Bast

Bast

Jana Parolková

okres Břeclav
studentka

45 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 16.1.2011  13:32
  Já, padouch (2010)
  ****

  "It's so fluffy I'm gonna die!!!"

  • 27.8.2010  16:29
  Pokušení (2009)
  ***

  Podivná zamerikovaná verze francouzského filmu Žena mého muže (Natalie...) - i když originál není tak plný zvratů, je pořád o dost lepší...

  • 15.8.2010  14:25

  "You can put on make up, but you can't hide crazy..."

  • 20.1.2009  09:56

  Téma není špatné, bohužel se dočkalo ne zrovna kvalitního zpracování a tím se zabil všechen potenciál. Spousta věcí je jen načatých a nedotažených do konce, ale na odpočinkový film od kterého moc nečekáte to takové zklamání zase není. Z Lindsay tady všichni ucvrkávají, ale mě teda přišlo, že se na ty scény u tyče mohla trochu víc vypracovat - ve fitku.

  • 16.2.2008  13:02

  Původně jsem tenhle film chtěla vidět jen kvůli názvu a to konkrétně kvůli městu, kde se děj odehrává - Bristol. Jenže jsem si myslela, že je to Bristol v Anglii a on je to zatím Bristol někde ve Státech... No co už... :o) Každopádně fakt netuším kdo přišel na to, že je tenhle film komedie...

  • 23.1.2008  22:57

  Ó jak já neskutečně zbožňuju tyhle staroanglické zamilované Austenovské romantiky...

  • 11.11.2007  14:09
  Eorin shinbu (2004)
  *****

  Je pravda že My Little Bride se táhne a že dynamiky má jenom pomálu, ale přesto má v sobě něco, co vám učaruje. Pro mě to byl super sladký hlavní herec, kterého mám ráda už z jiných romatických komedií a který se pro takovéto role přímo narodil... Každopádně i když se film vážně dost táhne, tak si stejně budete přát, aby nikdy neskončil...

  • 6.10.2007  11:35
  Kros contri (1969)
  ***

  No že by to bylo "drama" bych zrovna neřekla, každopádně to byl pořádně střelený film a pokud to berete jako komedii tak se budete i docela dobře bavit. :) Mladá dívka (Milena Dravić) svému otci (knězi) (často) říká jak myslí na mužské a ten se rozhodne že její chlípnou duši očistí sportem zvaným "cross country", což je v podstatě náš přespolní běh. Tak si pobíhá po okolí a mezitím loví jednoho prostoduchého zemědělce (který po své matce chce, aby natáhla bačkory a on tak měl postel). Děj je vážně trhlý, takže silně doporučuju nebrat ho vážně. :)

  • 6.10.2007  11:22
  Horoskop (1969)
  ****

  Když jsem zjistila o čem tento snímek má být, zhrozila jsem se... Pět kluků nemá během prázdnin vůbec co dělat a film je o jejich nekonečném zevlování, nesmyslných aktivitách, kterými se snaží zabít čas a způsobech jak se zabavit... Nečekaně je to ale zajímavě natočená nuda, dokonce to je nuda, která mě bavila a u které se bylo čemu smát. K tomu když nedlouho po začátku filmu přijede krásná mladá blondýnka (Milena Dravić) tak se teprve začnou dít věci... Jeden z kluků se vsadí, že se s ní do týdne vyspí, což nakonec vede k nevyhnutelné tragédii...

  • 6.10.2007  11:13
  Mezi zrcadly (1978)
  **

  Zajímavý snímek o charakterním filozofovi, kterého nezmění ani nečekaně zděděné obrovské dědictví svého strýce, nově získané vysoké postavení ve společnosti a ani začátek 1. světové války. Naopak jeho žena, zpočátku taky charakterní, se potom, co její manžel náhle zbohatne, stává "zlatokopkou" a bezpáteřní krysou, pro kterou slovo láska postrádá význam.

  • 16.9.2007  12:16
  Princezny (2005)
  ****

  Krásný film o dvou princeznách, které se (ačkoliv každá z jiných důvodů) živí nejstarším řemeslem a prodávají svoje tělo prvnímu, který přijde... Je to smutný příběh a princezny s krutým osudem jakoby nikdy neměly dosáhnout na svůj kousek štěstí... Možná si řeknete, že je to spíš příběh "ze života kurvy" (jak píše uživatel sta), ale popravdě - proč jsou špatné ony, když nebýt všech těch mužů, kteří platí za jejich těla, by tohle řemeslo vůbec neexistovalo...? Nikdy jsem nechápala, proč holky jsou "kurvy", když udělají sebemenší chybu a kluci ať už udělají cokoliv, ať podvedou svou ženu kolikrát chtějí, ať se vyspí se stovkou prostitutek, tak jsou stejně "borci a frajeři"... Smutný tenhle dvojitý metr, tenhle "double standard"...

  • 13.9.2007  23:18

  Dny čekání? Hodiny utrpení...

  • 3.9.2007  10:23
  Dreamgirls (2006)
  *****

  Na to že to byl muzikál, které moc nemusím, tak u tohoto jsem se královsky bavila. Elitní herci, krásná hudba, krásná Beyoncé... Co víc bych si mohla přát... :)

  • 28.7.2007  13:58

  Smutně krásné, něco z toho se vám prostě dostane pod kůži. Bylo to až krutě pravdivé, až jsem se sama začala bát stáří...samoty..., ale ne smrti. Smrt je tu brána jako nedílná součást života, jako kus skládačky, bez kterého by obraz nebyl úplný...

  • 28.7.2007  13:51

  Smrt pana Balthazara

  • 28.7.2007  13:49

  Tento "horor" s nezapomenutelnou atmosférou stoprocentně patří do zlaté popelnice světového hororu. Vřele doporučuji - skvěle se pobavíte, jako třeba já na půlnoční projekci na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

  • 19.7.2007  07:27

  No já teda nevím, ale zas TAKOVÉ peklo to nebylo... Film je sice celkově divně hloupý, ale rozhodně si nemyslím, že hůř už Angelina začínat nemohla. *** za Angelinu. :o)

  • 1.7.2007  12:18

  Ač je film dost nedotažený, tak se mi líbil. A to přece jde ne? Takže ****.

  • 25.6.2007  16:55
  Highlander (1986)
  ****

  Za **** v podstatě jen kvůlu Seanu Connerymu, který ač se ve filmu jen mihl, tak ho stihl na tu chvilku celý prozářit. Škoda že tam nebyl dýl, třeba by díky němu byl film něčím víc, než je...

  • 19.6.2007  07:07

  Na to, že romantické komedie mám opravdu ráda a moje hodnocení se od ostatních uživatelů většinou hodně liší (většina dává velmi nízké hodnocení), tak u tohoto filmu to bude bohužel jinak. Byla to bída a utrpení a zaslouží si to tak 1,5 hvězdičky. ** za dobré obsazení.

  • 21.4.2007  23:27
  Horalka (1960)
  ****

  Docela silný filmový zážitek se skvělou Sophií Loren a výrazným Belmondem... Sophia je nejenom výjimečně krásná žena, ale i skvělá herečka, takže vás film rozhodně nudit nebude i když vás příběh zrovna nechytne... Mě se film líbil opravdu hodně, teda až na scénu v kostele, která se mnou hodně pohnula... :(

  • 20.4.2007  08:58

  Osobně můžu říct, že se mi tento film líbil. Sice byl dost dlouhý a celý příběh se až příliš točí okolo jedné osoby, ale překrásná Audrey Hepburn to zcela vynahrazuje. Určitě stojí za zhlédnutí a pokud nejste do Audrey "hotoví", tak se ve filmu objevuje i naprosto suprový kocour !!! :o)

  • 9.4.2007  09:58

  Překrásné psychologické drama, podle divadelní hry jejímž autorem je Tenessee Williams, s překrásným Paulem Newmanem (a sexy Liz Taylor), odhaluje vztahy v jedné rodině, které jsou ovlivněny nesmírnou touhou po penězích, faleší, a na straně druhé ukazuje i upřímnost, čestnost a naprostou lhostejnost k bohatství. Naprosto neskutečným způsobem je tu ukázána manželská krize mladých manželů, která vyplývá ze zdánlivého nedorozumění a mučí je oba, i když se mnohdy snaží jeden druhému ukázat, jak silní jsou i bez vřelé lásky tolik milovaného partnera.

  • 6.4.2007  10:18

  Zvláštní příběh čisté duše Markéty Lazarové, která i přes ztrátu svých iluzí o otci a životu vůbec, zůstala silnou ženou a neztratila nic z čistoty své mladé a krásné duše. Zvláštní film, který mi velmi připomínal Bergmanův styl, rozhodně stojí za shlédnutí. Když už nic, tak aspoň uvidíte klenot české kinematografie.

  • 1.4.2007  11:51

  Vždycky mě zajímalo jak vypadá absurdní drama (jako žánr) převedený na plátno... I když vím, že pravé "absurdní drama" je mnohem absurdnější, tak mě tento film mile překvapil a bylo potěšení ho zhlédnout.

  • 31.3.2007  13:30

  Už před shlédnutím tohoto nepovedeného snímku jsem věděla, že to nebude nic moc. Nevěřila jsem, a to zcela právem, že tak propracovaně dokonalý příběh geniálního Hannibala Lectera se dá zopakovat a to ani rozšířením o jeho mládí. Příběhu chybí snad všechno co dělalo Hannibala Hannibalem - rafinovanost, Hannibalův osobitý styl, šarm, jeho dokonalé techniky, důmyslnost i jeho nesmírná, i když zvrhlá, inteligence. Když už jsem měla dvouhodinovou ruinu Hannibala za sebou, řekla jsem si, že autor literární předlohy, Thomas Harris, musí být šílený vzteky za takové zprznění jeho díla, ale ke svém zděšení jsem zjistila, že to on sám byl tvůrcem scénáře !!! Jde vidět že kouzlům komerce (a penězům plynoucí z něj) odolá dnes už vážně málokdo.

  • 29.3.2007  10:23

  Můj soused Totoro je úžaná podívaná nabitá pozitivní energií, kterou jsem po shlédnutí jiného japonského snímku (Hrob světlušek) opravdu potřebovala. Asi dost uživatelů tady má pocit, že příběh byl příliš jednoduchý, ale musíme si uvědomit, že tohle je dětský film a já být dítě, tak tenhle film naprosto miluju. Takže Můj soused Totoro, je skvěle stvárněný pro svou skupinu diváků - a tím jsou děti. K tomu Totoro je naprosto sladký a úžasný tvor, i když ve filmu ho moc vidět není. Ale když už tam je, tak to stojí za to !!! Ať si říká kdo chce co chce, tenhle film je klenot a za shlédnutí 100% stojí !

  • 18.3.2007  13:45
  Italský hřebec (1970)
  odpad!

  Myslím, že po tomhle děsivém snímku, budu muset poprvé v životě vyhledat pomoc zkušených psychiatrů...

  • 13.1.2007  13:27
  Volver (2006)
  *****

  Almodóvar opět nezklamal a ukázal co umí. Nevím jak to dělá, ale jeho filmy mají neopakovatelnou zvláštní atmosféru a jeho ženy - Almodóvarovy ženy - jsou hrdinkami na které se nedá zapomenout. Pro mě je Almodóvarův Volver zatím nejlepším jeho filmem.

  • 15.9.2006  13:39
  Rita da Cascia (TV film) (2004)
  ***

  Příběh Rity, které kruté intriky a vzájemná stará nenávist mezi znepřátelenými rody připravila jak o manžela, tak i o dva syny, příběh hluboce věřící katoličky a silné ženy, která se zapříčinila o usmíření těchto dvou rodů a později zasvětila svůj život bohu. Papež ji prohlásil za blahoslavenou a později ji nějaký jiný papež vyhlásil za svatou.

<< předchozí 1 2 3