Zločin století (1996) (TV film)

USA ma  v mnohom odlisne pohlady na realitu, ma odlisnu mentalitu a dokonca i spravodlivost. Celkovo je to TV film, u nas v kinach nikdy nesiel, no kto chce, film si najde a pozrie. Tema je kvalitne, obet unosu a vykupne za syna. Veci sa ale komplikuju, a o tomto je ten film. Akcna scena tu nie je, noi su  tu slovne, da sa povedat pravnicke vojny. V tom sa ja nevyznam, ja sa do prava nevyznam a vyznat sa ani nechcem. Preto sa do prava neserem, to ma logiku   : 72 %

For the Boys (1991)

US estrady v plnej miere. Bette Midlerova bola fajn : 58 %

Růže (1979)

Soubiznis je drina a sex drogy rok n roll  nevyhovoval kazdemu  : 55 %

Kolonie (2015)

Strasne slabe, opat kvalitna tema je utopena  v nevyraznej rezii, nic moc dialogoch, bez inevncie. Verbal ma pravdiu s tym vedrom zemiakov a rovnako "mrazivy teror" bola pre mna i scena s vedrom vody   : 20 %

Všechno, všude, najednou (2022)

Takto - ja sa nesnazim urobit dojem ani na Kadaka a tudiz  nie na uzivatela menom verbal. Hodnotim subjektivne, a filmy maju dva zasadne problemy, na ktorych zhorelo uz mnoho filmov. Ten prvy je, ze kvalitna tema /druha svetova, franc. revolucia/ je odbita reziserskou rutinou, nevyraznymi hercami, nedostatocnou invenciou, slaboduchymi dialogmi  atd atd. Druhy problem je film jak tento Everything everywhere all at once : to, ze namet je originalny, este neznamena, ze je to automaticky super a kvalitne. I tuna su reziseri len  za rutinerov : u Kwana je to myslim jeho treti film a u Scheinerta  je to bud 3. alebo 4. film. Rovnako ako Lana Wachowski u Matrixu 4 : tam reziser a herci namleli tiez kopu radobychytrych filozofickych a astralnych hoven, ktore nikomu a nicomu nepomohli. Tuna je to ten isty level, paralelne vesmiry a zivoty v nich vyzeraju na prvy pohlad uchvatne, no reziser a herci zabudli na to, ze nie je dobre sa prilis venovat paralelnym vesmirom - nikdy nevieme a nemozeme si byt isti, ze matematicko - fyzikalne zakony platne v nasej dimenzii, nasom portali a nasom vesmire platia aj v paralelnych vesmiroch. Preto je to radobyfilozoficka picovina na n -tu. Sa bojim kazdeho uzivatela, ktory dal tomu viac ako 2 spunty   : 7 %

Propustka do půlnoci (1973)

Dnes sa uz taketo filmy netocia. Teda urcite nie  v Hollywoode, film je to lacny, ten maly rozpocet vidno zdaleka. O to je to vsak kvalitnejsie, bez CGI bordelu, len slusne rozhovory, Seattle 70. rokov hra vo filme svoju vlastnu malu rolu. Mark Rydell sa teda predviedol ako reziser, maly nenapadny o to vsak lepsi film  : 90 %

Život s kapelou (1987)

Film o tom, ze za vsetko sa plati. Moznoze ona prezila s tou rockovou kapelou az prilis vela  stastia - a na realny zivot jej uz neostalo. Tato veta mi stale chodila po rozume pri projekcii   : 55 %

Father Came Too! (1964)

Tuctova studenovojnova komedia, Klasicky priklad filmu, ktory potvrdzuje, ze humor je vec vazna, ten ich humor bol fakt   dost casto na silu   : 50 %

Home of Your Own, A (1964)

Netradicny namet na komediu , ti manzelia si teda kupili riadnu barabiznu, ta rekonstrukcia by ich stala majland   : 70 %