Street Fighter: Poslední boj (1994)

Já myslim že ta kritika je tu trochu přehnaná. Má to jistý šmrnc a byť je to v mnoha ohledech hloupý, přijde mi že celkem účelně a úmyslně a ta občasná sebeparodizace tomu taky jen svědčí. Po právu do jistý míry kult svojí doby, vždyť co my jsme se toho na konzolích i počítači nahráli...

Megahroznýš (2021)

Když už na film nemáte prachy tak nač se namáhat s trochou logiky nebo herectví. Prostě tam s pomocí CGI nacpěte megahada a děj se vůle boží.

Jagna (2023)

Za všechno může Jagna. Silný příběh z těžkého sedláckého života kde se krása a dobré srdce neodpouští. Nádherný vizuál, který ještě vyzdvihuje silné hudební podkreslení a výrazné charaktery jednotlivých postav. Předlohu neznám a pro lepší pochopení postav a a jejich vztahů by to asi pomohlo, ale zároveň chápu, že ve filmu na to prostor nebyl a vzhledem ke struktuře vyprávění, pojmutí příběhu a vizuální stránce by to do celkového konceptu nezapadalo. S postupujícím časem od shlédnutí to ve mě ještě pěkně doznívá a musím uznat, že tohle se našim polským sousedům sakra povedlo. Klobouček. (Kino Čerčany - 27. 1. 2024)

Není úniku (1993)

Nelze hrát celej život jen mlátiče a i JCVD se z tohohle stereotypu rád pokoušel vystoupit. Za mě je tohle takovej příjemnej dobře utíkající film o chlapíkovi, co kdysi dávno sice nežil nejspořádanější život, ale má srdce na pravym místě a snaží se svoje chyby odčinit. A já mu tuhle roli věřil, sed mi do ní dobře a jsem rád, že i takovýhle filmy točil.

Černý orel (1988)

Více méně úplně o ničem ve všech ohledech. Hlavně nečekejte, že se tady nějak zásadně pokoukáte na mladýho Van Damma v jednom z jeho prvních filmů, protože jeho role je tu malá a je tu jen jako chvilkový protivník hlavní postavy, kterou hraje Šó Kosugi.

Cyborg (1989)

Prostá a jednoduše udělaná postapokalyptická akce, která se moc nepovedla. Jestli chcete Van Damma ve futuristické budoucnosti, šáhněte radši po Timecopu, který je po všech stránkách na výrazně lepší úrovni.

Přišla v noci (2023)

Za mě škoda některých přehnaných věcí a nelogického chování v závěru, jinak je to ale skvělé černá komedie. Simona Peková je přesně ta neskutečně protivná matka a tchýně kterou mít fakt nechcete a svojí role se zhostila naprosto perfektně. (Kino Čerčany - 13. 1. 2024)

Smrtící zatykač (1990)

Můžu se podepsat pod to co napsal Enšpígl. Atmosféru ve vězení se fakt povedlo vystihnout velmi dobře adějově překvapivě dává vše smysl až na cokoliv kolem záporáka Snowmana (zastřelení v úvodu, vylezení z pece, nabodnutí na roxor, wtf). Souboje sice nejsou úplně na nejlepší úrovni, ale jinak je to slušný vězeňsko-akční film.

Timecop (1994)

Po množství akčňáků s v podstatě stejnou koncepcí přišel Van Damm s obměnou v podobě sci-fi akce a cestováním čase a musím říct, že je to příjemná změna a za mě jeden z jeho nejlepších kousků. Mnozí to tu kritizují, ale za mě je to dobře napsané, má to myšlenku a zajímavé zvraty a jako celek to u mě zkrátka výborně funguje.

Maximální riziko (1996)

Slušně natočený akčňák a oproti většině Van Dammovi produkci určitě méně béčkově působící. Ten se zřejmě vyžívá v dvojrolích, protože po Dvojitém zásahu je to jeho druhý film kde hraje sebe a svoje dvojče.

Ovládací panel
7 bodů