Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

45 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 20.9.2011  22:58
  Řeč lásky (2010)
  *****

  Někdy mi stačí k plnému hodnocení i tohle. Tyhlecty jednoduchý, silný, nádherný kraťasy s dojemnou pointou mě prostě dokážou dostat, i když se to může zdát prvoplánový, jak chce...

  • 1.9.2011  00:57

  Námětově docela zajímavý film podle mě vůbec nevyužil svého potenciálu. Na komedii málo humoru a na drama málo prostoru. Škoda, ale přišlo mi to děsně nezajímavý.

  • 29.8.2011  23:28

  Takže... Ženy v pokušení byla po dlouhé době výborná komedie, která měla víc než skvělou návštěvnost v kinech a proto by byl hřích na tento úspěch nenavázat, protože ať už by to dopadlo jakkoli, peníze by to vydělalo. Ač jsem myslel, že to bude horší než Ženy v pokušení, mýlil jsem se. Má opět stejně dobrý humor a je stejně kvalitní. Dopadlo to prostě fantasticky. Jsem rád, že úroveň neklesla a tvůrci to nebrali čistě jen pro zisk. Film pobavil a jedná se opravdu o nadprůměrnou komedii (a se Ženami v pokušení podle mě o nejlepší českou komedii za poslední roky)... Ovšem pokud jste rádoby kritici, z nějakého důvodu Vás to šíleně uráží (oh!) a nejste schopni příjmout fakt, že je to komedie, kde je vše tak trochu absurdní a má jenom jeden cíl - pobavit - pak je mi líto. Ano, fakt mě iritujou rádoby kritici Tetsuo a spol., protože jsem ani nepochopil, co to vlastně žvaněj. Jo, film nemusí sednout každému, ale nevím, proč by se film nemohl líbit i MYSLÍCÍM lidem, kteří se prostě smějou třeba i blbostem a taky nevím kde jste vykoumali, že pointa filmu je: nevěra je dobrá věc. Ale na druhou stranu musím souhlasit s uživatelem DaViD'82. Je pravda, že si film nedokáže vybrat čím vlastně bude. Rozhodně netvrdím, že je film geniální, má své mouchy... Ale co herecké výkony? Pane bože, Macháček! Role mu tak sedla. Když jsem viděl obsazení, říkal jsem si, jestli je vhodné, ale opravdu se povedlo. Dále skvělá hudba, překvapivé zvraty, no ale především super zábava. Jsem rád, že jsem si to tentokrát nenechal ujít v kině a upřímně jsem se zasmál (tak, jako celé kino). Vejdělek tedy potvrdil, že dokáže točit skvělé filmy. Měl jsem vážně chuť začít při titulkách tleskat (ale nechtěl jsem být trapný, co já vím... třeba by v kině seděl druhý Tetsuo a já bych byl nemyslící člověk, který ztratil cit:). No co, já jsem nad míru spokojený. 4,5*. Tak a teď jsem nemyslící debil. :(

  • 28.8.2011  00:17
  Leon (1994)
  ****

  Filmařsky vynikající - výborná režie, kamera, střih. Pár geniálně natočených scén (střelba na běžce, akční scény apod.) a herecky výborné (hlavně malá Natálka). Příběhově taktéž pěkné - nenudil jsem se, bavilo mě to a vtáhlo mě to do děje, ovšem na 5* to není, i když by mohlo. K plnému hodnocení mně chybělo ještě více emocí a jasně zvolený směr, kterým Leon půjde. Akční krimi vs. vztah mezi Leonem a Mathildou vs. drama. Na jeden film toho na mě bylo trochu moc. Ovšem rozhodně nadprůměrný film, který se nezařadí mezi tuctové filmy na které se zapomene. 80%.

  • 23.8.2011  07:31
  Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)
  *

  Nic Vám to nedá, ale je to koukatelné. Pár dílů jsem viděl a nebylo to zas tak hrozné... Otázkou je, zda-li hodnotíme pořad nebo soutěžící... Ovšem, spíš bych řekl, že nic pro mě. Hlavně ani sranda to moc není.

  • 23.8.2011  07:20
  Talk show bez zábran (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Je fakt, že mě to vždycky dobře uspí, protože ty slinty můžou buď jen iritovat nebo uspat. Když jsem viděl, že Prima Love po jedenácté hodině vysílá "Talk show bez zábran", nejdřív jsem si myslel, že to je asi název pro nějakou erotickou talk-show. Možná by to bylo lepší, protože talk-show má být alespoň v rámci možností zábavná a né trapná, má se zaobírat zajímavými tématy a né se hodinu bavit o ničem a má mít dobré moderátory a né ženský, za které je Vám trapně. Sem tam na to večer narazím a opravdu jsem se ještě nikdy nezasmál. Ale ok, budu objektivní a řeknu tedy, že pro Talk show bez zábran asi nejsem cílová skupina. Ovšem místní komentáře mě opravdu pobavily a ve směs mi přijdou trefné.

  • 23.8.2011  07:06

  Čekal jsem dvouhvězdičkovou, trochu milou podívanou, ale přesto krávovinu - a taky jsem jí dostal. Musím ale říct, že obzvlášť záběry z Prahy a Benátek byly úžasné! Pěkné prostředí bylo na tom filmu opravdu asi to nejlepší.

  • 23.8.2011  06:57
  Disturbia (2007)
  ***

  Disturbia možná má pár výborných momentů, ale o nějakém strachu však nemůže být řeč. Kdyby film přitlačil na pilu a nabídnul více napětí, hodnotil bych ho hned líp. Při čtení komentářů tu mnozí vychvalují bůh ví jakou atmosféru a ta mě právě zklamala. Sice jsem se nenudil, ale z dobrého námětu se podle mě stal jen velmi lehce nadprůměrný "thriller", který je podle mě opravdu thrillerem jen cca poslední čtvrthodinu.

  • 15.8.2011  03:21
  Vřískot 4 (2011)
  ****

  Na pokračování Vřískotu jsem se fakt těšil, protože mě všechny předešlé díly bavily. A dopadlo to možná ještě lépe než jsem čekal. Bohužel, místní uživatelé naschvál ihned po premiéře vyzdradili jméno vraha (což je u Vřískotu fakt na facku), ale i tak mě překvapil ještě v mnoha ohledech. Vřískot 4 má totiž všechny ostatní horory na háku. Tenhle film je vlastně tím, čemu se směje. Ten, kdo tuhle ironii nepochopil, bude říkat, že je to trapné klišé, které dnes působí směšně... Ovšem i po "hororové stránce" jsem spokojený. Vraždy jsou výborné a atmosféra stejně dobrá jako v předešlých dílech, párkrát jsem se opravdu i bál. Herci hrají také dobře a režie je prostě skvělá. Wes Craven musí být asi "moderní děda", protože jde naprosto s dobou a nenápadně se vysmívá tolika věcem, že jsem se mnohdy opravdu musel pousmát. A finále je vynikající. Co víc si od čtvrtého dílu přát? Beru-li v podtaz, že je to pokračování po 11 letech a tento žánr frčel právě v té době, tak je to fakt bomba a příjemné připomenutí kultovního slasheru. Za mě 4,5*.

  • 11.8.2011  23:32

  Trailer mě moc nenalákal a myslel jsem si, že půjde spíše o trapnou komedii, ale film docela překvapil a snad nikdo od něj ani nemohl čekat víc než oddychovku... Převratná komedie to teda sice není, ale přesto se tam pár dobrých vtipů našlo. PS. Cameron Diaz je skoro čtyřicet? Je to možný? Mimochodem role jí fakt sedla (až překvapivě)... 60%.

  • 7.8.2011  23:57

  Dovolím si tvrdit, že kdyby byla lepší režie a casting, mohla z toho být klidně i "oscarovina" nebo rozhodně film na zapamatování a s lepší kritikou. Sice je to podle mě i tak lehký nadprůměr, ale šlo z toho rozhodně vytěžit více. Jak jsem řekl - stačilo by obměnit režii, casting (ač nebyl vyloženě špatný), přidat více napětí a třeba i větší prostor v soudní síni a mohl to být kult. Takhle je to jen na 3,5*. Chválím však dobrou hudbu a překvapivý závěr.

  • 7.8.2011  16:18

  Ať už film zhlédnete, budete ho mít jako kulisu, nebo ho vůbec neuvidíte - je to jedno... Perfektní záskok sice není vyloženě špatný film, ale je strašně nezáživný a nijaký. Jennifer Aniston je fajn, ale to je tak vše.

  • 6.8.2011  22:29

  Stejný názor jako u prvního dílu. Ze židle mě to opět nezvedlo...

  • 6.8.2011  11:16
  Rec 2 (2009)
  ****

  Oproti prvnímu dílu mě zklamal snad jenom směr, kterým se Rec 2 vydal. Náboženský podtext mi prostě příjde zbytečný a mnohdy jsem si musel zakroutit hlavou - ovšem to je můj subjektivní názor a věřím, že někomu to zase naopak sedlo. Na druhou stranu snímku opět nechybí nervydrásající atmosféra (i když jí někdy zbytečně dávají do pozadí rádoby šokující nebo odporné momenty) a uvěřitelné herecké výkony (chtěl bych vidět, jak lépe by si to místní kritici představovali). No, jen tak tak 4*, ale bál jsem se skoro stejně jako u prvního dílu, což vážně beru jako skvělou režisérskou práci. Plaza a Balaguéro prostě fakt umí. Ve svém žánru rozhodně nadprůměr, už jen za tu "jinakost". Další díly si určitě nenechám ujít, i přesto, že jsem film opět musel sledovat po částech a dělat si "pauzy", jinak bych to dost možná neustál... :)

  • 6.8.2011  11:06

  No, čekal jsem ještě více drsnější film a hlavně mi přišel opravdu feministický, jak už to tady zaznělo, ale i přesto beru, že film poukazuje na to, že každý si zaslouží respekt - takže dobrá. Ovšem méně emotivní, než jsem čekal, ale i tak díky Ch. Theron lehký nadprůměr. Myslím, že prvky krimi thrilleru by mu ale neuškodily. 3,5*.

  • 1.8.2011  00:23

  Nic převratného to není, ale kdo se prosí o velkolepost? Prostě jsem se na to kouknul v TV a ač jde možná o klišé, má očekávání to splnilo a beru tento thriller jako nadprůměrný. 70%.

  • 31.7.2011  16:09
  In America (2002)
  ****

  Občas nudné, ale místy i velmi silné scény. Pěkné záběry, hudba a herecké výkony. Působilo to na mě tak opravdově, že nemůžu jít s hodnocením dolů, ač tomu snímku k dokonalosti prostě něco chybí...

  • 30.7.2011  23:02

  Filmařské kvality jsou výborné (herci, režie, kamera), napětí i akce slušná, takže ve svém žánru je to určitě dobrý film, avšak u mě je to "jen" na 60% a jednou stačí... Asi jsem čekal trochu víc, ale nepřišlo mi to zas TAK skvělé, jako zdejší hodnocení. 3,5*.

  • 30.7.2011  18:38

  Ukázkové komediální drama! Opravdu už jsem dlouho neviděl tak skvěle sehranou komediální i dramatickou linku, navíc s výbornými herci (Jack Nicholson, Helen Hunt i Greg Kinnear) a s vynikajícím scénářem! Velmi se mi na filmu líbil ten celkový nadhled a propracované charaktery. Dávám 4*, ale přesto si myslím, že snímek zcela docením ještě časem... Celkový dojem to na mě nechalo tak na 4,5*, ač nemám filmu vlastně vůbec co vytknout, tak na plné hodnocení to zatím nevidím.

  • 30.7.2011  15:28

  Pozitivní oddychovky jsou fajn, ale někdy se musí i tím pozitivem šetřit... :) Je to pěkné, ale nevěřil jsem tomu. A lepší casting a režie by možná taky neuškodila. Avšak když by se připsala do žánru "Pohádka", dal bych tomu i 4*... :)

  • 29.7.2011  23:54

  Ve svém žánru rozhodně nadprůměrný snímek, který mě zaujal už námětem. Filmařské kvality má (slušný vizuál, výborná režie a skvělý herecký výkon A. Brodyho a vlastně i K. Knightley) a děj je taky zajímavý - takže tohle cestování v čase mě fakt bavilo, ač mohl potenciálu využít ještě více a své chyby má... I tak to vidím na 4*.

  • 25.7.2011  18:57

  Rovnou na začátek říkám, že slabší 4*, tudíž jsem docela zklamán... O filmu jsem všude četl, že se jedná o "nejlepší film o cestování v čase", a tak jsem čekal jasných 5*, protože mám tyhle filmy tak rád. Bohužel tedy "pouze" 4*. Je to dobré, ale nic co by mě zvedlo ze židle...

  • 25.7.2011  00:49
  Moulin Rouge (2001)
  *****

  Vizuální stránka tohoto filmu je prostě neuvěřitelná. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočený snímek jako je tento. Výborný střih, kamera a výprava... Ale musím říct, že to není jen o vizuální stránce a vynikající choreografii. Příběhově stejně tak krásné! A Nicole Kidman předvedla fakt mimořádně dobrý herecký výkon. Moulin Rouge má opravdu geniální místa, kde jsem mnohdy ani nedýchal. Nádhera.

  • 23.7.2011  18:44

  Jo, je to dobrý film, ale 85%? Tenhle snímek je standartní životopisný film - docela zajímavý, se skvělými hereckými výkony, režií a stylizací, ale místy nudící a bez jakýchkoli emocí. A to je pro mě prostě málo. Jednoduše jsem zhlédnul jeden dobře natočený příběh, který neurazil ani nenadchl a to je pro mě důvod, proč film nehodnotím až tak vysoko...

  • 22.7.2011  22:02

  Tomu říkám skvělý námět! Úplná spokojenost to sice v závěru není, ale přesto mě cca 3 - 4 scény dovedly rozesmát, až jsem padal ze židle... :) Jinak standartní vtipy a ksichty Carreyho, které někdy fungují, někdy ne. 60%.

  • 22.7.2011  17:45
  Neznámý (2011)
  ***

  Lehce nadprůměrný thriller, který není ničím vyjímečný, ale rozhodně neurazí... Je pravda, že Liam Neeson se mi do role až zas tak nezamlouval, ale jinak mě film bavil a celou dobu jsem opravdu nevěděl o co jde... Napětí i akce výborná. Ovšem nic převratného, což ale ani jistě nebyl záměr. Silné 3*.

  • 21.7.2011  10:09
  Góóól! (2005)
  ***

  Fotbal nemám rád, ale tenhle film je opravdu pěkný, i když vlastně není ničím vyjímečný a originální už vůbec ne. Typické klišé o tom, jak si jde "hodný chlapec" za svým snem s dalšími typickými postavami, zvraty a prostě všemu, co k takovým filmům patří. To, že je to však klišé by mi nevadilo, jen se ten film stává lehce předvídatelný. Nic extra, ale o tom, že se na to kouká příjemně není pochyb. Docela i dobře natočené. 3,5*.

  • 20.7.2011  19:33

  Cestování v čase miluju, ale tohle bylo na mě asi až moc ujetý... :) Jinak jde totiž o slušnou parodii na Sci-Fi filmy (pardón, Science Fiction!:)), která je výborně natočená s nějakým tím občasným vtipem navíc. Ale přesto jsem si při závěrečných titulkách řekl: "To byla kravina!". Mohla z toho být totiž mnohem víc vtipná záležitost, takhle film zůstal tak trochu na půl cesty.

  • 20.7.2011  02:10

  Atmosféra filmu mi nepřišla nějak obzvlášť strašidelná, hororem bych to opravdu nenazýval. Spíš jsem si po zhlédnutí říkal: "Ty jo, to byl tak divný film...". Rozhodně tu ale nechci zatracovat jeho kvality, které bezesporu má - ovšem 3* mi příjdou tak akorát. Slušný psycho thriller, kterému by však neuškodila o trochu kratší stopáž, lepší závěr, více napětí. Během sledování jsem se mnohdy i nudil. Pořád jsem čekal, kdy už se film rozjede, no ale spíš můžu vyzdvihnout dobrou hudbu, Miu Farrow a pár dobrých scén... ale 84%, to opravdu ne.

  • 17.7.2011  19:59

  Čekal jsem tak trochu americký doják, který pohladí po duši a nakonec se tak opravdu nestalo. Je pravda, že už námět pro mě nebyl až zas tak zajímavý, ale rozhodně by z něj šlo natočit něco, co minimálně alespoň nebude tak nudit. Ano, nudil jsem se. Jisté kvality film rozhodně má (herci, pár dobrých scén), ale celkově mi to nic neřeklo. A klidně mě ukamenujte, ale podle mě to je z největší částí špatnou režií bez špetky invence. Kdyby se pozměnila, tak by mě to třeba chytilo i za to srdce... A zas tak emotivní film mě to fakt nepřišel. Ne, s čistým štítem říkám: nic moc. 2,5*.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace