Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

• 22.12.2014  00:02

Od začátku do konce nudné, herecky naprosto nepřesvědčivé (hlavně Krajčo), režijně nezvládnuté. A to byl ten námět docela i slibný... Jenže když hlavní čtveřice pořád jen chlastá, žvatlá blbosti a souloží, tak je nějaký fajn námět úplně k ničemu. Psychologie postav, scénář a prkenné dialogy prostě fakt na bodu mrazu. Jinak Krajčo nosí růžové brýle 24 hodin denně a když se nad tím 2x za celou dobu někdo aspoň pozastaví, tak je to ještě úspěch... A to jeho "věštění", opravdu moc nápadité - všichni si vzali nesprávného chlapa a všichni by se měli rozvést nebo odejít. Prostě ztráta času v té nejčistší podobě a o nějakém "vánočním" filmu ani snad nemůže být řeč. Ještě, že tam aspoň zazněla ta Cesta, i když i ta by si podle mě zasloužila důstojnější film. 20%.

• 11.12.2014  00:18

Jedním slovem: HRŮZA. Teď už s čistým štítem - více zbytečnou trilogii si už ani představit neumím, holt vidina peněz je vidina peněz. Ale fakt jsem trpěl. První díl byl nuda na entou, druhý si o trochu polepšil, tak si říkám, že třetí si minimálně tu úroveň udrží. Jenže hodinu a půl je to fakt totální nuda, skoro jsem v kině usnul. A když už se tam potom něco začalo dít, tak to byla za prvé fantasmagorie (běh po padajícím mostě vyloženě lahůdka) a za druhé ani ty akční scény podle mě nebyly natočeny bůh ví jak poutavě. Hlavně, že se to těch 144 minut tváří maximálně vznešeně a epicky, přitom je to celé odnikud nikam. Nebo o čem to tedy vlastně celé bylo? Kam se posouval děj? Pokud si místní uživatelé před měsícem stěžovali, že se nic neděje v nových Hunger Games (srovnávat se to nedá, nicméně blockbuster je to také) a tomuhle fláknou pět hvězd, tak už fakt nevím... Samozřejmě vizuální stránka je opět dobrá, ale koho to už vlastně zajímá, když je to totální slátanina? A navíc jsem asi ani neviděl slabší závěrečný díl, jestli někomu stačí takové finále, tak pěkně děkuji. PS. 3D vůůůbec nebylo zbytečné. ;)

• 10.12.2014  11:47

Tak tedy 4* asi jo, i když mám pocit, že o hvězdu více dávám snad za ty řechtající spoludiváky v kině, to jsem ještě nezažil... :) Můj 100% šálek kávy to nebyl, ale je to hrozně subjektivní. Ten černý humor u mě prostě ne vždy fungoval, v každém případě je to naprosto skvěle šlapající komedie od začátku do konce. Není zas tak originální, ale výborně pracuje s divákem, je zábavná po celou svou stopáž a skvěle graduje. Prostě takový ten typ komedie, který bych se nebál doporučit mým kámošům, rodičům i prarodičům. 70%

• 10.12.2014  11:36

Bohužel dost nevyrovnaný film, jako celek to prostě nedrželo pohromadě. Od začátku do konce sice nenudí, ale nějak obzvlášť skvělý / napínavý / emotivní není vlastně v žádném momentě. A je to škoda, protože David Ayer umí akční scény režírovat velmi dobře a herci jsou taktéž výborní. Ještě více než Brad Pitt se mi líbil civilní výkon Logana Lermana.

• 20.11.2014  01:46

Je to asi dost subjektivní, ale pro mě zatím asi nejlepší Hunger Games. Vím, že to nebude pro každého - méně akce, jiné prostředí, bohatá psychologie postav, boj s režimem. Přeci jen někomu bude chybět aréna, nicméně mě pokaždé u předchozích dílů stejně více bavila první polovina filmu, takže já byl nadšený a ty dvě hodiny jsem seděl jako přibitý, jak mě to vtáhlo do děje. Snímek také skvěle pracuje s divákem a s budováním napětí. Opět se dočkáme výborné režie i hereckých výkonů (de facto většina hlavních i vedlejších rolí na jedničku). Filmařsky taktéž dobré - kamera, střih, hudba, bylo to opravdu kvalitně natočeno. Po všech těch řečích o tom, že rozdělovat tento díl na 2 části je hloupost, jsem se začal trochu bát, každopádně fakt velké překvapení, od začátku do konce prostě emotivní smršť. Kdyby takhle vypadalo každé (a mnohdy opravdu zbytečné) rozdělování filmů na části, tak by si mohli všichni pískat. Co se týče závěru, dost jsem se divil, že film nebyl ukončen cca o 5 minut dřív tou nejvyhrocenější/nejpřekvapivější scénou celého filmu, která mě fakt dostala. I pár další scén však stojí rozhodně za zmínku (návštěva nemocnice v 8. kraji, zpěv Katniss apod.). Každopádně za mě velký palec nahoru, věřím, že s 2. částí to pak může dokonale zapadnout. Tak snad budu takhle jásat i u finále... :) // PS. Naprosto nemůžu souhlasit s názory, že je to zbytečný díl a že se tam nic neděje. Nebo takhle - dějově to úplně bohaté není, ale o to víc si cením, že to v podstatě nemá jediné hluché místo. Kdepak, tahle tvrzení beru tak trochu jako pózu, Francis Lawrence je machr, lépe už to ani natočit nešlo.

• 14.11.2014  00:58
    1989: Z deníku Ivany A. (TV film) (2014)

Velmi mě potěšilo nápadité zpracování tohoto dokumentu, člověka to pak opravdu vtáhne do děje. Umím si i představit, že pro děti na školách to bude mnohem více stravitelnější než nějaký "kvalitnější dokument". Mně osobně se líbilo, že tam bylo od všeho trochu (reportáže, autentické záběry, důležité mezníky, drobnosti spojené s dobou apod.) a díky zajímavému stylu vyprávění dokonce dokument vyvolal i poměrně velké emoce. Pro mě celkem překvapení.

• 14.11.2014  00:52

Ze začátku nuda, potom slátanina. Ani zábavné to moc nebylo. Filmařsky asi dobré, ale jinak docela bída...

• 14.11.2014  00:42

Tato verze se mi líbila asi trochu více. Linka s vysokoškolskou učitelkou byla povedená a ty nejemotivnější scény byly zanechány z verze On. Při jednom dialogu tady jsem však měl husí kůži a spadla mně čelist, jak jsem se s ním ztotožnil. Nicméně je asi opravdu důležité podívat se na oba filmy, podle mě by samostatně příliš nefungovaly.

• 14.11.2014  00:38

Pro někoho to mohla být nuda, já jsem ale hercům věřil každý pohyb, každé slovo, každé ticho... Takhle vypadá REÁLNÉ romantické drama! Nicméně asi si dokážu představit vytřískat z toho ještě víc, nicméně ta atmosféra se na mě vážně přenesla a snímek na mě velmi zapůsobil.

• 14.11.2014  00:30
    Interstellar (2014)

Hodně, hodně, hodně rozpačitý dojem. Interstellar je asi pro mě až moc ambiciózní. Je velkolepý, příliš-moc-žvanící, emotivní, nudný, obdivuhodný, nevyužitý, geniální, patetický, fascinující, otravný a krásný zároveň. A Nolan tvoří opět svůj svět... Nikdo ho nechápe, ale líbí se mu. Za mě 60 - 80%. Plus mínus... :) (Jsem super kritik, že? :))

• 1.11.2014  00:17
    Soudce (2014)

Nic světoborného a spousta klišé, nicméně neurazí to. Ve svém žánru možná lehký nadprůměr, každopádně škoda té stopáže, bylo to opravdu zbytečně dlouhé. 3,5*.

• 30.10.2014  22:47
    Mami! (2014)

Mommy je nesmírně ambiciozní film, o čemž svědčí i ohromný počet emocí, které nabídne. V jednu chvíli se geniálně hláškuje, ale ani se nenadějete a snímek přeladí na vážnou notu. Dále musím vyzdvihnout NESKUTEČNÉ (!) herecké výkony, skvělý soundtrack, nápaditou změnu formátu obrazu a pár geniálních scén (vrcholem je smích u vína)... No ale protože mi stále nepřichází ta správná slova, tak to uzavřu prostě tím, že tenhle snímek řadím vůbec k tomu nejzajímavějšímu, co jsem za poslední roky viděl.

• 30.10.2014  11:43

Totální s*ačka. Nechápu, co tím chtěl autor říct. Nechápu, jaký význam měla postava Pattisona. Nechápu další mišuge postavy. A už vůbec nechápu poměrně vysoká hodnocení od předních uživatelů. Jediné, co (nepřekvapivě) stálo za to, byly herecké výkony a líbil se mi i občasný černý humor a nadhled. Nicméně, "vážně" bych to mohl brát pouze kdyby to byla čistě parodie, ale abych se dvě hodiny koukal na věčně š*kající dementy a ještě vychvaloval nějakou "satiru na Hollywood", to teda fakt ne. Ten film mě tak otrávil, že jsem ho neměl chuť ani hlouběji rozebírat. Podle mě jsou stejně nejvýstižnější mé první dvě slova...

• 8.10.2014  23:57

Nebylo to ani trapné, ani nevtipné, ale smíchy jsem se prostě taky úplně neřezal. Spíš to byl pořád takový "lehký smích"... :) A je to škoda, protože podle mě se na tom dalo vyblbnout opravdu o dost víc. Některé příběhy byly trochu víc fajn, některé méně, ale pohromadě opravdu moc nedržely. Ale co, hlavní je, že toho vznikla opravdu celkem dobrá absurdní pitomost. :)

• 7.10.2014  12:21
    Zmizelá (2014)

Rozporuplné pocity - a to tak moc, že opravdu nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Přišlo mi to, jak kdyby film dělal z lidí blbce, ale zároveň to dělal tak brilantně, až je to hodno k obdivu. Intrikářské dialogy (výborné), překvapivé zvraty (výborné), dynamický scénář (výborný), ALE přece všechnu tu "děsně chytrou hru" hlavní postavy nemůžu sežrat i s navijákem. Podle mě by jí to prostě v životě nemohlo projít... :) A to i přesto, že David Fincher je výborný režisér a filmařsky by už to asi ani lépe nešlo. Snímek šlape přesně tak jak má, Ben Affleck se do role hodí a Rosamud Pike hraje "bi*ch" naprosto báječně (postava Amy je fakt výborná). ALE... stejně to nemůžu brát jako nic jiného, než film "pro masy", kteří budou tak paf z těch všech zvratů a budou ve svém živlu (protože je to přece tááák šokující)... a zároveň mě to trochu se*e, protože svým způsobem jsem si to tentokrát užil taky. Ovšem víc než 60-70% bych tomu nedal ani náhodou a vlnu nadšení prostě nesdílím. PS. Fakt je to tak 3,5* a je dost možný, že hodnocení se ještě někdy může změnit.

• 25.9.2014  22:57

Když zavřu obě oči, tak teda 3*, ale jak to tu může mít proboha červenou barvu, tak to fakt nechápu. Scénář je blbost a klišé na druhou a ZAS TAK vtipné to taky nebylo. Nevím, čím je to taková pecka a z jakého důvodu se to tady vynáší do nebes, protože filmařsky mi na tom nepřišlo nadprůměrné nic a jako "zábavná cool bomba" to podle mě funguje spíš tak pro kluky a holky od 10 do 15 let. Ale ať tu jen nebuzeruju, tak se na to dá koukat bez problému (překousneme-li absurdnost) a párkrát jsem se přeci jen zasmál. Jen chci říct, že je to naprostý průměr, tak mezi 2 a 3*.

• 24.9.2014  22:55
    Equalizer (2014)

K čemu je slušná filmařina a dobré herecké výkony Washingtona a Moretz, když je film pitomý a totálně ničím nepřekvapí? O hlavní postavu se ani nelze bát, protože je tak moc "cool", tak moc "všemocná" a zabije každého kdykoli a kdekoli, že divák může maximálně tak přemýšlet o tom, jestli si udělá alespoň škrábanec či nikoli. O její motivaci radši pomlčet. O logice celkově taky. O té rádoby drsné atmosféře taky. Když Vás prostě film absolutně nezajímá a je Vám jedno, jak skončí, asi je něco špatně. Ach jo.

• 22.9.2014  20:25

Citové vydírání možná ano, ale kdo to vlastně nečekal? Každopádně velmi emotivní snímek, dokonce se mi i filmařsky líbil. Na typický americký doják celkem i dobrý scénář. Ve svém žánru opravdu nadprůměr. 70%.

• 20.9.2014  00:48

Ze začátku musím citovat recenzi Petra Slavíka, protože je opravdu výstižná. "The Maze Runner má dost zajímavou zápletku na to, aby jí nepodrazily nohy všechny ty klišé a logické díry, které se na ni nabalují. Skutečnou hvězdou tu navíc není scénář, ale sebevědomá režie nováčka Wese Balla, který do světa teenagerů dokázal vstříknout koňskou dávku napětí a akce." Je to přesně tak. Filmařsky výborné, budování atmosféry velmi působivé a překvapivě ani herecky vůbec ne špatné. Skoro bych řekl, že mým oblíbeným Hunger Games chyběl přesně takový náboj v aréně. Rychlé tempo, skvělý střih, super kamera - ani se mi nechtělo věřit, že tohle je režijní debut. Co se týče logiky a závěru, tak podle mě se to dá díky cliffhangeru omluvit, protože vše zůstalo v podstatě nedořešené a ten, kdo nečetl knihu vlastně vůbec neví "co, proč, jak?". Celé to teď bude záležet na dalších dílech, které to však můžou bohužel i opravdu pohřbít. Momentálně mi to trochu připadá, jak když hodnotím pilotní díl seriálu, který se jeví jako velmi slibný, ale opravdu to potvrdí / vyvrátí až další pokračování. Nicméně se mi tento "pilotní díl" fakt líbil a za špatný nepokládám ani ten otevřený závěr, který v divákovi vyvolá spoustu otázek.

• 18.9.2014  01:11
    Dárce (2014)

Mně osobně vlna "teen sci-fi" a v poslední době i omílání stejných motivů stále dokola nijak nevadí. Ale Dárce se mi jeví opravdu asi jako nejslabší článek. Oproti podobným filmům jako jsou třeba letošní Hunger Games nebo Divergence je kvalitou na míle daleko a z námětu nevytěžil vlastně nic. Přitom myšlenka filmu je opravdu výborná (možná jediný plus filmu) a o to víc mě mrzí, že z toho vznikl takový nudný kýč. Psychologie postav je strašná, herecké výkony mladých herců a scénář také, no a logika - škoda mluvit. A to jsem ty negativní recenze bral hodně s nadhledem a nakonec mi zdejší hodnocení přijde ještě vysoké...

• 17.9.2014  00:47

Možná bych také vyzdvihl filmařské kvality, ale to nemění nic na tom, že film byl na mě neskutečně pomalý, nudný a neemotivní.

• 4.9.2014  22:23

Pokud čekáte komedii, kde se budete řechtat až budete ze židle padat nebo drama, kde bude jeden zvrat za druhým, tak asi nebudete úplně nadšeni. Láska na kari je "pouze" sympatická podívaná s jedinečnou atmosférou. Indičtí herci tomu navíc přidávají jakousi opravdovost a laskavost. Pravda, má to občas strohé dialogy a žádné větší ambice než vyprávět příjemný příběh to nemá. Sice to tedy není nic přelomového, ale je to přesně ten typ filmu s obrovským srdcem, snad bych se i nebál říct "film pro každého" nebo minimálně "film, který nikoho neurazí", což rozhodně není málo... :)

• 3.9.2014  23:32
    Dracula (divadelní záznam) (1996)

Vizuálně velkolepé, nadčasové a srovnatelné se zahraničními muzikály, hudba a choreografie je skvělá a pěvecké výkony naprosto excelentní. Ovšem trochu mi to přišlo, jako kdyby se mi líbil obal knihy a styl psaní, místo toho aby si mě spíše získal obsah. Nějak mě to nezasáhlo, emoce se nedostavily a občas jsem se i nudil. Každopádně jak říkám, řemeslně je to opravdu obdivuhodný muzikál, který sklidil úspěch naprosto právem.

• 27.8.2014  00:10

S tímto animákem mám úplně stejný problém jako vloni s Croodsovi. Pěkný námět, dobrá animace, ale jinak mě to absolutně nebavilo. Pro děti mi to taky nepřijde jako nějaká super zábava. Kladné ohlasy opět příliš nechápu. 50%.

• 26.8.2014  19:26

Na filmu není nic špatného, ale ani dobrého. Vzhledem k nápaditému námětu je to však celé nezajímavé od A do Z - k žádné postavě si divák nevytvoří vztah a snímek v žádném ohledu nepřekvapí. Další z těch filmů, který měl být buď vtipnou komedií nebo vážnějším dramatem. Takhle to není ani jedno a je to vážně škoda... Průměr a jasné 2,5*.

• 25.8.2014  00:20
    Lucy (2014)

Lucy je jak z jiného světa... ovšem není to bohužel myšleno v tom pozitivním slova smyslu. Debilnější Sci-Fi už jsem pěkně dlouho neviděl, logiku to opravdu nevidělo ani z vlaku. Vizuálně je film sice obdivuhodný (ať chci nebo ne, 2* musím uznat), ale obsahově radši všechno zapomenout. VŠECHNO! Větší slátanina se prostě vidí málokdy, avšak pitvat to tu raději nebudu, protože jinak bych si mohl rozmyslet i ty dvě hvězdy... :)

• 24.8.2014  00:27

Tak trochu guilty pleasure, ale na druhou stranu, kéž by bylo více takových milých a vtipných oddychovek, které si na nic jiného nehrajou a vtipy většinou skvěle fungují. Navíc Adam Sandler a Drew Barrymore jsou opět super, ale nejen oni. I děcka a vedlejší role (Crews, Lowe) jsou bezvadné. A ta nádherná Afrika! :) Občasnou přehnanost a trapnost snímku odpouštím, protože... SO ROMAAANTIC!

• 23.8.2014  15:04

Jeden z těch filmů, kde jsem schopný pochopit kritická a pozitivní hodnocení. Film stojí za zhlédnutí už jen díky hereckému výkonu Ryana Reynoldse, poutavému nápadu a pár zajímavých momentů také nabídne. Ovšem ze začátku mě vytáčelo debilní chování snad všech lidí a příběh odehrávající se na jednom místě chtě nechtě občas prostě nudí. Pravdou však je, že čím dál víc se snímek blížil ke konci, tím více nabídl napětí, nepříjemně stísněné atmosféry a gradoval. Přesto z něj mám rozporuplný dojem - na jednu stranu si ho cením za originální formu, ale na druhou stranu působí velmi nedotaženě. 3,5*.

• 22.8.2014  23:25
    Osmdesát dopisů (2010)

Tak jsem se tu dozvěděl, že to je kvalitní film o pocitech... Jde se po chodbě, matka čumí, syn čumí, stále se jde po chodbě, sedí se v čekárně, záběr na dveře, dědek loupe vajíčko, záběr na dveře, syn čumí, záběr na dveře. Dalších pět důležitých záběrů pro vývoj děje, včetně detailní prohlížení fotky. Tejbl. Vindou. Matka koupí lovečák. Syn čumí, matka čumí. NEVĚŘIL JSEM. Ale na druhou stranu to bylo tak blbé, až mě to bavilo. Těm záběrům o ho*ně se totiž nešlo nesmát, svým způsobem na ten film nezapomenu. Ale příště se tedy už asi nechci dívat na "artový" film o pocitech, děkuji... Ket!

• 22.8.2014  02:01
    Sousedi (2014)

Slabé 3* - ani ne proto, že je to nereálná blbost (což se dalo čekat), ale spíš proto, že těch povedenějších vtipů tam není zas tak moc (přesto se člověk sem tam zasměje). Ovšem i z takto debilní absurdity se podle mě dalo vytěžit víc... :)