Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

46 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 22.1.2015  12:33
  Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Outside (hudební videoklip) (2014)
  ****

  O mnoho lepší než I need your love.

  • 22.1.2015  12:31
  Ellie Goulding - Beating Heart (hudební videoklip) (2014)
  ****

  Divergence má výborný soundtrack a tady je jasný příklad.

  • 22.1.2015  12:28

  Podle mě má Ellie na víc, než na podobně tuctové songy...

  • 22.1.2015  12:27
  Ellie Goulding - Burn (hudební videoklip) (2013)
  ****

  Burn je výborná písnička, ovšem upřímně jsem ji slyšel možná i v lepších verzích než je originál (na mě to je až zbytečně moc "diskotékové"). Klip je ok.

  • 22.1.2015  12:23
  Ellie Goulding - Lights (hudební videoklip) (2010)
  ****

  Né, že by mě Ellie nějak obzvlášť oslovila, nicméně líbí se mi, že není tuctová a jde trochu jiným směrem. Hlas i hudba je opravdu celkem specifická a Lights patří určitě k tomu lepšímu od ní...

  • 22.1.2015  02:13
  Já, padouch (2010)
  ****

  Výborný scénář, super postavy, milé vtípky. Díru do světa to asi neudělá, ale animák je to sympatický.

  • 22.1.2015  01:42
  Slídil (2014)
  ****

  Nakonec slabší 4* dám, nicméně jsem přesto čekal trochu víc. Tak či tak ale hraje Jake skvěle a na debut je to fakt slušný.

  • 21.1.2015  01:30
  Birdman (2014)
  ***

  K Birdmanovi mám hned několik poznámek. Za a) jsem to nepochopil (hlavně ten závěr), za b) ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne, za c) bylo to zvláštní jako dlouho nic (no a na můj vkus až moc), za d) humor naprosto nebyl můj šálek kávy, za e) pár scén a dialogů opravdu stojí za pozornost, za f) herecké výkony jsou famózní (Keaton, Norton, Watts i Stone), za g) výborná kamera. Sečteno a podtrženo - takto rozpačitý dojem z filmu jsem neměl už sakra dlouho. Během filmu jsem však nadšený moc nebyl, každopádně stále mi nedá o tom nepřemýšlet.

  • 20.1.2015  03:50

  Ke scénáři a psychologii postav mám asi sto tisíc výtek, nicméně režijně i herecky to bylo špičkové. Dost se mi líbila forma vyprávění a hlavně obdivuhodný výkon Shailene Woodley - ta holka opět dokazuje, že z ní roste budoucí hvězda. Škoda, že film jako celek nedrží pohromadě a výborné záblesky se střídají s tak trochu wtf momenty. Na druhou stranu mě to nenudilo a byl jsem zvědavý do poslední minuty.

  • 18.1.2015  19:39

  Špičkový mix akce, humoru, dramatu i invence. Výborně napsané postavy, super příběh, nádherná animace. Navíc je to zábavné od první do poslední minuty.

  • 18.1.2015  19:23
  Hostina (2014)
  ****

  Nesmírně milý kraťas. Takový animovaný koloběh života očima nenažraného psa by nebyl špatný ani v podobě celovečerního filmu... :)

  • 17.1.2015  00:37
  Metoda (2005)
  ***

  Námět filmu je naprosto parádní a dát pouhé 3* k tak ohromnému potenciálu (a navíc výbornému v segmentech!), mě už takhle dlouho nemrzelo. Většinu stopáže jsem totiž vážně seděl jako přibitý - poslouchat ty dialogy bylo nesmírně zábavné. Metoda by byla geniální, kdyby se zaměřila pouze a jenom na průběh pohovoru a nenabízela x dalších epizodek, které však nedotáhne do konce a které pro vývoj děje stejně nemají absolutně žádný smysl (nejvíc mě iritovala scéna na záchodech, nicméně takové zkažené jídlo... nápad možná sice dobrý, ale k čemu to tam vlastně bylo?). Ovšem nejvíc zamrzí fakt, že snímek rozehrává nesmírnou psychologickou hru, pro tak slabý závěr. Mohlo to být excelentní, ale bohužel je to vážně nedotažené. Taková škoda!

  • 16.1.2015  02:14
  Lví král (1994)
  ****

  Umím si představit, že před dvaceti lety to fungovalo na jedničku a chápu, že to děcka jistě zbožňují dodnes... Já už jsem asi jen zhýčkaný tím vším, co vzniklo po Lvím králi, že film asi patřičně neumím docenit. Přesto to ale byla velmi příjemná podívaná.

  • 14.1.2015  17:14

  Taková chvála a mně to přitom přišlo v tolika ohledech tak naivní a nerealistické. Když postavám nevěřím ani ň, tak prostě nepomůže ani dobrý námět...

  • 13.1.2015  22:41
  Hacker (2015)
  *

  Nekonečné, fádní a hloupé. Pořád jsem chtěl konec a on pořád nikde - 132 minut je dobrá ztráta soudnosti. Jak si tvůrci vůbec můžou myslet, že v roce 2015 bude fungovat něco takového? PS. Největší zážitek z ČSFD projekce byl jeden silný potlesk po skončení filmu a následný smích... :)

  • 12.1.2015  18:08
  Kostka (1997)
  **

  Celkem by mě zajímalo, co by řekli místní uživatelé, kteří Kostce sázejí 4 nebo 5*, na nějaký současný podobný film s tak příšernými dialogy. Také kolikrát u nových thrilleru, hororů nebo sci-fi filmů čtu, jak jsou hrooozně nelogický, a pak má taková nereálná blbost červenou barvu? Pardón, ale u mě je to maximálně hvězda za nápad a (skoro) hvězda za občasnou atmosféru, jinak to bylo příšerný. Že to vypadá jako béčko (a mnohdy tedy dost vtipně), to ještě beru, prostě byl malý rozpočet. Ale že melou postavy takový ho*na a chovají se jak pitomci první třídy (kdo by se takhle choval v podobný situaci, pane bože?), tak to pak tenhle "horor" nemůžu brát vážně. A ještě to jsou všichni tak hrozní herci, že škoda mluvit... Ztráta času a HODNĚ, HODNĚ slabé 2*.

  • 12.1.2015  00:13
  Divoši (2007)
  ***

  Jeden z těch filmů, na kterém není špatné nic, ale prostě si mě tak úplně nezískal. Trochu jsem si u toho popřemýšlel, ocenil výborné výkony Laury Linney i Philipa Seymoura Hoffmana, ale celkový dojem spíš "neurazí nenadchne". Ovšem co bych na tom změnil / ubral / přidal vlastně nevím. PS. Proč je český překlad Divoši, to by mě vážně zajímalo...

  • 11.1.2015  01:10
  Paddington (2014)
  ***

  Nevím, jestli to bylo fakt tak milé nebo mě ta atmosféra v kině prostě pohltila, ale byla to fajn podívaná. Pro děti je to podle mě vyloženě bomba, pro dospělé minimálně příjemná jednohubka. Možná bych ubral trochu té pohádkovosti (záporák) a přidal více komedie (třeba LEHKOU inspiraci od Teda, hm?:)), ovšem i v téhle podobě to jako celek fungovalo. Vizuálně hodně fajn. Možná jen chyběl nějaký vyloženě silnější moment. Každopádně si hlavně myslím, že já osobně to nejsem schopný náležitě docenit. Nicméně v rámci filmů pro celou rodinu určitě nadprůměr. 3,5*

  • 11.1.2015  01:01

  Film je výborný, režie i scénář je výborný, herci hrají taky výborně... Ale na(ne)štěstí jsem si hned vzpomněl na Nae meori sogui jiugae (také o Alzheimerově chorobě) a došlo mi, že i když je Still Alice díky tématice pořád silné kafe, tak má přesto rezervy (čekal jsem ještě větší emoce). 70%

  • 31.12.2014  00:24

  Líp než EdaS a JohnnyD bych to nenapsal... :) Sice je to trochu prvoplánové, nicméně po celou stopáž sympatické. 3* je málo, 4* zase trochu hodně. Nicméně nenudil jsem se ani chvíli a ten americký dojemno-klišovitý (a také lehce kýčovitý) proslov na závěr jsem si dost užil! :)

  • 24.12.2014  01:44
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  odpad!

  1. SÉRIE (10%): Handle si opět připadá jako Alenka v říši divů. Nemůžu uvěřit, že se na mě z každé strany valí vznešené kecy o tom, jaká je Game of Thrones pecka a já dostanu takový kýč? Takže z cca deseti hodin sledování jsem dostal: přibližně devět hodin ABNORMÁLNÍ (!!!) nudy + kecy o ho*nech, které nemají s vývojem děje naprosto nic společného, šu*ání (a když ne to, tak aspoň mluvení o tom), sekání hlav, rvaní vnitřností a další "cool" samoúčelnou brutalitu. Nevím, kde byly ty epické scény a zvraty, o kterých každý tak básnil. Těch PÁR dobrých záblesků, co seriál má, jsou většinou momenty v závěru, tzn. schéma dílu vypadá většinou takhle: nuda - nuda - nuda - kecy - kecy - nuda - sex - nuda - násilí - useknutá hlava - kecy - nuda - nuda - kecy - sex - nuda - brutalita - občas obstojný závěr (vtáhnutí do děje). A pak je to zase nanovo. Jinak je to první řada a podle mě tvůrci naprosto nezvládli přehledně představit postavy. Když už jsem umíral nudou, tak bych alespoň čekal, že se vyznám v postavách, ale po první řadě v tom mám stále zmatek. Game of Thrones je pro mě obrovským hypem (možná jeden z největších, jaký tu na ČSFD je), holt to zrovna frčí a je to "in". Kvalitativně je to však (alespoň tedy ta první řada) od 92% na míle daleko. Do další řady samozřejmě nejdu, já sem fakt rád, že jsem tohle přetrpěl.

  • 23.12.2014  16:17
  Tři bratři (2014)
  odpad!

  Bylo to tak hrozné, až to není možné... bylo to tak hrozné, až to není možné... bylo to tak hrozné, až to není možné. Ještě bych to měl napsat tak 20x a najmout nějakého strašného zpěváka, abych přiblížil ten debilní scénář. Myslel jsem, že žádná jiná pohádka než Mrazík mě už nemůže otrávit víc, ale omyl. Tři bratři je asi opravdu to nejhorší, co jsem v daném žánru viděl. Je to jen přehlídka otravných a nikdy nekončících zpěvů s hroznými texty a s příšerným dějem. A aby toho nebylo málo má to ještě navíc pedofilní nádech a wtf vlka. Opravdu neskutečně iritující pohádka, i ta modrá barva je snad vtip.

  • 23.12.2014  00:40
  Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)
  ***

  No, jako musím říct, že občas mi to přišlo, jak když se koukám na parodii, v tom hodnocení docela záleží na úhlu pohledu... Třeba ta Žilková - já ani nevím, jestli hrála dobře nebo ne, ale bavila mě. Spratek Květulilinka také wtf. Prostě doporučuji moc nepřemýšlet, pak je to docela fajn... :)

  • 22.12.2014  00:02

  Od začátku do konce nudné, herecky naprosto nepřesvědčivé (hlavně Krajčo), režijně nezvládnuté. A to byl ten námět docela i slibný... Jenže když hlavní čtveřice pořád jen chlastá, žvatlá blbosti a souloží, tak je nějaký fajn námět úplně k ničemu. Psychologie postav, scénář a prkenné dialogy prostě fakt na bodu mrazu. Jinak Krajčo nosí růžové brýle 24 hodin denně a když se nad tím 2x za celou dobu někdo aspoň pozastaví, tak je to ještě úspěch... A to jeho "věštění", opravdu moc nápadité - všichni si vzali nesprávného chlapa a všichni by se měli rozvést nebo odejít. Prostě ztráta času v té nejčistší podobě a o nějakém "vánočním" filmu ani snad nemůže být řeč. Ještě, že tam aspoň zazněla ta Cesta, i když i ta by si podle mě zasloužila důstojnější film. 20%.

  • 11.12.2014  00:18

  Jedním slovem: HRŮZA. Teď už s čistým štítem - více zbytečnou trilogii si už ani představit neumím, holt vidina peněz je vidina peněz. Ale fakt jsem trpěl. První díl byl nuda na entou, druhý si o trochu polepšil, tak si říkám, že třetí si minimálně tu úroveň udrží. Jenže hodinu a půl je to fakt totální nuda, skoro jsem v kině usnul. A když už se tam potom něco začalo dít, tak to byla za prvé fantasmagorie (běh po padajícím mostě vyloženě lahůdka) a za druhé ani ty akční scény podle mě nebyly natočeny bůh ví jak poutavě. Hlavně, že se to těch 144 minut tváří maximálně vznešeně a epicky, přitom je to celé odnikud nikam. Nebo o čem to tedy vlastně celé bylo? Kam se posouval děj? Pokud si místní uživatelé před měsícem stěžovali, že se nic neděje v nových Hunger Games (srovnávat se to nedá, nicméně blockbuster je to také) a tomuhle fláknou pět hvězd, tak už fakt nevím... Samozřejmě vizuální stránka je opět dobrá, ale koho to už vlastně zajímá, když je to totální slátanina? A navíc jsem asi ani neviděl slabší závěrečný díl, jestli někomu stačí takové finále, tak pěkně děkuji. PS. 3D vůůůbec nebylo zbytečné. ;)

  • 10.12.2014  11:47

  Tak tedy 4* asi jo, i když mám pocit, že o hvězdu více dávám snad za ty řechtající spoludiváky v kině, to jsem ještě nezažil... :) Můj 100% šálek kávy to nebyl, ale je to hrozně subjektivní. Ten černý humor u mě prostě ne vždy fungoval, v každém případě je to naprosto skvěle šlapající komedie od začátku do konce. Není zas tak originální, ale výborně pracuje s divákem, je zábavná po celou svou stopáž a skvěle graduje. Prostě takový ten typ komedie, který bych se nebál doporučit mým kámošům, rodičům i prarodičům. 70%

  • 10.12.2014  11:36

  Bohužel dost nevyrovnaný film, jako celek to prostě nedrželo pohromadě. Od začátku do konce sice nenudí, ale nějak obzvlášť skvělý / napínavý / emotivní není vlastně v žádném momentě. A je to škoda, protože David Ayer umí akční scény režírovat velmi dobře a herci jsou taktéž výborní. Ještě více než Brad Pitt se mi líbil civilní výkon Logana Lermana.

  • 20.11.2014  01:46

  Je to asi dost subjektivní, ale pro mě zatím asi nejlepší Hunger Games. Vím, že to nebude pro každého - méně akce, jiné prostředí, bohatá psychologie postav, boj s režimem. Přeci jen někomu bude chybět aréna, nicméně mě pokaždé u předchozích dílů stejně více bavila první polovina filmu, takže já byl nadšený a ty dvě hodiny jsem seděl jako přibitý, jak mě to vtáhlo do děje. Snímek také skvěle pracuje s divákem a s budováním napětí. Opět se dočkáme výborné režie i hereckých výkonů (de facto většina hlavních i vedlejších rolí na jedničku). Filmařsky taktéž dobré - kamera, střih, hudba, bylo to opravdu kvalitně natočeno. Po všech těch řečích o tom, že rozdělovat tento díl na 2 části je hloupost, jsem se začal trochu bát, každopádně fakt velké překvapení, od začátku do konce prostě emotivní smršť. Kdyby takhle vypadalo každé (a mnohdy opravdu zbytečné) rozdělování filmů na části, tak by si mohli všichni pískat. Co se týče závěru, dost jsem se divil, že film nebyl ukončen cca o 5 minut dřív tou nejvyhrocenější/nejpřekvapivější scénou celého filmu, která mě fakt dostala. I pár další scén však stojí rozhodně za zmínku (návštěva nemocnice v 8. kraji, zpěv Katniss apod.). Každopádně za mě velký palec nahoru, věřím, že s 2. částí to pak může dokonale zapadnout. Tak snad budu takhle jásat i u finále... :) // PS. Naprosto nemůžu souhlasit s názory, že je to zbytečný díl a že se tam nic neděje. Nebo takhle - dějově to úplně bohaté není, ale o to víc si cením, že to v podstatě nemá jediné hluché místo. Kdepak, tahle tvrzení beru tak trochu jako pózu, Francis Lawrence je machr, lépe už to ani natočit nešlo.

  • 14.11.2014  00:58
  1989: Z deníku Ivany A. (TV film) (2014)
  ****

  Velmi mě potěšilo nápadité zpracování tohoto dokumentu, člověka to pak opravdu vtáhne do děje. Umím si i představit, že pro děti na školách to bude mnohem více stravitelnější než nějaký "kvalitnější dokument". Mně osobně se líbilo, že tam bylo od všeho trochu (reportáže, autentické záběry, důležité mezníky, drobnosti spojené s dobou apod.) a díky zajímavému stylu vyprávění dokonce dokument vyvolal i poměrně velké emoce. Pro mě celkem překvapení.

  • 14.11.2014  00:52

  Ze začátku nuda, potom slátanina. Ani zábavné to moc nebylo. Filmařsky asi dobré, ale jinak docela bída...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace