Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 74 146 219 291
    • 9.12.2017  13:16

Slusna spolocenska konzervacka z vladnuceho rakuskeho dvora. Dobre vykresleny svet intrig, nechyba laska, ale aj vypocitavost a konflikty. Sophial Loren a Angela Lansbury boli perfektne, rezisersky vsak len odbite a dost nudne. Posledny Curtizov film Comancheros 1961 sa mi videl ovela viac . 69 %

• 9.12.2017  13:02

Slusne spracovanie knihy Marka Twejna. Malo to spad, tempo, slusne dialogy. herci mne nezanmi, ale to sa dalo zniest . 73 %

• 9.12.2017  12:57
    King Creole (1958)

Mozno aj jeden z najlepsich Elvisovych filmov. Hoci ako herca ho nejak extra nemusim, film vyrazne ozivuju hudobne vsuvky- tam sa dalo perfektne bavit . 78 %

• 9.12.2017  12:40

Vyborne filmove spracovane staroegyptskeho Egyptana Sinuheta. Kulisy su staroegyptske a genialne, dialogy mimoriadne kvalitne -fakt, tak perfektne rozhovory som uz dlho nepocul. Tematicky Egyptan Sinuhet uzsko suvisi s vladou Amrnhotepa IV /1353 - 1335 pred Kristom/ a faraonmi Ajem a Haremhabom - vsetci faraoni boli z 18. dynastie . Jean Simmons ako merit bola vyborna, roly Baketamon sa bravurne zhostila Gene Tierney. Achnatona /Amenhotep IV/ si zahral Michael Wilding - asi aj jeho najslavnejsia rola. Achnaton bol nebezpecny blazon a sialenec, Wildingovo sialenstvo bolo zahrane fakt na urovni. No a samotny Egyptan Sinuhet bol zahrany Edmundom Purdomom. Fakt vynimocny, a u nas hodne neznamy film. Legendarna Kleopatra z roku 1963 vsak bola o cosi vyssie, chybala mi tu scena ako z Kleopatry, povedzem prichod do Rima. Keby tu take nieco dali, dam aj plnu palbu . 89 %

• 9.12.2017  11:47

K Muzikalom mam rozporuplny vztah, kde na jednej strane su genialne veci a na druhej strane su taketo romanticke podpriemerne zalezitosti, kde sa v priemernych kulisach riesia romanticke nedorozumenia - to je teda bieda, vystavat film na romantickych nedorozumeniach. To mi pripomina vsetky tie odporne presladene komedie s Rokom Hadsnom, alebo tie svinstva - zenske filmy od Minnelliho Cobweb tusim. taxa to volalo. No nic, plane reci- tanecky, ktore su dobre, zas plane dialogy, kulisy, zas tanecky, plane dialogy, nuda, zas tanecky : o tomto je cely film. Rovnaky level ako Vianoce na blate : 50 %

• 9.12.2017  11:04

Komentatorska bieda uspesne pokracuje, co ja rad nemam. Viem, nesuvisi to s filmom, ale u takych polizzioteschi filmov sa mozem opriet aspon o Karla Chrochta - je to sice retard a veri na kraviny typu nwo, ale aspon mam z coho vychadzat - a skoda, za Karlos80 pise tak dobre komentare, jedine, o ktore sa da opriet. Tuna je John Wayne /El Dorado, Rio Bravo, Red River, Brannigan/ v roli fotbaloveho trenera na katolickej skole. O tom sa toci cely tento nudny a nezazivny film. Stredna cast je doslova o hovne, nic sa nedialo, len vatovo plane plky a este horsie kulisy. No nic, toto je len ciry priemer, a zabudnutiahodny : 50 %

• 5.12.2017  19:43

No tak teda komentatorska bieda pokracuje, Karla Chrochta tu niet , Radka tez ne, akurat k dispozicii mam len Liventuru s jeho "Velmi krásný příběh o talentovaném hudebníkovi-trumpetistovi, Kirk podává jeden z nějlepších výkonů.". No a z tohoto mam vychadzat, Bieda, bieda. Ako jo, U novodobych modernych somarin ako Dzek Rajen - v Neglize /bolo to z roku 2014, ani sam neviem, jaxa to vlastne volalo/ alebo vsetky tie Tchory je komentarov na mraky a uz ani sa neda prist s niecim originalnym. Plus do toho este recenzie - prakticky sa venuju len novym veciam, na tieto kultove starinky recenzii niet. Reziser Michael Curtiz /Casablanca, Utok Lehke Kavalerie, Dodge City 1936/ natocil krasny, oddychovy film o hudbe -jazze, ktory sa hra v putykach, ale aj v honosnych nocnych kluboch. Douglas svoju rolu zvladal, ale mna zaujala hlavne genialna Doris Day /Man Who Knew Too Much, Flamingo Road/. Vyborne dialogy, perfektna atmosfera, namakana hudba, a rezia - to su silne atributy filmu. 92 %

• 5.12.2017  19:28

Slusny, slusny film o tom ako sa akasi potulna baba v podani Joan Crawford /nijak extra ju nemusim/ rozhodla patrit do vyssej spolocenskej vrstvy, a zaziva patalie spojene s prechodom. hlavne teda od serifa Sempla. Serifa si tu zahral Sidney ZenenaCesta /Casablanca, Dobrodruzstvi v Paname/, a to tak, ze dobre. Presne jak pise Liquido26, rozjazd bol nudny a pomaly, tempo tiez sa len ledva ledva rozbehialo, stred potom svizny, na urovni, nenudil som sa ani chvilu. Skoda potom toho zaveru, mne prisiel dost spackany a odbity. Kazdopadne dobra oddychovka -od hororov ? 74 %

• 5.12.2017  19:12
    Místo (1961)

Viem, ze reziser ERmanno Olmi natocil Strom na drevaky roku 1978, no ale toto ma nejak extra nechyatilo. On isliel v Taliansku z mesta A do B, v meste B /Milano/ si nasiel pracu. No a o tom sa toci cely film. Jo ako som artovy hnedopich, ale tuna je tempo uspavajuce,m dialogy tvoria len vatovo plane plky a nedialo sa nic. Proste nic pre mna ako laika nedouka, toto dokazu nadhodnotit fuckt len vystudovane filmove teoretiky -elitari : 60 %

• 5.12.2017  19:07

Film o tom, ze manzelia si neveria, on ma nasadeneho detektiva , ktory spehuje manzelku aona tiez nezahala. Rezisersky na urovni, dialogy vyborne, da sa parkrat aj zasmiat, taketo filmy to je nieco pre mna . 70 %

• 5.12.2017  19:04

Tempo je dobre, ale prih nie je jeden z tych najlepsich - kopa noirov ma lepsi pribeh. Herci su pre mna neznami, herecky isli uplne mimo mna, snad len Konstans Bennett hrala na urovni. A to prvych 10 minut ma film nesmierne zaujimavych, fakt som si myslel, ze dam 5 hviezd. Skoda, potom to sklzlo do priemeru. Noir filmy mam vsa krad a najlepsie sa tocili v 40. a 50. rokoch : 77 %

• 2.12.2017  22:53

Fakt tie vystudovane filmove teoretiky - elitare nechapem. Co ste tam doprdele zas videli ? Prachobycajna komedia zo 40. rokov, reziserska rutina vladne, scenaristicky bezradne, v stredesu len vatovo plane plky, co sa nedali pocuvat . 60 %

• 2.12.2017  22:50

U mna stale najlepsi Peter Berg je Kralovstvi z roku 2007, odvtedy sa trapi, Hancock bol este priemer, ale srajdy ako Bitevna lod isli uplne mimo mna. Wahlberg nevie hrat, podla mna nikdy nevedel, ale od prirodzenia som dobrak, preto uspech prajem. No ale rolu zvladal len tak -tak, nijako tomu potom nepomohol ani John Goodman /Big lebowski 1998, Letec 2012/. Aspon ze islam tu prestal byt demonizovanu a ukazal rejza moslimy aj v relativne dobrom svetle, inak by to putovalo do nahlbsej zumpy . 40 %

• 2.12.2017  11:27

YMDB hovori cosi v tom zmysle, ze ide o pohlad do zakulisia tanecnikov a hercov, kde na jednej strane na javisku sa predvadza jedno, a v sukromi plati druhe. Slusne je to natocene, herecke vykony na urovni, len v strede trochu vladli vatovo plane plky a ustupilo vyrazne tempo. Bolo tu spomenute ze to bolo zabavne - jo, celkom dobry odreagovacka, na urovni. Herecky - jaxom spominal, vsak na urovni, George Murphy /Incident v Pohranici 1949/, Joan Leslie /Rapsodie v Modrem 1945/ a na urovni boli aj George Tobias /Surova Kuze 1951, Pribeh Glenna Millera 1954/, videl som aj Dolores Costello /Magnificent Ambersons/. 77 %

• 2.12.2017  10:06

Nic viac, nez podpriemerna spojenecka propaganda , najlepsie protinacisticka. US film glorifikujuci Stalina. Len na okraj, Frenklin Delano Ruzvelt raz udajne nazval Stalina "uncle Joe". 5 %

• 29.11.2017  00:00
    Wind River (2017)

Reziser Krajcir Sheridan /Odporna Hra 2011, ktoru som este nevidel/ sa teda predviedol. Vysetrovanie vrazdy uprostred drsnych zasnezenych hor Wyomingu ma ihned pohltilo a nepustilo. Fakt mam rad taketo filmy od Inarrituovho Revenanta -ten sice nebol o vrazde, ale zasnezeny s nadhernou krajinou bol. Perfektna rezia, mraziva atmosfera, nechyba ani prestrelka, aby som sa nenudil. Milujem vseobecny prehlad, kam filmy rozhodne patria, patri tam aj naprikald Starovek, Stredovek, vesmir a povedzme prirodne vedy - geografia ? No ta jo, ale s5 k filmu. Rennera /Avengers 2012, Smrt Ceka Vsude 2008 a Dahmer 2002/ nejak extra nemusim, ale zahral to perfektne, a dokazem sa preniest cez herca, ktoreo nemusim a napalit filmu plny pocet. Elisabeth Olsen /Cervena Svetla 2012, kapitan Banglades ci Burkina Faso ci jaxa ta krajina volala/ stihala v pohode, navyse krasna baba a celkom namakany herecky vykon. Bol som s nou spokojny, dobre to zvladala a zahrala. Potom bol pre mna znamy uz len Bernthal /Baby Driver, Muz ve Stinu 2010/, zvysok hercov som nepoznal. Tak a zarok 2017 uz mam svoje filmy roku : 100 %

• 28.11.2017  23:47
    The Sea Wolf (1941)

Plany film, vysloveny priemer, len liznute po povrchu, Edward G. Robinson /Pojistka Smrti/ je tuna v roli morskeho vlka a nic sa nedeje, len sa postavy prechadzaju z miestnosti A do B, C, D ..... fakt ma to nechytilo, a to starinky mam rad . 50 %

• 28.11.2017  23:45

Dalsi takmer perfektny Curtizov film o US obcianskej vojne - tentokrat Virginia City okolo roku 1864. Superlativy vypisovat nebudem, napokon som ich napisal dost v mojich komentaroch k filmom ako The Sea Hawk 1940, Santa Fe Trail alebo hoci aj Unos Lehke Kavalerie 1936. Vsetko to co som vypisal sa opakuje. jediny rozdiel bol snad len v tom, ze tuna Flynn nemal Oliviu de Havilland . 85 %

• 28.11.2017  23:38

Reziser Michael Curtiz /Casablanca 1942, Utok Lehke Kavalerie 1936/ natocil genialny film o tom, ako kapitan Geoffrey prepadava lode, spanielske lode. Rezia je namakana, nechyba romantika, akcne sceny, dobrodruzstvo, no a dialogy - tak perfektne rozhovory som uz dlho nepocul, fakt som sa nemohol odlepit od stolicky pri filme. Takze nuda nehrozila, tempo bolo genialne. Erroll Flynn /Operace Burma 1945, Dama ze Sanghaje/bol tuna nielen sympatak, ale aj perfektny herec, tekze doslo aj na moje milovane herecke vykony. Okrem Flynna tu hrala vsak kopa znamych hercov, konkretne Donald Crisp /Muz z Laramie 1955, Saddle the Wind 1958/ a vsimol som si aj vybornu Brendu Marshall. Film, s ktorym nemal problem ani normalizatorksky rezim, rad bych si to zopakoval este raz v telke . 85 %

• 28.11.2017  12:52

Aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja vie, kto bol Dzon Braun - bol to americky abolicionista, ktory zil niekedy v maji 1800 - december 1859/. A nielen o nom je tento film : dej sa odohrava pred US obcianskou vojnou 1861 - 65 vo vojenskej pevnosti Zapadny Bod, odborne West Point. Reziser Michael Curtiz /Casablanca 1942, Utok lehke Kavalerie 1936, Dobrodruzstvi Robina Hooda 1938/ natocil vskutku sympaticky, posobivy western opat so slavnou dvojicou, a to konkretne Errollom Flynnom / Operace Burma 1945, Dama ze Sanghaje/ a vybornou Oliviou De Havilland /Gone with the Wind 1939, Dobrodruzstvi Robina Hooda/. Perfektne sceny su hlavne na konci, treba vydrzat, kym sa film rozbehne, fakt to ako trochu trva. Reagan pred prezidentovanim bol ja herec a je len malo filmov o Dzonovi Braunovi, toto je jeden z nich a u mna dalsia namakana podivana : 77 %

• 28.11.2017  12:31

Z Hollywoodskych filmov si myslim, ze zadny sa nedrzi verne historickej predlohy a prikrasluje si ju, naopak zase historicka predloha je pre filmarov casto prilis narocna , tazka a informacne vycerpavajuca, tazke musia - aby bol film pochopitelny aj pre sirsie obecenstvo a laikov- nedoukov - film skratit, prisposobovat a kopu info vynechavat + pochopitelne imrovizovat tak, aby aby sa film nielen financne uchytil /aby bolo na vyplaty, komparz, kulisy atd atd atd/, ale aby bol zrozumitelny a hlavne pozeratelny. Potom si treba davat pozor na nudu, ktora je casto nevitanym hostom vo filmoch, a svinsky vela ludi ju nema rado - lebo ludovo povedane : hovno sa tam deje. Kazdopadne pribeh Elizabeth I /cca 1533 - 1603/ a jej velka laska k muzovi menom Devereaux je dobry namet na film + do toho este boj so spanielskym vojnovym lodstvo, neodmyslitelne intrigy. A ma m rad tieto stare filmy, lebo viem, ze u vojnovych subojov lodi sa neuplatnovalo zelene platno a rozhodne tam neboli PC triky ani digitalny mrdnik. Co je u takeho filmu Tchor dobrym zvykom. To je myslim vsetko, co som videl, dalsie intelektualne veci a zalezitosti z filmovej teorie rad prenecham miestnym vystudovanym filmovym teoretikom -elitarom. Kazdopadne sa roly Elizabeth I perfektne zhostila bravurna Bette Davis /Dead Ringer, What ever Happened to Baby Jane, Vse o Eve/ a v roli Devereauxa bol nemenej zaujimavy sympatak Erroll Flynn /Operace Burma 1945, Dobrodruzstvi Robina Hooda 1938, Dama ze Sanghaje od isteho Wellesa/. Skoda toho dost pomaly sa vlecuceho stredu filmu, som sa nudil a dialogy tvorili podla mna len vatovo plane plky. Ktore sa casto nedali pocuvat. Okrem uz spominanych hercov tam znamych xichtov bolo viac : Olivia de Havilland /Gone with the Wind 1939, Dedicka 1949/, Donald Crisp /Muz z Laramie 1955, Saddle the Wind 1958/ a hororova legenda Vincent Price. Vyborne, Michael Curtiz ako reziser ma neskutocne zaujal a jeho filmy su pre mna rozhodne zaujimavejsie nez povedzme vsetky tie Tchory : 70 %

• 28.11.2017  12:01
    Agrese (1975)

Ja teda sa zase rozidem s vystudovanymi filmovymi teoretikmi - elitarmi, ktori zase dstia siru okolo seba pri tomto filme a uz pocuvam tie reci : rezisersky roztriestene, je to len francuzska odpoved na Death Wish, zaujimavy namet, ktoremu dost chybalo k dokonalosti ...... a podobne bla bla bla. Rezisera Gerarda Piresa poznam hlavne ako rejzu Taxi z roku 1998 a tohoto filmu -obe diela patri medzi jeho najlepsie filmy. Ide tu o vysetrovanie vrazdy a to je vzdy dobry namet na film + motorkarsky gang. Za seba teda beriem, vo filme prevazuju obycajne dialogy tak ako v realite, Jean-Louis Trintignant /Muz a Zena 1966, Nebezepcny Cestujici 1976, Povidka o Policajtovi/ vzdy vedel hrat, takze nudza o herecke vykony urcite nebude. Hlavne ked sa k tomu pridruzila vyborna Catherine Deneuve /Tanec v Temnotach, African 1983/ a Claude Brasseur /Rvacka v Paname, Zaletnik, Cerny Talar pro Vraha/ za nimi nijak nezaostaval. Vsimol som si aj mladeho Auteuila /Jean od Floretty, valka Policajtu, Kondomedie/, ale ten bol pravom v uzadi. Len tak mimochodom, Snorlax je jeho fundom a sa cudujem, ze to este ani nehodnotila. Kazdopadne zaujimavy film, kde nuda nehrozila a vyborne som sa bavil : 77 %

• 25.11.2017  13:15

No konecne tu nevidim komentar Karla Chrochta ba ani Radka. A par slov k filmu : slusne romanticka komedia z 30. rokov, tempo na urovni, kulisy konecne dobre, dialogy este lepsie. Ma to ja nejaky dej, takze divak sa ani nebude nudit. Pohodova, odychova vec, netreba rozmyslat, staci sa len nechat unasat kvalitnou filmarinou a dejom : 70 %

• 25.11.2017  13:06
    Kid Galahad (1937)

Uz som videl dost filmov o boxe, tento je vsak najubohejsi. Boxerske zapasy o nicom, len take bezduche mlatenie sa, Hampry Bogart ako gangster bol nudny a nicim nezaujimavy. ja viem, zase som nasral kopu Bogartovych fundov. No co uz so mnou : 30 %

• 25.11.2017  11:59

Strasne slabe, nevyrazne , nudne a priemerne. Doteraz neviem, ci to mal byt art, alebo len dalsia nevyrazna US malomestska drama alebo co vlastne. Casey-ho Afflecka neznasam, ale som dobrak od kosti, preto prajem len to najlepsie. Ovsem, tu treba aj nieco ako herecke vykony, a na to Affleck nema. Ani jeden : 55 %

• 25.11.2017  11:45

Jo, jo - Bette Davis /Co se vlastne stalo s Baby Jane/ raz povedala, ze jej filmy z 30. rokov stoja za hovno, teda pardon, su o nicom. To si ja rozhodne nemyslim, tu ide o namakanu kriminalku kde nechyba napatie, vynikajuce herecke vykony a sudne pojednavania. Ludi ako Hampry Bogart /Casablanca, Key Largo/ nejak extra nemusim a rozhodne nejsem jeho funda. Haysuv kodex, znamy aj ako Produkcni Kodex, vznikol uz 1930, 7 rokov pred natocenim filmu. A jo, film dodrzuje dany kodex, jelikoz nejake extra brutalne sceny tu neboli - napokon kodex opisoval, co je z hladiska moralky pre mainstreamove filmy akceptovatelne a co uz nie. Kodex navrhol cernoprdelnik Daniel Lord a akysi Martin Quigly. 70 %

• 25.11.2017  11:29

Reziser Michael Curtiz /Casablanca 1942, Kid Galahad 1937/ natocil perfektny film o ... sak si to pozrite, brojlera vypisovat rozhodne nebudem. Erroll Flynn /Operace Burme, Dama ze Sanghaje/ v roli kladasa, tempo je genialne, ani chvilu nenudi. Dialogy, jo, tie dialogy ... tak perfektne rozhovory som uz dlho nepocul z filmu. Olivia De Havilland /Dobrodruzstvi Robina Hooda, Gone with the Wind 1939/ bola skvela. Videl som tu aj Henry Stephensona /Rings on her Fingers/ a Donalda Crispa /Muz z Laramie 1955, Saddle the Wind/. Masakr zen a deti bol brutal sam o sebe, to si Curtiz mohol kludne odpustit : 98 %

• 25.11.2017  10:39
    Ežo Vlkolinský (TV film) (1978)

Slusna normalizacna podivana, Elo Romancik /Kladivo na Carodejnice/ bol vyborny herec, ale tuna hral o nicom, namet na urovni . 56 %

• 25.11.2017  10:37
    Únos (2017)

Pozeram, pozeram, ze Mariana Cengel-Solcanska chce vo filme riesit kauzy ...... ne, nuda k posrani, fakt mi nejak unikol zmysel tohoto diela 15 %

• 25.11.2017  10:16

Reziser Michael Curtiz /Casablanca 1942, Poznamenana Zena 1937/ natocil vyboprny, slusne odsypajuci film. Piratske filmy su dnes vdaka Piratom z Karibiku o5 v kurze, tu vsak ide o rmanticky piratsky film. On je odsudeny, stane sa otrokom, tazke prace su na dennom poriadku, do toho este romanticka linia on +ona. Super namet na film, taketo veci mam rad. Hlavne ked tu hraju herci ako Erroll Flynn /Operace Burma, Dobrodruzstvi Robina Hooda, Dama ze Sanghaje/, skvela Olivia de Havilland /Gone with the Wind 1939, Dobrodruzstvi Robina Hooda, Dedicka 1949/. Slusne vsak hrali aj Lionel Atwill /Frankenstein a Vlkodlak 1943/ a Henry Stephenson /Rings on her fingers 1942/. A nie je tuna digitalny mrdnik a zelene platno, cize tie delostrelecke palby z lodi vyzeraju aj po 82 rokoch stale uchvatne : 84 %

<< předchozí 1 2 3 4 74 146 219 291