Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 82 163 243 324
    • 12.12.2018  16:57
    Děda je lotr (2016)

Priserne slabe, moznoze i DeNiro sa snazil nadviazat na film Fotr je Lotr - no neuspesne. Zak Efron je odporny herec i v reali, humor je zhuleny, fetcky a hodne uchylny ...... ne, ne stra y dobry Fotr je Lotr a stary dobry Stiller - toto je regulerny hnoj . 0 %

• 12.12.2018  16:14
    Joy (2015)

Jennifer Lawrence sa pokusa o uspech s mopom, ktory sama vymyslela. No, jak takj pozeram na trzby, bola to bieda a film komplet zhorel a ostal z neho popol. Sprvu to bola nuda a rozmyslal som nad odpadom , Bradley Cooper to aspon trochu udrzal na akej takej pofidernej urovni, DeNiro zbytocny : 30 %

• 12.12.2018  16:02

Tak zaprve to v kinach dost brutalne prepadlo- T udava aj konkretne cisla, takze nevidsim dovod dat 2 spunty - ostanbem len pekne u jedneho. Ma sice tempo, ale to je vyrovnane vatovo planymi plkmi a ucast Roberta DeNira som nepochopil. 5 %

• 12.12.2018  15:56

Strasne slabe, nema to ani cim zaujat. Fakt, v CR sa tocia filmy na 1 pozretie, pri druhej projekcii hrozi ujma na psychickom zdravi . 25 %

• 11.12.2018  21:06

Nemam rad to westernove klise : tazko pracujuci biely muz aj so zenskou a 2- 3 antikoncepcnymi zlyhaniami pracuje na Vychode USA, ide na Divoky Zapad a tam si postavi farmu a obraba podu. S tym, ze sa brani pred krvilacnymi Indianmi. No tak tu teda ti Komanci nie su vykresleni zrovna privetivo, oficialny distributor spomina ze ich viedol kruty a drsny nacelnik a radi podnikaju vrazedne zabijacke najazdy na belochov. Ono ale ja mam rad ked sa hrstka beleochov brani volakde v pustnej pevnosti proti Utociacim Indianom - presne taketo westerny urcite radsej zoberiem nez to hnusne otrepane klise kradez koni. Maketa Westernoveho mestecka na urovni, dialogy perfektne, tempo nenudi ani chvilu. A vysoke hodnotenie davam aj preto , ze tu konecne niet Randolpha Scotta : 70 %

• 11.12.2018  20:56

Randolf Scott bol kamarat Garyho Krenta, teda zase pardon, Karyho Grenta. Tu je v roli ochrancu vladnych uradnikov a teda zase za drsnaka - mno, takemu wayne -ovi alebo VychodnemuLesovi som drsnactvo vzdy veril, Scottovi vsak ne. Tempo je plane, dialogy su len vatovo plane plky ... kulisy odporne ..... ledva 30 %

• 11.12.2018  20:47

Reziser Mark Rydell mal 2 kultové filmy - Harry a Walter jedou do new Yorku a tento Na Zlatém jezere. Hlavni tahuni su dvaja - konkretne Henry Fonda /jak byl dobyt Zapad, Muj Milacek klementina, Fort Apache/ a Katarina Hepburnova /Quality Street 1937, nejprve stvoril zenu/, dlej som videl aj Jane Fondu /Komornik, Stvanice/ a Dabney Coleman /Tootsie, Bitva o midway, Sklenene Peklo/. Obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje aj tento film, tempo ma perfektne. O akciu tu nejde, strhujucejsi moment snad len jden - jazero. Film skor pre artovych divakov a priaznivcov spolocenskych konzervaciek. Tej spolocenskej konzervacie je tu viac nez dost, to je ale v pohode, ja som od prirodzenia tolerantny : 100 %

• 11.12.2018  20:26

Fakt len povrchny vyplach, Dzekovi Nikolsonovi sa do toho moc nechcelo ... len povrchne liznute, nema to ani poriadne tempo ....5 %

• 11.12.2018  18:52

Faidra pise ze je to volovina na n-tu. No dost pochybujem, film na seba zarobil fajne, Julia Roberts /Pretty Woman/ sice moc hrat nevie a hodi sa hlavne do roamntickych komedii, no ale Cameron Diaz bola vyborna - holka ma proste komedialny talent a ne ze ne. Ludi ako Rupert Everett nemusim, Paul Giamatti na urovni. Vysoke hodnotenie hlavne za spoev v restauracii a nato, ze film je z USA ide o hodne nehollywoodsky koniec : 85 %

• 11.12.2018  18:48

Jeden z tych lepsich filmov, ktore natocil Blake Edwards , ktoreho verejnost pozna hlavne ako tvorcu Pink Panthera. Ovsem, natocil aj dalsie dobre filmy, tuto je jeden z nich. Glenn Ford /Gilda/ film slusne taha, tempo vyborne, dialogy namakane. Takyto f dobrys film som uz dlho nevidel. Kulisy su na urovni, Lee Remick /medusa Touch/ opat na urovni. Za mna takme maximalna spookojnost, akurat to filnale na baseballovom stadione dost odflaknute - ani som sa poriadne nebal . 85 %

• 11.12.2018  17:51

Reziser Andre De Toth /Pitfall 1948, Last of the Comanches, Jeden den muze mimo zakon/ natocil tmto snad svoj najlepsi film. De Totha si pamatam hlavne ako rezisera, ktory mimoriadne casto spolupracoval s Randolfom Scottom, tuna Scotta niet, a to je dobre. Gary Cooper /Gangsterská nevesta, High Noon/ ma v tomot owesterne hlavnu rolu, okrem Coopera vsak vymnikli aj dalsi herci, konkretne David Brian /jak byl dobyt Zapad, Flamingo Road/, a netreba zabudat na Lon Chaney Jr /Vlkdlak 1941, High Noon/. Tempo je namakane, dialogy perfektne nechybaju zasnezene hory, spusta dejovych zvratov - veru, najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch, tu je jeden z nich . 89 %

• 11.12.2018  16:59

Reziser William A. DobroMuz /Roxie Hart 1942, Zrodila se hvezda 1937/ natocil skor dramu nez western. Nametom je to o faune, ktora zranila cloveka - taxa po jej stopach vydava Curt v podani Roberta Mitchuma /Big Steal, Lovcova Noc, nepritel pod Hladinou/. Hra tam aj vyborna Teresa Wright /Shadow of a Doubt 1943/ a Beulah Bondi /It´s a Wonderfull Life 1946, Reign of Terror 1949/. hodne mala do seba dysfunkcna rodina v hlbokych zasnezenych horach . 69 %

• 11.12.2018  16:49
    Carson City (1952)

Westerny s Randolfom Scotom neznasam rovnako ako tie hnusne presladene romanticke komedie s Rkom Hadsnom. Fakt to uz bolo tak sladke az to bolo odporrne. Tuto tiez, Randolf Scott sa snazi posobit ako drsnak, ale nema na to. To drsnactvi som tu nikdy neveril, napokon proti ludom ako povedzme Mitchum, Wayne, Cooper alebo Vychodnyles nemal nikdy sancu . 45 %

• 11.12.2018  16:45

Asi nastal zazrak, lebo uzivatel Liventura okomentoval film logickym suvetim, kde vety navzajom na seba nadvazuju a dokonvca davaju uceleny zmysel. Uz to nie su tie bezduche vykriky do tmy :"Prilis jednoduche -prizemne". Gratulujem! Ako, jo, to spoluzitie Arorigencov s bielymi kolonizatormi bolo komplikovane a pre Aborigencov to dopadlo extremne zle. mame tu stret civilizacii, rasizmus a tuzbu po spravodlivosti. To vsetko este zasadene do nadhernej australskej prirody. Zaujalo, aj tempo na urovni, len skoda, ze chyba ucelenejsi pribeh a myslienka . 50 %

• 11.12.2018  16:37

Ceska Republika je znama tym ze sa toci filmy na jedno pozretie - staci uviest vsetky filmy Karla Janaka alebo Wieveghove umelohmotne srcky. Pardon, to mi zase uletelo, "kultove diela" : 12 %

• 9.12.2018  17:16

Reziser Dan Svatek doteraz tocil veci dost o hovne, teraz natocil tymto svoj najlepsi film. Tema je silna - alkoholizmus a priciny alkoholizmu, no najma vsak nicive dosledky na rodiny, pracu, alea aj na okolie. Herci ako David Svehlik /Pravidla Lzi, Ve Stinu/, dalej Jaroslav Dusek /Pelisky, Musime si Pomahat, Sileni 2005/, dalej Ondrej Malý /Pouta 2009, Fair Play a Bezva ženská na krku/ to vyborne zvladali, fakt som im veril herecke vykony. CR v poslednych rokoch vyraba filmy tak akurat na jedno pozretie /nemusim daleko chodi, staci spomenut Vieweghove "veldiela". ktore tu particka rozumbradickych filmovych teoretikov vynasa do nebies alebo "kulty" Karla Janaka/ - to sa fakt da len raz pozriet, pri druhom pozerani uz riskujem ujmu na mojom dusevnom zdravi! . No a vynimocne sa nasla vynimka - fakt rezisersky na urovni, Dan Svatek sa evidentne vyzna. nechyba pohlad na postavy zvnutra, ale aj zvonku. Za seba avam vysoke hodnotenie . 75 %

• 8.12.2018  21:26
    Louskáček (1986)

Tajtrdliky v ruzovuckych satickach a chlapi tanciaci balet - to fakt ne ...... 5 %

• 8.12.2018  21:25
    Muž v sedle (1951)

Reziser Andre De Toth /Springfield Rifle 1952, House of Wax/ natocil len dalsi nudny podpriemerny western, navyse s Randolphom Skotom - to je u mna akokeby Rycrd Gir sa stal 007 -kou. Zapletka je slaba, ide aj o akysi romanticky western, kde je plana westernova maketa, odporne kulisy. Jo a to jedno stado + prestrelka western jeste neudela, ze jo /cechoslovakizmus sa ozval nenapadlo ma nic lepsie/ . 30 %

• 8.12.2018  20:36

Nie tak krasne ako never Cry Wolf, ale stale na urovni. Ballard si tymto filmom sprail meno. nemozno cakat brutalnu akciu ani strhujuce tempo, skor nieco pre artovych divakov . 85 %

• 8.12.2018  20:27

mam rad cierne komedie na temu : co sakra s mrtvym telom ? Jo, to s Cameron Diaz suhlasim - ta holka ma v sebe komedialny talent, zvraty v deji a hlavne v mozgoch sa mi pacili. A to tak, ze velmi : 63 %

• 8.12.2018  20:21

Takto - nemam rad Pitra Sellersa /su i lepsi jako on/ ale humorom je to perfektne stale ...... Ruzovy panther sa mi zacina coraz viac vidiet . 100 %

• 8.12.2018  20:01
    Murphyho zákon (1986)

Choze pise ze ide o priemernu bronsonovku druhej polky 80. rokov - nesuhlasim. Podla ide o plany film, vo svete to nikdy nic neznamenalo, kult ani nahodou. Presumelo to bez divackeho zaujmu a po X rokoch od natocenia uz vlasne ciry podpriemer. Da sa to zhliadnut len ako doplnenie reziserskej tvorby J. Lee Thompsona . 0 %

• 8.12.2018  19:58

Reziser Skot Speer /let´s dance -revolution/ natocil tymto asi najlepsi film svojej kariery. Mlady CiernyCernoch vyznava lasku akejsi babe - a ono to kupodivu funguje. CiernyCernoch sice v zivote nevedel hrat, lae dialogy su na urovni, obycajne prevazuju aj v realnom zivote, mlada bella Thorne bola a je fajna baba ..... no len asi hrat moc nevie. Z nej veru nebude novodoba Ritka Hayworth - ne, ne : 75 %

• 8.12.2018  19:53
    Předseda (1969)

Toto nebol mainstream a vzivote nebude, len pre tych, co zaviedli skutocnu filmovu prax a kukaju na kadeco - toto tiez patri do vseobecneho rozhladu a ne ze ne. No ale plana podivana, len po povrchu liznute, nema to tempo a ma to plane dialogy ...... nebrat 5 %

• 8.12.2018  17:42
    Pitfall (1948)

Moja noirova jazda pokracuje dalej, tentokrat padla volba na Pitfall od Andre de Totha. Suhlas, je to akysi rodinny noir, dejovo ale dost komplikovany, zamestnanec poistovne , milostny pomer, ktosi kohosi zbije a vyhrazky ..... dobry noir film. Kulisy su plane, ale dialogy o cosi lepsie ... ta obrovska chladnicka, to bol masaker , hlavne na rok 1948 : 75 %

• 8.12.2018  16:48

Fakt hodne dlho klasicky noir film - detektivka. Mitchumovi sa taketo filmy hodili, + este vyborna Linda Darnell. Oplati sa vydrzat dialogy, ktore su samy o sebe na urovni - zaver uz fajne zasnezena drama - o co presne ide, nebudem prezradzat . 70 %

• 8.12.2018  16:38

Dost slabe, romanticka komdia s Mitchumom /Lovcova Noc, Pryc od Minulosti, Big Steal/, kde samotny Robert Mitchum len sa prechadza z A do B? C? D? E ...... stretne babu, daju sa do reci ...... a nic, len dialogy, dialogy a zase dialogy. No a Mitchum sa do romantickych komedii hodi asi ako Rycrd Gir do roly 007 -ky. 50 %

• 8.12.2018  16:19

Canis Lupus z uhla pohladu mladeho biologa Charles Martin Smitha, vysadeneho v kanadsej drsnej prirode. Ono vlky boli vzdy demonizovane hlavne krestanmi, rovnako ako hady. pritom vlk ma svoje miesto v prirode, nebyt vlky, taxa rozmnozi prilis bylinozrava cast fauny a trva sa nestihne regenerovat. Takze jo, krasny - miestami aj zasnezeny film o vlkoch, zivote vlkov. Tak ako povedzme Minnelli bol majstrom muzikalov a farieb, reziser Ballard je preslaveny proenviro filmami, kde samostatnu rolu h raje priroda /je skutocne nadherna/, jeho filmy maju vyborne tempo, su obrazovo strhujuce a detski herci prezivaju svoj zivot v prirode vedla volne zijucej fauny - tuna ide o vlky, a nie je tu detsky herec ale mlady biolog. Samotny vlk, odborne canis lupus teda nie je krvilacna selma, ale skor starostliva hlava rodiny. A ja to beriem, jednoznacne : 100 %

• 8.12.2018  12:08
    Macao (1952)

Nikolas Rej - bol nielen bukvoid a milovnik panskych konecnikov /udrzoval seksualne kontakty aj s chlapmi aj so zenami, typicka bola jeho sexualna rozoklanost, snaha borit konvencie a potom som nasiel take spojenie ze oplyval sebaznicujucou dravostou. Hm... cele zle. Plany je aj tento noir, odohrava sa to v Makau, ale originalita scenara kriva na obe nohy, dej mi prisiel prilis komplikovany skoro som sa v nom stratil-. Dialogy cele na picu -pardon, to mi zase uletelo, chcel som spravne fimovo -teoreticky napisat, ze narativne monotonne - doteraz sa cudujem Mitchumovi a Jane Russell ze do toho vobec sli : 50 %

• 8.12.2018  11:50
    Domů z hor (1960)

Vincente Minnelli - majster farieb a muzikalov natocil mimoriadne namakanu dramu, Kde Robert Mitchum /Big Steal, Pryc od Minulosti/ hraje rolu tvrdaka, ktory ma vychovat chlapa z akehosi mladeho cloveka. Film je to namakany, kulisy vyborne, dialogy este lepsie, Minnelli ako reziser sa vyznal do remesla, navyse Mitchum ako dobrak -a hodne svojrazny otec rodiny . Peppard /Snidane u Tiffanyho, Race for the Yankee Zephyr/ mi uplne prestal vadit : 100 %

<< předchozí 1 2 3 4 82 163 243 324