Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Moulin Rouge!

Moulin Rouge! (2001)

Byla jsem na MR v kině. Koupila si kazetu, kterou jsem viděla nejmíň stokrát. Objednala si sběratelskou edici O.S.T. A nakonec si koupila i DVD. Jediný film, do kterého jsem investovala tolik peněz, které za to rozhodně stály....

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Děkuji JKR za úchvatnou knižní sérii, která mě doprovázela celé dětství a jsem ráda, že patřím do "potterovské" generace, která stárla stejně tak, jako hlavní hrdina. Tohle už pozdější čtenáři nezažijou, to netrpělivé a zdlouhavé vyčkávání na nový knižní díl a pak koupi knížky o půlnoci a probdít celou noc s baterkou v ruce a číst a číst.... Po vydání sedmého dílu mi doposud bylo útěchou, že se můžu stále těšit na nové díly filmového zpracování - a tímto děkuji studiu Warner Bros. že nechali stvořit barvitý výjimečný svět (v britském podání!!!). Jenže co teď? Nastal definitivní konec a ve mě se usídlil stín, kdy mi bude něco scházet. Těch deset let uběhlo příliš rychle, ale bylo to krásných deset let, plných záživných dobrodružství chlapce, který zůstal na živu... Filmy nikdy neměly šanci překonat svoji knižní předlohu, a tak jsem k nim vždycky přistupovala. A to, co mi bylo osmkrát naservírováno, bylo vyvážené a výživné pro všechny mé smysly. Za sebe jsem spokojena a i když mám několik výhrad k poslednímu filmu, vzpomenu si na obtížný úkol převést takovou ságu na filmové plátno a benevolentně námitky spolknu a jsem ráda za to, jak to nakonec dopadlo.

Hobit: Neočekávaná cesta

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Skvělý film, ale s tou trilogií to Peter už přehnal. Dva filmy bych chápala, ale rozkouskovat takovou útlou pohádku na tři epické velkofilmy? No jsem zvědavá, kolik dalších vycpávek přibude, ale já to stejně budu brát všemi deseti, protože takhle kvalitní fantasy tu nebyla od doby... no od doby Pána prstenů.... a asi ještě dlouho nebude mít důstojného následovníka, což možná je i dobře. Středozemě je jen jedna:)

Reklama

Reklama