Moudrá krev (1979)

Toto by sa hodilo na dnesnu zakonspirovanu scenu na Slovensku, Ako som si vsimol, SR je asi najzakonspirovanejsi stat v EU, Ludia tu veria takym koninam /Croft/ ze mi mozog stoji nad tym   77 %

Seznam Adriana Messengera (1963)

No konecne . Pravy drsny spionazny studenovojnovy film presne tak, ako to Martin ma rad. nadych mysteriozna, do to sa montuje tajna sulzba, asponze nie je trojpismenkov a z USA /trojpismenkove tajne sluzby su uz uplny folklor diky Pistovi Segosovi/. Dopitak dobre pise ze ide o detektivku s vrahom. Kirk Douglas bol umna vzdy len taky priemer, najma ma potesila ucast Lancastera, Mitchuma  a vtedy krasnej Dany Wynter.  mysteriozno sa na konci filmu perfektne vyjasni, jasna spokojnost 79 %

The Kremlin Letter (1970)

Film som videl len kvoli mojim dvom oblubenym hercom - Orson Welles a Max Von Sydow. Tuctovy spionazny studenovojnovy film, tema jé ZSSR, USA a kontinentalna Cina, asponze sa tie reci dali pocuvat /u Dzeka Rajena 2014 sa nedali/  : 62 %

A Walk with Love and Death (1969)

Som vzdy vedel uz pri registarcii na tuto databazu, ze najdem film plne poplatne dobre, ktore behom casu pravom su v zaprasenom najtmavsom kute ´filmoveho archivu. Fakt ma zmysel ista zabehat /alebo hocijaky iny sport, proste dat si pohyb/ pred filmom a potom si to pustit maximalne ako kulisu, K filmu len strucne : retronuda, bez intelektualnej a filmarskej hodnoty  : 44 %

Hříšný Davey (1969) odpad!

Toto som pozeral uz v stave polospanku a musim napisat, ze Johnovi Hurtovi nejdu roly ake mal tuna  : 0 %

Sbohem, armádo (1957)

Beletriu necitam, ma rad literaturu, ale len odbornu, milujem encyklopedie, kronoiky, ucebnice fyzaky, chemie, ... prirodnych vied. Viem este zo strednej skoly ze toto bolo priserne nudne citanie /tusim ze to bolo povinne/. Noi tak som si pozrel film. Vacsinou som si u sfilmovanych knih zvykol hovorit, ze kniha je lepsia, tu ne. Tu je kniha rovnaka nuda, na ktoru treba plechovu prdel  ako film - minutaz je vrazedna a  plechovu prdel tu treba tiez zadovazit. To ja nemam plechovu prdel, mam len tu klasicku a to este rozcesnutu napoly na dve polky. To uz mohol rovno natocit  ten profesionalny nudil Jean Luc Godard  49 %

We Were Strangers (1949)

Kubanska historia davno pred notoricky znamym Fulgencio Batista Y Zaldivarom, tusim rok 1933 ajk si dobre pamatam  : 62 %

In This Our Life (1942)

Opat palti, ze v starinkach sa oplati hrabat a da sa hned objavit aj nejaky stary zabudnuty klenot. Tuna ide o hodne drsnu rodinnu  dramu. musim suhalsit s tym, ze Bette  Davis /What ever happened to Baby Jane/sli halvne perfektne zaporne roly, tuna mala tiez taku. Pre milovnikov ohna je tu aj lesny poziar a romantika   : 84 %

Alamo: Třináct dní ke slávě (1987) (TV film)

Rok 1836  a obliehanie pevnosti Alamo mexickými armádami. televizny film,a le aj tak jeden ztych lepsich nez Kennedyho hrozy tapu The Trouble with spies, Louis L´amour Down the long Hills alebo Sidekicks 1974  : 70 %

Problémy se špióny (1987)

Zeby odpoved Burta Kennedyho na vtedy popularne filmy o 007 -ke ? Jdi an to od S/Th bola odpoved na bondovky. odpovedi na bondovky som videl  uz spustu, toto je len dalsi ciry podpriemer 5 %