Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

45 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 14 28 41 54
  • 22.3.2017  13:16
  Kocour Bob (2016)
  ***

  Silné tři, možná slabé čtyři. Celkem se mi to líbilo, ovšem nějaké emoce se u mě dostavily až v samotném závěru. Především jsem měl problém s hlavní postavou Jamese, jelikož mi nebyla sympatická vůbec ničím, a tudíž jsem neměl potřebu ji nějak fandit. Další věc: nemusím kočky osobnost. V tomto snímku se mi ale kočka líbila. Aby taky ne, tvůrci filmu zde kočku vykreslili jako extra zlatíčko, kterou každý musí milovat - je hodná, milá, nikdy nezlobí... no a psi jsou zde naopak jako extra debilní raubíři. Takže vlastně palec dolů. :) Ale jinak ano, objektivně to není špatný film, jen je trochu jednoduchý a povrchní - a tím pádem funguje jen jako dobrá pohodovka na nedělní odpoledne.

  • 9.3.2017  14:01
  Lion (2016)
  ***

  Příběh se mi líbil moc, ale k filmu samotnému už mám bohužel plno výhrad. Pokud vezmu film jako celek, tak bohužel nedrží pohromadě, nějaké pasáže jsou skvělé, u jiných jsem ale usínal nudou (především v druhé polovině). Druhá půlka by si zasloužila trochu kvalitnější scénář i lepší režii, protože se kolikrát zbytečně vlekla - místo toho, aby gradovala. Závěr filmu se vás každopádně jistě dotkne, dokonce jsem po něm přemýšlel o 4*, ale ne, za mě jsou to silné 3*... :)

  • 7.3.2017  00:33

  Všechno tady už tak nějak bylo řečeno a asi se budu opakovat - The Edge of Seventeen je prostě super oddychovka, která "jen tak" plyne, ale po celou dobu baví. Možná by snímku prospěla nepatrně větší ambicióznost, ovšem pokud hledáte fajn snímek pro klidný večer, berte to všemi deseti, už dlouho jsem neviděl takovou mega pohodovku.

  • 1.2.2017  23:31

  Slasher to tentokrát v podstatě napsal za mě, s tím rozdílem, že jsem naopak filmu poměrně věřil. Ale v případě těchto nezávislých komorních dramat (údajně geniální ve všem), už nemůžu brát opěvující ohlasy asi tak moc vážně. Já teda třeba absolutně nechápu, co kdo tímle filmem chtěl říct a proč se rozhodl mě 137 minut unudit k smrti. Takže díky, ale příště beru snad i radši lístek na balet nebo operu.

  • 31.1.2017  20:55

  Uf, tak takovou citovou vydíračku už teda sakra dlouho nepamatuju. Nutno ale říct, že nejde o žádný kýč, jak by se to mohlo zdát po těch podprůměrných ohlasech z USA (jsem ale přesvědčený o tom, že to zapříčilo i zveřejněné video ze zákulisí). Neříkám, že je to filmařsky nějak mega výrazné a že není občas scénář lehce vyumělkovaný, ale rozhodně bych tomu nedal 40 % jak nějakému béčkovému rodinnému TV filmu. Mně se to naopak moc líbilo, byl to samozřejmě doják jak prase, brečelo celé kino... no dobrá, i já jsem měl párkrát co dělat, abych se tam hystericky nerozbulel hihi... :)

  • 19.1.2017  00:09
  Rozpolcený (2016)
  ***

  Film chtěl být za každou cenu tak strašně moc "creepy", že tak trochu zapomněl na sílu svého námětu a dost často to nepříjemně přepískl - ať už v podobě divných "cool vtípků" či fantasmagorie (takže ve výsledku vlastně není ani tak creepy, jak asi zamýšlel). Scénář byl prostě místy trochu pitomej a směšnej a párkrát se dostavila i nuda a nezájem. Ale je mi jasné, proč to mnozí budou vychvalovat do nebes (a tleskat na předpremiérách), ovšem mě tenhle rádoby psycho horor teda neoslovil (ačkoli tam pár slibných momentů určitě bylo a nějaké ty filmařské kvality to má také). Za mě mezi 2 a 3*, ale tak budu trochu objektivní, že jo.

  • 14.1.2017  02:17
  Zpívej (2016)
  ***

  Musím říct, že jsem čekal mnohem větší pecku. Není to špatné, ovšem je to příliš dětské (víc než by muselo být) a humor šel tím pádem zcela mimo mě. Doufal jsem, že to bude více parodovat talentové soutěže a že se to tak nějak celkově více odváže, ale o tom nemůže být ani řeč. Škoda, výsledek je poměrně tuctový, ačkoli potenciál byl obrovský.

  • 5.1.2017  00:24
  La La Land (2016)
  ***

  Filmařsky skvělý film, který mě však osobně naprosto nezasáhl. Čekal jsem o hodně víc a upřímně vůbec nechápu, proč se snímek vychvaluje až do nebes a dělá se z něj pomalu TOP pecka desetiletí. Whiplash si mě získal tisíckrát víc, tak snad příště...

  • 4.1.2017  01:09
  Pasažéři (2016)
  ***

  Ona to byla už od začátku tak trochu krávovina, ale nutno říct, že poměrně zábavná a svým způsobem mě po většinu stopáže bavila. Čím víc se to ale blížilo ke konci, tím víc to bylo pitomější... Snímku hlavně podráží nohy zbytečná překombinovanost a nevyhraněnost (chytré sci-fi, akce, romantika nebo co sakra?). Někdy si ze sebe dělá srandu, jindy je vážný jak nevím co. Námět byl fajn, ale nemyslím si, že to byl nějak šťastně využitý potenciál. Bral bych to spíš jako komornější romantické sci-fi. Výhrady mám trochu i k hereckému výkonu Jennifer Lawrence - role ji imho nesedla, ale na druhou stranu vzájemná chemie mezi herci celkem fungovala. Vizuálně zajímavé... Celkově prostě rozporuplný pocit. Nemyslím si, že červená barva se tu dlouho ohřeje. 60 %

  • 31.12.2016  01:17
  Neerja (2016)
  *****

  Na Neerju jsem se díval pozdě v noci, ale snímek mě naprosto vtáhl do děje, byl jsem pořád v napětí. Po skončení filmu mi bylo fakt smutno - až se mi z toho všeho chtělo brečet, emočně mě to dostalo fakt na 100 %. Musím ale říct, že mě snímek překvapil i svými filmařskými kvalitami, od Indie jsem takhle slušné zpracování nečekal. Celkově opravdu extrémně silná nálož, dost mě mrzí, že se takto zajímavý film nedostane více mezi lidi, určitě by si zasloužil mnohem větší pozornost.

  • 28.12.2016  21:05

  Přiznám se, že jedničku si v podstatě nepamatuji, jen vím, že mě minula. Na dvojku by mě tím pádem ani nenapadlo jít do kina, ale vzhledem k tomu mega boomu, jsem se tam nakonec také náhodou ocitnul... :) Nečekal jsem od toho vůbec nic, ovšem musím říct, že špatné to určitě nebylo Tu skvělou návštěvnost a nadšené recenze tedy jsem schopný pochopit, na druhou stranu však chápu i kritičtější ohlasy a připomínek bych měl k filmu také spoustu. Mimo mě šly například prvoplánové náboženské vtipy, nepochopil jsem "VIP role" (proč tam vlastně byly?), příběh mi přišel takový tuctový... ale nevím, mě tento "český pohádkovský humor" obecně nějak nebere, tak třeba jsem i trochu neobjektivní... Oceňuji ale třeba pěkné prostředí, hudbu a výpravu, bylo to i moc pěkně zahráno, filmařsky v podstatě opravdu fajn. Věřím, že si pohádku užije opravdu celá rodina, jen mě to prostě osobně nějak více nezasáhlo stejně jako v případě prvního dílu.

  • 17.12.2016  00:53
  Příchozí (2016)
  *****

  Asi největší sci-fi překvapení za posledních x let. Dost jsem se bál, že půjde o nějakou magořinu s mimozemšťany. V podstatě jsem do kina šel jen tak mimochodem a vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. A teda wow! Můj zážitek ze sledování moc nedokážu slovy popsat, mělo to v sobě opravdu něco výjimečného. Naposledy jsem měl takový pocit při sledování Donnieho Darka (což je sakra dlouho), tedy takový pocit typu "mindfuck jak blázen, ale čert to vem, i když spoustu věcí nepobírám, stejně mě to fascinuje". Filmařsky navíc SKVOSTNÉ, naprosto jsem byl nadšený z těch všech nádherných záběrů doplněných neuvěřitelně poutavou hudbou, samozřejmě excelentní režie, střih, kamera, celkově nádherná gradace a jakési věčné napětí. Amy Adams úžasná (letos měla fakt dobrý rok, už v Nočních zvířatech byla skvělá), fakt doufám, že jí ten Oscar letos už vyjde. Jinak se mi líbily všechny ty diskuze a příspěvky po zhlédnutí na téma "jak jsi to pochopil/a", kde každý přispěl úplně něčím jiným... :) Ale už se zas zbytečně zakecávám. Tenhle snímek si stejně zaslouží jen komentář typu "ozbrojující" nebo tak něco. Jediný, co jsem chtěl v podstatě říct je to, že Příchozí jsou zážitek a opravdu mě mrzí, pokud si to někdo nedokáže užít. Takový film přijde fakt jednou za čas. Na toto téma už však zde více méně kolegové napsali dost kvalitní komentáře, absolutně TOP jsou závěrečné dvě věty od Isherwood, které dokonale shrnují mé bezprostřední pocity po skončení filmu.

  • 16.12.2016  02:54

  Tak tohle mi sedlo. Při sledování jsem se trochu bál, že snímek přijde s nějakou rádoby šokující pointou na závěr (jakože je hlavní postava třeba šílená či ještě větší fantasmagorie) jako to má v poslední době ve zvyku x jiných thrillerů, které mě silně přestávají bavit a mnohdy i iritují. Naštěstí to není případ Nočních zvířat. Film jde naopak tak trochu proti proudu a ve svém žánru je to naprosto něco jiného, nebál bych se tvrdit, že je to i tak trochu nenápadná perla. Je mi teda jasné, že ne každý to bude takto opěvovat, protože se nejedná o žádný mainstream - není to doslovný film a má to pomalé tempo, což věřím, že někomu bude vadit. Ovšem je to přesně ukázkový příklad toho, že napětí se dá vybudovat třeba i jen spojením geniálního střihu s geniální hudbou. A pak taky ta práce s tichem, neuvěřitelný! Po celou dobu sledování jsem měl celkem hodně nepříjemný pocit, neustále jsem byl napjatý, prostě a jednoduše parádní budování atmosféry. Po skončení jsem si akorát říkal, že bych to potřeboval hned zkouknout znovu, aby mi stoprocentně došly všechny souvislosti (a že by jich asi bylo, snad se k tomu brzy dostanu). Každopádně bezva propojenost a myšlenka, která mi v žádném případě nedošla hned. Víc takových thrillerů, prosím!

  • 24.11.2016  18:07

  Už v prvním filmu Zejtra napořád od Rudolfa Havlíka jsem si všiml záblesků velmi pěkných filmových momentů a potenciálu, bohužel to ale nedrželo pohromadě a scénář byl vyloženě slabý. Pohádky pro Emu už jsou ale úplně na jiné úrovni a ze snímku mám fakt radost. Návštěvu českých filmů v kinech pečlivě zvažuji, nicméně už trailer mě velmi zaujal a po zdejším hodnocení jsem neváhal. Film je opravdu pěkný a umím si představit, že se z toho časem může stát třeba i částečně česká pohodová klasika na Vánoce, je to přesně takový ten sympatický typ filmu pro celou rodinu. Občas to pobaví, občas to i lehce dojme a na české poměry je to více než nadprůměr po všech stránkách. Byla tam vidět určitá inspirace ze zahraničních snímků, mě osobně to však nijak nerušilo. Krom toho Geislerové i Vetchému role opravdu báječně sedly. Za mě určitě palec nahoru.

  • 17.11.2016  00:15

  No to mi je, pane jo, zase hype! Uf. Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení, paradoxně bych to chápal u první půlky filmu, které bych také neměl důvod nedat 5*, každopádně druhá půlka je sotva na 2*. Z filmu jsem byl ze začátku nadšený, taková trochu pohádka, ale ve snesitelné míře, dobře se na to koukalo, těšil jsem se na průběh. Od té doby, co začala akce, jsem si ale jen klepal na čelo. Ztratilo to u mně na reálnosti a ačkoli neznám podobněji událost, nevěřil jsem tomu už ani ťuk. Působilo to na mě jako typická americká hrdinská kravina - jedem, teď ho vylíčíme jako největšího kinga, bude běhat v bitvě sem a tam, támhle skočí, ještě pro dalších dvacet, všude to bombardují, ale on se pomodlí a ještě dalších dvacet, skoro ho trefí, ale neva, jede se dál, zahrabe ho, pak ho skoro probodnou, nic, šup lano a spouští dalšího, drama v krytu, Japončík sem, Japončík tam, ale vždycky se těsně schová. Filmařsky asi dobrá i druhá půlka, ale otrávilo mě to a zkazilo celkový dojem, jako už dlouho nic. SLABÉ tři.

  • 16.11.2016  23:59
  Anthropoid (2016)
  **

  Hned na úvod musím říct, že jsem absolutně nepochopil význam angažovanosti českých herců. Místo toho, aby snímek využil možnost autentičnosti, tak zde nepadne jediná česká věta a atmosféru zničí czenglish. Vážně by mě zajímalo, proč už radši tvůrci nevyužili anglicky mluvící herce... V každém případě to není zdaleka jediný zádrhel filmu. První polovina jde odnikud nikam a mnohdy vyloženě nudí. Druhá polovina je pak typická sázka na jistotu, naopak se "přitvrdí" a celkem viditelně a prvoplánově začne film využívat kostru "pojďme divákovi ukázat, jak hrozné to bylo", kterou známe už z x historických filmů. Upřímně řečeno, nevím, jestli je moje hodnocení zcela objektivní, jelikož si nemyslím, že natočit podobný snímek je nějaké kdo ví jaké umění - událost je samozřejmě sama o sobě emotivní a film má jednoduchou úlohu, protože velmi snadno zapůsobí na diváka. Podobné filmy tedy obecně nemusím, ale na druhou stranu mi tentokrát ani forma nepřišla nejšťastnější...

  • 20.10.2016  12:31
  Pride (2014)
  ***

  Je to přesně mezi 3-4*, ale nakonec spíš tři... Pride je takový ten typ filmu, který se tváří "podle skutečné události", ale nemusíte být ani znalci události, abyste z toho jasně nevycítili, že je to silně přitažené za vlasy... :) Opravdu mi to v mnoha momentech připadalo na míle vzdálené realitě, každopádně, že je to příjemný film se sympatickými hereckými výkony a plyne jako voda, o tom žádná. Celkový dojem tedy určitě fajn, ačkoli přesah to mohlo mít větší.

  • 30.9.2016  22:15

  Silné tři, ale čekal jsem teda o hodně víc... První půlka je docela nuda, kde mi dost věcí přišlo zbytečných. Až na samotný závěr je druhá půlka už lepší, nicméně také nevyvolá nějaké intenzivnější emoce (strach či napětí). Obecně je Deepwater Horizon dobrá filmařina (hlavně efekty a střih), ale scénář je vyloženě průměrný, postavy nedostatečně propracované a celkově to na mě nepůsobilo příliš věrohodně. Obávám se, že za pár dní si na snímek ani nevzpomenu, což je škoda.

  • 27.9.2016  22:01
  This Is Us (TV seriál) (2016)
  *****

  PILOT (100 %): Už hóóódně dlouho jsem nebyl z Pilotu tak nadšený - bylo tam tak nějak vše, co je třeba k tomu, aby seriál nalákal k dalšímu sledování. Postavy byly přehledně představeny, díl skvěle gradoval a závěr neskutečně mile překvapil. Celé to bylo civilní, netlačilo to zbytečně na pilu, ale přesto se dílu nádherně podařilo vyvolat emoce. Navíc herci jsou sympaťáci, režie přesně ví, co jak kde udělat a výborně zvolená hudba všemu dává třešničku na dortu. Pokud se i další díly ponesou v takovém feel-good stylu, tak budu asi brečet radostí! :) Vážně doporučuji, vypadá to na kvalitní dramedii s obrovským potenciálem. // 1. SÉRIE (100 %): Ano, brečím radostí! Sice miluju tento žánr a věděl jsem, že tento seriál bude pro mě, ale takovou pecku jsem opravdu nečekal. Za sebe můžu říct, že jsem ještě nikdy neviděl lepší první řadu. Naprosto jsem si zamiloval všechny postavy a stále nechápu, kde tvůrci sehnali tak sympatickou bandu herců. Scénář je skvělý a v každém díle mě zajímá každá minuta, takže to vždy uteče jako voda. Často jsem si říkal, že takovou úroveň si přece nemůže udržet každý díl, ale ano, může. Všechny díly si fakt udržely stejnou laťku (až to nechápu). V rámci žánru je to dle mého názoru i nadmíru autentické a realistické, skoro vždy dokážu naprosto pochopit jednání všech postav. Prostě absolutní nadšenost, sledování mě bavilo snad víc než můj vlastní život... :) Jsem také nesmírně rád, že se seriálu daří a tu mega sledovanost mu fakt přeju. Kéž by se televizní stanice a tvůrci seriálů probudili a začali točit více takových seriálů a nejen béčkové Sci-Fi pitomosti. Na další řady se samozřejmě neskutečně těším, jen doufám, že se už nevytáhly všechna esa z rukávu nebo že nepůjde kvalita dolů. Ale něco mi říká, že ne. Každopádně první řada je klenot, to už vím teď. // 2. SÉRIE (100 %): Naprostý vrchol seriálového rodinného dramatu (a možná nejen seriálového). Druhá řada je nejen ještě o chlup lepší než ta první, ale navíc definitivně potvrzuje, že má seriál potenciál klidně na X dalších řad. Pokud jsem se po první sérii trochu bál, že už se vytáhly všechna esa z rukávu a seriál nebude mít dost zajímavého materiálu pro další řady, teď už jen mlčky žasnu a těším se na další a další řady (které zcela jistě budou vzhledem ke sledovanosti). To postupné rozehrávání "minulost - přítomnost - budoucnost" je opravdu geniální tah. Jinak konkrétně druhá řada je samozřejmě neskutečně emotivní záležitost - třeba takový 14. díl Super Bowl Sunday vás samozřejmě rozseká na kousky... i když vlastně zdaleka nejen tento díl. Těch silných momentů je hned celá řada a asi nemá cenu vypisovat tu všechny. Jen prostě řeknu, že This is us naprosto MILUJU.

  • 21.9.2016  00:27

  Trailer vypadal na průměrnou vatu, ale výsledek teda naprosto šíleně překvapil a předčil má očekávání. Opravdu výborný feel-good snímek, který je vtipný od začátku do konce.

  • 10.9.2016  01:01

  Už dlouho jsem neviděl tak civilní životopisný film, který by nenudil ani na minutu, nebyl přehnaně sentimentální, ale přesto po sobě zanechal silný zážitek. Opravdu výborný snímek, kterému nemám co vytknout, filmařsky je samozřejmě precizní po všech stránkách (věřím i v nějakého Oscara).

  • 9.9.2016  19:24
  11.22.63 (TV seriál) (2016)
  ****

  Seriálu nejde nic moc vytknout, mně osobně jen šíleně mrzela ta uspěchanost. Takový námět by se dal rozvinout klidně do tří řad po dvaceti dílech - více by se dalo pohrát s dějem, postavami apod. Jako ano, líbilo se mi to, ale myslím, že to mělo potenciál mnohem mnohem větší.

  • 1.9.2016  21:49
  Smrt ve tmě (2016)
  *****

  Letošní rok zatím nabízí až překvapivě skvělé horory. Nejprve V zajetí démonů 2, poté Zhasni a zemřeš a nyní další slušných 5* pro Smrt ve tmě. Sice to ke konci začíná trochu drhnout (lehká přeplácanost ve scénáři), ale jinak skvěle napsané postavy (aneb komu vlastně fandit), výborné filmařské kvality a naprostá pecka v budování atmosféry.

  • 29.8.2016  14:04

  No teda raz dva tři smích. U traileru jsem se sice smál, ale u filmu trpěl. Občas se alespoň objeví zábavný záblesk (hlavně na začátku a na konci), každopádně jako celek je to neskutečně trapná hovadina. A to fakt nejsem nějaký zarputilec, kterého pohoršuje nekorektní humor, ale abych se smál stokrát stejným vtipům (pořád dokola sprostá slova, "vtipy" o drogách atd.) to zase ne. Doslova zmařený potenciál. Ale je mi úplně jasné, že někdo tuhle rádoby "wow cool sprostá blbost" bude opěvovat a obhajovat do nekonečna... :)

  • 24.8.2016  23:28

  Trailer mě nezaujal a fakt jsem byl téměř přesvědčený, že půjde o nevtipné klišé, které tu neuvidí červenou barvu ani z vlaku... No a nakonec jsem se řezal smíchy v kině jako nikdy a místy se mi i chtělo zvednout ze židle a zařvat něco ve stylu "yeeeeea fuckin' bitch!"... :D No, co Vám budu, prostě absurdní úlet jak blázen, záměrná přehnanost až sebeparodie a blbej styl humoru - přesně tak, jak miluju. Snad bych se nebál příště ještě víc odvázat a vyhnout se hlušším místům, ale většinu stopáže jsem se bavil prostě královsky. Nevím, jak se zapnutým mozkem, ale s vypnutým určitě 5*.

  • 11.8.2016  01:49
  Mělčiny (2016)
  ****

  Velmi, velmi slabé čtyři hvězdy, ale když jsem tak přemýšlel, co bych vlastně od podobného filmu chtěl více, moc odpovědí mě nenapadlo. Po traileru jsem nečekal prakticky nic (jen mega přehnanost), takže mě snímek fakt mile překvapil - dokázal si vybudovat celkem slušnou atmosféru, byl napínavý, nepříjemný a celkem dost svižný. Filmařsky nadprůměr (fajn Blake, režie, střih, hudba). Největší mínus je debilní finále, ačkoli zpětně si říkám, že tam bylo lehce blbých momentů asi i víc. Samozřejmě je to jednohubka na jedno použití, ke které není důvod se někdy znovu vracet, nicméně jsem se bavil a v rámci žánru se mi to líbilo.

  • 9.8.2016  22:31

  Ježiš marja, tak s modrou barvou běžte někam! :) Za mě NAPROSTÁ spokojenost, příběh sice není nejoriginálnější, ale moc se mi líbilo jak vtipně snímek dokázal zachytit chování zvířat a jak zábavný byl v detailech (skvělé střihy). Smál jsem se asi stokrát a debilně usmíval asi dvěstěkrát. PS. Zootropolis miluju, ale srovnávat ho s tímto filmem mi přijde mimo, je to úplně něco jiného.

  • 9.8.2016  22:22

  Ale tak zasmál jsem se... :)

  • 9.8.2016  22:21
  Spare Parts (2015)
  **

  Ukázkově nezajímavé, nudné a přitažené za vlasy.

  • 9.8.2016  22:18

  Film, který si hraje na hroznou realitu, ale nevěřil jsem mu skoro nic. A to mě neba.

1 2 3 4 5 6 14 28 41 54
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace