Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

46 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
  • 17.1.2019  12:13

  Ve svém žánru naprostá paráda. Možná jen místy lehce přitaženo za vlasy (ale mohlo by to být daleko horší), nicméně jinak feel-good bomba, která je tak pozitivní, že snad každému musí zákonitě zpříjemnit den (nebo teda už nevím, co jinýho by to mělo být:)). Každopádně i filmařsky je to podle mě velmi dobře ukočírováno. Stephen Chbosky po The Perks of Being a Wallflower opět překvapil a evidentně ví, jak pracovat s herci a neudělat už z dost sentimentálního námětu lacinej kýč. Moc mě bavil i neprvoplánový styl vyprávění - člověk by si řekl, že budou pokračovat ve vyprávění rodiče a ono prd. Zároveň se mi opravdu většina věcí ze snímku zdála celkem dost blízká realitě. Především postava ségry mi přišla skvěle ztvárněná (což tu docela málo zaznívá). Jinak samozřejmě obecně sympatické herecké výkony. Byl jsem prostě nadšenej. Hádám, že i knižní předloha by mohla být dost čtivá, určitě ji zvážím. Tak či tak mohu film rozhodně doporučit... a to snad úplně všem! :)

  • 2.1.2019  02:49

  Fajn odsýpající teen blbina na jeden pohodovej večer. Nic víc ani nic míň.

  • 2.1.2019  02:38

  Podobným francouzským komediím většinou podlehnu, ale tohle už jsem tvůrcům nesežral. Neříkám, že to nemá fajn místa, ale jako celek to nedrží pohromadě ani trochu. Aneb udělejme ze všech postav psychicky labilní jedince / smolaře / podivíny / handicapované - a ještě se veškerým těm problémům povrchně vysmějme. Přesně na tomhle principu to bylo založený a to mě nějak nebavilo - opravdu dobrý humor se podle mě tvoří jinak. A o tom, že je to celé nereálné, do extrému hnané a stopáž 122 minut je totálně nesoudná, už radši pomlčím. Čekal jsem opravdu mnohem lepší kvalitu a větší zábavu.

  • 23.12.2018  21:49
  Grinch (2018)
  ****

  Ta čtvrtá hvězda je asi spíš těma Vánocema, ale vlastně proč ne... :) Je to skvěle fungující vánoční pohodovka, kterou asi nebudete potřebovat vidět víckrát, nicméně skvěle navodí vánoční atmošku a pobaví - no a přesně to jsem od nového Grinche čekal. Že je to trošku klišé blbina a díru do světa to asi neudělá, jsem tak nějak tušil. Každopádně postavy jsou sympoši, humor je fajn a (asi těma Vánocema) to člověka dokáže i v závěru dojmout. Na mě osobně to jen mělo až moc "cool moderní" kabát a možná jsem to čekal i trošku víc dospělejší - místy jsem se přeci jen lehce nudil (nicméně alespoň je to film opravdu pro celou rodinu). Sečteno a podtrženo, od animáků čekám už trošku větší nápaditost, ale jako oddychovka na jedno odpoledne to bylo úplně v pohodě... :)

  • 23.12.2018  21:38

  Tentokrát tedy nic moc... :) Bez emocí, bez vtipu.

  • 28.11.2018  18:45

  Do poslední chvíle jsem nevěřil tomu, že to bude fakt tak skvělé, jak všichni povídají. Nevím proč, ale čekal jsem spíš hype (asi protože Queeny má rád přece každej a tak se bude filmu nadržovat). V každém případě jsem podobně jako u "A star is born" narazil, protože to bylo fakt boží. Letos mají hudební filmy asi opravdu svůj rok a já moc doufám, že to tak s tímhle žánrem půjde dál. Jinak jsem si u filmu prakticky od začátku říkal "tohle je jejich největší hit", ale vždycky přišel další, další a další - a tak jsem si vlastně až u Bohemian Rhapsody kompletně uvědomil genialitu Queenů. A taky to, jak moc je důležitý dělat věci po svém a maximálně tomu věřit. Jedinečný snímek, který si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží. Mimochodem skvělé herecké výkony a bezvadný střih. Nechápu, na co koukala filmová kritika v USA, když dala tomuhle snímku průměrné hodnocení. Ale přišel mi to vlastně jako dobrý paradox vzhledem k tomu, jak přistupovala kritika právě ke Queenům... :)

  • 14.10.2018  15:54

  Ne, POMO nemá pravdu. A Star Is Born je rozhodně víc než jen romanťárna pro dámy... :) A to jsem jsem byl po těch všech nadšených ohlasech pořád trochu skeptický a čekal jsem více méně také jenom "fajn" podívanou. Je pravda, že děj si jen tak hezky plyne a možná trošku tuctovější je. Ale já si myslím, že tenhle film nikde tlačit na pilu ani nepotřeboval, protože ty emoce, co z něj jdou jsou neskutečný. Gaga i Cooper hrají luxusně a věřil jsem jim fakt každý pohled, každou větu. A soundtrack je samozřejmě TOP. U Shallow a I'll never love again jsem jen čuměl jak puk a měl jsem husinu po celém těle. Obzvlášť Gaga mě fakt překvapila - neskutečnej talent. Na Oscarech fandím!

  • 10.10.2018  12:35

  Z Whiplash jsem byl nadšený, z La La Landu už méně a z First Mana... nejméně. Nadšené recenze tentokrát vůbec nechápu, protože jediné, co mi na tomto snímku přišlo nadprůměrné byly herecké výkony Claire a Ryana, kteří své role zvládli bezvadně (ačkoli chemie mezi nimi už teda také moc nefungovala). Jinak je to né moc dobře uchopený film od A do Z. V podstatě mě ten příběh (ačkoli beze sporu zajímavý je!) byl úplně jedno, čemuž rozhodně nepomohla přehnaně dlouhá stopáž (respektive milion zbytečností ve filmu, který děj nikam neposouvali) a nulová gradace filmu. Po celých těch 140 minut na mě jednoduše nedýchla jediná emoce a pokud bych něco měl označit jako "asi fajn, ale studený jak psí šumák", tak určitě tenhle film. Nečekal jsem takovou nudu. Slabé 3*.

  • 29.9.2018  02:59

  Jelikož jsem to viděl s dabingem (který byl podle mě fakt hrozný), tak se to pomalu bojím objektivně hodnotit, protože si myslím, že v originálním znění by z toho třeba takové herecké výkony mohly vyjít mnohem líp. Občas mi však připadalo, že sleduju vyloženě kýčovitej televizní film, který pomalu nemůžu brát vážně (až mi někdy bylo trapně). Občas to ale naopak mělo světlý chvilky a lhal bych, kdybych řekl, že mě příběh nezajímal. Ale obecně to bylo fakt prvoplánový a silně nedotažený. Jak kdyby to nechtělo jít ani trochu pod povrch. Navíc bez opravdového vtipu i silnějších emocí, což vzhledem k námětu opravdu nechápu. Se zavřenýma očima (a hlavně vypnutým dabingem) slabé 3*.

  • 1.9.2018  01:53

  Největší showman může být rád za všechny ty skladatele a tvůrce písní, protože právě hudba posunula snímek minimálně o dvě třídy výš. Za to příběh je (líbivá) tuctovka. Sice ne vyloženě propadák, každopádně to nepřináší absolutně nic nového. Celé je to navíc opravdu hodně uspěchané a ve stopáži 105 minut to nemá absolutně šanci využít všechen potenciál postav, a proto se tak trochu klouže jen po povrchu a do ničeho se nejde hlouběji. Věřím, že kdyby film alespoň vyfasoval nějakou vyspělejší režii a přidal půlhodinku navíc, mohl výsledek dopadnout ještě stokrát líp. Nicméně, jak jsem říkal, díky té fenomenální hudbě jsem si to i tak užil a přeneslo to na mě nějaké ty emoce. Muzikálová čísla jsou opravdu krásná a já si po zhlédnutí filmu momentálně neprozpěvuju nic jiného... :)

  • 20.8.2018  20:18

  Na jednu stranu oceňuji netradiční styl vypravování a celkové pojetí snímku (mohl z toho být klasický americký doják, že jo), ale na druhou stranu mě tam kolikrát ty komediální prvky a další filmové exhibice dost rušily. Bylo to fajn a rozhodně to stálo za zhlédnutí, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že je film v konečném výsledku až zbytečně moc překombinovaný. Každopádně za ten odvážnej konec, kdy vám úsměv rázem spadne a odcházíte z kina s jakousi pachutí, můžu v klídku zaokrouhlit na 4*. Dokonalé to rozhodně nebylo, ale i tak je to film, který budete obdivovat minimálně za tu nevídanou jinakost.

  • 14.8.2018  00:27
  Whitney (2018)
  ****

  Nevím, jestli to bylo silným příběhem, bezvadným střihem nebo písněmi od Whitney, ale husina se teda dostavila mnohokrát. Dokument to možná nebyl úplně dokonalý, ale rozhodně u mě převládá dobrý dojem.

  • 8.8.2018  23:58

  Co si budem, tvůrcům jsem to celé sežral i s navijákem a film jsem si užil. Prostě hodně příjemná (guilty pleasure) věc s ohromným feel good nábojem. A oproti jedničce to dokonce ani není pouhá bezduchá blbina. Dvojka se totiž dokáže opřít i o nějaké ty filmařské kvality a (alespoň v rámci možností) o trochu invence.

  • 7.8.2018  23:59

  Musím říct, že jsem po těch nadšených ohlasech čekal víc. Ačkoli se Tísňové volání ze všech sil snaží působit maximálně reálně, pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že takhle by se s operátorem na tísňové lince prostě nikdo nevybavoval. Krom toho, hlavní postava Asgera mi nepřišla dostatečně zajímavá, charismatická a už vůbec ne sympatická. Škoda, protože námět je jinak velmi zajímavý a celkové odhalení poměrně chytré. Sice je to možná lehce nadprůměrná žánrovka, ale to slibované nervydrásající napětí (jak jsem se několikrát dočetl zde v komentářích) jsem ve filmu prostě absolutně nezaznamenal. Z filmu si spíš odnáším fakt, že podobná zaměstnání by měli vykonávat jen psychicky velmi vyrovnaní jedinci, což hádám, že nebyla ta hlavní ambice tvůrců. 3,5*

  • 6.8.2018  22:53

  Já vlastně nevím, co sem napsat pro ty, co tenhle film ještě neviděli. Prostě na to běžte a uvidíte. A je dost možný, že z toho budete totálně nadšeni nebo naopak ohromně znechuceni. U Děsivého dědictví jsem si každopádně uvědomil jednu věc, a to jak moc těžce se lidem (i mně) hodnotí horory. Přijde mi, že většina lidí posuzuje tenhle žánr naprosto na základě emocí a objektivita jde stranou. Docela pečlivě jsem si tentokrát pročítal zdejší komentáře a musím říct, že naprosto chápu pětihvězdy i odpady. Fakt mi je jasný, proč tenhle snímek lidé buď milují nebo nenávidí. Ale myslím si, že všechna ta nízká hodnocení jsou v tomto případě čistě subjektivní záležitostí, protože filmařsky je tento film naprostej úkaz. A to říkám jako člověk, který chtěl vidět naprosto jiný závěr (=subjektivita). Ale pojďme hodnotit od začátku. Obecně si cením toho, že se tvůrci nebáli pomalého tempa, kterým však docílili excelentní pocit napětí. Na druhou stranu však vědí kdy a jak přidat na tempu a vytvořit opravdu tísnivou strašidelnou scénu. Atmosféra je DIVNÁ, DIVNÁ A DIVNÁ a s přibývajícím časem stále DIVNĚJŠÍ A DIVNĚJŠÍ. Prostě naprosto creepy film, kterej celou dobu boří očekávání a překvapuje. Dál tu máme TOP práci se zvukem (myslím, že to musel docenit i naprostý laik). Herci hrají také super a s ohledem na náročnost rolí předvádí opravdu dobré výkony (ačkoli třeba výkon Toni Collette mi přišel místy lehce přehnaný, ale prala se s tím slušně a přesto převládá spíš nadšenost). Psychologie postav je (obzvlášť na horor) opravdu vymakaná a jejich chování mi přišlo velmi uvěřitelné. Když si to tak sumarizuju, tak v podstatě jedinej problém přichází právě s tím koncem. Uvědomuju si fakt, že já nemám rád tyhle nábožensko-fantasmagorické-vymýtačské-adalšípodobné tématiky vůbec v lásce. O tom vím a to je můj problém. S čím ale problém mám je fakt, že ten závěr prostě nebyl absolutně v souladu s poctivě budovanou filmařinou po většinu stopáže. Upřímně jsem prostě doufal, že horor bude mít dostatek odvahy k tomu, aby ukázal opravdu NĚCO JINÉHO. Aby měl větší přesah. Nebo naopak aby nezatlačil na pilu vůbec. Jen jsem prostě doufal, že nesklouzne k něčemu podobnému. Snímek prostě ke konci začal být víc a víc překombinovaný... až se opravdu překombinoval a tak trochu se sám ošidil o to být neobyčejným hororem letošního roku (a možná vlastně i desetiletí). Nicméně co nadělat, naštěstí silnější dojem převládá a Děsivé dědictví je i tak snímkem, který si zapamatuju a o kterém se bude právem mluvit. Čekal jsem od něj před zhlédnutím všechno, ale takhle dobrou filmařinu určitě ne. Jinak je naprostej nářez, že jde o režijní debut a neuvěřitelně se těším na další filmy od Ariho Astera.

  • 5.8.2018  02:10

  Jsem božská je primitivní oddychová blbůstka (dokonce i mnohokrát balancující na hranici s*ačky), kterou jsem si však díky charisma Amy Schumer svým způsobem užil. Oceňuji i občasný nadhled (až sebeparodii) a vlastně i závěrečné poselství (ačkoli to se "povedlo" předat typicky americky). Škoda, že snímek alespoň neměl trochu soudnosti co se týče stopáže a v závěru tak sklouzl ke zbytečnému žánrovému klišé. Pointa by byla přitom dostatečně chytrá a fungující i bez natahování. Souhlasím, že námět měl celkově potenciál rozhodně větší, ale myslím, že ani tahle jednohubka nebyla úplně marná.

  • 31.7.2018  03:12

  Jako neříkám, že je to nekoukatelnej film, jen absolutně nechápu, co chtěl vlastně snímek sdělit. Celý to bylo naprosto odnikud nikam. Tvůrci nakousli milion scén s potenciálem, ale žádnou z nich nedotáhli do konce. Pořád jsem čekal na nějakou pointu, ale ve filmu se vše jen nakouslo a zas se rozjelo něco dalšího. Postavy navíc nejsou bůh ví jak sympatické a spousta z nich neměla pro snímek sebemenší smysl nebo byla naprosto přehnaně napsaná/zahraná. Herci se přitom více méně snaží, ale je jim to prd platný, protože kvůli divnému scénáři bohužel ani moc nemají, co hrát. Fakt nevím, jaký byl záměr tvůrců, jen vím, že to nefunguje ani jako komedie a ani jako drama. Osobně jsem čekal, že to bude alespoň prča, ale ani ten humor se nějak nedařil. 50 %

  • 25.7.2018  01:01

  Ačkoli opravdu nejsem fanda podobných nezávislých filmů, na tohle se koukat dalo. Nějak však stejně netuším, co by mě jako mělo na tomto snímku více zaujmout. Je to takovej ten typickej pomalej artovej LGBT film. Občas hluché místo, občas nějaká ta kontroverzní scéna na vyvážení, ale mě to nějak ze židle nezvedá. Hlavní postava navíc docela na facku, takže jsem absolutně neměl důvod ji nějak fandit. Jako celek obstojný, ale to je všechno. Slabé tři.

  • 8.7.2018  14:42

  Ze začátku jsem si teda říkal, co to proboha zase je za rádoby vtipnou zápletku, ale... nevím, jestli to bylo tou Prahou, podmanivou hudbou a nebo tou celkovou feel good atmoškou, nicméně si mě film postupem času získal, přestože je to párkrát už fakt na hraně kýčovitého televizního filmu (od zpomalených záběrů po přehnaně srdcervoucí scény). Každopádně za mě čtyři hvězdy nakonec jo - tak nějak si to roztomile plyne, má to (až na hlavního hrdinu) mega sympatické postavy, párkrát se i zasmějete a celkově to na člověka přenese neskutečně pozitivní energii. Je mi úplně jasný, proč z toho kritika až tak nadšená nebude, ale já bych tohle pro pohodovej večer doporučil všemi deseti. Francouzské dramedie už pomalu začínají být sázka na jistotu.

  • 24.6.2018  12:20
  In Your Eyes (2014)
  ****

  Kdyby se spojilo Sense8 a In Your Eyes (respektive kdyby se z každého díla použila jeho největší síla), to by byla teprve pecka. In Your Eyes je nicméně nápaditá romantická komedie, která však nestojí ani na romantice a ani na vtipu, nýbrž právě na onom sci-fi námětu, který z tohodle smímku udělal poměrně originální záležitost. Sice to má k dokonalosti daleko, nicméně raději skousnu přeslazenost než překombinovanost v podobě Sense8.

  • 12.6.2018  15:58
  Casual (TV seriál) (2015)
  ***

  1. SÉRIE (60 %): Nenáročná oddechovka, která však nepřináší naprosto nic nového a zcela jistě zapadne mezi ostatní počiny ve svém žánru. Casual se sice ve většině ohledech pohybuje kolem lehkého nadprůměru, ale naprosto v žádném ohledu nezazáří ani nenabídne jedinej zajímavější moment. Což je možná největší problém seriálu, protože vás v podstatě ničím doopravdy nezaujme, pouze vás jakž takž uspokojí (to já někdy radši beru - dejme tomu - slabší scénář na úkor špičkové režie). Nicméně dám druhé řadě pravděpodobně šanci, upřímně ale ne kvůli kvalitám seriálu, ale jednoduše protože těch 25 minut skvěle funguje jako pohodová kulisa k vypnutí mozku. Mám pocit, že teď už mě druhá řada tedy může jenom překvapit... :) // 2. SÉRIE (75 %): Dobrý! Upřímně jsem neočekával nic víc než pohodovou kulisu, ale musím říct že spoustu příběhových linek v této řadě mě vyloženě zajímaly, takže minimálně scénář byl výrazně lepší než v první řadě. Jen mi teda přišlo, že zhruba ve druhé třetině to už pomalu ztrácelo dech, nicméně i tak jako celek mnohem lepší než předchozí série. Pokud si další řada udrží alespoň takovou kvalitu, zvedám v pohodě hodnocení. Zatím je to pořád spíš na 3,5*. // 3. SÉRIE (65 %): Téměř na úrovni méně záživné první řady. Přišlo mi to, jak kdyby už tvůrcům trošku docházel dech a už moc nevěděli, co vlastně vyprávět. Z Valerie navíc začali dělat protivnou ženskou a celé to navíc šlo odnikud nikam. Vyloženě nic špatného tam nebylo, jen byla celá řada v podstatě bez jediného výraznějšího momentu, který by stál za zmínku.

  • 9.6.2018  19:22

  Je obdivuhodné, jak moc zábavný byl film, ve kterém se v podstatě nemluví. Režie ovšem přesně ví, co dělá (práce s tichem s hudbou, s dynamikou...) a atmosféra filmu je tím pádem funkční po celou stopáž. Jasně, scénář není bůh ví jak inovativní, závěr zrovna ne dvakrát uspokojivý a kdyby se ve filmu mluvilo, byla by to dost možná jedna velká tuctovka. Nicméně i přes pár nedokonalostí je to takhle se vším všudy vlastně jeden z nejoriginálnějších a nejzapamatovatelnějších počinů ve svém žánru, proto mé 4,5* zaokrouhluji nahoru. PS. U scény s hřebíkem jsem fakt trpěl.

  • 6.6.2018  19:45

  Né že bych Woodyho nějak extra zbožňoval, ale z nějakého důvodu jsem si myslel, že tento snímek se mi bude zamlouvat. Ale ani omylem. Přišlo mi to jako naprosto nudná věc pro bohémy s kýčovitým scénářem, která se snaží o jakousi "old school/feel good" komedii (přitom vtip abyste pohledali). Postavy navíc průhledné jak blázen. Nechápu to nadšení, mně to přišlo neskutečně povrchní.

  • 22.5.2018  00:26
  Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad) (2018)
  ***

  Horší než předloni, lepší než vloni. Show jako takovou jsem od Portugalska čekal trochu lepší, nicméně kvalita písniček nadprůměrná, postupy v semifinálových kolech v 90 % spravedlivé a výsledky finále jak takž také obstojné (ačkoli body především od "odborných" porot mě teda nepřestanou udivovat asi nikdy). Za mě nejlepší vystoupení určitě Irsko. Ale úspěch ČR teda opravdu wow! :) Že budeme ve finále čtvrtí v diváckém hlasování by mě ani ve snu nenapadlo! :) Nicméně Mikolas nás reprezentoval opravdu výborně. Jsem docela zvědavý, čím to chce ČT v budoucnu překonat, ale palce držím v každém případě. Pokud Čechy zajímá tak hojně různá sportovní utkání, proč by musela Eurovizie (jako největší hudební utkání) mít v ČR tak tragickou sledovanost? Neříkám, že to nemá své mouchy, ale nemyslím si, že je to trapná show jako občas slýchám.

  • 12.5.2018  20:27
  Já, Simon (2018)
  *****

  Ačkoli se netajím tím, že podobné filmy miluju, tohle je beze sporu jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) coming of age filmů vůbec. Sice je to možná místy americký víc než se sluší (ale to já vlastně miluju taky, haha) a hádám, že to může být celkem utrpení pro všechny cyniky (třeba takový závěr na ruském kole), nicméně pokud hledáte nějaký mega feel good snímek, nemůžete snad sáhnout po ničem lepším. Je to přesně takový ten typ filmu, kde vás i v hloubi duši mrzí, že nežijete v takhle "perfektním světě" přesně tak, jak filmové postavy. Pohledy na ty dokonalý americký párty, kde je ranec srandy, kámoše v autě pijící ledový kafe a rodinu, která snad dělá a říká přesně to, co byste si přáli slyšet, ve mně opět tak trochu probudila touhu vrátit se na střední... :) Nicméně je mi jasný, že cynik o filmu zase řekne, že není reálný a všechno je tam "dokonale sluníčkový". Jenže s takovým tvrzením paradoxně nesouhlasím. Je to možná "teen" film, ale rozhodně to není prostoduchý snímek bez hloubky. Naopak jsem neviděl film, který by lépe přiblížil problematiku coming outu a zároveň by nezobrazoval gay komunitu jako nadržený růžovoučký pitomce s pseudo problémy (pardón, ale nejsem fanda všech těch artových LGBT filmů). Ale zpět k tématu coming outu: Simonovy pocity byly pro období coming outu naprosto typické (důležitost anonymity, obava z reakcí okolí a z toho, že "všechno bude jinak"), a tak má i přes svoji "americkost" k realitě blíž než by se mohlo na první pohled zdát. Moc se mi také líbilo, že ačkoli je coming out zcela jistě pro mnohé náročnou životní etapou, film z něj na druhou stranu nedělá po celou stopáž zbytečně dramatickou vědu, ale naopak občas toto téma dokáže vkusně odlehčit a zasmát se všem těm stereotypům o gayích (muzikálové číslo nebo již trailerová legendární scéna "Jsem hetero"). A nejlepší na tom všem je, že Love, Simon rozhodně není film pouze pro LGBT komunitu, troufám si říct, že má potenciál emočně zasáhnout v podstatě kohokoli - v první řadě je to totiž snímek o dospívání, ve kterém si každý najde to svoje. A za ty neuvěřitelný emoce může nejen skvělý scénář a režie (která naprosto ukázkově umí sladit drama a komedii a přesně ví, kdy zvážnit a kdy zase odlehčit), ale i trefný soundtrack (ach, Bleachers) a výborné herecké výkony v podstatě většiny zúčastněných (nejen skvělý Simon jako Nick Robinson, ale třeba i rodiče v podání Josh Duhamel a Jennifer Garner nebo kámoška Katherine Langford, která byla oproti protivné "Hanně" z 13 reasons why asi tak milionkrát sympatičtější, že se najednou vyloženě těším na její další filmy). Mohl bych takhle asi chválit fakt do nekonečna, ale jednak si myslím, že už jste si všimli poměrně dlouhého komentáře (který možná ani nikdo nedočetl až sem, haha) a druhak si myslím, že tenhle film se stejně musí prožít. Nicméně za mě nejlepší filmovej zážitek za poslední roky bez přehánění (komentář jsem psal raději až druhý den po předpremiéře). Snímek mě osobně naprosto dojal svoji upřímností a srdečností. Určitě je však možné, že je to i tím, že se mi za hodně dlouhou dobu stalo, že někdo nádhernou formou dokonale zachytil moje pocity před x lety. Každopádně i fakt objektivně (po filmařské stránce) naprostá bomba ve svém žánru. Nevím, co by kdo chtěl víc. // Po přečtení knížky musím říct, že film se zhostil námětu bezvadně. Některé věci jsou v knize sice jinak, nicméně si film většinou vzal z knihy samé dobré momenty - a to, co upravil, přidal či změnil, v podstatě ve snímku fungovalo výborně (za to v knize by to fungovat nemuselo). Nejhlavnější však je, že ve snímku zůstala ta "roztomilost" stejně jako se to podařilo knížce. Knižní předloha sice možná trochu více těží z e-mailové komunikace, ale film si to zase kompenzuje vtipem a vlastně i mnohdy větším emočním dopadem (např. rozhovor s rodiči). Obecně můžu říct, že kniha se sice četla jedním dechem a moc se mi líbila, ale asi jsem po těch nadšených ohlasech (jakože je to jedna z nejlepších knížek ve svém žánru) upřímně čekal trochu víc. Samozřejmě se to ale těžko srovnává, protože film a kniha mají úplně jiné možnosti i limity. Každopádně za sebe tentokrát určitě nemůžu tvrdit, že knížka je mnohem lepší než film. Maximálně můžu říct, že je stejně fajn jako film... :)

  • 6.5.2018  17:19
  Kazišuci (2018)
  **

  Musím říct, že kritici v USA si asi museli něco šlehnout, jestli tenhle snímek hodnotili nadprůměrně... :) Já jsem čekal fajn přehnanou krávovinu, která bude tak trapná až bude vtipná a nakonec to nebylo ani to. Vlastně bylo všechno vtipné už v traileru, scénář bez nápadu, dialogy zdlouhavé. No ale hlavně ten humor prostě nějak moc nefungoval. Zbytečnost jak blázen... :)

  • 25.4.2018  13:37
  The Sinner (TV seriál) (2017)
  ****

  Ačkoli nemusím podobné thrillery (respektive mě spíš nudí, protože často sázejí pouze na strašně "chytrou" pointu, která vlastně není vůbec chytrá), tak mě těch několik dílů poměrně po celou dobu bavily. Sice to není nic, co by udělalo díru do světa, ale jako fajn thrillerová jednohubka to funguje úplně v pohodě. Dokonce ani ten závěr nebyl nijak pitomý, a proto v pohodě přihazuju i čtvrtou hvězdu. Ve svém žánru určitě nadprůměr.

  • 13.4.2018  14:13
  Noční hra (2018)
  ****

  Už dlouho jsem neviděl takhle neskutečně zábavnou jízdu od začátku do konce. Díky originalitě Noční hry jsem uvažoval i o plném hodnocení, ale bylo mi jasný, že nadprůměrným komediím mám vždycky tendenci tak trochu nadržovat (protože mě upřímně pobaví tak jedna komedie ze sta a navíc jsem fanda přehnaného humoru). Nicméně faktem je, že Noční hra je stále spíše "pouze" velmi vtipná jednohubka. Ale i tak rozhodně 4,5* - smál jsem se požehnaně a v podstatě to má i fakt kvalitní scénář i režii. :)

  • 30.3.2018  23:44
  Dabing Street (TV seriál) (2018)
  ***

  Ze začátku mi Dabing Street přišlo opravdu jako nesmírně zábavné a originální zpestření (alespoň teda co se českých seriálů týče). Zhruba někdy v druhé polovině však seriál začne krutě ztrácet dech a sklouzávat k přehnané až nevtipné blbůstce vyloženě na jedno použití. Alespoň Klára Melíšková byla úžasná všech 12 epizod - ta role mírně náladové pipinky jí ohromně sedla! :) Jinak škoda, potenciál to mělo rozhodně větší. 60 %

  • 29.3.2018  00:40
  Atypical (TV seriál) (2017)
  ****

  1. SÉRIE (85 %): Fajn feel-good oddychovka, která nejspíš neudělá díru do světa, ale fandy dramedií milující různá životní moudra třeba i o tučňácích (takže mě) minimálně potěší. Sice je psychologie postav trochu zjednodušená, ale jinak je to velmi příjemná podívaná. Zatím hodně pěkné 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace