Jakubův žebřík (1990)

Hm, zase sa tu niekto hra na artoveho rezisera a nema nato. Hlavne, ze sa serie, tam, kam nepatri a na co nema. jedneho pseudodrsneho uzivatela menom MR. Appache si Tim Robbins tymto ziskal.  Mno jo, a najsmutnejsi fuckt je tu ten, ze sa najde kopa mentalov, co po tejto entite /mr. Apache/ a jeho pseudodrsnych kecoch s radostou upracu kadejake hovno  : 15 %

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Zrucne natocena blbost. A kevin Costner /Tanec s Vlky, Postman/ v roli chlapa, ktory takmer prizabije niekoho len preto, ze sa predbehol v rade. Teda prizabit niekoho za toto, to je moc silne kafe, stacilo v klude vytat 2 - 3 hajzlovou kefou cez Papulu. Pouzitou, pochopitelne. Krasny dokaz toho, ze taky Scott Adkins je king v b filmoch a arenovkach a la Undisoutted, ale v regulernom a-ckovom filme stale a dlhodobo taha za vyrazne kratsi provaz. Zapletka okolo jadrovych zbrani je nudna, nevtiahne, par akcnych scen je na urovni, ale ani tie to nezachrtanili : 40 %

Torpedo Run (1958)

Posadka US ponorky tu nahana japonsku lietadlovu lod a vo filme ma rozkaz ju potopit. Pochopitelne, tento rozkaz je okoreneny o osobny motiv. A nad tymto osobnym motivom rozmysla legendarny Glenn Ford /Gilda 1946/. Okrem Forda sa tu objavil aj Ernest Borgnine a slusna Diane Brewster- zvysok hercov som jaxi nepoznal. Nechybaju pasaze, kde kapitan Glenn Ford rozmysla o vykonani rozkazu- a zdali sa mi dostatocne dlhe a a aj dialogovo a uvahovo na urovni. Potom sa film uz meni na akeho Moby Dicka 2, akurat bez kapitana Achaba / abez Orsona Wellesa samozrejme/. Bojove sceny na urovni a napatia bolo dost : 85 %

Král a čtyři královny (1956)

Western - a zase s Clarkom Gableom. Striela sa len minimalne, ma vedla seba 4 zenske, z ktorych ziari pre mna sympaticka Barbara Nichols, ale aj Jo van Fleet bola vyborna. Komickych situacii fakt len minimum, skor dobrodruzny western. Dialogy na urovni, klulisy tiez. Spokojnost, dalsi kvalitny film s Clarkom Gableom za mnou : 70 %

Kapka krve (1957)

Klark Gable /Gone with the wind, Run silent, run Deep/ tentokrat v zapornej ulohe , konkretne tu hra obchodnika s otrokmi. A moze ziskat za otrokynu mladu Amandu Starr, lebo ma dva problemy. Ake, to sa divak dozvie z filmu, nebudem prezradzat. Gable bol kvalitny herec a vedel, v com sa zjavit, aj v tomto filme su excelentne herecke vykony, vyborne dialogy a namakane kulisy. Nie je to len dalsia prvoplanova agitka od Raoula Walsha /Bily Zar 1949, Colorado Territory/ ale film riesi aj rasovu problematiku : 77 %

Správní chlapi (1955)

Nesmrtelny Klark Gable hral aj vo westernoch, tuna konkretne ide o nielen o zachranu dievcata pred Indianmi, ale aj o stada dobytka. Vyborne tempo, dialogy, nadherne scenerie a slusne kulisy - to vsetko su kvalitne atributy tohoto filmu : 80 %

Hosté (1972)

Reziser Elia Kazan /na vychod od Raje, Tramvaj do stanice touha/ natocil len priemerny film o pomste za to, ze akysi clovek x proti nim krivo svedcil.Slusny psycho fryler, nielen o dozvukoch vojny z Vietnamu, ale aj o pomstu. James Woods a Patrick McVey odviedli dobre herecke vykony, ale nuda aj tak dostala priestor. Tempo sa dost casto uvolni, atmosfera slaba a nevyrazna akurat to znasilnenie bolo dost extremne. 69 %

Vetřelec: Covenant (2017)

Takze aj Alien dopadol rozpacito, a pre mna spatne. Reziser Ridley Scott /Alien, Martan/ natocil dalsi slaby film, ktory pripomina mix vsetkeho mozneho, kde vladne hlavne nuda a priserne dialogy. Bez Tempa, bez stipky napatia, bez gradacie, Fassbender /300- bitva u Thermopyl, nejake X meny/ je sice herec par excelance, ale privela mudruje, nechapem, preco hra na flautu/piano ci co to bolo /akysi chudobny nastroj, len mi to vypadlo rychlo/. Uz Prometheus bol akymsi pohrebom Aliena, a tu sa zatlkaju do rakvy posledne klince jak tak pozeram. Od prirodzenia som tolerantny a stacia mi herecke vykony, super rezia a zmysluplny pribeh + nuda stlacena nekompromisne na minimum. Tu ale je vela veci polovicatych, nedokoncenych a akokeby nedomyslenych. Preco dam dva spunty, je len ta sebadestrukcna myslienka, ze absolutne zlo Vetrelce stvoril android, ktoreho zase priviedli na svet ludia. To malo nieco do seba, uznavam : 40 %

Tepepa (1969)

Nechapem, o akych "zappata westernoch" toci zase Mariin, ale viem, ze reziser Giulio Petroni /Sky full of stars for a Roof/ natocil tymto definitivne svoj najlepsi film. Hlavnou hviezdou filmu bol samozrejme svetova filmova a reziserska legenda orson Welles /Obcan Kane, Magnificent Ambersons, Lady from Shanghai/ v roli plukovnika Kaskorreho, ktory drsnymi metodami bojuje proti Tepepovi v podani Tomasa Miliana. Jo, tu Milian musi Wellesovi ustupit, Welles bol u mna legenda svetovej kinematografie - a to Miliana zboznujem ako herca. Tepepa je mexicky guerillovy vodca /fakt sa na mexicke realie nepatri pouzivat cesko -slovensky pojem partizan/ pocas Mexickej revolucie 1911 - 1917. Kaskorro chce Tepepu zajat a ponizit, a ten uteka - nielen o tomto je tento film. Zaner western ani tak nepatri tuna, skor akcna drama s perfektnymi dialogmi, nadhernou prirodou, namakanymi kulisami a par vybornymi scenami. Tu mne osobne nevadilo ani tych 136 minut -ubehli ako voda, ktora sa vali dole riekou : 98 %