Handle

Jan Klika

okres Jičín

1 2 3 4 5 6 14 28 41 54
    • 30.9.2016  22:15

Silné tři, ale čekal jsem teda o hodně víc... První půlka je docela nuda, kde mi dost věcí přišlo zbytečných. Až na samotný závěr je druhá půlka už lepší, nicméně také nevyvolá nějaké intenzivnější emoce (strach či napětí). Obecně je Deepwater Horizon dobrá filmařina (hlavně efekty a střih), ale scénář je vyloženě průměrný, postavy nedostatečně propracované a celkově to na mě nepůsobilo příliš věrohodně. Obávám se, že za pár dní si na snímek ani nevzpomenu, což je škoda.

• 27.9.2016  22:01
    This Is Us (TV seriál) (2016)

PILOT (100 %): Už hóóódně dlouho jsem nebyl z Pilotu tak nadšený - bylo tam tak nějak vše, co je třeba k tomu, aby seriál nalákal k dalšímu sledování. Postavy byly přehledně představeny, díl skvěle gradoval a závěr neskutečně mile překvapil. Celé to bylo civilní, netlačilo to zbytečně na pilu, ale přesto se dílu nádherně podařilo vyvolat emoce. Navíc herci jsou sympaťáci, režie přesně ví, co jak kde udělat a výborně zvolená hudba všemu dává třešničku na dortu. Pokud se i další díly ponesou v takovém feel-good stylu, tak budu asi brečet radostí! :) Vážně doporučuji, vypadá to na kvalitní dramedii s obrovským potenciálem. // 1. SÉRIE (100 %): Ano, brečím radostí! Sice miluju tento žánr a věděl jsem, že tento seriál bude pro mě, ale takovou pecku jsem opravdu nečekal. Za sebe můžu říct, že jsem ještě nikdy neviděl lepší první řadu. Naprosto jsem si zamiloval všechny postavy a stále nechápu, kde tvůrci sehnali tak sympatickou bandu herců. Scénář je skvělý a v každém díle mě zajímá každá minuta, takže to vždy uteče jako voda. Často jsem si říkal, že takovou úroveň si přece nemůže udržet každý díl, ale ano, může. Všechny díly si fakt udržely stejnou laťku (až to nechápu). V rámci žánru je to dle mého názoru i nadmíru autentické a realistické, skoro vždy dokážu naprosto pochopit jednání všech postav. Prostě absolutní nadšenost, sledování mě bavilo snad víc než můj vlastní život... :) Jsem také nesmírně rád, že se seriálu daří a tu mega sledovanost mu fakt přeju. Kéž by se televizní stanice a tvůrci seriálů probudili a začali točit více takových seriálů a nejen béčkové Sci-Fi pitomosti. Na další řady se samozřejmě neskutečně těším, jen doufám, že se už nevytáhly všechna esa z rukávu nebo že nepůjde kvalita dolů. Ale něco mi říká, že ne. Každopádně první řada je klenot, to už vím teď. // 2. SÉRIE (100 %): Naprostý vrchol seriálového rodinného dramatu (a možná nejen seriálového). Druhá řada je nejen ještě o chlup lepší než ta první, ale navíc definitivně potvrzuje, že má seriál potenciál klidně na X dalších řad. Pokud jsem se po první sérii trochu bál, že už se vytáhly všechna esa z rukávu a seriál nebude mít dost zajímavého materiálu pro další řady, teď už jen mlčky žasnu a těším se na další a další řady (které zcela jistě budou vzhledem ke sledovanosti). To postupné rozehrávání "minulost - přítomnost - budoucnost" je opravdu geniální tah. Jinak konkrétně druhá řada je samozřejmě neskutečně emotivní záležitost - třeba takový 14. díl Super Bowl Sunday vás samozřejmě rozseká na kousky... i když vlastně zdaleka nejen tento díl. Těch silných momentů je hned celá řada a asi nemá cenu vypisovat tu všechny. Jen prostě řeknu, že This is us naprosto MILUJU.

• 21.9.2016  00:27

Trailer vypadal na průměrnou vatu, ale výsledek teda naprosto šíleně překvapil a předčil má očekávání. Opravdu výborný feel-good snímek, který je vtipný od začátku do konce.

• 10.9.2016  01:01

Už dlouho jsem neviděl tak civilní životopisný film, který by nenudil ani na minutu, nebyl přehnaně sentimentální, ale přesto po sobě zanechal silný zážitek. Opravdu výborný snímek, kterému nemám co vytknout, filmařsky je samozřejmě precizní po všech stránkách (věřím i v nějakého Oscara).

• 9.9.2016  19:24
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Seriálu nejde nic moc vytknout, mně osobně jen šíleně mrzela ta uspěchanost. Takový námět by se dal rozvinout klidně do tří řad po dvaceti dílech - více by se dalo pohrát s dějem, postavami apod. Jako ano, líbilo se mi to, ale myslím, že to mělo potenciál mnohem mnohem větší.

• 1.9.2016  21:49
    Smrt ve tmě (2016)

Letošní rok zatím nabízí až překvapivě skvělé horory. Nejprve V zajetí démonů 2, poté Zhasni a zemřeš a nyní další slušných 5* pro Smrt ve tmě. Sice to ke konci začíná trochu drhnout (lehká přeplácanost ve scénáři), ale jinak skvěle napsané postavy (aneb komu vlastně fandit), výborné filmařské kvality a naprostá pecka v budování atmosféry.

• 29.8.2016  14:04

No teda raz dva tři smích. U traileru jsem se sice smál, ale u filmu trpěl. Občas se alespoň objeví zábavný záblesk (hlavně na začátku a na konci), každopádně jako celek je to neskutečně trapná hovadina. A to fakt nejsem nějaký zarputilec, kterého pohoršuje nekorektní humor, ale abych se smál stokrát stejným vtipům (pořád dokola sprostá slova, "vtipy" o drogách atd.) to zase ne. Doslova zmařený potenciál. Ale je mi úplně jasné, že někdo tuhle rádoby "wow cool sprostá blbost" bude opěvovat a obhajovat do nekonečna... :)

• 24.8.2016  23:28

Trailer mě nezaujal a fakt jsem byl téměř přesvědčený, že půjde o nevtipné klišé, které tu neuvidí červenou barvu ani z vlaku... No a nakonec jsem se řezal smíchy v kině jako nikdy a místy se mi i chtělo zvednout ze židle a zařvat něco ve stylu "yeeeeea fuckin' bitch!"... :D No, co Vám budu, prostě absurdní úlet jak blázen, záměrná přehnanost až sebeparodie a blbej styl humoru - přesně tak, jak miluju. Snad bych se nebál příště ještě víc odvázat a vyhnout se hlušším místům, ale většinu stopáže jsem se bavil prostě královsky. Nevím, jak se zapnutým mozkem, ale s vypnutým určitě 5*.

• 11.8.2016  01:49
    Mělčiny (2016)

Velmi, velmi slabé čtyři hvězdy, ale když jsem tak přemýšlel, co bych vlastně od podobného filmu chtěl více, moc odpovědí mě nenapadlo. Po traileru jsem nečekal prakticky nic (jen mega přehnanost), takže mě snímek fakt mile překvapil - dokázal si vybudovat celkem slušnou atmosféru, byl napínavý, nepříjemný a celkem dost svižný. Filmařsky nadprůměr (fajn Blake, režie, střih, hudba). Největší mínus je debilní finále, ačkoli zpětně si říkám, že tam bylo lehce blbých momentů asi i víc. Samozřejmě je to jednohubka na jedno použití, ke které není důvod se někdy znovu vracet, nicméně jsem se bavil a v rámci žánru se mi to líbilo.

• 9.8.2016  22:31

Ježiš marja, tak s modrou barvou běžte někam! :) Za mě NAPROSTÁ spokojenost, příběh sice není nejoriginálnější, ale moc se mi líbilo jak vtipně snímek dokázal zachytit chování zvířat a jak zábavný byl v detailech (skvělé střihy). Smál jsem se asi stokrát a debilně usmíval asi dvěstěkrát. PS. Zootropolis miluju, ale srovnávat ho s tímto filmem mi přijde mimo, je to úplně něco jiného.

• 9.8.2016  22:22

Ale tak zasmál jsem se... :)

• 9.8.2016  22:21
    Spare Parts (2015)

Ukázkově nezajímavé, nudné a přitažené za vlasy.

• 9.8.2016  22:18

Film, který si hraje na hroznou realitu, ale nevěřil jsem mu skoro nic. A to mě neba.

• 9.8.2016  22:11
    To nejsi Ty (2014)

Začátek mě příliš nepřesvědčil (říkal jsem si, že je to celé až moc přehnané), ale jak snímek plynul, tak si mě opravdu získal... a po skončení jsem si říkal, kdy naposled jsem vlastně viděl tak silný film. Vůbec nesouhlasím s názory, že herecké výkony byly slabé, ba naopak. Jen se mi možná paradoxně o trochu více než Swank líbila Rossum, kterou jsem doposud vůbec neznal. Každopádně výborný snímek, člověk si opět trochu přehodnotí své životní hodnoty. Škoda jen té nejisté první třetiny, jinak bych šel s hodnocením zcela jistě ještě výš.

• 9.8.2016  22:01
    Vzmuž se (2015)

Pár scén trochu zbytečných a přepísklých, ale jinak se mi to ohromně líbilo! Opravdu dost jsem se nasmál - výborné vtípky, super postavy, kéž by byla alespoň každá druhá komedie takto zábavná... :)

• 9.8.2016  21:54

Nevím, do jaké míry snímek je či není přibarvený, v každém případě mi přišel vydařený. Vtáhl do děje, vyvolal emoce (koukalo se mi na něj fakt hodně těžko), režijně i filmařsky to bylo dobrý. Pravda, náboženstvím se mohlo trochu ubrat, ale i bych dal slabší 4*.

• 23.7.2016  13:10

Hodně podobný dojem jako V zajetí démonů 2, tzn. že kdybych nad tím trochu hlouběji přemýšlel, asi bych nešel tak vysoko, ale hodnotím-li atmsoféru (tedy jak mě film dokázal pohltit), tak pecka největší!

• 23.7.2016  13:03
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

1. SÉRIE (70 %): Čekal jsem asi víc, ale na druhou stranu cítím velký potenciál do dalších sérií. Postavy jsou super a s dobrým scénářem má seriál šanci vyždímat pořádné emoce, tak uvidíme. Zatím se všechny díly v první řadě držely na podobné úrovni, každý díl byl nadprůměr, ale vyloženě ze židle mě to zase nezvedlo. // 2. SÉRIE (75 %): Ale jo, druhá řada už je určitě o chlup lepší a seriál se opravdu začíná dostávat více pod kůži. Především jsem si k postavám vytvořil větší sympatie (Nate) či naopak nesympatie (Brenda), ale minimálně všechny se začínají skvěle vykreslovat, což je asi nejpodstatnější (a navíc většina předvádí skvělé herecké výkony). Vývoj seriálu mě fakt začíná zajímat a ačkoli stále čekám na nějaký vyloženě "wow moment", tak již nyní se seriálu párkrát podařilo vyvolat celkem slušné emoce. Snad budou další řady podobně gradovat. // 3. SÉRIE (70 %): Budu se asi opět opakovat, ale i od třetí řady jsem čekal trochu víc. Je to stále "stejně dobré", tedy žádný díl mě v podstatě výrazně nezklame, všechny díly si drží svůj standard, ale jen málokdy mě něco opravdu nějak více zasáhne. Uvědomuji si, že řemeslně je to vysoce kvalitní počin, ale po emotivní stránce jsem upřímně očekával jinou ligu. // 4. SÉRIE (80 %): Pro mě zatím nejlepší řada. Nevím, jestli je to tím, že jsem si už trochu zvykl na to, že se s postavami neztotožňuji nebo jestli jsem začal trochu víc chápat fakt, že nic není černobílý a to (pro mě) občas nepochopitelné chování postav tím pádem víc respektuju. V každém případě mnohem lepší scénář a mnohem víc emotivních momentů. Na 5* to sice určitě není, ale na finální řadu se fakt těším. // 5. SÉRIE (85 %): Dechberoucí řada to také nebyla, ale působivá určitě. Společně se čtvrtou řadou určitě nejlepší série. Tipuji, že obecně nejsem ze seriálu až tak nadšený, protože jsem jen prostě měl až příliš vysoká očekávání. Nicméně kdyby bylo v seriálu více takových momentů jako je závěrných pět minut finálového dílu, to by byla paráda. Měl jsem fakt husinu.

• 21.7.2016  19:48
    Chasing Life (TV seriál) (2014)

Pokud jste viděli nějaký typický, ale kvalitní film či seriál o vyrovnávání se člověka s vážnou nemocí, přesně totéž dostanete od Chasing Life. Obě řady byly fajn, občas pár výhrad, ale celkově se na to koukalo moc příjemně. Škoda jen toho "useknutého" finále...

• 5.7.2016  14:02

Když by takto vypadal každý romantický film, dost možná bych se stal fanouškem tohoto žánru. Snímek si ukázkově buduje atmosféru, má dokonalé herecké duo, je poutavý od první do poslední minuty, žádná scéna či postava tam není navíc. Opravdu neskutečně milé překvapení, které snad pobaví i dojme každého - už jen tím jakým způsobem vypráví tak těžké téma.

• 5.7.2016  13:49

Skvělé! Ne vždy se sice snímku daří vybočit z klišé a předvídatelnosti, ale i tak je to velmi silný a zdařilý příběh o autismu - výborně zahraný bez hluchých a tupých míst.

• 5.7.2016  13:43
    Podfukáři (2013)

Že by byla nějaká pecka, to teda vůbec. Kouzla fajn, ale příběh už méně. Kdyby to posbíralo více logiky a méně fantasmagorie, možná by to vypadalo jinak. Slabé tři.

• 2.7.2016  22:27
    Hra peněz (2016)

Žádný nervy drásající thriller, každopádně celkem zajímavá podívaná, která mohla dopadnout podstatně líp i hůř.

• 1.7.2016  23:50
    Bez kormidla (2014)

Námět byl natolik zajímavý, že bych snad i oželel menší důraz na hudbu (ne, že by nebyla super!) a větší na pocity matky a otce. Přesto mám poměrně silný dojem z filmu a divím se, že je tak podceněný, respektive, že si nenašel více diváků.

• 30.6.2016  19:17

Až překvapivě nostalgické. Nevím, jestli to nebude pro děti náročnější, každopádně mně to přišlo vydařené. Sice nic, co si budu déle pamatovat, ale byla to velmi příjemná jednohubka. 70 %

• 29.6.2016  23:58
    Ptáčátko (2016)

Moc milý mini kraťas!

• 19.6.2016  23:48
    Teorie tygra (2016)

Po těch nadšených ohlasech jsem teda čekal víc. Ona v tom je vidět snaha - herecky ve směs super, myšlenka zajímavá, ale přibližně od druhé půlky už se to ubíralo tak nějak divným směrem, scénář se mi fakt moc nelíbil. Komediálně navíc nic moc, ne že by to bylo trapné, ale vtipů je prostě pomálu a v podstatě žádný není vyloženě k zapamatování.

• 11.6.2016  01:48

Totální pecka, moje triko po odchodu z kina by se dalo ždímat... :) Takhle dlouho jsem se vážně nebál, výborný!

• 10.6.2016  22:35

No, nechce se mi tomu věřit, po traileru jsem si říkal, že půjde o průměrnou a spíše trapnou podívanou. Hodnotím teda v rámci žánru, samozřejmě to je jednohubka, která vám během pár dní rychle vyšumí z hlavy, ale prostě jo, líbilo se mi to. Julia Roberts i Jennifer Aniston dokonce i dost slušně hrají, Jennifer Aniston mě i nejednou rozesmála. Spíš silné tři, ale za to milé překvapení... :)

• 31.5.2016  21:01

Tyhle filmy nechápu, fakt ne...

1 2 3 4 5 6 14 28 41 54