Na život a na smrt (2013)

Rozjezd mě trochu nudil ale prostřední, nejdelší část v terénu je úchvatná, vtáhne do děje a nechá vás pocítit každý dopad na kámen a každou inkasovanou kulku. Ani závěr navíc není citově naléhající víc než by bylo žádoucí a v součtu se tak jedná o velmi povedný kousek o téhle nevydařené akci jedné z jednotek Navy SEALs.

Prci, prci, prcičky (1999)

Film, který spatřil světlo světa ještě v mém předpubertálním věku a ve své době jeho popularita dosahovalo obrovských rozměrů. A i teď, o 15 let později je to pořád svěží, pohodová, střelená oddychovka s tím typickým devadesátkovým nádechem, která v obýváku u piva s partou kámošů dokáže pobavit a jejíž kultovní hlášky se drží neochvějně dál.

Pot a krev (2013)

Pětihvězdičkový rozjezd sice záhy lehce ztratí na kvalitě ale stále jede ve velmi slušném tempu a víc jak dvouhodinovou stopáž film dokáže s přehledem utáhnout. Pot a krev je osobitý orginálně pojatý film, zvláštní mix akce a humoru a zvláště u tématiky skutečného příběhu netypicky natočený film, který v rámci žánru z filmů roku 2013 určitě stojí za to.

Zakázaná zóna (2010)

Vítězství povedené formy nad plitkým obsahem. Škoda. Stát příběh za něco mohlo to být minimálně o hvězdu výš.

Vlk z Wall Street (2013)

Díky velkým očekáváním a všeobecně vysokému hodnocení jsem se trochu bál zklamání ale to vše silně přebíjela očekávání toho, co už popáté předvede dvojice Scorsese-DiCaprio, pro mě nejúdernější sestava režisér-herec současnosti. A stalo se přesně to co sem očekával. Vybafl na mě film, který nedá vydechnout, silný velkolepý příběh, který oba umějí nejlépé. Jde tu pět chváli na spoustu věcí a napsat mnoho mnoho stránek, pokud se dá ale film shrnout do jedné věty, tak to naprosto perfektně vystihl Cival: "Strhující bohoslužba za kapitalismus.", přesně tím tenhle majstrštyk je. (Cinema City Flora - 24. 1. 2014)

12 let v řetězech (2013)

McQueen příjemně překvapil. Očekával sem předevší vypočítavou podívanou směřovanou k Oscarovým nominacím ale jedná se o velmi poctivě odvenou filmařinu v otrockém subžánru a o fim, který ve svém průběhu ukázal, že má duši. 4,5*

Smrtící epidemie (1995)

Svižná realisticky vyhlížející apokalypsa, v příběhu, který k nám může být mnohem bližší než se může zdát.

Hon na ponorku (1990)

Čekal sem o něco víc. Přeběhnutí ruského kapitána na mě přece jenom působilo trochu zvláštně. Taková psychologická hra Krvavého přílivu ve mně zanechala hlubší stopy.

Nákaza (2011)

Oceňuji jak je příběh stroze až dokumentářně podané bez snahy útočit na city. Povedená hvězdně obsazená žánrovka.

Nezastavitelný (2010)

Dobrý film ale Scott má na víc, některé části příběhu na mě nepůsobili jako od TOP režiséra ale to bylo asi spíše zapříčiněno scénářem, který vytvořil trochu pohádkový příběh s pár zbytečnými klišé. Jinak ale svižná a příjemná oddychová jízda.