Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Po Zombielande a Shaun of the Dead konečne zase slušná komédia v zombie žánri. Síce úplne iná, ale vo svojej podstate rovnaká. Treba viac takýchto ujetých vecí! 80%

Husí kůže (2015)

Parádne. Postavy super (hlavne Jack Black geniálny), nápad ma strašne očaril, keďže som "originál" nevidel/nečítal a vôbec som nevedel, o čo v tomto filme ide (a ani, že taký spisovateľ existuje). Super vizuál, parádne monštrá, celkom dobré vtipy, ...akurát toho hororu tam moc nebolo. Ale je to čisto rodinný film, tak asi ani nemalo prečo. Super filmík. 80%

Terminator Genisys (2015)

Trochu som sa v tom ku koncu strácal, asi by som si mal znova pozrieť tých starších, ale podľa mňa veľmi dobré. Vizuál super, postavy mi sedeli, Schwarzenegger parádny, aj mladý, aj starší, aj najstarší. Dalo sa zasmiať, malo to atmosféru starších filmov, ale pritom to bolo nové. Niekoľko dobrých zvratov. Určite o level vyššie ako Salvation. 75%

We Are Your Friends (2015)

Priemerná blbosť o DJ-ovi, ktorý sa snaží preraziť. Klasika, milostný trojuholník, predvídateľné, ničím nezaujme, ale na jedno pozretie stačí. Dobre sa na to pozeralo hlavne vďaka Emily.60%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Za mňa úplne super. Hlavný záporák až nesktočne podarený, pokiaľ si nezložil masku. Keď zložil masku, trochu sklamanie. Nemal by som ľudí a postavy súdiť podľa vzhľadu, ale proste, stratil som k nemu väčšinu rešpektu a vytratila sa aj tá tajomnosť. Jeho cholerické záchvaty sa mi ale strašne páčili, a sere ma, že som kľúčovú scénu s Hanom niekde na internete prečítal dopredu ako spoiler, lebo nejaký exot to pod náhodnou fotkou vyspoiloval. To bol jediný spoiler, na ktorý som narazil, ale paradoxne asi najhorší. Keby som to nevedel, tak by som tú scénu žral - vtedy som toho mladého Snape-a z Harryho Pottera začal znova nenávidieť a zase sa mi ako záporák zdal dokonalý, aj keď, Hana je škoda. Ale mladá Rey s Chewiem vo Falcone vyzerali super. Za mňa teda na plný počet, nostalgia fungovala, film to bol dobrý. Ľuďom, čo sa SW filmov týka, nevyhovie už nikto a nikdy. To je proste fakt. Aj IV, V a VI sú plné totálne retardovaných momentov, rozhodnutí a dier v príbehu, a nikto ich tak nerozoberá, lebo to proste je klasika. Preto sa na každý film snažím pozerať osobitne. 95% (5 dole za opatrnosť scenáristov, v osmičke sa určite viac odviažu)

Ant-Man (2015)

Celkom podarené. Hlavný hrdina pohoďák. Pre mňa, ako človeka, ktorý v živote nedržal v ruke komix a nepozná žiadneho takéhoto "superhrdinu", kým ho nevidí vo filme, to bolo aj originálne a vtipné. Ale zase len slušná zábavka do kina, a výpovedná hodnota žiadna. Proste len video k pukancom. 70%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Jednotka bola super, a na konci jednotky som zostal trochu smutný, lebo to vyzeralo, že sa z toho stane iba ďalší priemerný zombie film. Opak je ale pravdou, stále to bolo originálne, napínavé, skvelo natočené a navnadilo na ďalší diel. Facku tomu exotovi, čo prekladal český názov za účelom väčšieho zisku. 70%

Mimoni (2015)

V Despicable Me boli geniálni, lebo boli len v zlomku stopáže. Všetkého veľa škodi, vyšiel z toho iba priemerný film o žltých tabletkách, ktoré boli po chvíli aj otravné a otrepané. 45%

Spící agent (2015)

Z traileru som mal dosť veľké očakávania, ale nakoniec z toho vyšla iba priemerná blbosť. Nebolo to ani nejak extra vtipné, ale akčné scény na jednotku. Trošku mi to pripomínalo Kingsmana, ale samozrejme sa to na ten film ani z ďaleka nechytá. 55%

Marťan (2015)

Podľa mňa super. Taký vesmírny Stroskotanec. Chýbalo tomu ale nejaké väčšie napätie, a dosť mi vadili aj premudrelé a drsné kecy hlavnej postavy, a ako všetko vysvetľoval do kamery. Inak paráda, dalo sa aj zasmiať. 80%