Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

ICQ: netusim, co to je
Jabber: nic
MSN: Miestny Spolok Neandertalcov?
Yahoo: neplanujem
Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 73 145 216 288
    • 18.10.2017  09:19
    Baby Driver (2017)

Desat rokov po genialnej jednotke Prilis rychleho nasazeni som uz ani neveril, ze reziser Edgar Wright este natoci genialny film. Filmu ja teda nerozumie, na to tu je Madsbender a kopa vystudovanych filmovych teoretikov - elitarov, len viem, ze som sa perfektne bavil, rezisersky to bolo namaknane, kazda jedna scena na urovni, dialogy su doslova perfektne. Iste, iste pod nanosom okazaleho dyzajnu a silactvom filmovych postav nebol pribeh inspirativny, Z Wrighta neurobi rezisera to, ze vie inscenovat akciu a strihat zvukove efekty do rytmu popovych pesniciek ... + x podobnych kydov pochadzajucich z toho najodpornejsieho miesta - a to konkretne z filmovej teorie. Kazdopadne Spacey -ho nejak extra nemusim, ale film to bol namakany, hlavne kvoli perfektnemu pribehu, nahanackam a vybornej Lily James. 90 %

• 18.10.2017  09:01

Najlepsim filmom rezisera petera R. Hunta je pre mna vyborne Volani na Dabla s Lee Marvinom a 007 -kou Rogerom Moore -om. Viem, ze natocil aj bondovku On her Majesty Secret Servis, a ze toto bol jeho posledny rezisersky pocin. No ale rozlucil sa teda biedne a komplet vyhasol. Bronson uz evidentne po 60 -ke v roli akcneho hrdinu - no tak to teda LOL. neviem rychlo rocnik jeho anrodenia, tusim mal 66 alebo 67 rokov. To je vela, a na filme sa to plne podpisalo. Tempo je nudne, dialogy nepocuvatelne, tych par vybuchov len umelo vlozenych. Nezaujalo, nemalo cim, a po par tyzdnoch ani nebudem vediet, ze som to videl : 30 %

• 18.10.2017  08:38

No, to je teda bieda pri komentovani. Bud mam k dispozicii uchylneho Radka, ktory je fundom Dyvyne, alebo miestneho konspiracneho teoretika Karla Chrochta, ktory veri na dementalne picoidy ako judaizovana katolicka cirkev, spiknuti proti cirkvi a samozrejme tu stredoveku capinu a bachorku o zidovskej ritualnej vrazde. Potom este mozem citat komentare LiVenturu, ale to je komentatorska bieda, respektivne rovno mizeria. Kazdopadne hodne El Charro de las Calaveras je velka nuda, nic mi to nedalo, dialogy su az vatovo plane plky, tempo je ubijajuce a nic sa tam dohromady nedialo. Alfredo Salazarovi a jeho tvorbe sa zrejme budem vyhybat : 47 %

• 18.10.2017  08:28
    Cjamango (1967)

Takze podla hodnotenia najlepsi film rezisera Edoarda Mulargiu ? No, co potom s filmami v modrej farbe, co natocil ? Ani vlastne ich po tomto vidiet nejak extra netuzim. Moc to kopiruje na moje pomery Klinta VychodneloLesa, maketa westernoveho mestecka nic moc, kulisy su vyslovena bieda. Jedna silnejsia scena nezachrani kopu podpriemernych az priemernych, a co je horsie, vyslovene nudnych scen. Prestrelka na konci o hovne, teda pardon, ja som sa pomylil a chcel som napisat, ze sa mi vobec nepacila, na masakrozne dobre prestrelky vo filme El Halcon Y La pressa 1966 s Van Cleefom to teda rozhodne nemalo. 5hviezdickovych tuna teda vobec nechapem, co tam sakra zas videli? Alebo mam druhu, ovela horsiu moznost - ide o vystudovanych filmovych teoretikov -elitarov! Tak od tych chcem byt co najdalej! 45 %

• 17.10.2017  23:53

Reziser Sean MacGregor mi nic nehovori a to prehlad v reziseroch mam slusny. Tazko sa hladaju slova k tomuto akcnaku, o western nejde ani nahodou - ten bol v 80s uz definitivne mrtvy, hlavne po westernovej inflacii zo 60. rokov. Karel Chrocht podo mnou zase vypisuje ze brojlery, teda pardon, spoilery. Karel tu cosi mele o Indiansploitation - tak to mne teda hovori uplne hovno. Viem, co je sleazy, Polizzioteschi, eurokrimi a eurospy filmy. dalej viem o nazisploitattion, carsploitation, explo - a hixploitation su v hororovych kruhoch uz notoricky zname. Ale fakt som este nevidel ani jeden indiansploitation. Zevraj toto je ten zaner. Hm, silne pochybujem. Kazdopadne namet ako hovori oficialny text distributora je slusny na film. O tom bez debaty. Nechybaju aj akcnejsie sceny, akurat herci mi jaxi nic nehovoria, musim pozriet tie mena a co presne natocili. 70 %

• 17.10.2017  09:37

Pokracovanie genialneho filmu El halcon y la pressa /u CZ a SK koncin zname ako Velka Prestrelka 1966/ uz nie je takym kultom ako bol prvy film. Van Cleef totiz tu chyba, a vyrazne tahal dopredu prvy film, potom uz Tomas Milian sam na to nestaci, hoci som pochopil, ze ide o genialneho herca uz u filmu El halcon y La Pressa. Gian Maria Volonteho mam dost na haku, nejde tu moc o kvalitneho herca a nie som si isty, ci vobec vedel hrat. Mna teda jeho herecky vykon nijako nepresvedcil. Pribehovo a dejovo film tiez nedava velky zmysle, pochopil som len, ze ktosi sa ide kamsi liecit a riesi slobodu, nasilie a smrt. Zas tu vsak vidim mne odporneho Radka, ktory vo filme riesi dementalne picoidy typu "Potvrdenie téz filozofa Ladislava Klímu o absolútnej zvrhlosti školstva a hlavne jeho predstaviteľov sa objavilo, i keď zjavne nezamýšľane, vo filme talianskeho režiséra Sergia Sollimu. Učiteľ, predchnutý humanizmom a nenásilím postupne svojim konaním prekonáva svoj sprvoti antivzor - obávaného a násilníckeho vodcu banditov" No tak ja filmu nerozumiem a rozumiet filmu nechcem /na to tu je Madsbender ako admin tej sracky menom filmova teoria/, Radkovi nerozumiem a ak, takl len obcas. Liventura s jeho megagenialnymi komentarmi typu "Kterak vzdelanec k zivotu prisel" - tak to je teda komentatorska bieda, respektive mizeria. Dobre vsak, ze tu nevidim Kadaka, je to len uboha a dost trapna napodobenina uzivatela menom Verbal. Karel Chrocht uz tiez nekomentoval, jak tak vidim. No a k filmu uz nemam co napisat, prakticky vsetko som vymenoval. Faccia a Faccia je klasicky dokaz toho, ze dvojky su vacsinou regulerne podradne filmy : 70 %

• 17.10.2017  09:15

Genialny spaghetti western od rezisera Sollima. Van Cleef je vynimocne v pozitivnej roli a to viem, ze zaporakov hral mimoriadne casto. Kazdopadne Van Cleef film vyborne taha dopredu, nuda nehrozi, rezisersky vycibrene a namakana kazda jedna scena. Cuchillo Sanchez v podani Tomasa Millana bol dalsou genialnou postavou. Som sa maximalne vzil do jeho roly, a vsetko to plazenie , lezenie, ponizovanie az po suboj s bykom /perfektna scena, vrele odporucam/ ma fascinovalo. On si to evidentne uzival, a bolo vidno, ze ide o jednu z jeho najlepsich roli, ak nie vobec uplne najlepsiu. Dialogy su masakrozne dobre, fakt som uz dlho nepocul vo filme tak kvalitne rozhovory, tempo nenudi ani chvilu a vlastne reziser Sollima sa s nudou velmi nesral - nedostala najmensiu sancu, coz je super. Tu by sa mal poucit reziser Alen Resnais so svojimi retardovanymi planobami ako je Hiroshima Mon Amour a Loni v Marienbadu. Fakt taketo filmy mozu nadhodnotit len vystudovane filmove teoretiky, ktore sa radi tahaju za lofasa pri rozhovoroch na zasranej filmovej teorii. Plus jedinecne a genialne namixovana hudba od Ennio Moriconeho. Nepravom zabudnuty kultovy film, ale sak dobre viem, ze nemozem cakat od Primy Hnuj a Tv Loppatov tento polozabudnuty klenot . 100 %

• 15.10.2017  18:21
    Side Street (1950)

Ani nie tak detektivka ako film -noir o tom, ze byt poctivy sa nie vzdy vyplaca.Herci su mne neznami,a le tempo na urovni, dialogy su vyborne, a nuda nehrozila. Jeden z tych lepsich filmov Anthony Manna. 70 %

• 14.10.2017  19:38
    Japonsko (2002)

Cirociry art, zase sa vo mne prebudil artovy hnedopich. Nadherna vec, smutna, depresivna, nadherne hory uprostred mexika, pomaly plynuce genialne natocene scenerie ... nadhera. PS : len aby to nevidel verbal : 98 %

• 14.10.2017  17:12

Konecne tu niet Radka ani Karlosa80, teda ja ho volam Karel Chrocht. Podla jeho Croftieho Multaka. Film sa venuje Velkej Francuzskej Revolucii 1789 - 1804, konkretne Robespierrovi. A jeho krutovlade - nie nadarmo sa tomu hovorilo Obdobie gilotiny. Richard Basehart v roli Robespierra bol presvedcivy, fakt si ho musiom niekam zapisat, zaujimavy herec. Poznal som este Roberta Cummingsa a Beulah Bondi /It´s a Wonderfull Life 1946/. Dialogy su namakane, kulisy tiez, Anthony Mann ako reziser tymto natocil jeden zo svojich najlepsich filmov. Viac takychto filmov prosim : 98 %

• 14.10.2017  16:48

Reziser Anthony Mann /T-men 1947,Railroaded 1947, Zatocina Reky 1952/ natocil vyborny film o boji proti drogovej kriminalite. Vacsinou som z noir filmov zvyknuty na detektivky, tuna ide o dost iny noir - konkretne o drogovu problematiku na US - mexickej hranice. Filmu kraluju vyborne dialogy, namakane tempo, pri ktorom nuda ani na chvilu nehrozila a napinavy koniec. Uz len kvoli koncu filmu sa oplati vydrzat. Herci boli mne neznami, ale hrali na urovni. Tymto prahlasujem Border Incident 1949 za dalsiu namakanu starinku. Na noveho Tchora 3 sa vyserem, ale v ramci pozerania reklam na Hovnacko -primackej zabave dufam, ze budu prerusene obcasnym filmom Tchor 3 : 77 %

• 14.10.2017  16:38
    Vometáci (2002)

Podpriemerna komedia, nudne tempo, plane dialogy. Celkovo len dalsia nudna zivacka, Paul Gross ako reziser bude zrejme dobra lama . 25 %

• 14.10.2017  12:55

Doteraz neviem, o com to presne bolo, len viem, ze to tocil Terry Gilliam a ze je Jack v podani Dzefa Mosty bol sebecky a arogantny . Jo a viem, ze ma to tak fascinovalo, ze som od toho nemohol odtrhnut oci : 95 %

• 14.10.2017  12:46
    Raw Deal (1948)

Dobre, zase nevidim komentar Karla Chrochta ani Radka a uzivatel LiVentura to tiez nevidel, to je super. Lebo LiVentura komentuje filmy stylom "Jednoduche, prizemne" alebo moc mile, da sa". No tak to je teda komentatorska bieda. Skoda je jednej veci - na nove moderne dementalne picozy ako je Chappie 2015, Kapitana Banglades / kde s hajzlovym poklopom v ruke brani svetovy mier/ alebo vsetky 3 Tchory sa pisu recenzie vo velkom a uz mam problem to vsetko vobec vstrebat - vsetky tie informacie. Fakt, zijem v dobe, kedy je informacii uz prilis mnoho. Ale narazit na recenziu tychto stariniek je svinsky problem, ak nie uplne nemozne. Pokusim sa. Rezisera Anthony Manna /Great Flammarion 1945, T-Men 1947/ poznam a cosi mam uz aj napozerane. Jeho reziserska tvorba a styl mi sedi, len obavam sa, ze nie tu a nie u tohto filmu. Mann sa velmi nerozumel zanru film -noir, je to sice klasicka noirova detektivka, ale natocena rutinersky, bez chuti, nemohol som pri tomto filme ani odbehnut na hajzl vychcat sa, lebo uz som takmer stratil nit. Fakt ako, prehusteny dej, a herecke vykony k tomu dost o nicom. Slusna bola Claire Trevor /Key Largo s Hampry Bogartom/, zvysok hercov som ani poriadne nepoznal : 60 %

• 14.10.2017  12:36
    Zamini (2013)

Nudny film, fakt len zivacka, ktora po chvili vysumi do prazdna. Kulisy dobre, ale dialogy az vatovo plane, zufalo malo sa toho deje. Necudujem sa, ze aj Francuzov valcuje Blbowood, holt, francuzske filmy uz davno maju to najlepsie za sebou ..... 30 %

• 14.10.2017  11:47

Snad asi najnudnejsi a najpriemernejsi noir film, aky som videl. Fakt len zivacka, nudne uspavajuce tempo, deje sa toho zufalo malo a navyse v planych kulisach, dialogy su len vatovo plane plky, ktore sa nedalio pocuvat. Noiry mama rad, ale tento je liznuty len povrchu, natoceny bez chuti, fakt len taky povrchny lacny vyplach : 50 %

• 14.10.2017  11:17

Brojler! Ci Bojler? tak nejako. Vo filme vystupuju dvaja surodenci - jeden zabije manzelku a snazi sa stopy zahladit, jeho mladsi brat sa zase snazi stopy veduce k vrazde rozpliest a usvedcit ho z vrazdy a ucinit spravodlivosti zadost - teda rozhodne nemieni kryt surodencov zlocin, ne, ne. Koniec Brojlera a aj Bojlera. Napatie sa buduje pozvolne, skoda potom, ze k finalnej gradacii ... jaxi nedojde. Kazdopadne vsak film, ktory treba pozerat uz len v ramci vseobecneho noiroveho rozhladu. Tu vyslovene razim heslo : radsej umriet, radsej nech si po mna pride smrt, nez by som sa mal vzdat vseobecneho rozhladu a nesledovat vyvoj. No a filmy su vseobecny rozhlad - iste, iste, casto v modernych filmoch je len CGI digitalny bordel, pateticke slaboduche dialogy, krcovita snaha zaujat za kazdu cenu, no ale rozhodne filmovy vyvoj treba sledovat. Do vseobecneho rozhladu nepatria obycajni ludia - obycajni ludia sa narodili, ziju a umieraju, plodili haranty, plodia a budu plodit. No nic, s5 k filmu : Lee J. Cobb a Jane Wyatt film slusne tahaju, nudil som sa len minimalne a hoci Jane Wyatt nesiaha legendarnym noirovym Femme fatale ani po clenky, dalo sa na nu pozerat : 77 %

• 14.10.2017  10:49

No, aspon ze tu nevidim Karla Chrochta, Liventuru alebo Houdiniho s jeho genialnymi komentarmi " Nominace na Oscara, zlata malina -vyber". Z takychto komentarov sa normalne dozviem este viac, nez som chcel, fakt! No ale zase tu riadi odporny Radko Katrlik, a vypisuje, ze : "Badat autoritu i nespokojnost. Nespokojnost s hektikou dna i zeléovitou mizeriou nocných vecierkov so stupidnymi slovnymi hrami, plnymi lascivneho humoru a vseriesiacich usmevov povznesenych, ale dokonale ohaknutych hosti. Nepochopim a doteraz neviem, ktory "genialny mozog" zase prelozil Riuscirano i Nostri Eroi a Ritrovare L´amico misteriosamente scomparso ako Africke Dobrodruzstvi. Spravne -kedze som cechoslovak, tak cesky bude preklad : Nasi Hrdinove uspeli/uspeji v hledani tajemne ztraty. Tak pravil ujo Gugl translator. Ale uz som si zvykol, ze Gone with the Wind 1939 je Jih proti Severu a ze Wrong Turn je Pach Krve a ze Garden of Evil 1954 je Zlato Apacu. Ja viem, ja viem, preklady su volne, nema sa prekladat od slova do slova a ze som hodne prestrelil, ked som napisal, ze Bad Ass s Trejom je Spatna Prdel a nie Mstitel bezpravi. No a par slov k filmu : film je o hladani isteho cloveka v Afrike, konkretne v Angole. Dialogy su dobre, exteriery vyborne, len skoda, ze nijako nespomenuli obciansku vojnu /bola extra krvava - v afrikanistike sa vyznam/ a v roku 1968 uz zil isty Jose Eduardo dos Santos, neskorsi prezident Angoly. 85 %

• 11.10.2017  19:43
    Railroaded! (1947)

Vyborna detektivka, slusne tempo, namakane dialogy. Herci hraju jak o zivot, nuda nehrozila. Na rozdiel od priemerneho noiru Great Flamarion 1945 sa toto uz Mannovi vyraznejsie podarilo. Taketo filmy to, to mam rad . 77 %

• 11.10.2017  19:40

Nicim vynimocny noir film, ktory ma len slabe tempo - ako jo, zo zacuiatku je tempo dobre a divaka drzi v napati toho, co msa budediat. Ale potom nastupila priserna nuda, najma v strede filmu sa fakt nedialo nic, Erich Von Stroheim to sam nedokazal utiahnut, negativom je hodne predvidatelny dej. Nicim vynimocny film, len dalsia nudna noir zivacka . 55 %

• 10.10.2017  20:31

Reziser Bryan Forbes /Seance on a Wet Afternoon, King Rat, Raging Moon/ teda skoncil hodne biedne. Roger Moore ako agent 007 bol fajn, lebo bondovky boli vtipne, akcne, ba dokonca aj suboj sa nasiel a nahanacka. Moore ale hrat nevedel, a tym trpi cely film. Nezachranil to ani herecky chameleon Rod Steiger /In the Heat of thwe Night, Giu la Testa/. Tempo je dobre, na urovni, ale film am prilis predvidatelny dej, malo napatia a ako hovorim, herecky je na tom Moore Biedne a sam Steiger to cele proste neutiahne : 68 %

• 10.10.2017  20:12

Len liznute po povrchu, len taky lacny povrchny vyplach. Fakt tempo je uspavajuce, nema to ani cim zaujat, po dopozerani film rychlo vysumi do prazdna. Nevidim dovod vratit sa k filmu : 30 %

• 10.10.2017  20:07
    Dlouhé dopoledne (TV film) (1969)

Uz viem, preco bol film trezorak, rovnako ako Kladivo na Carodejnice 1969 alebo prodavac Humoru 1984. Perfektne zobrazenie budovatelskeho systemu Komancov, teda odborne komunistov, ktori idu dopredu, stale dopredu a neustale dopredu ... obavam sa, ze smerom dopredu znacne smrdi sira. Jiri Vala /Nocni host 1961/ na urovni. 88 %

• 10.10.2017  19:58

No, uz chapem, preco westerny v 70. rokoch umierali a umierali az takmer vymreli. Uz v 60. rokoch zacala podla mna westernova inflacia, tocili sa desiatky, ak nie stovky westernov rocne a najotrepanejsim klise bola kradez koni. Tuna je pribeh umely, slepy pistolnik nevidi protivnikov, a napriek tomu ich vystriela ako zajace ...... bieda a ne! Rozhodne ne! Originalita zmizla, namiesto toho je tu len zvysena davka samoucelneho sexu a nasilia. Bieda, mizerny a plany western : 25 %

• 10.10.2017  19:40

No konecne tu nevidim komentar Karla Chrochta /Karlos80/ alebo mne odporneho Radka Katrlika. Ako vzdy LiVentura napise nieco ako "kvalitka, skvele, vyborny zpev a ustredni melodie", no, bieda. Komentare Liventuru teda nejak extra nemusim, a dlho u mna nebude v oblubenych. Dobre pise - a tymto im robim reklamu uzivatelia Tron, T2, Radek99 a Snorlax.Kadaka velmi nemusim, lebo mu nerozumiem, Verbal je este stale vtipny, ale jaxi mu dochadza invencia. Takze rezisera Ferdinanda Baldiho /Karambol 1 a 2 - nehrali tam Spencer a Hill, ale ich dvojnici Paul L. Kovac a tusim Kantafora/ som dlho nepoznal a na zaklade uz spomenutych filmov som sa jeho reziserskej tvorbe vyhybal. Chyba! Suverenne najlepsi film Baldiho, vyborne tempo, ide o mapu, ale nebudem prezradzat dejovu liniu. Iste, postavy nekonaju vzdy logicky, ale s tym som sa stretol uz aj v realnom zivote - a dotycny mi povedal, ze ma na to pravo! Takze ze vyraznu chybu to nejak extra nepovazujem. Skor prevladaju pozitiva - slusne tempo, ktore nenudi, krasne exteriery, vyborne dialogy. Z hercov som poznal len Dzordza VychodnehoMuza /Hruza na Jevisti 1987, Keoma/ , ale ten to tahal na urovni. Fakt, nuda u mna nehrozila, bavil som sa vyborne, perfektna scena s lanom a krysami : 77 %

• 7.10.2017  17:39

Vyborny film nielen o unose, ale je tu aj kopa kvalitnych hereckych vykonov, vybornych dialogov. Tempo je slusne, nuida nehrozi, autentickst z filmu len sala. 94 %

• 7.10.2017  16:54
    V sedmnácti (2016)

Hm, dalsia buzniada na obzore. Je len otazkou casu, kedy sa natoci film Gay Erection - this is ass a pomaly ocakavam vyhlasenie homofobie za chorobu. Ba nielen to, pri tomto tempe nastane militarizacia bukvic a homofobne spravanie sa budu skumat organy cinne v trestnom konani Homopropaganda bude homofobov pomaly ale isto vyhadzovat z prace, a systematicky pokutovat. 5 %

• 7.10.2017  15:54

Herecky putave, vyborne natocene, Soderbergh natocil opat kvalitny film, kde nuda nehrozila. Gratulujem, a to som si myslel, ze po Traffic -nadvlada Gangu sa od neho nicoho nedockam, len tej planej buzniady Liberace- ci jaxa to vlastne volalo : 88 %

• 7.10.2017  15:45

Milujem tieto stare francuzsko -nemecko-talianske filmy. Uz od cias filmov BS/TH. Surova drama az na podu, komisar vysetruje vrazdu, ale uvedomuje si, kam to az moze siahat a aj reqalne siaha. Simone Signoret bola vyborna dama, spolu s Yves Montandom film perfektne tahaju. Nuda nehrozi, atmosfera je grandiozna. Genialne, viac takychto filmov, len jaxi si myslim, ze sa uz netocia. Stari talentovani tvorcovia vymreli alebo brutalne zostarli. Mladych talentov este - jakz - takz jesto, ale myslim si, ze ulietavaju a zaroven brutalne nadhodnocuju novodobe blbowoodske blijaky ako Tchor, Chappie a kopu dalsich modernych dementalnych picoz. 100 %

• 7.10.2017  15:32

Taka cira pohodovka, ba dokonca az artovy film, chyba vyraznejsi dej, ale to mne ako jeblemu pozerskemu artovemu picusovi, co miluje artove filmy vobec nevadi. Abych nasral verbala, lebo ten evidentne neznasa "artove hnedopichy". Artovy hnedopich sice som, a obcas mam aj rad filmovu cervenu knihovnu ale rozhodne nejsem vystudovany filmovy teoretik -elitar. Od tych co najdalej. Oddych z toho sala na kilometre, obycajne dialogy prevladaju, no a ja milujem art - cize obcas som schopny otvorit ten poklop zumpy a hladat to hovno, ktore mi je sympatickejsie, pripadne menej smrdi. Tak tu som bol po otvoreni maximalne spokojny : 77 %

<< předchozí 1 2 3 4 73 145 216 288