Pasqualino Sedmikráska (1975)

Moj prvy film od reziserky Liny Vertmuller a hned takmer trefa do cierneho. Silny namet /koncentracne tabory/, este lepsia rezia a kvalitne herecke vykony najma Gianniniho. Zvysni herci su pre mna neznami, ale herecke vykony, rezia a dialogy su maximalne prepracovane. Film, ktory bol nominovany na Oscary /tusim 4/ a vdaka nemu sa reziserke Line Vertmuller dostalo sirsieho zaujmu z celej Europy. 86 %

Ohnivá kola (1985)

Vyrazne neznama a dost sproste vykradajuca kopia mad Maxa s Gibsonom. 30 %

Žena v černém (1989) (TV film)

Pre mna skvela ducharina s presne tymi atributmi, ktore milujem : baziny, cierna veza, desivy krik, mlha, dama v ciernom ...... nadhera, dal by som absolutorium, ale reziser Herbert Wise ma podla mna len tuto kvalitu na konte : 88 %

Žena v černém (2012)

Reziser James Watkins /Eden Lake/ natocil tentokrat uz len priemernu ducharinu. Lakacky su na urovni, ale Daniel Radcliffe /seria Hery Poter/ nevie hrat. Takze rezia sice slusna a pribeh ma cosi do seba, ale hororovy divak, ktory videl desiatky a stovky ducharin sa pri tomto filme bude dost nudit. Pre mna zatial najlepsi film Jamesa Watkinsa je Eden Lake. 60 %

Československo 1968 (1968)

Kvalitny Dokument o udalostiach, ktore predchadzali 20/21. augustu 1968. Vtedy totiz zautocili vojska Varsavskej Zmluvy /armady ZSSR, Bulharska, NDR, Polska a Madarska/ na ceskoslovensky stat. 76 %

Bylo jednou zelené údolí (1941)

Pre mna asi najsocialistickejsi film velikana Johna Forda. Zacina to ako nechutna moralitka a takisto aj konci. Nudil som sa pritom jaxvina a na konci som si uz nepamatal, o com bol zaciatok. No, keby John Ford tocil len takyto priemer, v zivote by nepatril k velikanom svetovej kinematografie. A jo, jo, toto porazilo Obcana Kane-a pri udelovani Osrala ci Ochcala - teda pardon, Oscara 60 %

Jdi a dívej se (1985)

Vacsinu sovietskej produkcie, ktora sla za normalizacie v kinach spolocnost ignorovala. Ovsem, naslo sa par vynimiek, a tato Idi i smatri je jedna z nich. Silna tematika, brutalne sceny a drsne dialogy. Ako minus by sa mohlo uviest to, ze film siel pekne po chuti sudruhov, ale to je vec tolerancie. 100 %

Sherlock Holmes (1964) (seriál)

Peter Cushing, genialny Sherlock Holmes. U mna abolutny kult, tento britsky serial. 100 %

Tam, kde ulice končí (1950)

Priemerny noir film o istom cloveku- detektivovi /Dana Andrews - Laura 1944, Gangsterska Nevesta/, ktory sa snazil vymanit sa z tiena svojho otca, slavneho zlocinca. Detektiv ma ale kopu nudy a vatovo planych plkov a jedine stastie je to, ze sa stretne s krasnou Gene Tierney. Az prilis vidno kulisy, dialogy obcas nudia a nuda dostala neprirodzene vela priestoru. Pre mna je Premingerova Laura minimalne o 2 patra vyssie a tento noir povazujem len za znesitelny priemer. 66 %

Profesionálové (1966)

Velmi dobry western 60. rokov o ceste Tam a zase spat. Pri tejto ceste vsak vysvitne, ze nie je vsetko tak, ako to na prvy pohlad vyzera. Lee Marvin /Man who shoot Liberty Valance, Prime Cut/ to pekne taha, Jack Palance /Panic in the Streets/ na urovni a Claudia Cardinale bola skvela. Nie je vsetko tak, ako sa to zda - a to ja mam velmi rad! 89 %