Forsberg11

Forsberg11

Rick Reimer (horror eater)

okres Trenčín
Žiadne bahno, žiadny lotos.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 17.4.2018  16:49

Takmer všetko sú to zábery, ktoré už každý veľmi dobre pozná z ostatných dokumentov na túto tému. Takto zjdenotené spolu so zaujímavým komentárom, sú však ešte silnejším a hrôzostrašnejším zážitkom. Atypická sonda do predsiene pekla, kedy plnynové komory boli už len na krok vzdialené. 85 %!!

• 17.4.2018  16:45

Dnes už existuje až príliš veľa pochybností a výpovedí svetových expertov, ktoré nasvedčujú, že White Helmes nie sú nič iné, ako len falošná organizácia pracujúca v prospech radikálov a islamských extrémistov. Tento dokument je s najväčšou pravdepodobnosťou len ďalšia západná propaganda. Tentokrát však až prekvapivo priehľadná. V určitých momentoch som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Zle nakrútená demagógia. 15 %!!

• 15.4.2018  20:58

Veľmi atraktívne a pútavo spracovaný film. Kenneth Branagh si dal očividne záležať na detailoch a tak je tento remake doslova filmová lahôdka. Zaujímavé udalosti vo vlaku striedajú úchvatné zábery okolitej prírody, všetko podfarbené nádhernými zvukmi a hudbou. U mňa vládne spokojnosť. Murder on the Orion Express je taká detektívna jednohubka, ktorá poteší každého fanúšika dobových filmov a Hercula Poirota obzvlášť. Pričom sa považujem len za prvý prípad. Nikdy som nečítal žiadnu knihu ani nevidel žiadnu epizódu tohto legendárnho seriálu. Aj preto som si mohol film maximálne vychutnať a spolu s neohrozeným belgickým detektívom pátrať po záhodnom vrahovi. 75 %!!

• 11.4.2018  19:30
    Jedni z nás (2017)

Dokument o jednej z najodpornejších, najzhubnejších a najzvrátenejších náboženských komunít sveta. Chasidskí židia sú pre bežného Európana mioriadne odpudiví ľudia, žijúci vo vlastnom svete, ktorí považuje všetkých ostatných ľudí za menejcenných gójov. Ak sa tu narodíte ako žena, máte smolu. Budete rodiť detí a drhnúť podlahu dokiaľ budete vládať. Či sa vám to páči alebo nie. Žiadna telka, žiadny internet, žiadne kamarátky a už vôbec nie žiadna kávička. Ak si potom v 27 rokoch so 7 (slovom siedmimi !!) deťmi na krku uvedomíte, že takto to ďalej nepôjde a z komunity odídete, čaká vas strastiplná cesta pripominajúca peklo na zemi. Celá komunita sa zomkne, aby vám totálne zničila život a pripravila vás o všetko, čo v máte. One of US je ďalší dobrý dokument od Netflixu, aj keď to spracovanie mohlo byť aj lepšie. Veľa sme sa toho o chasidoch nedozvedeli. Naopak zbytočne veľa času je venovaného ex-členom komunity. Pozerateľný lepší priemer. 70 %!!

• 30.3.2018  15:32

Skutočne mám rád týchto uletených, extravagantných týpkov, ktorí si za každých okolností robia veci po svojom. Naviac James Franco bol jednoznačná voľba a svoju rolu zvládol dokonale. Po vynikajúcom seriály The Deuce je to tento rok jeho ďalší excelentný výkon. Pomaly ale isto sa stáva jedným z mojich obľúbených hercov. Že si to rovnako ako Wiseau ešte aj sám zrežíroval je ďalšie veľké plus. Nie je to obzvlášť komediálne, zasmial som sa možno dva-trikrát... ale aj napriek tomu je to dostatočne kvallitný film po všetkých stránkach. Taká dobrá typická "amerika". 70 %!!

• 25.3.2018  17:35

Milujem kvalitné dobové filmy, obzvlášť tie z obdobia Druhej svetovej vojny. Darkest Hour je spolu s Dunkerk v podstate príbeh o tej istej udalosti, ale na opačných koncoch hierarchie krajiny. Kým Nolanov snímok sa zaoberal takmer výhradne osudmi obyčajných vojakov na belgickej pláži, Joe Wright rozpráva príbeh o vysokých politických hrách, ťažkých rozhodnutiach, intrigách, a predovšetkým o jednom mimoriadne dôležitom mužovi. Mužovi, ktorý bol na prvý pohľad odpudzujúcim, večne fajčiacim a chľastajúcim starcom, ktorému by ste nezverili ani bicykel. Gary Odlman bol excelentný a podal svoj životný výkon. Oscar v jeho rukách je maximálne zaslúžený. Takisto som si veľmi užil aj Stephena Dillanea (Stannis Baratheon) v roli Lorda Halifaxa. Snímok je po všetkých stránkach takmer dokonale zvlátnutý. Jednotlivé sekvencie a dialógy sú zvolená veľmi citlivo a dej pôsobý súdržne a jednoliato. Do toho mioriadny cit pre detaily, skvelá práca kamery a v neposlednom rade úžasný a úchvatný soundtrack. Škoda tej zbytočne vymyslenej scény v metre, ktorá snímku na dôverihodnosti rozhodne neprídá. Ale to je len malá výtka. 80 %!!

• 25.3.2018  12:41
    Mlha v srpnu (2016)

Po všetkých stránkach perfektná záležitosť s pútavým dejom a veľmi skúsenou réžiou. Nenudil som sa ani na sekundu, aj keď som mal zo začiatku obavy z detského obsadenia. Je pravda, že sa z toho dalo dostať aj viac, ale tvorcovia sa do explicitnejších scnén pravdepodobne púšťať nechceli. Napriek tomu sa jedná o mimoriadne kvalitný dobový film so super námetom a nekompromisným záverom. Jednoznačne odporúčam. 80 %!!

• 25.3.2018  12:35

Konečne tu po veľmi dlhej dobe máme poriadny nekorektný, čiernohumorný a pritom áčkový film. Pravdepodobne sa tento kúsok stane v budúcnosti rovnakým kultom ako Big Lebowski, Fargo alebo In Brugges. Úžasné herecké obsadenie a fantastické dialógy, dej krásne odsýpal, pozeralo sa na to skvelo. McDounaugh si jednoznačne zaslúžil sošku za réžiu. 85 %!!

• 19.3.2018  19:34
    Dobrý časy (2017)

Duch našej doby v pútavej filmovej postmoderne. Ak budú náhodou nejakí filmoví nadšečnci o 50 rokov pátrať po filme, ktorý by vystihoval našu dobu a niesol jej atmosféru, Good Time bude jednoznačne správna voľba. Takto si predstavujem kvalitný nezávislý film novej vlny. Rozporuplný, drsný, nekompromisný, no logický a citlivý zároveň. K tomu ešte kurevsky dobrý soundtrack, pomerne neokukaní herci a perfektná gradácia deja. Posledná 45 minútovka je takmer dokonalý filmový zážitok. Čumel som s ústami dokorán. 80 %!!

• 18.3.2018  20:01

Dalo sa na to pozerať, ale čakal som viac. Mladá v hlavnej roli je totálne nevýrazná kobyla, ktorej som nevedel za žiadnych okolností držať palce. Príbeh samé klišé od začiatku do konca. Ani vlastne nie je čo poriadne pochváliť. Je to vhodné maximálne ako nenáročná hororová jednohubka na Halloween alebo Vianoce. Inak je to len zbytočná strata času. 60 %!!

• 18.3.2018  19:58
    Baby Driver (2017)

Je vidieť že americké blockbustery idú čím ďalej tým viac do prdele. Baby Driver je ďalšia efektná, no prázdna, farebná show. Postavy absolútne nezaujímavé, príbeh s obohratým konceptom, humor primitívny. Bohužiaľ, len priemer... 60 %!

• 14.3.2018  18:41

McG sa snaží byť strašne inovatívny a trendový, ale srší z toho trápnosť. Menej je niekedy viac a v hororoch to platí obzvlášť. Čo z toho, keď tu máme super spracované mordy a gore, no napätie, či atmosféra sú na bode mrazu. Keď sa už aj dostavila nejaká napínavá scéna bola prerušená nevhodnou hudbou či idiockým strihom. Príbeh je nezaujímavý a postráda akúkoľvek logiku, či zaujímavú pointu. Vďaka bohu za stopáž, pretože viac ako tých 80 minút by to už neznieslo. 60 %!

• 13.3.2018  20:15
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Tak mám za sebou prvú sezónu jedného z najkultovejších seriálov. Jeden z mojich veľkých restov. Unesený rozhodne nie som, ale určite ani sklamaný. Výhodou tohto seriálu je pomerne svižný dej a veľmi zaujímavé príbehové zápletky. Do toho množstvo výrazných a poriadne uletených postáv. Každá akcia nejakej postavy vyvoláva zákonitú reakciu, čím sa stáva príbeh ešte pútavejším. Dej je zasadený do pre mňa mimoriadne zaujímavého prostredia amerického predmestia. Takže napriek miernym výhradám spokojnosť. Naviac majú epizódy len 45 minút, čo je veľmi príjemné. Som si istý, že v ďalších sériach sa to ešte rozbehne úplne iným tempom. SEZÓNA 2: 85 %!! Spolu 80 %!!

• 13.3.2018  20:14

Tak mám za sebou prvú sezónu jedného z mojich veľkých restov. Unesený rozhodne nie som, ale určite ani sklamaný. Výhodou tohto seriálu je pomerne svižný dej a veľmi zaujímavé príbehové zápletky. Do toho množstvo výrazných a poriadne uletených postáv. Každá akcia nejakej postavy vyvoláva zákonitú reakciu, čím sa stáva príbeh ešte pútavejším. Dej je zasadený do pre mňa mimoriadne zaujímavého prostredia, amerického predmestia. Takže napriek miernym výhradám spokojnosť. Naviac majú epizódy len 45 minút, čo je veľmi príjemné. Som si istý, že v ďalších sériach sa to ešte rozbehne úplne iným tempom. 75 %!!

• 13.3.2018  20:01

Ja som spokojný. Veľa sa od toho čakať nedalo, ale nakoniec je to pomerne napínavá a miestami aj desivá záležitosť. A aj keď to celé nakoniec aj tak nedáva zmysel, je to aspoň profesionálne natočený horor, žiadna amatérska sračka s roztrasenou kamerou. Potešila aj prítomnosť Dylana Minnette, ktorý sa mi po 13 Reasons Why začína stále viac páčiť. Do hororov sa tento chalan jednoznačne hodí. 60 %!

• 13.3.2018  19:55
    Cabin 28 (2017)

Pekný poster ale film samotný je amatérska blbosť, tak ako sa dalo čakať. Jednu hviezdu dávam za aspoň akú takú prítomnosť surového násilia. No samotný príbeh, dialógy, herci, všetko až príliš "homemade". 15 %!!

• 10.3.2018  20:45
    matka! (2017)

Aronofsky sa definitívne zbláznil. Toto je jeho abslútne najšialenejší počin a pre mňa aj najlepší jeho film. 75 %!!

• 10.3.2018  15:17
    Sidney Hall (2017)

Nedajte sa zmýliť názvom filmu. Toto je čistokrvná dráma opierajúca sa takmer výhradne o depresívnu atmosféru a herecké výkony. Žiadnej akcie, či nečakaného zvratu sa tu (bohužiaľ) nedočkáte. Sledujeme pomerne zaujímavý život jedného mladého, mimoriadne úspešného spisovateľa, ktorý ale totálne podľahne svojim depresiám a nepriazni osudu. Všetko je to podfarbené nádhernou hudbou, ktorá na seba strháva až nebadane veľkú pozornosť. Napriek všetkým pozitívam však musím priznať, že práve takýto štýl filmu nie je moja šálka kávy. Dej plynie len veľmi pomaly, naviac je rozdelení do troch časových rovín, čím sa stráca akákoľvek možnosť pútavého, lineárneho rozprávania príbehu. Naviac je to film miestami aj dosť nudný a nevýrazný. Tunajšie hodnotenie (momentálne 85 %) je silne prestrelené. 55 %!!

• 9.3.2018  19:53

Jeden z najmilších a najpohodovejších filmov, aké som mal možnosť vidieť. Brigsby Bear je skutočne jeden zábavný, vyrovnaný a miestami aj prekvapivý snímok a naviac excelentne spracovaný príbeh ústrednej postavy vás dokonale vtiahne do deja. Teda, ak sa tomu pekne oddáte a pohodlene sa do filmu ponoríte. Herci sú skvelí, hudba krásna a záver úžasný. Krásny "feel good" film, ktorých je veľmi málo. 80 %!!

• 8.3.2018  18:11

Hollywoodske blockbustery zdá sa prerážajú nové dno a tento "skvost" je toho jasným dôkazom. Druhý Kingsman je najidiockejším filmom, aký som za poslednú dobu videl. Po nadštandartne zábavnej jednotke so skvelý záporákom tu máme len povrchný príbeh a nudnú Julianne Moore. Doslova film pre sprosté americké hlavy. Prežiť sa to dalo vďaka niektorým akčným scénam a Eltonovi Johnovi. Vďaka ktorému som sa aspoň raz dobre zasmial. Inak je to skutočne stratených 140 minút. Ultimátna blbosť... 50 %!!

• 7.3.2018  16:40
    Ghost House (2017)

Tak musíme si priznať, že veľa sa od toho čakať nedalo. Názov je rovnako prefkláknutý ako samotná zápletka. Jednoznačne však treba pochváliť dobré masky a niektoré skutočne kvalitné hororové scény, pri ktorých mi behal doslova mráz po chrbte. Taká poctivá trojka, ktorá rozhodne stojí za jedno večerné zhliadnutie. 65 %!!

• 6.3.2018  15:42
    Detroit (2017)

Prekvapivo nadupaný thriller, ktorý som dal na jeden záťah, bez mrknutia oka. Od K. Bigelow som nečakal až takto akčnú a miestami aj dostatočne brutálnu záležitosť. Potešil aj výber hercov, obzvlášť mladý Poulter je poriadny magor a takéto postavy mu jednoznačne prajem. Trochu nasrala príliš roztrasená digitálna kamera, ale celkovo panuje spokojnosť. 75 %!!

• 5.3.2018  18:26

Nádherný film a bezmála dokonalý umelecký zážitok akých je pár za život. Dáni ukázali to najlepšie zo svojej kinematografie a vznikol z toho jeden vyspelý, priamočiary a pútavý film, ktorý si ma, aj napriek počiatočnej skepse, tátalne získal. Po všetkých stránkach "vychytaný" snímok. Môžem len odporúčať. 90 %!!

• 4.3.2018  14:45
    Mudbound (2017)

Parádny film so skvelým námetom, ktorý sa tvorcom takmer dokonale podarilo preniesť na plátno. Prvá polovica 40. rokov niekde na vidieku v konzervatívnom Mississippi, kde rasová segregácia a predsudky ešte ani zďaleka nepovedali posledné slovo a kde časy otroctva sú ešte stále v čerstvej pamäti miestnych. Len veľmi ťažko by táto téma mohla byť spracovaná kvalitnejšie a realistickejšie ako v tomto filme. Mudbound je poriadne špinavý, nechutný, páchnuci, násilný, rasistický a nekompromistný filmový kúsok. Herci sú fantastickí, hlavne charizmatický hromotĺk Jason Clarke si strihol rolu, ktorá mu sadla ako uliata. Aj napriek viac ako dvojhodinovej dĺžke sa nie je kedy nudiť a príbeh takmer v každej minúte ponúka niečo, čo zaujme. A keď som mal pocit, že príbeh stagnuje a dej nikam nesmeruje, prišla šialený, drastický záver, ktorý mi vyrazil dych. U mňa obrovská spokojnosť a môžem len odporúčať. Keď bude Netflix aj naďalej vyrábať filmy takejto kvality, tak sa máme na čo tešiť. 80 %!!

• 4.3.2018  14:26

Skvelá a poriadne horúca požiarnická pecka, ktorá má v sebe to najlepšie z mainstreamovej americkej produkcie. To nenormálne teplo som cítil cez obrazovku až na vlastnej koži. Aké to asi je keď v 40 stupňových teplotách horí arizonský bušový porast? Nastane totálne peklo, aké si ani nedokážete predstaviť. Tento film má takmer všetko. Veľmi dobre zvolení herci, silné charaktery, husté akčné scény a dokonca aj emočný koniec ma dostal. Už dávno som pri filme necítil toľko smútku a zúfalstva. Musím priznať, že som maximálne prekvapený, keďže som čakal skôr typickú patetickú záležitosť plnú klišé a amerického patriotizmu. Príbeh o neobyčajných mužoch z Granite Mountain Hotshots je však trochu iným filmom. Civilný, logický a hlavne uveriteľný. Film, ktorý služí aj ako pamätnik pre týchto hrdinov. Títo chlapi si zaslúžia obrovské uznanie a veľký obdiv. Obetovali svoje životy aby zachránili životy iných. 80 %!!

• 3.3.2018  13:49
    Dunkerk (2017)

Veľké sklamanie! Od majstra Nolana som čakal veľkolepé vojnové divadlo so všetkým, čo k tomu patrí. Nolan sa však vydal úplne inou cestou. Prím hrá poriadne hlasitý soundtrack a silné ozvučenie takmer počas celej stopáže. Hans Zimmer opäť nesklamal, najma vďaka nemu som si dokázal Dunkirk aspoň ako tak užiť. To ostatné ma však, ako som už spomenul, veľmi sklamalo. Rozdelenie príbehu do niekoľkých časových úrovní sa do vojnového žánru podľa mňa vôbec nehodí. Obzvlášť nie, keď je to spracované takto neprehľadne. Miestami som bol z deja poriadne dezorientovaný, a to nie je práve to čo od historického filmu z WW2 očakávate. V budúcnosti tomu možno ešte dám šancu ale momentále ostáva tento počin pre mňa nezaujímavý. 65 !!

• 1.3.2018  19:12
    Jméno (2012)

Podarená francúzska konverzačka, ktorá ale miestami stráca dych a doslova nudí. Automaticky sa mi núka porovnanie s veľmi podobným, novším talianskym snímkom Perfetti sconosciuti. Ten je však o level vyššie, hlavne vďaka originálnejšej zápletke a pútavejším dialógom. Le Prénom vsádza hlavne na kvalitných hercov a úderne gradujúce výmeny názorov medzi jednotlivými postavami. Napriek miernym výhradám sa jedná určite o napriemerný európsky film. 70 %!!

• 28.2.2018  17:16

Excelentné priblíženie atmosféry v nacistami okupovanom Poľsku. Už len kvôli tomu stojí za to film vidieť. Poliaci sú skutočne veľmi zruční filmári. Ich filmy majú neskutočnú atmosféru, ktorou sa nemôže pochváliť žiadna iná európska kinematografia. A ak je to naviac ešte film z obdobia WW2, má to ešte emočnejšie vyznenie. Ja som s filmom spokojný. K úplnemu ideálu chýbal jeden plne naložený transport valiaci sa cez krajinu. Ale o tom tento snímok nebol... 75 %!!

• 27.2.2018  17:20
    Nemilovaní (2017)

Páni... Toto je zdrvujúca, nepríjemná filmová depka, na ktorú keď natrafíte v nesprávny deň, môže vám totálne pokaziť náladu. To našťastie nebol môj prípad a tak som si mohol dokonale vychutnať perfektnú Zvjagincevovú réžiu a tak trochu pomalý (ale zato mimoriadne intenzívny) príbeh. Atmosféra nechutného moskovského sídliska na sklonku zimy je vystinutá skutočne odpudivo, no aj príťažlivo zároveň. Palec hore jednoznačne taktiež za kameru, ktorá má obrovský podiel na finálnej kvalite tohto filmu. Filmu, ktorý dáva veľmi veľa ťažkých otázok, no neponúka žiadne odpovedi. Rusi sa vyšvihli a opät ukázali že tieto depresívno-sociálne témy vedia zfilmovať mimoriadne vysokej úrovni. 75 %!!

• 11.2.2018  18:01
    The Expanse (TV seriál) (2015)

The Expanse som chcel dať šancu, pretože obsah aj niektoré hodnotenia vyzerali lákavo, ale po prvej epizóde to bohužiaľ musím zabaliť. V súčasnosti je v ponuke až príliš veľa kvalitných seriálov, než aby som dal priestor tejto lacnej televíznej zlátanine s umelými dialógmi a nezáživnou zápletkou. Hodnotenie možno predčasné, no moja neomylná filmová intuícia ma pred ďalším pokračovaní rázne varovala a ja ju hodlám počúvať. Hodnotenie sa týka teda len prvej epizódy. Sklamaných 35 %!!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28