Martin741

Martin741

Martin Žitnák

Slovensko
Funda kvalitneho hororu a funda kvalitneho noiru

ICQ: netusim, co to je
Jabber: nic
MSN: Miestny Spolok Neandertalcov?
Yahoo: neplanujem
Twitter: nemam

<< předchozí 1 2 3 4 72 142 213 283
    • 19.8.2017  16:58

Reziser karel kachyna /Pozor, Vizita, Kral Sumavy, Zavrat 1962/ natocil vojnovy film, ktoremu ale dost chybaju vojnove sceny, skor ukauje vojakov ako ludi z masa a kosti. Slusny pribeh aj tempo, ale do siveho, sediveho priemeru film zrazaju priemerne herecke vykony a Otomar Korbelar sa nielen zucastnil filmu, ale bojoval aj v Prazskom Povstani z maja 1945. 55 %

• 19.8.2017  13:23

Tak trochu aj cervena knihopvna, ale to mne nevadi. Zmysluplny pribeh o tom, ako zenska nie je v manzelstve stastna, taxa zamiluje do zenateho majora ..... ten kamsi postupne odchadza, do velkeho mesta /Berlin/ a tak zamilovana ide zanim. Tempo je v strede take kadejake, dialogy tiez sklzli do podpriemeru. Skoda, zacinalo to dobre, takto je to len dalsi film ustreleny do prazdna : 50 %

• 19.8.2017  11:48

Reziser Martin Fric /Valentin Dobrotivy, Varuj, Cisaruv Pekar a Pekaruv Cisar/ natocil sympaticky, dobre odsypajuci film o cloveku, ktory sa vracia roku 1945 z bojisk svetovej vojny domov, kde ho udajne caka holka, teda snubenica. Co Ramzes nechcel, udajna snubenica sa nan vysrala, nasla si noveho, navyse matka a sestry dotycneho boli zastrelene a kamaradov si vzala vojna. So sebou a navzdy, bez navratu. Hoci Fric natocil film roku 1948, este sa tu aktivne nebuduje kapitalizmus, teda pardon, komunizmus a chvalaAhmosovi este tu nejsu pritomne patos a glorifikacia sovietskych vojakov. 77 %

• 16.8.2017  21:23
    Drzá čela (1958)

Gregory peck v pomaly az psychologickom westerne, kde je na ceste za pomstou za vrahmi svojej zeny, az kym nezisti, ze pohon bol zbytocny, a navyse za nevinnymi ludmi. Super, ovela lepsi namet na western nez hlupa kradez koni. Jak tak pozeram, uzivatel LiVentura zas komentuje filmy stylom : " Tak púrimo k pomste se zenouci pistolnik -farma, ale ne vse je vzdy tak, jaxe javi" - no tak takto filmy komentovat rozhodne nebudem. To je prosim pekne pisanie komentarov ako pre dvojnasobnych uspesnych absolventov prveho rocnik zvlastnej skoly. Co este dodat ? Reziser Henry King /Black Swan 1942 / sa vyznal do remesla,, a aj viem, ze mal krasnych 96 rokov ked umrel. Ale taxa mi zda ze tu sa nijako nepretrhol a neukazal rezisersky talent. Zo zaciatku sa nic nedeje, len akasi poprava ma vo filme byt, potom film naberie trochu tempo, ale hned ho zase v mene nudy a pomaly az vatovo planych dialogov zase strati. Skoda, no, chybaju prestrelky, stada dobytka, dobrodruzstva, alebo co ja viem, hoci aj vybuchy. Priemerne hodnotenie dam len preto, ze film vznikol roku 1958, najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch - toto stale tvrdim : 55 %

• 16.8.2017  21:15

Jo, jo, doktor Jan Jansky /3. april 1873 - 8. september 1921/ bol cesky doktor, psychiater a neurolog, objavil 4 krvne skupiny. A reziser Martin Fric /Hvezda Zvana Pelynek, Valentin Dobrotivy, Slzy, ktere svet nevidi, Lide z Maringotek/ o nom natocil film. Film je to hlavne zivotopisny, Jansky rozhodne nepatri do minulosti, ale viac .menej do sucasnosti /minulost je Staroveky Egypt, Mezopotamia, Imperium Romanum, uz udalosti Velkej Francuz. Revolucie 1789 - 1804 je pre mna sucasnost/. Perfektna rezia, vyborne dialogy, Vladimir Raz v roli lekara maximalne presvedcivy, hral tu ale aj Rudolf Hrusinsky /Spalovac Mrtvol, Dym Bramborove Nate/, Kopecky a Lubomir Lipsky. Zaujimavosti vladnu vo filme najma okolo krvnych skupin a infuzii. Vysoko chvalim aj ten fakt, ze na rok 1953 je film bez komunistickej propagandy : 95 %

• 16.8.2017  17:56
    Povodeň (1958)

Hlavnymi pozitivnymi atributmi su vyborna rezia, atmosfera na urovni a super dialogy. Skoda no, film musi ostat v sedivom priemere, kulisy su az prilis okate a ten pribeh je tiez jeden z tych slaboduchsich : 66 %

• 15.8.2017  21:17

Opat nieco pre artove hnedopichy ako som ja : kopa absurdnych situacii, absurdne dialogy a vyborna rezia, to su hlavne devizy podareneho filmu. Vsimol som si aj Ivana Vyskocila /Kandrt z Prodavaca Humoru, len tak mimochodom/ : 80 %

• 15.8.2017  21:12
    Pětistovka (1949)

Ako spomina Karel Chrocht, teda miestny konspiracny teoretik Karlos80, je toto udajne "jeden z najhorsich a najslabsich Fricovych filmov", no ale zase musim s Karlosom80 nesuhlasit. Je to optimisticky film, ktory ma v sebe zabudovany zivotny optimizmus, volu presadit dobre veci pre blaho spolocnosti, siiri sa z filmu pomaly az entuziazmus z prace chut prekonavat prekazky. 65 %

• 15.8.2017  21:08

Slusna Fricova parodia, dejove zapletky su naschval zvyraznene, film slusne odsypa, perfektne dialogy a super herecke vykony, to su podla mna hlavne devizy filmu : 84 %

• 15.8.2017  19:43

Komedia, to jo, ale hlavne film o tom, ze peniuaze otvaraju dvere a ludia su svine a po vyhre /napriklad tu spominany milion/ sa zacnu k dotycnemu hlasit. Filmov na temu necakanej vyhry a naslednej pomsty som videl len malo, Fric bol vyborny reziser, takze je to reziosersky na urovni, obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje aj tento film. Kulisy su na 40. roky perfektne, protektoratna komedia jaxa slusi a patri . 85 %

• 15.8.2017  17:32
    Omar (2013)

Slusny film o velkej laske /hetero aby bolo jasne on + ona/ a o preliezani murov, nielen tych realnych, ale casto aj tych vnutornych. Trochu psychologie neuskodi, dialogy su take normalne, zo zivota. Skoda len tuctovosti pribehu, takychto pribehov sa odohrali uz desiatky milonov, a skoda toho stredu filmu, teda myslim tak, ze tam bola velka nuda nic sa nedialo : 56 %

• 12.8.2017  22:42

Druhy diel Nibelungov, stredovekeho nemeckeho eposu sa vola Krymhildina pomsta. Eposy maju pomaly dej, kludne tempo, ale nie ospale, perfektne dialogy. Roku 1967 prerazil taky Terence Hill nielen filmom Buh Odpousti, ja ne, ale hral aj v Nibelungoch 2. 98 %

• 12.8.2017  22:38

Jo, jo, Nibelungove, klasicky nemecky stredoveky Epos. Eposy mam rad, maju pomaly dej, slusne dialogy, Fini napriklad maju epos Kalevala. No a milujem aj nemeckeho Krysare - rok 1284 a nmecke mestecko hameln. 69 %

• 12.8.2017  19:14
    Zimmer 13 (1964)

Len liznute po povrchu, nema to ani cim zaujat. Tempo nulove, k tomu este plane dialogy ... fakt ako len taky povrchny vyplach, nebrat : 33 %

• 12.8.2017  19:12

Kvalitna ceskoslovenska detektivka zo 60. rokov, kedy sa tocili najlepsie cs. filmy. Karel Hoger na urovni, Mensik tiez : 77 %

• 12.8.2017  19:10

Milujem tieto stare detektivky - maskovany skrtic zanechava stopy na obetaich, ukryte ukradnute diamanty a stary zamok. Vyborne, som velmi spokojny : 77 %

• 12.8.2017  16:57

Dlho som vedel, ze Gert Frobe je legendarny Goldfinger, a tu je aj vysetrovatel Lohmann, ktory je na stope Dr. mabuseho. Dialogy su perfektne, tempo na urovni, film nenudi ani na chvilu : 89 %

• 12.8.2017  16:52
    Penězokaz (1961)

Jo, jo : aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja vie, kto bol Edgar Wallace, a ze toto je nejaka x v poradi natocena kriminalka podla knihy Wallacea. Ja ale beletriu som prestal citat davno, luskam a uznavam len kroniky, res gestae, ucebnice, pripadne encyklopedie. No ale kulisy su namakane, dialogy su vyborne, Harald Reinl vedel tocit, a to nielen naivne mayovky ale aj slusne detektivky. Stat o penazokazeckej dielni sa mi lubila, aj riesenie tejto pproblematiky, penazokazectva. A to tak, ze velmi ! 76 %

• 12.8.2017  16:46

Jeden z tych filmov, kde Indiani nie su vykresleni ako krvilacne hovada, ale ako ludia. A paci sa mi , ze sa opustil scenar typu : biely mu tvrdo pracuje u svojich bielych /blede tvare/ a nasledne odide kolonizovat Divoky Zapad, kde sa musi branit hordam krvilacnych Indianov. Walter Matthau /Prepadeni vlaku z Pelhamu, Spravna Dvojka/ v zapornej roli potesil, este lepsi nez Kirk Douglas. Akysi prototyp Winnetou-a od rezisera Haralda Reinla. Kto chce, paralely si vie najst sam : 70 %

• 12.8.2017  15:21

Reziser Harald Reinl /Winnetou 1 -3/ natocil sympaticky vojnovy ponorkovy film, kde kapitan ponorky sa snazi vypatrat britsku vojnovu lod a potopit ju. Vyborna je hlavne prva polka filmu, fakt satle sa nioeco deje, rezisersky perfektne, dialogy na urovni. Skoda no, potom sa to preklopilo do prisernej nudy a pomaly az vatovo planych plkov o nicom. Je super, ze film sa snazi ocistit sa od nacizmu, ale robi to svojsky, mnohe veci su len nacatre a nedotiahnute. Ako zastupca ponorkovych filmov vsak slusny priemer 68 %

• 12.8.2017  13:31
    Oko za oko (1981)

Chuck Norris mal najlepsie filmy tusim v 70. rokoch a v 80. rokoch - v akomsi filme bojoval s Brucom lee, co je nejaka vyhlasena legenda kataristov, ci kung fu - volakeho bojoveho umenia, fakt neviem. par slov k filmu : Steve Carver ako reziser bol tuan len za rutinera, medzi jeho kvalitne filmy pocitam Big Bad mama a Osamely Vlk McQuade. Chuck Norris hrat nevie, ale pozval si herecku legendu menom Christopher Lee /Lord opf the Rings 1, 2 a 3, Devil rides Out 1968, Muz se zlatou zbrani/. Ako je u Chucka zvykom, nechyba spusta akcie, bojovych scen a aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja hlasa boj dobra so zlom, tu vyhralo dobro, a tak to ma byt aj v realite : 60 %

• 12.8.2017  11:13
    Big Bad Mama (1974)

Reziser Steve Carver /REka Smrti, Osamely Vlk McQuade/ natocil slusny, dobre odsypajuci film, slusny mix nahoty, prestreliek, vybornych dialogov, lupeze, pre mna jeden z najlepsich filmov Styva Carvera : 69 %

• 12.8.2017  11:10
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Ty nepoznas Dzeka zase vyslo u nas pod tym uchvatnym nazvom ze "Doktor Smrt". No dobre, Hatspesovet to ber. Eutanazia je kontroverzna sama o sebe, a tej sa venuje tento film. Barry Levinson /Bistro 1982, Rain man 1988/ natocil sympaticky film, rezisersk na urovni, dialogy su perfektne. Okrem Al Pacina /Kmotr, Vune Zeny/ sa tu zjavili aj dalsi kvalôitni herci ako John Goodman /Big Lebowski, Let/ a dve herecky : Brenda Vaccaro a Susan Sarandon. Trochu zamrzelo jedno : vo vilme bolo prilis vela pacientov, trochu okresat vedlajsie postavy a siel by som na maximum : 89 %

• 12.8.2017  11:02

Zase zivot rodiny jednej z najmensich religii sveta, nuda jaxvina, a vladnu len vatovo plane plky, nebrat! 5 %

• 12.8.2017  10:38

Na temu vojenskych povstani roku 1918 som videl 2 filmy : Styridsatstyri 1957 a teraz uz aj Hvezda zvana Pelynek. Rumburska vzbura 1918 - takl o tej som vdel len minimum, vdaka filmu sa vsak dozviem kopu novych informacii. Obycajne dialogy prevazuju, a to dodrzuje aj tento film, vyborne je vykreslenie atmosfery roku 1918, Rudolf Deyl st. film vyborne tahal, stihal v pohode aj Brzochudobny a videl som tu aj Cestmira Randu st /Kladivo na Carodejnice/. Pre mna jeden z najlepsich Fricovych filmov, spolu s Cisaruv Pekar, Pekaruv Cisar 1951, Pocestne Pani Pardubicke 1944. Ovsem, Fric mal ale hodne kvalitnych filmov : 89 %

• 10.8.2017  15:58

No, teda urcite nie 4 hviezdy, skor len taky sedivy priemer. V 60. rokoch vypukla westernova inflacia, kedy sa tocila 100 -ka westernov rocne /a pochopitelne ovela viac/, v ktorej bola najotrepanejsia zapletka kradez koni. Tu aspon ide o prepad voza so zlatom, do toho sa montuje lovec kozusin a vypatrat unesene dieta. No, stale lepsie ako ten hnoj - kradez koni. Herci su sice neznami, ale tempo na urovni, rezisersky vyvazene, a hlavnou devizou su nadherne hory. Skoda no, Harald Reinl natocil svoje najlepsie filmy v 60. rokoch, v 70. -kach bud nestihal alebo nevladal. Mozno oboje. 69 %

• 10.8.2017  15:15
    Spravedlnost pro Selvina (TV film) (1968)

Dlho som vedel, ze Rudolf Hrusinsky mal roku 1968 genialneho Spalovace Mrtvol, no a jak tak kukam, aj tuto komediu. Spravodlivost tr eba v zivote, s nou sa da az na koniec dojst, no a pravda je relativna : 70 %

• 9.8.2017  13:29
    The Bay (2012)

O epidemiu tu vobec nejde, ide skor o nudne kecy, ktore obcas pripominali az spravodajstvo : 40 %

• 8.8.2017  23:41

Super funguje kombinacia protivojnoveho filmu v spojeni s komediou. Kraluje tu hlavne Robin Williams /Spolecnost mrtvych basniku, Good Will Hunting/, ktoremu komedialne roly sli vzdy perfektne. Vyraznu herecku podporu mu poskytol aj Les BielyKer /Posledni skotsky Kral, Krvavy Sport/. Potom som uz zvysok hercov jaxi nepoznal. Hodne ma oslovila schema : vojaci svojho komedianta miluju, velitelia neznasaju. 70 %

• 8.8.2017  23:35

Opat slusna britska komedia, sice obochreziserov jaxi nepoznam, ale britsky suchy humor je tu boahte zastupeny. Obycajne dialogy prevazuju, a tak je tomu aj v tomto filme, David Tennant /Jaxe neztratit v L. A./ film dobre taha, mne nijako David nevadil /a to mi napriklad taky Depp vadi/, vyborna bola aj Rosamund Pike /Dnes Neumirej, Zmizeni/. Do toho este krasna skotska priroda a nie je co riesit . 70 %

<< předchozí 1 2 3 4 72 142 213 283