Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 76 151 225 300
    • 24.4.2018  08:34

Druhy diel Sartanovej pentalogie uz netocil Parolini, a musel som si zvykat na rezisersky styl Dzuliana Karnimea /karamboly/, ktory mi je ako reziser dost ukradnuty. Ako rezisersky je to zrucna rutina, ale nic vynimocne sa nekona, len lahky nadpriemer. Gianni Garko ako Sartana je tu stale a je hlavnym tahunom filmu. Ako u Sartanu nechybaju westernove atributy, prestrelky - dejova linia je jednoducha, da sa povedta ze ide o jednoduchy nasilny dej, ale odsypa a hlavne divak sa nenudi a vie, ze je to stara poctiva filmarina bez CGI bordelu. Sal Borgese /Kdo najde pritele, najde poklad/ je aj tu, o nejakej gradacii napatia sa neda uvazovat ani omylom. Proste zas nieco pre klasickeho laika -nedouka a nieco, kde vystudovane filmove teoretiky - elitari budu trpiet. To je dobre, ba este budem taka svina, ze otvorene si z ich filmoveho utrpenia delam prdel, permanentne : 76 %

• 24.4.2018  08:24

Jeden z najlepsich filmov Petera Bogdanovicha , spolu s Papirovym Mesicem. Humor je ukecany, ale v slusnych kulisach. Trochu trva, kym sa film rozbehne, potom to uz ale jede, tempo nestraca ani chvilu, dialogy na urovni. Potesili ma hlavne auticka ku koncu filmu, ten masaker som si perfektne uzil : 75 %

• 22.4.2018  17:51

Mark Roper bude rezisersky bridil, zeby Ed Wood 2 ? Podla jeho reziserskej filmografie asi aj jo .....

• 22.4.2018  13:40

Typicky produkt westernovej inflacie 60. rokov. Fakt vsechno spatne, kulisy plane, dialogy nepocuvatelne, plana maketa westernoveho mestecka ..... 5 %

• 21.4.2018  20:42
    Guappi, I (1974)

Jak to ja uz dlhodobo tvrdim - a tento film mi to potvrdzuje, kriminalita uzko suvisi s nezamestnanostou, nizkou zivotnou urovnou a nemoznostou najst si pracu a zabezpecit slusne zivobytie. Tento film zobrazuje mesto Napoli /Neapol/ na prelome 19/20. storocia, kde sa snubi chudoba, nezamestnanost, bezmocnost a zufalstvo. Do toho zasahuje este mafia - a verim tomu, ze v Neapoli to realne aj tak bolo. Reziser Pasquale Squittieri natocil i slusny film Zelezny Sef. Zaradeniu do polizzioteschi dost nechapem, najlepsie by bola drama alebo gangsterka : 74 %

• 21.4.2018  17:53

La dama Rossa uccide sette volte ... to je film, o ktorom viem, ze ho natocil Emilio Miraglia, a pozeram, ze aj toto u nas samozrejme nezname polizzioteschi. Ale je to najlepsie polizzioteschi ake poznam, fakt namkana, vec, perfektne dialogy, vyborny Henry Silva /Nico 1988, Viva Zapata 1952, Tajna Invaze 1964, Manhunt in the city 1975/, tempo je masakrozne cely film, nuda ani v strede nehrozi. Fakt polizzioteschi, ktore moze kludne konkurovat americkym vojnovym filmom, reziser Emilio Miraglia je teda velky talent : 89 %

• 21.4.2018  17:49

Takze jestvoval isty Renato Vallanzasca - posobil v meste Milano a bol kapo v Mafii. No ale film je biedny, plane kulisy, otrasne dialogy, keby tam par prestreliek nebolo, dam tomu * maximalne. Takto biedny podpriemer : 47 %

• 21.4.2018  17:43

Vyborne polizzioteschi, v hlavnej roli slusny Richard Harrison /Vzpoura Pretorianu/, namakane tempo, este lepsie dialogy ..... spokojnost. Reziser Bianchi sa ukazal ako talent na polizzioteschi filmy, dej sa odohraval v meste Napoli, po nasom Neapol : 74 %

• 21.4.2018  13:36

Reziser Florestano Vancini a jeho filmy - pre mainstreamoveho divaka je to v zaplave mainstreamovej hollywoodskej tvorby neznama velicina - u nas teda v CZ a SK luhoch, nizinach a kotlinach ho prakticky nikto nepozna. Coz je obrovska skoda, svojimi filmami si spravil meno nielen v rodnej Italii, ale i v Europe. No a toto je snad asi aj jeho najlepsi film - Giuliano gemma v roli zarasteneho trestanca, nespravodlive odsudenie, snaha o utek z basy a o pomstu. Za mna teda vyborny namet na film. Gemmu som nikdy nemusel a urcite sa nestanem jeho fundom ani po tomto filme, ale musim uznat , ze film tahal perfektne. Tempo je masakrozne dobre, nuda nehrozi, dialogy perfektne . dlho som nebol tak prilepeny k filmu jak tuna. Soundtrack z tohoto filmu bez debaty pouzil isty Kentan Tarantino, len si uz rychlo nespomeniem na nazov Kentanovho filmu. I Lunghi giorna della vendetta je krasnym dokazom, ze este aj pocas westernovej inflacie v 60. rokoch sa obcas podarilo natocit genialny western. Plus Vancini sa ukazal ako talentovany filmar a tocilo sa v Italii a Spanielsku, ne v USA, ba dokonca ani zmienka o USA tu nebola, coz je dobre. 86 %

• 21.4.2018  13:16

Typicky produkt westernovej inflacie zo 60. rokov, nudny dej, priserne dialogy v rovnako prisernej westernovej makete a kulisach : 5 %

• 21.4.2018  13:02

Taka nudna talianska akcna strielacka, zasadenie do realii Druhej svetovej vojny sa mi videlo umele : 30 %

• 21.4.2018  12:46

Vyborny napad, spojit westernoveho elegantne obleceneho pistolnika a kartara s tematikou 007. Parolini ako reziser si mna tymto urcite ziskal, rezisersky na urovni, kazda jedna scena natocena s laskou, Gianni Garko ako Sartana film suverenne vedie, videl som aj Sala Borgeseho /Anulu z filmu Kdo najde pritele, najde poklad/ - zvysni herci mi uz potom nic nehovorili, este viem aj kto bol Klaus Kinski. Dejovo je to namakane, ale nemozno si ani skocit na hajzlik, potom sa uz divak len tazko dostane do deja. Proste oplati sa neverit hodnoteniu filmov tunajsich milovnikov panskych konecnikov -poznate ich podla 2 az 3. hviezd. Pre laika - nedouka vyborna vec, cista oddychovka, pre vystudovaneho filmoveho teoretika -elitara utrpenie : 84 %

• 21.4.2018  12:25

Dzuzeppe Vari ako reziser mi nehovori nic a dlho bol tento film v cervenej farbe a teda najlepsi Vari ? Co ja viem, reziserskych stylov som videl uz mnoho, ale Vari je reziser mejnstrymu absolutne neznamy, mne navyse nesedi jeho rezisersky styl. Rezisersky je to len rutinna jazda, fakt ani jeden zapamatania hodny okamzik, nic len plane dialogy, nudne tempo a v strede filmu vladla priserna nuda. Aspon ze tu nie je to hnusne otrepane klise kradez koni, ale Bojler ! Jack Webb sa zaujima o zlato a film je o tom, ako sa chce spolu s kumpanmi vyhnut oficialnym strazenym postom na US - mexickej hranici. Koniec Bojlera, brojlera a asi aj Spoilera. Plus co sa mi nevidi, film je oficialne taliansky, ale vadi mi ta s prepacenim uchylna talianska amerikanofilia - zase sa to neodohrava v straej Dobrej Europe, ale v USA. 45 %

• 21.4.2018  08:51
    Večer pod lampou (TV pořad) (2011)

Hrib a jeho pravicove konzervy co si tam vola .... ja som liberal ale ne v sexe, sexualnu toleranciu nehlasam : 5 %

• 18.4.2018  19:37

Reziser Maurizio Lucidi sa inspiroval kultovym Alfredom Hitchockom a jeho filmom Cizinci ve Vlaku 1951. V hlavnej roli sa predstavil vyborny Tomas Milian /Velka Prestrelka 1966, Traffic -nadvlada Gangu/ a je to navyse podla mna aj polizzioteschi tak trochu, aj fryler. Karel Chrocht tu zas cosi pise o ponurom meste Venezia /po nasom Benatky/ - co ja viem, Veneziu som tam videl, to jo, len ta pochmurnost mi jaxi usla. Kazdopadne asi najlepsi film rezisera Lucidiho, inak si myslim, ze tocil same otravne priblble podivinske sracky. Hitchcock bol znamy svojimi zavermi, kedy atmosfera filmov vrcholila, tu nic take nie je, tempo je pomale a kludne, ale nie ospale, dialogy vsak na urovni, akurat trochu nuda v strede filmu. A podla mna to nie je dzallo, skor taky taliansky pokus o kriminalku. Kazdopadne jaxom napisal, najlepsi Lucidi : 79 %

• 18.4.2018  19:17

Typicky priklad westernovej inflacie zo 60. rokov, kde najotrepanejsim klise bola kradez koni .......nebrat. Fakt ako, ruky a nohy prec od toho : 15 %

• 18.4.2018  19:14

Velmi nerad mam rovnako hodnotenie ako miestny konspiracny teoretik Karel Chrocht, ale tu sa inak neda. Fakt plane polizzioteschi, s prisernym tempom, vatovo planymi plkmi, ktore sa v strede nedali pocuvat ...... Cristallini ako reziser mi nic nehovori a tak to asi aj ostane, Maurizio Merli pomaly az zbytocny tuna .....20 %

• 17.4.2018  20:42

Na jutub je toto dzallo volne pristupne, staci zadat 5 donne per L´assassino 1974. Takze Karle, zas meles hovna, coz ma neprekvapuje - ty veris aj tym zasranym mrdkam zvedavec. org coz u mna je v kategorii : hnoj a vykaly. S5 ale k filmu. Mam rad dzallo ako zaner, a tu tiez ide o vysetrovanie vrazd ... v slusnych kulisach, obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje aj tento film. Ovsem skoda, ze herci mi nehovorili nic, fakt som nepoznal ani jedno meno. Stelvio Massi /Na plny Plyn 1977, Convoy Busters 1978/ si ma vsak ziskal ako filmoveho diviaka vdaka polizzioteschi filmom. Toto bol skor taky mix spolocenska konzervacka a dzallo. 65 %

• 17.4.2018  20:33
    Nerodič (2017)

Jo, jo dzendr koniny si citam, mam to ale cely dzendr v kategorii hnoj a vykaly. Teda viem o tom, ze dzendr kravy melu to svoje a vyzera to asi takto : rodina je socialny konstrukt, jestvuje viacero druhov rodiny - rodina je zenska s harantom, chlap s harantom ... bla bla bla ... zalezi z akych uhlov pohladu sa pozrieme na rodinu, definicii rodin je nepreberne mnozstvo ......bla blabla .....menisa usporiadanie sveta, menia sa pravidla ... melem nemelem, melem nemelem, vsechno semelem......dnesna rodina je diferencovana ... no a tak stale dookola ako pokazena gramoplatna. 40 %

• 17.4.2018  20:20

Posledny diel Massiho trilogie filmov Mark Il Polizzioto 1975 - MarkIl Polizzioto spara per primo 1975 - Un Polizzioto scomodo 1978. A suverenne najlepsi diel trilogie. Vacsinou som zvyknuty, ze jednicka je najlepsia a ostatne diely trilogie uz nestacia na namakanu jednicku. Toto je zaujimava trilogia, a u nas hodne neznama. V Polizzioteschi filmoch ani nejde o herecke vykony, staci mi k spokojnosti vyborne tempo, masakrozne dobre dialogy, kulisy a hlavne akcne sceny, o tie tu nie je nudza. Hlavnou postavou bol Maurizio Merli /Na Plny Plyn 1977, Kruty Rim/, a scenu s helikopterom treba vidiet. Pre mna super zabudnuty film, ktory ale v zivote nepojde na Narkoze, TV Hovnach ani na Tv Hnoj, ze jo : 85 %

• 17.4.2018  20:02

.. a zase karel Chrocht a jeho kecy. U Polizzioteschi filmov mam jeden svinsky velky problem : nema sa o koho anoi o co opriet - ako kvalitni komentatori csfd tron, POMO, pan Hnedy, Radek99 .... Snorlax, mchnk prakticky polizzioteschi nekomentuju a nepozertaju. Tak tu mam len miestneho debila. No a zase sa s Kalrom rozidem, ako polizzioteschi je to slabe, plane kulisy, plane dialogy, tempo takmer ziadne ... fakt ako, dvojky su regulerne podradne filmy, tato trilogia je toho krasnym dokazom. 40 %

• 17.4.2018  19:58

Dalsia trilogia, ktoru som objavil cirou nahodou pri prechadzani filmografie rezisera Stelvia Massiho- uz ma zaujal par pollizzioteschi filmami, taxom sa rozhodol ze kuknem dalsie filmy. A dobre som spravil. Toto je jednotká Mak Il Polizzioto 1975 - pokracuje filmom Mark Il Polizzioto spara per primo 1975 - Un Polizzioto scomodo 1978. Pochopil som, ze ide o drogovu problematiku v talianskom meste, nechybaju spinave intrigy, perfektne dialogy, ale aj akcnejsie casti. V ramci polizzioteschi slusny priemer, rozhoddne sa da odporucit fundom polizzioteschi filmov : 60 %

• 17.4.2018  17:47

Typicky Janakov rezisersky styl - slaboduche, primitivny dej, odporne dialogy ... sa cudujem vybornej Peti Polnisovej, ze sa tomuto upisala taky hnoj za 5 %

• 14.4.2018  22:47

Na Sollimu dost vynimocne, on bol hlavne tvorca spghetti westernov, no tu natocil spolocensku konzervacku - chlap ma problemy s rodinou, zenskou a harantom. Sympaticke bolo pomale, kludne, ale rozhodne nie ospale tempo + rozvijanie tajuplneho pribehu, navyse v dobrych kulisach a s vybornymi dialogmi. Koho som poznal z hercov, bol sympatak Keir FDulea /2001 Space Odyssey/. Zanrovo by film aj sedel ako dzallo, vo filme boli aj falosne stopy, ktore ma ako divaka zmiatli - a este jedna vec, myslel som si, ze viem, ako to skonci, no a som sa oklamal. Uz jen kvoli nepredvidatelnemu koncu ma zmysel film vidiet, Sollima bol kvalitny reziser : 85 %

• 14.4.2018  20:38

take trochu lepsie ako ked Helena Ruzickova isla kamsi doprdele vo filme : Trhala fialky dynamitem : 40 %

• 14.4.2018  19:35

Sergio Sollima ako reziser natocil 2 svoje najlepsie filmy : El Halcon y la Pressa a Citta Vioelnta. Fakt perfektny film, nemam slov, Dzefa Hestna prenassleduju byvali zamestnabvatelia, lebo proste ...... prilis vela vedel, a to je neziaduce ? Nevermind, kazdopadne rezisersky takmer genialne, vidno ze sa reziser pohral s kazdou scenou, tempo je msakarozne dobre, nuda nehrozila ani v strede. Zacina to Brojler perfektnou nahanackou Koniec Brojlera. Dobre som napisal, Brojler ci Bojler ? To je jedno, nieco tym smerom. Plus su tu take veci ako genialna kamera, perfektne dialogy, okrem Bronsona ako hlavneho hrdinu som videl aj Jill Ireland a Michel Constantina. Takze Bronson film netaha sam, vyrazne mu pomahaju dalsi herci. Savalasa som nikdy nemusel, popravde ho dodnes nemam rad. O5 skoda, ze kvalitni komentatori na databaze - tron, Pomo, Radek99, Pan hnedy, povedzme i Snorlax a mchnk prakticky nekomentuju Polizzioteschi filmy - zase tu vsak vidim komentar Karla Chrochta, ale to je miestny dement a konspiracny teoretik. A som rad, ze sa v hodnoteni filmu zas a znova s Karlom Chrochtom rozchadzam : 98 % Axte funda polizzioteschi filmov, toto je povinna jazda.

• 14.4.2018  13:29

Miestny retard a konspiracny teoretik Karel Chrocht, ktory verei na dementalne picoidy ako zidojastery a NWO povazuje Squadra Voilante za Massiho filmovy Debut. Ani picu, teda pardon, ja sa hlboko ospravedlnujem a chcel som napisat ze rozhodne nesuhlasim. Massiho filmovy debut bol Odisli jsme jako knezi, vratili jsme se jako kurati. A toto je az Massiho druhy film. A kurevsky dobry - hlavne Tomas Milian /Velka Prestrelka, Traffic -nadvlada Gangu/ stale kuri jak fabrika, nosi kadejake ciapky ci co to bolo, a hlavne tu vysetruje udalosti, ktore viedli k vrazde jeho manzelky pred x rokmi. Namakane tempo filmu vladne, nechyba akcia, nasiel som aj vybuchy ... a k tomu super dialogy. Okrem Miliana tu hra dostatok kvalitnych hercov ako Gastone Moschin /Milano calibro 9/, sexy krasna Stefka Kasini. Celkovo som si film uzival, nuda nehrozila ani v strede, autonahanacka potesila, Massi ako reziser sa ukazal v dobrom svetle- povazujem ho za velky rezisersky talent. Komentar ako 3. v poradi, skoda ze u Polizzioteschi filmov narazim len na dementa Karla Chrochta a jeho kecy- kvalitni komentatori ako povedzme tron, POMO, Radek99, mchnk alebo hoci aj pan Hnedy prakticky polizzioteschi nekomentuju, coz je obrovska skoda : 85 %

• 14.4.2018  12:35
    Revolver (1973)

Reziser Sergio Sollima natocil uz aj fajne filmy /Velka Prestrelka, faccia a faccia/ ale tento sa nepodaril. Dojmy z filmu su rozpacite, kulisy vyslovene plane, dialogy nic moc. Sollima sa tiez rezisersky nijako nepredviedol, tempo je take nijake, akcie zufalo malo .....Reinhard Koldehoff /Dva Machri mezi nebem a peklem/ tu bol zbytocny .......detailne zabery na revolver su mi uprdele, priserna nuda . 47 %

• 10.4.2018  12:41

Nicim zaujimava, zapadnutiahodna normalizacna krimoska. Keby na to dalej padal prach v najzpadnutejsich kutoch archivu, svet o nic neprijde : 63 %

• 10.4.2018  12:38

Pre mna urcite nie vyborna - len priemerna odpoved na franuzske kriminalky zo 60. rokov, navyse v hodne pod/priemernych kulisach : 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 76 151 225 300