Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

44 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
  • 9.11.2017  00:09

  Taková ta fajn komedie pro celou rodinu. Osobně bych trošku zkrátil stopáž, ale jinak jsem si to užil a párkrát jsem se fakt upřímně zasmál. Třeba scénu s tím létajícím blbečkem si budu asi pamatovat... :)

  • 2.11.2017  12:27
  To (2017)
  ****

  Líbilo se mi to... jen teda úplně jiným způsobem než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude nervydrásající horor, ale TO šel trochu (a vlastně díky bohu) odlišným směrem. A je to fakt dobře - pokud je tu totiž za poslední roky nějaký originálnější mainstream horor, tak je to právě tenhle. Bylo to takový pohádkovitý a odlehčený (vlastně mi přišlo, že si film sám ze sebe dělá doslova p.del). Pokud bych však hodnotil pouze hororovou stránku, tam by to byl jen takovej lepší průměr. Je to více méně o lekačkách, některé scény jsou lehce trapné a k smíchu a taky se nedostatečně buduje atmosféra (i když paradoxně jsem se párkrát opravdu i bál a kvalitní horor by to mohl být z fleku - creepy klaun je na to dost slušnej materiál a i zde to občas fungovalo). No ale vedle hororu tu máme v podstatě feel good drama o děckách. A to je něco! Casting se povedl na jedničku s hvězdičkou - každá postava byla fakt dokonale ztvárněna. V každém z nich jsem vlastně poznával nějaké své bývalé spolužáky ze základky... :) Režijně to bylo naprosto precizní a bylo vidět, že režisér umí bravurně pracovat z dynamikou (a fakt bych od něj chtěl časem vidět nějakou dramedii, věřím, že v tom by byl jak ryba ve vodě). Škoda jen, že finále nebylo více gradující, holt si tvůrci asi opět mysleli, že závěrečná rvačka je něco, co diváka vytrhne ze židle. Nicméně neva, já si to jako celek užil. Ale je pravda, že nad tím nemůžete příliš přemýšlet a musíte se naladit na stejnou a tak trochu wtf vlnu jako tvůrci filmu... :) Za mě ale palec nahoru. Pokud něco dnešní filmy potřebují, tak je to osobitost, což se snímku povedlo na 100 %.

  • 8.9.2017  23:32
  GLOW (TV seriál) (2017)
  ***

  1. SÉRIE (60 %): Fajn oddychovka. Ale že bych se smíchy válel nebo by to snad bylo nějaké vydařené a uvěřitelné drama, to vůbec. Na to má GLOW až moc přiblblý scénář a nízké ambice. A to paradoxně i přesto, že seriál je opravdu originální a Alison Brie hraje výtečně. Ano, občas se sice zasmějete, občas vás to i trochu vtáhne do děje, ale tvůrci se asi tak moc snažili o cool blbůstku, že to jako celek příliš nefunguje. Připadalo mi to kolikrát zbytečně natahované a jak kdyby nás měla čekat minimálně ještě půlka řady, aby to jakž takž o něčem bylo. Je to navíc od začátku do konce bez gradace i bez většího zapamatovatelného momentu... Kéž by druhá řada nabídla trochu víc.

  • 23.8.2017  13:05

  Neočekával jsem, že by se mi to mohlo líbit, ale nakonec to bylo překvapivě zajímavé a udrželo to moji pozornost po celou stopáž. Jenže výtek mám přesto hodně. Vzhledem k námětu bych minimálně zvýšil počet komediálních scén, protože když se ve filmu střetly ty dva různé světy, vtipné to opravdu bylo (policajt, pití vína atd.). Osobně bych šel spíš tímto směrem, protože drama tam nefungovalo prakticky vůbec. Takové ty typické zápletky "co je vlastně správně" nebo "jsem vlastně dobrej táta" mě v tomhle poměrně nápaditém snímku celkem dost rušily. Pokud už drama, tak zde mohl být větší důraz například na kritiku konzumní společnosti. První půlce bych dal ještě možná slabší 4*, ovšem druhá půlka byla už byla znatelně slabší. Finále vyloženě nedostatečné. Podtrženo sečteno, nebylo to špatné, ale pro mě určitě nevyužitý potenciál.

  • 3.8.2017  23:43
  Sense8 (TV seriál) (2015)
  ***

  1. SÉRIE (60 %): Ach jo. Tohle šlo fakt úplně ukázkově z kopce - od 100 % snad až skoro k odpadu. Jako celek mi to vyšlo tak na 60 %, ale snad poprvé mě mrzí, že jsem nehodnotil každý díl zvlášť. Ze začátku jsem byl naprosto, ale naprosto nadšenej. Zhruba první půlka řady je fakt vysoce nadprůměrná. Absolutně jsem si zamiloval tu zvláštní atmosféru a krásně divnej pocit po skončení dílu. Líbilo se mi i celkem reálné chování postav a v příběhu jsem také viděl obrovský potenciál. Jenže jak šel seriál dál a dál, už jsem trochu cítil, že se to nikam neposouvá. Vaty a nudy okolo začalo přibývat - prostě pořád odnikud nikam. A co víc... když už se začalo něco dít, scénář šel doslova do ho.en. Pardón, ale směr seriálu začal být natolik debilní, že mě to jako celek naštvalo jako dlouho nic. Já osobně teda nejsem fanda akčního sci-fi. Ani přílišné kontroverze. Ale v Sense8 mi to do určitě míry dlouho nevadilo. Chápal jsem, že si prostě tvůrci hrají, chtějí být jiní a originální. Jenže oni tlačili na pilu pořád víc a víc až je pro mě první řada prostě jedna velká nezajímavá splácanina nesmyslů. Finále bylo vyloženě trapné a byla to naprosto krásná ukázka, proč jsem na ten seriál začal mít postupně averzi. Akční trapnosti alá všechno vychází po másle (Pane bože, kde je to reálné chování postav v prvních dílech?), směšná kontroverze v podobě porodu... Strašně se mi líbilo, jak si asi tvůrci mysleli, že je to brutálně napínavé epické finále, kde divák ani nebude dýchat a ještě snad bude obdivovat, jak je to cool. No, tak děkuju pěkně... Já nevím, ale prostě takhle zmařený potenciál jsem dlouho neviděl. Filmařsky samozřejmě skvostné a mohla to být fakt pecka roku, ovšem takhle ani nevím, jestli mám náladu zkusit druhou řadu, nějak už totiž ani nevěřím, že by se to mohlo vzpamatovat...

  • 14.7.2017  16:32
  Velký dar (2017)
  ***

  Silnější tři. Přemýšlel jsem i o 4*, protože Gifted je přesně ten filmu, který vůbec nijak člověka neuráží, pěkně plyne a je to obecně takový docela fajn, takže tomu máme tendenci fandit... Jo, bylo to celkem milé, ale upřímně to bylo spíš hezky zabalené nic než nějaké drama s přesahem. Tak trochu klišé s tak trochu dobrosrdečnými postavami, kteří samozřejmě udělají nějakou tu chybu, ale pak si to uvědomí a je to zas cajk, s tak trochu přeslazeným a ne moc uvěřitelným příběhem, však to znáte. Minimálně se teda alespoň mohlo šetřit tím cukrem, třeba ta scéna v nemocnici byla už hodně za hranou trapného kýče. Nicméně věřím, že před 5 lety bych z toho byl možná nadšenější, ale tímhle mě už dnes tvůrci asi fakt neopijí. Přitom měl snímek k dispozici zajímavé téma "co je vlastně v zájmu dítěte", ale nabídl jen to, co jsme všichni viděli už stokrát jinde. Škoda. Jako pohodovka na večer ale určitě dobrý.

  • 10.7.2017  15:41
  Příběh služebnice (TV seriál) (2017)
  *****

  1. SÉRIE (90 %): Dokonalé to určitě nebylo, ale dostatečně poutavé a silné určitě ano. Souhlasím s názory, že mi chybělo více informací o Gileádu. Neříkám, že jsem hned v prvním díle potřeboval vědět úplně všechno o systému Gileádu, ale časem bych alespoň pár informací rozhodně uvítal. Osobně jsem čekal také více gradující a velkolepější finále, ovšem nepochybuji o tom, že se ho ještě nedočkáme. Seriál má beze sporu obří potenciál a věřím, že pokud se téma chytne za správný konec, mohou vyždímat následující řady ještě více. Každopádně první řada byla super. Napínavá, nepředvídatelná, emotivní. Atmosféra naprosto špičková a herecké výkony obecně bezvadné, mnohdy naprosto geniální. Kupříkladu na Elisabeth Moss jsem si pár dílů musel zvykat, ale taková Yvonne Strahovski nebo Ann Dowd, to jsou fakt naprosto přesně zahrané role. Knihu jsem nečetl, ale absolutně mě vyrazilo dech, že byla napsána v 80. letech. Člověk by řekl, že takový námět může být pár roků starý a ono prd... Nevím tedy jak kniha, ale seriál působí velmi vyspěle, ačkoli by to mohl být klidně teen materiál alá Hunger Games, pokud by obsadily herce o deset, dvacet let mladší. Celkově tedy nadšenost a hrozně moc se těším na pokračování. PS. Dost cool mi přišel ten wtf výběr písní v prvních dílech.

  • 21.5.2017  01:21
  Eurovision Song Contest 2017 (TV pořad) (2017)
  ***

  No, sice to loňskému ročníku nesahalo ani po kotníky naprosto v žádném ohledu, ale jako vyložený propadák bych to zase neviděl. Nebylo to sice výjimečné ani co se týče organizace, ani soutěžních písní, a dokonce ani samotných tří večerů, ale Eurovize to byla podle mě prostě taková, jakou byste očekávali. Prostě státy soutěží, něco je super, něco méně, něco vůbec, pak hlasování, body (mnohdy samozřejmě politické), pár překvapení, výsledky a tečka. Pokud beru v potaz, že to byl slabší ročník, co se týče songů, pak jsem alespoň spokojený s konečnou TOP 2. Ačkoli teda za mě Nizozemsko a Velká Británie. Každopádně snad to bude za rok lepší, a to i co se týká úspěchu ČR... :)

  • 19.5.2017  12:32
  Jedna noc (TV seriál) (2016)
  **

  Rozumím tomu, že někdo chválí herecké výkony a možná i pár dalších filmařských kvalit, ale to je tak všechna chvála, co dokážu pochopit. Hned ze začátku je mi záhadou, proč to proboha mělo 8 dílů? Dokážu si to představit v pohodě jako jeden celovečerní film, protože milión věcí mi tam přišlo navíc a absolutně mě nezajímaly. Proč se tam třeba tak dlouho řešil život ve vězení, nemoc právníka atd.? Kromě pilotního a finálového dílu jsem u toho pokaždé usnul, vážně mi to přišlo děsně nudné a pořád jsem se rozčiloval, ať už jdou konečně k věci. Člověk by si alespoň myslel, že ty vedlejší dějové linky budou mít nějaký význam v celkovém měřítku, ale vůbec. Ta zbytečná vata kolem, která nesouvisela s dějem, mě fakt doháněla k šílenství. Vždycky jsem si říkal, že by to mohlo začít třeba o půl hodiny déle a divák by v podstatě o nic nepřišel. No a pak přijde závěr, který mě teda zklamal na plné čáře. Pro tak neuspokojivé finále jsem se teda nemusel tolik hodin nudit. Sečteno podtrženo, tohle byl pro mě totálně zbytečný čas a absolutně nevýrazný počin, který mi za chvíli vyšumí z hlavy a za rok si nevzpomenu ani na jednu scénu. A přesně to je ten moment, kdy je mi filmařská kvalita v podstatě k ničemu, protože emočně to bylo jedno velké nic.

  • 18.5.2017  13:00

  Vůbec jsem nevěděl, že se jedná o remake mexického filmu Bez návodu, což je snímek, který mi teda zrovna nějak extra vydařený nepřijde. No a tohle je obzvlášť zbytečný remake. Opět jsem se teda usvědčil, jak špatně napsaný je scénář. Primitivní, předvídatelný, plný klišé. Máte pocit, jak kdybyste všechno stokrát viděli jinde. Jako komedie to není vtipné a jako drama je to kýčovité, dost často to i nudí. Pokud nemáte vyloženě chuť na typickou špatnou dramedii (možná spoiler) alá "otec volnomyšlenkář, musí vychovávat dítě, ze začátku to má těžký, pak přijde sblížení, dělá všechno pro dobro děcka, vážná nemoc, myšlenka na závěr", pak určitě nebrat. Nedivím se, že se spousta lidí upřímně dojme a bude se jí to líbit, ale že to má zde přes 80 %, to už mi moc jasný není.

  • 3.5.2017  22:31
  13 Reasons Why (TV seriál) (2017)
  ***

  1. SÉRIE (55 %): Bacha, spoilery. Tak kde začít... Asi tím, že mě to celkem (hodně) zklamalo. Když jsem si před sledováním četl obsah a nadšené komentáře, jaká je to emotivní jízda alá The Perks of Being Wallflower, tak jsem se seriálem neotálel. Jenže ne. Hned ze začátku můžu říct, že opravdu nechápu ty pozitivní ohlasy. Jak je to silný, depresivní a filmařsky skvostný. Jak se to dostane pod kůži. Někde jsem snad četl, že 13 reasons why je ukázkový příklad šikany natočený jak podle příručky krizové intervence. Jako pardón. Ať se snažím o objektivitu, jak chci - řemeslně je to naprosto seriálový standard, se zavřenýma očima možná lehký nadprůměr, ale rozhodně jsem v tom neviděl nějakou filmařskou invenci, genialitu nebo cokoli, co bych měl potřebu nějak vyzdvihovat. Ani režie, ani scénář, ani střih, ani nic jinýho, co se tak vychvaluje mi nepřišlo nějak výjimečné. Možná trochu hudba. Herecké výkony celkem v pohodě, ale vyloženě sympatickou postavu, aby člověk pohledal. Celou dobu mi přišlo, že se postavy chovají naprosto nedůvěryhodně, absolutně jsem nevěřil, že by se něco takového mohlo stát. Ale někde v půlce sledování jsem zase četl, že na konci to do sebe všechno zapadne. Tak jsem se to dokoukal a... nic. Při nejmenším jsem očekával alespoň nějaké vypointování, ale ani to nepřišlo. No a teď konečně ty spoilery. Co se týká hlavní postavy Hannah, celkem by mě zajímalo, jak je vůbec možný, že někomu ta holka mohla být sympatická. Budu asi trochu zlej, ale fakt na mě od začátku působila jako protivnej spratek. Nejvíc mě ničily ty její patetický moudra o životě. Strašně se mi líbilo, jak to všechno vyprávěla jakože nejvíc "kůl grl" - jako víte co, život je bla bla, ale pak přijde rána... ale to si nechám na potom, to není předmětem týhle kůůůl pásky. Omg. Už vidím člověka, který je v kritickém stavu - tedy nahrává na kazety důvody, proč chce spáchat sebevraždu - a mluví takhle. A ještě mám jednu věc - kromě znásilnění mi snad každý další její důvod přišel jako naprostá malichernost, kterou zažil snad každý třetí (no možná druhý) člověk na planetě. Promiňte, ale po zhlédnutí seriálu jsem někde četl "kompletní soupis" důvodů, jakože co se chudince Hanně stalo, a docela jsem se musel smát. Dostala facku. Objevila se na seznamu nejhezčího zadku. Aha no. Tak, vykreslení šikany teda dobrý, ale mě to nezasáhlo ani omylem. Ostatní postavy mi jinak nepřišly taky moc zajímavé. Většina z nich neměla ani příliš propracovanou psychologii a když už tam někdo zajímavý byl, tak nedostal příliš prostoru (třeba Skye). No, a o nelogičnosti chování jednotlivých postav radši pomlčet. Dost věcí v tomhle seriálu asi nikdy nepochopím. A těch dalších otázek, co mám po finále! Vždyť to nejzajímavější jsme se ani nedozvěděli! Jak kdyby tomu pár dílů ještě chybělo. Co se stane s lidmi z pásek? Co se stalo s Alexem, proč to tam vůbec bylo? Jaký význam měly Tylerovi zbraně? Co udělají rodiče? Respektive jak to celé řízení dopadne? Ufff... No nevím, pokud mám zhodnotit těchto 13 dílů tak asi hodně SLABÉ tři. Dvě hvězdy jsem ale dal větším brakům, což 13 reasons why určitě není. V podstatě jsem jen kritizoval, ale nechápejte mě špatně. Mně to svým způsobem celou dobu děsně zajímalo a drželo si to moji 100% pozornost. Pořád jsem si říkal - ještě pár dílů a pak už to určitě přijde, to epický finále! Jako kdybych pořád věřil v něco zajímavého, ale v závěru nikdy nic. Jsem si ale naprosto jistý, že pokud by byla druhá řada, tak bych se stejně díval, protože pokud by se to teď chytlo za správný konec, potenciál by tam opravdu byl.

  • 21.4.2017  15:29
  Eyewitness (TV seriál) (2016)
  ***

  Z nelogického chování postav se mi popravdě udělalo nejednou zle. Celkově mi seriál občas připomínal béčkovou kriminálku na Nově, ale na druhou stranu to nenudilo a závěr byl alespoň dobře ukočírovaný, takže mě celkem i zajímal. Většina postav mi ale byla úplně šumák, tedy velmi špatná psychologie postav - jako divák jsem si takřka k nikomu nevybudoval vztah a nikdo si nezískal mé sympatie. Postava Lukase vyloženě na facku. Ale což už, zázrak to sice nebyl, ale dalo se to...

  • 6.4.2017  00:33
  Sedmilhářky (TV seriál) (2017)
  *****

  Plakát alá Zoufalky a žánr "komedie" mě nejprve bezvadně odradily, ale jsem neskutečně rád, že jsem do toho nakonec šel, protože WOW!!! Byl jsem téměř přesvědčený, že to nebude nic pro mě, ale musím říct, že je to nakonec jeden z nejgeniálnějších seriálů (minisérií), které jsem doposud viděl. Stejně jako ostatní uživatelé, ani já nevím, kde mám začít chválit. Luxusní scénář? Styl vyprávění? Střih? Nebo hudba? Tady bylo prostě všechno dobře - po filmařské stránce naprosto dechberoucí. Ale nejen po stránce filmařské. V podstatě už od Pilotu jsem byl neustále v napětí - kdo, co, jak? Bylo skvělé, jak si seriál s divákem hrál, překvapoval a boural očekávání. V podstatě každý díl byl neuvěřitelnej, ale u finále už jsem skoro fakt nedýchal a klepal jsem se nervama. Už dlouho mě něco tak emočně nepoložilo. Ta zvědavost po každém díle mi bude fakt chybět. Herecké výkony doslova fenomenální, věřil jsem všechno všem (a rozdával bych jedno ocenění za druhým). Snad každá postava byla naprosto přesně zahraná a zajímavě vykreslená, takový herecký koncert už opravdu hodně dlouho nepamatuju. Jedním slovem dokonalost, která má můj maximální obdiv a respekt. 100%

  • 29.3.2017  12:41

  Dramata ze života mám rád, ale za 1) scénář musí být alespoň trochu zajímavý, za 2) životní moudra by se měla vyhnout alespoň trochu klišé, za 3) se sentimentem by se mělo umět alespoň trochu pracovat. The Magic of Belle Isle je opravdu ze slabšího soudku, nejen, že se ve snímku tak nějak nic neděje, ale ještě se v rámci žánru servíruje kompletně vše, co znáte - asi aby se to zavděčilo každému. Není to vyloženě hrozné, ale lehce kýčovité mi to prostě přišlo.

  • 24.3.2017  15:28
  Mr. Church (2016)
  *****

  Moc milé překvapení. Pokud máte rádi podobná dramata, troufám si říct, že se vám Mr. Church prostě musí líbit... Filmařsky kvalitní a celkově velmi emotivní drama, které netlačí příliš na pilu, ale přesto umí pracovat s dynamikou. Prostě přesně tak, jak to mám rád... :)

  • 23.3.2017  22:27

  Trochu jsem se asi nechal strhnout zdejším hodnocením, protože jinak bych o to dost možná ani nezavadil. Dcerka představí švihlého přítele, tátovi se to nelíbí a dál to znáte... Jo přesně. Dál to znám a nic víc jsem nedostal, jak jsem si bláhově myslel. Film opravdu nenabízí nic nového, originálního a fakt jsem na něm neviděl vůůůbec nic zajímavého, abych pochopil zdejší přehypované hodnocení. Jestli jsem se za celý film zasmál jednou, tak je to ještě hodně, fakt... :) Přehnaný humor mám rád, ale zde mi nepřišlo vtipné skoro nic. Nechce se mi věřit, že ČSFD uživatelé tohle nechají dlouho v červené barvě... :)

  • 22.3.2017  13:16
  Kocour Bob (2016)
  ***

  Silné tři, možná slabé čtyři. Celkem se mi to líbilo, ovšem nějaké emoce se u mě dostavily až v samotném závěru. Především jsem měl problém s hlavní postavou Jamese, jelikož mi nebyla sympatická vůbec ničím, a tudíž jsem neměl potřebu ji nějak fandit. Další věc: nemusím kočky osobnost. V tomto snímku se mi ale kočka líbila. Aby taky ne, tvůrci filmu zde kočku vykreslili jako extra zlatíčko, kterou každý musí milovat - je hodná, milá, nikdy nezlobí... no a psi jsou zde naopak jako extra debilní raubíři. Takže vlastně palec dolů. :) Ale jinak ano, objektivně to není špatný film, jen je trochu jednoduchý a povrchní - a tím pádem funguje jen jako dobrá pohodovka na nedělní odpoledne.

  • 9.3.2017  14:01
  Lion (2016)
  ***

  Příběh se mi líbil moc, ale k filmu samotnému už mám bohužel plno výhrad. Pokud vezmu film jako celek, tak bohužel nedrží pohromadě, nějaké pasáže jsou skvělé, u jiných jsem ale usínal nudou (především v druhé polovině). Druhá půlka by si zasloužila trochu kvalitnější scénář i lepší režii, protože se kolikrát zbytečně vlekla - místo toho, aby gradovala. Závěr filmu se vás každopádně jistě dotkne, dokonce jsem po něm přemýšlel o 4*, ale ne, za mě jsou to silné 3*... :)

  • 7.3.2017  00:33

  Všechno tady už tak nějak bylo řečeno a asi se budu opakovat - The Edge of Seventeen je prostě super oddychovka, která "jen tak" plyne, ale po celou dobu baví. Možná by snímku prospěla nepatrně větší ambicióznost, ovšem pokud hledáte fajn snímek pro klidný večer, berte to všemi deseti, už dlouho jsem neviděl takovou mega pohodovku.

  • 1.2.2017  23:31

  Slasher to tentokrát v podstatě napsal za mě, s tím rozdílem, že jsem naopak filmu poměrně věřil. Ale v případě těchto nezávislých komorních dramat (údajně geniální ve všem), už nemůžu brát opěvující ohlasy asi tak moc vážně. Já teda třeba absolutně nechápu, co kdo tímle filmem chtěl říct a proč se rozhodl mě 137 minut unudit k smrti. Takže díky, ale příště beru snad i radši lístek na balet nebo operu.

  • 31.1.2017  20:55

  Uf, tak takovou citovou vydíračku už teda sakra dlouho nepamatuju. Nutno ale říct, že nejde o žádný kýč, jak by se to mohlo zdát po těch podprůměrných ohlasech z USA (jsem ale přesvědčený o tom, že to zapříčilo i zveřejněné video ze zákulisí). Neříkám, že je to filmařsky nějak mega výrazné a že není občas scénář lehce vyumělkovaný, ale rozhodně bych tomu nedal 40 % jak nějakému béčkovému rodinnému TV filmu. Mně se to naopak moc líbilo, byl to samozřejmě doják jak prase, brečelo celé kino... no dobrá, i já jsem měl párkrát co dělat, abych se tam hystericky nerozbulel hihi... :)

  • 19.1.2017  00:09
  Rozpolcený (2016)
  ***

  Film chtěl být za každou cenu tak strašně moc "creepy", že tak trochu zapomněl na sílu svého námětu a dost často to nepříjemně přepískl - ať už v podobě divných "cool vtípků" či fantasmagorie (takže ve výsledku vlastně není ani tak creepy, jak asi zamýšlel). Scénář byl prostě místy trochu pitomej a směšnej a párkrát se dostavila i nuda a nezájem. Ale je mi jasné, proč to mnozí budou vychvalovat do nebes (a tleskat na předpremiérách), ovšem mě tenhle rádoby psycho horor teda neoslovil (ačkoli tam pár slibných momentů určitě bylo a nějaké ty filmařské kvality to má také). Za mě mezi 2 a 3*, ale tak budu trochu objektivní, že jo.

  • 14.1.2017  02:17
  Zpívej (2016)
  ***

  Musím říct, že jsem čekal mnohem větší pecku. Není to špatné, ovšem je to příliš dětské (víc než by muselo být) a humor šel tím pádem zcela mimo mě. Doufal jsem, že to bude více parodovat talentové soutěže a že se to tak nějak celkově více odváže, ale o tom nemůže být ani řeč. Škoda, výsledek je poměrně tuctový, ačkoli potenciál byl obrovský.

  • 5.1.2017  00:24
  La La Land (2016)
  ***

  Filmařsky skvělý film, který mě však osobně naprosto nezasáhl. Čekal jsem o hodně víc a upřímně vůbec nechápu, proč se snímek vychvaluje až do nebes a dělá se z něj pomalu TOP pecka desetiletí. Whiplash si mě získal tisíckrát víc, tak snad příště...

  • 4.1.2017  01:09
  Pasažéři (2016)
  ***

  Ona to byla už od začátku tak trochu krávovina, ale nutno říct, že poměrně zábavná a svým způsobem mě po většinu stopáže bavila. Čím víc se to ale blížilo ke konci, tím víc to bylo pitomější... Snímku hlavně podráží nohy zbytečná překombinovanost a nevyhraněnost (chytré sci-fi, akce, romantika nebo co sakra?). Někdy si ze sebe dělá srandu, jindy je vážný jak nevím co. Námět byl fajn, ale nemyslím si, že to byl nějak šťastně využitý potenciál. Bral bych to spíš jako komornější romantické sci-fi. Výhrady mám trochu i k hereckému výkonu Jennifer Lawrence - role ji imho nesedla, ale na druhou stranu vzájemná chemie mezi herci celkem fungovala. Vizuálně zajímavé... Celkově prostě rozporuplný pocit. Nemyslím si, že červená barva se tu dlouho ohřeje. 60 %

  • 31.12.2016  01:17
  Neerja (2016)
  *****

  Na Neerju jsem se díval pozdě v noci, ale snímek mě naprosto vtáhl do děje, byl jsem pořád v napětí. Po skončení filmu mi bylo fakt smutno - až se mi z toho všeho chtělo brečet, emočně mě to dostalo fakt na 100 %. Musím ale říct, že mě snímek překvapil i svými filmařskými kvalitami, od Indie jsem takhle slušné zpracování nečekal. Celkově opravdu extrémně silná nálož, dost mě mrzí, že se takto zajímavý film nedostane více mezi lidi, určitě by si zasloužil mnohem větší pozornost.

  • 28.12.2016  21:05

  Přiznám se, že jedničku si v podstatě nepamatuji, jen vím, že mě minula. Na dvojku by mě tím pádem ani nenapadlo jít do kina, ale vzhledem k tomu mega boomu, jsem se tam nakonec také náhodou ocitnul... :) Nečekal jsem od toho vůbec nic, ovšem musím říct, že špatné to určitě nebylo Tu skvělou návštěvnost a nadšené recenze tedy jsem schopný pochopit, na druhou stranu však chápu i kritičtější ohlasy a připomínek bych měl k filmu také spoustu. Mimo mě šly například prvoplánové náboženské vtipy, nepochopil jsem "VIP role" (proč tam vlastně byly?), příběh mi přišel takový tuctový... ale nevím, mě tento "český pohádkovský humor" obecně nějak nebere, tak třeba jsem i trochu neobjektivní... Oceňuji ale třeba pěkné prostředí, hudbu a výpravu, bylo to i moc pěkně zahráno, filmařsky v podstatě opravdu fajn. Věřím, že si pohádku užije opravdu celá rodina, jen mě to prostě osobně nějak více nezasáhlo stejně jako v případě prvního dílu.

  • 17.12.2016  00:53
  Příchozí (2016)
  *****

  Asi největší sci-fi překvapení za posledních x let. Dost jsem se bál, že půjde o nějakou magořinu s mimozemšťany. V podstatě jsem do kina šel jen tak mimochodem a vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. A teda wow! Můj zážitek ze sledování moc nedokážu slovy popsat, mělo to v sobě opravdu něco výjimečného. Naposledy jsem měl takový pocit při sledování Donnieho Darka (což je sakra dlouho), tedy takový pocit typu "mindfuck jak blázen, ale čert to vem, i když spoustu věcí nepobírám, stejně mě to fascinuje". Filmařsky navíc SKVOSTNÉ, naprosto jsem byl nadšený z těch všech nádherných záběrů doplněných neuvěřitelně poutavou hudbou, samozřejmě excelentní režie, střih, kamera, celkově nádherná gradace a jakési věčné napětí. Amy Adams úžasná (letos měla fakt dobrý rok, už v Nočních zvířatech byla skvělá), fakt doufám, že jí ten Oscar letos už vyjde. Jinak se mi líbily všechny ty diskuze a příspěvky po zhlédnutí na téma "jak jsi to pochopil/a", kde každý přispěl úplně něčím jiným... :) Ale už se zas zbytečně zakecávám. Tenhle snímek si stejně zaslouží jen komentář typu "ozbrojující" nebo tak něco. Jediný, co jsem chtěl v podstatě říct je to, že Příchozí jsou zážitek a opravdu mě mrzí, pokud si to někdo nedokáže užít. Takový film přijde fakt jednou za čas. Na toto téma už však zde více méně kolegové napsali dost kvalitní komentáře, absolutně TOP jsou závěrečné dvě věty od Isherwood, které dokonale shrnují mé bezprostřední pocity po skončení filmu.

  • 16.12.2016  02:54

  Tak tohle mi sedlo. Při sledování jsem se trochu bál, že snímek přijde s nějakou rádoby šokující pointou na závěr (jakože je hlavní postava třeba šílená či ještě větší fantasmagorie) jako to má v poslední době ve zvyku x jiných thrillerů, které mě silně přestávají bavit a mnohdy i iritují. Naštěstí to není případ Nočních zvířat. Film jde naopak tak trochu proti proudu a ve svém žánru je to naprosto něco jiného, nebál bych se tvrdit, že je to i tak trochu nenápadná perla. Je mi teda jasné, že ne každý to bude takto opěvovat, protože se nejedná o žádný mainstream - není to doslovný film a má to pomalé tempo, což věřím, že někomu bude vadit. Ovšem je to přesně ukázkový příklad toho, že napětí se dá vybudovat třeba i jen spojením geniálního střihu s geniální hudbou. A pak taky ta práce s tichem, neuvěřitelný! Po celou dobu sledování jsem měl celkem hodně nepříjemný pocit, neustále jsem byl napjatý, prostě a jednoduše parádní budování atmosféry. Po skončení jsem si akorát říkal, že bych to potřeboval hned zkouknout znovu, aby mi stoprocentně došly všechny souvislosti (a že by jich asi bylo, snad se k tomu brzy dostanu). Každopádně bezva propojenost a myšlenka, která mi v žádném případě nedošla hned. Víc takových thrillerů, prosím!

  • 24.11.2016  18:07

  Už v prvním filmu Zejtra napořád od Rudolfa Havlíka jsem si všiml záblesků velmi pěkných filmových momentů a potenciálu, bohužel to ale nedrželo pohromadě a scénář byl vyloženě slabý. Pohádky pro Emu už jsou ale úplně na jiné úrovni a ze snímku mám fakt radost. Návštěvu českých filmů v kinech pečlivě zvažuji, nicméně už trailer mě velmi zaujal a po zdejším hodnocení jsem neváhal. Film je opravdu pěkný a umím si představit, že se z toho časem může stát třeba i částečně česká pohodová klasika na Vánoce, je to přesně takový ten sympatický typ filmu pro celou rodinu. Občas to pobaví, občas to i lehce dojme a na české poměry je to více než nadprůměr po všech stránkách. Byla tam vidět určitá inspirace ze zahraničních snímků, mě osobně to však nijak nerušilo. Krom toho Geislerové i Vetchému role opravdu báječně sedly. Za mě určitě palec nahoru.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace