Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 78 156 233 310
    • 15.8.2018  18:56
    Patrick (1978)

Najlepsi film co sa tyka telekinezy je genialna The Medusa Touch s Burtonom. Toto nebolo vyslovene spatne, len rezisersky nic moc - Richard Franklin natocil perfektny film Road Games 1981, este aj to Psycho 2 sa celkom dalo. Tu uz ale sa reziser dostal do vod siveho, sediveho priemeru - a z tychto vod je najtazsie vystupit. Skoda toho spackaneho zaveru, hlavne ked film divaka navnadi na fajnovu podivanu : 60 %

• 14.8.2018  21:36
    Velká cesta (1962)

Tak to musi byt - ja jakozto megafunda Rudolfa Hrusinskeho si proste musim pozriet jeho filmy- a ze ich natocil, coz je pre fundov Hrusinskeho len dobre. Prahu v roku 1914 zbavuje rakusko -uhorska policia neziaduceho lumpenproletariatu, pretoze sa chysta vyznamna navsteva - arcivojvoda. odkial to je, odkial tato snaha pochadza ? No predsa zo starovekeho Rima - ked mal mat taky Gnaeus Pompeius Magnus /alebo hocikto iny, vyznamny rimsky vojvoda/ trimf v meste, taxa magistrati Cursus Honorum cinili - cistilisa rimske ulice, a hlavne lumpenproletariat mal zakaz vychadzat - boli za to dost drsne tresty. Aby nerusil majestatnost a nadheru triumfu rimskeho vojvodu. No ale s5 k filmu : vystupuje tu dalsia uz notoricky znama postava, Jaroslav Hasek v podani Abrhama, ktoreho velmi nemusim. Kazdopadne Jurij Ozerov ukazal rezisersky talent, a fungovalo to aj ako akasi predpriprava kultoveho Osvobozdenje. 84 %

• 14.8.2018  21:28

Tak za najlepsi film Elema Klimova povazujem Jdi a Divej se, tato Agonie je o Rasputinovi - postava snad uz notoricky znama posobiaca v carskom Rusku pred rokom 1917. A bol to pekny uchyl - tento film pekne zobrazuje Rasputina ako uchylneho jedinca. A to uchylarny nenavidim, otvorene. 60 %

• 14.8.2018  18:51

Paul Schrader ako reziser teda nic pre mna, myslim ze ani nenatocil doposial kultovy film. Toto je navyse prepadak - a zas s Kejdzom. Priserny scenar, kde nic nedrzi pokope, plane tempo, a o nicom dialogy - to vsetko som si odniesol z filmu. A cudujem sa ludom ako je Dafoe /Posledni Pokuseni krista/ ze sa na take nieco vobec dal : 20 %

• 14.8.2018  18:03

Suverenne najlepsi film rezisera Marka Rydella /Mali Kovbojove/, tematicky ide o 90. roky 19. storocia, estrady a kadejake nekale praktiky dvoch umelcov. Skor pseudoumelcov nez poriadnych serioznych. Skoda, ze je to prakticky neznamy film v nasich CZ a SK koncinach, ale rezisersky , tempom je to naprosto perfektne. Hlavne ked film tahaju dvaja herci ako James Caan /Oddelen 2011, El Dorado , Kmotr1 a 2/ a Elliott Gould /Hrac 1992, American History X, Dannyho Partaci/. Plus samozrejme Michael Caine /Play Dirty, Interstellar, Get Carter 1971/ a dve uzasne baby - konkretne Diane Keaton /Annie Hall, Kmotr1 -3, Tajemna Vrazda na Manhattanu/, jo avidel som aj Lesley Ann Warren /Race for the Yankee Zephyr/. Nechybaju ani dramatickejsie momenty, dialogy su ale naprosto vyborne - uz dlho som nepocul vo filme tak perfektne dialogy. Potom uz ostava len samotny zaver, este aj ten je popretkavany 2 prelinajucimi sa dejmi - jednak aby sa divak nenudil a jednak je to potom fascinujucejsie a zaujimavejsie. Skoda, ze tento film je v zabudnuti, pricom ide o perfektnu podivanu. Mno jo, to bude tym, ze dnesni mainstreamovi divaci su lenivi, casto aj neschopni objavovat fajne filmy a uspokoja sa /konkretne napriklad taky jarous/ s kadejakymi dementalnymi picoidami ako Spajdr Men, Tchor, Ant Man. A co je najhorsie oni este tieto dementalne picoidy brutalne nadhodnocuju, z toho je mi potom plano : 94 %

• 14.8.2018  17:16
    Calibre (2018)

Nera ddavam reziserskym debutom vysoke hodnotenie - reziser sa len hlada a nema prakticke skusenosti. Namet je tuna dobry - skotske lesy, polovacka sa zvrhne v nieco neocakavane. Skoda ale ze zhruba v strede filmu som vedel jak to asi dopadne, tempo nic moc a po hereckych vykonoch ani chyru ani slychu. Dokonca ani zname tvare tu nie su, takze rychlo zabudnutelny priemer : 60 %

• 11.8.2018  20:58

Co sa tyka despotickeho otca, taxom videl este ako maly Via Mala s Mario Adorfom. Ten bol teda pekne brutalny - a pozeram, ze reziser Josef Mach antocil takyto film - dvojica sa snazi vymanit sa v 50. rokoch z podrucia despotickeho otca. Coz je u mna vyborny namet na film, musim vyzdvihnut najma Stepanka a Kubesovu - zahrali to naprosto vyborne. Tak, tak Veriaci su vacsinou majetkuchtive vychcane kurvy a oproti tom ustoja bezbozni ateisti - ktori samozrejme majetky, pozemky, domy... a cely ten hnoj, teda honbu za materialnymi statkami odmietaju. za seba beriem druhu kategoriu - tu ateisticku : 70 %

• 11.8.2018  20:51

Dobre film okomentovala Snorlax - mna celkom bavila ta romantika on + ona + do toho sa riesia nejake veci v armade. Suhlas vcxelku aj s tou Mzdou Strachu 1953. 65 %

• 11.8.2018  13:11

Ale jo, ja to berem. Slusny namet na film v Ceskoslovensku 50., rokov - sice sa neriesi nic zo vseobecneho rozhladu ako povedzme politika, ale film ma slusne tempo, vyborne dialogy. Jazda autobusom, do toho spev, zoznamovanie sa. A najlepsie dialogy so soferom su tieto : - jeden Listok. Aky ? Cestovny. Ale kam? Do ruky. Dobre, ale kam cestujete ? Na svadbu. No dobre, clovece, ale kde sa ta svadba bude konat ? Tak ..... ked bude pekne tak von a ked bude prsat a skaredo, tak svadba bude dnu, v budove. 65 %

• 11.8.2018  13:01
    Napospas osudu (2014)

Presne jaxa pise v biografii samotneho Kejdze : sam je to podivin, ale to mne az tak nevadi. Vyslovene co mi vadi je, ze nevie kedy skoncit a ze najvacsim umenim je odist /z filmu prec do dochodku, aby bolo jasne, ne zabit sa/ na vrchole. To Kejdz nikdy nedokazal a myslim, ze to ani nikdy nedokaze. Nema na to : 0 %

• 11.8.2018  12:17

Uz som sa stretol s kopou planych scenarov a nametov na filmy - napriklad ako Dzejmi Zvoncek /odborne Jamie Bell/ tancuje balet, alebo svinstva pre filmove teoretiky Holy Motors, Neon Demon, Loni V Marienbadu, Hiroshima ma Laska - no a tuto scenaristicka zufalost pokracuje .Ja viem, ako komanci v 25. 2. 1948 uchopúili moc v tom nasom nadhernom state, tak mali filmari len zavedene schemy na film - a prepanakrala sa nesmelo tocit nic, co by oslavovalo kapitalizmus, alebo co by len v naznakoch uznavalo kapitalizmus. Tento namet je umelina priserna- na vidieku sa pohadali muzski a zenske ohladom pradelne - a to po starom zenske prali na valche. Mno jo, jakozto ja uz dlhodobo tvrdim - moralka, mravne normy, nabozen. prikazy ... po starom, akurat technologie, vynalezy, technicky pokrok - po novom. 30 %

• 11.8.2018  11:52

Josef Mach ako reziser mi zacina coraz viac smakovat . jednak natoci l slusne filmy ako Hratky s Certem 1956,, Rodna Zem 1953, Horka Laska 1958. Vyborny namet na film - jak schovat mrtvolu esesaka v okupovanej Prahe ? Marvan tradicne vedie, ale ani Filipovsky nijak nezaostava. Linkers sa dozil nadherneho veku - kazdemu cloveku je dano dopredu sa dozi urciteho veku -u Linkersa to bolo az 91 rokov. 77 %

• 11.8.2018  11:27

Akysi Machov pokus o okupacnu komediu - a ne, nevyslo to. Uz jaxom sa zaregistroval na csfd, taxom vedel, ze narazim na filmy, ktore boli aktualne mozno tak v case natocenia, ale behom casu brutalne zostarli. Toto je presne ten pripad filmu - toto mozu nadhodnotit snad len vystudovane filmove teoretiky -elitari : 30 %

• 11.8.2018  10:58
    The Choice (2016)

Tak toto bola planoba na n-tu a picovina vsetkych picovin. Ja viem, svet ktory zdielaju tuna filmove postavy - to je svet plny volovani a sakrovani. No ale taky svet ja jaxi nezdielam - naopak - to sa bude u mna picovat a kurvovat, opakujem Picovat a Kurvovat. Lebo sa odmietam zucastnit sveta tychto postav vo filme, jelikoz evidentne je to svet plny vonavuckych kvetov a nadhernych farebnych motylikov, navyse vyhriaty slnkom kde najvacsim priestupkom je volovani a sakrovani. Tu kurvovat a picovat budem jak chora vrana. Presladenejsie debiliny su snad len tie s Rokom Hadsnom - to su filmy tak sladke, az su odporne. Odporucam zist reziserovi Rossovi Katzovi z jeho vzdusnych zamkov s5 do reality - hm, zacat moze povedzme noirom Sunset Boulevard,a pokracovat brutalmi ako Kladivo na Carodejnice a Medusa Touch. Jo a kedze navrhujem este vacsi navrat do reality, tak reziser by si rovno mohol precitat Cernou Knihu Komunismu, to je masaker. Toto je picovina, kralovna vsetkych kurev a extremne smradlava zumpa tak za 12 %

• 11.8.2018  10:11
    No (2012)

Reziser Pablo Larrain usilovne tuna demonstruje a predvadza udalosti z Chile - a tam sa to mlelo uz od 12. februara 1818 jaxa zrutilo Spanielske Imperium v Strednej a Juznej Amerika. Tak tam potom boli zaujimave to osobnosti jako Jose Miguel Carrera, Bernado O´Higgins alebo povedzme aj Jose de San Martin. Tuna vsak tematicky ide o 20. storocie a Pynocheta - reziser nezabudol zobrazit chilske realie a podtrhnut to, ze sa nema klamat - ale ani pravdu nikomu celu netreba ze jo : 69 %

• 11.8.2018  10:03

Reziserka Andrea Arnold /Red Road/ sa konecne predviedla. Asi si konecne napozerala doma v obyvacke dostatok Road Movies, a taxa rozhodla ze aj ona nieco natoci. A dobre urobila! Vysrala sa na dejovu liniu - ja sa ospravedlnujem, to mi zase uletelo, chcel som pochopitelne napisat, ze film nema dejovu liniu a je to len sled volnych asociacii a scenok, ktore drzi pokope rezia. A ono to funguje - hlavne ako spoznavanie ciest USA niekedy v roku 2016 : 92 %

• 11.8.2018  09:54
    James White (2015)

Reziser Josh Mond mi nehovori nic, a Abbott zase hral hovno -teda pardon, to mi uletelo, chcel som samozrejme napisat, ze sa nedostatocne vlozil do roly a nepresvedcil ma hereckym vykonom. No a pribehovo nic moc, on len lezi a vegetuje na posteli ci gauci ci co to bolo, neudrzi si pracu a je to povalac. K tomu aspon dali tu slusnu liniu s matkou, ale obavam sa, ze ani Cynthia Nixon nebude novodoba Audrey Hepburn a ani Ritka Hayworth, ze jo. Teda nic nepredviedla, hrat podla mna ani nevie. Slusny priemer len za dobre tempo, jakz takz za reziu a dialogy .. no, povedzme zena urovni . 68 %

• 11.8.2018  09:33

Priserne ... a to mnohi davaju strasim kvalitnym domacim = ceskoslovenskym filmom odpad. 0 %

• 11.8.2018  09:31

Uz jednicka - Studeny Jako Kamen - nebol ziadny hit, akurat ze po uvedeni filmu par ludi zacalo uvazovat, ze Bosworth bude dalsou akcnou hviezdou, No, nestalo sa. Chlap ani nevie hrat, a takych ludi co chcu prerazit vo filmoch a nevedia hrat, je na mraky. Este je to aj rezisersky spatne a dialogy v strede su nepocuvatelne : 0 %

• 11.8.2018  09:18

Solidna - slusna kriminalka zasadena do znecistenej spinavej normalizacnej Prahy. Trestna cinnost kvitla vo velkych mestach uz v stredoveku, takze ani v Prahe nic nove. Jo a schopne dialogy, nechyba ani dobove zobrazenie Prahy. Slusny film - ktory si urcite radsej zopakujem nez vsetky tie Kamenaky, Bastardy a podobne "nadhery". 65 %

• 7.8.2018  16:45

Plane : 20 %

• 7.8.2018  15:56

Podla mna anjlepsie noir filmy vznikali v 40.a 50. rokoch minuleho storocia - tento noir je zas krimi, co je velmi dobre - noir detektivky su totiz typickym reprezentantom zanru. Nathan Juran ako reziser mi toho vela nehovori, a to rozhlad v reziseroch uz mam. Jaxom pochopil, riesi savrazda, a do toho su zapletene este fajne a dost fascinujuce lokacie dvoch statov USA . 70 %

• 7.8.2018  13:16
    Framed (1947)

Nizkorozpoctovy noir film, reziser Wallace mi nic nehovori, ale tempo je slusne, dialogy na urovni a hlavnou hviezdou bol pre mna Glenn Ford /Gilda 1946/. Pribeh dokazal zaujat, a nepustil ma celu minutaz, spokojnost : 70 %

• 7.8.2018  12:59
    52 úterků (2013)

Prajem si, aby toto objavili ludia ako verbal, aby hodnotenie kleslo z vyhriatych vyse 70 % na triezvych 30 -35. Aspon ze moj oblubeny David3141 je pri zmysloch a dal dva spunty. To tak akurat, lebo tu ide o zmanu pohlavia - a to uchylaren! Teda zase pardon, mne to uslo, ja viem, vobec to nie je choroba, je to uplne normalne, vec tak pominutelna ze sa o tom nemusia viest ani dialogy. Naopak, to vo mne je problem, ja som proste nemoderna rasisticka ksenofobna a homofobna entita. Mno jo, ja sa bojim, bojim sa konkretne toho, zeby postupom casu par mlsnych pohladov nespocinulo aj na mojej velactenej prdeli : 15 %

• 7.8.2018  12:34

Plane. Nechapem ludi ako Nestor Kantilana - ze sa necha nahovorit na propagaciu kadejakej sexualnej deviacie 5 %

• 7.8.2018  11:43

Ono to zase v kinach dost vyrazne zhorelo a nechapem ludi co tu davaju 5 hviezd . Za co, doprdele ? Tempo je v prvej polke priserne pomale, nudne, kym sa to rozbehne, tak to trvalo ... do toho este vatovo plane plky. Trochu potom film zachranila druha polka - slusne drama o zblizovani sa dvoch ludi. Jo a cele to na mna posobi ako film s kurevsky dobrym srdcom - mozno samylim, mozno som strelil koninu, ale posobi to tak : 60 %

• 7.8.2018  10:20

Reziser Georges Lautner /Profesional, Smrt Darebaka, Policajt nebo Rostak/ natocil vyborny film, kde Ritka Hayworthova kryje kadejaky bordel, sajrajt - konkretne teda zlociny. Nerad suhlasim s Karlosom80, ale tu ma obavam sa pravdu - skutocne ide o polozabudnuty film, filmovy diamant. Atmosferea je vynikajuca, nechybaju krasne zabery, ale ani tie drsne. Kupodivu, hodne sa toho deje aj v strednej casti filmu, konec vsak divaka rozhodne prekvapi -podobne ma Ritka Hayworthova prekvapila u filmu The Bastard 1968. Ten bol vsak este vyssie : 77 %

• 7.8.2018  09:01
    Tvář vody (2017)

Pre mna skor blizsie k 70 % nez k priemeru, hoci scenar je plny klise a tempo ma nijak nebavilo. Zato ale uznavam, ze reziser Guillermo Del Toro /Hellboy, Fauniuv Labyrint, Mimic/ natocil slusny film - o netvorovi, o zenskej a napokon riesia sa aj veci ako ze bezohladny beloch zaobchadza s netvorom ako s biologickym materialom a ne jako so zivou bytostou. Slusny namet na film, hlavne ked si vezmem hercov ako Michael Shannon /Nouzovy Vychod, Vanilkove Nebe, Ukryt/, slusnu Sally Podomovypredaj /Godzilla, Dvojnik/ a videl som aj Jenkinsa /Jeji Pripad, Nezvany Host/. Viem, ze Del Toro ma rad film Creature from the Black Lagoon, ten netvor mi preukrutne pripominal Abe Sapiena z Hellboy-a. Pre mna len o trochu slabsie nez Faunuv Labyrint : 70 %

• 7.8.2018  08:33

Mno jo , homopropaganda zas jede naplno, dve zenslke sa oddali zbuznelej homoromantike a z toho 1 lesbaba ma rakovinu, druha sa z toho rovno zosrala a je strasne nestastna. Potom ty klasicke kecy ako uzavretie registrovaneho partnerstva, ziadaju rovnost v pristupe a rovnopravnost. Este ako k lesbabam mam ambivalentny vztah, pokial nestrkaju prsteky do mojich intimnych zon, tak necham ich nekonliktne sa starat o ich vlastne telesne otvory- jo a kym lesbaby ziju v celibate, tak mi nijak nevadia. Horsie je to potom, ked uz rozjedu seksualny zivot. ....... najviac ma dostalo odvolavanie sa na Jezisa Krista, ktory na temu zbuznelej homoromantiky nepovedal nic ... aspon podla tohoto filmu : 15 %

• 7.8.2018  08:24

Len taky lacny povrchny vyplach, fakt ako natocene bez chuti, len liznute po povrchu, nema to ani cim zaujat, Plachta (Cesta do hlubin studakovy Duse, Pocestne pani Pardubicke/ sa len trapil -podla mna to ani brat nemal : 40 %

<< předchozí 1 2 3 4 78 156 233 310