Handle

Jan Klika

okres Jičín

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 2.2.2018  23:58

Nevídaně rozporuplný dojem. Tak nějak vlastně nevím, jestli jsem se díval spíš na drama či komedii nebo jestli v tom byla nějaká hlubší pointa či to prostě jen vykreslovalo vztah dvou lidí. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne - bylo to jak na houpačce. Co však vím naprosto jistě je to, že herecké výkony byly výborné a nejvíc jsem se bavil u "hlučných" snídaní... :)

• 1.2.2018  17:06

No, čistě subjektivně asi i 2*, ale je pravda, že minimálně filmařsky to lehce nadprůměrné určitě je. Největší problémem je prostě fakt, že už jsem z těhlech scifíček na jedno brdo totálně znuděný. Sice se to nijak extra nevleče (i když v tomto případě byla stopáž opravdu přehnaná), nicméně co přinesl tento film nového, to opravdu nevím. Vlastně vím - vůbec nic. Myslím, že trend teenagerovských sci-fi filmů už je tak pár let fuč a není se čemu divit. Tenhle snímek je totiž krásná ukázka prvotřídního klišé a akční popcornové nudy, kterou jsme viděli už milionkrát jinde a film vám tím pádem vyšumí z hlavy už při odchodu z kina. A je to trochu škoda, protože přes to všechno je Wes Ball řemeslně fakt dobrý (těším se na jeho další filmy) a herci hrají více méně skvěle. Ale nevím, možná už jsem na tyhle filmy taky trochu starý... :)

• 26.1.2018  00:57
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Zatímco se Češi hádají, jestli si "namazal na chleba" Zeman Drahoše nebo Drahoš Zemana, já mám radost, že si namazala na chleba Česká televize Primu s tou její trapno-debatu s dementama v hledišti. Ale upřímně jsem až takto kvalitní debatu od ČT stejně nečekal. Světlana sice nezahlásila, kolik lidí právě sleduje debatu, ale místo toho se ukázala jako totální moderátorská hvězda. Ty nadšené ohlasy jí moc přeju. Byla naprosto profesionální, nestranná, věcná, připravená, a přesto si dokázala zanechat lidskou tvář. A co víc, konečně i témata a otázky za něco stály. A ačkoli i tady nemohlo chybět Euro ani uprchlíci (ale chápu, že to prostě veřejnost zajímá), tak to většinou neskončilo jen u obecné otázky "Jaký máte názor na Euro?". Prostě debata na úrovni. Jsem rád, že i v dnešní době se dokáže klást větší důraz na profesionalitu než udělat tyjátr pro větší sledovanost.

• 25.1.2018  00:05

Nepopírám poutavost námětu, ale bohužel to bylo studený jak psí čumák. Celé se to tváří neskutečně ambiciozně, ve skutečnosti je to však film bez dynamiky či jediného silnějšího momentu a především s NULOVOU chemií mezi herci. Špatné to nebylo, nicméně potenciál byl milionkrát větší.

• 24.1.2018  02:06
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

A takhle my si tu žijeme... :)

• 21.1.2018  10:49

Ani krásná animace a ani skvělý příběh to tentokrát nevytáhly na plné hodnocení. To ta boží slepice a song How far I'll go, který si budu broukat tak ještě dva týdny. Pecka animák.

• 19.1.2018  01:17
    Lady Bird (2017)

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5*

• 18.1.2018  00:46

Abnormálně bizarní krávovina. Ale v dobrým. Vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat, nicméně takovou nekompromisní drsňárnu jsem teda nečekal ani náhodou. Nutno však říct, že je to drsňárna skvěle ukočírovaná. Ačkoli většinou podobný černý humor nemusím, toto bylo opravdu mega zábavné a naprosto skvěle zahrané (ani nevím, jestli byla více trefná postava Mildred nebo poldy). Bezesporu jsem originálnější a osobitější film už nějaký ten pátek neviděl, každopádně mi trošku chybělo konzistentnější finále. 4,5*

• 17.1.2018  01:46
    Coco (2017)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %

• 17.1.2018  01:21

Ledové království si mě obecně příliš nezískalo (s porovnáním s ostatními animáky) a Vánoce s Olafem už vůbec ne. Teda ne že by to bylo vyloženě špatné, nicméně je to prostě docela fajn jednohubka, která sice neurazí, ale absolutně ničím nepřekvapí. Vzhledem ke krátké stopáži bych však alespoň čekal trochu méně zpívání a více zábavy.

• 14.1.2018  01:13

Konverzačky moc nemusím, ale tohle byla parádně sladěná jízda plná nečekaných zvratů a skvělých vtipů. Zároveň však snímek výborně funguje i v dramatičtějších scénách a přemýšlivějším dokonce nabídne pár silných otázek k zamyšlení. Plus parádně hořký závěr. Celkově jsem se bavil prostě náramně. Opravdu nevídaně skvělý námět a scénář!

• 27.12.2017  22:07
    Ferdinand (2017)

Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.

• 17.12.2017  02:21
    Paddington 2 (2017)

Né že by se mi jednička nelíbila, ale upřímně mi tak trochu vyšuměla z hlavy a nezanechala ve mně nějaký silnější dojem. Asi proto jsem od dvojky moc nečekal, ale musím říct, že to bylo nakonec velmi milé překvapení. Vizuálně opět bomba. Krásné a originální zpracování (např. leporelo, závěrečný taneček ve věznici). Spoustu režijní nápaditosti. Navíc příběh fungoval mnohem více než v prvním díle a líbilo se mi i větší množství vtipných až parodujících scén. Opravdu naprosto skvěle vyvážený rodinný film, který uspokojí jak děti, tak dospělé.

• 6.12.2017  23:10

Prostě trochu guilty pleasure, no... :) Asi teda dost záleží, co od toho filmu očekáváte a s čím do toho jdete. Nicméně já jsem čekal do extrému hnanou krávovinu, kterou jsem s přehledem dostal... :) Ale musím dodat, že jsem obecně fanoušek přehnanýho trapno-humoru a že u těchto komedií trochu zapomínám na filmařské kvality. Ovšem v rámci žánru za mě prostě dobrý. Jednička asi o chlup lepší, nicméně pořád jsem se dostatečně bavil a báječně jsem se odreagoval. Osobně doufám, že se dočkám ještě trojky - závěr filmu si ke třetímu dílu vlastně i dost otevřel vrátka.

• 29.11.2017  01:16

Milý a sympatický snímek pro pohodový večer. Ale vzhledem k tomu, že jsem čekal top mega pecku, kde se budu bláznivě smát i brečet, tak jsem mírně zklamán. Ovšem pokud nepočítám má vysoká očekávání, tak je to opravdu povedený film takřka po všech stránkách.

• 28.11.2017  23:53

Snímek je poměrně ambiciózní a určitě si bere inspiraci z amerických rodinných filmů. No, výsledek se povedl tak na půl. Upřímně mi ta stylizace docela vadila - celé to působilo hrozně nuceně a uměle. Možná kdyby se na to šlo víc "hezky česky", dopadlo by to o chlup líp. Obecně bych řekl, že Přání k mání funguje pouze v určitých segmentech - nějaké scény jsou milé a úsměvné, jiné jsou naopak kýčovité a vůbec nefungují. Scénář je takový jakž takž obstojný, ale zase - párkrát jsem si řekl, že to jde dobrým směrem, párkrát mi bylo trapně. Herecké výkony dospělých jsou celkem fajn, většina dětských představitelů mi ale naopak vadila. Na české poměry si myslím, že je to takový lepší průměr a se zavřenýma očima bych dal slabé 3*, každopádně kdyby s tímhle přišli amíci, takhle vysoko bych určitě nešel... :) Nicméně pokud už nic jiného, tak se film celkem snažil a filmařsky nebyl úplně špatný.

• 9.11.2017  00:09

Taková ta fajn komedie pro celou rodinu. Osobně bych trošku zkrátil stopáž, ale jinak jsem si to užil a párkrát jsem se fakt upřímně zasmál. Třeba scénu s tím létajícím blbečkem si budu asi pamatovat... :)

• 2.11.2017  12:27
    To (2017)

Líbilo se mi to... jen teda úplně jiným způsobem než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude nervydrásající horor, ale TO šel trochu (a vlastně díky bohu) odlišným směrem. A je to fakt dobře - pokud je tu totiž za poslední roky nějaký originálnější mainstream horor, tak je to právě tenhle. Bylo to takový pohádkovitý a odlehčený (vlastně mi přišlo, že si film sám ze sebe dělá doslova p.del). Pokud bych však hodnotil pouze hororovou stránku, tam by to byl jen takovej lepší průměr. Je to více méně o lekačkách, některé scény jsou lehce trapné a k smíchu a taky se nedostatečně buduje atmosféra (i když paradoxně jsem se párkrát opravdu i bál a kvalitní horor by to mohl být z fleku - creepy klaun je na to dost slušnej materiál a i zde to občas fungovalo). No ale vedle hororu tu máme v podstatě feel good drama o děckách. A to je něco! Casting se povedl na jedničku s hvězdičkou - každá postava byla fakt dokonale ztvárněna. V každém z nich jsem vlastně poznával nějaké své bývalé spolužáky ze základky... :) Režijně to bylo naprosto precizní a bylo vidět, že režisér umí bravurně pracovat z dynamikou (a fakt bych od něj chtěl časem vidět nějakou dramedii, věřím, že v tom by byl jak ryba ve vodě). Škoda jen, že finále nebylo více gradující, holt si tvůrci asi opět mysleli, že závěrečná rvačka je něco, co diváka vytrhne ze židle. Nicméně neva, já si to jako celek užil. Ale je pravda, že nad tím nemůžete příliš přemýšlet a musíte se naladit na stejnou a tak trochu wtf vlnu jako tvůrci filmu... :) Za mě ale palec nahoru. Pokud něco dnešní filmy potřebují, tak je to osobitost, což se snímku povedlo na 100 %.

• 8.9.2017  23:32
    GLOW (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (60 %): Fajn oddychovka. Ale že bych se smíchy válel nebo by to snad bylo nějaké vydařené a uvěřitelné drama, to vůbec. Na to má GLOW až moc přiblblý scénář a nízké ambice. A to paradoxně i přesto, že seriál je opravdu originální a Alison Brie hraje výtečně. Ano, občas se sice zasmějete, občas vás to i trochu vtáhne do děje, ale tvůrci se asi tak moc snažili o cool blbůstku, že to jako celek příliš nefunguje. Připadalo mi to kolikrát zbytečně natahované a jak kdyby nás měla čekat minimálně ještě půlka řady, aby to jakž takž o něčem bylo. Je to navíc od začátku do konce bez gradace i bez většího zapamatovatelného momentu... Kéž by druhá řada nabídla trochu víc.

• 23.8.2017  13:05

Neočekával jsem, že by se mi to mohlo líbit, ale nakonec to bylo překvapivě zajímavé a udrželo to moji pozornost po celou stopáž. Jenže výtek mám přesto hodně. Vzhledem k námětu bych minimálně zvýšil počet komediálních scén, protože když se ve filmu střetly ty dva různé světy, vtipné to opravdu bylo (policajt, pití vína atd.). Osobně bych šel spíš tímto směrem, protože drama tam nefungovalo prakticky vůbec. Takové ty typické zápletky "co je vlastně správně" nebo "jsem vlastně dobrej táta" mě v tomhle poměrně nápaditém snímku celkem dost rušily. Pokud už drama, tak zde mohl být větší důraz například na kritiku konzumní společnosti. První půlce bych dal ještě možná slabší 4*, ovšem druhá půlka byla už byla znatelně slabší. Finále vyloženě nedostatečné. Podtrženo sečteno, nebylo to špatné, ale pro mě určitě nevyužitý potenciál.

• 3.8.2017  23:43
    Sense8 (TV seriál) (2015)

1. SÉRIE (60 %): Ach jo. Tohle šlo fakt úplně ukázkově z kopce - od 100 % snad až skoro k odpadu. Jako celek mi to vyšlo tak na 60 %, ale snad poprvé mě mrzí, že jsem nehodnotil každý díl zvlášť. Ze začátku jsem byl naprosto, ale naprosto nadšenej. Zhruba první půlka řady je fakt vysoce nadprůměrná. Absolutně jsem si zamiloval tu zvláštní atmosféru a krásně divnej pocit po skončení dílu. Líbilo se mi i celkem reálné chování postav a v příběhu jsem také viděl obrovský potenciál. Jenže jak šel seriál dál a dál, už jsem trochu cítil, že se to nikam neposouvá. Vaty a nudy okolo začalo přibývat - prostě pořád odnikud nikam. A co víc... když už se začalo něco dít, scénář šel doslova do ho.en. Pardón, ale směr seriálu začal být natolik debilní, že mě to jako celek naštvalo jako dlouho nic. Já osobně teda nejsem fanda akčního sci-fi. Ani přílišné kontroverze. Ale v Sense8 mi to do určitě míry dlouho nevadilo. Chápal jsem, že si prostě tvůrci hrají, chtějí být jiní a originální. Jenže oni tlačili na pilu pořád víc a víc až je pro mě první řada prostě jedna velká nezajímavá splácanina nesmyslů. Finále bylo vyloženě trapné a byla to naprosto krásná ukázka, proč jsem na ten seriál začal mít postupně averzi. Akční trapnosti alá všechno vychází po másle (Pane bože, kde je to reálné chování postav v prvních dílech?), směšná kontroverze v podobě porodu... Strašně se mi líbilo, jak si asi tvůrci mysleli, že je to brutálně napínavé epické finále, kde divák ani nebude dýchat a ještě snad bude obdivovat, jak je to cool. No, tak děkuju pěkně... Já nevím, ale prostě takhle zmařený potenciál jsem dlouho neviděl. Filmařsky samozřejmě skvostné a mohla to být fakt pecka roku, ovšem takhle ani nevím, jestli mám náladu zkusit druhou řadu, nějak už totiž ani nevěřím, že by se to mohlo vzpamatovat...

• 14.7.2017  16:32
    Velký dar (2017)

Silnější tři. Přemýšlel jsem i o 4*, protože Gifted je přesně ten filmu, který vůbec nijak člověka neuráží, pěkně plyne a je to obecně takový docela fajn, takže tomu máme tendenci fandit... Jo, bylo to celkem milé, ale upřímně to bylo spíš hezky zabalené nic než nějaké drama s přesahem. Tak trochu klišé s tak trochu dobrosrdečnými postavami, kteří samozřejmě udělají nějakou tu chybu, ale pak si to uvědomí a je to zas cajk, s tak trochu přeslazeným a ne moc uvěřitelným příběhem, však to znáte. Minimálně se teda alespoň mohlo šetřit tím cukrem, třeba ta scéna v nemocnici byla už hodně za hranou trapného kýče. Nicméně věřím, že před 5 lety bych z toho byl možná nadšenější, ale tímhle mě už dnes tvůrci asi fakt neopijí. Přitom měl snímek k dispozici zajímavé téma "co je vlastně v zájmu dítěte", ale nabídl jen to, co jsme všichni viděli už stokrát jinde. Škoda. Jako pohodovka na večer ale určitě dobrý.

• 10.7.2017  15:41
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (90 %): Dokonalé to určitě nebylo, ale dostatečně poutavé a silné určitě ano. Souhlasím s názory, že mi chybělo více informací o Gileádu. Neříkám, že jsem hned v prvním díle potřeboval vědět úplně všechno o systému Gileádu, ale časem bych alespoň pár informací rozhodně uvítal. Osobně jsem čekal také více gradující a velkolepější finále, ovšem nepochybuji o tom, že se ho ještě nedočkáme. Seriál má beze sporu obří potenciál a věřím, že pokud se téma chytne za správný konec, mohou vyždímat následující řady ještě více. Každopádně první řada byla super. Napínavá, nepředvídatelná, emotivní. Atmosféra naprosto špičková a herecké výkony obecně bezvadné, mnohdy naprosto geniální. Kupříkladu na Elisabeth Moss jsem si pár dílů musel zvykat, ale taková Yvonne Strahovski nebo Ann Dowd, to jsou fakt naprosto přesně zahrané role. Knihu jsem nečetl, ale absolutně mě vyrazilo dech, že byla napsána v 80. letech. Člověk by řekl, že takový námět může být pár roků starý a ono prd... Nevím tedy jak kniha, ale seriál působí velmi vyspěle, ačkoli by to mohl být klidně teen materiál alá Hunger Games, pokud by obsadily herce o deset, dvacet let mladší. Celkově tedy nadšenost a hrozně moc se těším na pokračování. PS. Dost cool mi přišel ten wtf výběr písní v prvních dílech.

• 21.5.2017  01:21
    Eurovision Song Contest 2017 (TV pořad) (2017)

No, sice to loňskému ročníku nesahalo ani po kotníky naprosto v žádném ohledu, ale jako vyložený propadák bych to zase neviděl. Nebylo to sice výjimečné ani co se týče organizace, ani soutěžních písní, a dokonce ani samotných tří večerů, ale Eurovize to byla podle mě prostě taková, jakou byste očekávali. Prostě státy soutěží, něco je super, něco méně, něco vůbec, pak hlasování, body (mnohdy samozřejmě politické), pár překvapení, výsledky a tečka. Pokud beru v potaz, že to byl slabší ročník, co se týče songů, pak jsem alespoň spokojený s konečnou TOP 2. Ačkoli teda za mě Nizozemsko a Velká Británie. Každopádně snad to bude za rok lepší, a to i co se týká úspěchu ČR... :)

• 19.5.2017  12:32
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Rozumím tomu, že někdo chválí herecké výkony a možná i pár dalších filmařských kvalit, ale to je tak všechna chvála, co dokážu pochopit. Hned ze začátku je mi záhadou, proč to proboha mělo 8 dílů? Dokážu si to představit v pohodě jako jeden celovečerní film, protože milión věcí mi tam přišlo navíc a absolutně mě nezajímaly. Proč se tam třeba tak dlouho řešil život ve vězení, nemoc právníka atd.? Kromě pilotního a finálového dílu jsem u toho pokaždé usnul, vážně mi to přišlo děsně nudné a pořád jsem se rozčiloval, ať už jdou konečně k věci. Člověk by si alespoň myslel, že ty vedlejší dějové linky budou mít nějaký význam v celkovém měřítku, ale vůbec. Ta zbytečná vata kolem, která nesouvisela s dějem, mě fakt doháněla k šílenství. Vždycky jsem si říkal, že by to mohlo začít třeba o půl hodiny déle a divák by v podstatě o nic nepřišel. No a pak přijde závěr, který mě teda zklamal na plné čáře. Pro tak neuspokojivé finále jsem se teda nemusel tolik hodin nudit. Sečteno podtrženo, tohle byl pro mě totálně zbytečný čas a absolutně nevýrazný počin, který mi za chvíli vyšumí z hlavy a za rok si nevzpomenu ani na jednu scénu. A přesně to je ten moment, kdy je mi filmařská kvalita v podstatě k ničemu, protože emočně to bylo jedno velké nic.

• 18.5.2017  13:00

Vůbec jsem nevěděl, že se jedná o remake mexického filmu Bez návodu, což je snímek, který mi teda zrovna nějak extra vydařený nepřijde. No a tohle je obzvlášť zbytečný remake. Opět jsem se teda usvědčil, jak špatně napsaný je scénář. Primitivní, předvídatelný, plný klišé. Máte pocit, jak kdybyste všechno stokrát viděli jinde. Jako komedie to není vtipné a jako drama je to kýčovité, dost často to i nudí. Pokud nemáte vyloženě chuť na typickou špatnou dramedii (možná spoiler) alá "otec volnomyšlenkář, musí vychovávat dítě, ze začátku to má těžký, pak přijde sblížení, dělá všechno pro dobro děcka, vážná nemoc, myšlenka na závěr", pak určitě nebrat. Nedivím se, že se spousta lidí upřímně dojme a bude se jí to líbit, ale že to má zde přes 80 %, to už mi moc jasný není.

• 3.5.2017  22:31
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (55 %): Bacha, spoilery. Tak kde začít... Asi tím, že mě to celkem (hodně) zklamalo. Když jsem si před sledováním četl obsah a nadšené komentáře, jaká je to emotivní jízda alá The Perks of Being Wallflower, tak jsem se seriálem neotálel. Jenže ne. Hned ze začátku můžu říct, že opravdu nechápu ty pozitivní ohlasy. Jak je to silný, depresivní a filmařsky skvostný. Jak se to dostane pod kůži. Někde jsem snad četl, že 13 reasons why je ukázkový příklad šikany natočený jak podle příručky krizové intervence. Jako pardón. Ať se snažím o objektivitu, jak chci - řemeslně je to naprosto seriálový standard, se zavřenýma očima možná lehký nadprůměr, ale rozhodně jsem v tom neviděl nějakou filmařskou invenci, genialitu nebo cokoli, co bych měl potřebu nějak vyzdvihovat. Ani režie, ani scénář, ani střih, ani nic jinýho, co se tak vychvaluje mi nepřišlo nějak výjimečné. Možná trochu hudba. Herecké výkony celkem v pohodě, ale vyloženě sympatickou postavu, aby člověk pohledal. Celou dobu mi přišlo, že se postavy chovají naprosto nedůvěryhodně, absolutně jsem nevěřil, že by se něco takového mohlo stát. Ale někde v půlce sledování jsem zase četl, že na konci to do sebe všechno zapadne. Tak jsem se to dokoukal a... nic. Při nejmenším jsem očekával alespoň nějaké vypointování, ale ani to nepřišlo. No a teď konečně ty spoilery. Co se týká hlavní postavy Hannah, celkem by mě zajímalo, jak je vůbec možný, že někomu ta holka mohla být sympatická. Budu asi trochu zlej, ale fakt na mě od začátku působila jako protivnej spratek. Nejvíc mě ničily ty její patetický moudra o životě. Strašně se mi líbilo, jak to všechno vyprávěla jakože nejvíc "kůl grl" - jako víte co, život je bla bla, ale pak přijde rána... ale to si nechám na potom, to není předmětem týhle kůůůl pásky. Omg. Už vidím člověka, který je v kritickém stavu - tedy nahrává na kazety důvody, proč chce spáchat sebevraždu - a mluví takhle. A ještě mám jednu věc - kromě znásilnění mi snad každý další její důvod přišel jako naprostá malichernost, kterou zažil snad každý třetí (no možná druhý) člověk na planetě. Promiňte, ale po zhlédnutí seriálu jsem někde četl "kompletní soupis" důvodů, jakože co se chudince Hanně stalo, a docela jsem se musel smát. Dostala facku. Objevila se na seznamu nejhezčího zadku. Aha no. Tak, vykreslení šikany teda dobrý, ale mě to nezasáhlo ani omylem. Ostatní postavy mi jinak nepřišly taky moc zajímavé. Většina z nich neměla ani příliš propracovanou psychologii a když už tam někdo zajímavý byl, tak nedostal příliš prostoru (třeba Skye). No, a o nelogičnosti chování jednotlivých postav radši pomlčet. Dost věcí v tomhle seriálu asi nikdy nepochopím. A těch dalších otázek, co mám po finále! Vždyť to nejzajímavější jsme se ani nedozvěděli! Jak kdyby tomu pár dílů ještě chybělo. Co se stane s lidmi z pásek? Co se stalo s Alexem, proč to tam vůbec bylo? Jaký význam měly Tylerovi zbraně? Co udělají rodiče? Respektive jak to celé řízení dopadne? Ufff... No nevím, pokud mám zhodnotit těchto 13 dílů tak asi hodně SLABÉ tři. Dvě hvězdy jsem ale dal větším brakům, což 13 reasons why určitě není. V podstatě jsem jen kritizoval, ale nechápejte mě špatně. Mně to svým způsobem celou dobu děsně zajímalo a drželo si to moji 100% pozornost. Pořád jsem si říkal - ještě pár dílů a pak už to určitě přijde, to epický finále! Jako kdybych pořád věřil v něco zajímavého, ale v závěru nikdy nic. Jsem si ale naprosto jistý, že pokud by byla druhá řada, tak bych se stejně díval, protože pokud by se to teď chytlo za správný konec, potenciál by tam opravdu byl.

• 21.4.2017  15:29
    Eyewitness (TV seriál) (2016)

Z nelogického chování postav se mi popravdě udělalo nejednou zle. Celkově mi seriál občas připomínal béčkovou kriminálku na Nově, ale na druhou stranu to nenudilo a závěr byl alespoň dobře ukočírovaný, takže mě celkem i zajímal. Většina postav mi ale byla úplně šumák, tedy velmi špatná psychologie postav - jako divák jsem si takřka k nikomu nevybudoval vztah a nikdo si nezískal mé sympatie. Postava Lukase vyloženě na facku. Ale což už, zázrak to sice nebyl, ale dalo se to...

• 6.4.2017  00:33
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Plakát alá Zoufalky a žánr "komedie" mě nejprve bezvadně odradily, ale jsem neskutečně rád, že jsem do toho nakonec šel, protože WOW!!! Byl jsem téměř přesvědčený, že to nebude nic pro mě, ale musím říct, že je to nakonec jeden z nejgeniálnějších seriálů (minisérií), které jsem doposud viděl. Stejně jako ostatní uživatelé, ani já nevím, kde mám začít chválit. Luxusní scénář? Styl vyprávění? Střih? Nebo hudba? Tady bylo prostě všechno dobře - po filmařské stránce naprosto dechberoucí. Ale nejen po stránce filmařské. V podstatě už od Pilotu jsem byl neustále v napětí - kdo, co, jak? Bylo skvělé, jak si seriál s divákem hrál, překvapoval a boural očekávání. V podstatě každý díl byl neuvěřitelnej, ale u finále už jsem skoro fakt nedýchal a klepal jsem se nervama. Už dlouho mě něco tak emočně nepoložilo. Ta zvědavost po každém díle mi bude fakt chybět. Herecké výkony doslova fenomenální, věřil jsem všechno všem (a rozdával bych jedno ocenění za druhým). Snad každá postava byla naprosto přesně zahraná a zajímavě vykreslená, takový herecký koncert už opravdu hodně dlouho nepamatuju. Jedním slovem dokonalost, která má můj maximální obdiv a respekt. 100%

• 29.3.2017  12:41

Dramata ze života mám rád, ale za 1) scénář musí být alespoň trochu zajímavý, za 2) životní moudra by se měla vyhnout alespoň trochu klišé, za 3) se sentimentem by se mělo umět alespoň trochu pracovat. The Magic of Belle Isle je opravdu ze slabšího soudku, nejen, že se ve snímku tak nějak nic neděje, ale ještě se v rámci žánru servíruje kompletně vše, co znáte - asi aby se to zavděčilo každému. Není to vyloženě hrozné, ale lehce kýčovité mi to prostě přišlo.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54