Před úsvitem (1995)

Pr mňa až príliš presladené a preromantizované /ale čo som od toho čakal, že? ... debil/. Potešila hlavne atmosféra Viedne uprostred 90. rokov a aj pomerne priamočiary spád deja. Zžiť som sa s tým však vôbec nedokázal. 60 %!!

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Pre mňa po väčšinu stopáže neznesiteľná nuda, o ktorej ani nemá zmysel sa rozpisovať. Ďalšie sezóny si pri dnešnej seriálovej ponuke s pokojom nechám újsť. 50 %!!

Daredevil (2015) (seriál)

Živí mrtví - Série 4 (2013) (série)

Začína to dostávať už poriadne grády. Štvrtá sezóna je ešte lepšia ako tretia a ja mám pocit, že Chodiaci mŕtvi zrejú ako víno /kurva to znie dosť divne/... Hlavne konečne to chytilu takú poriadnu hororovú, bezútešnú a drsnú atmosféru. Nikto sa tu s nikým nesere a ľudia vedia byť väčšie svine ako tie mäsožravé kurvy. Skvele sa nám to rozbehlo. Sem s "päťkou"!! 85 %!!

Wonder Woman (2017)

Tak absolútne mimo akýchkoľvek mojich filmových preferencií, že jediné na čo sa dalo so záujmom pozerať bola samotná Gal Gadot. Aj keď jej herectvo mi nepríde práve najprirodzenejšie.... Príbehy Úžasnej ženy zrejme nebudú moja šálka kávy. V kombinácii so Supermanom a Batmanom však fungovala dobre, takže týmovka Justice League by mohlo byť zase kvalitné žrádlo. 60 %!!

Pozůstalí - Série 3 (2017) (série)

Oproti predošlým sezónam išla atmosféra, napätie, ale bohužiaľ aj kvalita o level nižšie. Pribudlo viac WTF momentov a na môj vkus až príliš veľa filozófie (a to mám filozofiu rád), náboženských blábolov a podobenstiev. Stále je však na dnešné pomery nadpriemerná a pozerateľná séria. Samozrejme prevažne len pre fanúšikov Leftovers. Toto je totiž najväčší bizár-hardcore zo všetkých troch sezón. 80 %!!

99 domovů (2014)

Obrovské prekvapko. 99 Homes je skvelý film s neuveriteľne silnými scénami a fantastickým hereckým obsadením. Dej je tak pútavo vystavaný a prepracovaný, že som počas celej stopáže takmer ani nedýchal. Téma, ktorej sa venuje je v dnešnej dobe maximálne aktuálna a nikdy by som sa do podobnej situácie nechcel dostať. Pri tom prvom vysťahovaní mi až nebolo dobre. Veľmi intenzívna a srdcervúca scéna. Celkovo výborne spracovaná záležitosť. 80 %!!

Kill Bill 2 (2004)

Dva a polhodinová filmová pastva pre oči, ktorú si môžem púšťať stále dokola, vidieť ju kedykoľvek a nikdy ma neomrzí. Skvelá Uma Thurman ako najlegendárnejšia a najodvážnejšia mstiteľka všetkých čias vo vyšperkovanom, fantasticky vypoinovanom príbehu s dokonalou Tarantinovou réžiou. Jedno z mojich najväčších filmových potešení, ktoré som videl ešte ako dieťa. Totálna Topka! 100 %!!

Tajný závod o atomovou bombu (2016) (TV film)

Dobrý dokument, prehľadne a zrozumiteľne spracovaný. Francúzi sa neboja kopať ani do USA, čo je len dobre. Niektoré informácie boli pre mňa naozaj poučné a veľa záberov fascinujúcich a unikátnych. Odporúčam. 75 %!!

Čára (2017)

Tak to mám konečne za sebou. A vládne spokojnosť. Nečakal som až tak trefne humornú vložku a toľko WTF momentov, priam až na štýl Emira Kusturicu (fajčiace deti, ružový mercedes, hromadné zapaľovanie cigariet). Voči Bebjakovej réžii nemám žiadne výhrady. Formuje sa z neho kvalitný režisér, dovolím si povedať už európskeho formátu. Aj vďaka nemu može tento film posunút našu kinematografiu zase o krok vyššie. Bolo tu takmer všetko čo ku kvalitnému európskemu filmu patrí: dramatické situácie, napätie, sex, kozy, vraždy, ojeby, pohreby, nadávky a v neposlednom rade humor, ktorý v pravidelných intervaloch rozosmieval celú kinosálu. Aj keď druhým dychom treba dodať, že je to humor na prvý pohľad jednoduchý, postavený na vulgarizmoch a absurdných situáciách. Ale baví, baví náramne, to určite. Čo sa týka hercov, tak obsadenie bolo jedno z najlepších aké slovenský film pamätá. Maštalíra som kedysi nemal v láske, ale musím uznať, že je to veľmi dobrý herec. Táto rola mu sadla ako uliata, bol presvedčivý, charizmatický, hrozivý a hlavne prirodzený. V kombinácii s Andym Hricom a Eugenom Libezniukom vytvorili fantastický filmový súzvuk. Dodám už len, že bezprostredne po projekcii som nebol nadšený a niečo mi na tom vadilo, ale po rozležaní v hlave treba uznať, že Čiara je film nadpriemerný (a to na aj európske pomery), s kvalitnou réžiou, dobrými hercami a pútavo vyskladaným a vygradovaným dejom. S miernou slovenskou protekciou pod 4* nemôžem ísť. 75 %!! /CINEMAX TRENČÍN/