Kesslers Knigge (2009) (seriál)

Občas až trochu úchylárná ale často nářez. Navíc když se vám některý díl nezalíbí, na těch dvou minutách se ani nestihne nudit :-) 10 drog, 10 věcí co nedělat když vás vaše přítelkyně načape s jinou v posteli a pár dalších kousků opravdu stojí za to...

Osvícení (1980)

Pečlivě budovaná atmosféra, která dostávala grády zejména díky skvělému hudebnímu podkreslení a Kubrickově osobité režii, kdy nebylo zapotřebí krve, tmy ani jiných lepidel k tomu, aby se povedlo dát dokupy psychologickou skládanku, při které často budete mít husí kůži. Shelley Duvall svojí roli zahrála opravdu výborně a v některých záběrech, jako třeba na konci s nožem v ruce vypadala dokonale. Výborná byla také kamera nebo míchání výplodů fantazie se skutečností. Shining má zrátka jako celek pořádnou sílu.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Bohužel, ale třetí, všemi do nebe vynášený díl dolarové trilogie mně osobně přišel jako nejslabší. To co činilo oba dva díly vyjímečnými zde takřka vymizelo a až snad na finální scénu jsem filmu nemohl úplně přijít na chuť. Takhle sem si jeden z nejuznávanějších westernů i filmů všech dob nepředstavoval. 3,5*

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Třetí Příběh hraček narozdíl od prvních dvou ubral dětské hravosti a přidal na zápletce, dramatičnosti a dalších dospěláckých prvcích. Pro děti tak bude možná o něco hůře stravitelným ale pro všechny ostatní generace je to právě asi to pravé ořechové. To že Woody, Rakeťák a spol. postoupili od pohádkové podoby blíže k té filmové totiž dospělák určitě ocení, ale zároveň má v sobě každý tu touhu si hrát, která odtud rozhodně nevymizela. Spád, děj, způsob promíchání všech situací a ten skvělý nápad celé trilogie tady vážně nemá chybu. Dostal jsem tak opravdu skvělé završení asi nejlepší animované trilogie co jsem kdy viděl. Bude se mi po vás stýskat hračky...

Iluzionista (2010)

Nic proti stylu animace, hudebního podkreslení ani nulovému mluvení. Ba naopak, všechny tyhle prvky dohromady dokážou být hodně silné, ovšem dějová linie mi v tomhle případě přišla natolik slabá, že neumožnila pořádně rozvinou to, co bych od takovéhohle animáku očekával a to sice zabrnkat na city a pohladit po srdci. Film si zkrátka tak nějak začal a najednou skončil ale v podstatě se po celou dobu nehnul z místa.

Králova řeč (2010)

Film natočený s britskou hrdostí a oddaností svým tradicím a historii. Věrně procítěné zobrazení tak oplývá skutečně prožitou atmosférou, skvělým podkreslením a neobyčejným výkonem Geoffreye Rushe a zejména Colina Firtha.

Opravdová kuráž (2010)

Z Opravdové kuráže je hned jasně cítit Coenovská ruka. Osobně jsem si celou dobu připadal jako bych viděl Millerovu křižovatku ve westernovém prostředí a i mé pocity z filmu byly podobné. Zapomeňte na kolosálnost a přestřelky jako v TnZ nebo v dolarové trilogii, tohle je spíše temné komordní drama s jemně temnou atmosférou, skvěle zahrané od Jeffa Bridgese a velmi přéjemně drsné malé Hailee Steinfeld.

Rallye smrti 2 (2010)

Přimáčkla vás jednička do sedačky a vy se bojíte vykradačského odpadu? Tak to vážně nemusíte! Rallye smrti dva je totiž hutným prequelem, který nejenže prvnímu dílu neduělá ostudu, ale dokonce ho u mě i leckdy předčil. Dlouho jsem se u čistého akčňáku takhle dobře nebavil, neužíval si nadupadnou akci a neměl tolik tolik adrenalinu v krvi. V době kdy dodatek "(video film)" vyvolává automaticky o 2-3* nižší hodnocení jsem dostal naservírován laciný nelacině vyhlížející, dobře obsazený rachot.

Něco jako láska (2005)

Průměrná slaďárna postavená na opakovaných rozchodech a návratech k sobě. Nic co by výrazně uvízlo v hlavě ale jako oddychovka pro jeden večer ujde.

Shake Hands with the Devil (2007)

Silné psychologické drama, postavené na neochvějné morální síle jednoho člověka. Krásné a citlivé hudební podkreslení, skvělé záběry autentických exteriérů, šokující fakta nebo Roy Dupuis v roli generála Dallaira, který předvedl opravdu mimořádný výkon, jsou nesporně silná fakta, která tento film činí vyjímečným. Ještě o kus lepší než trochu přeslazený Hotel Rwanda.