Nautila

Nautila

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 2.6.2013  11:50
    Banshee (TV seriál) (2013)

Obvykle nezničitelné testosteronovky nesnáším, tady je to ale odvedené v tak sympaticky přetaženém béčku, že to člověka chytne. Plus ta transka ,či kdo to je, je větší badass, než protagonista samotnej.

• 2.1.2014  13:57
    Muž z oceli (2013)

Antje Traue, ahhh goddammit

• 15.7.2013  16:15
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Klasická Kingovka podle šablony, kterou už desítky let odmítá inovovat. Overly manly šerif? Check! Paranoidní blázen roznášející paniku? Check! Tajemný frajer? Abusivní přítel? Banda balíků s homofobními problémy? Všecko, všecko, jako vždy. Proč ještě točit dále, vždyť stačí jeden díl na představení charakterů a divák si může zbytek dění pospojovat. V knihách to ještě nějak funguje díky dusný atmosféře (i když od určitý doby se taky pěkně cáká na místě), ale filmově je to čím dál horší, kór, když ani jedna z postav nedokáže vzbudit ani kapku zájmu nebo sympatií.

• 3.5.2012  22:15
    Avengers (2012)

Ještě jsem nevychladla z kina, ale už můžu říct, že tohle je ten nejcoolovější superhrdinský film za dlouhou dobu. Všichni ti Iron Manové, Thorové a Captaini Amerikové se tolik šetřili jen pro to, aby mohlo vzniknout TOHLE. Svižné tempo, jedna hláška za druhou, bez jakýchkoliv sentimentalit (tedy, ne v takové míře, v jaké je to u komiksáků zvykem) a žádný romatický líbačky, jen krásně čisté -smash, bum, prásk!- Ve chvíli, kdy už se strachujete, že to spadne do vážné či dojímací stoky, někdo shodí celou situaci nečekaným a přesto nekřečovitým gagem. Všichni hrdinové dostávají stejně prostoru, nikdo nevyčnívá a nikdo nestojí v pozadí (no dobrá, ten Stark je přecijen vidět nejvíce) a Loki ♥ je božsky zoufalý. Zatímco X-meni zůstávají králi vážnějších a uvěřitelnějších superhrdinů, Avengers jsou zase cool. Původní představovací filmy jednotlivých postav dřely úporností a nutností, to se zde však neděje, naopak z toho sálá nakažlivé nadšení pro věc. Zkrátka Avengers splnili vše, co se od nich očekávalo - svižná nenáročná popkornová oddychovka, nerdgasm pro všechny fanoušky. A to v takové míře a kvalitě, jako málokterý blockbuster předtím, tudíž dávám plně zasloužených pět *. PS: K srovnávání s Avatarem či Temným rytířem - tohle si na rozdíl od nich na nic nehraje a nesnaží se být něčím víc. Naopak přiznává: 'jsme jednodušší, s jasným cílem výdělku a pobavení. Ale jsme v tom sakra dobří.' A takovou upřímnost mám ráda.

• 30.5.2012  21:42
    Iron Sky (2012)

Stupidní, ovšem takovým způsobem a množstvím, kterým jsem očekávala, takže zklamání se nedostavilo. Ovšem nějaké velké pozitivní překvapení také ne. Triky, atmosféra na měsíci, vesmírné zeppeliny a všechna ta dieselpunková hejblata + uniformní fetiš = orgasmus pro mé oko, zvlášť za ty prachy. S logikou příběhu, 'hereckými výkony' a charakery je to holt o mnoho horší, jak to tak u béček bývá. Už chápu rozzlobené komentáře na youtube adresované Julii Dietze kvůli jejímu vulgárnímu vyzařování a naopak Udovu přítomnost mohli využít více. Hudba je místy skvělá a jindy zase rušivá, Laibach nelaibach. Ovšem kousek od Kaiti Kink Ensemble nemá chybu. Celkově je to věc hodně nekonzistentní a porušení pravidla o tom, že tyhle blázniviny vypadají nejlépe pouze v traileru, se bohužel nekoná. Ale nevadí, kritickou oprátku si uvolním, protože miluju věci z nadšení a tohle ho mělo plný zeppeliny.

• 28.6.2012  00:16
    Prometheus (2012)

Potencionálně veliké a skvělé dänikenovsko-lovecraftovské pozadí, které Ridley zaházel vajíčky a nahnilými rajčaty. Tak nějak to cítím. Náčrt možného vzniku lidstva má v sobě sílu a obrovské možnosti, nicméně, místo toho, aby se na to film zaměřil, rozjíždí nějaké malé osobní linie, z nichž žádná není vyřešená a ani nemá opravdové opodstatnění. Je to jen sbírka klišé linií s klišé charaktery, které slouží k zaplácání času a vytrácí se do ztracena. Nemluvě o spoustě nelogičnostech (velikých i miniaturních), podivností, šílené natvrdlosti posádky a několika WTF scénám. S charaktery se člověk nemá šanci jakkoliv sblížit či k nim něco cítit, výjimkou je David, ale i on zůstává jen v hrubé tužce a zasloužil by si více. Napětí nějak nepřichází, protože co se bude dít, je jasné. Závěr, pointa nebo i akční zadostiučení (krom jedné kutálející se lodě) je divákovi odepřeno, celý film zkrátka vyšumí, protože se bojí opřít o nějaký pevný bod. Vetřelcovitost není - až na krásné gigerovské kulisy - cítit, ale i kdyby byla, zklamání by bylo asi stejné. ___btw. inženýři: Vybudujeme Simíkům krásný dům, krásnou zahradu a krásný vzhled. A pak je vynalézavě mučíme a zabíjíme. Protože zkrátka můžeme. Saturn požírající své děti. Možná to není tak složité.

• 7.1.2013  01:20
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Trochu jsem se bála (a stále bojím), že to bude další záležitost popularizující Jacka Rozparovače, protože po přečtění Mooreova Z pekla jsem pro takový materiál nějak ztratila pochopení. Nicméně se tak naštěstí neděje - alepoň v pilotu, a podle upoutávky snad ani v dalším díle - a Rozparovač tu visí jen jako ošklivý stín z minulosti. Začátek vypadá velmi dobře - atmosféra, zajímavě vybraní herci, kostýmy, využití tehdy revolučních vynálezů (první film, telegraf - velmi doufám, že tohle bude jedna z věcí, na které bude seriál stát, protože tyhle téměř 'naučné' sondy ohledně vynálezů jsou mi velmi příjemné). Snad se časem vyladí detaily (nehudba, ze střihu a pár záběrů kamery mě bolely oči a líčení některých ženských postav bylo příliš současné a dokonalé + zoubky jak perličky!). Uvidíme, kam se to vydá, zatím to vypadá na lehce nadprůměrnou atmosférickou kriminálku.

• 18.11.2012  12:55

Naprosté seriálové překvapení a dokonalost mezi dnešní produkcí, přízrak z čistého... pekla. Směs mnoha různých inspirací, mnohdy by se dalo říct i vykradačka, která ovšem původnímu zdroji dává nový rozměr a ukazuje ho v hlubších souvislostech. Tvůrci kombinují všechno možné - krvavé zločiny a násilnou minulost, která prosakuje některými místy Ameriky napříč generacemi (Richard Speck, Charles Manson, masakr na Columbine High School, únosy UFO, experimenty na lidech a mnoho dalších), různé děsivé 'urban legends' a prvky z děl cizích (Rosemary's Baby, A Clockwork Orange, The Shining, Twin Peaks nebo Trierovo Riget). Splétá tísnivou síť příběhů a charakterů, kdy se minulost a budoucnost nevyhnutelně ovlivňují a žádný čin nezůstává bez odezvy, ale ukládá se do daného místa jak jizva v geologické vrstvě. Postavy, ať už mrtvé či živé, jsou k této ráně lákány jak můra světlem, která si ovšem až pozdě uvědomuje, že jí hoří křídla. Charaktery v tomto seriálu jsou snad ukázkou těch v součastnosti nejvrstevnatějších a nejkomplikovanějších postav, s mnoha tvářemi, z nich žádná není jednoznačná. A přesto žádná tvář není navíc či na efekt. Velký úžas, když jsem si uvědomila, že seriál drží především výborně napsané ŽENSKÉ postavy, což je v žánru něco málokdy viděné. Na technické stránce snad není ani nejmenší flíček - výborná kamera, světlo, kulisy, fantastické herecké výkony (brilantní, BRILANTNÍ Jessica Lange!!), scénář se zvraty v tu pravou chvíli... snad jen k jinak výborně vybranému soundracku mám osobní připomínku, kdy mi vadilo přílišně rušivé zařazení tracků z jiných děl (Twisted nerve z Kill Bill, Draculovský soundtrack nebo i Shawova Nightmare, která mi rezonuje s Bioshockem), i když chápu potřebu tvůrců takto diváka odkázat. A musím vyzdvihnout použítí stejného hereckého štábu z první řady i v řadě druhé, kdy herci hrají v mnohých aspektech postavy podobné a přesto jiné, a ještě k tomu zasazené v hlubší minulosti. Temno a časová komplexnost se tak ještě prohlubují a divák získává dojem, že to sahá až někam k prapočátkům a minulým životům. (Karma is a bitch, baby!) Vše sedí jak hrnec na prdel a jen zesiluje spletitou, ale logickou temnotu, která bubnuje až někde hluboko na lidské podvědomí a kolektivní strachy a viny. Protože prohnilé základy našich domů, postavených na půdě tvořené rozloženými těly obětí našich zločinů, které usilovně ignorujeme, stejně jednou spadnou.

• 23.6.2012  14:30

Film, který si čůrá do vlastního domu a kape si při tom na boty, protože má díky Volném pádu, Natural born Killers a komiksu Mrtvý nebo živý dojem, že nenávidět popkulturu je teď cool. Což o to, ono je, ale jestliže z ní pocházíte, tak budete vypadat akorát jako blbec, stejně jako tenhle film. Mohla by to být zábavná jízda, jenže jí zatraceně chybí srdce, je plochá jak moje nohy a nevidí si na vlastní nos. Jakákoliv gradace je zabita díky traileru, který vyzradí vše a hlavní dvojce se chová vyloženě hloupě. A nějaké poselství? V době, kdy si každý může zvolit, čím se nechá obklopit, je tahle 'sonda' jen hipsterským fňukáním.

• 5.4.2012  20:14

Film splácaný do počtu alá "potřebujem nějakou pastu spojující Thora s budoucími Avengers". Vizuálně skvělé, některé obrazy jsou jak vystřižené z retro propagandistických plakátů s pořádnou atmosférou, ale příběh je tak neuvěřitelně blbý a klišovitý, že to šíleně bolí i v tomhle jednoduchém superhrdinském vesmíru. O dialozích, které postavy pronášejí evidetně jen pro to, že zní cool, ale vrámci děje vůbec nedávají smysl, nemluvě. Šablonovitost mi u komiksáků obvykle nevadí, ale z tohohle na mě zkrátka příliš sálá ta vyplňující úpornost bez jakéhokoliv nadšení.

• 17.8.2011  00:59

Vzhledem k tomu, jak dlouho se na to čekalo, dost zklamání. Tempem vláčné, dějem nijaké (fakt je nutné finále natáhnout na tolik dílů? Vyčichne vám to, pánové) a neskutečně mě tam iritovala hudba. Teda ta trocha, co jí tam ne/byla. Nějak špatně sladěná, načasovaná a umístěná, či co (až na ten kousek s Anderson x Maxwell:) Kdo by to byl řekl, vždyť se vrátil Vladcard se svou armádou, jak jen by to mohlo být zklamání! Ale bohužel... To ze slabších OVAček.

• 22.3.2011  16:40

Prdlajz Solomon Kane, ten byl aspoň upřímnej, ale tohle je nelogický, nezvládnutý a směšný Cageoblivajz největšího ražení a nezachrání mi to ani hnijící Christopher Lee. Škoda písmenek, howgh.

• 25.10.2011  21:00
    Paul (2011)

Mám z toho podobné pocity jako z Fanboys (jen je to o kapku méně primitivní). Zkrátka promarněná příležitost na skvělou geek komedii se spoustou pop kulturních odkazů, utopená ve slaboduchých sprostotách z nějakého zastydlého teenage-filmu. Párkrát jsem se zasmála, to ano, ale mnoho toho chybí, tolik toho šlo udělat lépe. Míň prdů, fakanců a penisů, více klingonštiny, Comic-conu a soubojů Kirka s ještěrkou a hned by bylo na světě lépe!

• 31.3.2011  19:05
    Sucker Punch (2011)

Prozatím za čtyři * (stejný počet nás byl v kině...na jihlavské premiéře...nepochopitelné...). Ale musím vidět ještě jednou. A pak asi znova. Tolik dojmů, musím strávit, vytrávit, zanalyzovat a přijít na to, jestli se mi to doopravdy líbilo, tak, jak si myslím, co se mi tam líbilo, pochopit to a přijít na to, jestli tam něco k chápání je, a jestli se mi podaří pochopit, jestli jsem to pochopila správně...Sakra, co to je? Myslela jsem, že budu ulítávat na vizuálu a holkách, ale ne, to není to hlavní, ale co je tedy to hlavní? Ano, bylo tam vše...steampunk, gotické katedrály, válka, japonsko, fantasy, nevinné holky v bordelu, zneužívání, podvazky a korzety, hudba, blázinec, videohry...už jen lodě mi chybí k mým obsesím. Přesto tohle vše není to, co mě chytilo. Co je to, co mě hypnotizuje a vábí, nebo mě to odpuzuje? Je to hra, výsměch, zábava, kritika, nudilo mě to, až mě to bavilo? A krucipísek, musím tomu rozumět? Lze to logicky analyzovat? Teď, touhle logikou? Chci si přečíst recenzi na tento film napsanou za deset let...abych získala pevnou půdu pod nohama proti tomu, co jsem zrovna viděla. Chci vědět, jestli se mám cítit jako hlupák nebo jásat. Tohle mě dokonale zmátlo...ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc to miluju. Ale uvidím zítra...a za měsíc...a dál a dál. Dnes v zmatené a začarované euforii za ty čtyři. Must....See....Again....a s nevystřiženými scénami.____________Ano, potvrdilo se to, co jsem si myslela. Tenhle film je NUTNO VIDĚT MINIMÁLNĚ DVAKRÁT. Teprve pak začnou na povrch vyplouvat věci, které byly předtím neviditelné či je člověk jen podvědomě tušil. Kolečka zaklapávají do sebe a film roste do zcela nových rozměrů. Nic tam není náhodně ani samoúčelně. Je to velká hra, mystifikace a je jen na divákovi, jak se jí zhostí. Teď už zcela právoplatný plný počet* ....... Rocket: "V našich myslích jsou příběhy nás všech komplikované."/"Blue vlastní tenhle klub. A my jsme jeho hlavní atrakce."

• 13.3.2012  14:37
    Thor (2011)

Průměrně podprůměrný popkorňák k zapomnění, kde za vzpomenutí si stojí snad jen vizuál Asgardu. (A jo, Loki - dejte někdo Hiddlestonovi roli nácka, v SS uniformě by mu to podle Lokiho kostýmu pořádně seklo.)

• 10.1.2012  16:51

Stejně jako u ostatních Niccolových filmů - základní nápad dobrý, ale rozvinutý nudnou a předvídatelnou cestou. Po technické stránce kvalitní a atraktivní, ale nálada filmu je taková odlidštěná a chladná. K tomu spoustu nelogismů a zásahů shůry. Vyměřeno přesně na odpočinkové zabití večera, za mě je to další Surrogates.

• 1.2.2012  21:44

Stoprocentní koncentrát veškerých patetismů a sentimentalit, co kdy byly na filmovém plátně používány. Ještě teď mě v nočních můrách pronásleduje šílený blankyt očí poloviny účinkujících. Zvláště toho mladého nesympatického vesnického kydače hnoje. (Hiddlestone, Thewlisi a Cumberbatchu, měli jste zdrhnout, dokud byl čas!) Ale přesto se nechce mi věřit, že to myslel Spielberg vážně, že on se schovává támhle za sedadlem a dusí se smíchy nad tím, jak převezl dojatě plačící babičky s boubelatýma vnučkama, žeano?

• 13.10.2011  00:18

3 - 4*. Na první dva filmy to zdaleka nemá, ale trojku to v pohodě spolkne i se šťopkou. Nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí, zkrátka pohodová a kvalitně udělaná oddechovka a pro fanouška příjemné setkání s oblíbenými postavami v novém hávu. A příště prosím víc záběrů na Azazela, ah! (Mimochodem, co je to za fail s Charlesovým zraněním zde a jeho chůzí v Posledním vzdoru?)

• 19.4.2010  15:17

Uf, čekala jsem to horší. Hned, co se objevily první skicy, jsem si říkala, jakej strašnej cukrkandlovej kýč to bude. A po traileru jsem málem dostala infarkt. Naštěstí, film není tak brutální, jak to prve vypadalo, cukrkandl je tam pěkně naředěnej, že se děcka nabaží, ale břicho je bolet nebude. Bohužel děj je nijaký a místy to dost nudí, u postaviček mi hodně vadila ta disneyovost, opravdu vypadaly, jako kdyby vypadly z Disneyho kreslených filmů a o nějaké Burtonovosti či originalitě se nedá mluvit. A Johnyho Deppa jsem zezačátku měla chuť praštit. Byl opět až příliš Deppovský a po tolika filmech s jeho stejným vystupováním už to dost leze na nervy. Naštěstí se to pak nějak rozplynulo. Burton to není, ale děcka svou porci dostanou, i když po pár hodinách zapomenou.

• 13.5.2011  16:54
    Godkiller (2010)

Leželo mi to na disku půl roku, než jsem to zapla. Šla jsem do toho bez jakéhokoliv povědomí o tom, co že to je a byla jsem velmi překvapena. Silná cyber postapo atmosféra s říznou kresbou (takovou vysokou "deviantartovskou"), doprovázená perfektně pasující divokou hudbou. "Animace" je sice nezvyk, ale o to více si člověk vychutná všechny ty texturované detaily a správně splašený rukopis.

• 12.1.2011  22:24

Ach ano, a já dám pět! Protože: Jsem se toho bála jak čert kříže, jak nemám ráda zvířátkové animáky. Protože jsou tam vikingové. Protože jsou tam draci. Protože jsem se kráásně proletěla a splnila si dětský sen. Protože je tam příjemná hudba. A protože je to tak sympaticky milé, kouzelně vtipné, roztomiloučké (hu, já to slovo řekla), úžasné....no prostě...Jo!

• 26.5.2010  22:00
    Kick-Ass (2010)

Nezmůžu se na nic lepšího než - to byl k*rva fakt nářez! Bezchybný a Hit-Girl válí.

• 8.6.2010  19:40

Mad Max, Já, legenda, Potomci lidí, Pátý element, Farenheit 451, Cesta, Fallout, to vše protřepáno a kydnuto na plátno. Nu což, příběh je sice klišé na entou, pointa k zeblití atd. ale nic z toho mi tak extra nevadilo, abych u filmu brebtala nebo si říkala, že je to ztráta času. Mě se to líbilo. Správná hutná atmosféra, místy dobrá ambientní hudba a herci, v čele s opět šmrncovním protivníkem Oldmanem, o Denzelovi nemluvě. Já si pochutnala, ne tak, abych na to nezapomněla, ne tak, abych si dala přidat, ale i tak jsem si pochutnala.

• 4.3.2011  08:30
    Lovec trolů (2010)

Jé, já mám ty seveřany tak ráda! Sarkasmus ztuhlý mrazem, a pocit: celé to dělám pro radost, protože nás to zkrátka baví. A je to z toho cítit, i když je to filmařsky řádná blbost. Na pomezí 3* a 4*.

• 30.9.2010  13:09
    Machete (2010)

Je to přesně to, co se čekalo, že to má být. A tak to má být! Jenom, Seagale, proboha, dost tebe!

• 27.2.2011  12:33
    Nesvatbov (2010)

Rozpačité tři *, spíše dvě. Směšné, ale v tom špatném smyslu slova. Starosta to myslí dobře, ale dělá to hodně špatně a v dokumentu dopadá jak karikaturní postavička, občané snad o seznámení ani nestojí, spíš je jim starostova idea pěkně otravná a sem-tam otázky dokumentaristy jsou jako otázky žačky prvního stupně ZŠ, dělající svůj referátek. Závěr mi také připomněl Hoří, má panenko říznutý Troškou. Karikaturní fraška, velmi špatná.

• 2.6.2013  11:59
    Oškliví Američané (TV seriál) (2010)

Boží. Animace, prostředí, postavy i všechny ty živočišné/robotické/rostlinné a bůhvíkteré ještě druhy jako by vypadli z osmdesátkových undergroudových amerických komiksů včetně pseudosociálních témat posunutých do dnešní situace. Imigrační politika, otázky identity a multikulti společnost posunutá do krajní absurdnosti. Pořád to ale zůstává inteligenčně několik tříd nad takovým South parkem nebo Family guyem a narozdíl od nich ty různé narážky nepůsobí ofenzivně nebo prvoplánově, jen tak mile šíleně.

• 4.9.2010  18:24
    Počátek (2010)

11. místo v TOPce? Achjo... U Nolanových filmů mi připadá, že sám se svým dílem není pořád spokojen a tak točí věci se stále stejným jádrem, námětem a stylem a snaží se to vypilovat a najít tam to pravé něco, aby byl konečně tím, co si představuje. Od Mementa, před Insomnii a i Dokonalý trik mám tenhle pocit. Když si to tak vezmete, ty filmy jsou si hrozně podobné s těmi náměty vrstevnatých nebo jiných realit, iluzivních světů, hrou s myslí, pamětí, sny...ale pořád tam něco chybí...to zvláštní NĚCO, co by ten film opravdu vyšvihlo, dalo mu tu pravou hloubku a upřímnost. A jakoby to Nolan cítil a tak se snaží dál a dál točit tyhle filmy a najít to tam, dostat tam to NĚCO. To je samozřejmě dobře. V případě Inception mi ale připadá, že už si opravdu neví rady a hledání toho něčeho ho svedlo na úplně jinou cestu. Film nápad má, i když nijak převratný, byl tu už několikrát i když třeba ne tak rozvinutý. Ale třeba ta "ochranka" v hlavě a myšlenka s vetřeleckou buňkou byla opravdu originální. Tenhle nápad by se krásně dal rozvinout a naprosto vypilovat v nějakém méně megalomanském filmu (dokážu si to představit způsobem jako třeba Věčný svit neposkvrněné mysli - i když to je absolutně jiná krevní skupina), ale tady naprosto zapadne a rozmaže se mezi všechny ty akční scény, samoúčelné efekty a hlavně zbytečnou doslovnost. Pro mě k tomu ještě zbytečně dlouhá stopáž, kdy jsem se v kině vrtěla a říkala si, když už bude konec. Zase jeden sezóní kasovní trhák, ale zítra už o něm nevím....PS: A souhlasím s Morien.

• 7.9.2010  18:00

Je to přesně to, co to má být - nenáročná oddechová podívaná s fajn kulisami a kostými. Jen ten Dastan by mohl vypadat víc jako chlap a ne jak smutné štěňátko.

• 30.9.2010  13:18
    Repo Men (2010)

Je to sice zapomenutelná zabíječka času, co za pár let bude běžet bez povšimnutí na Nově po desáté, s příběhem, co tu byl tisíckrát a je předvídatelnější než pletený ponožky, ale je to fajn, fajn fajnový. Law je tady zatraceně pěknej sexy bastard, je tam spousta řezných ran a operací, dobré muziky a scéna alá OldBoy nemá chybu. To byla prostě mňamka. Ale do písku, co je to zase za dementní konec, pěknej fujtajbl prosím. Lepší tři *.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15