Stanislaus

Stanislaus

Radek Flekal

okres Olomouc
student UPOL

45 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 7.7.2018
  Alex Strangelove (2018)

  Alex Truelove (Daniel Doheny) je právě v posledním ročníku na střední škole a vedle plánu dostat se na vysněnou univerzitu by rád co nejdříve přišel o panictví se svou přítelkyní Claire (Madeline Weinstein). Vše se poněkud zkomplikuje, když na jednom večírku Alex potkává o rok staršího Elliota (Antonio Marziale), který je otevřený gay. Toto zpočátku nevinné setkání odstartuje kolotoč událostí, kvůli kterým Alex začíná zpochybňovat jak svůj vztah ke Claire, tak svoji sexualitu.

  • 28.8.2016
  Cro Minion (2015)

  Pravěký muž chce pro své hladové dítě sehnat něco k snědku, a když zjistí, že dva mimoni snědli poslední banány, tak je nucen jít na lov, přičemž pověří mimoně hlídáním dítěte. A tím začíná bláznivý řetězec událostí, během kterého tyto pravěké verze mimoňů zakusí na vlastní kůži, že hlídání mrněte, které je navíc nadmíru škodolibé, nebude vůbec žádná brnkačka.

  • 28.8.2016
  Minions: Mini-Movie - Competition (2016)

  Dva mimoni se během nicnedělání v práci nudí, a tak začnou spolu navzájem soutěžit v různých aktivitách. A nebyli by to mimoni, kdyby se něco nezvrtlo.

  • 27.6.2016
  Thale (2012)

  Norský mýtus o huldře (krásná žena, která žije hluboko v lesích, kam svým zpěvem vábí dřevorubce a lovce) ožívá ve fantaskním hororu Thale od režiséra Aleksandra Nordaase. Leo (Jon Sigve Skard) a Elvis (Erlend Nervold) uklízí na místě činu – v odlehlé chatě v lesích – ve které zemřel nějaký starý muž. Při obhlídce okolí najdou v kůlně vstup do podzemí, ve kterém se nachází několik podezřele vypadajících místností. V jedné z nich je vana s bílou tekutinou, ze které se najednou vynoří neznámá mladá dívka, která neumí mluvit a pouze si zpívá. Během čekání na policejní posily Leo a Elvis postupně odkrývají tajemství, přičemž se z jejich obyčejné pracovní rutiny pomalu stává boj o přežití.

  • 24.6.2016
  Crush, The (2010)

  Osmiletý chlapec je platonicky zamilován do své třídní učitelky, a proto když se na scéně najednou objeví nežádaný snoubenec, tak ho chlapec vyzve k souboji "na život a na smrt".

  • 24.6.2016
  Golden (2016)

  Po audiovizuálně sugestivním Ničí mě to (2011) přichází německý režisér Kai Stänicke s dalším podobně laděným krátkometrážním snímkem, ve kterém zlatá barva symbolizuje "jinakost", se kterou se někteří lidé narodí, přičemž jsou onou barvou doprovázeni po celý jejich život.

  • 2.7.2015
  Truth (2013)

  Mladík Caleb (Sean Paul Lockhart), který trpí poruchou osobnosti, se přes internet seznámí se starším Jeremym (Rob Moretti). Tato zprvu nevinná konverzace se postupem času vyvine ve vášnivý milostný vztah. Caleb se snaží bojovat se svými vnitřními démony a pokouší se svou temnou minulost včetně choré matky nechat za sebou, čímž se pomalu stírá hranice mezi tím, co je pravda a co je lež. Nicméně není jediný, kdo si zde pohrává nad propastí mezi pravdou a lží.

  • 25.6.2015
  Morgan (2012)

  Morgan (Leo Minaya) je následkem úrazu, který utrpěl během jednoho cyklistického závodu, upoután na invalidní vozík. Po návratu z nemocnice se snaží vyrovnávat jak se svým tělesným handicapem, tak se svou životní situací, počínaje finančními problémy a milostným životem konče. Jednoho dne potkává v parku Deana (Jack Kesy), přičemž hned na začátku mezi oběma muži přeskočí jiskra vzájemné náklonnosti. Zatímco se počáteční přátelství rozvíjí v milostný vztah, blíží se další ročník osudného cyklistického závodu, kterého by se Morgan i přes své tělesné postižení rád zúčastnil. Jeho touha závodit a dokázat si, že je stále ve hře, rozvíří Morganův vztah k Deanovi, matce i blízké kamarádce. Nejen Morgan je postaven před volbu a uspořádání svých životních priorit.

  • 28.4.2015
  Švadlena (2015)

  Okouzlující žena (Kate Winslet) se vrací do svého rodného městečka na australském venkově. "Vyzbrojena" šicím strojem a stylem haute couture začíná pomalu přeměňovat zdejší ženy a vyžaduje sladkou pomstu na těch, kteří ji v minulosti ukřivdili.

  • 28.2.2015
  Sloní píseň (2014)

  Dr. Toby Green (Bruce Greenwood), povoláním psychiatr, se pomalu zaplétá do psychologicky velmi dobře promyšlené hry, kterou na něj hraje Michael (Xavier Dolan), narušený mladík, kterého Green vyslýchá ohledně zmizení svého kolegy Lawrence (Colm Feore).

  • 7.12.2014
  Miss Sixty (2014)

  Luise (Iris Berben) je šedesát let a má dost svého dosavadního života. Proto se rozhodne hledat vhodného partnera, se kterým by založila rodinu.

  • 9.10.2014
  Monster Pies (2013)

  Mike (Tristan Barr) chodí neustále pozdě do hodin, nemá zrovna moc přátel a spolužáci se mu ve škole posmívají, zkrátka řečeno je tak trochu osamělým outsiderem. S příchodem nového spolužáka Williama (Lucas Linehan) se však Mikeův život změní od základu. Tráví spolu spoustu času a jejich vztah začne pomalu přerůstat hranici kamarádství.

  • 9.10.2014
  Mr Hublot (2013)

  OCD neboli obsedantně kompulzivní porucha - přesně touto chronickou poruchou trpí hlavní postava, pan Hublot. Každý jeho den je sledem rituálů, které na sebe pevně navazují a jakékoli vybočení může zapříčinit pocit úzkosti. Jednoho dne je však pan Hublot donucen kvůli záchraně pouličního psa opustit svůj byt a tím i svoje předem naplánované činnosti. Jak asi může dopadnout soužití muže, jehož životu vévodí pevný řád, a zvířete, které je tělem i duší jako malé dítě?

  • 13.9.2014
  Hawaii (2013)

  Martin (Mateo Chiarino) se po letech vrací do rodného města, ale zjišťuje, že nemá kde bydlet, a tak se nakonec musí uchýlit kamsi do lesa a snaží se sehnat peníze vykonáváním pomocných prací. Jednoho dne se takto dostane k Eugeniovi (Manuel Vignau), který mu nabídne práci na opravách domu svých příbuzných. Oba zjišťují, že se znají již z dětství. Jejich společně trávené chvíle se začínají odrážet ve stále rostoucí vzájemné náklonnosti.

  • 12.9.2013
  Dragon Age: Blood Mage no seisen (2012)

  Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře?

  • 27.8.2013
  Romeo and Juliet (2013)

  Nejslavnější příběh zakázané lásky z pera Williama Shakespeara po letech znovu ožívá v nejnovější filmové adaptaci s Hailee Steinfeld a Douglasem Boothem v hlavních rolích. Romeo z rodu Monteků se na maškarním plese zamiluje do Julie z rodu Kapuletů, která jeho city opětuje. Avšak mladým milencům není přáno, zejména kvůli dlouho trvající nenávisti mezi Kapulety a Monteky. Scenáristou nejtragičtější lovestory všech dob je Oscarem oceněný Julian Fellowes, tvůrce Gosford Parku a Panství Downton.

  • 24.8.2013
  Bílá žába (2012)

  Všichni mají rádi Chaze Younga (Harry Shum Jr.), včetně jeho mladšího bratra Nicka (Booboo Stewart), který trpí Aspergerovým syndromem. Po náhlé a tragické smrti svého bratra se Nick prostřednictvím jeho přátel dozvídá o Chazově skutečném životě, ambicích a snech. Dokáže se Nick vyrovnat s pravdou o svém zbožňovaném bratrovi?

  • 23.8.2013
  Homophobia (2012)

  Michael je tajně zamilovaný Raphaela, který je stejně jako on ve vojenské službě. Jeden z vojáků, Jürgen, ví o Michaelově tajemství a proto ho šikanuje. Všechny potlačované touhy se začnou drát na povrch během poslední noci na hranicích, když jsou spolu Michael a Raphael na hlídce. Sami v zimním lese, izolovaní a ozbrojení nabitými zbraněmi.

  • 28.7.2013
  Pustina (2013)

  Osamělý teenager Marc je tajně zamilován do svého kamaráda Olafa. Jednoho dne spolu stanují, což se zdá být jako vhodná příležitost pro Marka, aby vyjádřil své city, bohužel však musí čelit hořké pravdě.

  • 28.7.2013
  Boy Next Door, The (2008)

  Prostitut Mark, který trpí záchvaty úzkosti, se jedné noci seznámí u jednoho svého klienta s jeho desetiletým synem, který má, jako mnoho dětí, strach z příšer. Tato na první pohled neslučitelná dvojice lidí se během chvíle spřátelí a společně se postaví svým démonům.

  • 28.7.2013
  Silver Road (2006)

  Mark a Danny jsou dlouholetí kamarádi a od dětství žijí v uzavřené venkovské komunitě v kanadském Ontariu. Když se mají jejich životní cesty rozejít, na povrch vyplavou dlouho skrývané touhy a tajemství, kterým musí oba čelit.

  • 28.7.2013
  Just Before Dark (2009)

  Danielle se vrací z karnevalu se svým kamarádem Landonem, který se jí rozhodne říct o svých citech k ní. Nicméně to nedopadne podle Landonových představ a skutečnost, že je Jedi, tomu nijak nepomáhá.

  • 28.7.2013
  Eden (studentský film) (2011)

  Biblický příběh o Adamovi a Evě zná každý. Tento krátký studentský animovaný snímek nabízí alternativní příběh o tom, jak to "ve skutečnosti" bylo s první dvojicí.

  • 15.7.2013
  Save Miranda! (2011)

  Muž jede v autě, a přitom poslouchá rádio a svačí za volantem. Najednou slyší houkání policie, která ho zastaví a nařídí mu vystoupit. Všichni policisté na něj míří pistolemi a chtějí vědět, kde je jakási malá dívka. Když už je muž natolik pod tlakem, tak jim nakonec tu "malou dívku" ukáže.

  • 26.3.2013
  You Should Meet My Son! (2010)

  Brian je sympatický učitel literatury, který je stále ve svých třiceti letech svobodný. Jeho matka Mae mu neustále dohazuje různé potenciální budoucí manželky, přičemž netuší, že její jediný syn je homosexuál. Když se Mae dozvídá o Brianovi pravdu, rozhodne se, že nedopustí, aby její milovaný syn prožil osamělý život a snaží se mu pro změnu najít "manžela".

  • 31.5.2012
  Detektor lži (2011)

  Dojem, který uděláte na potencionálního zaměstnavatele během pohovoru, je vždy důležitý. A říkat pravdu je někdy nesmírně výhodné, zejména když každou vaši lež ohlásí netradiční detektor lži. To se pak můžete dozvědět velmi zajímavé věci.

  • 20.8.2011
  Box, The (1967)

  Jednoho deštivého dne přichází do baru vousatý stařík, který si sebou přináší tajemnou černou krabici. Nejeden zvědavý zákazník baru se ocitá v pokušení, aby zjistil, co se v ní vlastně skrývá, a když už dojde na otevření oné krabice, tak reakce zvědavců jsou různorodé. Stařík se takhle baví, dokud nepřijde žena s úplně stejnou krabicí. Tento krátký animovaný snímek byl oceněn Oscarem.

  • 20.8.2011
  Is It Always Right to Be Right? (1970)

  Oscarem oceněný krátkometrážní film Is It Always Right to Be Right? pojednává o světě, kde je nespočet naprosto protichůdných skupin, a kde si každá z nich myslí, že právě ona má pravdu. Propast nesouladu mezi lidmi roste do té doby, dokud si neuvědomí, že se možná mohou mýlit. Tento obrazově nápaditý snímek je doprovázen charismatickým hlasem Orsona Wellese.

  • 6.8.2011
  Clay Pride: Being Clay in America (2001)

  Steve Thompson je zmatený mladík, který vždy věděl a cítil, že je jiný než ostatní. Na cestě životem je mu velkou oporou jeho otec, který svému synovi vždy dodává sílu. Clay Pride je krátký animovaný snímek z americké produkce, který se zabývá problematikou coming outu a nápaditě využívá podobnosti anglických slov "clay" a "gay".

  • 19.6.2011
  Eu Não Quero Voltar Sozinho (2010)

  Leonardovi je patnáct let, je slepý a jeho nejlepší kamarádkou a pomocnou rukou při překonávání překážek na cestě životem je jeho spolužačka Giovana. Avšak s příchodem nového studenta Gabriela se Leonardův život změní téměř od základu, protože se musí vypořádávat s láskou, která se rodí kdykoli, kdekoli a mezi kýmkoli.

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace