Nautila

Nautila

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 18.11.2012  12:55

Naprosté seriálové překvapení a dokonalost mezi dnešní produkcí, přízrak z čistého... pekla. Směs mnoha různých inspirací, mnohdy by se dalo říct i vykradačka, která ovšem původnímu zdroji dává nový rozměr a ukazuje ho v hlubších souvislostech. Tvůrci kombinují všechno možné - krvavé zločiny a násilnou minulost, která prosakuje některými místy Ameriky napříč generacemi (Richard Speck, Charles Manson, masakr na Columbine High School, únosy UFO, experimenty na lidech a mnoho dalších), různé děsivé 'urban legends' a prvky z děl cizích (Rosemary's Baby, A Clockwork Orange, The Shining, Twin Peaks nebo Trierovo Riget). Splétá tísnivou síť příběhů a charakterů, kdy se minulost a budoucnost nevyhnutelně ovlivňují a žádný čin nezůstává bez odezvy, ale ukládá se do daného místa jak jizva v geologické vrstvě. Postavy, ať už mrtvé či živé, jsou k této ráně lákány jak můra světlem, která si ovšem až pozdě uvědomuje, že jí hoří křídla. Charaktery v tomto seriálu jsou snad ukázkou těch v součastnosti nejvrstevnatějších a nejkomplikovanějších postav, s mnoha tvářemi, z nich žádná není jednoznačná. A přesto žádná tvář není navíc či na efekt. Velký úžas, když jsem si uvědomila, že seriál drží především výborně napsané ŽENSKÉ postavy, což je v žánru něco málokdy viděné. Na technické stránce snad není ani nejmenší flíček - výborná kamera, světlo, kulisy, fantastické herecké výkony (brilantní, BRILANTNÍ Jessica Lange!!), scénář se zvraty v tu pravou chvíli... snad jen k jinak výborně vybranému soundracku mám osobní připomínku, kdy mi vadilo přílišně rušivé zařazení tracků z jiných děl (Twisted nerve z Kill Bill, Draculovský soundtrack nebo i Shawova Nightmare, která mi rezonuje s Bioshockem), i když chápu potřebu tvůrců takto diváka odkázat. A musím vyzdvihnout použítí stejného hereckého štábu z první řady i v řadě druhé, kdy herci hrají v mnohých aspektech postavy podobné a přesto jiné, a ještě k tomu zasazené v hlubší minulosti. Temno a časová komplexnost se tak ještě prohlubují a divák získává dojem, že to sahá až někam k prapočátkům a minulým životům. (Karma is a bitch, baby!) Vše sedí jak hrnec na prdel a jen zesiluje spletitou, ale logickou temnotu, která bubnuje až někde hluboko na lidské podvědomí a kolektivní strachy a viny. Protože prohnilé základy našich domů, postavených na půdě tvořené rozloženými těly obětí našich zločinů, které usilovně ignorujeme, stejně jednou spadnou.

• 3.5.2012  22:15
    Avengers (2012)

Ještě jsem nevychladla z kina, ale už můžu říct, že tohle je ten nejcoolovější superhrdinský film za dlouhou dobu. Všichni ti Iron Manové, Thorové a Captaini Amerikové se tolik šetřili jen pro to, aby mohlo vzniknout TOHLE. Svižné tempo, jedna hláška za druhou, bez jakýchkoliv sentimentalit (tedy, ne v takové míře, v jaké je to u komiksáků zvykem) a žádný romatický líbačky, jen krásně čisté -smash, bum, prásk!- Ve chvíli, kdy už se strachujete, že to spadne do vážné či dojímací stoky, někdo shodí celou situaci nečekaným a přesto nekřečovitým gagem. Všichni hrdinové dostávají stejně prostoru, nikdo nevyčnívá a nikdo nestojí v pozadí (no dobrá, ten Stark je přecijen vidět nejvíce) a Loki ♥ je božsky zoufalý. Zatímco X-meni zůstávají králi vážnějších a uvěřitelnějších superhrdinů, Avengers jsou zase cool. Původní představovací filmy jednotlivých postav dřely úporností a nutností, to se zde však neděje, naopak z toho sálá nakažlivé nadšení pro věc. Zkrátka Avengers splnili vše, co se od nich očekávalo - svižná nenáročná popkornová oddychovka, nerdgasm pro všechny fanoušky. A to v takové míře a kvalitě, jako málokterý blockbuster předtím, tudíž dávám plně zasloužených pět *. PS: K srovnávání s Avatarem či Temným rytířem - tohle si na rozdíl od nich na nic nehraje a nesnaží se být něčím víc. Naopak přiznává: 'jsme jednodušší, s jasným cílem výdělku a pobavení. Ale jsme v tom sakra dobří.' A takovou upřímnost mám ráda.

• 11.9.2011  02:39
    Farscape (TV seriál) (1999)

Do frelu s BSG a dalšími strašně opravdovými a racionálními "sci-fi" seriály! Proboha, jak jsem mohla tenhle bizarní opus tak dlouho míjet. Finální zlom byla 'dvoustá epizoda' v SG1 a ta WTF narážka na Farscape (http://www.youtube.com/watch?v=jOXLnPetjao&feature=related), kdy jsem musela vědět, co to bylo kurva zač. A nebyla to chyba, protože to je po SG druhá největší sci-fi jízda mého života. Zezačátku jsem se bála Bena Browdera, jelikož ve StarGate se mi naprosto znechutil. Tady ovšem nehraje žádného čestného amerického skauta, ale postupem času naprostého magora, všechny postavy jsou bez šablon, neexistuje "temná a světlá strana", každý je sám za sebe a všichni se neočekávatelně, ale ne nelogicky, vyvíjejí. Charaktery jsou tou nejsilnější zbraní Farscape, žádný z nich na konci nezůstane stejný jako na začátku a o nikom se nedá říci, že by byl čistě zloduch/klaďas. Ani i Scorpiusovi ne, všichni mají v sobě obě složky a proto se jim nedá nefandit. Bez jakéhokoliv sentimentálního, politického, moralizujícího, očekávatelného a nalinkovaného balastu. Naprosto odtržené od reality, čistá fantazie, dobrodružství. Scorpius/Harvey, Talyn, Crais, pilot Moyi, Stark, spousta popkulturních odkazů, těhotné vesmírné lodě (asi jediný seriál, kdy by jste byli ochotni plakat pro trpící kocábku a kde lodě mají rodinné problémy)...a to se prostě musí vidět. Souhlasím s komentářem Klenotky, tady si nakonec oblíbíte i blbej létající kus plastu stejně, jako jakoukoliv jinou 'živou' postavu. Netypické, šílené, úchylné, nové. Je třeba dát tomu šanci, překousnout pár prvních dílů, díky ujetému vizuálu a nenalinkovanosti typického děje může být pro někoho těžší najít si k tomu cestu, ale až se tak stane, tak to stojí za to. Mimochodem, závěr třetí řady si nezadá s jakýmkoliv epickým velkofilmem. Momentálně jsem závislá, v uších mi neustále zní fenomenální znělka seriálu a mé fanouškovské hormony krystalizují v čiré štěstí a radost. Radost, že tohle někdo dělá, že je to tolik baví a díky tomu to baví i mne. A tak to mám ráda. Jo, a sakra miluju jejich kožený oblečky!

• 22.7.2011  22:20
    Kill Bill 2 (2004)

Naprosto dokonalá syntéza obrazů, ozvučení, načasování, sountracku, kamery, herectví, střihu, dialogů.... všeho. S tím, že na to, že je to dokonalé, přijdete až po minimálně třetím zhlédnutí. To už je pozdě, protože v tom momentě jste závislí. U mně nejlepší, lepší než kult Pulp Fiction. Damn, i love u, Tarantino.

• 31.3.2011  19:05
    Sucker Punch (2011)

Prozatím za čtyři * (stejný počet nás byl v kině...na jihlavské premiéře...nepochopitelné...). Ale musím vidět ještě jednou. A pak asi znova. Tolik dojmů, musím strávit, vytrávit, zanalyzovat a přijít na to, jestli se mi to doopravdy líbilo, tak, jak si myslím, co se mi tam líbilo, pochopit to a přijít na to, jestli tam něco k chápání je, a jestli se mi podaří pochopit, jestli jsem to pochopila správně...Sakra, co to je? Myslela jsem, že budu ulítávat na vizuálu a holkách, ale ne, to není to hlavní, ale co je tedy to hlavní? Ano, bylo tam vše...steampunk, gotické katedrály, válka, japonsko, fantasy, nevinné holky v bordelu, zneužívání, podvazky a korzety, hudba, blázinec, videohry...už jen lodě mi chybí k mým obsesím. Přesto tohle vše není to, co mě chytilo. Co je to, co mě hypnotizuje a vábí, nebo mě to odpuzuje? Je to hra, výsměch, zábava, kritika, nudilo mě to, až mě to bavilo? A krucipísek, musím tomu rozumět? Lze to logicky analyzovat? Teď, touhle logikou? Chci si přečíst recenzi na tento film napsanou za deset let...abych získala pevnou půdu pod nohama proti tomu, co jsem zrovna viděla. Chci vědět, jestli se mám cítit jako hlupák nebo jásat. Tohle mě dokonale zmátlo...ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc to miluju. Ale uvidím zítra...a za měsíc...a dál a dál. Dnes v zmatené a začarované euforii za ty čtyři. Must....See....Again....a s nevystřiženými scénami.____________Ano, potvrdilo se to, co jsem si myslela. Tenhle film je NUTNO VIDĚT MINIMÁLNĚ DVAKRÁT. Teprve pak začnou na povrch vyplouvat věci, které byly předtím neviditelné či je člověk jen podvědomě tušil. Kolečka zaklapávají do sebe a film roste do zcela nových rozměrů. Nic tam není náhodně ani samoúčelně. Je to velká hra, mystifikace a je jen na divákovi, jak se jí zhostí. Teď už zcela právoplatný plný počet* ....... Rocket: "V našich myslích jsou příběhy nás všech komplikované."/"Blue vlastní tenhle klub. A my jsme jeho hlavní atrakce."

• 23.2.2011  01:53

Silná, hrůzná, syrová, krutá a krásná výpověď. K zešílení nesnesitelná. A pravdivá. Proč to děláme...? Znova a znova....mlčte...

• 12.1.2011  22:24

Ach ano, a já dám pět! Protože: Jsem se toho bála jak čert kříže, jak nemám ráda zvířátkové animáky. Protože jsou tam vikingové. Protože jsou tam draci. Protože jsem se kráásně proletěla a splnila si dětský sen. Protože je tam příjemná hudba. A protože je to tak sympaticky milé, kouzelně vtipné, roztomiloučké (hu, já to slovo řekla), úžasné....no prostě...Jo!

• 31.10.2010  23:10

FATALITY!! Tak takhle vypadá romantickej cajdák pro comicsáky a PC/Video nerdy! Tohle je tak nechutně popový, šílený, čistý, úchylný, puberťácký, až je to dokonalý! Horda skvělejch nápadů (speciální schopnosti: dabléři a veganství! A ta "krev"!), megalomanskej střih bez chybičky, dynamika, všechny ty animace...bože, jsem tak ráda za dnešní filmové technologie! Kick-Ass je po tomhle hadr. Prostě toutly awwwsóm!

• 28.10.2010  23:16
    Český sen (2004)

Není to debilitě národa, o jeho oblbnutelnosti a manipulaci, ale je to skvělá sonda do naší reklamní branže, do koleček a mysli reklamních agentur a zástupců firem. A některé postřehy oklamaných jsou na medaili. Ale to nejdůležitěší - ty reakce tím vyvolané. Mediální bouře, agresivní výměny názorů, příležitost k diskuzi, osočování mezi televizemi, mladí versus staří, vstup do EU...za to těch 19 (?) milionů stálo.

• 16.10.2010  11:39

Tohle si mě získalo až dva roky po prvním zhlédnutí. Ale jak! "Let's do the Time Warp again!"

• 4.10.2010  21:20

Jeden z mála případů, kdy je film lepší než knižní předloha. K tomuhle není co dodávat. Jsme vedlejší produkt posedlosti životním stylem. Vraždy, zločinnost, chudoba - na tyhle věci kašlu. Co mě zajímá jsou bulvární časáky, televize s pětseti kanálama, jméno nějakýho maníka na mejch spodkách.

• 27.9.2010  09:58
    Rituál (1973)

Jedna z nejzajímavějších věcí, co jsem v tomhle oboru zatím viděla. Skvělá atmosféra, působivá hudba spolu s tanci dívek a chlapců, Christopher Lee (hmm...tak krásný, dokonce i v sukni a zpívající!), ale hlavně příběh. Woodward je tu jako policista a křesťan, ale hlavně cizinec mezi lidmi, kteří mají vlastní pravidla a logiku. Prochází městem a ptá se lidí, odmítá rozumět a jeho hlava mu logiku těch lidí nebere. Nerozumí neexistenci víry v Ježíše a rád by to změnil, "osvětil", ale je sám, jediný a cizí. Bez pokusu o jakékoliv pochopení vše jiné zatracuje. Na druhé straně lidé, zcela klidní, svoji, hrají si s křesťanem jak kočka s myší, rozumějí mu, ale je jim ukradený. Setkání dvou náboženských světů: slepé víry a pouhé řeči o ní, a víry prastaré, prosté a aplikované, nemůže dopadnout dobře. Film nenabízí rozhřešení, čí pravda je tou pravou, pouze vypráví a na konci si snad ani nikdo vybrat nedokáže. Film není po stránce technické ani herecké nikterak osilnivý, ovšem spoustu scén se vryje do paměti, v doprovodu se skvěle komponovaným soundtrackem (Fire Leap se scénou nymfiček skákajících přes oheň, Summer is a cumen in v silném, dechberoucím závěru -aneb jak může být píseň o létu a kravičkách děsivá- a samozřejmě Willow's song) se tu vznáší erotický, lehce zvrácený a groteskní opar, a přece i čistý a přírodní. Není to nějak extra film, ale je to film přesně pro mě a právem kultovní. Jak já si přeju být v Summerisle.

• 13.9.2010  22:16

Hell yeah! Vizuální a zvukové orgie, čistá pocta a sranda, naprostá vypatlanost a šílená ujetost. Prostřihy do starých filmů nebo na projevy "hrdinů" jsou dokonalý. Místy je to sice přeplácaný, ale já si to pekelně užila a to je hlavní.

• 12.9.2010  20:10

Tohle chci ze všech těch filktivních trailerů vidět jako celý film nejvíc.

• 7.9.2010  20:31
    Tetsuo (1989)

Psychóznější a úchylnější než Mazací hlava, kulervoucí megašílenost se špetkou olejem proslizlých archetypů.

• 11.8.2010  12:16
    X (1996)

Viděno poprvé v němčině a přesto mě to tehdy úplně ohromilo. Přestože jsem tomu za mák nerozuměla. Teď dokoukáno znova a já zůstávám znova ohromena. Přestože je to staršího data, kresba je nádherná a safra působivá (tisíckrát lepší než mladší seriál), a každá scéna je jako samostatný obraz. Spolu s ambientní hudbou (lehce mi připomíná Ulver a Hunting Rituals) to spolu tvoří nádhernou melancholickou a temně snivou atmosféru. Mimochodem, nepamatuji se, že bych kdy u animovaného filmu vnímala ozvučení tak, jako tady. Všechny ty hluboké tóny řítících se budov, elektřina a draci...bože, ty zvuky jsou paralizující. Tenhle film asi není jen tak pro každého, celé je to hluboce melancholické a těhotné atmosférou osudu, nikde žádné odlehčení, všechny postavy, sotva se objeví, tak hned zmizí, žádné seznamování, jen neutěšenost a neúprosnost. Tohle je neproniknutelný poklad, co mi navždy zůstane v srdci.

• 9.8.2010  12:29
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Kirk: Můj přítel je zjevně Číňan. Vidím, že jste si všiml jeho uší. Má je takové, protože... Spock: ...prožil v dětství politováníhodný úraz. Kirk: ...prožil v dětství politováníhodný úraz. Uvízl hlavou v kombajnu... na rýži. Ale naštěstí žil poblíž americký misionář, který byl vlastně dříve zručným chirurgem... Dámy a pánové, pro mě prostě dokonalé. Ta nadsázka, parodie a přesto láska k žánru a čisté užívání si. Chlap pod špinavou dekou, hrající mimozemšťana na bázi křemíku. Místo vysílaček struhadla na mrkev. Nasprejovaný mimozemský pudl s přilepeným rohem. Polystyren, umělohmotné rostliny, studiové zdi a ten srandovní mlžný filtr, co vždycky najede, když se ukáže nějaká femme fatale se strašně dlouhýma řasama. Samozřejmě, oni to asi takhle v době tohoto seriálu nemysleli, dělali s tím co měli a nevím, jak bych to vnimala tehdy. Ale vlastně, copak vím, co z toho tvůrci chtěli mít, já se na to dívám teď, v tomhle století a neuvěřitelně se bavím. Tohle je hlavně o postavách, jak si koho oblíbíte a myslím, že kdyby každý nováček dokázal překousnout tu zastaralost a kouknout na víc než pár dílů, myslím, že by si ty postavy také oblíbil a začal ten seriál milovat. Tadyhle to není o příběhu, ten je většinou vždy na nic. Je na tom hodně znám americké jednání té doby, oni sice mají jakýsi zákon o nevměšování, ale ve spoustě dílech přiletí na planetu a když tam mají jinou politiku a jednání, nebo tam mají nějakou důležitou surovinu, posádka Enterprise se prostě vetře a názor nenázor, vždy přesvědčí všechny i přes jejich odpor, že jejich věc je ta správná. Na druhou stranu, je tam spousta nápadů, které pak okopírovali a vyšvihli následující tvůrci sci-fi seriálů a filmů. Nevím, jak by vypadala scéna science fiction bez tohohle kultovního původního seriálu. Suma sumárum, tuny a tuny vtipných hlášek, všudypřítomná nadsázka, láska k žánru, a hlavně pan Spock...Dávám pět a dala bych víc. A to prosím opravdu nejsem trekkie. McCoy: Jsou milí, měkcí, chlupatí a vydávají příjemné zvuky. Spock: To i housle v kožešině, a přesto nevidím důvod, proč je vlastnit.

• 20.7.2010  16:46
    Hellsing VI (2009)

Trvalo mi to, ale díky tomuhle dílu mám najednou Seras ráda! Zezačátku naprosto skvělá jízda s mohutným zbraňovým arzenálem a zeppelíny....no a ty titulky na konci by si taky zasloužily hubičku. A jde to i bez Alucarda.

• 20.7.2010  16:42
    Hellsing V (2008)

Na ja, bez Alucarda je to polovičatý, ovšem ten Willis nemá chybu. A Integra je v tomhle teile majstštyk.

• 20.7.2010  00:41
    Hellsing IV (2008)

Krvavá variace sexu oblíbenkyně Rip vs. Alucard za zvuků německé opery a vzducholodě nad Londýnem...velmi mocné!

• 19.7.2010  17:52
    Hellsing III (2007)

A konečně se to po vzoru mangy pořádně krvavě rozjíždí.

• 11.7.2010  10:52

Ó, jak já mám ráda tu šílenou Gilliamovu stylizaci, tu absurditu a lásku, se kterou je to dělané...a ty holčičky, které si do filmů Gilliam vybírá.:) Pravda, Zemano/Kopecký Prášil byl o poznání Prášilovštější, ale to byl Zeman, tohle je zase Gilliam nejgillimovatější.

• 10.7.2010  17:44
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Asi nejlepší film o Hitlerovi. Tenhle televizní dvojdílňák mě dostal podstatně více než třeba takový Pád třetí říše. Carlyle tu odvádí zatraceně úctyhodný výkon, jeho Hitler je slizký až ubohý a přitom podmanivý, přesně jak to má být. Některé scény jsou geniální, třeba ta v poli, kdy nutí svojí neteř otáčet se...brr, z toho doslova běhá mráz po zádech. Prostřihy do kabaretu rovněž nemají chybu. Vše je přesně správně dávkováno a celé se to perfektně stupňuje k dusnému konci. Možná že by si to ale zasloužilo i třetí část, protože ustřižení filmu ve chvíli, kdy se konečně Hitler dostane, kam chtěl, může vyloženě naštvat. Ale koneckonců, ten pokračující děj je zase rozebrán v jiných filmech. Takže...tleskám.

• 10.7.2010  17:16
    Dracula (1992)

Tohle zpracování mám hodně ráda, byť je to nehorrorovský slaďák až na půdu. Po všech těch starých draculovských filmech s Draculou typu Lugosi - plášť, límec a krátké vlasy do Vé konečně přichází Dracula jako historický Tepes. Coppolova stylizace je hodně příjemná a jedinečná, herci jsou vybraní skvěle a všichni odvádějí dobré výkony - minirole Belluciové je oku zatraceně lahodná a potěší i Tom Waits... ale... přestože je to mému vkusu zatraceně milé, nemůžu se často ubránit táhlé a rozbředlé nudě, kterou je to celé cítit. Na tenhle film ráda vzpomínám, ráda na něj koukám jako na části, ale vcelku je to jako pořádně táhlý smažeňák. Než se prokousáte nakonec, tak vám zbytek vystydne. To ta zatracená romantika, kruci. Přesto je to však srdcovka.---------------------- Ne, ne, ne, beru zpět. Tohle je dokonalé. Po pár letech a po několikerém zkouknutí musím konstatovat, že to miluji. A konečně tam vidím tu spoustu odkazů na výtvarné umění (Klimt, Kupka, Dürer...) a je tam i moje milovaná Diamanda! Kašlu na romantiku a mdlý příběh, ten obraz a pomrkávání na diváka mě konečně dostalo. Jen Mina a Lucy by nemusely být takové ku*vy.

• 10.7.2010  15:15

Mistr Kopecký JE Baron Prášil....a k výtvarnému vizionářství pana Zemana tu (opět) není co dodat.

• 1.7.2010  14:27

Nádherná magická věc s neobvyklou, ale zajímavou a překrásnou animací, plná symbolů a úžasné hudby. Pangur Ban mi bude znít v hlavě ještě dlouho. Jedna malá perla, která nemá srovnání. Se srdcem, duší a citem.

• 9.6.2010  23:34
    Solomon Kane (2009)

A mé srdce plesá! Konečně je tady poctivá, temná, hutná, a láskyplná fantasy metal true party, co tu dlouho nebyla. Čert vem příběh, protože přesně o tomhle to je. Tady je ta atmosféra, tady je ta syrovost a láska, tady je ta pravá dospělácká fantasy. Solomon je charakter (pravda, co se knižního přehledu týče, jeden ze stovek těch samých, ale co do filmového, tak těch je pomálu) a Purefoy, který jinak vypadá jak přeslazené tintítko, tak to je tady temnej borec, kterýho by si přála každá zasněná puberťačka včetně mě. A chlapi budou chtít být jako on. Chybí tomu taková ta osudová kočka, což je ale jen k plusu, protože v ostatních filmech podobného rázu mě tyhle románky pěkně štvou. Tady je jen malá sympatická panenka, kterou musí Solomon vrátit mamince v pořádku a s věnečkem, takže žádný líbačky, hurá! Jo, a není to americký film, další hurá! Samozřejmě, že výtky jsou, Solomon je místy k nakopnutí kvůli hlouposti ( "A čím je krmíš?" "Díky Bohu, on je zdráv!" ), ale tím trpí snad všichni Howardovi hrdinové. Vašut mi tam vadil, ale to je jen můj problém, protože prostě jeden český herec v hromadě cizích je příliš neobvyklý prvek. A taky bych ocenila pořádný souboj Solomona se samotným čarodějem, zkrátka nějaký bombastický, velkolepý a kýčovitý souboj. Ten záporák snad není Solomona ani hoden, tohle chtělo fakt super mega extra silnýho, nadupanýho démonickýho a přitažlivýho hajzla a ne tuhle bábovku, co se schovává za babou. Ale to jsou fakt drobky a musím dát za pět, protože z toho mám fakt radost. Amen.

• 8.6.2010  19:54
    Dravci (1999)

-"if you die first, I am definitely going to eat you."- Tak to bylo maso. Ne kvůli krvi a námětu, ale tou jedinečnou a pořádnou atmosférou, hudbou a celkovou..hm, jak to říct..udělaností? Bylo to celé tak zvláštní a netypické a přesto nekokážu říct čím, protože na první pohled se vše zdá být normálním krvákem. A přeci ne. Tohle chytne a nepustí, je to horror, zábava i taková divná úchylná romantika (i když teď fakt neřeknu kde, prostě celkově...dělané s láskou?). Neobvykle zvolená hudba sice bourá typickou hororovou atmosféru, ale přetváří jí na něco zcela jedinečného a neokoukaného. Je to odproštěno od chybných klišé, kterých se běžně doupouštějí ostatní horrory, herci jsou skvělí a Carlyle tu má svou nejlepší roli (ten herec je prostě borec, zezačátku je jak Ježíš, pak cvoklej úchyl a na konci skoro až Drákula) =poprvé Calhoun, zuřivé vychytralé zvířátko se třipícíma se očičkama a s chorobnou radostí z kořisti ("utíkej!"), podruhé chladný, civilizovaný Ives, kalkulující a politický. Mezi dvěma soupeři to téměř až sexuálně jiskří (a přesto to není gay) a závěrečný souboj muž na muže za zvuku "Save our soul Issa!" je jednou z těch životních scén, na které se můžu koukat znova a znova. Živelné a animální.Poprvé jsem si to pustila dvakrát za sebou.... A dohromady to viděla tolikrát...A teď ještě zjišťuji, že to točila ženská. Bravo! Tomuhle filmu říkám rozkoš na večer.

• 6.6.2010  20:10

Jediná pravá Alenka v celé historii kinematografie. Nejpůsobivější, nejděsivější a nezapomenutelná. Tu noční můru z dětství už nezaženu.

• 26.5.2010  22:00
    Kick-Ass (2010)

Nezmůžu se na nic lepšího než - to byl k*rva fakt nářez! Bezchybný a Hit-Girl válí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15