Jamal

Jamal

جمال ءريقات (( ::

okres Praha
velký fanoušek filmového průmyslu

102 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Muž na Měsíci (1999)

  Příběh, který mě naprosto vzal dech. K tomu přispěl skvělý Jim Carrey, který se stal naprosto věrohodným Andy Kaufmanem a režisér Miloš Forman z něj vymáčkl jeho maximum. Tento film si zasloužil i nějakého Oskara, každopádně díky Formanovi se Kaufman vrátil dříve než po 20 letech po smrti, jak slíbil. (( :: Tento film je klenotem mezi mými všemi filmy a patří k těm co mám nejvíce rád.

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

 • poster

  Babel (2006)

  Smět třech příběhů, které zdánlive spolu nesouvisí, i když někteří z nás to tušili, stejně jako ve filmu Crash, tak i tady vše na sebe navazuje. Popravdě jsem čekal malilinko více. Čínský příběh se mi zdál nejslabším a nepomohli k tomu ani občasné pauzy zvuku, aby jsme si mohli představit jaké je to být hluchoněmým. Nejvíce mě dojal arabský příběh odehrávající se v Maroku a osudy dvou bratrů a jejich otce, ten byl pro mě mnohem emotivnějším než Pitt-Blanchett. Jinak Pitt opět skvělý, i když vypadal fakt přesvědčivě staře. Emotivně mě dokázala přesvědčit i mexická opatrovnice dětí Pitta-Blanchett. Suma sumárum dva příběhy skončí špatně a dva dobře a jak to, že jsem se k takovému číslu dopracoval když se odehrávají 3 příběhy???? Já je počítám jako příběh hluchoněmé dívky, arabské rodiny, mexické a americké rodiny. P.S. Vyjímečně nesouhlasím s Pomem, Chieko neměla skočit. Sice nechápu proč lhala se svojí matkou a taky by mě zajímalo co bylo v tom dopise pro policistu, ale poté co se jí vrátila naděje, že ji někdo neodstrkuje a chápe ji, tak by měla mít spíše větší sebevědomí než před tím jak poznala onoho policistu. (( ::

 • poster

  Krvavý diamant (2006)

  Z Deja Vu jsem byl velice spokojen, ale z Krvavého diamantu jsem byl,i když to byl film následující, nadšen. Dlouhé scény bych nepovažoval za zbytečné, film jsem si vychutnával plnými doušky. Přál jsem si,aby vše dobře dopadlo, ale pak by to ztratilo ten efekt. Telefonát byl opravdu opravdu strhující ( asi tak 1000x víc než potápějící se Leo v Atlantiku ). Jennifer byla kouzelná, Djimon jako věrný Pátek Robinsona a samotný Leo dokonalý. Krásné záběry,krásná zvířata, akční scény, dojemné chvilky, co víc si můžeme od filmu přát .... po shlédnutí tohoto filmu si snad nikdo z nás nepořídí šperk z diamantů. Snad i na snubní prsten s diamantem zapomeneme, při kterém spousta Afričanů prolila krev a zabarvila místní půdu do červena.(( ::

 • poster

  Znamení (2002)

 • poster

  Milionář z chatrče (2008)

  Film, který mě dokázal rezesmát, rozesmutnit, rozbušit srdce. Film, při kterém jsem cítil lásku, nenávist, beznaděj, štěstí i neštěstí. Film, který mě dokázal okouzlit snad úplně vším a rozhýbat všemi mými emocemi. Film o mém jmenovci, kterému osud připravil mnohé. A na konci mu dal výhru nejvyšší ... Latiku.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  LOVE 4EVER THIS MOVIE. Nezapomenutelná blondýna z Londýna Keira. Fakt ji to seklo, a v těch svatebních šatech .... ach to je ta má láska nebeská.

 • poster

  Gran Torino (2008)

 • poster

  Želary (2003)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, líbilo se mi zde naprosto všechno, herci a jejich výkony, příběh, i ten konec me dostal....chjo (( ::

 • poster

  Parfém: Příběh vraha (2006)

  Parfém: Příběh vraha, který mě dojal. Tak by se mohl jmenovat film, u nejž jsem poprvé ve filmu používal svůj čichový nástroj. Kniha byla výborná, film také. V něčem dokonce lepší než samotná kniha Patricka Sueskinda. Ben Whishaw ne tak ošklivý jak se v knize psalo, ale zcela věrohodný. Všechno co udělal jsem mu věřil, ba jsem to kolikrát cítil s ním. Hoffman také vynikající. Film nepostrádal ani překvapení, naštěstí jsem si knihu přečetl až po filmu. Scéna jak je na tom náměstí a čeká, že ho odsoudí a děj následující je úchvatná jako celý příběh který mě opravdu nadchl a připoměl, že vedle 4 smyslů mám i pátý a tím je čich.