadhodnotit len vystudovane filmove teoretiky -elitari a pripadne miestne premudrele slecny s ohryzkom. Mna si ziskal az filmom O Slavnosti a Hostech, to ma oslovilo ako spravneho artoveho hnedopicha. Kazdopadne po filme O Slavnosti a Hostech pre mna druhy najlepsi Jan Nemec, silna tematika - 8/1968 teraz fakt znamena aj silny film, no ale nie vzdy to plati, ze jo : 70 %

• 20.10.2018  18:04

Za najlepsi film jana nemce povazujem O Slavnosti a Hostech s Kandrtom, teda pardon, s Ivanom Vyskocilom. To bol podla mna film, ktory moze kludne konkurovat Vlacilovi ale i menzelovi. Tuna reziser Jan Nemec natocil film o cloveku, ktory prekracuje hranice slusneho spravania sa, je tak trochu hulvat a film je to zabavny, hravy ---a pritom aj sympaticky blby, kult sa zaplat Ramzes nekona : 52 %

• 20.10.2018  17:56
    Tlumočník (2018)

Na tvorbu Martina Sulika je to celkom dobre, Menzel nie je za kamerou, ale pred a este s jednym dedom cestuju a cestuju a cestuju ....... lokacie fajne, dialogy na urovni ...... taxa mi to paci. CS kinematografia ma to najlepsie uz asi definitivne za sebou, mne bude stacit k spokojnosti 7 -9 takychto filmov rocne. Jo a urcite podstatne lepsie nez vsetky tie Babovredy a Bastardy a Kamenaky a podobne domace "nadhery" : 66 %

• 20.10.2018  17:50

CSFD je hodne zamerikanizovana - co si tak vsimam, tak hlavne ludia hodnotia a komentuju US filmy. To je ale skoda, lebo nasa CZ a SK/ jako cechoslovak/ porovnavacia baza je Europa, a rozhodne ne USA. Preto sa aj snazim mat vyrovnane hodnotenie filmov - natocilo sa ich statisice, niektore dobre, niektore plane. Na jednej strane nie je dobre hodnotit len cs tvorbu /uzivatel PatoP/, lebo potom cloveku ujde kopa kultovych poliziotteschi filmov, a tvorba velikanov ako bergman, Saura, Fellini, Tarkovskij atd atd. No a nemozno zabudat ani na filmy Zlatej Ery Hollywoodu - tie nezostarnu len tak lahko, su nadcasove a mnohe uz kultove. Na druhej strane zase odmietam amerikanizaciu a sledovat len US tvorbu - z uz vymenovanych dovodov. Jo a k filmu : bieda, bieda, len akasi novodoba estrada putuje napriec CR a nedeje sa tam nic dohromady. Ta estrada sa vola standup show. 30 %

• 20.10.2018  16:12
    Dvojník (1967)

Film, ktory si najviac uzijem cez zimu . ONo zasnezene filmy ako povedzme Where Eagles dare ale hoci aj Wind River + tento si ma zymsel pustat hlavne cez zimu, najlepsie ked vonku snezi - ta zima sa prederie cez okna az do izby a ja chodim striedavo prikladat drevo do pece a sledujem film : 89 %

• 20.10.2018  16:09

Taky slusny zasnezeny horor v odlahlej casti Kanady, asi az pri Aljaske. Hodne tu sklonuju liudia Vec od Karpentera, a maju pravdu, no ale Black Mountain Side si ide vlastnou cestou, a to pod taktovkou rezisera Szostakiwskeho. Jo, herci a j reziser su neskuseni, ale evidentne filmarski nadsenci a pokusili sa natocit fajny horor ...... reziser sa neboji gore ale skor atmosferu a dialogy. Za seba teda beriem, slusny film a mrazivy horor . 66 %

• 20.10.2018  13:40
    Kapsář (1959)

No tak tomuto by sa rozhodne mali vyhnut uzivatelia ako verbal /otvorene nenavidi artovych divakov a artove filmy, jak verbal castuje artovych divakov si mozno lahko precitat/, dalej nic pre stuntmanmika, jaxom uz zistil, no a rozhodne nic pre fundov tej nudnej prijebanej sracky menom Takovi Normalni Zabijaci - o zabijanie tu totiz vobec nejde, a to je super. Reziser Bresson natocil artovy film o zlodejovi, ktory riesi kadejake zaujimave veci, film napriklad riesi to, preco si zlodej neuziva uspech, vizualizacia si jede svojou cestou, dialogy tiez. No a samotny velikan filmu Andrej Tarkovskij o filme prezradil toto - Bude to cesky : ""Jeho hlavním principem bylo rozbití takzvané expresívnosti. Chtěl zrušit hranici mezi obrazem a skutečným životem, jinými slovy, chtěl donutit samotný život, aby byl obrazný a expresívní. Žádný speciální přísun materiálu, nic strojeného, žádné viditelné a úmyslné zobecnění. Skoro se zdá, jako kdyby měl Paul Valéry na mysli přímo Bressona, když řekl: "Dokonalosti dosahuje jen ten, kdo se zříká všeho, co vede k zveličování." Zjevně nic jiného než skromné a prosté pozorování života." 76 %

• 20.10.2018  13:33

Zas dalsi film na temu prezidentskej volby v USA - tentokrat s Henry Fondou a Klifom Robertsonom. Vyborne zobrazeny drsny boj o moc : 80 %

• 20.10.2018  13:27
    Válečník (1965)

Dalsi Velkofilm, tentokrat tematicky v 11. storoci, kedy v Zapadnej Europe /ale len tam/ mali stredoveke Ius Primae Noctis, ktore sa v nasich koncinach /Slovensko a Cesko/ nespomina nikdy - taxa zenich nasral na slachtu, ktora toto pravo si uzurpuje. Teda aspon vo filme si to uzurpovala., a to tak, ze velmi. Kazdopadne kulisy posobia dojmom praveho stredoveku, herci tiez navleceni v stredovekych stach, dialogy na urovni, Schaffner sa pred slavnou Planetou opic vydal na uspesny vylet do stredoveku, dopadlo to viac nez dobre. Tie suboje si treba vychutnat, kvalitne natocene to je : 80 %

• 20.10.2018  12:17

Jedna z tych lsabsich Richardovych komedii - aj napriek 5 -6 kvalitnym scenam je to film cudny a vyslovene priemerny, samotny Pierre Richard by tymto v zivote neprerazil : 66 %

• 20.10.2018  11:45

V ramci filmografie Georgesa Lautnera /Les Bon Vivants, Road to Salina, My se nehnevame/ je tento film vysloveny priemer. Lautner sa tu pokusil o francuzsky fryler, kde mala mat Mireille Darc ladove nadra a Delon zase ladove oci. Potom on sa ju pokusi zachranit, ale ona je dusevne chora ...... no a na tom sa Lautner dost neuspesne pokusil vybudovat akysi svoj pokus o tuhy gfryler, miestami az dramu . 69 %

• 20.10.2018  11:35

Jo, film urcite neoslovi vystudovane filmove teoretiky -elitary a ani Livingdeady, ktory uz spadol na uroven uzivatela Liventura a komentuje jedno- dvoj slovnymi konstrukciami. Vincenzo Natali kedysi zabodoval s filmom The Cube, ale odvtedy sa trapi, asi ako isty Luc Besson, ktory kedysi natocil Brutalni Nikitu a podobne lahodky, no a odvtedy plodi same otravne nudne hovna. Teda zase pardon, mne to uniklo a chcel som napisat ze ma tvorivu krizu a jeho nove filmy uz nedosahuju kvalitativne na tie starsie. Natali aspon natocil slusnu atmosferu, tazive napatie a namet sa mi nezda byt klasickou ducharinou, skor je hodne originalny. Dialogy nic moc, akurat Abigail Breslin bola fajna . 55 %

• 20.10.2018  11:22

Hladat v tomto planom podpriemere nejaku nadcasovost je cisto mimo realitu. Film skor vypoveda o dobe 70. rokov a o sposobe zivota tej dvojky... nema to uz ani cim zaujat. Zarobilo to akurat na seba dost dobre no a ak niekoho zaujima ako jeho kariera upada a jej kariera ide hore - taxi moze film kludne pozriet. Takze suverenne najslabsi clanok zo serie A star is born. 40 %

• 17.10.2018  07:52
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Velmi slusne, s nadejou som vyzeral dalsi Ondrickuv film, napokon netoci ani Vieweghovy umelohmotne sracky a rezisersky Ondricek nie je Hrebejk, ze jo. Slusny pribeh, vyborne vykreslena realita, no a masakrozny koniec - silne atributy filmu . 77 %

• 16.10.2018  23:48
    Isabel (2013)

Jo, mchnk ma pravdu, tie dialogy su az prilis americke, to snad ani bych neveril ze ide o domaci ceskoslovensky film . Ono ako jo, dej sa rozbehne rychlo, len je to cele potemnele, hodne naivne a dost sa to berie vazne. Asi tak na takej istej urovni ako prve Babovredy : 35 %

• 16.10.2018  23:39
    Pepa (2018)

Oktavianus to napisal genialne : "Já nechci bejt zlej na každej českej film, ale copak mám jinou možnost? " Brutal, ono sa to ani neda nebyt zly na tuto picoidu. Totot nazvat filmom, tak je s dotycnym daco zle, toto je proste picoida, ktora sa sunie odnikial nikam. Fakt poniektore nove ceske filmy, to je zlo, to je pure evil : zlo netreba uznavat, so zlom sa bojuje ! 5 %

• 16.10.2018  23:30

Dlho som povazoval za najlepsie filmy rezisera Georgesa Lautnera Road to Salina, Les Bon Vivants s DeFunesom a Policajt nebo rostak. Ako jo, su to kavalitne filmy stale, aôle najlepsia bola suverenne tato komedia s Vino Lenturom a skvelou Mireille Darc.. malokedy sa vidi vhodna kombinacia komedie a gangsterky, ale tuto to Lautnerovi fakt vyslo. Genialne dialogy, krasne kulisy .......proste strinka, ktora dlho nezostarne a neostane tam puch zastaralosti - ako je tomu u mnohych blbowoodskych filmov : 95 %

• 16.10.2018  23:26

Slusny poviedkovy film, kde centralnu rolu hra nevestinec, zacina sa to niekedy roku 1946, Louis DeFunes si pre seba ukradol druhu polk ufilmu : 89 %

• 16.10.2018  23:14

U mna je hercule Poirot Pet Malych Prasatek proste o hodne vyssie, najma Toby Stephens nic nehral ....a pritom ide o talentovaneho herca. Za fajne prostredie a vysetrovanie dam 72 %

• 16.10.2018  12:54

Reziser Dordz Isaac chcel asi natocit drsnu britsku kriminalku, ale holt, nepovedlo se. Verbal ma s tym hovnom obavam sa zase pravdu, chlap cumi na diamanty, ti traja policajti sa zjavili ani neviem odkial, a to som sa dozvedel hned z fleku ze su skorumpovani, priekupnik drog je zadrzany, ale sa do toho sere zas nejaka biela socka, pardon, na volnej nohe pracujuci zlodej /Toby Stephens/ ... mno, tieto britske kriminalky chcu byt strasne drsne, ale ostava len pri snahe. Drsne to nie je, vcelku som hovno pochopil, o co tam ide. Vacsina z tychto filmov aj tak ide podla jedneho scenara, len xichty sa menia. Tu boli klasicky britsky prevarene, sklesle a jakesi zdeformovane ... idem najst nejaku britsku krimosku s vyrehotanymi xichtami, mam ich dost napokon : 20 %

• 16.10.2018  12:48

Zatial najlepsim filmom Smidmajera je Probudim se Vcera, toto je zufalstvo, ani sympatak Vaclav Jilek to nezachranil, skor potopil . 20 %

• 16.10.2018  12:45

Bieda a mizeria v ceskom filme uspesne napreduju ...... taketo "komedie" sledovat ... to fakt ma zacina zaujimat kinematografia hoci aj takeho Bangladesa! 5 %

• 16.10.2018  11:55

Uzivatel David´82 to napisal presne : kockopes, mne sa to moc nevidelo. Nazvy ako Azeroth a Draneor mi cosi hodne pripoominaju, a to cosi je kultove /bez ohladu na to, co uzivatel verbal pise/, no ale toto je len lacna a plana napodobenina. Plus este ked vezmiem dalsie mena, co sa tam spominaju - imdb ukazuje Lothar, Garona, Medivh, Durotar, Khadgar, Orgrim ... co mi to doprdele len pripomina ? Kazdopadne az prilis poznat zelene platno - ako prvy ho tusim pouzi Neo z Matrixu, teda Kinu Ryvs. Kazdopadne rezisersky len rutina, dialogy o nicom, vacsine som ani nerozumel, nepacila sa mi snaha za kazdu cenu prekvapit, ukazat nieco nove, nevidane, ....... cimsi mi to smrdi. Ben Foster je mozno znama drzka, ale odmietam stale byt z neho namako. Najlepsi film Dankena Dzounsa je The Source Code, tusim z 2011. 55 %

• 16.10.2018  10:58
    Upgrade (2018)

Leigh Whannel ako reziser ma nakrocene stat sa kultom pomaly, Ja viem, silne slova, ale tak mi to proste pripoada. Keydsi zabodoval prvym dielom Saw, potom este par dobrych filmov natocil, no a tentokrat zase suverenne boduje. A musim pripomenut vsetkym, tym muslitelom, ktori brutalne nadhodnocuju dementalne picoidy ako Tchor a prveho Dzona Vyka povedzme, ze film je zlatou banou - natoceny za par supou s dost neznamymi drzkami, akurat ten Logan Podplukovnik Zeleny je jakz takz znamejsi. No a zarobilo to pekny masaker, z filmov, ktore takto dopadli ma napada napriklad este Phantasm s Tol menom. Whanell proste vyplodil takmer genialnu pecku nielen o technologickych vylepseniach a pomste za zabitu holku. Takyto film moze ohodnotit dvoma spuntami snad len sexualne dezorientovany psychicky naruseny filmovy teoretik -elitar. Ludovo kokot - a ne, neospravedlnim sa za to ziadnemu picusovi z filmovej teorie, len preto, ze som ranil jeho giganticke ego. Zase som sa totiz vynadril tak, jak mi huba narastla. Je sice pravda, ze Whanell uprostred zakopol a natocil par picoidnych scen, no ale ja som -jaxa hovori - od prirodzenia tolerantny. 100 %

• 16.10.2018  10:29

Vino Lentura ako kontraspion ...... axte jeden z tej zasranej bandy vystudovanych filmovych teoretikov a melete klasicke hovna typu : rovnake sceny a napady sa len neustale obmienaju, napriek perfektnemu osadenstvu je to naprosta tragedia .... tak budete trpiet, lebo film neriesi svetky tie chujoviny podstatne prefilmove teoretiky ako rozorvany vztah muza a zeny, metafyzicku polarizaciu ludskeho vnutra, konflikt emocii a logiky. Ja jakozto laik -nedouk som dostal perfektnu komediu z 60. rokov, u ktorej som nemusel premyslat, len sa proste odviazat a neskutocne sa bavit. Vystudovane filmove teoretiky -elitari trpia a chytaju sa za hlavu, Martin jasa a systematicky zosmiesnuje ich utrpenie : 88 %

• 16.10.2018  10:21
    Sluha dvoch pánov (divadelní záznam) (1976)

normalizacna kvalita, vladnucim sudruhom to nijak nevadilo, lebo nic podstatne neukazuje . 70 %

• 14.10.2018  00:27
    Geľo Sebechlebský (TV film) (1963)

Plany, nudny a obohrany pribeh, Reziser Karol L. Zachar veru nie je Vlacil a ani Oldrich Lipsky, ne, ne . 42 %

• 14.10.2018  00:23

Jediny Dzek Sher, ktory sa mi videl. Fakt namakany film, on + ona sa chystaju domesta predat kozusiny... v meste nie su vitani. Kto, co, preco, ako, kde a za akych okolnosti sa to stalo - tak o tom je tento film. neznamy filmecek, ale vyborny, dalsi krasny dokaz, ze najlepsie westerny vznikali v neporekonatelnych 40. a 50. rokoch . 84 %

<< předchozí 1 2 3 4 80 159 238 317