Laerry

Laerry

okres Semily

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 9.8.2015  10:15
    iZombie (TV seriál) (2015)

Nemrtvá (či neživá?) "Veronica Mars", co ráda hraje "Pushing Daisies" a má problémy jako "Dead like me"... a tak se rozhodne býti jako "Chuck" - aneb originální směsice fantasy/krimi/komedie, která se snaží svést na populární (?) zombíkovské vlně.... Tak či tak je to skvělá oddychovka se sympatickými herci.... a jako bonus je tu (na chvíli) Bradley James!!!

• 9.8.2015  10:12
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Škoda, že druhá série nebude - protože by mě asi bavilo sledovat verzi WP 3.0... tyhle psychadelické uzavřené komunity s vlastní mentalitou a samosprávou jsou prostě zábavnější, nežli uvědomělá banda lidí, kteří vezmou rozum do vlastních hrstí a postaví se "diktátorovi", protože člověk má právo na svobodu atd.... ne? Ale i tak je fajn, že se příběh aspoň stihl hezky rozvinout a poměrně i uzavřít - a otevřený konec může být ponechán k vlastní interpretaci.

• 9.8.2015  10:10
    Poldark (TV seriál) (2015)

95% Romance hadr.

• 9.8.2015  10:09
    Hrdinové od Alama (TV seriál) (2015)

Na historické nepřesnosti kašlu - nesleduji dokument! Výběr herců svkělý - ale nejvíc mě potěšilo obsazení Maxe Thieriota:-)) A možná bude i pokračování....?

• 9.8.2015  10:05
    Aquarius (TV seriál) (2015)

Méně Duchovnyho, pro kterého je Aquarius jak prequel/pokračování Californication - a více Charlese Mansona by neškodilo. Takhle Manson vypadá jen jako neškodný hipík, který chtěl jen šířit lásku a nic víc...

• 9.8.2015  10:04
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

Ne-mainstreamový americký seriál GGB sluší stejně jako dlouhé i krátké vlasy.

• 9.8.2015  10:03
    Hledání (TV seriál) (2014)

70%

• 9.8.2015  10:02
    Scream (TV seriál) (2015)

30%

• 9.8.2015  09:45
    Zoo (TV seriál) (2015)

Takhle by to mohlo být i v reálu - fandila bych zvířatům tak jako tak.

• 9.8.2015  09:41
    Tut (TV seriál) (2015)

75%

• 25.6.2015  14:42
    Jízlivě tvůj (TV seriál) (2013)

Břitký černý humor, který by američané nikdy nedokázali napodobit (protože by byl ze dvou třetin zcenzurovaný). A skvělé obsazení je jen třešničkou na dortu.

• 28.5.2015  14:52
    Survivor: Worlds Apart (TV pořad) (2015)

SPOILERS BEWARE!!!..... Tak všechna zajímavá individua jsou spolehlivě vyhozena do první poloviny série... a pak to je nechutná nuda. Zase tam zbyla jen banda kokotů, na které nemám náladu se dívat. K tomu všemu celou hru vyhrála ta osoba, u které jsem si přála vidět zhasnutou pochodeň hned v prvních dnech na ostrově.... (kdyby pořád nevyhrával/ nenacházel imunity, bylo by jeho působení o dost kratší....) Jediné pozitivum na jeho vítězství je fakt, že se tím tak vyloučila jeho účast v Second chance - malá to útěcha, že v nejlbližší době ty jeho odporně potatovaný záda (kdo normální si vytetuje odkaz na citaci z Bible???) neuvidím.... Celou tuhle sérii zachraňuje (kromě zajímavého nového nápadu na tři kmeny) několik zábavných postav - včetně kontroverzní Shirin a pohodáře Joea - na jejichž účinkování v SCH se velmi těším. P.S. - reunion byl zase zabředlá břečka, jejíž sledování je bolestivý zážitek - aspoň že se tímhle castem Jeff nezabýval příliš dlouho a raději 10 minut (či kolik) vyhlašoval volbu Ameriky - a byla to mnohem větší sranda, což je smutný fakt, svědčící o tom, že reuniony jsou rok od roku stále horší a horší...

• 13.4.2015  08:00
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Úctyhodná náprava reputace, kterou poškodil Ben Affleck a spol. v onom otřesném filmu... Aneb jedna z nejrealističtějších komiksových adaptací, kde je uvěřitelné to, že po zásahu nějakých toxických chemikálií získáte super rozvinuté smysly nahrazující zrak. Skvěle zvládnuté choreografické bitky, během niž Matt dostává rány, které se na něm fyzicky projevují, stejně tak i průběžná únava z boje. Charlie Cox je sympaťák (a americký přízvuk zvládá na jedničku), stejně jako jeho parťák a Deborah to sluší i jako blondýně. Jen hlavní záporák mě nezaujal - jeden z nejnudnějších z MCU, co jsem kdy viděla - plešatý hromotluk, co má problémy s agresí je otravný stereotyp. Tisíckrát zajímavvější byl jeho "lapdog" Wesley... A na závěr jsem byla ráda, že celou sérii se DD neproháněl v úchylném oblečku, jak to mají rádi ve zvyku jeho kolegové, ale nakonec i ten obleček si musel opatřit... ale to je jen menší vada na kráse, těším se na druhou sérii!

• 13.4.2015  07:59

Další pohádka z nejrozšířenější pohádkové knížky na světě - akorát těch druhů zvířátek je tu o poznání méně než ve filmu Noah, ale vodní atrakce nechybí... Biblické "eposy" jsou nudné už jen ze samotného principu...

• 19.3.2015  12:37
    Bosch (TV seriál) (2014)

Čistokrevná detektivka se staromilským nádechem, jenž krásně kontrastuje s modernou města andělů. A líbí se mi využití jména holandského malíře Hieronymuse Bosche pro hlavní postavu:-)

• 19.3.2015  12:24
    Point of Honor (TV film) (2015)

Pilotní epizody mají těžkou úlohu: musejí během pár minut uvést diváka do děje a seznámit ho s hlavní primasou; načrtnout budoucí linii příběhu, vykreslit vztahy mezi hlavními hrdiny a donutit tak diváky, aby o ně měli zájem; a odvyprávět ucelený příběh, který by mohl stát samostatně – což je o to důležitější, jestliže pilotní díl nemá zaručené okamžité navázání v dalších dílech. Point of Honor má tak všechny zmíněné body ztížené oproti tradičním seriálům, které při svém odvysílání (tedy ne před-pilotovou fázi, ve které si seriál objednávají producenti na základě nehotového polotovaru) můžou vše dohnat hned následující týden po premiéře. Amazon přišel po Netflixu s revolucí ve sledování televizní tvorby – a v tomto případě o budoucnosti konkrétního díla nerozhodují pouze producenti, ale velkou úlohu tu hraje hlas lidu, který rozhoduje, zda bude natočen zbytek série či nikoliv. A tak pilotní díl nebyl nikdy důležitější než teď. A jak si tedy vedl pilot k Point of Honor? Lehký nadprůměr; příběh byl dostatečně načrtnut a k jeho rozvinutí byla nutná potřeba většího prostoru v podobě dalších dílů. Některé charaktery zůstaly ploché, ale skrýval se v nich příslib zajímavého růstu. Otázka otroctví mohla být pojata více ožehavěji a emotivněji – ale to je ten neduh pilotů – není na vše dostatek času. Potenciál tu byl, avšak ne dostatečný... více dílů bohužel nebude.

• 13.2.2015  11:05

Coven měl tolik ambicí, tolik zajímavých podnětů, kudy se vydat... a nakonec z toho vznikla taková rozjuchaná nenáročná "komedie", kde žádná smrt není konečnou a tak děj postrádá vešekeré napětí. Pár světlých chvil Coven měl (zombíci, Minotaurus, mučení otroků...), ale dalo se z toho vytřískat několikanásobně více. Škoda...

• 13.2.2015  11:02

Navzdory tomu, že se v Asylum nachází (kromě bláznů) jeptiška posedlá ďáblem, nacistický doktor, občas zavítá anděl smrti a v neposlední řadě jsou zde i ufoni... jedná se o nejhororovější řadu AHS a proto je i nejlepší. A jak se již stalo tradicí i v pozdějíšch řadách, finále je zase zcela mimo a klimax je tak ve 12 epizodě.

• 13.2.2015  10:58

Freak show mělo nakročeno k nejlepší řadě, ale pak se vše rozvláčnilo v rozlučkovou one-woman show Jessicy Lange a finále bylo opět ucházející... Dandy byl skvělý sociopat, ale ke konci už taky dost přehrával; Edward Mordrake byl skvělým doplněním a bylo ho tak akorát, stejně tak děsivého klauna, kterého se zbavili dřív, než se okoukal. NPH mi nevadil, protože si zahrál to, co dělá i ve skutečnosti (iluzionistu, ne vraha:-) ) a přeříznul tu blonďatou pipinu, takže za to má u mě veeelké plus! A závěrem: i když to vypadalo na Murphyho mash-up "American Glee Show", nakonec těch písniček bylo mizivé procento - ale bohužel i představení zrůd před publikem, v čemž spatřuji hlavní nedostatek jinak skvělé řady.

• 13.2.2015  10:52

Pomalý rozjezd Murder Housu je následován překvapivými zvraty a antiklimatickým finále. Nejvíc na mě zapůsobilo Tateovo školní řádění - protože tohle není fantasy a ani sci-fi, ale krutá realita.

• 13.2.2015  10:47
    Nebezpečný flirt (TV seriál) (2015)

Cílové publikum je jasné: současní teenageři otupění moderní technologií, jejichž mozkové buňky vesele ignorují všechny ty dějové díry o velikosti Grand kaňonu, situace jump-the-shark povinně na každém konci dílu, směšné zobrazení hackerství a virtuálního světa, atd. Hlavně když tam je nějaká (neznámá) popová hvězdička s hezkou tvářičkou, kterou doplní její Ken (a teď nemyslím toho, kterého zabijí na konci prvního dílu – ups, spoiler alert), aby bylo co shippovat – a oba dostanou k zahrání charaktery, které absolutně nerealisticky parodují – geniální hackerka (co se vše sama naučila za tři roky, ehm...) a chrabrý detektiv (který se vydal na policejní dráhu hned po tom, co ho přestal bavit modeling). Přidejte k tomu stereotypně a genderově vyvážené side-kickery v podobě černé kámošky, která si vede vlastní noční klub (aneb kdo nemá bohatého tatíka, nemůže v NY existovat), rádoby cool homosexuála a pro rasovou korektnost jednoho latino tlouštíka, co tu je pro comic relief (ve skutečnosti je pain in the arse). A protože jsme na MTV, musíme přihodit každé dvě minuty nějaký snadno zaměnitelný song, který rozlišíte jen dle otravného playlistu na ještě otravnější liště. A drastické vraždy na styl alá „CSI procedural cop show“ na dospělosti seriálu moc nepřidají, i když se o to urputně snaží. A „šokující“ odhalení vraha bylo pro mě fakt úsměvné, protože jsem ho odhalila již ve druhém díle a stále jsem se svého tipu držela... závěrečná epizoda mě tedy dost zklamala, že se neodehrál nějaký nečekaný twist, který by přinesl wow efekt. Eye Candy tudíž klišé přímo překypuje a pro fandy krimi bude tenhle seriál jen big joke. P.S. - užití Czenglish slangu bylo záměrné, abych vystihla podstatu této show.

• 13.2.2015  10:07
    Arrow (TV seriál) (2012)

Ze seriálu se postupně vyklubala dost slušná komiksárna, ve které postavy nejsou nesmrtelné a nemají ani příhodné superschopnosti - a když se zraní, tak to chvíli trvá, než se vyléčí (ehm, až na ty s genetickou úpravou, že...). Sice je ve třetí sérii už trochu mimo, když tam snad jsou všichni zamaskovaní ochránci nevinných, ale čert to vem, hlavně když je to pořád zábavné, plné akce a nečekaných zvratů. Arrow mi přeci jen přirostl k srdci, i když je to několikrát zrecyklovaná premisa mladého lehkovážného miliardáře a playboye, který si projde těžkou zkouškou a změnou charakteru - aby se z něj stal ten největší altruista na světě a žil si ve své "batmanovské jeskyni" plné high-tech. Ale novodobý Robin Hood je s lukem prostě frajer. Co mi ale hodně vadí, jsou neustálé flashbacky na ostrov (a později, když už je zcela vyčerpaný, scénáristi příhodně Olivera "přesunou" do Hong Kongu, aby měl další backstory), které se neustále upravují vždy podle toho, jak scénáristi zrovna potřebují.

• 13.2.2015  09:50
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

Člověk, co se letmo podívá, o čem tenhle seriál je, musí být zaplaven vlnou předsudků; a není se čemu divit: je to seriál o vlkodlacích, zaměřený na náctileté (čímž už je nešťastně označkován přímo v názvu) a je vysílán na MTV... MTV! Co k tomu víc dodávat? Snad jen, že předsudky jsou špatné nejen v životě, tak i v televizním světě. Nejenže je TW překvapivě slušný počin, ale je dost zábavný (hlavně první série) a kreativně nápaditý – protože by vás při čtení úvodního popisu hned napadlo, že zde musejí být zákonitě upíři (protože emo vamp vlna je na svém momentálním vrcholu), ale nenechte se zmýlit. Kromě obligátních vlkodlaků (kteří vypadají směšně, ale ti vypadají směšně úplně ve všem, pokud nejsou zobrazeni jako normální vlci) tu je spousta neokoukaných potvor a příšer... ale na druhou stranu – je to pořád MTV (otravný playlist u každé písničky!) a je to TEEN seriál, takže jsou zde puberťáci, jejichž hormony vřou na plné obrátky... nic nemůže být dokonalého.

• 13.2.2015  09:49
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Jakožto fanynku E.A.P mě zápletka první série dosti potěšila a stejně tak mě baví příběhy s inteligentním charismatickým vrahem v hlavní roli – ale když někdo neví, kdy přestat a hlavní primasu natahují do neskutečných délek, tak vše zákonitě musí jít do kopru. Druhá série byla už dost přehnaná (už prosím žádné vypatlané kulty!) a to ještě nejsme u konce (bohužel), ale aspoň pár otravných postav, které mi pily krev od úplného počátku, jsou pod drnem, tak aspoň v tom spatřuji malou naději na třetí sérii. Baví mě Ashmorova postava, ale z Kevina Bacona nejsem moc unesená, takže doufám, že se jeho postava začne chovat konečně inteligentně – a že to natahování bude mít své hranice.

• 13.2.2015  09:44
    Knihovníci (TV seriál) (2014)

Pokud se vám nezamlouvají šílenosti, které dokázali sepsat jedině scénáristé na dost velkým tripu, tak se Knihovníkům vyhněte velkým obloukem. Pokud jste fanoušky laciného bratrance z druhého kolene Indiana Jonese jménem Flynn Carsen, tak jste Knihovníky už nejspíš dávno viděli. Pak tu je ještě jedna kategorie potencionálních diváků – jestliže vám vyhovuje seriál typu Warehouse 13, tak v The Librarians můžete najít uspokojivou náhradu. Já ale nespadám ani do jedné kategorie a přinutila jsem se na tuhle šílenost podívat jen proto, že tam hraje Chris Kane.... když ale člověk přetrpí tak dva tři díly, tak si prapodivně uvykne na ten bizarní svět a jestliže vypne mozek na maximum, tak se může i celkem pobavit. A nebo při sledování požijte rekreační drogy, to by taky mohlo fungovat.

• 13.2.2015  09:43
    The Fall (TV seriál) (2013)

Britové mají tíživé kriminálky prostě v krvi; tam, kde americký The Killing žalostně selhává, The Fall bez větší námahy kraluje. Především první série je skvěle vystupňované drama, u kterého omylem neusnete. Druhá série mohla být ještě lepší, kdyby byla i závěrečnou – poslední díl k tomu měl výborně nakročeno, všechno hezky uzavřít... ale to se nestalo a teď fakt nevím, o čem bude třetí série – že by něco na způsob Hannibala po britsku? Nicméně, Jamie Dornan si tu hezky střihl roli vraha, který nebyl jen plochou karikaturou, ale skutečně zajímavým záporákem, který spolu s Gillian Anderson utáhl obě série. Ale Colinu „Merlinovi“ Morganovi jsem roli zkušeného detektiva fakt nevěřila, i když bylo fajn ho zase v něčem vidět.

• 13.2.2015  09:40
    Aféra (TV seriál) (2014)

Mám v oblibě silná dramata, která se po celou (mini)sérii zaobírají jedním tíživým problémem – ale musí to být zajímavý příběh s charismatickými herci, kteří by dokázali udržet mou pozornost – zvláště pokud se jedná a vyprávěcí styl ze dvou perspektiv... no a to jsem v téhle aférce nenašla. Hlavní dvojka mi je naprosto ukradená a sympaťáka Joshui Jacksona je po hříchu málo, takže většinu dílu vyplňují nudné zážitky všedního dne dvojice, která podvádí své partnery, a jenž se porno sexem snaží vyřešit své osobní životní krize. N-U-D-A. Už od první epizody je jasné, jak celá tahle „aféra“ skončí, což mě štve, protože jsem fakt fandila postavě, kterou hraje právě Jackson, aby toho slizouna odprásknul – aspoň by se tam stalo konečně něco zajímavého. Protože jinak tohle soft porno od Showtime mě nijak zvlášť neuspokojilo.... intelektuálně, samozřejmě. Za technické detaily, jako je kamera, střih, hudba dám hvězdný hattrick.

• 13.2.2015  09:35
    Sons of Liberty (TV seriál) (2015)

Než historici začnou páchat hromadné harakiry, měli by mýt na paměti (stejně tak jako každý průměrný divák, co propadal na základce z dějepisu), že seriál není dokumentem (navzdory tomu, že ho vysílala TV stanice History), ale dramatickou inscenací, které zobrazují historické události. Jako všechny knížky o válce o nezávislost (ale i všechny historické knížky obecně) jsou něčí subjektivní interpretací něčeho, co nikdo z nás nezažil. Technické detaily, jako jsou nepřesnosti v uniformách, výzbroji, jménech apod. sem tahat nebudu – ale jakožto příběh samotný byl dobře vystavěný, herci dobře zahraný a výprava minisérie více než hodnověrná. Abych si utvrdila v paměti pár významných mezníků v americké historii, tak se radši podívám na Sons of Liberty pro lepší vizuální asociaci, nežli se prodírat nezáživnými daty.

• 13.2.2015  09:33
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Skvělá myšlenka na alternativní minulost, ve které náckové vyhráli a společně se svými spojenci japončíky ovládli svět. Je více než jisté, že tenhle pilot se dočká plné série (na což se nesmírně těším), takže se dozajista dočkáme temnějších důsledků vítězné ideologie – a doufám, že se scénáristé nebudou držet při zemi (když se nejedná o komerční televizi) a ukážou všem těm idiotům s Buddhistickou svastikou, kteří se nacházejí v současné době všude po USA (a množí se s farmářským dobytkem) – a vlastně i po Evropě, jak by se asi měli, kdyby se jejich zbožňovaný židovský rakušan, co nedočetl Nietzscheho až do konce, dostal až za Atlantik. Avšak lidi mají tu neblahou tendenci se z minulosti nepoučit... tak mi nezbude nic jiného, než si užívat hereckého působení mých oblíbenců Alexi Davalos a Rufuse Sewella.

• 13.2.2015  09:25
    Chicago Fire (TV seriál) (2012)

Po zrušení Trauma chyběl typ seriálu, ve kterém budou několika četné záchranářské akce během jediné epizody, a ve které se děj nebude rozpitvávat nad zraněnými v nemocničním dramatu typu ER či Grey's anatomy (avšak pozor, Chicago Med je na obzoru!). Pak ale přišel Chicago fire (s doposud neokoukaným městem!), který naverboval „paramedika“ Taylora Kinneyho ze zmiňovaného Trauma a „doktora“ Jesseho Spencera z House MD a navlékl je do hasičských úborů. I když i zde se odehrává velká porce vztahového dramatu, akce z terénu je tím hlavním lákadlem – a scenáristická taktika několika výjezdů k rozmanitým případům zaručuje, že epizoda bude hezky odsýpat. Navíc mě fascinuje soudobý trend spin-offů, který Chicago využívá na plné maximum. Chicago PD se neustále s hasiči prolíná a do party k nim brzo přibudou i ti doktoři, a tím tak bude dokončena „svatá trojice“. A už jen tímhle se Chicago rodinka zapíše do seriálové historie, i když nejspíš bude kvalitativně nezvratně uvadávat, když se bude snažit nahradit svět CSI natahovanými řadami.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12