Agent bez minulosti (2002)

"Everything I found out, I want to forget."....Trilogie, po které si Matta Damona budeme asi všichni navždy pamatovat jako Jasona Bourna. Na začátek to újde, ale nemůžu si pomoct a ta první hodinka na mě působí zdlouhavě a trošku jsem se nudil, naštěstí ten závěr to zachránil. Až na ten první dojem z té hoďky "ničeho" je všechno víceméně bez problému. Damon hraje líp než dobře a ostatní taky jakštakš v pohodě. No po prvním shlédnutí jsem měl hodně smíšené pocity a hodnotil bych to tak průměrem, protože mě to vážně nezaujalo, ale po druhém shlédnutí celé série přehodnocuju na 4*

Air Force One (1997)

Přehnaný akční film o odhodlání jednoho prezidenta aneb jak se sám americký prezident snaží zachránit celé letadlo. Působí to místy až komicky. Ford to sice zvládá, ale ten kdo mu to vymyslel by se měl probrat. Místy je to dost absurdní. 3* s odřenýma ušima

Akta X - Film (1998)

Akta X jsem sledoval hrozně dlouho a měl ho hrozně rád, proto když začal vznikat film měl jsem strach jak moc můj oblíbený seriál podělají. Opak byl však pravdou i když se film nerovná těm nejhvězdnějším začátkům Akta X tak obzvlášť závěr seriálu strčí hravě do kapsy. Konečně se na Davida a Gillian nemusím dívat po 45minutách, ale rovnou celý film. Ti dva samozřejmě hrají opět perfektně, stejně tak nechybí záhadná zápletka a to celé je podtrženo apartní hudbou. Jsem rád, že Bowman měl odvahu a riskl ze seriálu udělat film. Vyšlo mu to za 4* což si myslím že je paráda.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

První film byl paráda, tohle jen snaha na úspěchu ještě víc vydělat. Koukat se na to dá, má to hlavu i patu, ale prostě už to není to co bývalo. Herecky pořád dobře zvládnuté, stejně tak jako vybudovaná atmosféra, ale scénář mi připadá jako jeden z těch slabších (ať už na film nebo seriál Akta X)...trošku škoda, ale i tak je to jen lehce pod průměrem

Alexander Veliký (2004)

"Až se vás zeptají, co jste dělali, když padla Persie, tak odpovíte: toho dne jsem bojoval u Gaugamél"....Úžasně nahrazených několik hodin dějepisu. Perfektně pojatý příběh, celý životopis Alexandra Velikého od začátku do konce, bohužel pro obyčejného člověka je to spiš jen oprašení toho dějepisu. Navíc i ta délka je přehnaná a je zbytečné jít z Babylonu dvě hodiny do Indie a zpět. Podtrhuje to víceméně průměrný výkon všech hvězd v obsazení takže na závěr 70%.

Aljaška v plamenech (1994)

Seagal, Seagal a furt jenom Seagal...aspoň jeden z těch klasičtějších, ale jinak to nestojí za nic.

Alpha Dog (2006)

Tak tohle byl dobrý nářez. Celý film je založený asi na hereckých výkonech, protože myšlenka je dost přiblblá. Kamaradský spory, únos, vražda...prostě magorárna. Výkony jsou v pohodě Hirsch sice vypadá dost blbě, ale hraje fajn, Foster, Timberlake a Yelchin taky v pohodě. Byl by to asi jen mírný nadprůměr nebýt slečen jako Olivia Wilde, Amanda Seyfried nebo Amber Heard. Takhle aspoň 70%

Amadeus (1984)

Miloš Forman opět předvádí své režisérské umění. Nádherná hudba, ještě lepší atmosféra a dobře až skvěle zahrané. Škoda jen, že se nedá na všechna fakta z filmu spolehnout. Jinak není moc co dodat. 80%

Americký gangster (2007)

"See, ya are what ya are in this world. That's either one of two things: Either you're somebody, or you ain't nobody."...Ridley se svým oblíbencem Russellem dokázali opět něco neskutečného. Vytvořili skutečnou atmosferu 70. let, kdy se nejen celý New York hemžil gangstery apod. Ve filmu přibližující svět gangsterů a zkorumpovaných policistů hrajou perfektně oba hlavní představitelé, ale jak už jsem řekl, nejlepší je ta atmosféra. Nějaké to procento dolů, jen za velmi špatný dabing :-(...90%

Andělé a démoni (2009)

"Religion is flawed because man is flawed."...Na poprvé jsem z Andělů měl zvláštní pocit, srovnával jsem to s Šifrou a tak podobně. Napodruhé to ovšem bylo podstatně lepší, nehledal jsem v tom žádné souvislosti a hned jsem se mi film líbil o poznaní víc. Hanks je pořád stejně dobry, McGregor jak by smet a i když příběh může vypadat poněkud přehnaně tak se na to dá pořád dost dobře dívat. Váhal jsem jak to bude s hvězdičkama takže dávám 70%