Ertai

okres Litoměřice
Člověk? Ne, právník...

<< předchozí 1 2 3 4
    • 18.1.2021  00:51

První a asi nejkoukatelnější film z pozdního období Edovy tvorby (1970-2), kdy přesedlal na soft a hard péčko. Ke kladům patří, že to má něco jako příběh a představitel hlavního hrdiny, který (ačkoli to je hroznej slizoun) Edův standard předstihuje o několik délek. První půlka je o tom, jak lítá po světě, což je vždy znázorněno záběrem na odlétající letadlo z LAX a pak stěnou se závěsem, na kterým je plakát např. Řecko, Argentina atd. a detektiv u toho kouká místní holce na kozy nebo tak něco. Do toho jsou zamíchaný záběry z domu plnýho polonahých holek, který se nám buď předvádí v jakože "svůdných pózách" anebo "souloží" (snímek je soft porno) s klientama, což vypadá, jako když do nich pustí 220. Detektivní práce pak spočívá ve vymlácení informací z feťácký báby, transvestity Aleicie (samozřejmě sám mistr v blond paruce a nechutně vypasovaným zeleným svetříku) a dvou transek. V bordelu (jen slepý by si nevšiml, že to je stejná místnost jako dům Shirleiných rodičů) si detektiv užije jedno číslo, pak se na něj vrhne asi pět holek a svážou ho bičem. Nakonec předá detektiv Shirley rodičům, ta jim vysvětlí, že se hodlá živit jako doposud a je konec. V roli otce Shirley možno spatřit Edova nejvěrnějšího veterána Duke Moora (poručík Harper z Plánu 9).

• 18.4.2020  21:57

Sci-fi je jen první třetina filmu a je to taky jediná trochu koukatelná část. Následují dva retrospektivní příběhy/třetiny z života hlavního antihrdiny, což jsou naprosto banální storky, které by se daly odbýt jednou větou. Asi to mělo být "hypnoticky-meditativní", ale je to jen pomalé a uondané. Ani se nedivím, že to vyhrálo cenu na nějakém artovém festivalu.

• 11.9.2014  00:01

Viz Cival

• 9.3.2013  19:42

Upozorňuji, že tohle není film co šel na FOD 13, tam šel http://www.csfd.cz/film/97108-espectro-del-estrangulador , v obsahu i překladu je chyba.

• 22.11.2012  17:57

Jediný díl Gamery z millenium období ignoruje Heisei trilogii a pouze svým stylem volně navazuje na Shōwa filmy. Cílovka je jasná, s cca osmiletým klukem sledujeme Gameru od vyklubání z vajíčka jak roste, kňučí, padá, poletuje a vůbec je ňuňu. V pulce filmu se objeví hnusák Zedus, zraněnou, 8m velkou polo-Gameru si odvezou na pokusy fuj vojáci a získá to trochu vážnější polohu, ale pořád v mezích filmu pro děcka. Před final bitkou se dočkáme nějakého toho ničení a patosu, někdo by snad jen mohl vytýkat příliš mnoho CGI v bitkách. Takže děti budou spokojeny a starší diváci budou trpět míň než při peklech typu Gamera vs. Viras. Happyend tohodle filmu je pak vlastně prozatímní rozloučeni nejen s Gamerou, ale i pořádnými kaiju filmy vůbec, takže si dovolím hodnocení zaokrouhlit o jednu nahoru.

• 11.11.2012  20:42

Hodně smutný konec Shōwa éry a nic na tom nemění, že se jednalo o film za pár šupů na jedno použití pro děcka na prvním stupni. Tak jak píše pepua, příběh je o invazi mimozemšťanů (kteří mají loď co vypadá přesně jako Star Destroyer ze star wars) na Zemi prostřednictvím jedné mimozemšťanky v přestrojení a proti nim stojí tří "vesmířanky" (ehm) které jsou taky v přestrojení a umí se změnit na superženy. Emzáci v pravidelných intervalech posílají na zemi monstra a proti nim bojuje Gamera, což není nic jeného než (všechny) bitky zkopírované z minulých filmů (!). Inteligence a logika jsou tedy na nízkých hodnotách, to samé však bohužel platí i o zábavnosti, jedna narážka na Godzillu to nevytrhne. Není divu, že šla Gamera na 15 let k ledu.

• 24.10.2012  23:59

Huh, no teda. Když sem si na předchozí díl stěžoval, že je cílený na dětské publikum, netušil jsem jaká pekla příjdou. Gamera vs. Viras je neuvěřitelně laciný a infantilní film. Laciný: veškeré ničení je stock footage z minulých dílů (včetně toho prvního černobílého), žádná armáda, triky a stejně má v origo verzi jen něco přes hodinku (90 min ma US verze kde je těch opakovaných záběrů ještě víc). Infantilní: středobodem filmu jsou japonský a americký skautík (20 let po Hirošimě friends forever); když mimozemšťani chtějí zabrat Zemi zabrání jim v tom Gamera, scanem jejího mozku se zjistí, že Gamera má jedinou slabost a to přátelství k dětem (!). Takže emzáci zajmou skautíky a donutí Gameru se vzdát(!) a dají ji přístroj na ovládání mysli. Gamera pak ve stock footage ničí Japonsko a emzáci vyhrožují, že když se Země nevzdá tak...použije Gameru?...ale prd zabije ty dva kluky! Takže se sejde OSN a dojde k jedinému logickému závěru - vzdát se (!!!). Naštěstí smradi emzákům v talíří zpřehází krystaly a zdrhnou, takže může proběhnout závěrečný (a jediný) souboj monster, který jen trochu napraví dojem. Za 3 jen kvůli té obrýlené copaté japonské skatuce.

• 24.10.2012  23:00

Gamera kontra Gaos, legenda komunistických kin dob dávno minulých. Objektivně hodnoceno se jedná o celkem slabotku v rámci kaiju filmů. Slabé masky, triky, bitky monster i scénář, ale bohužel né zas tak hyperblbé a zábavné jako předchozí díl. Navíc je to hrozně zaměřené na děcka, Gamera je oproti předchozím filmům najednou "hodná" a chrání lidi a všechny nápady jak postupovat dál dává politikům a armádě osmiletý smrad co se svezl Gaměře na zádech.

• 11.10.2012  17:25

Hodnotit objektivní kvalitu filmu, musel bych souhlasit s zelvopyrem - první půlka je neskutečně utahaná, vlastně všechno co se děje do zrození Barugona by se dalo sfouknout za 15minut. I po příchodu Barugona na scénu to nejsou žádně monster orgie, ale když si vezmu kolik debility a klišé autoři naplácali v poslední třetině nejde nedat těsné 4*. Barugon likviduje Ósaku zmrazujícím dechem-> pošleme na něj rakety; Barugon zničí rakety duhou co vypouští ze zad(!) -> zničíme ho obřím zcadlem a odrazíme duhu do něj (Opration Reflection); Barugon má dle legendy slabost na vodu a má rád diamanty -> dáme 5000 karátový diamant pod vrtulník a budeme lákat Barugona do jezera (Operation Diamond) atd atd. Ještě že přijde Gamera dá Barugonovi co proto, až z něj stříkají gezíry fialové břečky.

• 30.9.2012  02:32

Nadšení svých kolegů pro tento film bohušel příliš nesdílím. Po Godzilla sérii sem se vrhnnul na její hlavní konkurenci a to Gameru od studia Daiei, tudíž se srovnávání obou sérií nelze vyhnout. První Gamera z toho pro mě nevychází moc dobře, neboť za a) Godzilla v roce 65 byla trikově i příběhově daleko vpředu (o tom že byla v barvě nemluvě) b) Gamera sama o sobě je nic moc film, kdy se hroozně dlouho tlachá a monstrum je tu na pár minutek (jak teď zjišťuji viděl sem upravenou US verzi takže pro filnální verdikt ještě musím vidět původní verzi). Navíc u kaiju filmu nejvíc čekám na ty správné japonské wtf momenty, kterých taky moc nebylo, ale těch několik (celá úvodní pasáž v Arktidě, plameny z krunýře, likvidace Gamery) snad slibuje větší zábavu u dalších dílů.

• 18.1.2012  02:09

PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI hlásá obal VHS. Netvdrím že Fujimori je nějaký klaďas (momentálně bručí na 25let), ale Golan celkem přestřelil, když udělal z MRTA bojovníky za svobodu a z velitele zásahu proti nim hlavního hajzla (s ksichtem Billyho Draga, hlavní plus filmu). Krom tohodle veletoče se jedná o standartní Nu Image-Intersonic produkci s dvěmi většími přestřelkami (přepadení věznice teroristy, zásah proti teroristům na ambasádě), které obě stojí dost za prd a jednou krátkou scénou mučení el. proudem (Plot Keywords z IMDB by spíš ukazovaly na nějaké SM gay porno: Bare Chested Male Bondage, Lima Peru, Bondage, Torture).

• 24.11.2011  03:35

Legendární film, který svého častu spustil v USA šílenství po evropských swords-and-sandals produkcích. S řeckou mytologiíí se tu pracuje opravdu velice volně, takže se v příběhu o právoplatném králi města Iolco míchají dvě provázané dějové linie o výpravě za zlatým rounem se zastávkou na ostrově amazonek (Iáson, Oddyseus a Herkules na jedné lodi) a Herkulovy úkoly (zabití lva a býka) plus Herkulův románek s královskou dcerou. Příběh je na podobný typ filmu předpokládám v normě, vyšší rozpočet na kulisy a kompars by neuškodily, anglický dabing místy nic moc. Film jako celek tedy dosti zastaral, Steve Reeves s jeho muskulaturou však byl - a stále je - bezkonkurenční. (Fanoušci kaiju filmů jistě též ocení netvora hlídajícího zlaté rouno, který se projevuje zkopírovaným řevem Godzilly :) )

• 21.8.2011  20:54

Béčková stálice Paré hraje Sama Browninga, příslušníka "psychických speciálních sil", takže umí používat telekinezi, strčit si prsty do nosu a uhodnout kde je nepřítel nebo meditovat pod studenou sprchou. Protože má matka "Katie Bakerové, dcerybývalého šéfa CIA" noční můry (!) pošlou na ochranu dcery Parého. Na tábor v Turecku zaútočí teroristi a Browning s Bakerovou pak běhají po lese a v nějakých rozvalinách (kde bylo to "pouštní peklo" z obsahu netuším). V souběžné linii se se ještě řeší nějaké výkupné za Bakerovou, ale protože je scénář hyperdebilní nedává to stejně smysl. Akce je občas tak blbá až je vtipná, což je jediná deviza filmu. Co byste chtěli od režiséra fláků Teror ve vlaku, Panika ve vzduchu a Žralok útočí, žejo.

• 17.8.2011  01:37

Jak píše Grizzly "Jako pilot je to super, jako film by to bylo na hovno." Já seriál neviděl a hodnotím film.

• 16.8.2011  23:33
    Soupeři (1998)

Caine má pro pracháče(Fox) vykrást dodávku s papírem pro tisk bankovek za 110mil. £, přičemž se do toho pletou Caineovy problémy s kurvou a navíc je tu obzvlášt otravná linie s tlouštíkem z katolické školy. Vyloženě televizní záležitost s minimem akce a napětí. Na VHS distribuoval Intersonic též jako SOUPEŘI.

• 21.6.2011  02:07
    Surovec (1998)

Bohužel, obsah je celkem přesný, o moc víc v tom filmu není. Stewart samo hraje i vidláka "Tátu" přesvědčivě, ale místo nějáké drsné pomsty alá Paul Kersey se jen kecá a my v retrospektivách sledujeme čtvrtou a pátou větu z obsahu, přičemž jediná scéna mučení Stwevartova syna stojí za prd a navíc celé to má značně přepálenou stopáž. A jaké mělo být ponaučení z toho konce, tak to už vůbec nevím.

• 20.6.2011  15:17
    Naked Lies (1998)

Celkem v pohodě koukatelný krimi/akčňák s jednoduchým, ale v rámci žánru logickým scénářem. Výbuchy/ bitky/ postelové scény následují v pravidelných intervalech, taže děj celkem odsýpá a nenudí, akorát Tweed už je lehce po záruce, její věrní však budou myslím spokojeni. Na VHS distribuoval Bonton jako NAHÉ LŽI.

• 13.6.2011  22:22

Strašné logické nesmysly (viz Dan9K), legrační CGI, nulové herectví, k tomu všemu debilní scénář s tradičními klišé o rusácích. Ve výsldeku celkem zábavná sračka.

• 13.6.2011  02:22
    Žhář (2002)

Číňani jadenými pokusy rozhýbali pacifickou ocánskoud desku a zastavit jí může jen atomovka odpálená v L.A., tolik k příběhu :) Přes silné béčkové obsazení (Hauer, G.W.Bailey, Decascos a maskot špatných filmů Rhys-Davies) se jedná jen o klasickou sbírku všech možných klišé, do kterých zapadá i podivný twist před nevyhnutelným happy-endem. Na VHS Intersonicu distribuováno jako ŽHÁŘ (s tím nelogickým obsahem, co je výše).

• 26.1.2011  21:34

Oproti předchozímu dílu naprostá bomba. První půlka nic moc, ale jak příjde na scénu Megaguirus začnou se dít věci. Dělo na černé díry umístěné na družici, modýlky města, pěkné CGI, odvážná vojanda, mladý vědec, proradný boss. K tomu super souboj Godzilly s Megaguirusem (G dostavá nezvykle hodně naprdel), epická hudba samozřejmostí. Opět neříkám kdo souboj vyhraje, ale modří už vědí. Na závěr se nám dostane i na Godzilla sérii tuny patosu a vojanda v zapadajícím slunci spokojeně hledí na totálně zdemolované Tokio s kráterem velikosti Prahy uprostřed. Absolutní patos, naivita, demence, chcete-li; takže pro mně za 5*.

• 22.1.2011  02:48

Godzilla vs. létající talíř, no páni. První, čeho si divák série všimne, je mnohem mohutnější používání CGI než dříve. Ne, že bysme se pár modýlků nebo zničených budov nedočkali, ale i Godzilla je částečně počítačem dělaná (nebojte bitky stále svádí chlapíci v oblecích) a obecně to vypadá dost blbě, snad jen animace radioaktivního dechu je fajn. Co se děje týká, tak klasika: Godzilla likviduje Japonsko, japonská armáda chce zlikvidovat Godzillu a to toho se připlete další monstrum. Tím je tentokrát mimozemská forma života, co 60mil. let spala na mořském dně, vypadá jak obří ufo a teď nás chce zotročit (tím, že si nejřív přečte naše data v compech a pak změní zemskou atmosféru). Lidem se ji nedaří zlikvidovat, naštěstí přijde Godzilla, mimozemšťana vyloupne ze skořápky a svede sním bitvu, no hádejte kdo vyhraje. Mno takže defakto jediná bitka a to ještě dost hrozná, blbé CGI místo modelů, velice slabá hudba (závěrečná bitka je snad v úplném tichu), otravná školačka, zlý padouch v černém kabátu a závěrečný patos included. Pro mě osobně dosti slabý příspěvek do série.

• 19.10.2010  00:31

Ed Wood vytvořil v roce 1953 pro televizi tenhle v barvě točený pilot k televiznímu seriálu. Kdyby ho udal, asi by se stal řadovým režisérem béčkových westernových a sci-fi TV-seriálů. Žel pro něho ho nikdo nekoupil a tak byl Ed nasměrován ke svým nesmrtelným flákům. Ohledně tohodle kraťasu nutno říci, že se v jeho bizarní filmografii jedná asi o to nejlepší co kdy natočil, jde totiž o zcela průměrný TV western, kterých v té době bylo v televizi plno. Snad jediným prvkem kde bysme mohli hledat tradiční Woodovskou absurditu jsou dvě přestřelky, které jsou zrežírované tak děsně, jak to uměl jen Ed.

• 18.10.2010  21:39

Jak píšu v obsahu, negativ byl nalezen roku 1995, ovšem bez zvukové stopy, takže film je doplněn komentářem vypravěče a dvěma písněmi od imitátora Elvise. Nevím nakolik je (ne)kvalita obrazu způsobena poškozeným negativem, ale je hrozná a o ději a hereckých výkonech nemá cenu hovořit. Několika Woodovských momentů se dočkáme (papírová krabice místo rakve, uzlíček hadrů místo nemluvněte), ovšem jako celek se jedná o obskurnost vhodnou pouze pro Edovy nejvěrnější fanoušky. Kolik z místních uživatelů, kteří film tahají do červené barvy toto veledílo skutečně vidělo, toť otázka.

• 18.10.2010  21:16

Vůbec první film Luca Bessona a jeden z prvních Jeana Rena, později přepracovaný na celovečerní DERNIER COMBAT. Má to jen deset minut a děj je v podstatě jen ten boj dvou chlápků v rozvalinách, ale hudba, kostýmy, lokace i kamera jsou fantastické.

• 13.10.2010  04:38

Mám z tohodle dílu smíšené pocity. Destoroyah je fajn hnusák, zajímavý nápad s Godzillou jako časovanou bombou, hromady modýlků tanků jako za starých časů a úžasná Ifukubeho hudba. Perfektní jsou taky odkazy na legendární první díl. Na druhou stranu se mi zdál závěrečný souboj dost krátký až skoro odfláknutý - chápu, ža středobodem filmu je zánik Godzilly, ale Destoroyah byl potřen až překvapivě snadno na to jaký že to měl být badass. Super X-III není žádná extra vychytávka, kor když většinou nebojuje ale ochlazuje Godzzilu a tvůrci si taky mohli odpustit scénku lovení malých Destoroyahů kompletně vykradenou z Aliens.

• 12.10.2010  00:48

Vynikající drama...ehm. Zdá se že si Ironside chtěl natočit vlastní Kukaččí hnízdo a nakopnout se tak do vyšší ligy, na filmu se to totiž pro něho netypicky podílel i jako scénarista a producent. I když mu tam sekundují Rae Dawn Chong (Arnoldova buchta z Komanda) a Brad Dourif (aneb další odkaz na Hnízdo) výsledek je dosti průměrný. Huhlající Dourif trpící zácpou nebo vyznávající lásku šlapce ve mně žádné vlny empatie nevzedmul. Ovšem keywords na IMDB pobavily: Nipples Visible Through Clothing | Corrupt Sheriff | Mental Institution | Brief Female Frontal Nudity | Female Frontal Nudity.

• 12.10.2010  00:20

Na hodnocení číslo tisíc sem si chtěl nechat něco spešl, tak to padlo na Spacegodzillu. Ohledně tohodle příspěvku do Heisei série nutno říci že se jedná o takový průměr - jednak se tu dlouho nic neděje, MOGERA se Mechagodzille z předchozího dílu nemůže rovnat a taky chybí Ifukubeho hudba, i když se Hattori celkem snaží. Jako mínus rovněž beru ty trestuhodně nerozvinuté dějové linie - Mothra, jakuzníci, Little Godzzila i to telepatické ovládání Godzilly. Na druhé straně tu jsou ovšem dvě velké plus a)Spacegodzilla, nepřátelské monstrum jak má být; přičemž když nepočítám Biolante jedná se o první pořádný přírůstek do Kaiju rodinky po dvaceti letech b)Závěrečná bitka trvající přes půl hodinky, obzvlášť scénka kdy Godzilla odráží ty letící krystaly pobavila :) Celkově za čtyři.

• 14.9.2010  22:56

Čekal jsem co tu bude uvedeno za žánr, Komedie / Drama celkem sedí, film sám neví, jestli chce být dojemný, romantický, vtipný nebo nést nějaké morální poselství. Každopádně je to takové dost řídké a průměrné, především díky slabému scénáři, ostatní složky filmu celkem ujdou, Forster a MacGowan potěší.

• 14.9.2010  18:07
    Věštec (1999)

Alternativní název Capitol Conspiracy nebo zde uvedený obsah v podstatě vyzrazují zápletku filmu, takže je divák připraven o jediné možné překvapení. Ostatní je totiž zcela v normě Freda Olena Raye: jednoduchý scénář(viz první věta), občas výbuch, dvakrát kozy a samozřejmě bitky. Těch je nemálo a většinou probíhají tak, že nějaký hromotluk stojí jako puk, aby mu "The Dragon" mohl dát do ksichtu nebo pupku kopačku z otočky. V ČR rovněž jako v SVK distribuováno Intersonicem jako "Agent".

• 12.9.2010  12:54
    Nálož (1996)

Klasická béčková blbost od Nu-Image, v mnohém připomínající Operce Delta force sérii (viz v hercích Lara, Zagarino, Jensen), kterou nám přinesl Intersonic. Jistým kouzlem nechtěného to ale oplývá a akce je dost - jednak vystřílení týmu klaďasů se jen tak nevidí + dočkáme se obligátního komanda na nafukovacím člunu. Jinak ten obsah opsaný z VHS je celkem mimo a ne, nejsem blbej, to protiobrannému i dvakrát vedenému tam fakt je.

<< předchozí 1 2 3 4