Handle

okres Jičín

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 28.2.2020  01:13
    V síti (2020)

Obával jsem se, jestli nepůjde tak trochu o hype, ale kdepak. Technicky v podstatě bezchybné (od režie až třeba po geniální hudbu) a emočně velmi dobře vystavěné. Člověk by řekl, že z toho vznikne "jedna velká depka", ale dokument je i odlehčen příjemným humorem, za což můžou tvůrci děkovat především autentickým protagonistkám, kteří hrají opravdu výborně. Vzhledem k tématu se tedy i celkem dost nasmějete, snímek však na druhou stranu i tak zvládá mrazivě ukázat danou problematiku. Troufám si říct, že V síti se stane důležitým dokumentem, o kterém se bude ještě dlouho mluvit - a přeju mu to. Dokument totiž funguje naprosto ve všech ohledech a tu mega pozornost si proto rozhodně zaslouží. Možná jen škoda, že jsem se nedočkal ještě více emotivních scén jako bylo dojetí u dvacetiletého kluka. Ale jinak za mě jasně plný počet a velký respekt.

• 25.2.2020  00:00
    Parazit (2019)

Docela netradiční filmový zážitek asi ano, ale po těch opěvujících ohlasech jsem rozhodně čekal víc. Mix žánru i míra bizarnosti sice ok, ale i tak jsem teda už viděl mnohem lepší creepy filmy napříč žánry. Pořád jsem čekal větší gradaci, dynamiku, napětí a místo "šokujícího" závěru, kde se úplně zbytečně jelo na sílu, bych mnohem více ocenil poctivé budování atmosféry. Sice mě to i tak bavilo sledovat celou dobu, ale emočně se mě to jednoduše nedotklo.

• 21.2.2020  14:06

Na Taylor Swift mám v podstatě neutrální názor a přesně v tomhle "neutrálním duchu" byl vlastně i tento dokument. V podstatě jsem moc nepochopil, co se zde chtělo vyprávět - skákalo se od jednoho ke druhému, ale celou dobu se klouzalo pořád hrozně po povrchu a bylo to všechno strašně nezáživné až neupřímné. Vlastně si nemyslím, že jsem Taylor nějak víc "poznal" a z dokumentu si nyní vybavuju už jen to, že je Kanye West idiot a že se Taylor asi po deseti letech své kariéry odhodlala vyslovit svůj politický názor. No nevím, asi jsem prostě náročnější divák na tyhlecty životopisné dokumenty...

• 21.2.2020  13:42
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Já tomu jako asi filmařské kvality neupírám, ale po pár dílech jsem si už musel nastavit rychlost přehrávání na 1,2x, pak dokonce na 1,5x a stejně to nepomohlo a nudil jsem se jak prase vesele dál.

• 15.1.2020  23:42

Černý humor nemám moc v lásce, ale Králíček Jojo překvapivě zafungoval. K této tématice si vlastně ani moc neumím představit lépe zvládnutou komediální vložku. A určitě k tomu přispěl skvělý scénář, režijní uvědomělost a krásné herecké výkony (dost jsem čuměl, že třeba takový Roman Griffin Davis zvládnul svou první hereckou roli s takovým přehledem - myslím, že má před sebou opravdu skvělou kariéru). A finále s Heroes mi nostalgicky připomělo The Perks of Being a Wallflower, takže mé srdce plesalo. Podtrženo, sečteno, celé to bylo tak nápadité, že klidně zaokrouhluji na plný počet a moc rád tenhle snímek doporučím komukoli.

• 10.1.2020  17:06
    Dobré místo (TV seriál) (2016)

1. SÉRIE (70 %): Mega originální koncept, který mi však osobně nepřirostl k srdci okamžitě a tak mi první díly tahle podívaná přišla jako pouhá blbina na vypnutí mozku. The Good Place je ovšem chytřejší než by se mohlo na první dobrou zdát a jak šel čas, tak mě stále víc a víc zajímalo, kam se to celé bude posouvat. Scénář je opravdu výborný, vtipný a svěží.Kristen Bell navíc role až nevídaně sedla a i zbytek castu je hodně dobrý (třeba taková D'Arcy Carden v roli Janet mě fakt baví). Závěrečný díl navíc (mile) překvapil a jsem dost zvědavej, jak se tvůrci poperou s další řadou. // 2. SÉRIE (70 %): Díky opravdu skvělému twistu z posledního dílu první série měla 2. řada velmi zábavný rozjezd a první dva díly byly tak pro mě zatím vrcholem seriálu. Pak to šlo lehce dolů (ale nijak závratně), ale v poslední třetině to zase nabralo dost slušné tempo. Potěšilo mě, že scénář je schopen stále překvapovat a pokud zrovna ne, herci to jsou celé schopni i tak utáhnout. Kvalitativně je na tom 2. řada dost podobně jako ta první, takže rozhodně žádná sestupná tendence. // 3. SÉRIE (65 %): Místy opravdu můžete cítit, že tvůrcům prostě dochází dech a docela dost se seriál začíná opakovat. Naštěstí se i přesto několikrát dostavila invence a o žádný větší kvalitativní pád se tak nejedná. Ale první dvě řady jsou určitě lepší. // 4. SÉRIE (60 %): Trochu mě zamrzelo, že v závěrečné řadě už The Good Place nepřinesl absolutně nic nového (možná závěrečný díl je alespoň v rámci možností docela uspokojivý). Párkrát jsem se i vyloženě nudil a jestli se třetí řadě vytýkalo, že je to stále jedno a to samé dokola, tak tady to bohužel platí dvojnásob. Slaboulinké 4 hvězdy ale seriálu nechám už jen za svou osobitost.

• 8.1.2020  01:20
    Na nože (2019)

Neskutečně milé překvápko. Věřil jsem, že to bude fajn, ale takovou pecku jsem rozhodně nečekal. Celých 130 minut jsem se opravdu bavil a nechal se jen tak unášet úžasnou režijní invencí. Scénář je chytrý a celou dobu vás tak film dokáže překvapovat (nejen) svou královskou uhozeností. Jestli něco miluju, tak to je uvědomělá hra se žánry a sebeparodie (a že se zde opravdu extrémně blbne za pomocí nejrůznějšího klišé). Snímek si dělá srandu v podstatě sám ze sebe, zároveň však není předvídatelný a paradoxně fungující je i ta "krimi story". Herecké výkony samozřejmě naprosto bezchybné. Fakt jsem se nasmál a za mě jednoznačně plný počet už jen za tu nevídanou originalitu.

• 3.1.2020  22:06
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

1. SÉRIE (60 %): Nedivil bych se, kdyby Sex Education bylo cool pro puberťáky, ale, že to bude obdivovat celé mé okolí pomalu jako nějaký filmařský klenot, to už se divím dost. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, seriál má naopak i velmi dobrá místa, ale jako celek to nedrží pohromadě. Párkrát se nějaký ten vtípek povede, ale v zápětí se vše přepálí (a nebo nevím, jestli jsem tak starý, že už mi nepřipadá vtipné, když po sobě postavy blijou? :)). Nemyslím si ani, že se citlivě propojila komedie s dramatem. Jak kdyby seriál nechtěl být ani jedním a nebo ještě nenašel nějakou dobrou rovnováhu mezi žánry. Osobně by se mi i více zamlouvalo drama pojetí, protože ty všechny drama záblesky mi přišly většinou mnohem víc povedenější než komediální linka, ale chápu, že to nejspíš nebude směr, kterým se seriál bude ubírat. Každopádně věřím, že by další řady možná i mohly překvapit, jelikož jsem seriálu přišel trochu víc na chuť opravdu až zhruba v polovině.

• 3.1.2020  21:44

Pořád jsem nevěděl, jestli dát tři nebo čtyři, ale tak když jsou ty Vánoce no... Kouká se na to totiž po většinu stopáže fajn, je to milé, sice docela neoriginální, ale jinak roztomilé. A na druhou stranu - když se o originalitu tvůrci pokusili ke konci, tak to docela zmrvili a vlastně bylo lepší vše to milé a neoriginální před tím. Nicméně čekal jsem to i horší a linka s rodinou, vánoční atmosféra a sympatický výkon Emilie Clarke to nakonec vyrovnal, že převládá spokojenost. Jen od toho prostě nečekat nějaké super velké dílo.

• 11.12.2019  01:36
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (45 %): Drama / Krimi / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Romantický. Jo, tak přesně takovej miš maš to je, ale nic z toho pořádně nefunguje. Při sledování jsem alespoň stále doufal v nějaký hlubší přesah nebo uspokojivý závěr, ale celá řada jde odnikud nikam a snaží se jen o jakýsi rádoby cool feeling. U mě tahle překombinovaná slátanina s extrémně nesympatickými postavami teda bohužel nezafungovala vůbec.

• 8.12.2019  16:50
    Výjimeční (2019)

Chvíli mi trvalo než jsem se do toho položil (začátek mi přišel téměř až nezáživný), ale na konci jsem měl co dělat, abych se nerozbulel a byl jsem vážně dojatej. Opravdu nevídaně skvěle vygradováno. Nejlepší na tom je, že to ani nebyl kalkul a všechny ty emoce to zvládá vyvolat i bez srdcervoucích dialogů, pláče, afektu a jiných hollywoodských patosů (vlastně se tam mnohdy ani nic neděje, neříká a jen čučíte na různé záběry ve spojení s výbornou hudbou). Ani to teda moc nestojí na nějakém pevném základu nebo silnější příběhové lince (což je možná i trochu škoda), jen si to tak plyne a vy prostě sledujete jednu organizaci, která pomáhá autistickým dětem. Dokonce zde není ukázána ani žádná dojemná historie jednotlivých postav, vše je to natočené téměř až dokumentárním stylem tady a teď, a proto bych se ani nedivil, pokud by to na někoho působilo trochu nudně. Pro mě to byl ale bezesporu mega silný zážitek. Při závěrečných titulcích bylo v kině hrobové ticho a já jsem si připadal i tak trochu jak vůl, jaké někdy v životě řeším blbosti. Musím také upozornit na to, že mi to rozhodně nepřišlo jako komedie, naopak mi bylo z filmu strašně smutno. Rozhodně ale bravurní ukázka toho, jak moc těžký život mají handicapovaní. Francouzi opravdu umí výborně zachytit nejrůznější sociální témata a zanechat v divákovi obrovskou stopu, čehož si fakt cením.

• 6.12.2019  16:24
    Vlastníci (2019)

Když jsem četl obsah filmu, herecké obsazení a všechny ty nadšené recenze, věřil jsem, že to bude fakt dobrý. Ale další ČSFD fail v hodnocení je tady. Fakt jsem trpěl. Jestli je tohle povedená komedie, tak se distancuju od jakéhokoli smyslu pro humor, jelikož mi bylo v kině vyloženě trapně a nepřišlo mi vtipné lautr nic. Zoufalá ukázka toho, jak nejsme schopni ukočírovat film, přestože MÁME výborné herce i dobré náměty. Pravda, občas byla opravdu ve snímku vidět filmová invence (např. střih) a herci hráli bezesporu jak o život, ale všechno je to prd platné, jelikož zde bylo všechno tak moc přehnané, že každý dialog či vtip je vlastně předem zabitý. Originalitu i herecké výkony bych tedy sice mohl pochválit, ale vzhledem k tomu, že se vše milionkrát zopakuje a totálně přepískne, to je z toho tak jako tak prvoplánová trapárna, která má k nějaké chytré konverzačce na míle daleko. Pardón, ale v první řadě mi přijde, že Češi se teda pořád dokola smějí stejným stereotypům o gayích (stačí vlastně, když je tam nějakej dement, co řekne slovo "buzerant" a už je to evidentně velká švanda), cizincích (aneb říkáme Číňanka i když to je Japonka, taky neotřelej a velice chytrej vtípek), buranech (burani rozhodně nesmějí chybět v žádné právě české komedii, to by teprv nebyla ta pravá bžunda) a už tenhle fakt mě osobně dost neba. Když se zde ale jeden a ten samý "vtip" zopakuje za pouhých pár minut snad milionkrát, tak opravdu nechápu, o čem všichni tak básní. Stokrát se totiž musí zvednout ruka, že jako nechápe hlasování, stokrát se musí dát vizitka, že má na tohle a tamto firmičku a stokrát se řekne, že to je střet zájmů... teda právě neřekne, abychom dostatečně viděli, že daná postava je naprosto dementní, že jo. Prý by nám také měli některé postavy připomínat lidi z našeho okolí, ale upřímně nechápu, jak by to mohlo být možné, když je chování každé postavy totálně nereálné a do extrému hnané. Jakože jo, například mám ve svém okolí nějakou tu "chytrolínku", ale rozhodně není tak blbá, aby opravovala úplně každou větu jako Melíšková. Proto jsem se s žádnou postavou nedokázal ztotožnit (přesto nejreálnější i nejlépe napsaná byla asi Voříšková). Potenciál filmu slušný, ona myšlenka s domovskou schůzí je víc než slibná, ale z tohodle výsledku mi bylo fakt ouzko. Hvězdička jen a jen za snahu, zábava by za mě jinak byla totiž opravdu na odpad - všechno bylo extrémně křečovité a nepřirozené.

• 5.12.2019  16:51

Slabé čtyři hvězdy stejně jako jednička. Je to fajn, nicméně co se animáků týče, tak opět nic výjimečného. Proč si to lidi až tak zamilovali mi je proto stále záhadou - myslím, že snad každý rok se objeví minimálně jeden o třídu lepší animák. Nebýt navíc Olafa, tak jdu mimochodem rozhodně i o hvězdu níž, to je jasnej tahoun filmu... :) Vlastně ani nevím jak jednička (protože si ji upřímně už ani moc nepamatuju), ale docela mi vadilo, jak film pokaždé něco rozjede, ale při stopáži 103 minut to samozřejmě nemá šanci dotáhnout do konce - zbytečnost některých postav a scén byla do nebe volající. A to nepočítám, že čtvrtinu filmu zabírají písničky, které děj neposouvají ani o mák. Scénář měl přitom docela potenciál, ale jako celek to moc nefungovalo - chyběly prostě větší emoce. Na druhou stranu vynikla právě většinou ta vata a určité segmenty (např. scénka Olafa). Velký palec nahoru má u mě nicméně song Into the unknown, který je pro mě dokonce i lepší než minulé Let it go. Snad se jen u potenciální trojky (která po tom komerčním úspěchu bez tak vznikne) dočkáme trochu větší originality.

• 5.9.2019  20:52
    A Million Little Things (TV seriál) (2018)

1. SÉRIE (85 %): Inspirace z This is us je zde cítit hodně, ne vždy se to sice seriálu daří na 100 %, ale více méně od začátku do konce to byla dost příjemná oddychovka - téměř každý díl si držel úroveň a mělo to spád i emoce. Pravda, občas to bylo zbytečně moc sentimentální a některé dialogy typicky americko-patetické. Ta přílišná srdceryvnost je ale moje jediná výtka, za sebe jsem si to jinak užil dost a jsem rád, že se pokračuje dál.

• 13.8.2019  18:19
    Slunovrat (2019)

Tak díky moc, teď už myslím, že jsem viděl fakt všechno... :) První, co mě při sledování napadlo, že pokud se ještě někdy obnoví Scary Movie, tak Slunovrat bude určitě první na ráně... :) Nechápejte mě špatně. Já si opravdu stále myslím, že Ari Aster je neskutečnej talent, kterej má režijní cit a smysl pro detail. Předvedl to teda hlavně minule, ale i Slunovrat má filmařsky samozřejmě nějaké ty světlé chvilky (hlavně první třetina). Ale proboha, já nepotřebuju civět 147 minut na překombinovanou rádoby šokující s.ačku, která je opravdu založená jen a jen na bizarnosti (protože do hororové, nebo pardon, spíš jakkékoli atmosféry to má na míle daleko) a kterou abych možná docenil, tak bych si po zhlédnutí musel pracně vygooglit všechny ty strašně chytré alegorie - protože v týhle zplácanině to snad kromě rejži nemůže fakt nikdo vidět - a jestli jo, tak teda všechna čest. Nicméně je zde docela společný problém jako v Děsivém dědictví (které bylo však milionkrát lepší režijně i herecky a mohlo se brát mnohem víc vážně): pokud Ari bude pořád tak moc tlačit na pilu a chtít za každou cenu akorát šokovat, tak výsledek asi nikdy dobrý nebude. Fakt si od něj přeju vidět trochu víc ukočírovaný a NEfantasmagorický film. Prosím, prosím. Když se prostě u hororu řežete smíchy, je fakt něco špatně (ahoj, sexuální scéno). Hvězdu dávám jen abych si udržel alespoň špetku objektivity, o které jsem tak trochu moralisticky (hihi) přednášel u Děsivého dědictví, jinak úplně subjektivně by tohle bylo na jasnej odpad a doopravdy asi můj nejhorší film v kině, kterej měl bejt "jakoby chytrej". Mno, tak teď si můžu jít asi už vygooglit všechny ty pseudointelektuální metafory pro rozchod, že? :)

• 13.8.2019  17:49
    Uteč (2017)

Plusové body za originalitu i fajn atmosféru především v první půlce, ale jinak mi to přijde hype jak blázen. Ani režie, ani scénář, ani herecké výkony nejsou na nějaké bůh ví jak nadprůměrné úrovni, takže v závěru se ten film dokázal asi opravdu jen pěkně odlišit, což je vlastně pro něj jedině dobře, ale já jsem si z toho na zadek teda nějak nesedl... :)

• 13.8.2019  17:43
    Eurovision Song Contest 2019 (TV pořad) (2019)

Ne moc zapamatovatelný ročník. Sice nebyl v ničem vyloženě příšerný, ale něco doopravdy zajímavého vlastně moc nenabídl. Upřímně jsem se u finále vyloženě nudil, protože co se týče letošních písní, tak tam to byl šedý průměr a nebýt Austrálie, tak umřu nudou i co se stagingu týče. Je fajn, že alespoň ČR na sebe může být letos pyšná, sice byla slabší konkurence, ale i kdyby ne, tak to bylo dostatečně dobré.

• 20.6.2019  21:31
    Neviditelné (2018)

Zbytečně nevýrazné. Z námětu se mohlo vyždímat opravdu milionkrát víc. Takhle to bezprostředně po zhlédnutí sice zanechalo docela fajn dojem, ale večer už mi celý film naprosto vyšuměl z hlavy. Minimum emocí, žádné zapamatovatelné scény, prostě hrozně moc se to drželo u země.

• 11.6.2019  20:49

Dvojka naprosto navazuje na jedničku v podstatě ve všem. Podle mě má však možná o něco nosnější příběh s přesahem a sympatičtější hlavní postavy, ale jinak je dvojka stejně tak silná jako jednička. Pokud jste však brali už i první díl jako sentimentální kýč, dvojce nejspíše také nepřijdete na chuť, tak bacha na to... Nic moc se totiž nezměnilo - můžete opět namítat, že je to citová vydíračka, můžete mít dokonce výhrady ke scénáři, ale nakonec vás to nejspíše stejně dojme a budete smrkat, stejně tak jako celé kino při mé návštěvě... :) Za mě osobně nicméně opět fajn podívaná.

• 29.4.2019  19:15
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (55 %): No, s odřenýma ušima ještě tři. Podle mě by námět potenciál měl, ale zpracování se mi teda moc nelíbilo. Výsledek je poněkud přehnaný, nevtipný a ne moc dobře zrežírovaný a napsaný. A musím říct, že ani casting mi nepřijde nijak extrémně povedený - třeba do role Drew Barrymore si umím představit mnohem vhodnější herečky. Přesto se však i tak v seriálu objevily dobré momenty a celkově mě to bavilo sledovat (prostě taková blbina na necelou půlhoďku no... :)

• 14.4.2019  16:28
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Hmmm... Tak první řada by se fakt měla hodnotit spíš podle dílu, protože ze začátku mě to teda moc neoslovilo - první díly byly imho celkem průměrně, postupně se to ale pořád zvedalo a zvedalo a zhruba ve druhé třetině to najednou nabídne TOP díly na 5 hvězd. Ovšem pak zase úroveň začala klesat a finále mě vyloženě zklamalo. Celkově mi to nakonec vychází na slabé 4 hvězdy, v rámci žánru je to rozhodně nadprůměr a po většinu stopáže si to zajímavě buduje atmosféru a pracuje s postavami. Příběh vás teda stále zajímá a zajímá, nicméně jsem čekal mnohem lepší pointu. Možná i méně zamotanou, protože jsem si docela jistej, že ne všechno jsem pochopil tak, jak jsem asi měl. Nicméně velká škoda, že gradace se zastavila někde u šestého, sedmého dílu a pak to ztrácelo dech. Každopádně druhé řadě dám rád šanci. 70 %

• 16.3.2019  14:29

Poznámky o nedostatečné filmařské invenci jsou sice možná trochu na místě, protože Zelená kniha je opravdu tak trochu feel-good hollywoodská šablona, která sází na jistotu, ale na druhou stranu nevím, proč by se za to film musel nutně kritizovat (nicméně chápu, že Oscar se obecně přeje spíše nudným artovinám a že to mohlo být pro někoho překvápko). Každopádně já si Zelenou knihu užil maximálně, snímek fungoval ve všech ohledech a ty dvě hoďky mi uběhly hned. Celková atmosféra a filmové postavy byly navíc natolik sympatické, že člověk jednoduše zapomene přemýšlet o nějaké hollywoodské šabloně a prostě se nechá vtáhnout tím příběhem. Navíc miluju, když se dokáže vkusně spojit drama s komedií a tady se to teda povedlo na 100 %. Plus opravdu krásný scénář jako bonus. Hrozně mi to připomnělo Nedotknutelní, jak po filmařské, tak po emoční stránce. Já bych mohl na tyhle filmy prostě klidně každý týden... :) // Po druhém zhlédnutí jsem tenhle snímek docenil ještě mnohem víc. Šel jsem na něj znovu do kina totálně náhodou a naprosto vyčerpanej a unavenej, že se teda asi prospím, když už jsem to jednou viděl, ale to nešlo... :) Hltal jsem opět každou scénu, bavil jsem se, smál jsem se a znovu jsem se nechal dojmout. Prostě dramedie, jak se patří.

• 9.3.2019  16:02

Sice nakonec slabé 4*, ale se srovnáním s jedničkou a dvojkou poměrně dost velké zklamání. Pocitově by to bylo snad i spíš za 3*, ale když jsem se mrknul, kterým animákům jsem třeba dal ty 3*, tak by to nebylo až tak fér, protože řemeslně i trojka patří ke špičce a vyloženě katastrofa to není vlastně v žádném ohledu. Jenže kromě nádherné animace je finálový díl o třídu níž co se týče příběhové linky, scénáře i emočního dopadu. O nějakém nosném příběhu nemůže být vlastně ani řeč, protože to celé šlo odnikud nikam. Scénář se opravdu moc nepovedl, což bych ještě jakž takž odpustil, ale proboha... Kde bylo nějaké budování atmosféry? Kde bylo nějaké napětí? Kde byly všechny ty emoce, které oba předchozí díly měly snad od začátku do konce? "Dračí atmosféra" na mě alespoň trošku dýchla snad jen v samotném finále, kdy jsem si uvědomil, co přesně jsem miloval na těch předchozích dílech a v čem byly tolik výjimečné. A stačí k tomu jedno slovo. EMOCE. A právě emoce v sobě závěrečný díl bohužel fakt nemá. Jednička i dvojka ve mně rezonovala ještě hodně dlouho, ale trojka hraje prostě na jistotu a já zcela jistě za pár týdnů (možná i dní) už úplně zapomenu o čem byla. Možná si to snížení na tři hvězdy ještě rozmyslím, protože tohle celkem fakt zamrzelo. Přál jsem trilogii epické rozloučení (a možná i konečně toho Oscara, který jim vždycky tak pitomě utekl), ale k tomu má tenhle díl bohužel na míle daleko.

• 1.3.2019  22:42
    MOST! (TV seriál) (2019)

Na začátek musím říct, že MOST! určitě není 100% šálek mé kávy (ačkoli mě to bavilo sledovat a spíš převládá spokojenost), ale objektivně je to vážně výborný počin a neskutečně odvážný a sympatický krok od ČT (která se dokázala vysmát vlastně i sama sobě - viz Pošta pro tebe). Nejvíc oceňuji, jak seriál neustále něčím překvapoval a boural očekávání. Jen na můj vkus často zbytečně přecházel do extrémů hlavně co se komediálních prvků týče (kvůli té zbytečné přehnanosti mi to mnohdy prostě vtipné nepřišlo). Jinak absolutně miluju ten wtf výběr hudby, kterej jak kdyby ztělesňoval celou podstatu seriálu - hraje tam snad úplně všechno napříč žánry, ale jako celek to prostě nějaký zázrakem funguje. No a herci samozřejmě na jedničku s hvězdičkou, bohužel ani nevím, koho dřív chválit - jestli naprosto uvěřitelného Hofmanna nebo Stárkovou (A Cinu) a její postavu Dáši, na kterou se asi bude opravdu dlouho vzpomínat a nebo třeba Čvančarovou, u které mě i tak trochu mrzí, že nedostala ještě větší prostor, protože pro mě si všechny ty komediální scény ukradla pro sebe a postavu jednoduché pipinky už snad ani nešlo ztvárnit líp. O tomhle seriálu by se dalo diskutovat asi celou věčnost, nicméně jestli vznikl v Česku nějaký výjimečný český seriál, tak je to určitě MOST! Ukočírovat takovej mix žánrů totiž fakt není žádná sranda a ačkoli pět hvězd dát nakonec nemůžu (podle mě se jen seriálu leccos odpustilo právě díky té originalitě a osobitosti), tak můj respekt má ohromnej a tu mega pozornost si určitě zasloužil.

• 10.2.2019  01:33

Musím se přiznat, že na základě traileru jsem čekal hloupou komedii, která tu skončí v černé (nejlíp v modré) barvě. O to větší šok pro mě byl, když zde Ženy v běhu po premiéře obdržely nad 80 % od diváků, každý mi to postupně začal doporučovat a ani recenze od kritiků nebyly tak špatné... až mě to teda nakonec samotného zlanařilo také. Musím říct, že hype to ale určitě trochu je. Není to ani tak filmařsky kvalitní a ani nijak extra vtipné (a už vůbec né originální nebo zapamatovatelné) jako se povídá. Ale uznávám, že jako oddechovka je to víc než sympatický a vlastně všem zúčastněným ten komerční úspěch docela přeju. A to i přes ty všechny občasné trapnosti, lacinější humor, slabší scénář pitomé dialogy, jednodušší psychologii postav a celkovou nereálnost příběhu. Škoda, že alespoň pár postav ve filmu nebylo trochu blíž k realitě a jen se v podstatě využívalo ženských i mužských stereotypů. Věcí, co mi vadilo, bylo teda fakt požehnaně, ale tak nějak pořád převládal pocit "jako jo, je to hloupoučký, ale nejde tomu nefandit" a navíc to bylo poměrně zábavné od začátku do konce, takže hluchých míst po málu. Každopádně víc než tři a půl hvězdy dát určitě nemůžu. Je to možná lehce nadprůměrný počin v rámci "pohodovky pro příjemný večer", ovšem... to je úplně všechno. Na druhou stranu jsem z toho cítil, že to byla vážně jediná ambice filmu a na nic víc si to ani nehrálo. Za mě osobně 60 %, ale nebudu se divit, pokud to někdo bude hodnotit líp i hůř... :)

• 17.1.2019  12:13

Ve svém žánru naprostá paráda. Možná jen místy lehce přitaženo za vlasy (ale mohlo by to být daleko horší), nicméně jinak feel-good bomba, která je tak pozitivní, že snad každému musí zákonitě zpříjemnit den (nebo teda už nevím, co jinýho by to mělo být:)). Každopádně i filmařsky je to podle mě velmi dobře ukočírováno. Stephen Chbosky po The Perks of Being a Wallflower opět překvapil a evidentně ví, jak pracovat s herci a neudělat už z dost sentimentálního námětu lacinej kýč. Moc mě bavil i neprvoplánový styl vyprávění - člověk by si řekl, že budou pokračovat ve vyprávění rodiče a ono prd. Zároveň se mi opravdu většina věcí ze snímku zdála celkem dost blízká realitě. Především postava ségry mi přišla skvěle ztvárněná (což tu docela málo zaznívá). Jinak samozřejmě obecně sympatické herecké výkony. Byl jsem prostě nadšenej. Hádám, že i knižní předloha by mohla být dost čtivá, určitě ji zvážím. Tak či tak mohu film rozhodně doporučit... a to snad úplně všem! :)

• 2.1.2019  02:49

Fajn odsýpající teen blbina na jeden pohodovej večer. Nic víc ani nic míň.

• 2.1.2019  02:38

Podobným francouzským komediím většinou podlehnu, ale tohle už jsem tvůrcům nesežral. Neříkám, že to nemá fajn místa, ale jako celek to nedrží pohromadě ani trochu. Aneb udělejme ze všech postav psychicky labilní jedince / smolaře / podivíny / handicapované - a ještě se veškerým těm problémům povrchně vysmějme. Přesně na tomhle principu to bylo založený a to mě nějak nebavilo - opravdu dobrý humor se podle mě tvoří jinak. A o tom, že je to celé nereálné, do extrému hnané a stopáž 122 minut je totálně nesoudná, už radši pomlčím. Čekal jsem opravdu mnohem lepší kvalitu a větší zábavu.

• 23.12.2018  21:49
    Grinch (2018)

Ta čtvrtá hvězda je asi spíš těma Vánocema, ale vlastně proč ne... :) Je to skvěle fungující vánoční pohodovka, kterou asi nebudete potřebovat vidět víckrát, nicméně skvěle navodí vánoční atmošku a pobaví - no a přesně to jsem od nového Grinche čekal. Že je to trošku klišé blbina a díru do světa to asi neudělá, jsem tak nějak tušil. Každopádně postavy jsou sympoši, humor je fajn a (asi těma Vánocema) to člověka dokáže i v závěru dojmout. Na mě osobně to jen mělo až moc "cool moderní" kabát a možná jsem to čekal i trošku víc dospělejší - místy jsem se přeci jen lehce nudil (nicméně alespoň je to film opravdu pro celou rodinu). Sečteno a podtrženo, od animáků čekám už trošku větší nápaditost, ale jako oddychovka na jedno odpoledne to bylo úplně v pohodě... :)

• 23.12.2018  21:38

Tentokrát tedy nic moc... :) Bez emocí, bez vtipu.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55