Stíba

homepage
Skype: stiba_borec

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 21.5.2019  18:15

Splašený Belmondo a roztomilá Sophie Marceau v příjemné a uvolněné francouzské komedii s akčním nádechem v podobě Belmodových bláznivých a kaskadérských scén.

• 20.5.2019  21:11

Taková milá, dobrosrdečná pohádka s Jirkou PopKornem a jeho pohodovým zpěvem.

• 12.5.2019  10:33
    Louis C.K.: Hilarious (TV film) (2010)

Typický Louis C.K., kterej si tradičně dělá prdel ze všho včetně sebe. Nechutný, sexistický, pedofilní, zkrátka takový, jakýho ho my ještě rozumějící nadsázce máme rádi. #metoo

• 14.4.2019  10:58

Klasickej Louis C.K. se vším co k němu patří. Nic pro lidi bez nadhledu.

• 10.4.2019  21:27

V příběhu sice je pár trhlin a dokážu si představit i pár dalších věcí co by šly zlepšit, celkově to ale Netflix zvládl výborně a já si to celou dobu skvěle užíval a to jak akci tak následný pochod. Plus za skvěle poskládanou partu a za pokračováníé bych se nezlobil, tohle mám fakt rád.

• 2.4.2019  22:15

Takhle si představuju boj za práva a svoje etnikum. Nadja je hodně silná ale zároveň skromná a citlivá holčina, která jde jak beran hlavou proti zdi a ve svém boji to z mnoha důvodů nemá lehké. Zaprvé známé soukolí politiky, zadruhé dnešní situaci jak v severním Iráku tak širším okolí a v neposlední řadě a za třetí, Jezídové jako etnicko-náboženská skupina jsou na pokraji zájmu snad celého světa, což celou situaci ještě hodně ztěžuje. Jsem zvědav co její aktivismus ještě přinese. KAždopádně ale pojmy feminismus a aktivismus, které se pro mě v dnešní době staly skoro sprostými, v jejím pojetí najednou dávají zcely jiný smysl. Velice dobře natočené. ... Popravy, sexuální zotročování nebo znásilňování dětí, pokud vás všechny tyto činy nedonutí jednak, tak co už?? (Jeden svět Benešov - 30. 4. 2019)

• 1.4.2019  21:51
    Sex Tape (2014)

Ukázková americká blbina pubertálního stylu s hlavní cílovkou na třicátníky plus. Místy to jde, místy míň, jako celek je to ve finále ale celkem v pohodě stravitelná blbůstka aniž by se za ní člověk cítil příliš trapně.

• 1.4.2019  21:00
    #FollowMe (2018)

Výborně zachycená podstata zkoumaného problému s dostatečným přesahem směrem k celospolečenským problémům. Aneb štěstí si za peníze nekoupíš, ale followery ano. (Jeden svět Benešov - 30. 3. 2019)

• 30.3.2019  17:00
    Boj s drakem (2018)

Boj za lidská práva, natož ty ženská, v zemi jakou je Afghánistán chce opravdu velkou odvahu a sebevědomí. I tak je to ale neuvěřitelně těžké, jak ostatně v tomto dokumentu můžete vidět. Nejzajímavější pro mě byl asi pohled do parlamentu a jeho fungování, zejména jaké patriarchální existence a s jak neuvěřitelně středověkými názory se zde vyskytují. Silná káva. Poprosil bych ješitné feministky naší západní civilizace aby si pustily tento a podobné dokumenty a uvědomili si, za jaká práva se musí v jistých koutech světa oproti jejich žabomyším válkám bojovat. (Jeden svět Benešov - 29. 3. 2019)

• 30.3.2019  16:54

Čekal jsem od toho určitě větší informační hodnotu i celkově výstižnější zachycení různých aspektů. Téma opuštění extrémistického hnutí a všeho co s touto bezesporu složitou osobnostní změnou souvisí, by šlo určitě rozbrat líp. Ať už se totiž bavíme o přěměně osobnosti daného člověka nebo faktu, jak k takovému exitu přistoupí lidi z komunity, kterou se snaží opustit, je jasné, že tohle je trochu něco jinhé než například hudební či jakkoliv fanouškovsky fanatická subkultura. Z poslední doby napřklad takový rozhovor s Tomem Olsenem v DVTV mi dal určitě o hodně víc. (Jeden svět Benešov - 29. 3. 2019)

• 28.3.2019  16:21

Kdyby se vynechaly ty rodinný etudy a další vata, film se zkrátil o půl hodiny (dýlka mi tu sice vůbec nevadila ale i tak si myslim, že by to jen prospělo) a víc se tvůrci zaměřili na linii dvou part jdoucích si po krku a pečlivější odvyprávění lstivý loupeže, mohlo to bejt určitě ještě lepší. Nicméně i tak spokojenost s jinak čistokrevou kriminálkou, kterou kupředu táhne výbornej Butler.

• 25.3.2019  21:19

Je fajn vidět v době #metoo a eskapád kolem Oscarů film s černošskou tématikou 60. let, který bude takhle v podobě a nebude chtít téma za každou cenu ždímat na maximum. Neni to asi nic výrazně objevného a ani příliš emociálně silných (snad mimo zmínění o žití v zámku na silnici během deště) či drsných jižanských scén tu nečekejte. Co tenhle film charakterizuje je poctivá řemeslná práce s dobrým vizuálem a výbornou ústřední dvojicí. Příjemná podívaná.

• 24.3.2019  10:36
    Lesní muži (TV seriál) (2015)

Zajímavý pohled do života lesních mužů žijících v poklidné pířrodě amerického severozápadu s jen velmi malým napojením na to, čemu říkáme civilizace. Předmětem zájmu je několik různých chlapíků s trochu odlišnými přístupy ke své věci. Jedni vymýšlejí neortodoxní stavení v korunách lesů, u druhých se dokumentaristé zaměřují spíše na lov a tak dále. Cíl je ale stejný - co největší soužití s tamní přírodou.

• 23.3.2019  18:18
    Pustina (TV seriál) (2016)

Temný případ po Česku? To mě napadlo hned jako první... Ale k seriálu. Pustina je mnohem víc sociálním drametem ušitým na hodně konkrétní prostředí než promyšlenou detektivkou, o kterou tu jde až hodně v druhé řadě. Vizuál je výborný (už jen to intro mluví za vše), ději ryjícímu ve všech možných mezilidských vztazích taky není třeba příliš vytýkat, postavy zajímavé a kvalitně zahrané (Dušek i tak ale vyčnívá o třídu) a nějakých hmatatelných chyb nebo nedostatků celkově málo ale o to možná výraznějších. A to je často úděl jinak výborných počinů, že některé věci pak pálí o to víc. Hodnocení hvězdičkama je pak totiž často nefér a tady ty 4* jsou za mě skálopevně silné a hodně se hrabající nahoru. Dík a gratulace, tohle nám tu chybělo.

• 17.3.2019  11:59

Aneb jak hupsnout do něčeho čemu se asi drtivá většina dvojčat chce vyhnout - tedy být neustále předmětem pozornosti a záměn na všechny možné způsoby. Celá ta věc mi přišla jako trochu šaškárna se snahou získat pozornost ale kdo ví, třeba jim tenhle styl být spíše jak siamská ženatá dvojčata opravdu vyhovuje. Mně to každopádně přišlo spíše úsměvné :-)

• 12.3.2019  18:22
    Alpy shora (TV seriál) (2012)

Úžasný mix vyprávění, krajiny, rozhovorů, řemesel, příběhů, pomalých záběrů kamery a mnoho dalšího. Pro milovníky alpské krajiny a všeho co k ní kulturně patří skvělý dokument.

• 11.3.2019  23:53
    Znamení (2002)

Shyamalan bez pochyby umí zaujmout ale zatím to u mě nikdy nedotáhl do stavu, abych si řekl WOW. Znamení jde přesně v těhle šlépějích a některé skvělé momenty střídají ty slabší v kombinaci s určitou roztříštěností děje a tak nějak zbytečnými flashbacky ke scéně manželčiny smrti, která u mě především díky povedené parodii ve Scary movie navždy ztratila na vážnosti. Vzhledem k ingrediencím je to tak spíše drobné zklamání, asi jsem se těšil až moc :-).

• 11.3.2019  16:02

Celkem přihlouplé s občas asi zbytečně pubertálními vtipy ale dejme tomu. Cameron byla vždycky neskutečná kočka a v tomhle období jí to asi slušelo vůbec nejvíc. [Extended Cut, 2h10min.]

• 11.3.2019  15:59

Taková romanticko-rodinná blbůstka ale celkem sympatická. Maskérská práce pak na jedničku.

• 6.3.2019  16:02

Jedna z lásek mého dětství a dodnes ve svém subžánru rodinné fantasy asi nepřekonaná klasika.

• 5.3.2019  20:55
    MOST! (TV seriál) (2019)

V úvodu neplánovaně ale v průběhu vysílání jsem už cíleně minul tu histerii kolem, všechny rozhovory, recenze i většinou komentáře v okolí a v klidu jsem si to naservíroval během tří večerů s krátkým odstupem času. Přiznám se, že jsem čekal větší hláškovou smršť a celkově asi jednodušší a přímočařejší pojetí, protože jako celek mi to úplně nepřijde tak mainstreamové jak se dle sledovanosti a ohlasů ukázalo. Ale co naplat, tenhle seriál lidi chytil tak jako žádný český už hodně dlouho ne a v české kinematografii zanechá bezesporu výraznou stopu. A byť to pro mě není úplně super kultovní trhák, musím říct, že zřejmě oprávněně.

• 23.2.2019  11:26

Jo, ta atmosféra počátku devadesátek z toho čpí pěkně. A to i díky spíše televiznímu zpracování bez nějakých velkolepostí a se spíš komornějším způsobem vyprávění. Nezajímavjěí postavou pak jednoznačně vyšinutý Ludvík Černý v podání Jana Dolanského ale nutno říct, že se obsazení povedlo i jako celek.

• 19.2.2019  11:30

Kdyby se celý film nesl v duchu zhruba první poloviny, tedy někdy do svatby, s plným hodnocením bych neváhal ani vteřinu. Ta pohodová neotřelost spojená s úžasnou hudební stránkou mě naprosto sebrala. Jakmile ale vše začalo být trochu vážnější s větším důrazem na dramatickou stránku příběhu, ten rozdíl oproti skvělému úvodu byl o to více znát. Škoda, protože jinak to je vedle Bohemian Rhapsody v krátké době druhý skvělý hudební film. Cooper herecky exceloval a Gaga ve své první velké roli strašně mile překvapila. Některé scény a hlavně písničky samotné si čas od času určitě rád pustím.

• 12.2.2019  14:54

"Co byste udělal, když by něco duchovního vyvrátilo vaši víru ve vědu?"... Z hodně úhlů pohledu strašně zajímavý film, o kterém i s odstupem času musím stále přemýšlet. Baví mě postavy, baví mě vyprávění, baví mě dialogy a úvahy, baví mě stylizace. To, jak dokáže zobrazovat současnost, která je přesto tak nějak izolovaná do svého světa nebo to, jak propojuje otázky vědy a víry. K úplnému oslnění přeci jen něco chybí, ale jak zmiňuje Malarkey, způsob, kdy se do dnešního světa zasadí prvek, který zásadním způsobem nabouravá mnohá fakta a dál je přetváří, je výborným předpokladem pro vytvoření tak zajímavého filmu jakým I Origins je. Jo a asi jsem se zamiloval do Àstrid Bergès-Frisbey <3

• 11.2.2019  18:00
    Oheň (1991)

Super drama, které dobře kombinuje osobní i hasičskou linku příběhu. Kurt Russell na výbornou, poctivě a realisticky natočené a zároveň skvělá pocta všem hasičům. 4,5*

• 7.2.2019  11:48
    The Good Place (TV seriál) (2016)

Ten nápad i zápletka mi od začátku přišly jako zajímavé, každopádně dějově i komediálně se to rozjíždělo trochu pomaleji. Směrem ke konci první série šla ale úroveň celkově nahoru a závěr dal všemu docela zajímavou tečku. Tak uvidíme co dál.

• 1.2.2019  15:55

Pro mě byla nejlepší povídkou asi ta z Japonska následovaná sexuální z taxíku ale žádná jiná mě teda moc nechytla. Určitě znám řádku zajímavějších a poetičtějších povídkových filmů.

• 28.1.2019  16:32
    ČTTV (TV pořad) (2015)

TOP. Těšil jsem se na každej další díl jak malý děcko a takovej rozhovor s Ráthem to je naprostá genialita. Ví někdo proč to tenkrát tak rychle skončilo?

• 27.1.2019  21:47

Jak často zmiňuju, vylekám se poměrně snadno, tady se mi to ale nestalo ani jednou. To bych ale i rád překousnul, protože tady nebylo úmyslem natočit lekací film a navíc je to jinak hodně originální a v lecčem inovativně dobře natočený thriller. Co ale nepřekousnu určitě je pro mě ta zcela nepochopitelná scénáristická sebevražda, kdy je film postavený na nějakých základech s určitými pravidly a ty následně zcela ignorujete takovým způsobem, že to snad ani nejde slušně okomentovat. Zatímco u Bird Boxu jsem psal, že by se hodil sequel, tak tady by mě tak celkem zajímal prequel...

• 26.1.2019  23:16
    Bird Box (2018)

Zajímavá postapokalyptická zápletka. Proplétání různých časových rovin se povedlo, navzájem nerušilo a ba naopak se příjemně doplňovalo. Dějově až na pár věcí taky v pohodě a pokud nejste letopočtář jako já, s klidem přejdete i těhotenství čtyřiapadesátileté Sandy Bullock, která na svůj věk navíc vůbec nevypadá. Pokračování by se tu klidně nabízelo, tak uvidímě. Často zmiňované Tiché místo jsem zatím neviděl, tudíž srovnávat nemůžu a brzy raději sjednám nápravu :-)

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60