Handle

okres Jičín

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 24.6.2018  12:20
    In Your Eyes (2014)

Kdyby se spojilo Sense8 a In Your Eyes (respektive kdyby se z každého díla použila jeho největší síla), to by byla teprve pecka. In Your Eyes je nicméně nápaditá romantická komedie, která však nestojí ani na romantice a ani na vtipu, nýbrž právě na onom sci-fi námětu, který z tohodle smímku udělal poměrně originální záležitost. Sice to má k dokonalosti daleko, nicméně raději skousnu přeslazenost než překombinovanost v podobě Sense8.

• 12.6.2018  15:58
    Casual (TV seriál) (2015)

1. SÉRIE (60 %): Nenáročná oddechovka, která však nepřináší naprosto nic nového a zcela jistě zapadne mezi ostatní počiny ve svém žánru. Casual se sice ve většině ohledech pohybuje kolem lehkého nadprůměru, ale naprosto v žádném ohledu nezazáří ani nenabídne jedinej zajímavější moment. Což je možná největší problém seriálu, protože vás v podstatě ničím doopravdy nezaujme, pouze vás jakž takž uspokojí (to já někdy radši beru - dejme tomu - slabší scénář na úkor špičkové režie). Nicméně dám druhé řadě pravděpodobně šanci, upřímně ale ne kvůli kvalitám seriálu, ale jednoduše protože těch 25 minut skvěle funguje jako pohodová kulisa k vypnutí mozku. Mám pocit, že teď už mě druhá řada tedy může jenom překvapit... :)

• 9.6.2018  19:22

Je obdivuhodné, jak moc zábavný byl film, ve kterém se v podstatě nemluví. Režie ovšem přesně ví, co dělá (práce s tichem s hudbou, s dynamikou...) a atmosféra filmu je tím pádem funkční po celou stopáž. Jasně, scénář není bůh ví jak inovativní, závěr zrovna ne dvakrát uspokojivý a kdyby se ve filmu mluvilo, byla by to dost možná jedna velká tuctovka. Nicméně i přes pár nedokonalostí je to takhle se vším všudy vlastně jeden z nejoriginálnějších a nejzapamatovatelnějších počinů ve svém žánru, proto mé 4,5* zaokrouhluji nahoru. PS. U scény s hřebíkem jsem fakt trpěl.

• 6.6.2018  19:45

Né že bych Woodyho nějak extra zbožňoval, ale z nějakého důvodu jsem si myslel, že tento snímek se mi bude zamlouvat. Ale ani omylem. Přišlo mi to jako naprosto nudná věc pro bohémy s kýčovitým scénářem, která se snaží o jakousi "old school/feel good" komedii (přitom vtip abyste pohledali). Postavy navíc průhledné jak blázen. Nechápu to nadšení, mně to přišlo neskutečně povrchní.

• 22.5.2018  00:26
    Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad) (2018)

Horší než předloni, lepší než vloni. Show jako takovou jsem od Portugalska čekal trochu lepší, nicméně kvalita písniček nadprůměrná, postupy v semifinálových kolech v 90 % spravedlivé a výsledky finále jak takž také obstojné (ačkoli body především od "odborných" porot mě teda nepřestanou udivovat asi nikdy). Za mě nejlepší vystoupení určitě Irsko. Ale úspěch ČR teda opravdu wow! :) Že budeme ve finále čtvrtí v diváckém hlasování by mě ani ve snu nenapadlo! :) Nicméně Mikolas nás reprezentoval opravdu výborně. Jsem docela zvědavý, čím to chce ČT v budoucnu překonat, ale palce držím v každém případě. Pokud Čechy zajímá tak hojně různá sportovní utkání, proč by musela Eurovizie (jako největší hudební utkání) mít v ČR tak tragickou sledovanost? Neříkám, že to nemá své mouchy, ale nemyslím si, že je to trapná show jako občas slýchám.

• 12.5.2018  20:27
    Já, Simon (2018)

Ačkoli se netajím tím, že podobné filmy miluju, tohle je beze sporu jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) coming of age filmů vůbec. Sice je to možná místy americký víc než se sluší (ale to já vlastně miluju taky, haha) a hádám, že to může být celkem utrpení pro všechny cyniky (třeba takový závěr na ruském kole), nicméně pokud hledáte nějaký mega feel good snímek, nemůžete snad sáhnout po ničem lepším. Je to přesně takový ten typ filmu, kde vás i v hloubi duši mrzí, že nežijete v takhle "perfektním světě" přesně tak, jak filmové postavy. Pohledy na ty dokonalý americký párty, kde je ranec srandy, kámoše v autě pijící ledový kafe a rodinu, která snad dělá a říká přesně to, co byste si přáli slyšet, ve mně opět tak trochu probudila touhu vrátit se na střední... :) Nicméně je mi jasný, že cynik o filmu zase řekne, že není reálný a všechno je tam "dokonale sluníčkový". Jenže s takovým tvrzením paradoxně nesouhlasím. Je to možná "teen" film, ale rozhodně to není prostoduchý snímek bez hloubky. Naopak jsem neviděl film, který by lépe přiblížil problematiku coming outu a zároveň by nezobrazoval gay komunitu jako nadržený růžovoučký pitomce s pseudo problémy (pardón, ale nejsem fanda všech těch artových LGBT filmů). Ale zpět k tématu coming outu: Simonovy pocity byly pro období coming outu naprosto typické (důležitost anonymity, obava z reakcí okolí a z toho, že "všechno bude jinak"), a tak má i přes svoji "americkost" k realitě blíž než by se mohlo na první pohled zdát. Moc se mi také líbilo, že ačkoli je coming out zcela jistě pro mnohé náročnou životní etapou, film z něj na druhou stranu nedělá po celou stopáž zbytečně dramatickou vědu, ale naopak občas toto téma dokáže vkusně odlehčit a zasmát se všem těm stereotypům o gayích (muzikálové číslo nebo již trailerová legendární scéna "Jsem hetero"). A nejlepší na tom všem je, že Love, Simon rozhodně není film pouze pro LGBT komunitu, troufám si říct, že má potenciál emočně zasáhnout v podstatě kohokoli - v první řadě je to totiž snímek o dospívání, ve kterém si každý najde to svoje. A za ty neuvěřitelný emoce může nejen skvělý scénář a režie (která naprosto ukázkově umí sladit drama a komedii a přesně ví, kdy zvážnit a kdy zase odlehčit), ale i trefný soundtrack (ach, Bleachers) a výborné herecké výkony v podstatě většiny zúčastněných (nejen skvělý Simon jako Nick Robinson, ale třeba i rodiče v podání Josh Duhamel a Jennifer Garner nebo kámoška Katherine Langford, která byla oproti protivné "Hanně" z 13 reasons why asi tak milionkrát sympatičtější, že se najednou vyloženě těším na její další filmy). Mohl bych takhle asi chválit fakt do nekonečna, ale jednak si myslím, že už jste si všimli poměrně dlouhého komentáře (který možná ani nikdo nedočetl až sem, haha) a druhak si myslím, že tenhle film se stejně musí prožít. Nicméně za mě nejlepší filmovej zážitek za poslední roky bez přehánění (komentář jsem psal raději až druhý den po předpremiéře). Snímek mě osobně naprosto dojal svoji upřímností a srdečností. Určitě je však možné, že je to i tím, že se mi za hodně dlouhou dobu stalo, že někdo nádhernou formou dokonale zachytil moje pocity před x lety. Každopádně i fakt objektivně (po filmařské stránce) naprostá bomba ve svém žánru. Nevím, co by kdo chtěl víc. // Po přečtení knížky musím říct, že film se zhostil námětu bezvadně. Některé věci jsou v knize sice jinak, nicméně si film většinou vzal z knihy samé dobré momenty - a to, co upravil, přidal či změnil, v podstatě ve snímku fungovalo výborně (za to v knize by to fungovat nemuselo). Nejhlavnější však je, že ve snímku zůstala ta "roztomilost" stejně jako se to podařilo knížce. Knižní předloha sice možná trochu více těží z e-mailové komunikace, ale film si to zase kompenzuje vtipem a vlastně i mnohdy větším emočním dopadem (např. rozhovor s rodiči). Obecně můžu říct, že kniha se sice četla jedním dechem a moc se mi líbila, ale asi jsem po těch nadšených ohlasech (jakože je to jedna z nejlepších knížek ve svém žánru) upřímně čekal trochu víc. Samozřejmě se to ale těžko srovnává, protože film a kniha mají úplně jiné možnosti i limity. Každopádně za sebe tentokrát určitě nemůžu tvrdit, že knížka je mnohem lepší než film. Maximálně můžu říct, že je stejně fajn jako film... :)

• 6.5.2018  17:19
    Kazišuci (2018)

Musím říct, že kritici v USA si asi museli něco šlehnout, jestli tenhle snímek hodnotili nadprůměrně... :) Já jsem čekal fajn přehnanou krávovinu, která bude tak trapná až bude vtipná a nakonec to nebylo ani to. Vlastně bylo všechno vtipné už v traileru, scénář bez nápadu, dialogy zdlouhavé. No ale hlavně ten humor prostě nějak moc nefungoval. Zbytečnost jak blázen... :)

• 25.4.2018  13:37
    The Sinner (TV seriál) (2017)

Ačkoli nemusím podobné thrillery (respektive mě spíš nudí, protože často sázejí pouze na strašně "chytrou" pointu, která vlastně není vůbec chytrá), tak mě těch několik dílů poměrně po celou dobu bavily. Sice to není nic, co by udělalo díru do světa, ale jako fajn thrillerová jednohubka to funguje úplně v pohodě. Dokonce ani ten závěr nebyl nijak pitomý, a proto v pohodě přihazuju i čtvrtou hvězdu. Ve svém žánru určitě nadprůměr.

• 13.4.2018  14:13
    Noční hra (2018)

Už dlouho jsem neviděl takhle neskutečně zábavnou jízdu od začátku do konce. Díky originalitě Noční hry jsem uvažoval i o plném hodnocení, ale bylo mi jasný, že nadprůměrným komediím mám vždycky tendenci tak trochu nadržovat (protože mě upřímně pobaví tak jedna komedie ze sta a navíc jsem fanda přehnaného humoru). Nicméně faktem je, že Noční hra je stále spíše "pouze" velmi vtipná jednohubka. Ale i tak rozhodně 4,5* - smál jsem se požehnaně a v podstatě to má i fakt kvalitní scénář i režii. :)

• 30.3.2018  23:44
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Ze začátku mi Dabing Street přišlo opravdu jako nesmírně zábavné a originální zpestření (alespoň teda co se českých seriálů týče). Zhruba někdy v druhé polovině však seriál začne krutě ztrácet dech a sklouzávat k přehnané až nevtipné blbůstce vyloženě na jedno použití. Alespoň Klára Melíšková byla úžasná všech 12 epizod - ta role mírně náladové pipinky jí ohromně sedla! :) Jinak škoda, potenciál to mělo rozhodně větší. 60 %

• 29.3.2018  00:40
    Atypical (TV seriál) (2017)

1. SÉRIE (85 %): Fajn feel-good oddychovka, která nejspíš neudělá díru do světa, ale fandy dramedií milující různá životní moudra třeba i o tučňácích (takže mě) minimálně potěší. Sice je psychologie postav trochu zjednodušená, ale jinak je to velmi příjemná podívaná. Zatím hodně pěkné 4*.

• 28.3.2018  22:44

Asi je to trochu moje blbost, že jsem do tohoto snímku vůbec šel, nicméně nikdy mě nepřestanou udivovat nadšené ohlasy na tyhle nezávislé filmy. Ve snímku je až příliš artovosti a symboliky na to, aby vás Call me by your name alespoň na minutu (ale budu spravedlivej - třeba scéna ke konci otec / syn už k nějakému silnějšímu momentu měla už celkem blízko) dokázal emočně zasáhnout nebo nedej bože přiblížit nějakou reálnou podobu homosexuálnímu vztahu. A tak místo "nejkrásnější love story" (jak jsem se tu dočetl) jsem dostal brutální nudu, ve které jsem nevěřil vlastně ničemu. Místo nějakého hlubšího zabroušení do LGBT tématiky (ať už coming out, první vztah, potlačování sexuality, prostě čehokoli) se snímek zmohl maximálně na kontroverzi (třeba v podobně naprosto zbytečné scény s broskví - uf, ta mě tak nas*ala) nebo již zmíněnou artovost (ta mě taky se*e, ale to už je můj problém, no). A v neposlední řadě nemám rád filmy zaměřené na intimitu - sice tohle nebyl vyloženě "prosouloženej" snímek (jsou i horší), nicméně k soft pornu to už také nemělo daleko. Ale to už je zase můj problém... :) Upřímně mi to prostě nesedlo vůbec a čistě subjektivně bych dokázal uvažovat i o odpadu, ale z objektivního pohledu to přeci jen nějaké světlé stránky mělo (třeba herecké výkony či hudba) a ty oscarové nominace si to určitě nevycucalo z prstu. Ale mimo filmařských kvalit podle mě hrozná bída. PS. Taky mám trauma zážitek z kina, kdy jeden pán v půlce filmu vyběhl ze sálu se staženýma kalhotama v tangách, ale to jsem se snažil už fakt nepromítat do hodnocení, i když to je teda asi bohužel nejzapamatovatelnější zážitek z té projekce. Ale koukám, že už je nejvyšší čas to tady radši zabalit, takže za mě dvě hvězdy (se zavřenýma očima).

• 17.3.2018  01:20

Čekal jsem víc. Film nedokázal vyvolat upřímné emoce, a dokonce ani nedojal a ani nepobavil. Když už nic, tak jsem teda fakt čekal, že se alespoň zasměju, ale přišlo mi, že se o to vlastně snímek ani moc nesnaží, protože nabídl jen pár načančaných vtípků, které sice nebyly vyloženě trapné, ale vtipné už vůbec ne. Je to takovej ten typicky jednoduchý až vyumělkovaný film hnaný do lehce kýčovitých situací (paruka spadne do rybníka, dcerka s matkou oblečou strašáka a vinař se zlobí, matka neumí řídit a čtyři auta za ní troubí), který však na druhou stranu nejenže neurazí, ale svým způsobem se na něj docela dobře kouká a fajn plyne. A obzvlášť Tátova volha se navíc může opřít o filmařské kvality, především co se hereckých výkonů a kamery týče. Celkově je to však bohužel jen velmi lehce nadprůměrná jednohubka, která nepřináší ani špetku invence.

• 14.3.2018  23:35
    Já, Tonya (2017)

Upřímně se mi to moc nelíbilo, ačkoli oceňuji herecké výkony i originalitu. Je mi jasný, že tvůrci chtěli natočit naprosto odlišný životopisný film, což se jim bezesporu povedlo. Osobně mi však nesedl styl vyprávění a navíc mi byly všechny postavy naprosto ukradení - to byl fakt jeden blbec vedle druhýho a vážně mě téměř každá postava ve filmu vyloženě iritovala. Celkově dost rozporuplný dojem, nicméně snímek ve mně určitě žádnou silnější stopu nezanechal.

• 13.3.2018  22:15

Docela by mě zajímalo, jestli to ti hodnotící s odpadem vůbec viděli... Přiznám se, že já mám Ewu Farnou rád, ale zároveň si troufám říct, že určitě nepatřím ke skalním fanouškům, kteří by bez špetky objektivity zbožňovali jakoukoli podobu dokumentu jen proto, že "je to Ewa". Opravdu však mohu říct, že mě dokument mile překvapil. Řemeslně je zvládnutý naprosto na jedničku, je skvěle sestříhaný, vyvážený, svižný a nemá v podstatě žádné hluché místo, což se u dokumentů dost často stává. Velmi se mi líbilo i to srovnání Česka a Polska (no, trochu jsem se za nás zastyděl...), respektive i ta dvojjazyčnost celkově fungovala výborně. Osobně jsem si akorát představoval, že bude dokument spíše oslavovat těch 10 let na scéně a vyzní více pozitivně. Paradoxně na mě ke konci působil až zbytečně dramaticky, což je však jediné, co bych mohl trochu vytknout. Je to tak mezi 4 a 5*, ale protože si dokument rozhodně nezaslouží místní průměrné hodnocení, rád zaokrouhlím nahoru. PS. Vtípkující Ewa o bezlepkových sušenkách je TOP. :-) Jinak je to samozřejmě osobitá, pokorná a rozumná zpěvačka s obrovským potenciálem, ale tak to už vím dávno... :-)

• 2.2.2018  23:58

Nevídaně rozporuplný dojem. Tak nějak vlastně nevím, jestli jsem se díval spíš na drama či komedii nebo jestli v tom byla nějaká hlubší pointa či to prostě jen vykreslovalo vztah dvou lidí. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne - bylo to jak na houpačce. Co však vím naprosto jistě je to, že herecké výkony byly výborné a nejvíc jsem se bavil u "hlučných" snídaní... :)

• 1.2.2018  17:06

No, čistě subjektivně asi i 2*, ale je pravda, že minimálně filmařsky to lehce nadprůměrné určitě je. Největší problémem je prostě fakt, že už jsem z těhlech scifíček na jedno brdo totálně znuděný. Sice se to nijak extra nevleče (i když v tomto případě byla stopáž opravdu přehnaná), nicméně co přinesl tento film nového, to opravdu nevím. Vlastně vím - vůbec nic. Myslím, že trend teenagerovských sci-fi filmů už je tak pár let fuč a není se čemu divit. Tenhle snímek je totiž krásná ukázka prvotřídního klišé a akční popcornové nudy, kterou jsme viděli už milionkrát jinde a film vám tím pádem vyšumí z hlavy už při odchodu z kina. A je to trochu škoda, protože přes to všechno je Wes Ball řemeslně fakt dobrý (těším se na jeho další filmy) a herci hrají více méně skvěle. Ale nevím, možná už jsem na tyhle filmy taky trochu starý... :)

• 26.1.2018  00:57
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Zatímco se Češi hádají, jestli si "namazal na chleba" Zeman Drahoše nebo Drahoš Zemana, já mám radost, že si namazala na chleba Česká televize Primu s tou její trapno-debatu s dementama v hledišti. Ale upřímně jsem až takto kvalitní debatu od ČT stejně nečekal. Světlana sice nezahlásila, kolik lidí právě sleduje debatu, ale místo toho se ukázala jako totální moderátorská hvězda. Ty nadšené ohlasy jí moc přeju. Byla naprosto profesionální, nestranná, věcná, připravená, a přesto si dokázala zanechat lidskou tvář. A co víc, konečně i témata a otázky za něco stály. A ačkoli i tady nemohlo chybět Euro ani uprchlíci (ale chápu, že to prostě veřejnost zajímá), tak to většinou neskončilo jen u obecné otázky "Jaký máte názor na Euro?". Prostě debata na úrovni. Jsem rád, že i v dnešní době se dokáže klást větší důraz na profesionalitu než udělat tyjátr pro větší sledovanost.

• 25.1.2018  00:05

Nepopírám poutavost námětu, ale bohužel to bylo studený jak psí čumák. Celé se to tváří neskutečně ambiciozně, ve skutečnosti je to však film bez dynamiky či jediného silnějšího momentu a především s NULOVOU chemií mezi herci. Špatné to nebylo, nicméně potenciál byl milionkrát větší.

• 24.1.2018  02:06
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

A takhle my si tu žijeme... :)

• 21.1.2018  10:49

Ani krásná animace a ani skvělý příběh to tentokrát nevytáhly na plné hodnocení. To ta boží slepice a song How far I'll go, který si budu broukat tak ještě dva týdny. Pecka animák.

• 19.1.2018  01:17
    Lady Bird (2017)

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5*

• 18.1.2018  00:46

Abnormálně bizarní krávovina. Ale v dobrým. Vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat, nicméně takovou nekompromisní drsňárnu jsem teda nečekal ani náhodou. Nutno však říct, že je to drsňárna skvěle ukočírovaná. Ačkoli většinou podobný černý humor nemusím, toto bylo opravdu mega zábavné a naprosto skvěle zahrané (ani nevím, jestli byla více trefná postava Mildred nebo poldy). Bezesporu jsem originálnější a osobitější film už nějaký ten pátek neviděl, každopádně mi trošku chybělo konzistentnější finále. 4,5*

• 17.1.2018  01:46
    Coco (2017)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %

• 17.1.2018  01:21

Ledové království si mě obecně příliš nezískalo (s porovnáním s ostatními animáky) a Vánoce s Olafem už vůbec ne. Teda ne že by to bylo vyloženě špatné, nicméně je to prostě docela fajn jednohubka, která sice neurazí, ale absolutně ničím nepřekvapí. Vzhledem ke krátké stopáži bych však alespoň čekal trochu méně zpívání a více zábavy.

• 14.1.2018  01:13

Konverzačky moc nemusím, ale tohle byla parádně sladěná jízda plná nečekaných zvratů a skvělých vtipů. Zároveň však snímek výborně funguje i v dramatičtějších scénách a přemýšlivějším dokonce nabídne pár silných otázek k zamyšlení. Plus parádně hořký závěr. Celkově jsem se bavil prostě náramně. Opravdu nevídaně skvělý námět a scénář!

• 27.12.2017  22:07
    Ferdinand (2017)

Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.

• 17.12.2017  02:21
    Paddington 2 (2017)

Né že by se mi jednička nelíbila, ale upřímně mi tak trochu vyšuměla z hlavy a nezanechala ve mně nějaký silnější dojem. Asi proto jsem od dvojky moc nečekal, ale musím říct, že to bylo nakonec velmi milé překvapení. Vizuálně opět bomba. Krásné a originální zpracování (např. leporelo, závěrečný taneček ve věznici). Spoustu režijní nápaditosti. Navíc příběh fungoval mnohem více než v prvním díle a líbilo se mi i větší množství vtipných až parodujících scén. Opravdu naprosto skvěle vyvážený rodinný film, který uspokojí jak děti, tak dospělé.

• 6.12.2017  23:10

Prostě trochu guilty pleasure, no... :) Asi teda dost záleží, co od toho filmu očekáváte a s čím do toho jdete. Nicméně já jsem čekal do extrému hnanou krávovinu, kterou jsem s přehledem dostal... :) Ale musím dodat, že jsem obecně fanoušek přehnanýho trapno-humoru a že u těchto komedií trochu zapomínám na filmařské kvality. Ovšem v rámci žánru za mě prostě dobrý. Jednička asi o chlup lepší, nicméně pořád jsem se dostatečně bavil a báječně jsem se odreagoval. Osobně doufám, že se dočkám ještě trojky - závěr filmu si ke třetímu dílu vlastně i dost otevřel vrátka.

• 29.11.2017  01:16

Milý a sympatický snímek pro pohodový večer. Ale vzhledem k tomu, že jsem čekal top mega pecku, kde se budu bláznivě smát i brečet, tak jsem mírně zklamán. Ovšem pokud nepočítám má vysoká očekávání, tak je to opravdu povedený film takřka po všech stránkách.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54