Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

ICQ: netusim, co to je
Jabber: nic
MSN: Miestny Spolok Neandertalcov?
Yahoo: neplanujem
Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 70 140 209 278
    • 24.6.2017  17:25
    Specialisté (1985)

Jeden zo zástupcov zlodejskych vykradacskych filmov ako Melodie Podzemí s Gabinom. Dvaja chlapi + zenska chcu vylupit kasino a o toto hlavne vo filme ide. Tempo je vyborne, ani chvilu nestraca dych, dialogy su doslova perfektne, exteriery nadherne. Hlavnym hercom bol pre mna Bernard Girodeau /Drsny Chlapik s Vino Lenturom/. Film drzi divaka v neustalom napati, neberie sa vazne, potesi optimisticky zaver. Viac takychto filmov, ne Tchory a podobne kravoviny. Tchora uznava tak akurat Jarous. 89 %

• 24.6.2017  13:20

Dobrodruh a Moreplavec, oceanoplavec a smelinar a paseracky bitkar a macho Vino Lentura sa zamiluje do akejsi vydojenej 40 -ky, ktora uz pomaly ale isto starne a ma zauzivane ritualy kotore nemieni opustit. No a na tomto vznikol film. Super, beriem. Viem, ze jestvuje aj zaner romanticka komedia, a tu je jedna z nich v plnej krase a kvalite. teda tej krase nepomohli ani tak kulisya ako exteriery. No a kvalite zase pomohli vyborne herecke vykonyVina Lenturu a Brydzit Bardottky : 74 %

• 24.6.2017  12:33

Archimedes bol grecky matematik, fyzik, mechanik, vynalezca, astronom, a nepochybne aj kmotor, stryko, ujo, svagor, syn, otec, dedo a svokor. To myslim staci. Tu sa Archimedes zjavil v podobe Jeana Gabina, teda aspon tej filmovej podobe. Ma na praci kadeco : od dobrej nalady, cez byvanie v rozostavanej novostavbe, inteligentne vynadrovanie az po kadejake prilezitostne zarobky. Co tymi prilezitostnymi zarobkami reziser myslel, neviem, a obavam sa, ze to nevedel ani samotny Gabin. No nic, film aspon ma pekne exteriery, zaujimave dialogy, ktore nenudia ani v strede filmu. Nuda taktiez nedostalôa sancu, Gabin ako myslienkovy samorast mal hodne do seba, a len tak mimochodom, snazi sa dostat do vazenia /bude mat istotu strechy nad hlavou a pravidelnej stravy/, taxa rozhodol nieco vyviest . samozrejme taku cinnost, za ktoru sa zatyka a odobera sloboda. Lebo nebudeme si navravat, v mnohych krajinach /od SR, CR, cez Srbsko, Rusko alebo hoci aj Portugalsko/ system funguje tak, ze vazni po x rocnom pobyte v chladku sa uz nemaju kam vratit - rodina vymrela, alebo zostarla a doziva v domovoch dochodcov. Tak o5 nieco vyvedu, aby mali zase strechu nad hlavou a pravidelnu stravu. 76 %

• 24.6.2017  12:00
    Síla muže (1992)

Podpriemerny a nudny film o tom ako Morgan Volnomuz zacne ucit boxovat akehosi chlapca. Jedine, co stoji za zmienku je to, ze fil msa odohrava v Juznej Afrike za cias apartheidu, kedy tam vladla biela national Party of south Africa. Nic to neponuka, len premiestnovanie sa postav z bodu A do B, potom C, D, E ... a zase sa vratia do Bodu A aby si cyklus zopakovali. Kmenove napatia v Afrike je znacne, preto sa mi nezdala ani ta pesnicka na konci, bola prilis umela : 30 %

• 24.6.2017  11:19

Mlady John Cusack tu je v roli mladeho ambiciozneho pravnika, ktory sa chce za kazdu cenu dostat do US Kongresu. Zaujimavy namet je ale utopeny v nudnom anezazivnom tempe, casto planych dialogoch. james Spader mi vadi doteraz, nemam toho chlapa rad proste : 25 %

• 24.6.2017  11:08
    Gangsteři (1991)

Lacna a dost plana variacia Coppolovho Kmotra - zase sa nejaka miestna tlupa vypracovala na sefov zlocinu ....... tempo je priserne, dejovu liniu som jaxi neobjavil, hercke vykony o nicom - Slater ani nevie hrat poriadne. fakt, strata casu, nepochopim vznik poniektorych filmov : 25 %

• 24.6.2017  09:56

Ci zrovna kultova komedia, to tazko a dost o tej "kultovosti" pochybujem. Kazdopadne kvalitativny posun oproti slabej a len priemernej jednotke. Od mora sa dej presunul do zasnezenych hor a opat chyba dejova linia, je to skor len sled kadejakych scenok. Pribudlo humoru, rezia sa zlepsila, hoci Lhermitte ´bol asi najslabsi clanok v tomto filme. Kazdopadne na odreagovanie ja film ako stvoreny : 70 %

• 24.6.2017  09:37

Dovolena po Francouzsku vlastne ani nema dej, je to len sled roznych komickych a nikedy radobykomickych situacii. Obcas sa na tom da zasmiat, Clavier celkom ujde, ale ludia ako Thierry Lhermitte mi vzdy skor vadili - jo, nemam ho rad. Mnohe sceny koncili rozpacito , zmysel mnohych som nepochopil. Snaha sa ale ceni . 69 %

• 24.6.2017  09:26

Len sdalsia radobyromanticka komedia, ktora v kinach komplet zhorela. Tempo je nulove, pribeh nestrhne. Fakt len rezisersky a scenartisticky liznute po povrchu, len taky povrchny vyplach, nema to cim zaujat. Cudujem sa, ze toto je v priemere : 15 %

• 21.6.2017  17:53

Mila sympaticka romanticka komedia o tom, ako chce chlapec ziskat babu, k tomu sa mu este par veci vymkne spod kontroly . 69 %

• 20.6.2017  21:48

Perfektny film nielen o praci na pile vo Francii, kde majitel sa snazi nielen konkurovat susednej firme s podstatne lepsim materialno -technickym zabezpecenim /stroje a zariadenia/ ale popritom musi riesit aj pracu vaznov, ktorych zamestnava, a ti rozpravat rozhodne vedia, maju medzi sebou aj medziludske vztahy. Do toho vstupuju vyplaty, kadejake odvody, a stroje a zariadenia sa kazia, ze jo. Este som nevidel stroj, ktory siel permanentne bezchybne. Vdaka tomu sa zivot majitela pily meni na nocnu moru ... a o tomto je film. Robert Enrico pre mna tymto natocil asi svoj najlepsi film, dialogy su normalne, ale vyborne, tempo slape stale, aj v strede filmu sa toho deje dost. K tomu este nastupuje kamaratstvo, pan Vino Lentura bol dobrak od kosti, a pochopitelne aj nadherna sceneria. Pre mna suverenne najlepsi Robert Enrico ako reziser : 98 %

• 20.6.2017  20:23
    Soví řeka (1962)

Perfektne natocene, nema to dej a hoci nejswem vystudovany filmovy teoretik -elitar, pisem obcas primitivne komentare a milujem art, som artovy hnedopich. Jo a ak mate radi masakry zivych ludi a vyzivate sa v zabijani ako v tej ultra dementnej sracke Takovi normalni zabijaciu, taxa tomu radsej vyhnite. 80 %

• 20.6.2017  20:19

Jo, moznoze to oslovi nejaku sexualne dezorientovanu uzivatelku, lebo Whoopi bola tuna za lesbu, co v reali neni. No ale nuda, plane dialogy, priserne tempo, zas nuda, plane dialogy, priserne tempo a tak stale dookola : 5 %

• 20.6.2017  20:16
    Semtex Blues (1993)

Jo, obycajni ludia maju zmysel zivota, ale tempo je take -kadejake, len nie dobre a neudrzi divakovu pozornost. Plus tie otrasne pokusy o humor. Bieda, velka bieda, cely tento film . 25 %

• 20.6.2017  20:13
    Dva Jakeové (1990)

prilis roztahane, starremu bardovi Nicholsonovi rezia nejde, je to rovnaka reziserska lama ako povedzme Auteuil so svojimi "nadherami. Celkovo film smeruje odnikial nikam, dialogy su az vatovo plane obcas: Nicholson si priviedol kamaratov ako Keitel a Farnsworth a videl som aj Wallacha a Madeleine Stowe. Celkovo vsak len dalsi nudny, sivy, sedivy priemer : 50 %

• 20.6.2017  20:03
    Tanečníci (1987)

balet fuckt ne ...... 5 %

• 20.6.2017  19:21

Vycerpavajuci obsah od distributora da vediet hodne . Tentokrat uz len priemerny film od rezisera herberta Rossa /California Suite, Devce pro Zabavu/. Medziludske vztahy su v norme, dialogy su na urovni, take normalne, k tomu este vyborne exteriery a slusne tempo. A ako vidim, uzivatelia T2 a mandes nesklamali so svojimi komentarmi : 69 %

• 17.6.2017  17:02

Reziser Herbert Ross /California Suite, Play it again, Sam/ natocil krasny film o tanecnici, ktora sa obiede pretlka zivotom - smolu ma nielen v zivote, praci, ale aj v lôaske. Tak veru, zivot je utrpenie, bolest a nestalost. Spolocnost sa nezaujima o to, ze musi zivit haranta a platit najom. Naviac sa este veci komplikuju a ona musi strpiet dalsich najomnikov- teda dve zenske konkretne. Marsha mason v roli tanecnice bola skvela, dialogy perfektne odsypali, kulisy na urovni. Tempo bolo zo zaciatku take vselijake, akel potom sa to zlepsilo a film ma nepustil cely cas a udrziaval ma v napati. Jeden z najkrajsich romantickych filmov, a to ich zrovna nevyhladavam : 89 %

• 17.6.2017  16:38

Slavny Sherlock Holmes ako zdrogovana troska kdesi vo Viedni. Uz Robert Stephens si zahral Holmesa v akomsi filme - tusim sa to volalo Private life of Sherlock Holmes alebo tak nejak. No nic, tuna ho hra akysi Nicol Williamson, a hra to tak, ze zle, Teda aby som dal veci na spravnu mieru, herec to bol pre mna slaby, nevyrazny, akurat jeho pomocnik Dr. Watsonv podani Duvalla /Stalin 1992/ mal cosi do seba. Kulisy su podpriemerne, dialogy tiez. Tempo je zufalo pomale, gradacia deja takmer ziadna a film tiez sa nedrzi klasickych sablon Sherlocka Holmesa : 40 %

• 17.6.2017  13:10

Skor priemer nez kvalita, aj ked s miernym priesahom do lahkeho nadpriemeru. Kapitan Banglades 3 sa prilis necha unasat prudom, casto nie je hlavnou posatvou, co by Styv Rodzrs v podani Chrisa Evansa /Cellular, Street Kings/ rozhodne mal byt. Zakomponovanie Ant - mana a podaktorych dalsich vedlajsich postav ako je Robert Downey /Takovi normalni zabijaci/ a povedzme Spajdrmena som tam tusim tiez videl do deja bolo na urovni, akcia tiez. Plus videl som tam aj Dona Cheadla, ktory hral Ruseśabaginu v Hoteli Rwanda 2004. A casto tu ide len o zelene platno, viem. A dialogy su miestami az idiotsky pateticke, ale obcas aj maju nieco do seba. Pacilo sa mi to, ze konflikty medzi hrdinami pramenia z ich povah, povahovych crt a z vnutorneho psychickeho rozpolozenia nez z umeleho akeho intergalaktickeho bubbuzla - ci jaxa to presne volalo - bolo to vo filme Batman vs Superman. 60 %

• 17.6.2017  12:24
    Vstupte (1975)

Chlapci od Slnecnej ziary alebo aj Slnecnoziarovi chlapci zas u nas vyslo ako "Vstupte". No nic, necham to tak, hlavnou postavou vo filme je vyborny Walther Matthau /Dej si pohov kamosi 1 a 2, Prepadeni vlaku z Pelhamu/ v roli ukecaneho chlapika, ktory musi prekonat vlastnu jesitnost, aby sa zas objavil na javisku v divadle. Divadla velmi nemusim, ale Matthau dokazal povzniest aj takuto mne neprijemnu temu na aspon znesitelny priemer. Lebo vedel hrat - tu rolu neurotiuka som s mu sezral aj s navijakom. A z celeho filmu sa sinie ludskost a slusne dialogy. Skoda len tych par ovatovanych dialogov v strede. Nemuselo to tam, byt , prestrihat to a vyletim s hodnotenim vyssie : 65 %

• 17.6.2017  12:01

Len dalsia ukecana spolocenska konzervacka a zas jak tak pozeram zmykanie medziludskych vztahov dostalo neprirodzene vela priestoru. Plus prazdne tlachacky o medziludskych vztahoch. Nudna zivacka, ktora pravom zapadla v sedivom priemere : 55 %

• 17.6.2017  10:38
    Funny Lady (1975)

Reziser Herbert Ross /Play It again, sam, Sbohem, pane profesore/ natocil len priemerny muzikal, kde ma slavna spevacka silne depresie a nielen obavy o pracu,a le problem zohnat akukolvek pracu.Spevave casti su na urovni, ale dialogy obcas krivaju, hlavne stred je akysi ...... nedomylseny a utnuty : 60 %

• 17.6.2017  09:47

Reziser Guy Ryci /Sbal prachy a vypadni, Podfuck/ natocil asi najpriemernejsi film svojej kariery. Tu -jaxa tak pozeram, vidiom aj odpad aj 5 hvizediciek je tu castych. No u mna teda priemer, prva tretina filmu je chaoticka, neprehladna, s nudnymi dialogmi, chyba tempo. Potom sa to trochu rozbehlo, ale Wayne Gale /postava, ktoru hral Robert Downey jr. v Takovych normalnich zabijacich/ mne sympaticky nie je, nemam ho rad, ale hrat asi vie. Zid Zakon /Spy, Road to perdition, nepritel pred Branami, Bent/ mi nijak nevadil, Stephen Fry /Oscar Wilde/ mi vadil. Keby tam nedali to bombardovanie lesa, siel by som este nizsie . 50 %

• 17.6.2017  09:41

Nudny spagetak, malo vyrazne tempo, k tomu este plane dialogy, ktore z vacsej casti tvoria az vatovo plane plky a takmer az kotkodakanie, reziser Dzulio Petroni /Tepepa 1969, Muz proti Muzi 1967/ si tuto ubohost fakt mohol odpustit . 30 %

• 13.6.2017  13:05

Prilis utopene v sedivom balaste, dialogy az priserne priemerne a casto ide o vatovo plane plky. Jedine plusy za nevyraznu civilnost, ale ako pisem : sivy, sedivy nevyrazny priemer : 55 %

• 13.6.2017  12:39

Karel Chrocht tu zas sa tvari ako odbornik, ale na roźdiel od tej ubohej napodobeniny verbala menom Kadak /ten este tento film neobjavil, zaplatAhmose/, tak Karel Chrocht aspon obcas napise nieco qci. No nic, tak par viet aj odo mna : jeden z tych filmov , kedy sav 50. a 60. rokoch tocila kopa veci na biblicke motivy a eposy. Tento je nudny, hodne veci je prikraslenych, zmysleny pribeh sa odohrava niekedy v 5. storoci pred Kristom. Hlavnou hviezdou pre mna bola Joan Collins /Zeme Faraonu/ a este Claudio Ruffini/Dva Vytecnici, Suda a Licha/. Deje sa vsak toho len minimum a Bava a Raoul Walsh boli evidentne inspirovani velkovypravnymi filmami isteho Cecila B. DeMilla. 60 %

• 13.6.2017  12:32

Nudny western, a pre mna aj klasicky produkt westernovej inflacie 60. rokov - tocili sa 100 -ky westernov rocne a najotrepanejsim klise bola kradez koni. Tuna aspon dali pribeh trojice kovbojov, ktori stretli bandu akychsi desperatov - ci kto to presne bol. Nuda, vatovo plane dialogy, zas nuda a zas vatovo plane dialogy. Akurat ten utek pred banditmi mal cosi do seba : 55 %

• 13.6.2017  12:05

Vyborny film divizii US vojakov kdesi v Honolulu. Nechyba pochod dzunglou, bojove scenby a vyborne dialogy, reziser Raoul Walsh /Saskatchewan 1954, Bily Zar 1949/ si mna teda urcite ziskal : 80 %

• 13.6.2017  10:16

Hm, zase sa tu niekto hra na artoveho rezisera a nema nato. Hlavne, ze sa serie, tam, kam nepatri a na co nema : 15 %

<< předchozí 1 2 3 4 70 140 209 278