Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 75 149 222 296
    • 24.2.2018  15:59

Genialny Boris Karloff /Scarface 1932, Ztracena Patrola, Frankensteinova Nevesta/ v roli sialeneho vedca, ktory sa rozhodol urobit sialene veci - viac sa divak dozvie vo filme. Karloff je pre mna tymto prototypom toho, jak ma vyzerat sialeny vedec z nejakeho filmu : 94 %

• 24.2.2018  15:40

Nudny pribeh o tom, jaxa obycajna zena zmensuje a zmensuje .....cely film sa toci oklo toho. Fakt nuda, plane plky, plane tempo, nebrat : 30 %

• 24.2.2018  13:06

Tak ako jestvuju kultove westerny, ktore casom nezostarnu, tak jestvuju podpriemerne az priemerne westerny, toto je vysloveny sivy, sedivy cirociry priemer, on sa zamiluje do nej, pricom ona ma nejake dalsie pletky s kymsi ....... do toho este geodeticke prace, ale ani tie nie su rozvinute, len tak na okraji. K tomu pod/priemerna maketa westernoveho mestecka, plane kulisy a kopa nepocuvatelnych vatovo planych plkov. Presne to je The Fighting Kentuckian 1955 a nechapem ludi ako vypravec - co ten tam sakra videl, ked dal 5 spuntov ? Ja teda som tam nic poriadne nevidel, pravom zabudnuty film, ani dalsie projekcie neplanujem : 55 %

• 24.2.2018  11:17

Ja ako artovy hnedopich som o5 spokojny, a maximalne som si uzival film. Sledovat sa da jednak vlakova stanic az dvoch uhlov pohladu -akych, to nech si kazdy ziusti sam, najlepsie pozeranim filmu. Pribeh je jednoduchy, banalny, a film je skor artovy nez nejaka strhujuca akcna podivana. Vacsinou nevyhladavam neme filmy a ceskoslovenske filmy z 30. rokov 20. storocia, obcas ale urobim vynimku a tu som veru dobre spravil. Upira Nosferatu a Fausta pozna dnes uz kazdy vyrachtany debil a retard, ale toto dielo je minimalne na urovni Upira - Upir bol horor, toto je ciry art. Preto tak vysoke- absolutne hodnotenie : 100 %

• 24.2.2018  10:34

Dalsi tazko zanrovo zaraditelny film ako Clockwork Orange. Presne ako pise David3141 mozno to ani je je horor. Kazdopadne dokumentarny styl vypravania ma hned chytil, a film ma rozhodne aj hororove prvky v sebe. Reziser benjamin Christensen to nazval "pojednani kulturni historie filem" - asi to bude aj ten najvystiznejsi nbazov pre film. Kazdopadne tematicky ide o carodejniky a cernoknazniky - tu treba zdoraznit, ze obzvlast cerna magie je ultra nebezpecna. Kazda kapitola bola masakroizna, ale mne sa ako najslabsia videla prva. Potom uz druha, tretia a stvrta kapitola -to boli cire masakre, u ktorych som sa bal- Rovnako ako ma xmrti vydesil taky Exorcista, tak aj tuna : po zhliadnuti tohoto filmu cestne prehlasujem, ze v panike beham 5- 6x za den domov, aby som skontroloval, ci som vypol sporak. A to nemame doteraz zavedeny plyn ! 100 %

• 24.2.2018  09:54
    Accident Man (2018)

Adkins a jeho masakrozna kondicka zas potiahli aj toto do znesitelneho priemeru. Teda cakat od herca menom Scott Adkins herecky vykon je zo zanru sci-fi, ten hrat nevie a nezahra anoi hovno, ale kondicku mal dobru. Teda masakrozne dobru, abych bol presny. Dialogy su dost faux pas, ale jaxom napisal, zachranuju to dobre bitky. Akurat mi chybala nejaka ta autonahanacka, poskocil bych este vyssie : 65 %

• 24.2.2018  09:45
    Maniac (1934)

Priserna vec, esta ta "mluvici hlava" je dost odporna, fakt plane kulisy, lane tempo a vatovo plane plky namiesto dialogov : 20 %

• 24.2.2018  09:37

Reziser Todd Browning /Freaks 1932, Dracula 1931/ natocil slusny, napinavy film na upirsku temu. Vystupiuju tu take fajne veci ako odlahla stredoeuropska obec, z tych menej prijemnych su tu aj nevyriesene vrazdy, a do toho velka hororova legenda Bela Lugosi /Vykradac Hrobu 1945, Vlkodlak 1941/ - teda film som videl hlavne kvoli Lugosimu. Dost ho uznavam. Z dalsich Dalsia znama drzka tu bol Lionel Barrymore /jo, jo to bol ten bankar z filmu It´s a Wonderful Life s istym Jamesom Stewartom/. Do toho fascinujuci strasidelny hrad, perfektne kulisy a namakane dialogy. Fakt ako s modernymi filmami mam problem, ale na tieto starinky nedam dopustit. 89 %

• 22.2.2018  18:52
    Extralarge: Condor Mission (TV film) (1993)

Ani Spencer ba ani Sonny Landham to nezachranili, skor potopili : 5 %

• 21.2.2018  21:05

Prilis nudne, bez deja, plane tempo, takmer ziadne herecke vykony. Mam rad silent films ale tento je vynimka, respektive tento film neznasam. 50 %

• 21.2.2018  17:49

Ja mam proste pre tieto starinky slabost, Paul Leni ako reziser natocil Man who Laughs roku 1928 - a o rok vo veku 44 rokov umrel. Tematicky je to o tom, ze chlap ma voperovany usmev, a divak sa nim nesmie necjhat zmiast, elbo oci hovoria daleko viac ako nieco, co mu lekari nechali ako dosledok liecby. Nechyba laska, vyborne kulisy,m a este leposie dialogy. Film ako taky vznikol v USA, ale vyrazna a zretelna je stopa nemeckeho expresionizmu . 100 %

• 21.2.2018  16:48

Uprost red papundeklovych kulis sa odohrava hlupucky a neoriginalny scenr k filmu. Vladne tu priserne tempo, hnusne kulisy, priserne dialogy a "mluvici hlava" je odporna, faktr ako nie vsetky starinky su kvalitne, toto bol je a ostane podpriemer : 30 %

• 21.2.2018  16:43
    Zrůdy (1932)

Mne nahanalo ucinkovanie tych znetvorenych herco hruzu. Ne, ne, ti neboli namaskovaniu, to boli realne telesne postihnutia, brrrrrr. vacsim masakrom bol pre mna len Upir Nosferatu 1922 alebo Exorcista 1973. Cele je to posadene do zakulisia cirkusu. 89 %

• 21.2.2018  16:39

Napozerane toho mam uz viac nez dost, ale toto bol len nudny podpriemer, ktory - nebyt hercovf, ktori sa snazili - by som odkragloval dvoma spuntami. Nuda, plane tempo, este horsie dialogy tomu suverenne vladnu. No, asponze reziser Alexander Payne /Bokovka 2004/ sa ako -tak vyzna do remesla a ustredna myslienka - celularna miniaturizacia mala nieco do seba. Damojn zbytocmny, Waltza rad nemam a otvorene neznasam ludi ako je Sudeikis. 54 %

• 20.2.2018  21:31

Jeden z tych lepsich filmov Alana Parkera /Mississippi Burning, Zivot Davida Galea/ o mladom cloveku, ktoreho turecka policia chytila. S cim, to si uz pozrite sami a jaxa pribeh vyvijal, tiez nebudem prezradzat. Zacina sa to vyborne, chytenie policiou, vazenie, a Ramzeszial aj tortura. Pri nej som si vsimol Paula L. Smitha /Simon a Matous, karambol/ a Randyho Quaida /Blazniva Dovolena 1983, vanocni Prazdniny 1989/. Skoda, ze v strede filmu nastupila nuda tempo sa hodne uvolnilo, dost to zrazilo hodnotenie filmu. Jo a mam problem byt solidarny s dilermi - najma tvrdych drog. 74 %

• 20.2.2018  21:17
    Tartuffe (1925)

Filmove spracovanie hry od Moliera, vystupuju tu Tartuff, Orgon. Technickymi aspektami filmu sa nezaoberam, je to pre mna len deskriptivna analyza kazdeho hovna a o5 nieco co smrdi tou odpornou smradlavou zumpou zvanou filmova teoria. Kazdoipadne tu rad prenecham miesto pre vystudovane filmove teoretiky- elitare ako Madsbender, Shadwell alebo Tetsuo. Kazdopadne treba poznat axa venujete vseobecnemu rozhladu : 94 %

• 20.2.2018  21:09
    Faust (1926)

Reziser Friedrich Wilhelm Munrau /Upir Nosferatu 1922, Posledni Stace 1924, Vychod Slunce/ natocil dalsi genialny horor, ako isty clovek upise dusu /niekde sa toimu hovori posledny dych,ale to je jedno jaxa tomu hovori, ide o podstatu/ diablovi. Jaxa v stredoveku upisovala dusa diablovi ? Najlepsie perom a vlastnou krvou - tak to bolo u toho zkurvysyna Gilesa de Rais /zistite si, kto to bol a potom zistite, co skutocne znamena horor/. S5 k filmu. U tohoto nemeeckeho expresionistickeho filmu je genialna rezia Murnau-a samozrejmostou, do toho este vstupuju artove prvky. Som fundom nemych filmov uz od genialneho Bustera Keatona alebo od Glorie Swanson - ta bola aj realnou kralovnou nemeho filmu v 20. rokoch. Sa cudujem, ze tu nie je komentar Karla Chrochta /Karlos80/ a ze to nekomentovala ani Snorlax ? Hm, hlavne ze odporny Radko Katrlik tu zas uraduje . 100 %

• 20.2.2018  17:42
    Dívka (1960)

Luis Bunuel a rasizmus -teda Bunueal ako rezisera mam zakodovaneho ako artoveho rezisera, ktory dost casto riesil nabozenstvo - rovnako ako isty Bergman. Tuna sa ale Bunuel rozhodol riesit obvinenie cernocha zo znasilnenia belosky a na rasovych predsudkoch a rasizme natocit film. Realie ostrova su krasne, vyborne dialogy opat vladnu aj tuna, reziserslky namakane. A to som si myslel, ze o rasizme som viedl uz dost -zacalo to In the Heat of the Night : 80 %

• 17.2.2018  13:01
    Metro (2013)

Fyzika v Rusku asi neplati, alebo s fyzikou vyjebal Reziser Megerdicev ? jak je potom mozne, ze voda ide a tecie len po hlavnych tuneloch a nezaboci do tych susednych ? Kazdopadne ruske katastroficke filmy - to je pre mna rovnaka kategoria ako Bangladessky ekonomicky zazarak alebo Cigansky zakonnik prace. 30 %

• 17.2.2018  12:39
    Maggie (2015)

Arnold CiernyCernoch /Komando, True Lies, Terminator 1, 2/ v roli tentokrat dramatickej, kde sa vyrovnava so smrtou a kde nejde o akciu. Pan CiernyCernoch je dost plany herec, toto mu teda nesadlo, nijako tomu nepomaha ani spinava a dost extremna zombie nakaza, doikonca fungovali pumpy a obchody. Teda Arnolda v takychto ulohach rozhodne nechcem vidiet, toto mu nepasuje. To je ako chciet od Brosnana aby zahral to, co povedzme J. Stewart alebo O. Welles. 40 %

• 17.2.2018  11:55

Monotonnost a nuda v tom zase prevladaju, fakt nechapem tu precenovanost, ze 86 %, to si snad delate prdel? 50 %

• 17.2.2018  11:54

... a potom, ze preco je dnes homopropaganda tak mocna a vplyvna ..... 5 %

• 17.2.2018  11:47

Nudne, vatovo plane lkky, nud a a zas dookola, herci fajn, ale nemali ani co pokazit, tak ani snaha extra nemusela byt. Ta multi kulti propaganda ma dost srala /cernoch sexuje bielu holku - a ja chcem vyvazenost - beloch na oplatku mal vysexovat cernosku, tak by to bolo vyvazene a bol bych spokojny. Takze jednostranny uhol pohladu apriori odmietam. Keby aspon sezrali toho psa a spravili si z neho gulas, poskocim o hviezdu, ale ani to ich nenapadlo. Len zamrznuta krasa a kul sladky koniec. Raz som to videl, a velmi rad na to zabudnem.20 %

• 17.2.2018  11:06

mam rad filmy o vynalezcoch a vynalezoch. Viem, kto vynasiel parny stroj, telefon, ziarovku, velky tresk ... a hrdo hlasim, ze aj ja som uz prispel k neustalemu progresu a pokroku na tejto planete a uz som uspesny vynalezca. Zatial sice moj vynalez nema prakticke uzitie /vynasiel som len hyperosviezovac zumpy/, ale nevzdavam sa a raz urcite vynajdem aj nieco potrebne a prospesne. Nadej umiera posledna a nikdy sa netreba vzdavat. 68 %

• 17.2.2018  10:59
    Wonder (2017)

Pch, premudrele mentaly tu zas zvatlaju tie svoje mudrosti o tomto "super genialonom filme". Co tam bolo doprdele take strasne kul a genialne, to teda nevim a myslim, ze to vediet ani nechcem. Kazdopadne ked film porovnam s majstrstykmi od Murnau-a Upir Nosferatu 1922, Faust 1926, veldiela Franka Capru ako Zivot je Krasny 1946 a Wellesov Obcan Kane - tak toto mi pride ako neskutocne precenovane dielo + ide o prazdnu a umelu zmykacku emocii a reziser sa hra na nieco co nie je, nikdy nebude a na co ani nema. Kravovina tak za 5 %

• 17.2.2018  10:47

Viem o tom, za Murnau-ov film Satanas z roku 1920 je definitivne strateny a neda sa najst tudiz ako ho bude niekto hodnotit tak zarucene ojebava a hodnotenie treba okamzite zmazat, aj proti voli uzivatela. Pre mna zatial co som videl bol najlepsi Murnau -ov film Upir Nosferatu z roku 1922 - mal som zimomriavky ako 10 rocny a hrozu mi ten film nahana stale. The Burning Soil je tematicky o rodine statkara, majetkoch a o vztahu dvoch surodencov. Z ktorych jeden chce A a druhy chce B. Co konkretne znamena A a co B - to nech si divak zisti sam. Za mna vsak jeden z najlepsich filmov tohoto rezisera, nechyba ani Certovo pole, strasidelne historky. Cele je to doslova genialne zrezirovane, dialogom som nemal co vytknut, tych hercov idem pozriet o koho vlastne ide : 89 %

• 17.2.2018  10:19

Reziser E. L. Katz /kletba z temnot -scenar/ natocil slusne odsypajuci ale nie velmi prijemny film na temu straty zamestnania skombinovej s neplatenoim najomneho. Do toho este trampoty s rodinou. Slusni herci, vyborne dialogy a zaujimava tema ako daleko su ludia ochotni zajst pre peniaze . 70 %

• 13.2.2018  12:52

Tak hlavne este roku 1921 to bolo strasidelne, ze jo ... s odstupom 96 rokov to uz nie je strasidelne. U mna Murnau je hlavne reziser peciek ako Upir Nosferatu 1922, Vychod Slunce 1927 a Chleb nas vezdejsi 1930. Ono ale z uhla pohladu roku 1921 to funguje stale, na starom zamku sa riesia vrazdy - to je hlavny point filmu. Hercov som nepoznal, ale hrali to dobre, kulisy na rok 1921 boli vyborne, tempo na urovni, u mna teda nuda nehrozila. 80 % a dalsi dovod napoozerat tvorbu rezisera Fredrich Wilhelm Murnau-a.

• 13.2.2018  12:25

Od rezisera Andrew Fleminga som videl len Carodejky a Cmuchalky, toto bola zas jedna z tych tuctovych- a dost podpriemernych US komedii. Mam rad obcas US humor -taky Agent v Sukni s Lawrence-om sa mi vidi doteraz, len tu zas US styl humoru je Europe vzdialeny na 100 -ky kilometrov. A na poli komedii s tymi trojpismenkovymi organizaciami /tuna konkretne trojpismenkova CIA/ som videl uz aj lepsie filmy. 40 %

• 10.2.2018  17:25

Nieco tak ako Manchester by the Sea, k´de zase miestne vystudovane filmove teoretiky - elitari boli namako s Kejzyho Efleka, coz je pre mna katastrofalno -katastroficky herec. Ba co je horsie, uz multi -kulti propaganda uraduje naplno, vo Francii sa vyrojila multikulti propaganda Nedotknutelni a tu zas vidim americku odpoved. Pricom ma to len cosi do seba, ako ze citove vyprahnutie aleak chcete citovu paralyzu treba poliecit /od prirodzenia som dobrak/ e jednak tolerujem aj tu svalovu dystrofiu ci citovu paralyzu. No ale to je malo na to, aby sa vystaval a natocil o tom film. Iste, iste je to feel good film,a to je dobre, pohodova atmosfera tomu tiez svedci, len toho cestovania tam bolo malo - a mohla byt aj nejaka drsnejsia scena - havarka hovnocucu ? Tak bych vyletel moznoa j na 4 hviezdy. Takto len slusny priemer 55 %

<< předchozí 1 2 3 4 75 149 222 296