Ertai

Ertai

Jarda Kubát

okres Litoměřice
Člověk? Ne, právník...

18 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 17.1.2021
  Only House in Town, The (1970)

  Vypravěčka (Uschi Digard) nás seznamuje s historií domu, který byl kdysi jediným veřejným domem ve městě. Nyní můžeme být svědky nejdivočejších příběhů, které se zde za uplynulá léta staly.

  • 14.1.2021
  Take It Out In Trade: The Outtakes (1995)

  Jeden z posledních filmů neslavného Eda Wooda. Softcore komedie Take It Out in Trade byla dlouhou dobu považována za ztracenou. V roce 1995 byly tedy alespoň vydány tehdy nově nalezené nestříhané pracovní záběry neobsahující zvukovou stopu. Film samotný vypráví o soukromém detektivovi, jehož zoufalí rodiče najmou na pátrání po jejich dceři, která se nachází v „domě lehkých mravů“.

  • 13.1.2021
  Take It Out in Trade (1970)

  Rodiče mladé Shirley si najmou soukromého detektiva McGregora, aby vypátral, co se stalo s jejich dcerou. Přestože si McGregor za peníze svých klientů nejprve jen užívá, podaří se mu posléze vystopovat Shirley do „domu pochybné pověsti“, který obývá s řadou dalších děvčat.

  • 24.3.2019
  Himitsu sentai Gorenjâ (TV seriál) (1975)

  Když se snaží Zemi ovládnout ďábelská Black Cross Army, založí OSN organizaci EAGLE, v jejíž japonské divizi působí pět Gorangerů - maskovaných bojovníků s nadlidskými schopnostmi. První série dodnes vysílané show "Super Sentai", ze které vycházejí i američtí Power Rangers.

  • 17.6.2018
  The Young Marrieds (1972)

  Ben (Dick Burns) se snaží pomocí různých nápadů vnést do manželství "svěží vítr", neboť se mu jeho manželka Ginny (Alice Friedland) zdá v posteli poněkud chladná. Ginny se však začíná stávat až přespříliš náruživou a věci začínají Benovi přerůstat přes hlavu...

  • 18.4.2015
  The Love Feast (1969)

  Fotograf na volné noze pan Murphy (Ed Wood) si k sobě domů zve modelky, které zde však nehodlá fotit, ale svést. Se stále větším množstvím rozverných děvčat v jeho ložnici se mu situace začíná vymykat kontrole... Softcore pornofilm od nechvalně proslulého Eda Wooda obsahuje všechny trademarky pozdního období jeho kariéry - erotiku, převlékání do ženských šatů a popíjení whiskey značky Imperial.

  • 18.4.2015
  Captain America II: Death Too Soon (TV film) (1979)

  Druhý televizní film o Kapitánovi Amerikovi, který měl sloužit jako pilot nikdy nerealizovaného seriálu. Tentokrát musí Steve Rogers (Reb Brown) zastavit samozvaného generála Miguela (Christopher Lee). Ten požaduje po americké vládě mnohamilionové výkupné, jinak vypustí na Portland "sérum stárnutí" a zahubí tak jeho obyvatele.

  • 10.4.2015
  Supaidâman (TV seriál) (1978)

  Japonský hraný seriál o Spider-manovi ze spolupráce studií Marvel a Toei. Zachovává klasický Spider-manův kostým a schopnosti, vše ostatní se ovšem radikálně liší od komiksové předlohy. Pavoučí kostým zde obléká motocyklový závodník Takuya Yamashiro, jenž schopnosti získal od umírajícího mimozemšťana. Zároveň je vybaven vozem GP-7 a především kosmickou loďí Marvellerem, která se umí změnit na obřího robota Leopardona. Toho Takuya mnohokrát využije k obraně Země před výtvory ďábelského profesora Monstra.

  • 22.8.2011
  Ôgon batto (1966)

  Zlatý Netopýr je první japonský superhrdina, jehož vznik spadá již do 20. let 20. století. Musí se postavit se skupinou lidí vesmírnému padouchovi Nazovi, který nasměroval na Zemi planetku Ikarus a jedinou nadějí lidstva je paprskový kanón, který ji může zničit.

  • 11.8.2011
  Le Bunker de la derniere rafale (1981)

  Neznámý čas a místo, zřejmě postapokalyptická budoucnost. Skupina vojáků čeká v bunkru na nepřítele, který stále nepřichází. S ubývajícími zásobami vzduchu propuká mezi muži stále větší nevraživost, paranoia a nakonec násilí.

  • 11.8.2011
  Project G.e.e.K.e.R. (TV seriál) (1996)

  Blízká budoucnost. Mulitimiliardář pan Moloch chce ovládnout svět pomocí projektu G.K.R., humanoida s neomezenými schopnostmi. G.K.R je však před dokončením ukraden Lady Macbeth a jejím partnerem, inteligentním dinosaurem Noahem. Nedokončený Geeker tak má inteligenci malého dítěte a své super síly neumí ovládat, což všechny přivádí do řady nebezpečných a absurdních situací. Pan Moloch navíc chce G.K.R. zpět a jen tak to nevzdá.

  • 11.8.2011
  Flying Saucers Over Hollywood: The Plan 9 Companion (1992)

  Dokument mapující vznik "nejhoršího filmu všech dob" Plan 9 from Outer Space a částěčně také život jeho režiséra Eda Wooda. Rozhovory s pamětníky, fanoušky a odborníky doplňují ukázky z Woodovy filmografie, prohlídky holywoodských lokací i unikátní záběry a fotografie.

  • 20.6.2011
  Naked Lies (1998)

  Agentka FBI Cara Landry (Shannon Tweed) při jednom zátahu zastřelí dítě a je za to suspendována. Díky svým schopnostem je však přidělena ke svému bývalému příteli do zvláštní jednotky s tajným posláním: usvědčit meziárodního gangstera Damiana a poslat ho na doživotí za mříže. S využitím půvabů Cary se Damianovi dostanou na kobylku, nastane však problém. Cara zjistí, že ji zločinec neodolatelně přitahuje, na druhé straně si je však vědoma úkolu, na kterém závisí její budoucnost. Musí proto volit: vášeň nebo spravedlnost?

  • 13.6.2011
  Žhář (2002)

  Podzemní testy nukleárních zbraní naruší mořské dno, v důsledku čehož začíná prudce stoupat teplota. Klimatické podmínky na Zemi se zhoršují, mořské dno mění pozici. Vědci musí zasáhnout, ale co když se někdo pokusí odpálit další nukleární bombu? Na obzoru je katastrofa, hrozí zánik světa.

  • 22.2.2011
  Godzilla tai Megaguirus: G šómecu sakusen (2000)

  Dvacátý čtvrtý film Godzilla série stejně jako díl předešlý a následující zcela ignoruje všechna pokračování původního filmu z roku 1954 a je tak vlastně jeho přímým pokračováním. Ocitáme se v Japonsku, které se zřeklo atomové energie a kde se po zničení Tokia stala hlavním městem Ósaka. Když Godzilla opět zaútočí, rozhodne se ji armáda zničit jednou provždy. Pomoci jim v tom má "Dimension Tide", zařízení vystřelující miniaturní černé díry. Při zkušebním testu však proniknou na Zemi extrémně nebezpečné pravěké obří vážky.

  • 7.11.2010
  Very Nice, Very Nice (1961)

  Jeden z experimentálních krátkých filmů Arthura Lipsetta, které měly velký vliv např. na S. Kubricka a G. Lucase. Jsou v nich zkombinovány náhodné zvuky, dialogy a fotografie. Tento řeší otázku zdali nám moderní technologie život ulehčily, nebo jestli byl život v jistém smyslu jednodušší dříve.

  • 7.11.2010
  King of Fools (2004)

  Žabák, který umí měnit svůj vzhled, se snaží v podobě různých zvířat udělat dojem na krásnou gazelu.

  • 4.11.2010
  Godzilla tai Space-Godzilla (1994)

  Z kosmu přilétá na Zemi Space Godzilla, monstrum vzniklé z buněk Godzilly, které nasála černá díra. Lidé zatím připravují dva obranné projekty. Program jejího telepatického ovládání a robota Mogueru na její zničení. Když začnou obě Godzilly bojovat a ničit Japonsko musí se lidé rozhodnout, na kterou stranu se přidají.

  • 19.10.2010
  L'Avant dernier (1981)

  Když je muž násilně vyrušen ze svého klidu v rozpadlém činžáku neznámým vetřelcem, oblékne se do svého primitivního brnění, vezme zbraň a jde ho pronásledovat. V postapokalyptických rozvalinách pak spolu oba muži svedou boj na život a na smrt...

  • 19.10.2010
  Crossroad Avenger: The Adventures of the Tucson Kid (TV film) (1953)

  Řediteli pojišťovací firmy se nezdá nedávný požár hotelu, a tak posílá "Tucson Kida", aby celou věc vyšetřil. Podezřelý majitel saloonu na něj se svými kumpány nachystá past a snaží se ho usvědčit z vraždy svého společníka. Podaří se Tucson Kidovi prokázat svou nevinu?

  • 12.9.2010
  Nálož (1996)

  Jednotky ultranacionalistického Spojeného vlasteneckého hnutí se vzbouří proti vládě. Zvláštnímu protiobrannému oddílu vedenému vedenému Jackem Tannenem se podaří teroristy eliminovat. Utéct se podaří pouze generálovi Kraftovi, jenž se nechce smířit s porážkou a unese významného vojenského vědce na přísně tajnou základnu nukleárních zbraní v Karibském moři. Žádá výkupné jednu miliardu dolarů, jinak vyhrožuje odpálením jaderné nálože přímo na Washington. Jack Tannen nemá času nazbyt, protože psychopatický generál myslí své předsevzetí smrtelně vážně...

  • 10.9.2010
  Smrtící systém (1995)

  Rok 2005. Vězeňský systém drží ve svých rukou obchodní magnát R.C.Crowley, který zkonstruoval ochranný systém na základě virtuální reality. Těla vězňů jsou lokalizována do stavu bezvědomí, zatímco jejich mysl je přenesena do labyrintu smrti. Crowley tím umožňuje movitým sportovcům účastnit se krvavého turnaje s vězni. Tento špinavý obchod vzkvétá až do chvíle, než se Will Singleton nezaměstná jako vězeňský dozorce a pokusí se skoncovat s obludným smrtícím systémem...

  • 24.8.2010
  Kometa (1999)

  Blíží se začátek nového tisíciletí, ale svět spěje ke svému konci. Zemětřesení a sopečné erupce se střídají s vlnami horka, předtím vyprahlá Sahara je teď pokryta sněhem. Novinář Jake Lowe je vyslán prozkoumat činnost záhadné společnosti, která investuje miliardy do podezřelého projektu. Bývalý voják Jake seskočí padákem na horu Archangel, která ukrývá šokující tajemství. Jake se navíc s hrůzou dozví, že se k Zemi blíží kometa jménem Tycus, dvakrát větší než je Země. Srážka s ní bude znamenat konec lidstva. Právě tajemný projekt vědeckého vizionáře Crawforda může být záchranou - ne však pro všechny. Před Jakem stojí jediný cíl - přivést k hoře Archangel svou rodinu dřív, než Zemi zasáhne apokalypsa...

  • 30.7.2009
  Oneechanbara: The Movie (2008)

  Doktor Sugita z korporace D3 vypustil do světa virus, který přeměnil většinu lidí v nemyslící zombie. Proti nim bojují jedni z posledních lidí, šermířka Aya a její pomocník Katsuji. Pro Ayu je však boj o to těžší, že pravou rukou doktora Sugity je rovněž skvělá bojovnice Saki, její sestra. Film byl natočen podle populární japonské série konzolových her.

  • 23.6.2009
  Čikjú kógeki meirei: Godzilla tai Gigan (1972)

  Ve dvanáctém dílu série o Godzille se opět setkáváme s mimozemskou rasou, která se snaží zničit život na Zemi. V nově vznikajícím zábavním parku si mimozemšťané v budově ve tvaru Godzilly zřídí základnu a ovládají odsud Gigana, kybernetické monstrum z vesmíru a King Ghidoraha. Skupinka mladých lidí však tyto plány odhalí a přivolá na pomoc Godzillu a Anguiruse - boj o osud Země může opět začít...

  • 28.4.2009
  Be Somebody or Be Somebody's Fool! (1984)

  Mr. T (známý například z filmu ROCKY III nebo seriálu A-TEAM) využil roku 1984 své popularity a natočil toto výchovné video pro mládež. V něm učí dospívající, jak překonat problémy typu stydlivost, vztek, špatná parta a podobně. Skeče jsou proloženy písněmi; v některých z nich zpívá i sám Mr. T, včetně slavné "Chovejte se dobře ke svojí matce".

  • 28.4.2009
  The Haunted World of Edward D. Wood Jr. (1996)

  Na "nejhoršího režiséra všech dob" Eda Wooda v tomto dokumentu vzpomínají jeho spolupracovníci, kolegové, přátelé a známí. Každý svým osobitým pohledem přispívá k pochopení této nejednoznačné postavy filmové historie. Rovněž se dočkáme několika klipů z Woodových filmů i fotografií z osobního života.

  • 28.4.2009
  Zycie codzienne (1975)

  Ve svém raném díle nám Piotr Szulkin představuje každodenní život muže a ženy od probuzení až do večera. Bezeslovná studie poukazuje na mechanický průběh našich dní.

  • 28.4.2009
  O-bi, O-ba - Zánik civilizace (1985)

  Po atomovém výbuchu přebývá komunita lidí v obřím podzemním krytu. Mezi tyto zbídačené existence vypustí hrstka vojáků velících krytu báchorku, že brzy přiletí "Archa" a všechny zachrání. Hlavní hrdina, jakýsi "velitel propagandy", prochází tímto labyrintem naprosté bídy i bizarních figurek, snících o zázračné Arše, a zatímco i on hledá způsob, jak sám sebe zachránit, kupole krytu se pomalu, ale jistě rozpadá.

  • 28.4.2009
  Badi (1983)

  Na Zem přiletí mimozemšťan a chlapec, který se s ním skamarádí, ho musí uchránit před zraky dospělých i zvídavých vědců. Turecká kinematogafie osmdesátých let přišla se svéráznou odpovědí na další hollywoodský hit, tentokrát E.T. MIMOZEMŠŤANA.

<< předchozí 1 2