Mordi e fuggi (1973)

Keby to bolo klasicke polizziotteschi, tak to nadhodnotim, takto je to mix zanrov, a ziadny z nich poriadne nefunguje. este aj tie autonahanacky su slabe - chcem rev motorov, kviliace pneumatiky, pokrceny plech a vonu benzinu. Nic z toho tu nie je : 15 %

Slunečnice (1970)

Hodne smutny pribeh na pozadi WWII. Malokedy sa vidi tak smutny film, njma koniec fakt stoji za to : 95 %

Diamonds for Breakfast (1968)

Prvy film rezisera Christophera Morahana je rezisersky amatersky, napokon reziser nemal skusenosti. Ako komedia je to strasne strnule, neda sa ani poriadne zasmiat, herecke vykony o nicom, asponze sa herci snazili : 45 %

Podvodníci a milovníci (1976)

Len taky znesitelny priemer, ktory navyse behom casu brutalne zostarol. Nema to tempo, dialogy ma po polhodine zacali nudit a uspavat : 50 %

Filantropica (2002)

Mily film o stredoskolskom ucitelovi, ktory zije v akomsi rumunskom meste. Film dobre zobrazuje rumunsku realitu po roku 1989, rumunske realie na urovni : 85 %

Hříšné město (2006)

Film, ktory krestanske cernoprdelniky moc radi nemaju : 65 %

21 mostů (2019)

Mna fascinuje toto prostredie neewyorskych noci, skorumpovanych policajtov, okrem jedneho neuplatneho. Kasting sa vydaril, myslim vsak, ze Boseman /Avengers 2018/ nevedel hrat. Okrem neho som videl aj Krajcira Kitscha /Americky Zabijak/, o nom si myslim, ze je to dobry herec. Zvysok mi uz potom nic nehovoril. Tematicky ladenych filmov su tu stovky, pre mna teda nic vynimocne : 60 %

Místo pro lásku (1968)

Neskutocny herecky koncert Mastroianniho a Faye Dunaway. Treba oddychnut od hororov, lebo idu na mozog : 95 %