Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

45 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 19.11.2011  15:15

  Mně osobně příjde Kung Fu Panda 2 jako výborné pokračování, které se mi opravdu líbilo o chlup víc než jednička. Sice to díru do světa neudělá, ale vizuálně stejně výborné, odehrávající se v pěkném prostředí, nenudící, více vtipné a tak nějak pro mě víc sympatické. Natož, že to čtu celkem kritická hodnocení, tak já jsem celkem spokojený.

  • 19.11.2011  15:09

  Animace je opravdu skvěle zpracovaná, přesto tomu něco chybělo. Film je to příjemný, ale znovu se k němu asi vracet nebudu. // Ne, ne, ne neumírejte! - Vždyť já neumírám, ty magore! :)

  • 18.11.2011  23:17
  Dům snů (2011)
  ***

  Čtu tady, že je to překombinované a vykradené, což docela souhlasím, ale stejně bych tomu tak 60% dal. Sice jsem čekal, že bude film více strašidelnější, ale vyloženě špatný nebyl a i když neukázal nic novýho, tak mě docela bavil. PS. Nechápu kdo dělal trailer. Je to skoro jak "Dream House v kostce". Prozradit hlavní pointu filmu v traileru, to se vidí málokdy.

  • 17.11.2011  23:36
  Perfect Days (2011)
  ****

  Možná Alice Nellis natočila film pro masy s dobrou reklamou, v něčem šla podobnou cestou jako Vejdělek a je to komerce, ale nutno si také uvědomit, že právě tyto filmy mají v kinech výbornou návštěvnost, vydělají a ač je třeba kritika trochu shodí, lidem se prostě líbí... A krom toho, Perfect days v mých očích prostě JE vtipný a příjemný film s nadhledem. Trailer mě až tak nenalákal, ale byl jsem fakt překvapený, že se jedná o poměrně pěknou oddychovku s výbornou Chýlkovou a Sokolem. Nečekal jsem to, ale je to tak. Všechy vážná témata jsou v tom snímku odlehčená a to je občas vážně potřeba! Prostě líbilo, pobavilo a rozhodně to beru jako nadprůměr. Kritici, nechť si dál stěžují, jak je to bezduchý klišé film. PS. A co se týče přechod z komedie na drama, tak mě to tu až zas tak nerušilo. Naopak vážné scény směřovaly stejně opět k nějakému vtipu a většinou vkusně. 75%.

  • 13.11.2011  00:14
  Sirotčinec (2007)
  ****

  Našel jsem tu řeči o tom, že Sirotčinec je klišé a není to horor. Tak teda nevím, ale já v něm vidím dost slušnou atmosféru, kterou jestli vykrádá nevím a je mi to docela jedno, protože ve svém žánru je to výborný film. Bál jsem se, lekal jsem se, bavilo mě to. A Belén Rueda hrála skvěle (Proč mi připomínala Natalii Portman v Černé labuti? :)) A režijně taky velmi dobré, to samé kamera a hudba. Ovšem co se týče pointy, tak jsem čekal trochu lepší závěr... Zase tu čtu, jakou má film dechberoucí pointu a mně až zas tak úžasná prostě nepřišla (nebo jsem spíš asi čekal a chtěl jiný konec, kdo ví)... :) Každopádně tyhle atmosferický thrillery s hororovýma prvkama mám prostě rád...

  • 5.11.2011  14:52

  Opravdu vtipné... :)

  • 4.11.2011  23:12
  Inside (2002)
  ***

  Námět dobrý, ale potřeboval by více prostoru. 3,5*.

  • 4.11.2011  22:50

  Nereálné, ale přesto poměrně vtipné.

  • 4.11.2011  22:43
  Svině (2009)
  ***

  Každý tu píše, jak to bylo předvídatelné a já do poslední minuty nevěděl! :)

  • 4.11.2011  22:36
  Pro ptáčky (2000)
  ****

  Ha! A teď si tam dosaďte posměváčky ze všedního života! :)

  • 4.11.2011  22:33

  Dal bych tomu delší stopáž...

  • 4.11.2011  01:01

  Těžko říct, co jsem čekal. Ale rozhodně mně to nepřišlo tak neuvěřitelně krásný, silný a emotivní, jak tu čtu. Normální povídka, animace se mi zrovna dvakrát nelíbíla, pointa taky nebyla tak zázračná a po duši mě to nepohladilo. Ale 93%? Třeba jsem mimo, já nevím... :)

  • 27.10.2011  19:12
  Orphan (2009)
  ****

  Přesně tyhle snímky miluju. Napínavý film, který ve Vás vyvolá emoce s výborným castingem (hlavně Vera Farmiga a Isabelle Fuhrman) a režií. Celkem překvapení, tohle je opravdu výborný film! 4,5*.

  • 26.10.2011  22:00

  O chlup lepší než dvojka, ale v podstatě bych to shrnul tak, že je to pořád stejná "krávovina, kde se však několikrát leknete jak prase"... :) Není co dodat. Prostě stále to samé dokola, ale na druhou stranu je to opravdu výborná lekačka. Někdy tak trochu komedie. A hlavně fakt dost chytrý marketingový tah - teenageři jsou z toho vyplácaní a píšou o tom, jak se mohli ze*rat v kině strachy, vydělá to majlant, takže proč toho nevyužít? Krom toho - jít na to s kámošema do kina je náhodou docela sranda... // PS. Ty puberťácký hovada, který se v kině smějou každý blbosti jsou ale fakt na ránu.

  • 6.10.2011  23:25
  Jeden den (2011)
  ***

  Trailer mě fakt nalákal a tak jsem si film nenechal ujít v kině... Film se snaží se být vším - slaďárnou, dojákem, romantikou, komedií, dramatem, ale spíš bych řekl, že jde o takové odlehčené romantické drama. A Hathaway i Sturgees se mi líbili. Podle kritiky třeba nepředvedli kdo ví jaký herecký výkon, ale ten vztah mezi nimi mi přišel takový opravdový. No, ale v tomto případě jsem chtěl vidět asi trochu jiný konec. Musím říct, že jsem čekal pozitivněji laděný film (čekal jsem vyloženě "feel-good" pocit a happy end), ale stejně se mi svým způsobem líbil. Ničím překvapující, ale pokud chcete vidět "hezký film", Jeden den je dobrá volba. Sice čekal jsem trochu víc, ale špatné to nebylo... // No, po přečtení knižní předlohy musím říct, že film je vážně slabý odvar. Bylo mi to ale jasné - tohle je přesně látka na knihu a do filmu se ani nemohlo vejít všechno. I přesto se to ale natočilo poměrně důstojně a casting se opravdu povedl. Ovšem rozhodně doporučuji knihu, čte se výborně a je to taková civilní věc ze života. :)

  • 28.9.2011  21:39

  Jo, plno filmů se tváří jako romantické komediální drama, ale málokterý film tím opravdu je. Bláznivá zatracená láska je však fakt příjemný film a všechny tyhle žánry obsahuje. Tak akorát vtipné, romantické i dojemné. A i když film neskončil typickým happy-endem, stejně jsem z kina odcházel s dobrým pocitem. A tak to má být! :)

  • 26.9.2011  14:35

  Typický Hallström - pomalé tempo a sentimentální příběh s dojemnou hudbou. Někdy to chceme vidět, někdy ne... Upřímně jsem od tohodle filmu čekal trochu víc, celkově bych k němu řekl "jen": pěkné. Co mě spíš udivuje je to, že zdejší uživatelé kvůli sentimentu často ubírají hvězdičky, ale tady očividně ne. A zrovna tenhle film mi příjde sentimentální hodně a 86% bych nečekal ani omylem. No, za mě tak 65%... :)

  • 20.9.2011  22:58
  Řeč lásky (2010)
  *****

  Někdy mi stačí k plnému hodnocení i tohle. Tyhlecty jednoduchý, silný, nádherný kraťasy s dojemnou pointou mě prostě dokážou dostat, i když se to může zdát prvoplánový, jak chce...

  • 1.9.2011  00:57

  Námětově docela zajímavý film podle mě vůbec nevyužil svého potenciálu. Na komedii málo humoru a na drama málo prostoru. Škoda, ale přišlo mi to děsně nezajímavý.

  • 29.8.2011  23:28

  Takže... Ženy v pokušení byla po dlouhé době výborná komedie, která měla víc než skvělou návštěvnost v kinech a proto by byl hřích na tento úspěch nenavázat, protože ať už by to dopadlo jakkoli, peníze by to vydělalo. Ač jsem myslel, že to bude horší než Ženy v pokušení, mýlil jsem se. Má opět stejně dobrý humor a je stejně kvalitní. Dopadlo to prostě fantasticky. Jsem rád, že úroveň neklesla a tvůrci to nebrali čistě jen pro zisk. Film pobavil a jedná se opravdu o nadprůměrnou komedii (a se Ženami v pokušení podle mě o nejlepší českou komedii za poslední roky)... Ovšem pokud jste rádoby kritici, z nějakého důvodu Vás to šíleně uráží (oh!) a nejste schopni příjmout fakt, že je to komedie, kde je vše tak trochu absurdní a má jenom jeden cíl - pobavit - pak je mi líto. Ano, fakt mě iritujou rádoby kritici Tetsuo a spol., protože jsem ani nepochopil, co to vlastně žvaněj. Jo, film nemusí sednout každému, ale nevím, proč by se film nemohl líbit i MYSLÍCÍM lidem, kteří se prostě smějou třeba i blbostem a taky nevím kde jste vykoumali, že pointa filmu je: nevěra je dobrá věc. Ale na druhou stranu musím souhlasit s uživatelem DaViD'82. Je pravda, že si film nedokáže vybrat čím vlastně bude. Rozhodně netvrdím, že je film geniální, má své mouchy... Ale co herecké výkony? Pane bože, Macháček! Role mu tak sedla. Když jsem viděl obsazení, říkal jsem si, jestli je vhodné, ale opravdu se povedlo. Dále skvělá hudba, překvapivé zvraty, no ale především super zábava. Jsem rád, že jsem si to tentokrát nenechal ujít v kině a upřímně jsem se zasmál (tak, jako celé kino). Vejdělek tedy potvrdil, že dokáže točit skvělé filmy. Měl jsem vážně chuť začít při titulkách tleskat (ale nechtěl jsem být trapný, co já vím... třeba by v kině seděl druhý Tetsuo a já bych byl nemyslící člověk, který ztratil cit:). No co, já jsem nad míru spokojený. 4,5*. Tak a teď jsem nemyslící debil. :(

  • 28.8.2011  00:17
  Leon (1994)
  ****

  Filmařsky vynikající - výborná režie, kamera, střih. Pár geniálně natočených scén (střelba na běžce, akční scény apod.) a herecky výborné (hlavně malá Natálka). Příběhově taktéž pěkné - nenudil jsem se, bavilo mě to a vtáhlo mě to do děje, ovšem na 5* to není, i když by mohlo. K plnému hodnocení mně chybělo ještě více emocí a jasně zvolený směr, kterým Leon půjde. Akční krimi vs. vztah mezi Leonem a Mathildou vs. drama. Na jeden film toho na mě bylo trochu moc. Ovšem rozhodně nadprůměrný film, který se nezařadí mezi tuctové filmy na které se zapomene. 80%.

  • 23.8.2011  07:31
  Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)
  *

  Nic Vám to nedá, ale je to koukatelné. Pár dílů jsem viděl a nebylo to zas tak hrozné... Otázkou je, zda-li hodnotíme pořad nebo soutěžící... Ovšem, spíš bych řekl, že nic pro mě. Hlavně ani sranda to moc není.

  • 23.8.2011  07:20
  Talk show bez zábran (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Je fakt, že mě to vždycky dobře uspí, protože ty slinty můžou buď jen iritovat nebo uspat. Když jsem viděl, že Prima Love po jedenácté hodině vysílá "Talk show bez zábran", nejdřív jsem si myslel, že to je asi název pro nějakou erotickou talk-show. Možná by to bylo lepší, protože talk-show má být alespoň v rámci možností zábavná a né trapná, má se zaobírat zajímavými tématy a né se hodinu bavit o ničem a má mít dobré moderátory a né ženský, za které je Vám trapně. Sem tam na to večer narazím a opravdu jsem se ještě nikdy nezasmál. Ale ok, budu objektivní a řeknu tedy, že pro Talk show bez zábran asi nejsem cílová skupina. Ovšem místní komentáře mě opravdu pobavily a ve směs mi přijdou trefné.

  • 23.8.2011  07:06

  Čekal jsem dvouhvězdičkovou, trochu milou podívanou, ale přesto krávovinu - a taky jsem jí dostal. Musím ale říct, že obzvlášť záběry z Prahy a Benátek byly úžasné! Pěkné prostředí bylo na tom filmu opravdu asi to nejlepší.

  • 23.8.2011  06:57
  Disturbia (2007)
  ***

  Disturbia možná má pár výborných momentů, ale o nějakém strachu však nemůže být řeč. Kdyby film přitlačil na pilu a nabídnul více napětí, hodnotil bych ho hned líp. Při čtení komentářů tu mnozí vychvalují bůh ví jakou atmosféru a ta mě právě zklamala. Sice jsem se nenudil, ale z dobrého námětu se podle mě stal jen velmi lehce nadprůměrný "thriller", který je podle mě opravdu thrillerem jen cca poslední čtvrthodinu.

  • 15.8.2011  03:21
  Vřískot 4 (2011)
  ****

  Na pokračování Vřískotu jsem se fakt těšil, protože mě všechny předešlé díly bavily. A dopadlo to možná ještě lépe než jsem čekal. Bohužel, místní uživatelé naschvál ihned po premiéře vyzdradili jméno vraha (což je u Vřískotu fakt na facku), ale i tak mě překvapil ještě v mnoha ohledech. Vřískot 4 má totiž všechny ostatní horory na háku. Tenhle film je vlastně tím, čemu se směje. Ten, kdo tuhle ironii nepochopil, bude říkat, že je to trapné klišé, které dnes působí směšně... Ovšem i po "hororové stránce" jsem spokojený. Vraždy jsou výborné a atmosféra stejně dobrá jako v předešlých dílech, párkrát jsem se opravdu i bál. Herci hrají také dobře a režie je prostě skvělá. Wes Craven musí být asi "moderní děda", protože jde naprosto s dobou a nenápadně se vysmívá tolika věcem, že jsem se mnohdy opravdu musel pousmát. A finále je vynikající. Co víc si od čtvrtého dílu přát? Beru-li v podtaz, že je to pokračování po 11 letech a tento žánr frčel právě v té době, tak je to fakt bomba a příjemné připomenutí kultovního slasheru. Za mě 4,5*.

  • 11.8.2011  23:32

  Trailer mě moc nenalákal a myslel jsem si, že půjde spíše o trapnou komedii, ale film docela překvapil a snad nikdo od něj ani nemohl čekat víc než oddychovku... Převratná komedie to teda sice není, ale přesto se tam pár dobrých vtipů našlo. PS. Cameron Diaz je skoro čtyřicet? Je to možný? Mimochodem role jí fakt sedla (až překvapivě)... 60%.

  • 7.8.2011  23:57

  Dovolím si tvrdit, že kdyby byla lepší režie a casting, mohla z toho být klidně i "oscarovina" nebo rozhodně film na zapamatování a s lepší kritikou. Sice je to podle mě i tak lehký nadprůměr, ale šlo z toho rozhodně vytěžit více. Jak jsem řekl - stačilo by obměnit režii, casting (ač nebyl vyloženě špatný), přidat více napětí a třeba i větší prostor v soudní síni a mohl to být kult. Takhle je to jen na 3,5*. Chválím však dobrou hudbu a překvapivý závěr.

  • 7.8.2011  16:18

  Ať už film zhlédnete, budete ho mít jako kulisu, nebo ho vůbec neuvidíte - je to jedno... Perfektní záskok sice není vyloženě špatný film, ale je strašně nezáživný a nijaký. Jennifer Aniston je fajn, ale to je tak vše.

  • 6.8.2011  22:29

  Stejný názor jako u prvního dílu. Ze židle mě to opět nezvedlo...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace