Stíba

homepage
Skype: stiba_borec

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 2.7.2020  21:44

Bee Gees jsou obrovská legenda ale tenhle dokument toho moc neřekne. Je to spíše takový postupný časový průřez největšími hity bez přílišných doplňujících informací a nějakého povídání. Z nedávného pár minutové rozhovoru s Barrym jsem se dozvěděl podstatně víc.

• 30.6.2020  22:02
    Díra (2019)

Tak tohle se povedlo. Originální a výborně zpracovaný námět (nemůžu se tedy ubránit pocitu, že od začátku mi to tak nějak připomínalo Kostku) do příběhu, který neustále přidává další a další střípek do skládanky a zajímavě zpestřuje prostředí zdánlivě tak obyčejného a jednotvárného místa. Citlivě naservírovaný otevřený závěr pak už vše jen pěkně uzavírá. Já snad dám i těch 5* nakonec...

• 16.6.2020  22:47

• 11.6.2020  17:39

Největším problémem filmu je stejně jako u Vandama vlastně on sám, protože úplně přesně neví co chce. Jasně mu ale víc sedí ta vtipná hospodská linka než vážnější a snaživě hlubší části, kdy hravě druhá polovina filmu vyznívá celkem dost do prázdna. Čermákův výkon je ale excelentní a role jemu jako šitá na míru.

• 19.5.2020  22:12
    Vlastníci (2019)

Já si myslím, že si v tom najde svoje asi každý kdo někdy zažil domovní schůzi či zkrátka soužití v bytovém domě :-) Typické charaktery postav, k nim dobře vybraní herci a kvalitní dialogy jsou jediné tři prvky o které tu vlastně jde. Škoda jen že v druhé polovině film najednou začne ztrácet na tempu a celé se to tak nějak rozpadne.

• 16.5.2020  11:25

Je zvláštní, jak si mě film, který mě zhruba do svojí poloviny nechával úplně nedotčeným, nakonec dokázal získat. V jednu chvíli se vše úplně zlomilo, sepnulo a já se z pocitu nudy a nezájmu o formu dostal do stavu zvláštní spokojenosti a radosti ze zajímavě namíchané kombinace vážnosti a vtipu. Tenhle film určitě nesedne každému, sám jsem zvědavý jaká pro mě bude někdy časem druhá projekce.

• 14.5.2020  18:34

Celá tahle série o panu účetním má svoje specifika a závěrečný díl z nich nijak nevybočuje. Proto mě překvapuje tak kritické hodnocení, jelikož z mého pohledu je to naopak možná vůbec nejlepší díl, s takovým docela fajn symbolickým zakončením a pro mě trochu nostalgickou vzpomínkou na některé scény v čele se scénou mopedisty jedoucího za Fantozziho dcerou ale taky striptýzový úsek je nečím, na co jsem se po letech rád podíval. Tudíž s nostalgickým přimhouřením dávám 4*, ostatní ať si obdivují Maléry pana účetního, které si mě třeba vůbec nezískaly.

• 5.5.2020  23:34

No, tohle není ani zdaleka tak film o neonacistovi jako o přerostlym klukovi, kterejch je po tý naší malý republice asi daleko víc než právě neonácků. Dalibor je totiž v jádru vcelku obyčejnej moravskej kluk s v jádru dobrym srdcem ale celkovym zmatkem v hlavě kde názory hodně dobprava jsou spíš jen shodou okolností, který ho v mládí trefili. Nevim co timhle chtěl Klusák říct, ale pokud mu šlo o to vytvořit ukázkový profil současného českého neonacisty, jejich myšlenek a obecně všeho kolem, tak tohle vážně nebyl dobrej výběr a to on sám musel předem vědět. Spíš mi to přijde, že už do toho šel s určitou plánovanou vidinou jak vše dopadne, prostě předobrazem kterej jen chtěl vytvořit než ho nějak analyzovat. Závěrečnej výstup v Osvětimi je pak víc než ostudou Daliborovou, ať už si o jeho názorech můžeme myslet cokoliv, ostudou Kllusáka. Rádoby omravnělý výstup na ochranu pamětnice holokaustu a pak ještě úder podpás s židovským původem, to asi dobře vysvětluje jeho celkový záměry s timhle dokumentem. Těžké k hodnocení ale zkusím to, body jsou ale spíš za samotné persony a jejich zvláštní společný mix než za dokumentární práci.

• 4.5.2020  17:51
    Přes prsty (2019)

Po náročnym prodlouženym víkendu jsem potřeboval nějakej odpočinkovej životabudič a pro tenhle účel film posloužil skvěle. Langoše mám čim dál tim radši a holky P+N jsou strašně sympatický kočky na který se krásně kouká. Pár věcí sice bylo asi zbytečně dotaženejch do extrému ale o to u takhle koncipovanýho filmu vlastně vůbec nejde. Příjemná a pohodová atmoška je to co tu hledám a jelikož jsem toho dostal nad míru, tak jsem spokojenej. Daleko lepší než některý rádoby chytrý český komedie, který se v mnoha posledních letech objevily.

• 4.5.2020  17:43
    Bulldog Boys (TV film) (1996)

Je zajímavý kouknout na epizodu Kmenů a pak to porovnat s o 20 let starším autobiografickym dokumentem (byť ne zcela totožně koncipovanym) stejný komunity skinheadů. Je vidět že jak neradikální takhle komunita je, tak o to stálejší jsou její názory a hodnoty, který dodnes přetrvávaj bez přílišnejch změn.

• 3.5.2020  20:22

Nemůžu si pomoct, ale tohle je pro mě asi nejlepší díl z téhle podivné italské komediální série.

• 3.5.2020  19:35

Vzhledem ke své délce stručný, ale v podstatě věcný, byť často zjednodušený pohled na radikální skinheadskou komunitu první poloviny 90. let u nás. Nelze jím plošně paušalizovat skinheads jako takové, byť díky síle a viditelnosti této odnože je to nejčastější mýlka o skinheads, jejichž kořeny jsou někde zcela jinde.

• 2.5.2020  12:57
    Live in Bzenec (koncert) (1991)

"Skinhead to je ceeesta, jako žádná zeee sta, roubená je hla-va-ma, ho-lej-ma."

• 28.4.2020  19:09

No, dlouho se to rozjíždí a je to takové vyumělkované a celkem bez šťávy. Bez takhle silné sestavy bych asi musel sáhnout ještě hlouběji než pro slabší 3*.

• 14.4.2020  15:13
    Seabiscuit (2003)

Pěkný a poctivý film s výborným obsazením a bonusem skutečného příběhu jakožto předlohy. Nechalo mě to trochu vlažnějším než bych si přál ale to mu na kvalitách nic neubírá.

• 8.4.2020  08:55

Krásná a poctivá romantická komedie s výborným Depardieum.

• 4.4.2020  15:10
    Sopka (1997)

Takový ukázkový průměr mezi katastrofickými filmy. Hlavu a patu to v základu má a ta většina klišé co se ve filmu objevuje k tomuhle žánru tak nějak patří a dá se tu přežít. Žádnou velkou sofistikovanost tu ale nečekejte a budťe rádi za Tommy Lee Jonese, který to dost táhne.

• 3.4.2020  11:32

Vedle Ace Ventury asi nejklasičtější Carreyho komediální role. Jednoduchý nápad přetvořený do jeho one man show nemá chybu a kdykoliv tenhle film vidím, upřímně se zasměju a skvěle u něj vyrelaxuju.

• 2.4.2020  10:03

Už to není ve všech ohledech tak vyvážené jako první díl ale za mě pořád dost vtipné, byť s pár menšími výkyvy.

• 2.4.2020  09:43

Místy velmi vtipný film se špetkou vážnosti, výborným skutečným příběhem a parádně zahraný. Jediné co mi trochu vadilo bylo to oblizování a muckání se - na můj žaludek to bylo trochu moc tak snad se nikoho nedotkne když zmíním, že při těchhle choulostivějších scénách jsem musel odvracet oči. Holt na to nejsem stavěnej (nic proti gayům).

• 31.3.2020  20:20
    Cesta (2009)

Film o vůli přežít, odhodlání chránit život rodiny víc než svůj vlastní a snaze zachovat si lidskost jak jen to v rámci daných možností jde. Onen vnitřní oheň je to co z nás dělá lidi, udržuje v nás morální zásady a za to má cenu bojovat pro další pokolení. Gojackille, čtu teď tvůj příspěvek a tady si to napsal pěkně brachu.

• 30.3.2020  13:43

Skvělá hlubinná studie specifické lidské duše, která mě pohltila atmosférou, stylizací a vším mezi řádky nevyřčeným ale pro citlivého diváka dobře čitelným. Seriálová podoba dává prostor něčemu co by ve filmu nemělo možnost vyznít. Tohle má velký potenciál na několik velmi kvalitních sezon.

• 30.3.2020  13:41

Perfektně rozehraná psychologická hra první série se pro mě v té druhé trochu vytratila na úkor bočních příběhů a celkově i nějak vymizela ta temnost, která z toho sálala. Uvidíme co přijde dál.

• 29.3.2020  20:42

Teenage komediální zombie mlátička s nadhledem.

• 25.3.2020  09:29

"Tentokrát spatřil náš vrah velikost švábova údu a posedla ho žárlivost." ... Bylo fajn si po mnoha letech připomenout tuhle Carreyho klasiku, která není jen skečem proslavujícím jeho mimiku ale i dobře šlapajícím příběhem s příjemnou uvolněnou atmosférou a krásnou Courteney.

• 22.3.2020  10:40

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Povedená disneyovka kterou ocení jak děti tak dospělí, vtipná i vážná zároveň se šmrncem a pěkným příběhem.

• 10.3.2020  23:26
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Od začátku mě to chytlo a byť se rozjezd vzhledem k počtu dílů zdál docela dlouhý, po třetím dílu se zdálo, že vše nabere na obrátkách. Bohužel směrem k závěru děj spíše skomíral a ve finále tak asi vizuál a stylizace zvítězili nad celou zápletkou, která vyzněla trochu do prázdna a utrženě. Celkově ale fajn věc kde se vám pozice postav v hlavě několikrát otočí o 180°, dobře zachytí atmosféru doby i přesah platný do dnešní doby.

• 27.2.2020  20:15

Je to jedna z těch méně dospěláckých a spíše tedy pohádkově roztomilých Pixarovek ale i takové máme rádi a tenhle návrat do oceánu určitě není k zahození.

• 23.2.2020  14:39

Tenhle Scottův velkofilm evidentně vyvolává celkem rozporuplné reakce a můj pohled stojí zhruba někde uprostřed. Scottova režie je bezpochyby zručná, bravurně prolíná děj v domovině s událostmi v novém světě, do toho Vangelisovo nezaměnitelné hudební podkreslení, výborný Depardieu a tak dále. Navíc za sebe musím říct, že tady ty dvě a půl hodiny jsou úplně v pohodě a s poznámkami k vlečícímu se průběhu absolutně nemůžu souhlasit. I přes to vše mi tu tak nějak chyběl větší celkový prožitek a vtažení, zkrátka je to pro mě trochu odměřené a bez vyvolání určitých emocí, které bych tu očekával.

• 18.2.2020  22:12

Oproti prvnímu dílu je tu ještě větší ústup dějové linky na úkor akce. To by mi ale vůbec nevadilo ba naopak, kdyby tu právě ten příběh, který se do velké míry vztahuje na rodinný patos, nebyl tak extrémně rušivý a zcela zbytečný.První půlka je určitě lepší, zajímavě vše rozehrává, má nějakou strukturu a dobře se na to kouká. Pak se ale vše tak splácá dohromady, že vizuál, který by mohl být velmi působivý vůbec nevynikne, protože se najednou ze všech stran plácá jedno přes druh. Dougherty měl zkrátka asi potřebu naházet tam úplně všechno, co ho napadlo. Celkově tak trochu smíšené pocity a ve finále hvězdičkově stejné hodnocení jako posledně.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62