Stíba

Stíba

Martin Stibůrek

okres Benešov
student

homepage
Skype: stiba_borec

6 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Martin Scorsese

  Jsou režiséri, kteří točí hodně filmů ale za moc to většinou nestojí. Scorsese toho také nenatočil zrovna pomálu avšak slabý film by jste v jeho režijní tvorbě hledali velice složitě. Mistr dramat, obzvláště těch mafiánských (Casino, Mafiáni, Špinavé ulice...) a častý spolupraovník De Nira, jehož filmy mě nikdy nenechávají chladným.

 • foto

  Christopher Nolan

  Nolan netočí špatné filmy. On totiž netoči ani průměrné ani nadprůměrné, on točí skvosty... Memento, Dokonalý trik, Temný rytíř... věřím ve velkou budoucnost téhle osobnosti.

 • foto

  James Cameron

  Jeden z nejlepších režisérů posledních dvou dekád 20. století, který mě nejvíce oslnil svými akcemi v podání Terminátora a Vetřelce a svými posledními dvěma kousky, tedy Titanicem a Avatarem. Cameron bezesporu přepisuje filmovou historii a to ne zrovna občas. Vetřelci byli ve své době neskuteční, Titanic lámal oscarové i tržní rekordy a to jen pro to, aby poté přišel Avatar a Cameron vše ještě utvrdil. Jeho práce se všemi prvky filmu je obdivuhodná, doporučuji shlédnout některý dokument z natáčení.

 • foto

  Francis Ford Coppola

  Nemusel by natočit nic jiného než první díl Kmotra a byl by legendou. On však vytvořil mafiánskou ságu, kterou těžko někdy něco překoná. A k tomu už není třeba dodávat vůbec nic.

 • foto

  Clint Eastwood

  Osobnost herecká i režiserská, symbol westernů i dramat ze života. Žádný jiný režisér mě ve svých filmech nedokáže tak dojmout.

 • foto

  Sergio Leone

  Westernový mág a zřejmě milovník slova "tenkrát". Oba jím natočené filmy s tímhle slovem na začátku se nesmazatelně vryly do dějin kinematografie.

 • foto

  Frank Darabont

  Má poklona k tomuto režisérovi směřuje především k Shawshanku, což je moje srdeční záležitost. To že tenhle film nebyl jen náhodou stvrdil Zelenou mílí a dalšími filmy.

 • foto

  Ridley Scott

  Multižánrový režisér, který mě nikdy nezklame. Obrovský cit pro vyváženost a schopnost vtáhnotut diváka do děje.

 • foto

  Billy Wilder

  Začalo to Sunset Blvd. a pak už se to vezlo, dnes po shlédnutí okolo 10 jeho filmů můžu říct, že je to jeden ze dvou režisérů, u kterého jsem zatím nenarazil na byť průměrný film.

 • foto

  Ron Howard

  Opravdový mistr řemesla, který ze skutečných příběhů dělá klenoty filmového plátna a dává nám tu skvělou možnost se na okamžik vžít do pocitů jiných slavných lidí.