Men (2022)

Je to tak na polceste - hroza ide z ludi alebo z krajiny. Garland ako rezsier ma na konte daleko lepsie filmy - Annihilation alebo Ex Machina   : 25 %

Man from Music Mountain (1943)

V slovenskych  a ceskych a hnojoch a mockach tiet opriemerne westwerny rutinera Josepha Kane -a nikdy nesli. Da sa na to pozerat - dobry prostriedok na zabitie casu, Kane  v 40. rokoch tocil len slusny priemer, mozno na viac ani nemal, kazdopadne tiez patri do vseobec.. rozhladu 67 %

Spiderhead (2022)

Kosinskeho ulet nevedno kam, fakt ustrelene do prazdna, po hodine som uz nevedel, o com to bolo   : 9 %

Red River Valley (1941)

Joseph Kane je stale len rutiner - tym mal napokon v 40. rokoch aj ostat

Robin Hood of the Pecos (1941)

Reziser Joseph Kane sa  v 40. rokoch nevedel vymanit z reziserskej rutiny. Najlepsie jeho filmy prisli az v 50. rokoch  : 44 %

Sheriff of Tombstone (1941)

Klasicki predstavitelia kovbojov nie su len John Wayne, C. VychodnyLes a Gary Cooper, ale hodne i Roj Rodzrs. Kto nepozna tuto postavu, o hodne prisiel. Jospeh Kane ako reziser tu je ovsem len rutiner  : 67 %

Julia Misbehaves (1948)

Konecne sa teda jack Conway ako reziser predviedol. Natocil slusnu komediu, na ktorej  sa da zasmiat i po  X rokoch od natocenia. Kvalitnych americkych komedii je ako safranu   : 76 %

Desire Me (1947)

slusne zahrana tuctova drama zo 40. rokov z USA. Po 75 rokoch tu uz citit silnu zatuchlinu casu  : 45 %

Dragon Seed (1944)

Kontinentalna Cina nikdy nebol stat harmonie po pade poslednej cinskej dynastie roku 1911. Hlavne v 30. rokoch bola Cina drsne a krute miesto an zivot, povestna cinska brutalita je dlhodobo znama. Tuna ide o rok 1944  a cinsky rolnicky vidiek - s prichodom Japoncov sa stava zivot radovych Cinanov este drsnejsi a brutalnejsi. Mno jo, Druha svetova vojna bol totiz najnicivejsi konflikt v dejinach ludstva  : 78 %

Top Gun: Maverick (2022)

Dost som sa obaval Top Gun dvojky, najma po  tom, co sa stalo s Bod Zlomu 2 - dvojku uz netocila Kathryn Bigelow, ale akysi Ericson Core. Tuna jednicku tocil Tony Scott  a je to ciry priemer z 80s, tnto film sa vezie na vlne nostalgie. Tony Scott spachal samovrazdu, Kelly Gillis tu uz  tiez nie je, co je skoda. Scenar tuna k Top Gunu 2 je nic moc, to iste ale i scenar k Bod Zlomu 2. Je tu laska, akcia, nostalgia za 80. rokmi a veruze aj dojatie. Reziser Kosinski ma na svedomi Tron Legacy 3d z roku 2010 a Oblivion 2013 tiez s Krujzom. Vyzera to, ze za rok 2021 bol  film roku Duna a toho roku vyzera byt kandidat na film roku jasny  : 89 %